Provinciaal nieuws I Binnenlands nieuws AGENDA RUSTIG EXAMEN BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Pagina 2 DE*VRIJE ZEEUW MAANDAG 10 JUNI 1963 TERNEUZEN Mr Rijpstra opende tentoonstel ling „Oud-Terneuzen" In zijn begroetingswoord richt, te de voorzitter van de nog jon ge vereniging „Oud-Terneuzen", de heer J. de Vries, bij de ope ning van de tentoonstelling zater dagmorgen in café „De Vriend schap", zich speciaal tot burge- - meester mr H. Rijpstra en het college van B. en W. Spreker dankte het gemeentebestuur voor deze belangstelling hetgeen hem ken uit licht metaal waardoor het eigengewicht tot een mini mum is teruggebracht. De leng te van de laadvloer is 11 meter 35, de nuttige laadruimte 54 ku bieke meter. Van de zijde van wegvervoer ders bestond voor deze show veel belangstelling,evenals van de zijde van handel en industrie, Naast de grote broers waren hier ook de DAF-personenauto's te bewonderen. Het is van de Gebr. Esselbrug. ge en de DAF-fabriek een goed de hoop gaf, dat mettertijd ook financiële hulp zal worden gebo den. .Eveneens een hartelijk woord van welkom richtte de heer De Vries tot oud-burge meester mr P. Tellegen, die even eens steeds veel belangstelling voor de geschiedenis van onze stad toonde, gezien zijn daad werkelijke steun, die hij verleen de toen dr Wesseling het beken de boekwerk „De geschiedenis van Terneuzen" samenstelde. De heer De Vries toonde zich zeer erkentelijk voor de velen, die hun steun hebben gegeven bij het opstellen van de tentoon stelling, o.a. de heren J. van de Ree en G. Minnik en de firma's Platteeuw, Houthandel De Vriendt en Timmerfabriek Ver linde. Snelle verandering Burgemeester mr H. Rijpstra zeide, dat het gemeentebestuur met veel genoegen deze opening wilde bijwonen, omdat ook dit college belangstelling voor de geschiedenis der stad heeft. Spreker vond het moment van deze tentoonstelling zeer goed gekozen, n.l. op het ogenblik van 't raakvlak tussen oud en nieuw. „U kunt zeer zeker op de sympa thie van ons rekenen", aldus de burgemeester, die de mogelijk- 'lieid tot een daadwerkelijke steun in het vooruitzicht stelde. Ten slotte wenste hij het bestuur veel succes met deze driedaagse ten toonstelling. Beelden De leden van „Oud-Terneuzen" zijn er zeer zeker van overtuigd, dat deze tentoonstelling slechts een zeer bescheiden begin is. Toch is hetgeen de leden in de loop der jaren aan beelden van onze stad hebben bewaard, alles zins de moeite waard. Terneuzen is nu eenmaal niet een stad waarin vele historische gebouwen zijn te vinden en daar om is het des te meer toe te jui chen dat hetgeen wij bezitten, zorgvuldig wordt bewaard. Naast foto's en briefkaarten van Ter neuzen uit de vorige eeuw en in teressante kaarten van ons ge west uit lang vervlogen tijden, zijn er ook foto's van het moder ne Terneuzen, die een zeer geluk kige afwisseling vormen. Heden is er nog gelegenheid een bezoek aan de tentoonstelling te brengen. Het zal zeker de moeite lonen. A NEL Bedrijfsautoshow. Vrijdag en zaterdag hield het garagebedrijf Gebr. Esselbrugge N.V. een show van DAF-bedrijfs- auto's. Op deze show waren alle ty pen van DAF-bedrijfsauto's te zien, zoals trailers met opleg gers, tankauto (inhoud 1200 li ter), kipwagens en vaste wagens voor alle soorten werkzaamhe den. Het paradepaardje van deze show wag ongetwijfeld de trek ker met oplegger met gesloten laadruimte. De opbouw van deze laadruimte was geheel opgetrok- Moedige chauffeur Koelbloedig reed de 25-jarige Boris Maslenko