Het huidige bouwbeleid Verkoudheid AVE EVA De stemming op het komende Conclaat De toekomst van de Rotterdamse Waterweg Zeeuws-Vlaamse Samaritanen KERKDIENSTEN Zuid-Afirika en de I.L.O.-conferentie Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 15 JUNI 1963 Voor de zondag Voorkom IPROEFL AN CERINGE N Zondagdiensten AMSTERDAM IN STRIJKLICHT OE THANT OVER DE -V. N. Indien het roer ten aanzien van het nationale foouwprobleem niet radicaal wordt omgegooid, moet het vraagstuk van de huidige situatie in de bouw als onoplos baar worden beschouwd. Dit is de zienswijze van drs J. de Vries, president-directeur van de „Verenigde Bedrijven Bredero" N.V. te-Utrecht. In het jongste nummer „Maatschappij belangen" van de „Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Han del" stelt de heer De Vries o.m., dat wanneer sociaal-politieke overwegingen de beleidstechniek in de bouw blijven beheersen, de hoop op de zo bitter nodige hoge re produktie z.i. moet worden op gegeven. Naar het oordeel van de lieer De Vries is het „beleid" in ons land achtergebleven bij het kli maat, waaronder z.i. zowel de kleinere bedrijven als de grote, internationaal georiënteerde bouwondernemingen echt aan de produktie kunnen komen. „Het huidige beleidsklimaat moet in een produktieklimaat worden ge transformeerd". In het artikel merkt de heer De Vries voorts op, dat de bouw nijverheid zeive aan een gesprek over haar taak nauwelijks is toe gekomen, dat technische research op een aan deze taak aangepaste schaal en niveau ternauwernood een punt van discussie is en dat economische research z.i. niet verder komt dan ondergeschikte punten. „Niet alleen het beleid, ook hef gesprek tussen de onder nemers ligt nog uit zijn voegen. De allesbeheersende vraag „Hoe vergroten we op korte termijn de nationale produktiecapaciteit" wordt in zijn totaliteit nergens aan de orde gesteld". De produktietechniek, aldus de heer De Vries, komt niet van de grond omdat er geen doelen zijn, waarop een onderneming van for. maat zich kan richten, zoals bij voorbeeld het ontwerp en de bouw van een gehele stadswijk en niet van een groepje van 43 woningen, waarvan om redenen van goedkeuringsbeleid nog 25 naar een volgend jaar moeten worden verschoven. Dit is, naar de mening van de heer De Vries, één van de oorzaken van de vlucht" van de produktiecapa citeit naar buiten. Een andere oorzaak van deze „vlucht" is het niet-werken in de bouw van het marktmechanisme. „Acht men om redenen van nationaal be lang in de bouwnijverheid de huidige strakke distributie-tech niek noodzakelijk, dan is het zeker, dat de woningnood in Ne derland voorlopig niet wordt op gelost," aldus de heer De Vries in „Maatschappij belangen". Het conclaaf voor de Paus keuze- dat woensdag a.s. wordt geopend heeft voorlopig de be schikking over een partij van zesduizend stembiljetten en wat dat betreft zou het conclaaf, met vier stemmingen per dag, acht tien dagen kunnen voortduren. Het is namelijk de bedoeling dat, voorzover nodig, tweemaal des ochtends en tweemaal des mid dags wordt gestemd. Tweemaal per dag, te elf uur des ochtends en te 17.30 uur is er een „fuma- te", een rookwolk boven het dak van de Sixtijnse kapel bij het verbranden van de stembriefjes. Als de rook wit is, kan hieruit worden opgemaakt dat er een Paus is gekozen. Volgens de desbetreffende apostolische constitutie zijn er drie manieren van stemmen mo gelijk: bij inspiratie, bij compro mis en normaal. Direkteur-generaal van Rijks waterstaat, ir. J. van de Kerk, heeft vrijdagmiddag, tijdens de jaarvergadering van het Konink lijk Instituut van Ingenieurs in Hilton Rotterdam gezegd dat, ook na de tot standkoming van de Deltawerken, voor de Rotter damse "Waterweg een goede toe komst gewaarborgd lijkt. Mede gelet op dè evolutie die het bag- germateriaal doormaakt is dan ook de optimistische verwach ting op zijn plaats dat in de ko mende