Duistere machten achter Nasser BEURSOVERZICHT RADIO EN TELEVISIE Dinsdag 11 juni 1963 DE VRIJE ZÉEUW Pagina 5 Alle omstandigheden werkten mede. Middelpunt voor S.S.- en S.D.-officieren. Het hete weefeentrum. WONDEROLIE DE GAULLE ZIET NIEUWE LUCHTREUS Radio-Cairo. Infiltraties met Nazi's. Oppassen is de bood schap. Syrië beschuldigt Israël Indiase bestuursambtenaren vermoord .WOENSDAG 12 JUNI Reeds in 1944 zweefde Josef Stalin, de Russische rode Czaar, het denkbeel'd voor ogen het machtsgebied van de Sowjet- Unie in de vorm van een zoge naamde „invloedsfeer" tot het gebied van het Nabije Oosten uit te breiden. De tweede wereld oorlog was echter nog in volle gang en deze plannen van Sta lin werden slechts ten del'e ver wezenlijkt. Na de dood van Stalin kwamen diens oude plannen weer ter ta fel en Nikita Chroesjtsjov be sloot deze op zijn wijze te verwe zenlijken, waartoe de gebeurte nissen in het Midden-Oosten eveneens het hunne bijdroegen. Wij noemen slechts het Pact van Bagdad, gesloten tussen Enge land, Turkije, Perzië en Pakistan, welk verdrag door Rusland als een bedreiging van de wereld vrede wordt gezien, de val van de monarchie in Egypte met als machtige man de kolonel Nasser, in wiens hoofd het idee had post gevat om „opperste sjeik aller Arabieren" te worden en die ook de in opkomst zijnde staat Israël vernietigd en van de aardbodem weggevaagd wilde zien. Egypte had echter geen wapens en vliegtuigen, geen kanonnen, geen vloot van betekenis en ook geen technici. Een waarlijke noodzake. lijkheid voor Egypte was ook de bouw van een stuw-dam, de As- soeandam in de Nijl, doch ook hiervoor waren geen geld, geen materiaal en geen technici ter beschikking. Dit alles nu heeft er toe geleid, dat de kolonel Nasser voor de Sowjet-Unie de deur van zijn land als het ware op een kier zette. En Moskou wilde Nasser wel helpen, er was geld en er kwamen wapens, vliegtuigen, kanonnen en technici, doch de Egyptische voor- en achterdeur moesten wat verder open... want anders konden de Russische ge heime agenten er niet door. In 1953 was er als het ware een zekere „concurrentiestrijd" ontstaan tussen de geheime in lichtingendienst van het rode le ger, de G.R.U., ondergebracht in het vierde bureau van de gene rale staf van dat leger, en de Russische geheime politieke po litie, de M.V.D. Een openlijke strijd tussen deze twee zo be langrijke diensten walden de rode machthebbers in het Kremlin niet riskeren en deze wasten ten slotte aan de ontstane, gevaar lijke situatie een einde te maken door de beide diensten in elkaar te doen opgaan en tevens door te wijzen op de dreigende hou ding die het vrije-Westen tegen de Sowjet-Unie aannam. Het Kremlin vond voor deze diensten een nieuw emplooi in de vorm van verkapte infiltraties in het Midden-Oosten. Reeds in 1944 maakten de machthebbers in Rusland ge bruik van de aanwezige en ge heime agenten van M.V.D.- G.R.U., doch deze mannen bleken in het Nabije-Oosten niet voldoen ten gevolge van onbekendheid met zeden en gewoonten der Arabische bevolking in het te infiltreren gebied, het niet-belij- den der Mohammedaanse gods diensten vooral ook wegens een ernstig tekort aan parate kennis van de taal. Na deze mislukking nam de leiding andere maatrege len van welke zij meer verwacht te. Ze begon met een groot scheepse werving onder de daar door zijn agenten, ex-S.D. en dito S.S.-officieren opsporen, waar van bij benadering bekend was, dat ze in Spanje, Portugal, Ar gentinië of in één der landen in het gebied van het Nabije-Oosten, veelal onder een valse naam, evr- bleven. 