zondag zijn bran dende vrachtwagen de Zwarte Zee in om een explosie van 300 liter benzine, die veel slachtof fers had kunnen maken, te voor komen, zo meldde Tass. Toen Maslenko het vuur ont dekte, stond reeds een groot deel van zijn wagen, gevaarlijk dicht in de buurt van de brandstof tanks. in brand. Verscheidene mensen riepen hem toe te vluch ten. Hij volgde deze raad echter niet op, zette zich weer achter he stuur en reed in volle vaart door de straten van Odessa in de richting van de Zwarte Zee. Net op het kritieke moment, toen de cabine al brandde en het stuur heet werd, reed Maslenko de wagen het water in. Hij kon zich onder water uit de cabine bevrijden waarna hij door te hulp geschoten mensen aan wal werd gebracht Hoewel zijn kleren totaal verschroeid waren had? de moedige chauffeur geen enkele brandwond opgelopen. Alleen een diepe snijwond hield hij van het avontuur over. idee geweest deze show alhier te organiseren. Film voor de jeugd. In het Centrum is zaterdag middag door de Shell.organisatie een filmmiddag voor de jeugd gehouden. Er werd een drie tal films vertoond en de reacties die uit de kindermonden voort kwamen, wees er op dat deze bij zonder in de smaak vielen. Zeer groot was het medeleven met het wilde paard „Witte ma nen", dat aan zijn belagers wist te ontkomen. Bij het verlaten van de zaal werd door de Shell aan de jeug dige bezoekers nog een verras sing aangeboden. Het was een bijzonder gewaar deerde geste van de Shell deze filmvoorstelling thans te geven, daar door een overbezet pro gramma in de feestweek deze niet meer kon worden ingelast. OOSTBURG Echtgenote van burgemees ter van Vlissingen omgeko men. Do echtgenote van de burge meester van Vlissingen, mevr, Kolff, is zondagmorgen in het ziekenhuis te Oostburg bezweken aan de verwondingen die zij op liep bij het zware verkeersonge- vla dat zij vrijdag op de rijksweg BreskensSluis overkwam. Met haar echtgenoot reed zij in de richting Sluis om bij haar dochter in Engeland een korte vakantie door te brengen. De auto van het burgemeesterspaar kreeg geen voorrang op het bij zonder gevaarlijke kruispunt bij Potjes. De burgemeester werd bij dit ongeval licht gewond. Mevr. Kolff was 58 jaar en moeder van twee jongens en twee meisjes. Incidenten bij Vlaamse betoging In het plaatsje Wemmei, dicht bij Brussel,, hebben zich zondag avond incidenten voorgedaan als gevolg van een betoging die ge organiseerd was door de Vlaam se „Volksunie", een groepering die voorstandster is van het fede ralisme. Er viel één gewonde. Wemmei, tot dusver officieel een Vlaamse gemeente, moet volgens de plannen van de Belgische re gering tweetalig worden. Enkele inwoners van het plaatsje hadden de Belgische driekleur uithangen, wat de woede opwekte van de betogers, die een aantal ruiten ingooiden. 9 Nederlander in Duitsland verongelukt Bij een verkeersongeval tijdens het weekeinde is in Aschaffen- 'burg in Noord-Beieren (Did) de 56-jarige heer H, Postma uit Arnhem verongelukt. Zijn vrouw werd zwaar gewond. Het kleine autootje van de heer Postma vloog uit een bocht en werd door een tegemoet komende Amerikaanse vrachtwagen over- Teden. Bergen post voor Boeddhistische priester Een Spaanse postbode heeft in Tokio 4.000 postkaarten „be zorgd" voor een Japanse Boed dhistische priester. Zij waren uitgezocht uit een bijna zestig keer zo grote hoeveelheid brief kaarten, die Spanjaarden hebben verzonden nadat zij de dochter van de priester, die een R.K.