Radio en Televisie Kantongerecht te lerneuzen Rechtszaken TEGEN DE HONGER Grotere belangstelling voor tent oi caravan Marktberichten Woensdag 5 juni 1963 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 OPBRENGST VAN AANDELEN VERDWENEN Ongeluk bij ballonnenactie voor Perzisch dorp Iepenbloesem regent over Amsterdam 270.000 NEDERLANDERS EN BUITENLANDERS BRACHTEN PINKSTERWEEKEINDE KAMPERENDE DOOR Italiaanse communistische partij vlagt halfstok HONDSDOLHEID IN ENSCHEDE TREINBOTSING IN WEST- DUITSLAND Zitting; van 4 juni 1963. Het was op deze morgen na de Tweede Pinksterdag wat .kleingoed dat ter behandeling op m rol stond. De Belg H. G. R. had bij het wegrijden met zijn vrachtauto vanaf het Stationsplein te Hulst een andere auto gehinderd, waardoor een lichte aanrijding ontstond. Gedaagde was niet verschenen en werd vertegenwoordigd door mr. H. J. Q. Tichelman, die na de eis van de officier mr. T. Lebret ƒ40 boete de omstandig heden, n l. het strenge winter weer, waaronder deze overtre ding plaatsvond, naar voren bracht. De kantonrechter was niette min van mening, dat R. onvoor zichtig weggereden was en zijn vonnis luidde 30 boete. De Goese vertegenwoordiger W. v. K. had zich te Axel schul pen voor het verkeersbord model 11 en zodoende geen voorrang verleend aan een bromfietsberij der. Er vond gelukkig geen aan rijding plaats. Gedaagde voerde aan, wat haastig te zijn geweest om de boot nog te halen. De officier eiste tegen hem resp. boeten van 15 en 35. De kantonrechter reduceerde bij de uitspraak het laatste be drag tot 25 en het eerste be drag bleef bij de gestelde eis. „Achteruit rijden is steeds een manoeuvre, die grote voorzich tigheid vereist," zei mr. Van den Belt tegen A. R., chauffeur te St. Jansteen. Deze was met zijn vrachtauto de Vilainlaan achter uit ingereden, waarbij hij in bot sing kwam met een hem achter op rijdende auto. De schade was gering en de verdachte voerde als zijn verweer aan, dat het mistig was en hij eerst had ge keken, doch niets zag. dat de dig gemaakt aan het niet stop- weg achter hem blokkeerde. Des- De rechtbank in Rotterdam heeft zich dinsdagmiddag gerui me tijd bezig gehouden met de behandeling van de zaak tegen de 29-jarige commissionair in effek- ten T. G. W. W. T. uit Rotterdam die terecht moest staan wegens verduistering van ruim 100.000, "de opbrengst van binnen- en bui tenlandse effecten, ten nadele van een aantal Nederlandse aandelen- bezitters die hun waardepapieren bij T. hadden ondergebracht. De officier van justitie, mr B. van der Meulen, die in de verduiste ring een belangrijk element van oplichting zag, eiste tegen de commissionair een gevangenis straf van twee jaar met aftrek van het voorarrest (zes maanden). Het was allemaal zo ver niet gekomen als de commissionair zijn cliënten toestemming had ge vraagd om hun effecten te mogen verhandelen. Hij deed dit echter niet en ging geheel buiten medeweten van de zich in ver trouwen koesterende aandelenbe- zitters manipuleren met de waardepapieren. T. geloofde dat alleen nog deze handelingen hem van een volledig bankroet zouden kunnen, behoeden, dat hem na een aantal financieel volledig mislukte pogingen om zich als zelfstandig effektencommissionair te vestigen, dreigend boven het hoofd hing. Nadat hij enige tijd werkzaam was geweest bij een effecten kantoor in Amsterdam, opende hij een effectenkantoor in Am sterdam, opende hij in de Maas stad een bijkantoor van de Am sterdamse maatschappij. Deze overgang ging evenwel gepaard met het lenen van vrij grote bedragen van zijn Amster damse superieuren