1 IJ®-. De Egyptische radiozender te Cairo is het uitverkoren domein geworden van een aantal ge wezen nazi's en via deze zender wordt op een uiterst deskundige wijze de Egyptische (lees: Rus sische) propaganda a la Goeb- bels uitgestort over de omrin gende Arabische staten. Direc teur van Radio-Cairo is prof. dr. Johann von Leehrs, in het nazi- Duitsland hoogleraar aan de universiteit van Breslau, terwij] als zijn vervanger optreedt een zekere Baron von Mildenstein, die onder minister Von Ribben - nci'trop, deskundige voor Arabische voor in aanmerking komende be—[.aangelegenheden aan het depar TJiiUanloridoo "ZalroT Door het werken en wroeten van Wollweber en de zijnen is ondermeer Cairo een trefpunt geworden van voormalige S. S.- err S. D.-officieren, doch ook voor M. V. D./G. R. U.-agenten. In Beiroet (Libanon) vestigde Ernst Wollweber een vooruitge schoven luisterpost van de Rus sische geheime dienst in de per soon van de Duitser Louis Hei-' den, die in het Berlijn van Hit- Ier chef was van het Duitce persagentschap (D. P. A.). De heer Louis Heiden vestigde in Beiroet onder de naam van Beiroet Printing and Publi shing House" een zogenaamd persbureau en de heer Louis Heiden wijzigde toen gelijktij dig zijn naam in die van Louis Al Haj. In Cairo werd, in opdracht van Ernst Wollweber, opgericht de „Duits-Arabische Vereni ging", met de leiding waarvan werd belast de Egyptische kolo nel Hassan Soliman, die in wer kelijkheid genaamd bleek te zijn Georg Moser, van beroep S. S.-Gruppenführer. De ver vanger van kolonel Soliman was de Egyptische kolorfel Ben Am man, die in nazi-Duitsland beter bekend was onder de naam Heinrich Bühle, S. S.-Standar- tenführer van beroep. De chef van de Egyptische ge heime veiligheidsdienst, is de overste Ali Nacher, waarachter schuil gaat de gewezen S. D.- chef in Warschau, S. S.-Sturm- bannführer Leopold Gleinn, die wegens oorlogsmisdrijven bij verstek ter dood werd veroor deeld. De Egyptische spionage- afweerdienst stond voor kort onder leiding van de Duitser Sahlmann, gewezen S. A.-Grup- penführer. In Cairo troffen we ook de heer Bernard Bender, voorheen S. S.-Sturmbannführer die on der meer bij de Poolse bevol king geen onbekende is, alsook de ex-chef van de Gestapo in Düsseldorf, de S. S.-Sturmbann- führer Joachim Daemling, als ook de Italiaanse oorlogsmisda diger Antonio Mentegazzi, thans majoor in het Egyptische leger. Laten we vooral niet vergeten te memoreren, dat ook de ge wezen kamparts van de concen tratiekampen Buchenwald en Dachau, dr. Hans Eisele, de man van de dodende injecties, in Cairo woont en werkt. in de periode van 29 oktober 1956 tot 6 november daaraan volgend, bij welke militaire actie overigens ook onderdelen van de Engelse en Franse strijd krachten en de 6de Amerikaan se vloot betrokken werden. Met de kwestie om het Suez-kanaal hield ook verband de zelfmoord van de Zwitserse procureur- generaal, tevens chef van de In lichtingendienst van dat land, dr. René Dubois te Bern, in maart 1957. Tenslotte zij nog gememoreerd dat ten gevolge van de Russi sche hulp aan Egypte, Egypti sche beroepsofficieren worden opgeleid in de legerplaats Ham- merstein bij het plaatsje Gross- horn in Polen en dat de toe komstige stafofficieren van dat leger hun vorming ontvangen aan de Russische krijgsschool in Leningrad. Zo is het Nabije Oosten ver worden tot het hete centrum "der internationale spionage en onder Allah's hemel worden de draden geweven, welke straks het alles omspannende net vor men der bolsjewistische opper macht. Een net dat op een po litiek, militair en economisch juist