-re- Iigieuze wil worden, voor radio- Madrid hadden horen spreken. De Spaanse postbode, die za terdagavond uit Madrid in Tokio is aangekomen, was vergezeld door een Japanse ambtgenoot toen hij de post bij de 74-jarige Kaizen Kinura bezorgde. Vol gens het Japanse persbureau Kiodo wordt in de postkaarten de priester de verzekering ge geven. dat zijn dochter Masako het goed maakt in het Spaanse klooster, waar zij al twee maan den studeert. In totaal 230.000 Spanjaarden hebben geschreven, nadat zij Masako door de radio hadden gehoord. De opvolging van Paus Joannes de 23ste „Het graf van Paus Joannes de 23ste kan zijn erfenis niet bevatten. De dood kan de geest niet verstikken die hij over onze tijd heeft laten waren. Zouden wij ooit de weg kunnen verlaten die hij zo magistraal voor onze toekomst heeft gebaand? Zo iets zou ondenkbaar zijn", aldus heeft kardinaal Giobattista Mon- tini, de aartsbisschop van Mi laan, verklaard. Deze kardinaal, die volgens A.F.P. algemeen wordt be schouwd als één van de gegadig den, zo niet de grootste kansheb ber voor de opvolging van Joan nes de 23ste, heeft met deze woorden duidelijk zijn standpunt weergegeven. Maar aan de andere kant, al dus zegt A.F.P., is het bekend, dat de Italiaanse leden van het college van kardinalen in twee kampen verdeeld zijn: zij die de door Paus Joannes aangeduide koers willen voortzetten en zij die van mening zijn dat een pau ze, ja zelfs een terugtocht nood zakelijk is. Het Franse persbu reau meent verder, dat kardinaal Guisepte Siri, de aartsbisschop van Genua en voorzitter van de Italiaanse bisschopsraad, alge meen wordt beschouwd als de leider van laatstgenoemde stro ming. Merkwaardig proces proces op Java In Midden-Java is een proces gaande tegen vijf mannen die zeggen dat zij reïncarnaties zijn van vijf prinsen en krijgslieden uit de Hindoe-Javaanse mytho logie. De beklaagden zouden tijdens hun verhoor schokkerige bewe gingen hebben gemaakt zoals die van wajangpoppen, waarmee de geschiedenis van de legendari sche prinsen pleegt te worden uitgebeeld. De beschuldigden, van wie er drie broers zijn, zijn volgens de tenlastelegging leden van een verboden religieuze sekte. Zij zouden de staat „vernederd" en de veiligheid in gevaar gebracht hebb. De openbare aanklager heeft meegedeeld, dat de vijf mannen vlugschriften hebben verspreid waarin zij steun tracht ten te krijgen voor hun denk beeld, dat president Sukarno zijn residentie van Djakarta naar de top van de berg Tidar in Midden- Java verplaatst. Volgens de legende heeft de Schepper de berg Tidar gemaakt om als „spijker" te dienen waar aan het eiland Java kan worden „opgehangen". De beklaagden zouden van me ning zijn, dat de president op de Tidar meer gezag zal hebben. Het proces wordt op 27 juni voortgezet. MAANDAG 10 JUNI. TERNEUZEN: Café „De Vriendschap": Tentoonstelling Oud-Terneuzen. TERNEUZENZuidersport park, 18.45 uur H.K.C. Spadella. AXEL: Het Centrum, 8 uur: „De nacht". DINSDAG 11 JUNI. TERNEUZEN: Hotel „Du Com merce", 2 uur: Openbare ver koping van kantoor met bo venwoning. Luxor-Theater, 8 uur: „El ke man: haar slaaf". Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatie-samenkomst. Zuidersportpark. 