Radio en Televisie BEURSOVERZICHT Onbehagen in de NAVO 3 13 Donderdag 20 juni 1963. DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Over een jaar of vijf loopt het huidige N.A.V.Q.-verdrag ten einde. Op dit ogenblik heeft het minder zin reeds te filosoferen over verlenging, dan wel over het feit dat het verbond blij mag zijn als het deze termijn in redelijke gezondheid uitdient. Er is een crisisstemming in de N.A.V.O., die de ontreddering dioht nabij komt. Symptomatisch daarvoor zijn de uitlatingen van de Amerikaanse minister MacNiamara vorige week, die de Fransen kapittelde omdat ze hun strijdkrachten niet op orde hebben, die aankondigde dat de Verenigde Staten het geven van militaire hulp zeer gaan beperken omdat de Europese bondge noten zelf niet het uiterste doen dat van hun gevergd kan worden en wiens woorden werden voorzien van een echo door de niet onbelangrijke senator Wayne Morse, die ronduit constateerde dat de N.A.V.O. nu al volkomen uit de tijd is en maar beter opge doekt kan worden. Nu is een beetje crisisstemming een eigenschap die de N.A.V.O. aangeboren schijnt. De aard van de opzet, samenwerking van on afhankelijke staten die geen duimbreed van hun souvereini- teit opgeven, maakte altijd al een forse Koude bries uit Moskou noodzakelijk om de verbondenen bij elkaar te drijven. De menings verschillen komen juist nu weer zo sterk naar voren omdiat deze Sowjethulp aan de N.A.V.O. is vervangen door een vrij zacht briesje, dat de organisatie, hoe los ze ook aan elkaar hangt, niet kan deren. GEEN PARAPLU MEER De moeilijkheid is om te begin nen dat generaal Lyman L. Lem- nitzer net als zijn voorgangers twee heren, de Verenigde Staten en de rest moet dienen, maar voor hem is dat inmiddels twee dingen zijn veranderd. In de eerste plaats is de krachts. verhouding tussen de Verenigde Staten en de rest aanzienlijk ver anderd en in de tweede plaats zijn de strategische opvattingen over het krachtigste wapen van het verbond, het kemarsenaal, hoe langer hoe verwarder gewor den. In de begintijd was het vrij eenvoudig: boven allen stak de kernpanaplu van de Amerikanen. Het was het dreigement: val ons niet aan of je bezuurt het met een kembombardement, een drei- gement, dat toen zeer effectief was omdat de Amerikanen op het gebied van de nucleaire oor logsvoering een groot overwicht hadden op de Russen. EVENWICHT Intussen is de kernmacht van deze grote twee enigszins in evenwicht gekomen: het verschil is voornamelijk hoeveel keer ze elkaar van de aardbodem kunnen vagen. Dat heeft tot gevolg dat de strategie met de kernwapens wat verfijnder is geworden dan het grove dreigement van toen. De paraplu werd opgevouwen en de waarschuwing aan de Russen vervangen door één die luidde: wat jullie doen, doen wij terug. De Amerikanen zijn niet meer van plan willekeurig welk Sow- jet-aanval met een grootscheeps kernbombardement te vergelden, integendeel ze zullen zelfs een gen in de Verenigde Staten niet beantwoorden met een dergelijke behandeling van Russische ste den; de tegenaanval zal tegen een .dergelijk doel gericht zijn als geattaqueerd werd. De konsekwentie van deze strategische verandering werd dat er onbehagen in Europa ont stond. Zouden de V. S. een kernr aanval op Europa zo beantwoor den dat ze zeker kunnen zijn dat vervolgens New York, Washing ton en andere grote eigen ste den vernietigd werden? Het lijkt niet waarschijnlijk dat ooit een Amerikaanse president een der gelijke zware verantwoordelijk heid zou willen dragen. DAVID EN GOLIATH De reactie hierop is o. m. ge weest dat de Franse president De Gaulle zijn eigen kernmacht ging opbouwen, zoals de Britten die al hadden. Maar dat dit de oplossing niet is, kan even dui delijk geacht worden. Zou De