tijdstip, op een tot in alle kleinigheden uitgebalanceerd ogenblik zal worden dichtge trokken over de ganse Arabi sche wereld. Dichtgetrokken door een onzichtbare hand, toe behorende aan een eveneens on zichtbare man, zetelend in een stille kamer van het Kremlin, daar op het Loebjanka-plein in Moskou. Russische legers, rode vrij- scharen, zullen daarbij niet meer in actie komen. Het is immers de tijd van de „coëxistentie", van vrede en geen gevaar, de eeuw van de invloedsferen. Ge ruisloos en zonder slag of stoot zal dan een groot deel van het Nabije Oosten in Russische han den overgaan en verzinken in een onmetelijke rode nacht, zon der horizon, zonder lichtende verten, tenzij (Nadruk verboden.) Paus Joannes was niet erg ge steld op moderne medicijnen, heeft zijn 81-jarige lijfarts prof. Gasbarrini in een interview met een Milanees blad verteld. Tij dens de ziekte van de Paus wer den uit alle delen van de wereld z.g. wondermedieijnen ontvan gen, maar zij zijn niet gebruikt. „Wij wilden niet experimente ren", aldus prof. Gasbarrini. De Paus placht te zeggen: „Onze moeders gaven ons altijd won derolie. Vindt u ook niet, profes sor, dat dat het juiste middel is voor ons, oude mensen." De professor vertelde, dat het eerste bulletin over de toestand van de Paus pas is uitgegeven, toen men er zeker van was dat de zieke geen kranten meer zou lezen. Men wilde niet dat hij uit de kranten zou vernemen, hoe erg het met hem gesteld was. Op het vliegveld. Le Bourget bij Parijs heeft de Franse president Charles de Gaulle, een bezoek gebracht aan de 25e internatio nale salon voor lucht- en ruim tevaart. De foto toont de president bij een model van het gerucht makende nieuwe Engels-Franse vliegtuig „Concorde". INTERNATIONALS MERENDEELS FLAUW De zeer flauwe stemming die Wall Street vrijdag voor de Nederlandse fondsen te zien gaf, heeft op het Damrak zijn uit werking niet gemist. Unilever is aan de andere zijde van de oceaan 1 dollar lager uit de bus gekomen en ook Philips en Kon. Olie moesten flinke terreinver- liezen incasseren. Gedurende het telefonische avondverkeer bleven de noteringen vrijdag nog vrij goed op peil, maar gis terochtend namen de verliezen steeds grotere vormen aan. Voor Unilever was de koers bij het begin van de officiële handel ƒ4,30 of ruim 21 punten terug gelopen. De eerste prijs waar tegen de handelaren het eens werden, lag op 171,20 en deze koers lag nog 50 cent onder het laagste punt van gisterochtend. Voor AKU viel het verloop daarentegen erg mee. Het rayon aandeel startte wel 2 punen la ger op 472 maar deze koers lag toch 5 punten boven het niveau van de ochtendbeurs. Eveneens 2 punten lager was Hoogovens op 610. Philips was 3,50 in reactie op 164. Sinds op de voorbeurs nog 165,80 was be taald volgde een achteruitgang die bij de opening 3,50 of 14 punten bedroeg. Kon. Olie werd 2,80 afgesnoeid tot 168. Tijdens de markt heeft Uni lever een klein deel van het verlies, dat bij de opening be stond, kunnen inhalen. Tegen het eind van de markt werd het fonds verhandeld tegen 171,70 hetgeen een verlies van onge veer 4 gulden betekende. Hoog ovens moest daarentegen nog woners van Zuid-Rusland (Kau- kasus) waarvan bekend was, dat ze de Mohammedaanse gods dienst aanhingen en de Arabi sche bewoners van Jemen, Syrië, Perzië en Libanon bij benadering het meest nabij kwamen. Het binnensmokkelen van agenten in een zeker gebied heeft plaats volgens vaste regels. In de voornoemde gevallen wer den de agenten via Noord-Per- zië en Irak naar hun operatie gebied gebracht, al dan niet met behulp van ter plaats bekende