18.45 u.: RijkswaterstaatP.T.T. NIET WAAK-ZAAM Een Westberlijner, die op een luchtbed gelegen heerlijk van het zonnetje genoot, was er zich blijkbaar niet voldoende van be wust dat hij ronddreef op een meer dat grenst aan Oost-Ber- lijn. De man viel in slaap en dreef zoetjes over de sectorgrens die midden door het meer loopt. Hij werd uit zijn slaap gerukt door leden vart de Oostberlijnse rivierpolitie die de onachtzame aan de wal bracht en arresteer de. „AANSLAG" Op „London Airport" ontstond zondagavond grote opschudding toen in een stapel bagage ineens een gegons werd gehoord. Een employé van het vliegveld die zich herinnerde dat donderdlag een koffer die aan boord van een Portugees vliegtuig zou wor den gebracht ontploft was, belde onverwijld de politie. In één van de koffers werd een wekker ge vonden Zware ontploffing in Hamburg In een veredelingsbedrijf voor koffie te Hamburg heeft zich zaterdagmiddag een enorme ont ploffing voorgedaan, die ver moedelijk aan drie mensen het leven heeft gekost. Vijf fabrieks arbeiders zijn levensgevaarlijk gekwetst en 10 mensen op straat, onder wie veel kinderen, werden licht gewond. Er ontstond een kleine ontplof fing. vermoedelijk van een lei ding voor carbolzuur, en kort daarop een zware. Er werkten acht arbeiders in de fabriek. Drie worden vermist. De andere vijf werden naar bui ten geslingerd één vijftig me ter ver, als een brandende fak kel. De consternatie onder de vele voorbijgangers was groot. In de omgeving sprongen dui zenden ruiten. Aangezien des kundigen zaterdagavond nog ge vaar voor nieuwe explosies aan wezig achtten, zijn 300 omwonen den op kosten van de gemeente voor de nacht in hotels onderge bracht. De fabriek stortte gedeeltelijk in en vloog in brand. Eerst na 3 uur was men het vuur meester. Opnieuw O.A.S.'ers gearresteerd In Fréjus zijn twee voormali ge O.A.S.'ers gearresteerd onder wie een ex-kapitein van de Fran se parachutisten Raymond Mu- ra, die ervan verdacht wordt, een aandeel te hebben gehad in de dood van honderden Mohamme-, danen in Algerië. Volgens de Franse politie was Mura betrok ken bij tal van O.A.S.-acties tegen Mohammedanen, waaron der aanvallen op ziekenhuizen voorkwamen. Zuidarabische federatie vraagt onafhankelijkheid De vier jaar oude Zuidarabi sche federatie, bestaande uit 14 'staatjes in 't protectoraat Aden, heeft Engeland gevraagd haar in 1969 onafhankelijkheid te ver lenen, zo wordt van welingelich te zijde vernomen. Engeland zou zijn basis in Aden kunnen be houden, maar zou er huur voor moeten betalen. Leeuw ontsnapte uit circus In de Spaanse stad Ovido heeft zaterdag een ontsnapte circusleeuw drie uur lang in de straten rondgedwaald. Schild wachten vóór het verblijf van de militaire gouverneur vuurden op de leeuw, maar misten hem. Hij werd eindelijk door personeel van het circus gevangen, nadat hij in een in aanbouw zijnd ge bouw was binnengelopen. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN Bij het zwemmen in de Maas bij Roermond is zondagmiddag verdronken de 19_jarige J. G. uit Roermond. De jongeman was afkomstig uit Aruba. Hij kon niet goed zwemmen. Zijn stoffelijk overschot is op- gedregd een uur nadat men hem zag verdrinken. JONGETJE OVERREDEN Zaterdagmiddag om kwart over één is de 4-jarige jongen Gerry Hummen uit de Tulpen straat in Haarlem bij het over steken van de Kleine Houtsraat aangereden door een auto. De jongen is naar het St. Elizabeths- Gasthuis overgebracht en daar een uur na aankomst aan de ge volgen van inwendige kneuzin gen overleden. BROMFIETSER VERONGELUKT Zaterdagavond kwam de brom fietser H. B. uit Nieuw-Buinen met zijn bromfiets in Ter Apel in aanraking met een trottoir. band en sloeg hierbij over de*» motorrijder P. H. van R. uit ■kop. B. liep een schedelbasis- fractuur op en is onderweg naar het ziekenhuis overleden. MAMALOU BEHOUDEN IN ROTTERDAM