om o.m. de aankoop van een pand aan de 's Gravendijkwal te financieren. Aanvankelijk liet het zich aan zien dat de zaak een rooskleurige toekomst tegemoet zou gaan, want een groot aantal van zijn klanten, die hij tijdens zijn Am sterdamse periode had verwor ven, lieten hem de zorg over hun aandelenpakketten. Weer enige tijd later kwam hij, samen met twee collega's, tot de oprichting van een zelfstandige N.V. in de Maasstad. T. werd op een sa laris van 1200 per maand aangesteld als directeur. Ook voor deze aktie was veel geld no dig, zodat het bedrag van zijn schuld met de dag groeide. De fi nanciële toestand werd uiteinde lijk zó kritiek dat hij een tweede effectenkantoor in Amsterdam bij wie hij kort tevoren het aan delenpakket van zijn cliënten in dépot had gegeven opdracht gaf de aandelen te verkopen. De opbrengst gebruikte hij voor het afbetalen van zijn schuldeisers en voor het kopen van een grote per sonenwagen, die hij dringend voor de zaak nodig had. Ter zitting is niet gebleken dat hij het geld ook nog ten eigen bate heeft aange wend. De rechtbank zal over weken uitspraak doen. twee alniettemin kwam hem dit alles tooh op 25 boete te staan over eenkomstig de eis. e De Terneuzense chauffeur W. T. gaf ter zitting blijk van zijn verwondering over de activiteit van de rijkspolitie, die hem op een morgen in februari reeds in alle vroegte om 4 uur n.l. verbaliseerde omdat hij zijn werkboekje niet had ingevuld. ,,'t Vroor dat het kraakte. Wie verwacht er dan op dat uur een politie-agent!" zo gaf T. uiting aan zijn v^BWondering. „Ja," zei mr. Van den Belt, „de heren zijn zeer dilligent en als U begint te werken, moet U uw boekje invullen!" De officier eiste 15 boete, de uitspraak luidde 10. De hond van W. P. E. te Ter- neuzen, liep op een avond in fe bruari over de Schoollaan te wandelen. Dit mocht deze hond niet, aangezien op deze datum de bepalingen inzake voorkoming van rabies nog van kracht waren. Het kostte zijn baas ƒ12,50 boete, de eis was ƒ15. P. K., chauffeur te Hoogerhei- de, had te Zaamslag over een weg, die wegens opdooi gesloten was voor zwaar verkeer, de ma ximale asdruk overtreden. Ge daagde zeide het betreffende ver bodsbord niet te hebben opge merkt. De officier wees erop, dat deze overtredingen de wegenbeheer ders op duizenden gulden schade kunnen komen te staan en eiste 50 boete. De uitspraak luidde: ƒ40. OMGEKOMEN ONDER TREKKER Dinsdagavond is te Wirdum (Groningen) de 55-jarige onge huwde landbouwer O. Meeuwes in de nabenheid van zijn boerde rij met een trekker in de sloot gereden, onder het voertuig te rechtgekomen en ter plaatse aan de opgelopen verwondingen over leden. Hoe het ongeval zich pre cies heeft afgespeeld is onbe kend. Nog slechts t/m 8 juni! Als u nü een nieuwe foto- of filmcamera- koopt, is uw oude fototoestel 7.50, 10.— of 15.— waard Een ballonnenwedstrijd voor de jeugd, in het kader van de actie voor de wederopbouw van het Perzische dorp Dousadj heeft op Eerste Pinksterdag een tra gisch verloop gekregen. Enkele ballonnen waren in het hoog spanningsnet van 5000 volt van de Provinciale Limburgse Elec- triciteitsmij. in het Witte Vrou- wenveld te Maastricht vastge raakt. De 12-j-arige F. R. uit de Tillystraat klom over de hoge afsluitingsmuur en in een van de palen van de installatie. Bij een scheidingssehakelaar veroor zaakte de jongen kortsluiting. Hij werd door een steekvlam ge troffen. Met brandwonden over het hele lichaam, is de jongen naar beneden gestort. Het is ter verpleging in een ziekenhuis op genomen. Zijn toestand is nog steeds