smokkelaars en grensbewoners, doch ook wordt in een steeds toe. nemende mate dit laatste geldt zeer in het bijzonder voor de Westerse wereld gebruik gemaakt van een benoeming tot bijvoorbeeld consul, handels- en pers-attaché, door dus een zeke re status van diplomatieke on schendbaarheid voor de betrok kenen wordt verkregen. De hiervoor genoemde infiltra ties van agenten met de hulp van smokkelaars en grensbewoners leed echter in feite schipbreuk. De Russische geheime dienst deed daarom een beroep op de, vooral in de tweede wereldoorlog berucht geworden, spionage, en sabotage-expert Ernst Wollwe ber, wonende in Oost-Berlijn (D.D.R.), die in 1950 ondermeer belast was met de leiding van de Oostduitse spionage- en veilig heidsdiensten, Wollweber kreeg officieel opdracht zijn arbeids terrein in het Westen te laten voor het was en zich te gaan specialiseren op de landen gele gen in het Nabije-Oosten. Wollweber volgde een geheel andere en afwijkende taktiek dan de Russen voordien en deze sa botage- en spionage-expert liet tement van Buitenlandse Zaken te Berlijn was. Omroepers van Radio-Cairo zijn onder meer de Zwitsers Georges Oltramare en Daniël Perret-Centil, beiden ex-offi cieren der Waffen-S. S. Met de opleiding van de Egyptische ra- dardienst in Cairo is belast de Russische majoor N. N. Nisch- kow, die is verbonden aan de inlichtingendienst van het rode leger. Jordanië met koning Hoessein I, Saoedi-Arabtë met koning Saoed II, de Libanon en de jon ge staat Israël staan tot op heden nog afwijzend tegenover Nasser en diens Verenigde Ara bische Republiek (V. A. R.). Deze landen zijn anti-commu nistisch en pro-Westers gericht en infiltraties van communisti sche geheime agenten, hetzij af komstig uit de Sowjet-Unie dan wel uit een land dat is aange sloten bij de V. A. R., worden met alle ten dienste staande middelen bestreden. In Beiroet, de hoofdstad van Libanon, zijn centrales gevestigd van de Amerikaanse, Engelse en Franse geheime diensten. Wat de toekomst ten opzichte van de Arabische wereld bren gen zal, is nog niet met zeker heid te zeggen, daar met een land als Egypte in de naaste omgeving alle dingen mogelijk zijn. We denken dan zeer in het bijzonder aan de nationalisatie van het Suez-kanaal door Egyp te op 24 juli 1956, aan het mi litaire conflict met Israël, waar door dit laatstgenoemde land tot een militaire actie werd ge noodzaakt (bekend onder de naam van de Operatie Kadesh), iets afstaan op 608, dit is een achteruitgang van 4 punten. De handel droeg over het algemeen een rustig karakter. In de scheepvaartsector heeft K. N. S. M. circa 2 punten kun nen bijboeken. De andere soor ten waren eerder aangeboden. De cultuurfondsen waren nau welijks prijshoudend. Op de lokale markt werden claims Hero onveranderd gead viseerd op 565. Claims Gronin ger Industriële Crediet-Bank werden geadviseerd op 33 tot 35 tegenover 33 op de voor afgaande beursdag. Claims Mees Bouwmaterialen werden onveranderd geadvi seerd. De inschrijvingsrechten voor de aandelen werden vrij dag verhandeld tegen 210, en voor. de obligaties voor 125. De laatstgedane koers is 152. Else vier is door de dividendverho ging met 1 procent tot 17 pro cent 10 punten gestegen tot circa 800. Beursindices Duitse mark (100) 90.0590.55, Zweedse kroon (100) 68.75— 69.75, Zwitserse frank (100) 83.1583.65, Deense kroon (100) 51.7552.75, Noorse kroon (100) 41.9050.90, Oostenrijkse schil ling (100) 13.94—14.04, Portu gese escudo (100) 12.52'/2 12.67V2, Italiaanse lire (10.000) 57.2559.25, Spaanse peseta (100, gr. coup.) 6.006.15. 