AANGEKOMEN De 200 kilometer zitten erop en Rainier Paping heeft zijn ge noegdoening gekregen. Mama- louChristel Adelaar heeft zoals zij beloofde, zaterdag en zondag de 200 kilometer gefietst. Precies om vijf uur finishte zij vóór het Centraal station van Roterdam, omgeven door een schare jeug dige bewonderaars die hun fiet sen hadden versierd met bordjes waarop stond: „Blijft jong... blijft fit... fiets met Christel Adelaar". De weddenschap was verloren, de fietstocht is ge maakt en de ƒ50.000 voor een jeugdgebouw in Purmerend zul len er komen. „Alle zorgen zijn van de baan" zou Mamalou hebben gezegd en zij dankte allen die mee hadden gefietst.. „In mijn eentje had ik het nooit gehaald, maar met zó'n schare om mij heen was het een heerlijke tocht", zo was haar commentaar. ONGELUK IN DE BETUWE Zaterdagmiddag is op rijksweg 15 tussen de dorpjes Meteren en Est een auto-ongeluk gebeurd dat één persoon het leven kostte en waarbij vier mensen werden gewond, waaronder één zeer ern stig. De gewonden zijn naar het ziekenhuis Bethesta te Tiel over gebracht. Het omgekomen slachtoffer, de 62-jarge A. van Mierlo, zat naast zijn 24-jarige zoon, die de auto bestuurde, terwijl mevr. v. Mier lo op de achterbank had plaats genomen. Het ongeluk gebeurde toen een auto met de 33-jarige G. B. uit Emmeloord aan het stuur en zijn 30-jarige echtgenote naast zich van Est komende, de voorrangs- weg overstak. Met een hevi ge klap viogen de voertuigen op elkaar. De ene bleef op de kant liggen en de andere maakte een halve slag om. Beide auto's zijn zeer ernstig beschadigd. Voor het leven van de zwaar* gewonde mevr. G. B. wordt ge vreesd. Uit een woning aan een gro te boulevard in het centrum van Nice is zaterdagavond een hoe veelheid juwelen gestolen ter waarde van 145.000. DODELIJK ONGELUK De 25-jarige steengaassteller J.' F. Verheul uit Amsterdam is zaterdagavond bij een inhaalma noeuvre op de Jan van Galen straat voor de markthallen in de hoofdstad met zijn auto in volle vaart tegen een bus van de Noord-Zuidhollandsche Vervoer maatschappij gebotst en op slag gedood. In de lijnbus, die op weg was naar Zwanenburg, zaten 7 passagiers, die evenals de chauf feur met de schrik vrijkwamen. De verongelukte steengaassteller reed met een snelheid van onge veer 80 km op de linkerweghelft toen de frontale botsing plaats had. De auto kwam over een lengte van 1,30 meter onder de bus terecht. MAN VERDRONKEN In Westerhaar bij Vroomshoop is zaterdagmiddag de heer Nuil uit Kloosterhaar bij het baden verdronken. Zondag is zijn stof felijk overschot opgedregd. N. was vader van twee kinderen. MOTORRIJDER VERONGELUKT Zaterdagavond is de 23-jarige (Adv.) Mijnhardt's Zenuwtabletteri Gegrond op 10-tallan jaren ervaring Driel in zijn woonplaats veronge lukt doordat zijn motor in een bocht slipte. Hij botste tegen een hek en was op slag dood, VRIJ REIZEN In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een plaatskaartenbureau van de Ne derlandse Spoorwegen in Hoek •van Holland. De inbreker had niet veel succes. De kas was door de bureaulist mee naar huis ge nomen. (De inbreker nam eehter voor 100 aan kaartjes mee. Hij schijnt zich behoorlijk verwond te hebben want de politie vond bloedsporen en een opengebro. ken verbandkist. DUITSE MATROOS VERDRONKEN Bij het aan boord gaan van zijn schip, het Duitse binnen schip „Genf", dat aan de Maas kade in Rotterdam ligt, is in de nacht van vrijdag op zaterdag de 22-jarige Duitse binnenvaartma- troos Elmar Wolfgang Bernhard Stumm uit