zorgwekkend. Door de kortsluiting viel 1 de stroomleve- ring in een deel van Zuid-Lim burg tussen kwart over vijf en half zes uit. President Kennedy van de Ver enigde Staten heeft dinsdag bij de opening van het Wereld-voed- selcongres in Washington, dat door de F. A. O. (Voedsel- en Landbouworganisaties van de Verenigde Naties) is georgani seerd, gezegd, dat men over de middelen en mogelijkheden be schikt om de honger van het aan schijn der aarde te verdrijven en dat alleen de wil er toe nodig is. Het congres wordt door meer dan duizend afgevaardigden van meer dan honderd landen bijge- woon. Volgens Kennedy is de sleutel tot een duurzame oplossing van het hongerprobleem gelegen in het overbrengen van technologi sche mogelijkheden naar gebrek- lijdende landen. Hij gaf de vol gende vijf richtlijnen: 1.. Het voort blijven bestaan van honger is- zowel van moreel als van maatschappelijk stand punt onaanvaardbaar, aldus de LUILAKV1EDERS GINGEN BEESTACHTIG TE KEER Hoewel men aanvankelijk dacht dat de Luilakviering in de hoofdsta dit jaar vrij rustig en met betrekkelijk geringe schade is verlopen, is nu komen vast te staan dat enkele deel nemers aan het Luilakfeest de lokalen van de school „met de bijbel" in het houten noodge bouw op de hoek Johannes v .d. WaalstraatArchimedeslaan in een ruïne hebben veranderd. Nog ernstiger acht de politie het feit dat vier kostbare speren afkom stig uit Nieuw Guinea (totale waarde 1000) en eigendom van een der leerkrachten, uit het ge bouw zijn verdwenen. In de lo kalen hebben jongelui zwavel zuur met inkt over de vloeren uitgegoten. Aan de leermiddelen werd een schade van ruim dui zend gulden toegebracht. De politie heeft een onderzoek ingesteld. GEDOOPT ONDANKS BEDREIGINGEN De 22-jarige Egyptenaar Kamal Roesjdy is op eerste Pinksterdag in een klooster in Düsseldorf door de Libanese dominicaan Lucas Malik gedoopt, ondanks de be dreigingen waaraan hij, naar eer der gemeld, van de kant van Ara- oische Mohammedanen had bloot gestaan. Hij kreeg de doopnaam Johannes. Het klooster en de ka pel werden uit voorzorg door po litie bewaakt. Oorspronkelijk had Roesjdy reeds met Pasen ge doopt willen worden maar fana tieke Mohammedanen probeerden dit tegen te houden en mishan delden Roesjdy toen deze in Bonn op de trein naar Düssel dorf wilde stappen. De politie •greep toen in. Eén van de aange houden aanvallers zei dat hij op dracht van de Egyptische ambas sade in Bonn had gekregen om Roesjdy in te rekenen daar men hem van spionage voor Israël ver dacht. De ambassade ontkende dit. MAN LEVEND VERBRAND Vrijdagavond is de 52-jarige ijzerwerker J. A. van der Meer uit le Ambonstraat in Amster dam tijdens werkzaamheden op de scheepswerf van Verschure en Co. aan de Zamenhofstraat levend verbrand. De man was bezig met het losbranden van een bout in een tank van een in aanbouw zijnd schip en heeft toen vermoedelijk een hete brander op een slang vein een acetyleenfles gelegd. Politie en arbeidsinspectie kon den pas zaterdagmorgen met een uitvoerig onderzoek beginnen omdat de politie eerst enkele uren na het ongeluk is gewaar schuwd. De G. G. en G. D., die het stoffelijk overschot van de man naar een ziekenhuis had overgebracht, heeft de politie wederom niet van het ongeluk in kennis gesteld. De directie van de werf heeft de politie pas vrij dagavond van het gebeurde op de hoogte gebracht. ERNSTIG ONGELUK BIJ HALFWEG. Eén dode. Op de rijksweg Amsterdam Haarlem zijn zaterdagmorgen een personenauto bestuurd door de heer Schumacher uit Heem stede, en een bus van de de N.Z.H.V.M., in slaagde