Gaulle zijn beperkte macht van bommenwerpers op Moskou af sturen, met grote kans dat ze onderweg worden neergeschoten, als hij zeker weet dat de Sowjets VRIJDAG 21 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Ouverture. radio voor vroege mensen; 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws; 8.15 Plechtige Hoogmis; 9.30 Klassie ke gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio; 10.05 Franse chansons; 10.20 Klass. kamermu ziek; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Klass. kamermuz.; 11.50 Als de ziele luistert, lezing; 12.00 Mid dagklok; 12.04 Lidhte gram.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Pianospel met ritmi sche begeleiding; 12.55 Katholiek nieuws; 13.00 Nws; 13.15 Platen- nieuws; 13.20 Lichte gram.; 13.45 Filmmuz.; 14.00 Pianorecital; 14.25 Moderne orkestmuz.; 15.00 School radio; 15.30 Voor de zieken; 16.30 Sopraan, viool en piano; 17.00 Boekbespr. voor de jeugd; 17.15 Kinderkoor; 17.40 Beursberich ten: 17.41 Lichte orkestmuziek; 18.20 Lof van Valkenburg, docu mentaire; 18.50 Regeringsuitzen ding; 19.00 Nieuws; 19.10 Act.; 19.25 Jeugd en boeken; 19.30 Po litiek praatje; 19.40 Vliegende schijven: verzoekprogr. voor de militairen; 20.30 Leeuw met ver lof (Les vacances de Brutus), hu moristische fantasie; 21.35 Dans- orkest; 22.15 22.25 Boekbe spreking; 22.30 Nieuws; 22.40 Metropole-orkest; 23.25 Orgel concert; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Socialis tisch strijdlied; 7.23 Klaarwak ker: Gram.; reportages; meded. en comm.; 8.00 Nws; 8.18 Lichte gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Klass. gram.; 10.00 School radio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Voor de kleuters; 1145 Pianore- Als de drank is in de man... Als de drank in de man is, ge beuren er gekke dingen. Dat heeft een aantal Amsterdamse nachtvlinders in de afgelopen nacht omstreeks één uur erva ren. Een dronken 19-jarige Ca nadese militair, die lastig was geworden en uit een café op de Nieuwendijk was gezet, probeer de in een balorige bui in de Karnemelksteeg een bromfiets in brand te steken. Burgers ver hinderden dat. De Canadees koos zigzaggend het hazenpad, achter na gezeten door de burgers. Op eens sprong de Canadees in het water van het Damrak, kleedde zich in het water uit en zwom enige tijd doelloos op en neer. Hij weigerde uit het water te komen. Toen hij eindelijk door twee agenten op de wallekant was geholpen, was van zijn kle ding alleen de overjas in het wa ter terug te vinden cital; 11.40 Elektronisch orgel spel; 12.00 Carillonbespeling; 12.05 Licht instrumentaal ensemble; 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw; 12.30 Meded. Lb.v. land- en tuinbouw; 12.33 Sport en recreatie, afgewisseld met gram.; 13.00 Nws; 13.15 Meded., event, act. of gram.; 13.25 Beurs berichten; 13.30 Elektronisch or gelspel en saxofoon; 14.00 Kin derkoor; 14.20 Boekbespr. voor de jeugd; 14.40 Klarinet en piano; 15.00 Gastenavond: gevar. progr.; 16.00 Muz. lezing; 16.30 Lichte orkestmuziek; 17.00 Voor de zie ken; 17.30 Licht instr. kwintet; 17.50 Act,; 18.00 Nws; 18.15 Ge sproken brief uit Vlaanderen; 18.20 Zangkoor; 18.50 Loon naar werken, praatje; 19.00 Paulus de boskabouter; 19.10 Zeemansliede ren en -verhalen; 19.30 Literair progr.; 20.00 Nws; 20.05 Leven op het land, gesprek; 20.20 Vlaamse chansons; 20.40 Vlaanderen is vlakbij, lezing; 21.00 Metropole orkest; 21.30 Surinaams progr.; 21.50 Zangrecital; 22.30 Nieuws; 22.40 Medeburgers: De Indische Nederlanders, gesprek; 23.00 So cialistisch nieuws in Esperanto; 23.10 Lichte gram.; 23.55 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte muziek; 12.30 Weer bericht; 12.35 Voor de landbouw; 12.45 Gevar. muz.; 12.50 Beursbe