Provinciaal nieuws Feestelijke sluitingsdag Bejaardensociëteit „De Schakel" te Terneuzen IS juni a s. AGENDA Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW WOENSDAG 29 MEI 1963 1 KG GRATIS SUNDROP BANANEN Verrassend nieuws voor de Nederlandse huisvrouw! WASWATER NU ZO ZACHT ALS fêEIRECEN TERNEUZEN AXEL BIERVLIET BRESKENS -a i door KLOOSTERZANDE SLUISKIL SLUIS IJZENDIJKE Minister Luns in de Ver. Staten SLUIT DE SUNDROP SPAARKAARTEN-ACTIE Knip deze Sundrop zegel- tjes uit en plak ze op de spaarkaart. Ze helpen. U op weg naar L Bedenk echter- wel dat de volgeplakte spaarkaarten uiterlijk 15 juni bij Uw leverancier ingeleverd moeten worden. SMUL VOLOP VAN Een koffiemaaltijd bij liet sluiten van het seizoen Dinsdagmiddag was het voor de bejaarden van Terneuzen feest. Een feest, waar velen al lang naar hadden uitgezien, om dat het een jaarlijks terugkerend hoogtepunt is voor die bejaar den, die de sociëteit in ,.De Scha kel", iedere dinsdagmiddag be zoeken. Dinsdagmiddag was in dit sei zoen de laatste bijeenkomst van deze sociëteit. Al vroeg kwamen de bejaarden naar het gebouw „De Schakel" in de Kerkhof laan om het gebruikelijke kaartje te leggen, wat te domineren, of te handwerken. De stemming was bijzonder verwachtingsvol, om dat het bejaardencomité van de Terneuzense Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpver lening angstvallig had geheim ■gehouden, wat er deze laatste middag voor verrassing in petto was. Omstreeks half drie reden een drietal extra bussen voor, die het ongeveer 150 personen gro te gezelschap naar het recrea tieoord „De Braakman" brach ten. De bussen reden langzaam, om ieder in de buurt van de ka- naalwerken in de gelegenheid te stellen de werken te bekijken. Dat er vooral voor de mensen, die weinig buiten Terneuzen ko men, heel wat veranderd was rond de kanaalzijde van Terneu zen, bleek uit de vele opmerkin gen, die in de bussen gemaakt werden. Via Hoek ging het op de Braakman aan, waar men eerst een rondrit maakte over het uit gebreide terrein, en nabij het clubhuis van de Jachtvereniging de zware bussen draaiden, om langs de fraaie pas gebouwde bungalows naar de grote boeren schuur te rijden, die als een ge zellige kantine is ingericht. Hier kregen allen een kopje koffie aangeboden, terwijl velen van de gelegenheid gebruik maakten om onder leiding van de beheerder van het recreatie gebied de heer Dourleijn, een wandeling over het terrein te maken, waarbij men o.a. het zwembad en de kampeergele genheid bekeek en veel aandacht had voor het in aanbouw zijnde hotel-restaurant. Niet allen maakten de wande ling, want in de kantine werden de kaarten geschud, en was het „Bieën", een geliefd kaartspel, in volle gang, enhet waren echt niet alleen de mannen, die liet prettig vonden een kaartje te leggenook het zwakke geslacht wist goed hoe de kaar ten geschud moeten worden om veel troef ih handen te krijgen. Nadat de wandelaars terugge komen waren, maakte het gezel schap aanstalten om te vertrek ken. De bussen werd-en weer op gezocht, en verwachtingsvol ging het weer Schakel-waarts. Hier stonden de tafels keurig gedekt voor een koffiemaaltijd, voorzien van prachtige geschik te bloemversieringen. De leidster van de bejaarden commissie, mevr. M. de Vos Scheele, sprak een kort woord, waarna allen de koffiemaaltijd alle eer aandeden. Ijverig zorg den de leden van samenwerken de vrouwenorganisaties in Ter neuzen er voor, dat allen in kor te tijd werden voorzien. Na de maaltijd sprak mevr. De Vos nog een dankwoord aan de helpsters, die steeds klaar I-Iondengebit Een zes jaar oude Duitse herder, die als waakhond dient op een basis van de Amerikaanse luchtmacht in het oosten van Engeland, zal binnenkort van een vals gebit worden voor zien. De hond, Charlie ge naamd, stond eens bekend