het in botsing gekomen. De perso nenauto schoof onder de bus en werd daarbij volkomen vernield. De bestuurder werd op slag ge dood. Het duurde ruim twee uur vóór de politie er, met behulp van een zware kraanwagen van de N.Z.H.V.M., in slaagde eht stoffelijk overschot van de heer Schumacher uit de wrakstukken te halen. Het verkeer op de drukke rijksweg moest ruim twee uur omgelegd worden, voornamelijk door de IJpolder. Niettemin ont stond er tot in de wijde omge ving van Halfweg een enorme chaos, die tot na het middaguur voortduurde. De inzittenden van de bus bleven ongedeerd. Het slachtoffer, de heer H. A. M. Schumacher, was 26 jaar. Na de botsing schoof zijn auto 140 meter met de bus, die in de rich ting Haarlem reed, mee. president, die verwees naar een encycliek-uitspraak van wijlen Paus Joannes XXIH, dat „alle mensen gelijk zijn vanwege hun natuurlijke waardigheid." Deze waardigheid vereiste uitbanning van honger en verkommering op grote schaal. 2. Men moet er om denken, dat landen, die gebrek aan voedsel hebben, met hulp van andere lan den hun eigen voedselproblemen kunnen oplossen. Het vijf-jaren plan van de F.A. O. tegen de hon ger is op deze veronderstelling gebaseerd. 3. Internationale samenwerking, organisatie en optreden zijn on ontbeerlijk. 4. Politieke, financiële of op voedingstechniek alleen kan de honger niet verdrijven. Alle in spanning moet gecoördineerd worden om de muur tussen de hongerlijdende en de welgevoe de helft der mensheid te slech ten. 5. Tenslotte moet de wereldopi nie worden geconcentreerd op de internationale inspanning om de honger te verdrijven als een eer ste taak van deze generatie. De oorlog tegen de honger is de ware bevrijdingsoorlog van de mensheid, aldus president Kennedy. Overwinning in deze oorlog zal de helft der mensheid vrijma ken. Kennedy zei nog, dat de bevol kingsaanwas een kwestie van ernstige zorg was geworden, niet omdat de bevolkingsaanwas een kwestie van ernstige zorg was geworden, niet omdat de voedsel- produktie in de wereld onvoldoen- de zou zijn om daarmede gelijke tred te houden maar omdat de bevolkingstoename al te dikwijls het grootst was juist daar, waar het voedselgebrek zich reeds het sterkst deed gelden. De secretaris-generaal der V. N., Oe Thant, verklaarde dat een vergroting van de wereldvoedsel- produktie met vijf procent nodig is om het probleem van de hon ger op te lossen. De mens be schikt thans over de wetenschap pelijke en technische middelen om de honger uit te bannen. Het gaat erom dat de wetenschappe lijke landbouwtechnieken in de wereld algemeen worden toege past. Oe Thant verklaarde dat ieder succes van de V. N. bij het tot stand brengen van de wereldvre de slechts een „holle overwin ning" zou zijn indien de helft van de wereldbevolking in honger moet leven. DE MOOIE PINKSTERDAGEN Een luchtopname van het Itam- peereentrum ,.De Ockenburg" bij Den Haag, waar met Pinkste ren, werkelijk geen plekje on benut bleef. (Luchtopname A.N.P.) Amsterdam valt deze dagen op door een zowel voor vreemdeling als stadgenoot ongewoon ver schijnsel: de abnormaal grote hoeveelheid iepenvruchtjes, die gedreven door de sterke droge wind in grote wolken door en over Amsterdams stra ten dwarrelt, iedere wandelaar omhult en zich tegen de huizen vastzet en zich in goten en por tieken nestelt om even later weer op een andere plaats neer te val len, De kleine bruine vliesjes dringen zelfs tot in de woningen door. Het is vooral de binnenstad waar dit verschijnsel valt waar te nemen, want daar staan de meeste van de 12000 iepen, die Amsterdam