richten; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz.; 14.00 Nws; 14.03 Kamer muziek; 15.40 Stemmige liederen; 16.00 Nws; 16.03 Beursberichten; 16.09 Operettemuziek; 17.00 Nws; 17.15 Gevar. muz.; 17.45 Duitse les; 18.00 Nieuws; 18.03 Moderne muziek; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Lichte muz.; 19.00 Nieuws; 19.40 Volkszang en -dans in onze Vlaamse gewesten; 20.00 Amuse mentsmuziek; 20.35 Theaterkro niek; 21.00 Gram.; 21.10 Klassie ke muz.; 21.35 Idem; 21.45 Vloks- muziek; 22.00 Nws; 22.15 Jazzmu ziek; 22.35 De zeven kunsten; 23.00 Nieuws; 23.05 Kamermuz.; 23.55 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. TV: 19.30 Le Graaf van Monte Cristo, TV-film; 20.00 Journaal en weeroverz.; 20.20 Alles draait om moeder, T.V.- film; 20.45 Attentie; 21.30 Niber- co's school voor goochelaars; 22.00 Vijftig jaar Nederlandse militaire luchtvaart in vogel vlucht; 22.25 Dagsluiting; 22.35— 22.40 Journaal. VL. BELG. TV: 's Middags: Eurovisie: Reportage van de aan komst van President Kennedy in Italië; 19.30 Teletaalles; 19.42 Jeugdkroniek; 19.55 De weer man; 20.00 Nieuws; 20.20 Twee maal drie in de zes, liedjespro gramma; 20.50 Flitsen: korte ge filmde documentaire rubrieken 21.30 Programma met filmnieuws en fragmenten uit nieuwe films; 22.15 Nieuws. met een paar raketten die hun arsenaal niet noemenswaard ver zwakken heel Frankrijk in de as zullen leggen? Uiteraard niet en daarmee vervalt de hele be staansreden van de Britse of Franse te kleine kernmachten. Als er iets tegenover een Rus sische kernmacht gesteld moet worden, moet het minstens even waardig zijn. Dat kunnen Brit ten noch Fransen, het is zelfs de vraag of Europa het gezamelijk zou kunnen. Probeersels in die richting zijn al stuk gelopen op onderlinge wantrouwigheden. De oplossing van Kennedy de Atlantische kernmacht over het gebruik waarvan alle deel nemers een veto hebben is te lomp dan dat de vereiste soepel heid in een kernantwoord niet te vinden is. De door de Britten ge stimuleerde oplossing om wat aan kernwapens al in de N. A. V. O. voorhanden is onder te brengen in een aparte eenheid verandert in feite ook niets aan de al bestaande onbehaaglijke situatie. GEBREK AAN SAMENWERKING Het probleem lijkt onoplos baar. Toch zal 'n oplossing moe ten worden gevonden, want uit dit onbehagen, vooral aan Euro pese kant, gaat de N. A. V. O. kapot. Temeer omdat er van Amerikaanse zijde een gerecht vaardigd onbehagen is, omdat er van de conventionele strijd krachten van de N. A. V. O. slechts het Amerikaanse aandeel op volledige sterkte en goed ge oefend aanwezig is. Bij de ande ren mankeert daaraan vaak niet zo'n klein beetje. Voegt men hierbij dat door al lerlei gehakketak de samenwer king op vele gebieden gering is slechts zelden worden bevoor- beeld vliegtuigen van eenzelfde model gekocht, verscheidene ty pen tanks concurreren met el kaar, allerlei modellen geweren zijn in gebruik dan valt er voor Amerikaanse ergernis wel reden aan te wijzen. Toetreding van Engeland tot de E. E. G. gevolgd door die van zijn medeleden van de E. V. A. zou een groot aantal van de Europese N. A. V. O. leden in één economische kamp hebben gebracht, zodat ook de basis voor wat meer politieke samenwerking aanwezig geacht mocht worden. Waar die basis en alleen daarop kunnen de er gernissen en gevoelens van on behagen worden geslecht nu moet worden gevonden, weet niemand. En dus blijft het maar kraken in wat de hechte verde diging van de Atlantische ge- Nadruk verboden.) (Nadruk verboden.) AAN KETTING GELEGD SCHIP WORDT VERKOCHT Aan het stenen hoofd te Am sterdam ligt sedert begin mei het Duitse motorschip „Nordwald" (961 brt.) aan de ketting. Aan gezien de schulden van de re derij, de „Parten Reederei Nord