als de meest geduchte hond van de basis Alconbury, maar door op beton en ijzeren tra lies te gaan kauwen brak hij vier van zijn tanden. „Aan een waakhond zonder tanden heb ben we niets", zo zei de die renarts van de basis, „dus geven we hem maar een vals gebit". De tanden zullen een fortriin gaan kosten, maar zonder tan den kan Charlie niet eten en bovendien zijn werk niet doen, aldus een andere func tionaris van het vliegveld, staan om de sociëteitsmiddagen te verzorgen. In haar dankwoor den werd ook mevr. Faas be trokken, die als Rode Kruis- helpster deze middag mee kon genieten, en geen enkele maal de helpende hand moest bieden. De heer L. M. de Kok voerde het woord namens de bejaarden/ aan wie men het gehele seizoen prettige gezellige bijeenkomsten biedt, die door hen bijzonder ge waardeerd worden. De reis en maaltijd, noemde de heer De Kok een goede afsluiting voor het seizoen. Spreker betrok in zijn dankwoorden de echtgenote van de burgemeester, mevr. Rijp- straKnook, die als voorzitster van de V. V. H. deze bijeenkomst en het uitstapje had meegemaakt. Wij bejaarden, zo vervolgde de heer De Kok, stellen deze belang stelling erg op prijs, en hopen, dat het nieuwe seizoen de bejaar denmiddagen weer veel belang stelling zullen trekken. Mevr. De Vos—Scheele vond het een groot voorrecht om iets voor de ouden van dagen te mo gen doen. Er is, zo verzekerde zij haar gehoor, geen prettiger werk, dan voor jullie te werken. Tenslotte werd nog luid het „Lang zal ze leven" gezongen, ter ere van mevr. Dees, die juist op deze feestelijke dag haar ver jaardag vierde. Staande nam de jarige de zanghulde in ontvangst, met de daarbij behorende drie hoeratjes. Nadat .de bejaarden nog eens een zonnige zomer waren toege wenst, werd de gezellige koffie tafel, waaraan meer dan 150 personen aanzaten, besloten. De bejaarden gingen bijzon der voldaan naar huis; zij had den een gezellige middag gehad, en niet weinig genoten van het uitstapje naar de Braakman. Voor ;de dames van de V. V. H. begon het werk pas goed. Een enorme afwas, en de zaal die weer in orde gemaakt moest worden, wachtte nog. Ook hier maakten vele handen licht werk. Eigenlijk vond men het jammer, dat het de laatste afwas in dit seizoen was. Maar in september beginnen de mid. dagen weer. Dan zullen de man nen weer kunnen kaarten, en de vrouwen hun handwerken worden verkocht, om op deze wijze een bijdrage te leveren in de kosten om geestelijke hoog tijdagen in het bejaardenwerk te kunnen financieren. WOENSDAG 29 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De Musketiers van de zee". Hotel „Des Pays-Bas", 25 uur en 710 uur: De Buck- show van wasmachines e.d. Zuidersportpark, 18.45 uur: S.C. DE MeijerSpadella. (Adv.) U bent vaak niet helemaal te vreden over uw wasen u hebt er toch zó uw best op ge daan. Is het wasmiddel de schul dige? Neehet zit in het water zélfBijna overal in Neder land is het leidingwater veel en veel te hard. Dat remt de was kracht van elk normaal was middel. Met zacht regenwater zou alles veel beter gaan. Maar wie heeft nog 'n regenton in .deze moderne tijd! Hier is de oplossing! Het is het nieuwste wasmiddel Castella Actief Blauw. Hierin is namelijk de ideale water-zachtmaker, het Antical-3 verwerkt. Een sensationele Cas tella vinding! Zie het zelf: nog nooit was uw goed zo werkelijk in-schoon. 