rijk is. De iep is na melijk dé grachtenboom bij uit stek. De iep schijnt dit jaar een uitzonderlijk rijke bloei te heb ben gehad. Over de oorzaak heb ben de deskundigen geen zeker heid. Het weer, en in dit geval de strenge winter, zou wel eens van invloed kunnen zijn geweest. De rust, waarin de knoppen ver keren, zou dan zijn verstoord en dit zou volgens de deskundigen stimulerend op de bloei kunnen werken. Het is overigens alleen maar een veronderstelling, we tenschappelijke zekerheid hier omtrent heeft men (nog?) niet. In de nieuwe wijken van Am sterdam heeft men minder last van de opwaaiende vruchtjes, bij stadsreiniging, en het is ge- Hier zijn het niet de iepen, maar beurd. Overigens wordt door de populieren, linden, plantanen, ze dienst iedere dag de neerge- Esdoorns en Lijsterbessen die het daalde regen van de vruchtjes stadsbeeld verfraaien. met karrevrachten tegelijk op Een fikse regenbui, zegt men geveegd. Het Pinksterweekeinde is druk ker dan ooit geweest. Bijna alle oorden van vermaak meldden hogere bezoekscijfers dan vorige jaren. Naar schatting van de A. N. W. B. hebben zeker 270.000 Nederlanders en buitenlanders het weekeinde in tent of caravan doorgebracht Dit betekent dat de belangstelling voor kamperen groter dan ooit te voren is ge weest. Van de beschikbare aceomo- datie op de officiële kampeer terreinen, welke men op 350.000 kan stellen is dus voor ruim tweederde gebruikt. De terrei nen tussen Den Helder en Hoek van Holland waren alle vol. Be halve .dit enorme grote aantal kampeerders hebben nog een 20.000 watersportenthousiasten genoten van dit fraaie weekein de. Dank zij een goede samen werking tussen de terreinbe- Voor het eerst in de geschiede nis der communistische partij in Italië rouwen de communisten of ficieel om de Paus. Boven het centraal partijbureau in de Via Delle Botteghe Oscure (straat der duistere zaakjes) is de vlag als teken van rouw om de Paus half stok gehesen. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen 38 mm op waarts voor het binnenland: Bintje 1214,70. Klei-aardap pelen 35 mm opwaarts: Bintje 12—14,50. Voor export: Bintje 35 mm op waarts van de kleigrond (in 2 maten gesorteerd): Geen zaken. Furore 40 mm opwaarts geen zaken. DONDERDAG 6 JUNI 1963 HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.10 Morgengebed; 7.15 Ouver ture, radio voor vroege mensen, met report., een liedje en act.; (7.307.35 Strip voor de jeugd;) 7.55 Overweging; 8.00 Nws.; 8.15 Amusementsmuz.; 8.50 Voor de huisvr.; 9.35 Waterst.; 9.40 Kerk- orgelconc.; 10.00 NCR V-lied; 10.03 Klas. gram.; 10.15 Morgen dienst; 10.45 Klas. gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Geestel. liederen; 12.00 Middagklok; 12.04 Lichte muz.; 12.25 Voor de boe ren; 12.35 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.38 Lichte gram.; 12.50 Act.; 13.00 Nws.; 13.15 Lichte gram.14.00 Metropole-ork. Amusementsmuz.; 14.40 Moder ne orkestwerken; 16.00 Bijbel- overd.; 16.20 Oude muz.; 16.50 Lichte gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beurs- ber.17.45 Licht instrument, trio 18.15 Sportruibriek; 18.30 Lichte orkestmuz. en zangsol.; 18.50 Soc. perspektief; 19.00 Nws. en weerber.; 19.10 Geestel. liederen; 19.30 Radiokrant; 19.50 Polit. lez.; 20.00 Duitse ork.