wald" niet betaald kunnen wor den, zal het scheepje, dat Ham burg als thuishaven had, op 18 juli a.s. executoriaal worden verkocht; een zeer weinig voor komende gebeurtenis. De Nord wald is in 1957 gebouwd. KLUITMAN JEUGDPOCKETS Boekhandel VAN DE SAN DE Sjah van Perzië: Nasser lijdt aan grootheidswaanzin en aan minderwaardigheids complex De sjah van Perzië heeft in een interview met een speciale verslaggever van :de „Corriere Delia Sera" in Saadabad gezegd, dat Nasser aan grootheidswaan zin lijdt. Ook zou Nasser lijden aan een minderwaardigheids complex omdat zijn hervormin gen schipbreuk lijden, terwijl ze in andere landen lukken. Egypte, zo ging de sjah voort, geeft per jaar bijna 600 miljoen gulden uit voor propaganda, die erop is gericht in andere lan den onlusten te verwekken. Dit bedrag zou beter kunnen worden besteed aan de vooruitgang van het land, aldus de sjah. Er zijn geen plannen om een tegenwicht te vormen tegen de nieuwe Arabische federatie door het vormen van een verbond tussen Perzië, Pakistan en Af ghanistan. De recente onlusten in zijn land schreef de sjah toe aan reactionairen en communis ten. TERUGLOPEND NA HOGERE OPENING Een uiterst licht herstel in Wall Street heeft op de Amsterdamse effectenbeurs woensdagmiddag de afbrokkelende stemming, die de twee voorafgaande dagen het marktbeeld beheerste, een halt toegeroepen. Bij een toeneming van de handel liepen aan de an dere zijde van de oceaan de no teringen wat op en ook voor en kele Nederlandse hoofdfondsen gfi? Tieners en fwens en ieder die jong van hart is, drinkt van harte Hero! De meest ver kwikkende, de verrukke lijkste vruchtendranken. En volop keuze: Sinas* Citroen* Perl* Fram bozen* Appelsap* Cerise. Cassis Ananas Grapefruit' Tonic. *Ook In extra voordelige gezinsflessen favoriet! W H cd 92) (Nadruk verboden.) „Was er niemand, die je een kus voor me heeft meegegeven?" zei Derk teleurgesteld. Daar liet ze toen Gert Petroleum maar voor opdraaien, en haastte zich, ook dit geschenk te lossen. Derk moest haar aldoor aankijken, wat haar verlegen maakte. En hij verlangde medicijn. Eva zei, dat hij namens Gert Petroleum medicijn had gekre gen. „Ach, wat!" zeurde Derk. Dat was toch maar 'n grapje!" Ja, toen moest ze hem noodge dwongen medicijn geven. En intussen voelde ze eindelijk vol doende moed stijgen, om met hem over het geld te praten, „Kijk nou een andere kant uit," zei ze dus nederig. „Want ik moet iets met je bespreken." En hij kéék een andere kant uit. Onderwijl stak Eva de over dachte preek af. Hoe ze zijn chèque in handen had gekregen, en wat ze gehoord had. Dat Sal ly een en ander bevestigd had. Of 't werkelijk een half miljoen was? „Veel minder zal 't niet zijn," antwoordde Derk. Als hij haar dan niet mocht aankijken, kon ze toch tenminste wel zijn hand vasthouden! Goed. Hoewel het Eva enorm afleidde van haar toespraak. Ze moest toch al stot teren. Het werd een hele biecht; hoe zij rondgelopen had, en eerst de chèque niet wilde innen, en later naar Sally gegaan was. En hoe die elfhonderd gulden, en de rest haar in de zak brandde. „Jullie zult nu natuurlijk een door - OLAF J. DE IANDELL beetje eenvoudiger moeten, Derk," zei ze voorzichtig. „En daar ben ik eigenlijk zo blij om, zie je. Want als we nu werke- lijk zouden trouwen, kan ik veel [meer voor je doen, en staan we wat evenwichtiger tegenover el kaar. En ik wou je dat geld maar vast teruggeven, met de juwelen als je er niet boos om wordt. Dat zou trouwens dwaasheid zijn, niet? Kijk, ik heb ruim zestien honderd gulden, 't Was ook eigenlijk een schandalig bedrag, ik begrijp niet, hoe ik Toen kon ze niet verder gaan, zo kneep die hand haar. „Heb je iets?" vroeg Eva, met geweld een schok bedwingend. Hartklop ping besprong