jaren en decennia deze belangrijke scheepvaartweg naar zee aan de eisen van de tijd zal blijven voldoen, aldus ir. Van de Kerk. De gedachten van de ontwer pers, die naar de vormgeving van de nieuwe havenmond zoch ten, gingen destijds uit naar een oplossing waarbij de mond van de Waterweg en de ingang naar de havencomplexen op Rozen burg en de Maasvlakte, een ge meenschappelijke toegang van uit zee zullen krijgen. Daarbij wordt aan de noordzijde van de Waterwegmond een leidam uit gebouwd, ongeveer in de as van het bestaande noorderhoofd. In het zuiden komt dan een leidam, die zijn worteleind vindt op de Westplaat voor de kust van Voorne, die met noordwaart- se strekking het grootste gedeel te van de Maasvlakte omvat. Het sinds 1961 nog verrichte onder zoek heeft, aldus ir. Van de Kerk, de juistheid van deze con ceptie genoegzaam aangetoond: Waterloopkundig zowel als nau tisch zal op deze wijze een situa tie worden geschapen waarvan verwacht mag worden dat zij aan de gestelde eisen zal vol doen. Het tijdstip waarop de hoofd lijnen van het ontwerp in deze zin zullen kunnen worden vast gesteld zal volgens de directeur- generaal van Rijkswaterstaat niet ver meer zijn. De afsluiting van het nog lopende laboratorium onderzoek wordt gevormd door een nauwkeurig onderzoek naar de gedragingen en de bestuur baarheid van de zeer grote tank schepen waarvoor de nieuwe mond veilig bevaarbaar moet zijn. Er dient daarbij, zo ver volgde ir. Van de Kerk, zo goed mogelijk te worden vastgesteld welke ruimte aan het „voorpor taal" gelegen tussen de in gang aan zee en de eigenlijke haveningang naar Rozenburg moet worden gegeven om een veilig in- en uitlopen van deze supertankers te kunnen waarbor gen, aldus de heer Van de Kerk. Het karakter van de rivier als geheel zal door de nieuwe zee- werken nauwelijks worden be- invloed. Wel zal dit gebeuren door de Deltawerken. Het is, al dus nog steeds ir. Van de Kerk, betrekkelijk toevallig dat onge veer te zelfder tijd dat de wer ken voor de nieuwe mond gereed zullen zijn, ook de noordelijke afsluitingen van de Deltawerken -— de dammen in Volkerak en Haringvliet hun beslag zullen hebben gekregen. Door deze wer ken zou het karakter van het stroomregiem op de Waterweg worden gewijzigd: de vloed- stroom op deze rivier zal aan zienlijk verminderen, de eb- stroom echter ongeveer de zelfde waarde behouden als thans. De vermindering van de vloed zal gunstig zijn voor de scheepvaart, terwijl deze voorts vermoedelijk het effect zal hebben, dat min der zand van uit zee op de rivier zal worden gebracht. Ook het zout zal daardoor min der ver de rivier optrekken. Het is te verwachten, dat deze in vloed van de Deltawerken het effect van de nieuwe mond op de rivier zal overschaduwen, al dus ir. Van de Kerk vrijdag middag in Rotterdam. Van stemming bij inspiratie is sprake wanneer de kardinalen, vertrouwend op voorlichting door de Heilige Geest, eenstem mig besluiten één der leden van het college tot Paus uit te roe pen. Onder dit „eenstemmig" zijn dan ook begrepen de even tueel zieke kardinalen die hun cel niet kunnen verlaten voor de stemming in de Sixtijnse kapel. Aan een dergelijke stemming mogen geen besprekingen voor afgegaan zijn. In de praktijk kan het zo gaan, dat tegelijk op de eerste bijeenkomst der kardina len een van hen meedeelt; „Ge zien de uitzonderlijke geschikt heid van Zijne Excellentie ben ik van oordeel dat hij tot Paus gekozen moet worden en, wat mij betreft, ik kies hem tot hogepriester." Dan moeten alle andere kardinalen zonder uit zondering met verheffing van stem op hun beurt verklaren: „Ik kies hem." Een kardinaal die niet kan spreken kan schriftelijk zijn instemming betuigen. Bij de stemming bij compro mis dragen de leden van het college een aantal van hen op om in hun naam de verkiezing te verrichten. De aangewezen „commissie" van drie, vijf of zeven, moet zelf de bijzonderhe