6/6 7/6 10/6 Int. conc. 548.0 546.0 537.3 Industrie 356.5 355.0 352.3 Scheepvaart 150.7 150.2 150.5 Banken» 251.4 250.7 250.9 Handel, enz. 158.1 158.9 157.2 Algemeen 395.8 394.6 389.6 Nabeurshoersen AKU: 470—471 (470V0 Hoogovens: 609 (609) Kon. Olie: 165.80—167.20 (168.10) Philips: 163.70—164.60 (163.90) Unilever: 171.00172.00 gl (171.20) De koersen sloten op het laagste punt. ongeveer Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor bui tenlands bankpapier, vandaag geldend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.0410.14, Ca nadese dollar 3.32—3.37, Ameri kaanse dollar 3.57/23.6P/2, Franse frank (100) 73.30—73.80, Belgische frank (100) 7.137.18, Een Syrische regeringswoord voerder heeft zondagavond mee gedeeld dat twee Israëlische straaljagers en een kanonneer boot een aanval hebben gedaan op een Syrische voorpost en een dorp op de oostelijke oever van het Meer van Galilea. Hij zei, dat de kanonneerboot zondagmorgen de voorpost,, in de buurt van nei dorp Doka, met machinegeweren en zware mortieren had bescho ten. De Syriërs hadden het vuur beantwoord „en de boot verdre ven". Later waren twee Israëli- sce straaljagers verschenen, die het dorp met raketten en machi ne-geweervuur bestookten. Syrië heeft een dringende klacht bij de Veiligheidsraal en de bestandscommissie ingediend naar aanleiding van „herhaalde Israëlische agressie". Leden van de Dafla-stam, die in het noord-oostelijke grensge bied van India woont, hebben 31 mei j.l. het Indische bestuurs centrum te Tsjajantago aangeval len. Twaalf Indische bestuurs ambtenaren hebben hierbij het leven verloren. Bij de Dafla-stam is van ouds her het houden van slaven in zwang. De stam is er zeer ont stemd over, dat de Indische regering dit heeft verboden. De aanval op de bestuurspost was een uiting van deze ontevreden heid. Er zijn versterkingen naar het betrokken gebied gezonden. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Dagopening; 7.20 Gitaar concert (gr.); 7.45 Radiokrant; 8.00 Nws; 8.15 Lichte gram.; 8.45 Pianospel; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Gram.; 10.15 Mor gendienst; 10.45 Geestelijke lie deren; 11.10 Klass. gram.; 12.10 Meisjeskoor en instrumentaal kwintet; 12.30 Med. t.b.v. land en tuinbouw; 12.33 Griekse lich te muziek (gr.); 12.53 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Licht instru mentaal kwartet; 13.35 Moderne symfonische muziek voor groot orkest (gr.-); 13.55 Klass. kamer- muz.; 14.30 Lichte gram.; 14.50 Klass. en moderne muziek; 15.20 Zangrecital; 15.50 Bijbelvertel ling voor de jeugd; 16.00 Voor de jeugd; 17.15 Lichte gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Lichte gram.; 17.55 Lezingen; 18.10 Koorzang; 18.30 Radio-Volks- Universiteit; 19.00 Nws en weer bericht; 19.10 Leger des Heils- AVE EVA door OLAF J. DE LANDELL - 84) Eva was meer geschokt dan ze weten wilde. Het werd haar nu pas duidelijk, dat ze tot op dit moment met een gedachte ge speeld had, die al lang feitelijk waarheid geworden was: ze kon niet meer terug. Het was inder daad zoals Sally zei: haar vrien din voelde zich meer verwant aan de mooie, gecultiveerde Eva Blombergh dan aan de simpele, onopvallende. Het zou een leu gen zijn terug te keren tot de volkomen niet-gemeende een voud, ze hoorde er innerlijk niet bij, en het was de vraag, of ze er ooit bij gehoord had. „Misschien is mijn hart wel leugenachtig." zei Eva in volle ernst. ,'t Enige, wat ze van Sally er voor terug kreeg, was een moe derlijke glimlach. Dat lag zwaar op de maag. Het was onmogelijk nog langer in de spiegel te kij ken. Eva's gezicht hoorde zelfs in