haar. De zieke wentelde zo vreemd met het hoofd op het kussen heen en weer hemel, ze was vast te druk geweest! En ze had de ver pleegster weggeperst, en de ijs- zak op tafel gezet, en de gordij nen opengetrokken, en Derk op gewonden met herhaalde medi- cijntjes, en nu was ze wéér bin nengekomen ze had zich als een intrigante gedragen hij kon wel doodgaan. Dat deed hij achteraf nu wel niet, maar toch werd Eva vrese lijk aangegrepen; want de zieke sloeg een paar heel grote, lichte ogen op, waartranen in stonden. Het was ondragelijk. Sidderend informeerde ze, wat ze was, en ze had haar hele pauw blauwe zakdoekje nodig om zijn ogen droog te leggen, zodat ze haar neus maar aan het laken afveegde. „Paps heeft nog wel wat geld," i zei Derk. „Je hoeft geen meelij met me te hebben. Er blijft ruim vier ton over." Daar zat ze, met haar goedwillige zestienhonderd gulden. Had ze zich ooit, in alle beschaamde weken, zó ge schaamd?! Het brandde als vuur. Ze had er zonder moeite aan kunnen sterven. Maar Derk sloeg een arm om haar hals en drukte het blonde hoofd, met voorbijziening van gouden krul len, en andere vergankelijke schoonheden, op een veilig plek je aan zijn schouder, waar Eva rustig uit kon schamen. Mis schien wilde hij ook liever niet, dat zij zijn gezicht zag, op dat ogenblik. „Het geld heb je van mij," zei hij. „En dat is mijnerzijds zelf verdiend, Eefje." En daarna kreeg ze nog een massa dingen te horen, die haar van minuut tot minuut wijzer maakten dat haar verloofde haar, als hij dat gewenst had, met enkele da gen had kunnen terugsturen. „Want je zult toch niet denken, Eef, dat ik me laat kisten door Germsen Juniora! Ik schop ze nog eerder de deur uit. Al die tijd, dat ze het pleegmonster hier in de kamer hielp, heb ik in schijnflauwte liggen koken." Daar moesten ze allebei wat me dicijn voor hebben. Net op het moment, dat Eva al te wijs dreig de te worden, werd de deur opengedaan, wijd open, door een hoog opgerichte verpleegster, in de flank gesteund door Pa Van Hellenduyn. Hij zag alweer paars, wat heel goed kleurde bij Mia's haar, achter zijn donkerblauwe cheviot rug. „WAT BETEKENT DAT?!" informeerde Pa van Hellenduyn, ongeveer op 90°. „Dit is de aller liefste vrouw, die er op aarde rond loopt in te korte rokken," stelde Derk voor. „Behalve Mams natuurlijk. Dit is mijn enige, eer ste en laatste opper-hof-ochtend- middag-avond-en-nachtver- •pleegster. De rest kan opkarren. Laat ik het voor eenmaal in mijn leven duidelijk mogen zeggen. Als de overige populatie niet ogenblikkelijk deze kamer ver laat, zal ik de kamer verlaten, en in mijn naakte pyama aan de kant van de weg gaan liggen hersenschudden. Tien, twintig, dertig, veertig, vijftig, zestig, ze- helemaaf uw smaak I ventig, tachtig, negentig, hon derd. Hoor jij geroep van „nog niet", Eva?" „Nee," antwoordde Eva naar waarheid. „Zijn jullie daar nog, monsters, winterwor tels en zure augurken?" infor meerde Derk voorzichtig. De aangesprokenen zwegen, wat Eva in hoge mate onoprecht vond. „Ze zijn weg," zei Derk tegen haar. „De flutlappen! Bang voor een arm klein jongetje, met uitbesteed verstand!" De ande ren moesten dit aanhoren, en het was duidelijk, dat hun stem ming zich er niet door liet ver beteren. De verpleegster keek nadrukkelijk naar meneer Van Hellenduyn, alsof ze een helden daad van hem verwachtte; en Pa Van Hellenduyn zelf scheen ook, purper gestreept, met span ning de start tegemoet te zien, terwijl Mia alleen maar lijdelijk genoot. „Wat is het hier toch stil," zei Derk dromerig. „Ik vind het zo roerend, dat zelfs Paps mij ont ziet, nu ik me niet goed voel. Een mens heeft toch maar één thuis, zolang hij ongetrouwd is." Eva knikte, met beide ogen op de stilte gericht, die zichzelf