-parade; 20.30 Amusementsmuz.; 21.30 In de schaduw van een zuster: kliankb. over de St. Baaf van Aardenburg; 22.00 Kerkorgel- conc.: oude en moderne muz.; 22.30 Nws. en SOS-ber.; 22.40 Avondoverd.; 22,55 Boekbespr.; we gram.; 23.55—24.00 Nws, 23.00 Platennws.; 23.30 Vers in 't gehoor; Voordr. van gedichten met muz.; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II; 7.00 Nws.; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Lichte gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws.; 8.15 Beiaardoonc.8.20 Lichte gram.; 9.00 De groente man; 9.05 Klas. gram.; 9.40 Mor genwijding; 10.00 Lichte gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kookkunst; 11.15 Kamerork.: Klas. en moderne muz.; 12.00 Licht ork.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Uit het be drijfsleven, lez.; 12.43 Licht in strument. kwintet met zangsol.; 13.00 Nws.; 13.15 Meded., event, act. of gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Licht instrument, ensemble met zangsol.; 14.00 Jonge kun stenaars spelen eigen werk: Piano a quatre mains; 14.30 Voor de vrouw; 15.05 Moderne kamer- muz.; 15.30 Verborgen schatten: vergeten werk, opgediept uit discotheek en boekenkast; 16.30 Metropole ork.; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Nws.; 18.15 Event, act.18.40 Licht instrument, sep tet; 19.00 Carrousel: Licht pro- gr.; 20.00 Nws.; 20.05 Omroep- ork. en sol.; Klas. en moderne muz. In de pauze; Voordr.; 21.45 Gedrag onvoldoend, hoorspel; 22.30 Nws.; 22.40 Act.; 23.00 Sportact.23.10 Discotarianieu- 'BtRUSSEL (VI.): 12.00 Nws.; 12.03 Amusementsmuz.12.30 Weerber.; 12.35 Latijns-Ameri- kaanse muz.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws.; 13.15 Kamermuz.; 14.00 Nws.; 14.03 Lichte muz.; 15.00 Kamermuz.; 15.35 Lichte orkestmuz.; 16.00 Nws.; 16.03 Beursber.; 16.09 Franse les; 16.24 Lichte muz.; 17.00 Nws.; 17.15 Voor de kind.; 17.50 Gram.; 18.00 Nws.; 18.03 Koormuz.; 18.18 Paardesportber.18.20 Voor de sold.; 18.50 Liederen; 19.00 Nws.; 19.30 Lez.; 19.40 Schoolwedstr.; 19.50 Gevar. muz.; 20.00 Orkest- conc. (In de pauze; De wereld van het boek;) 22.00 Nws.; 22.15 Chansons; 23.00 Nws.; 23.05 Opera en Bel Canto-cone.23.55 24.00 Nws. Televisieprogramma's NED. TV: 14.30 Voor de vr.; 15.lü Pauze; 15.3015.45 Voor de kleuters; 19.30 Het kralen snoer van Exloo, document.; 20.00 Journ.; 20.20 Achter het nws.; 20.45 Holland Festival '63: Speciale aflever, van Spiegel der Kunsten; 21.10 Het cafeetje, blij spel; 22.5523.00 Journ. VLAAMS BELG. TV: 19.30 Progr. voor de jongeren; 20.00 Nws.; 20.20 Problemen van nu: Israël, report.; 20.50 Planten zon der wortels, spel; 22,40 Nws. Binnenlandse handel zeer kalm; exporthandel zeer flauw. Voer-aardappelen 2,503,25. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden, vast gesteld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal 4032 stuks vee aangevoerd, zijnde: 1080 vette koeien en ossen; 725 gebrudks- vee; 370 vette kalveren; 141 graskalveren; 1031 nuchtere kal veren; 42 paarden; 2 veulens; 40 schapen of lammeren; 583 Wei- de/zuiglammeren en 18 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Vette koeien ƒ2,403,30; Vette kalveren 2,403,20. Al les per kg. Graskalveren 2S0385 Nuchtere kalveren 140160; Slachtpaarden 220—260; Scha pen 80100; Lammeren 55 80; Kalf- en melkkoeien 800 ƒ1125; Vare koeien ƒ625 875; Vaarzen ƒ550—ƒ870; Pin ken ƒ350520. Alles per, stuk. Overzicht; Vette koeien: Aan voer gewoon, handel redelijk, prijzen als vorige week, aflopend flauw enkele prima's boven no tering; Vette kalveren; Aanvoer korter, handel vlug, prijshou dend. Enkele prima's boven no tering; Graskalveren: Aanvoer even kleiner, handel tamelijk, goed prijshoudend; Nuchtere kalveren: Aanvoer minder, han del flauwer, prijzen niet hoger; SlachtpaardenAanvoer matig, handel lui, prijzen gedrukt; Schapen en lammeren; Aanvoer klein, handel slepend, niet ge heel prijshoudend; Kalf. en melkkoeien; Aanvoer matig, handel kalm, prijzen onveran derd; Vare koeien: Aanvoer als vorige week, handel slepend, prijzen constant; Vaarzen en pin ken; Aanvoer matig, handel flauw, prijzen onveranderd; Lammeren: Aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen onveran derd. heerders en de A N.W.B.