natuurlijke staat niet meer bij deze plunje. En er was ook iets in haar houding gewijzigd, waar door alles tezamen veel weg had van een lachnummer. Ja, het pad der grijze deugd, naar keuze wit of zwart gestip peld, was voorgoed achter Eva Blombergh afgesloten, 't Maak te haar eenzaamheid nog groter. Want al beweerde Derk nu. dat hij van haar hield, dan kon een kind begrijpen, dergelijke din gen met een speciaal gewicht te moeten wegen. Derk en zij waren veel te sterk uiteenlopende karakters. Wellicht was hij geboeid geweest door haar preutsheid, omdat hij die bij anderen niet gevonden had. Of misschien was hij alleen maar geprikkeld door haar tegen stand. „Sta je vreselijk te wankelen, Eef?" informeerde Sally zake lijk. „Laat me gauw weten naar welke zijde je omgeklapt bent, kind." „Dat weet je al," zei Eva neer slachtig. „Jij ook?" vroeg Sally. En be gon maar vast de haakjes van Eva's grijze ruit los te maken. „Ja, ik ook," gaf deze somber toe. „Dan moet je je maar voor éénmaal van mijn poeder en rouge bedienen," zei haar vrien din peinzend. „Want als een ech te vrouw zul je liever met ver keerde make-up over straat gaan, dan helemaal zonder." En dit was ook weer vreemd waar; het was een deel van Elva's kleding geworden. Zij zou het in hoge mate onzeker en vervelend gevonden hebben „zonder" de straat op te wande len. Zwijgend werkten zij samen aan haar metamorphose. Het was allemaal zo vreemd in wat voor hypnose, in welke be tovering was Eva verstikt? En ze wist niet eens welk doel alles had. Toen ze dan eindelijk weer in elegante gedaante voor de spie gel stond en Sally's plagend ap plaus moest slikken, vroeg ze: „Wat moet ik nu doen, Sal?" Daar moest Sally weer een raadselaohtig gezicht van zet ten. Eva hoorde buiten een bloem- venter roepen. Hij had mooie rozen. Hele-mooie-rozen. Met een onverstaanbare prijs. Om de een of andere niet-verklaarbare reden had ze een gevoel of hij het over haar had. „Heb je al gesolliciteerd?" in formeerde Sally. Ja, dat had Eva. Maar daar kon ze zo gauw geen antwoord op verwachten. Hoewel ze drie maal daags bij de portier van het hotel geïnformeerd had of er geen post was. „Als je Derk es ging oppas sen?" stelde Sally langs haar neus weg voor. Smakeloos vond EVa dat. Ze antwoordde kort, dat Derk wel op zichzelf kon passen. Sally keek haar aan met een verwarde blik, waarvoor Eva haar ogen moest neerslaan, „Het is zo jammer, dat je zo weinig met hem op hebt", zei Sally zacht. „Het zou zijn beter schap beslist versnellen. Sorry, Eef." „Beterschap?" blafte Eva ont hutst. „Is 'ie dan niet lekker?" „Niet lekker?" herhaalde Sally op haar beurt. „Je weet toch, dat 't ernstig is. Je vroeg straks zelf naar hem, Eef!" „Iko, ja, nee. ze had toch Derk niet bedoeld! „Ik vroeg naar je vader," hijgde ze. „Ooo, o," Sally knikte en keek haar aan. „Ik dacht dat je 't over Derk had. Derk ligt met een hersenschudding." ,„Een hersenschEVa zakte finaal door de vloer. Alles "werd rood en zwart, ze hoorde de rozenkoopman ook niet meer. „Derk hoe komt 'ie daar aan?" „Hij is door z'n stoel gevallen. Dat was weer zo'n krankzin nig antwoord, waarvan ze de ernst betwijfelde, tot ze in een licht moment aan de vouwstoe len dacht. „Hij moest thuis nog iets ha len en vader was er gelukkig niet en mams zat op het terras met de thee. En toen ging Derk...." Sally keek op. „In zo'n flapstoelvulde Eva aan en voelde haar hart dichtknijpen. „Ja, en dat doet 'ie altijd zo. „O, Sally!" riep zij uit. „Is de lat gebroken?" „Ja," zei Sally. „Mams is vre selijk overstuur geweest. Derk sloeg glad door de stoel heen... met