bleef. Het was ontzettend grieze lig. Doch na een minuut van bo venmenselijke inspanning wend de meneer Van Hellenduyn zich naar de deur. „Kom mee!" snauwde hij de twee dames toe, die zich onbevredigd losmaakten van het tafreel. Daarna waren Derk en Eva voor de derde maal alleen. „Als we straks de voordeur horen slaan," zei Derk, „zal dit zwakke vlees zich de zoldertrap opsle pen, om de aftocht waar te ne men van het boos gebroed. Het laat een grote ruimte open, Eva, die wij met geluk dienen aan te vullen." Maar bij Eva had het geluk reeds alle fuimten des harten gevuld er kon niets meer bij. Ze zei het Derk. „Wat is dat vervelend," brom de Derk, „want ik ben juist van plan, je nog véél gelukkiger te maken!" Tja, en een derde hart konden ze er toch heus niet bij gebrui ken, zelfs niet als opslagplaats. EINDE. bestond meer animo. Dit herstel heeft dinsdagavond in het tele fonisch verkeer de noteringen een wat beter gezicht gegeven en ook woensdagochtend bleven de koersen van de internationals goed op peil, De opening van de Westduitse beurzen was woens dag eveneens wat vriendelijker. Deze stimulans gevoegd bij de betere houding in Amerika leid den ertoe dat de openingskoersen woensdagmiddag overwegend bo ven de slotprijzen van dinsdag lagen. Alleen Kön. Olie liet ver stek gaan. De eerste transactie in dit fonds op 164,80 betekende in vergelijking met de slotkoers van dinsdag geen verandering. De andere soorten traden alle met hogere noteringen voor het voetlicht. Philips startte 1,80 boven de oude prijs op 166,40. Unilever ging zestig cent vooruit tot 174,80 en Hoogovens werd op precies 600 verhandeld, het geen een vooruitgang van vier punten betekende. AKU boekte een winst van ruim een punt op 475. Na de opening zijn de noterin gen geleidelijk weer wat afge snoeid. De winst die aanvanke lijk voor Unilever bestond ging geheel verloren en ook de andere internationals verlorën enig ter rein. In de scheepvaartafdeling heeft Koninklijke Paketvaart Maatschappij een winst geboekt van circa 2% punt. Koninklijke Boot was eenzelfde aantal punten in herstel. De staatsfondsenmarkt was vrijwel onveranderd bij mi nimale omzetten. De cultuur- markt was prijshoudend. Op de lokale markt werden de claims DrentscliOverijsselsche Houthandel geadviseerd op 62. Dinsdag verwisselden de in- schrijfreehten van eigenaar tegen 62.50. Claims Synres werden genoemd op onveranderd 390. Het jaarverslag van de Cultuur- bank heeft enig aanbod uitge lokt. Het bestuur verwacht dat de reserves, groot ruim 1,1 miljoen niet voldoende zullen zijn om het verlies dat is geleden door de deelneming in de N.V. Plastico- nam op te vangen. De advies- koers bedroeg 20 a 22 tegen dins dag 25%. Dinsdag daalde de no tering een half punt. Beursindices 17/6 18/6 19/6 Intern, conc. 540.2 536.1 537.0 Industrie 350.9 349.7 349.9 Scheepvaart 148.2 147.2 147.6 Banken 251.2 250.1 250.6 Handel enz. 156.7 156.9 157.1 Algemeen 390.4 388.1 388.6 Nabeurskoersen A.K.U.: (474%) Hoogovens: - (600) Kon. Olie 164.80—165.30 (164.70) Philips: 165.401—165.70 (165.70) Unilever: 172.g0174.00 gl. (173.70) Stemming: nauwelijks prijs houdend. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier geldend in Am sterdam op heden luiden: Engels pond 10.04—10.14 Amerikaanse doll. 3.57%—3.61% Canadese dollar 3.323.37 Franse frank (100) 73.35—73.85 Belgische frank (100) 7.127.17 Duitse mark (100) 90.10—90.60 Zweedse kroon (100) 69.0070.00 Deense kroon (100) 51.751—52.75 Noorse kroon (100) 50.0051.00 Zwitserse frank (100) 83.20—83.70 Ital. lire (10.000) 57.25—59.25 Oostenrijkse schilling (100) 13.95—14.05 Portugese esc. (100) 12.55—12.70 Spaanse peseta (100 gr. coup.) 6.00—6.15

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 5