Vallendar gestrui keld, te water geraakt en tussen schip en kade verdronken. Een j,uur later, omstreek half twee, werd het stoffelijk overschot door de rivierpolitie opgedregd. BRAND OP DUINRELL Op het landgoed Duinrell bij Wassenaar zijn zondag vijf ha duindoorn door brand verloren gegaan. De brand werd ontdekt door een reclame-zeppelin, die melding deed aan de verkeersto ren van Schiphol van waaruit de brandweer werd gealarmeerd. De brand schrikte een aantal herten op, die zaterdagnacht wa ren ontsnapt uit het hertenpark, waarvan de afrastering door kwajongens was vernield. Men is er nog niet in geslaagd de die ren terug te vangen. JONGETJE IN ZWEMBAD VERDRONKEN In het Bosbad te Amersfoort is zondagmiddag de 7-jarige Kees op 't Land verdronken. De jongen was zondagmorgen met zijn ouders naar het zwembad gegaan. Na een uur was hij niet meer gezien, maar de ouders maakten zich daarover aanvan- Jselijk niet zo bezorgd, omdat het VROUW UIT HECHTENIS ONTSLAGEN WEGENS GEBREK AAN BEWIJS De Justitie heeft de 28-jarige mevrouw L. uit Nieuwenhagen op vrije voeten gesteld. Zij werd begin mei gearresteerd verdacht van moord of doodslag op haar pasgeboren kind. Dr. Zeldenrust van het gerech telijk laboratorium te Den Haag, die het lijk heeft onderzocht, kon echter niet vaststellen of de baby na de geboorte al dan niet ge leefd heeft. De vrouw had het lijkje in een ongebruikt kolenfornuis in de kelder van haar woning ge stopt. Later begroef zij het. kind, een meisje, in een bos in de buurt van Nieuwenhagen toen haar man de dode baby had ontdekt en van haar eiste dat zij het lijkje uit huis zou verwijde ren. Naderhand stelde de man de politie op de hoogte en werd' de baby onder toezicht van justi tiële autoriteiten opgegraven. De officier van Justitie te Maastricht, mr. J. Corsten, deel de mede dat geen verdere ver volging wordt ingesteld wegens gebrek aan bewijs. Ofchoon de vrouw in ieder geval de wet op de lijkbezorging heeft overtre den, wordt zij hiervoor niet ver volgd. buitengewoon druk was. Toen de jongen tegen vijf uur nog niet was gevonden werd alarm gesla gen. Na sluiting van het bad heeft de politie het levenloze lichaam opgedregd. AVE EVA w s door OLAF J. DE LANDELL 83) Eva liét de brief zakken. Een wonderlijke verlegenheid was op haar gezonken. Er was geen sprake van het voorgeschreven romantisch geluksgevoel. Integen deel, ze was treurig gestemd. Er lag, zoiets fataals in de historie. Als Derk maar een beetje gewoon geweest was en vriendelijk, dan had ze veel van hem kunnen houden, Zij had nu een paar dagen in de overtuiging geleefd, dat ze werkelijk van hem hield. En het had haar hart zo verwarmd. Doch de werkelijkheid was vreemd nuchter Derk, die van haar hield! Derk, die berouw had! Derk, die zich over iemand bezorgd maakte! En zij als voorwerp van liefde, wroeging en wanhoop! t Was allemaal gek, 't was pre cies iets uit een operette. „Hoe voel je je?" informeerde Sally, niet vrij van wraakzucht. „Ik weet 't zelf niet," zei Eva. „Ik heb nooit de mogelijkheid overwogen, dat Derk van me kon houden." „Waarom niet?" zei Sally, alsof dit ^verbazingwekkend - .was, Eva moest terdege over haar antwoord nadenken. „Hij is zo ronduit," antwoordde ze ten laatste. „En zo eerlijk. Eh ik ben, nadat je me hebt meegenomen naar al die schoonheidsmensen een en al namaak. Mijn uiterlijk is één grote leugen, Sally. Als Derk daarvan houdt, houdt hij niet van mij. Ik ben anders." Sally bekeek haar met een raadselachtige blik. Ze stond op en even