den der verkiezingsprocedure vaststellen. Bij de derde, gewone manier van stemmen is thans tweeder den van het aantal stemmen voor verkiezing nodig ingeval het aantal kardinalen door drie deel baar is, en andere twee-derden plus een. Wat de gebruikelijke specula ties over de persoon van de nieuwe Paus betreft: Kardinaal Montini, de 65-jari- ge aartsbisschop van Milaan, geeft men nog steeds de meeste kansen en na item worden o.a. genoemd de kardinalen Lercaro, Marella, Confalonieri en Urbani. Overigens verzuchtte een kardi naal bij het doorbladeren van de kranten dezer dagen: „Goddank wordt de Paus niet door de jour nalisten gekozen ABW IE De delegaties van 32 Afri kaanse landen naar de interna tionale arbeidsconferentie in Genève hebben vrijdagmiddag de vergadering geboycot uit protest tegen de aanwezigheid van de Zuidafrikaanse delegatie. Zij hebben besloten naar huis te gaan, als de statuten niet wor den gewijzigd, waardoor de conferentie bij een meerderheid van stemmen kan besluiten één van de ledenlanden uit te slui ten. Volgens de huidige statuten is dit niet mogelijk. De beslissing van de 32 Afri kaanse landen kwam na een massale uittocht van delegatie leden toen de afgevaardigde van de Zuidafrikaanse werk gevers, William F. Hamilton, het podium beklom tijdens het debat over politieke aangelegen heden. Een commissie van afgevaar digden uit 12 Afrikaanse landen is belast met het ontwerpen van een verklaring waarin Zuid Afrika wordt beschuldigd van rassendiscriminatie. De verkla ring za! vandaag aan de confe rentie van de I. L. O. worden overhandigd. Volgens Afrikaan se afgevaardigden zal de ver klaring de vorm hebben van een ultimatum. Toen afgevaardigden van de Spaanse werkgevers, Luis Gal dos Garcia, het woord voerde, verlieten de delegaties van het Sowjet-blok de vergadering. In het jurri-nummer van het Orgaan van de Vlaamse Toeris tenbond schrijft de heer Andr. van Putte uit Antwerpen onder bovenstaand hoofdje: „Op zondag 28 april reed ik met onze 2 PK, bij een afgelegen gehucht in Zeeuws-Vlaanderen, ergens tussen Griete en Reuzen- hoek. Op een kassei-eruptie maakte onze eend een rare sprong. Re sultaat; bodemplaat onder de motor gescheurd, opgetrommeld, en daarbij zat het linker voorwiel geblokkeerd, wat erger was. Na inspektie bleek dat de linkerkant van de handrem en de ontkoppe lingspedaal lelijke deuken gekre gen hadden. Nu komt 't wonder mooie. Stil in hun geslotenheid kwa men enkele mannen van het ge hucht kijken wat er gebeurd was. Zij namen mijn geklungel met: ontoereikend gereedschap in ogenschouw en verdwenen even stil als ze gekomen waren, om even later terug op te duiken met hamer en een lang breekijzer en een nog langer weet-ik-veel- ijzer. Wat later met een buisje, dat over de stelschroef van de handrem past#. Nog wat later met Engelse sleutels. Zo boden die mensen, ongevraagd en zon der veel woorden, hulp aan een pechvogel. Met hun beste pak do ken zij tussen vet en stangen van de pedalen. We hebben zo met vereende krachten de geklemde remkabel kunnen ontspannen. Na een goed uur ging een klein ge juich op toen het voorwiel gewil lig vrij draaide. Ik weet niet eens de naam van het gehucht of de naam van deze mensen. Ook wilden ze niets aan geboden krijgen. Het klonk alle- maa zo oprecht en hartelijk. Diep onder de indruk van zoveel een voudige goedheid zijn we naar huis gereden. De man die Jantje genoemd werd en de andere hel pers zijn wel geen automobilisten noch mecaniciens, maar zij zijn dienstig en hulpzaam en... zij staan niet onverschillig zoals wij, stadsmensen, tegenover de pech van wildvreemden. Hen wil ik langs deze weg om nogmaals hartelijk danken voor hun spon tane hulp". Rillerig? Onprettig'? Vlug:, De Amerikaanse kernonder zeeboot „Lafayette" heeft don derdag haar eerste twee proef lanceringen gedaan met polaris- raketten onder water. De „Lafayette" is de eerste van een serie van 31 kernonderzee boten die worden uitgerust met polaris-raketten voor de lange afstand. TERNEUZEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt, de praktijk der artsen waargenomen door dokter P. J. Nijsten, W. de Zwjjgerlaan 17, tel. 2324. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene en Wit-Gele Kruis: Zuster J. M. A. Burger, Van Steenbergen laan 68, tel. 3360. AXEL Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter A. Kats, Oranjestraat IS, tel. 555. DIERENARTSEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. F. de Haas, Axelsestr. 49 te Zaamslag, tei. 366. door OLAF J. DE LANDELL 88) (Nadruk verboden.) Eva ging op haar knieën naast het bed liggen, en terwijl ze in diepe ontroering Derk's ogen zocht stootte ze haar minnares sen-blik aan een knipoog, zoals zij nooit onder een ijsblaas ver wacht had. „Ave Eva!" fluister de Derk. En ontnuchterd als ze was trok hij haar naar zich toe met één hand: „Wil je me nou een kus geven, Eva?" Ja, dat wilde ze best. „Dat is de heerlijkste medicijn, die er bestaat", zei Derk zacht. „Ik heb er zo, ontzettend veel dagen naar verlangd!" Met eensklaps ont stoken vrouwelijk intuïtie be greep Eva, dat één dan ooit vol doende kon zijn. Daarna kwam de verpleegster binnen en storte zich op hun geiuk. Of ze de juffrouw niet had gezegd, dat de patiënt geen bezoek mocht?! Ja, de juffrouw kon zich dat duidelijk te binnen brengen. „En??!!" „En toen heb ik het bezoek de kamer uitge stuurd", zei Eva schuldig. De zieke schudde. Hoewel Eva geen ogenblik geloofde, dat 't van de hersenen kwam. „Zo. Bent u dan geen bezoek?!" bit ste de zuster. „Nee antwoorde Eva. „Ik ben meneer van Hellen- duyn zijn vrouw." „Zijn vrU zei eerst ver loofde!" „Nou ja, eerst bèn je dan toch verloofd." De lichte ogen priemden. „Mag ik u ver zoeken, ogenblikkelijk deze ka mer te verlaten!" Doch Eva's hand lag gekluis terd in die van de zieke, en ze voelde zich wonderlijk sterk. „Nee, zuster," zei ze, en ze stond op. „Als u uw toon niet matigt, bent u ontslagen," „Wraak, wraak!" bekrachtigde de zieke haar woorden. „Als u niet vriendelijker wordt, laat ik al m'n hersenen schudden. Er is maar een verpleegster, en dat is de geliefde. Er is maar één me dicijn, en dat is de zoete min." Toen waren ze voor de tweede maal alleen. Derk glimlachte naar Eva op zo'n allerakeligst zachtzinnige manier,, dat zij zich er niet bij thuis voelde. Hij zette de ijsblaas af alsof 't een hoedje was, en verzocht haar de gordijnen open te doen. Eva zette hem de ijszak weer op en zei, dat 't licht zo be slist beter voor hem was. „Nee", weerlegde Derk halsstarrig. „Ik ben beter." Wat heel ziek klonk. „Ik wist natuurlijk, dat je ko men zou," legde hij uit. „Maar ik wist niet, in wat voor stem ming je zou zijn. Je hebt me in de afgelopen week ontzettend in angst gehouden, Eef. En daarom heb ik dat pleegmomter met haar bijiwagen, en die ijsmachine en de dichte gordijnen allemaal verdragen. Ik dacht: als Eva me zo ziet, wordt ze wel murw." Ja, toen zette Eva 'm z'n ijsje maar weer af, en trok de gor dijnen open. „Ik heb een héél lichte hersenschudding gehad, Eef!" betoogde Derk ten over vloede. „Als die stoel er niet ge weest was om me op te vangen, zou ik veel erger te land geko men zijn." Eva had nog niet eerder dankbaarheid jegens de stoel gevoeld. „Maar je ziet er zo ziek uit," wierp ze tegen. Want in het vol le licht was h(j geen grein bleek! „Dat komt omdat ik zo weinig medicijn krijg," antwoordde Derk verongelijkt. Ze gaf hem een dosis; doch de tijd, die hij nodig meende te hebben om deze tot zich te ne men, duidde wel op zwakte, leek haar. Ze kreeg het er warm van. „Ja", peinsde Derk hardop, „in een huwelijk met mij zul je ont zettend vaak blozen, Eef. Dat ligt in je soort." En ze begon maar vast. Van onder zijn kussen produ ceerde hij een pakje, waarvan ze met één oogopslag het papier