z'n hoofd op het terras Ik ben gisteravond even EVa hoorde haar alleen nog in de verte praten. De duizenden meisjes, de verborgen geliefde, de boze vader alles zonk in het nietigste niet. Dat Sally daar nog kon staan praten! Over wat een dokter zei en hoe mams huil de! En over 't medeleven van de mensen in het dorp. „Zou ik een taxi kunnen hu ren?" vroeg Eva er dwars door heen. Sally zweeg beteuterd. Ze sloeg haar ogen neer en zuchtte evem „Zou ik niet doen, Eef. Neem de trein, 't Maakt mis schien een half uur verschil, en zolang ligt Derk nog wel ziek zonder jouw hulp." Haar woorden schroeiden dwars door Eva's hart. „Over drie kwartier gaat er een trein," ging ze dromerig voort. „Ik breng je met de wa gen naar je kamer, je pakt je rommel en wuift iedereen toe, en haalt de verbinding met ge mak." „Gauw dan," drong Eva aan. „Ja," zei Sally en glimlachte. En eensklaps kwam ze naar Eva toe en gaf haar een kus. (Wordt vervolgd.) muziek; 19.30 Radiokrant; 19 50 9n m ui11 jtrumentaal kwintet; r Moderne muziek; 21.05 Lezing; 21.25 Lichte gram.; 21.35 OT™ ?n1nsemble'' 21.55 Gr.; •i j Eiedjes van de Britse eilanden; 22.30 Nieuws; 22 40 Avondoverdenking; 22.55 Mili- wij?r£?t= (gr'); 23-10 Klank beeld, 23.5524.00 Nws. 7 /n1 117,00 Nieuws; 7.10 Ochtendgymn.; 72o Social j j' 723 Licht0 gram., rep meded. en comm.; 8.00 Nws en sociak strijdl.; 8.18 Lichte gr.; 8.55 Kookpraatje; 9.00 Ochtend- gymn. voor de vrouw; 9.10 Mo- „™e grom.9.40 Schoolradio; 10.00 Lezing; 10.05 Morgenwii- 1 {"nn' n ^0TTVoOr de huisvrouw; ïp'no t Y;U"' n'30 Klass- «iuz.; tt Licht ensemble; 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Lich te muz.; 13.00 Nws; 13.15 Klass. en moderne kamermuz.; 13 40 Lichte gram.; 14.00 Klass. en moderne muz.; 15.00 Gesprek; 15.10 Voor de jeugd; 17.00 Tips Y?sn vakantle" en snipperdagen; 17.50 Geven en nemen; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Actuali teiten; 18.30 Metropole-orkest en .zangsoliste; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Draaiorgelklan ken (gr.); 19.20 Toespr.; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Licht orkest; 20.35 Wekelijkse notities, 20.45 Hoorspel; 22 05 Licht instrumentaal trio met zangsoliste; 22.20 Sport halver wege; 22.30 Nws; 22.40 Jazz- magazine; 23 25 Moderne muz.; 23.5524.00 Nws. l?n?UrSS£L (VL): 12'00 Nws; 12.03 Lichte muz.; 12.30 Weer bericht; 12.35 Klass. muz.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws; 13.15 Ka mermuziek; 14.00 Nieuws; 14 03 Gevar. muz.; 14.30 Lichte or- i5-00 Schoolwedstrijd; 10.30 Symfonische muziek; 16.00 Nws; 16.03 Beursber.; 16.09 En- 17nn ijS' Lichte muziek; 17.00 Nws; 17.15 Kamermuziek 17.55 Gram.; 18.00 Nws; 18.03 Zigeunermuz.; 18.10 Lekenmo- raal en filosofie; 18.30 Voor de soldaten; 18.50 Jazzmuz.; 19.00 Nws; 19.40 Lichte muz.; 20 00 Lichte orkestmuziek; 21.00 Lich te muziek; 21.30 Pedagogisch 99 nn 21k1? Lichte muziek; 99« Y,WS; 2215 Muziekfestival; ?t i~e zeven kunsten; 23.00 23-05 Magische momenten; 23.55 Nws; 24*10—0.45 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's. NED, T.V.: 17.00 Voor de kin deren; 17.35—17.45 De Verrekii- 9nnnJ?Ugdj0Ufnaal; 19'30 sPort; 20.00 Journaal; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Even weg TV- spel; 21 15 Klass. muziek; 21.45 Perry Mason Het geheim rond de erfenis, T.V.-film; 22.35- 22.40 Journaal. BE,LQIe (VI.): 19.00 Voor de t rr nl30 Kipcord: Top secret, l.V.-feuilleton; 19.55 De Weer man; 20.00 Nws; 20.20 De post- kerels, satarische speelfilm; 21 45 Balletprogramma; 22.15 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 5