-infor- matie centrale kon worden voor komen dat er in het wilde weg werd gekampeerd Een uitzonde ring hierop vormde overigens het kustgebied tussen Den Haag en Hoek van Holland waar som migen wegens de drukte langs de kant van de weg de nacht moes ten doorbrengen. Er waren kam. peerterreinen, onder meer in Bloemendaal waar men „kam peerders in spé" moest teleur stellen. Een probleem voor vele Pinkstervierders bleek het par keren te zijn. Het is nogal mee gevallen met bos-, heide- en duinbranden. Brandweren moes ten verscheidene malen uitruk ken. De bestrijding van de bran den waren steeds succesvol. Een kleine 50.000 bezoekers bewan delden de pier in Scheveningen. Zoals reeds gezegd hebben in het gehele land alle oorden van vertier het overstelpend druk gehad. Het landgoed Duinrell in Wassenaar meldt een totaalbe- zoek van 20.000, Rotterdam deelt mede dat Blijdorp 32.000 bezoe kers heeft gehad en de Euromast 12.000. Er waren daar anderhalf maal zoveel buitenlanders dan vorig jaar. Alle hotels waren in de Maasstad vol, zodat de V.V. V. de hulp van particulieren moest inroepen. In Giethoorn kwamen zoveel toeristen, vooral Duitsers, dat op de ochtend van de Eerste Pink sterdag geen punter meer te huur was. Schiphol, Artis, de rondvaarten in de hoofdstad en Rotterdam hadden het razend druk. Overigens nam deze druk te in de. middag van de Tweede Pinksterdag enigszins af. Dit, omdat de buitenlanders zo meent men, reeds vroeg de tocht naar huis terug ondernamen. De hotels in het noorden, langs de groene kuststrook, waren niet helemaal uitverkocht. De verkeerspolitie heeft han den vol werk gehad om de stroom auto's in de juiste banen te hou den. Aan de grensposten was het uitermate druk. Lange files waren aan de orde van de dag. De Spoorwegen heeft extra trei nen ingelegd, maar zij hebben de drukte goed verwerkt. In Enschedé heeft zich ver moedelijk een geval van honds dolheid voorgedaan. Maandagmiddag zagen J. V. en H. V., wonende aan de Lage Bothof dat de hond van J. V. zich merkwaardig gedroeg. De hond sprong tegen de heggen op en uit alles bleek, dat hij wild geworden was. De mannen trach ten hem te vangen, teneinde hem aan een ketting vas te leggen. Daarbij weren beiden in hun hand gebeten. De te hulp geroe pen dierenarts stelde zich in ver binding met de veeartsenijkun- dige dienst te Zwolle, die advi seerde het dier over te brengen naar het slachthuis, waar het in quarantaine zou worden gesteld. Toen de politie bij de woning van V. aankwam bleek het dier reeds te zijn overleden. Het ka daver van de hond is gisteren naar een Rotterdams laborato rium overgebracht, waar sectie zal worden verricht. Tien personen werden ernstig en ongeveer 150 licht gewond toen dinsdagmorgen in het sta tion van Augsburg een perso nentrein en een speciale pel- grimstrein op elkaar reden. De volle passagierstrein kwam frontaal in botsing met de pel- grimstrein toen deze het station uitreed. In de speciale trein, die naar Einsiedeln in Zwitserland zou gaan, bevonden zich slechts vijf personen- In de andere sta tions zouden meer bedevaart gangers instappen. De toedracht van het ongeluk is nog niet be kend.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3