staarde ze peinzend over Eva's hoofd heen het raam uit. Op haar gelaat zag Eva waar achtig diezelfde trek van half- lachen, die ze zo dikwijls van Derk gezien had Toen draaide Sally zich om en ging zwijgend de kamer uit. Eva bleef rustig in de vensterbank zitten en plukte wat aan een bloemetje voor het raam en greep weer naar Derks brief. En op dat ogenblik werd ze pas verblind door de gloed van het geluk. Hij hield van haar. Hij hiéld van haar! Derk hield van haér, van Eva Blombergh, zonder geld, zonder tehuis, zonder grote gaven, sedert een week in nette stijl op schob berdebonk door de eenzaamheid. En Joch wankelde ze nog even, als ze aan de duizenden meis'jes dacht, en aan alle wilde, veel te vrolijke verhalen. Enaan de geheime vriendin. Was dat heus fantasie geweest? Dan kwam Sally terug, en over haar arm droeg ze Eva's ouwe voorjaarsmantel en de bekende grijze geruite jurk; en in haar handen had ze Eva's grijze fil d'écosse kousen en zwarte schoe- nen-met-een-bandje. En in de andere hand hield ze, als een we relds tegenwicht, een pot lean- sing cream en een zijden doekje. „Ontdoe je zelf van aardse tooi," drong ze aan. „Hier is je hemd en de onderjurk en je broek en wordt nou nog eens even de ouwe Eva. Toe, doe me dat plezier." Eva kon niet loochenen, dat een en ander haar zeldzaam on aangenaam trof. Maar ze besloot zich niet te laten kennen. Het duurde een kwartier en al die tijd mocht ze niet in de spie gel kijken. „Nee, E'ef, ook je haar in de oude vorm. Wil je het niet? Dan zullen we er zo dadelijk een grijs doekje omheen binden. Met rooie pepermunten, of is dat te we relds? Nee, Eef, geen poeder op je neus, meid!" De kleren zaten afschuwelijk. Ze drukten over de borst, ze zaten ruim en slap om het mid del, ze trokken bij de elleboog. En die ontzettende lange rokken! En haar schoenen! Ze liep vast met hoera-tenen! Sally leidde Eva plechtig tot voor de grote toiletspiegel in haar slaapkamer. En toen moest ze kijken. Eigenlijk was het wreed van Sally. Eva zag een schamel, onappetijtelijk figuurtje, bij het caricaturale af. Onder de grijze hoofddoek piekte één hei gouden lok, waar ze over had kunnen huilen. „Dit is overdreven, Sal!" zei Eva. „Heus?" vroeg Sally. „Wat is er dan overdreven aan?" Ja, wat was er overdreven aan Eva bekeek het spiegelbeeld nog eens goed. Alles was, zoals het geweest was. Het was eigen lijk nergens overdreven, 't Bracht haar de grauwe, verveelde dagen van haar jongemeisjesjaren in herinnering. Wat had ze een af schuwelijk leven achter zich ge laten. Wat had ze er erbarmelijk uitgezien „O, Sally! hoe heb je me dit kunnen aandoen!" riep ze uit. En tja, ze zat nou eenmaal slap in de tranen. „Wat is nou gelogen, Eef? vroeg Sally. „Als een vrouw zich inner lijk mooi voelt, liegt ze dan als ze zich uiterlijk ook mooi maakt, of liegt ze als ze zich lelijk maakt? Ja, lelijk maakt, Eef? Wat jij en je tante spelenderwijs deden, zou mij de grootste moei te kosten. En die middag, dat je bij mij kwam, toen je de attentie van een aardig agentje getrok ken had, en de lente in je hart bespeurde, die middag voelde jij je innerlijk mooi, Eef. Daarom wist ik toen opeens dat je ge schikt was om Derk te helpen. En als ik zo door de leugen van je lelijkheid heen kon zien, zou dan Derk niet een beetje door je make-up heen kunnen zien?" Het klonk allemaal erg over tuigend voor iemand, die hoe formuleerde Derk dat ook weer? zo weinig onafhankelijk was als Eva. Sally was altijd zo'n han dige, echte journaliste. Die wist alles te draaien tot je 't door haar bril zag. Dat was toch im mers die fatale middag óók zo geweest. (Wordt yervolgd.) ■_<- TERNEUZEN Geboorten: 29 mei. Cornelis Fran- ciscus, z. van Edie Franciscus Ma ria Maas en Coralia Paulina d'Hont, won. P. de Hooghstr. 