herkende. Het waren de juwe len, die ze zo dramatisch bij haar vlucht had achtergelaten. Niet zonder plechtigheid reikte Derk het haar over. „'t Is me een vreemde troost geweest in je af wezigheid, Eef", zei hij. „Ik wist daardoor, dat ik niet alleen on aangename dwaasheden tegen over je begaan had." Dat was ook een vorm van excuus; ze werd nog verlegener, zodat ze niet de kwestie met het geld ter sprake kon brengen. En dat maakte Derk weer zo zwak! Ach, ze hadden elkaar nog een hele boel te steunen en te helppen en op te vrolijken. Aan de lunch, met zenuwach tige mamaatjes Van Hellenduyn en de onttroonde verpleegster, trof Eva haar schoonvader. Bij het aanschouwen van haar per soontje moest hij alles wat hij aan wenkbrauwen bezat (en dat was niet zo weinig) mobiliseren. „Wat doe jij liier!" informeerde hij. „Nou, Eefje komt toch om Derk op te passen!" zei zijn vrouw, en glimlachte de hele verongelijkte tafel rond. „Daar hebben we al iemand anders voor!" gromde meneer Van Hel lenduyn. Om de een of andere mysteri euze reden voelde Eva zich tegen hem opgewassen. „Maar Derk niet," antwoordde ze. Dat perste 'm het bloed in de wangen. „Hè?!" vroeg hij. Het was een kanonschot, Me vrouw Van Hellenduyn, die zich juist van gebakken aardappeltjes wilde bedienen, verloor de lepel. (Wordt vervolgd.) Amsterdam heeft zich weer op gemaakt om de zomerse toeris ten waardig te ontvangen: 's avonds wordt een groot deel van de oude binnenstad op feeërieke wijze verlicht door duizenden lampjes en vele schijnwerpers, die de oude gevels in betoverende schijn doen oplichten tegen de donkere hemel. Hier een beeld van de voorma lige Lutherse kerk aan de Sin gel, gevangen in het strijklicht. Alwie dc naam des Heren aanroept. Handelingen 2 21 „Alwie" is een heerlijk woord. Met dat „al" overspant het de hela wereld. U moogt het zo ruim en breed nemen als Chris tus Zelf het neemt. En Hij be veelt Zijn discipelen: „Gaat heen in de gehele wereld, predikt dit evangelie aan alle creaturen." En met dat „wie" appelleert het aan, haakt het vast in ieder mens. Dat maakt dat wereldomvattende „al" strikt persoonlijk. U moogt zich daardoor persoonlijk aangesproken achten. Dit Pinksterevangelie is voor u! Voor u! Voor u! „Alwie" is ook een ontzaglijk moedig woord. Wat daar niet op loskomt! Ik ken een schilderij van Jeroen Bosch, de schilder der ziel. Het is al gevaarlijk, als een eer lijk schilder ons gezicht gaat schilderen. Maar wat moet het dan zijn, ais hij onze ziel op het doek brengt? Welk een verschrikkelijke collectie van vreeslijke tronies! Maar dit „alwie" kan zelfs de tro nies van Jeroen Bosch aan. Dat doet er op Pinksterfeest helemaal niets toe, hoe u er van buiten of van binnen uitziet. „Alwie" is: zonder onderscheid van persoon. Niemand is uitgeslo ten. Pinksteren brengt het Kruis van Christus tot iedereen. Pinkste ren is beslist niet alleen het feest voor de mensen met de nette ge zichten en de aangeharkte ziele- tuintjes. Pinksteren is voor: ai- wie. „Alwie" is tenslotte ook een schiftend woord. Het brengt Pink steren tot zijn crisis. De Heilige Geest (die iedereen naar het Kruis van Christus wil brengen) kan worden weerstaan. We kunnen „neen" zeggen tegen de Heilige Geest. „Gij hebt niet gewild." Daar word ik koud van. Dat dit kan! Dat iemand, die aan zijn eigen geest te gronde gaat, God kan weigeren. Wat wordt Pinksteren dan verschrikkelijk! Dan is het laatste, wat ik hoor, het gillen van die arme vrouw in dat Amerikaan se krankzinnigengesticht: „I am alone with the baeting of my heart." OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. NED. HERV. KERK. ZONDAG 16 JUNI Axel: 10 uur en 2.30 uur Ds. Vrij- lant, van Borssele. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 uur Ds. R. Tim- mers, van Hulst. Hulst: 10 uur Ds, E. Gramsber- gen, van Kloosterzande. Philippine: 9 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 9 uur en 10.30 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Terneuzen: Kerk Noordstraat: 10 uur Ds. J. A. Poelman; 7 uur Ds. P. A. v. d, Vlugt, Gebouw „De Schakel"; 9.30 uur Ds, J. Scholten. Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. M. Becht; 2.30 uur Ds. E. Grams- bergen, van Hontenisse. GEREF. KERK. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ver beek. Terneuzen: 10 uur en 4.30 uur Ds. W. C. van Hattem. GEREF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Oh- mann. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur, 2.30 uur en 7 uur Ds. M. Geleynse, miss. pred. te Hilversum. (7 uur Zendings rede.) GEREF. GEMEENTE. (Vlooswijkstraat.) Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Hoek: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Fra.ni Halilaan.) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. Axel: 10 uur en 3 uur leesdienst. Secretaris-generaal Oe Thant heeft donderdag in een toe spraak tot Harvard-studenten in Cambridge, Massachusetts, een beroep op de andere V. N.- leden gedaan, het Scandinavi sche initiatief te volgen om een parate strijdmacht ter beschik king van de V.N. te houden voor het geval de wereldorgani satie met een noodsituatie te maken krijgt. Hoewel het op het ogenblik niet uitvoerbaar is een perma nente V.N.-strijdmacht te vor men, ben ik blij over de geest drift, die „vele gewetensvolle mensen in vele landen" ervoor liebben, aldus Oe Thant, die voorts wees op de noodzaak meer vertrouwen te hebben in internationale organisaties, zo als de V. N„ omdat deze met al hun tekortkomingen een bar rière vormen tegen plotselinge gevaren in de wereld zolang er nog geen permanente instellin gen zijn. OUD GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. De Reuver. VOLLE EVANG. GEMEENSCHAP (Fiadelfia kapel) Terneuzen: 10 uur samenkomst. 20.30 uur bidstond. Iedere vrij dagavond om 8 uur samenkomst. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur ifeiligingssa- menkomst 7.30 uur Verlossings- samenkomst. Leidster: kapiteine H. Bierman. DOOPSGEZINDE KRENG EN NED. PROT. BOND Terneuzen: (gebouw Schoolweg 21) 10.30 uur Ds. Dj. E. W. Sicce- ma, van Rotterdam. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur en 8.30 uur Gelezen H. Mis; 10 uur Gezongen H. Mis, 19 uur Gelezen H. Mis; 14.00 uur Lof. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H.H. Missen. Philippine:. 7.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur, 10 uur en 17 uur H.H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur en 9.30 uur: H.H. Missen; 17.00 uur: Avond mis. Triniteitskerk: 8 uur en 11 uur: H.H, Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. NED. HERV. KERK. ZONDAG 16 JUNI Aardenburg: 10.30 uur Ds. W. B, Bergsma, van Waterlandkerkje. Biervliet: 9.30 uur Ds, W. S. Evenhuis. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. (Bed. H. Doop.) Cadzand: 9.30 uur Ds. Gust. M. G. de Vries, van Retranchément. Groede: 9.30 uur Ds, A, de Jonge, van Goes. Hoofdplaat: 11 uur Eerw. Heer H. J. Begeer. (Bed. H. Doop.) Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. Joh. Bre- zet. Oostburg: 10 uur en 11.30 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement9.30 uur Wika Dales. Schoondijke: 9.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen. St. Kruis: 9 uur Ds. W. B. Bergs ma, van Waterlandkerkje. Sluis: 9.30 uur Wika Dales. St. Anna ter Muiden: 11 uur Wika Ten Have. Waterlandkerkje: 10.30 uur Eerw, Heer H. J. Begeer, van Hoofd plaat. IJzendijke: 9.30 uur Ds. C. van Evert Zuidzande: 9.30 uur Wika R. Was- terval, van Hedenesse. DONDERDAG 20 JUNI Nieuwvliet: 3.30 uur Ds. Joh. Bre- zet. "Huwelijksinzegening.) VRIJDAG 21 JUNI Schoondijke: 2.30 uur Ds. L. Spaans, van Breskens. (Huwe lijksinzegening.) DOOPSGEZINDE GEMEENTE ZONDAG 16 JUNI Aardenbuvg: 10.15 uur Ds. A. Mulder.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2