14. 30imeï. Marinus Adrianus, z. van Leendert Deij en Angeline Bogaart, won. te Axel, Zeestraat 15; Rudolf Jozef, z. van Johannes Hendricus Bun en Theresia Catharina Maria Pen- der, won. te Sas van Gent, Sta tionsstraat 55 a; Hendrik Jan, z. van Jacob Deurwaarder en Corne lia Neeltje Heijboer, won. Esdoorn- laan 19. 31 mei. Massino Giuseppe, z. van Vladimiro Giuseppe Bizzot- to en Giannina Basso, won. te Axel, Villapark 89; Jan Jacob, z. van Ja cobus de Bruün en Janneke de Zeeuw, won. te Hoek, Langestr. 10; Rudolphus Hermanus Johan nes, z. van Johannes Cornelis van den Bos en Wilhelmina Louisa van Ecke, won. te Axel, Kanaalkade 56 a; Ingeborg Sylvia, d. van Ma rinus Jacobus Mieras en Froukje Hovenkamp, won. te Axel, Stations- str. 41; Patricia Margot Freddy, d. van Antonius Theodule Adam en Erna Florentina Eliza van Kou. teren, won. te Westdorpe, Singel 39. 1 juni. Mare FftAicré, z. van Leonardus Bruinings en Simone De Taeye, won. te Sas van Gent, Bolwerk 17; Aarnout Jan, z. van Daniël Tholens en Janna Adriana Mielen, won. Tholensstraat 37 a. 3 juni Alexandra Martha, d. van Al- phonsius Petrus Scheele en The resia Sponselee, won. Middenstr. 83. Huwelijksaangifte. 4 juni.. Pieter Abraham van Meurs, 20 j., jm., won. te Axel, en Catharina Piéter- nella Hamelink, 17 j„ jd. Huwelijksvoltrekkingen. 31 mei. David Marinus Scheele, 22 j„ jm., won. te Biervliet, en Abramdina jd. 6 juni Albert Anton Harms, 22 j., jm. en Regina Maria van der Klooster, 24 j., jd. Overlijden. Marie Jean nette An toinette Nolson, 90 j., ongeh.; Ste- phania Rosalia Verschelden, 72 j, echtg. van Camile van de Vijver won. te Zuiddorpe. 3 juni. Pietei Daniël van de Velde, 74 j., weduwn. van Catharina Cornelia Meijer Theodoras Hendrikus Wieleman 73 j., weduwn. van Virgina Maas won. te Hoofdplaat. 4 juni. Jaco bus van Gelderen, 67 j., weduwn van Janneke Maria Koevoets,. TERNEUZEN Gedurende de week van 31 mei tot en met 6 juni hebben zich in deze gemeente gevestigd: C. M. Dirken, Consciëncestr. 10, van Rucphen, F. van der Poel, Em- malaan 1, van Huizen, A. R. A. Compietvan Geersum, Bosjesweg 10, van Axel, C. A. de Doelder, Rozenstr. 35, van Vlissingen, J. P. van Langevelde, Acaciastr. 20, van Renkum, C. de Witte, Magnolia plein 8, van Hoek, J. P. G. M. Heek, Dennenstr. 1, van Roosen daal caen F. Bakker, Goessepol- derstr. 7, van Merelbeke (B.). Vertrokken: A. L. Pietersde Bakker, Lelie- str. 24, naar Philippine, A. S. E. ScheeleDierx, Schoollaan 9, naar Hoek, J. D. Visser, Grenulaan 48, naar Zeist, M. IJsebaert, Zuidland- str. 52, naar Sneek, J. J. Adelaar, Dekkerstraat 28, naar Biervliet, C. R. L. L. Bellpttp, Nieuwe Kerkstr. 40, naar IJzendtjke, L. de Rijke, Zuidlandstr. 88, naar Hoek, en J. A. Dees, Baandijk 79, naar Philip pine. De Sporttotto Voor de Sporttoto van dit weekeinde legden 376.662 deelne. mers tezamen ƒ564.222 in. De eerste prijs bedroeg 102.406, de tweede prijs 55.858 en de extra- prijs voor de vijf gelijke spelen, die overigens bleef staan, beliep 27.929. Zondagavond om negen uur waren er 15 meldingen van 12 goed-voorspelde uitslagen bin nengekomen. Het Toto.formulier moet er alt volgt ingevuld uitzien: 2 1 2 3 1 2 2 1 1-— 1 1 2—2. s

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2