't Vuil vliegt gewoonweg uit het goed! Voel het ook zélf: uw textiel is na het wassen niet stug zoals vroeger. Het nieuwe Cas tella Actief Blauw is een revo lutie in wassen. Probeer het. Vraag uw winkelier Castella Actief Blauw. U zult er enorm enthousiast over zijn! AANGEVOERD EERSTE KRUISBESSEN Op de fruitveilingen in Goes en Kapelle-Biezelinge zijn dins dag de eerste kruisbessen van dit seizoen aangevoerd en verkocht, in totaal ruim 2.000 kilogram. De vruchten zijn over het algemeen nog klein van stuk. De vruchten naar deze vroege kruisbessen was groot en'de prijs liep van 3,27 tot 3,59 per kilo gram. Ze werden gekocht voor export naar Zweden. Het vorige jaar werd de eerste kruisbessenveiling in Zeeland op 4 juni gehouden. Toen werd voor deze primeurs 3,08 per kilo gram betaald. Eindexamen Gymnasium Voor het op 27 en 28 mei ge houden eindexamen gymnasium van het Petrus Hondius Lyceum alhier, slaagden de volgende kandidaten: Gymnasium A: Jan de Feijter en Frans v. d. Wege, beiden te Terneuzen, en Levien Oggel te Axel. Gymnasium B: Arjen v. d. Griek en Kees van Waart, bei den te Terneuzen. Schoolverkeersexamen. Door bijna 300 leerlingen van de hoogste klas der lagere scho. len te Terneuzen (Sluiskil inbe grepen) werd gisteren, tussen 9 en 16 uur, deelgenomen aan het •praktisch gedeelte van het school verkeersexamen 1963, georgani seerd door de afdeling Terneu zen van het Verbond voor Veilig Verkeer-, waarbij als „contro leurs" optraden personeel der gemeentepolitie Terneuzen en de kon. marechaussee, benevens de conciërge der U.T.S., de heer Van Overmeeren, en de gemeentelijke keurmeester, de heer De Blaay, deel uitmakende van de school- verkeerscommissie van de ver eniging. Vanaf het terrein van de Wa terleiding Mij Zeeuwsch-Vlaande- ren aan de Narcisstraat, waar de organisatoren steeds gastvrij werden onthaald, liep de route door de z.g. „nieuwe buurten" van Terneuzen. Over het algemeen werden de verkeersmoeilijkheden op de rou te door de kinderen vrij goed op gelost en werden niet al te veel fouten gemaakt. Alle eer hier voor aan het onderwijzend perso neel. Aan het eind van de middag kon de voorzitter der afdeling, chirurg H. A. Boland, die met de vice-voorzitter, de korpchef van de gemeente-politie, de heer D. van Ooijen, dank brachten aan de organisatoren en medewerkers, op een geslaagde dag voor de vereniging terugzien. Binnen afzienbare tijd zal aan de kinderen, die èn voor het schriftelijk gedeelte èn voor het praktisch gedeelte slaagden, een diploma worden uitgereikt. Vergadering V. V. Z. F. Dinsdagmiddag hield in „Het Centrum" de Vereniging van Zeeuwse Fokkers haar algemene vergadering. De voorzitter, de heer M. A. B. Puylaert, heette allen van harte welkom. In zijn openingswoord wees hij cp de geringe activitei ten in het afgelopen boekjaar en hoopte dat er dit jaar meer ge daan zal kunnen worden. De financiële commissie deelde mee. dat boeken en bescheiden in orde waren bevonden. Hierna las de secretaris, de heer Iz. de Feijter, het jaarver slag en het financieel verslag, welke beide onder dankzegging voor de accuratesse werden goed gekeurd. Na een bespreking werd de be groting 1963 goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing wer den de heren F. van Hoeve, H. M. de Regt en Abr. van Hoeve bij acclamatie herkozen. In de financiële commissie werd de heer Cyr. Puylaert uit Zuiddorpe benoemd. Bij de besprekingen over te houden keuringen werd een keu» ring vastgesteld in december voor 1- en 2-jarige paarden en 30 maanders. Verder werd besloten om aan de handboogmaatschappij toe stemming te verlenen voor het plaatsen van een 2e gaaiprang. Hierna sloot de voorzitter deze matig bezochte vergadering met dank aan allen voor de prettige sfeer tijdens de vergadering. Goed afgelopen. De heer A. V. uit Biervliet, vloog met zijn driewielig auto'tje te Biervliet op de weg naar Driewegen bij het ,,'t Hoog- uus" uit de bocht, en kwam te gen een boom terecht. Het klei ne driewielertje werd zwaar be schadigd. De heer V. zelf liep lichte verwondingen aan zijn ge laat op, terwijl mevr. V.F., die achter hem zat, bij de botsing een gekneusde arm, en enkele wonden aan armen en gelaat op liep. Ondanks dat de materiële schade groot is, is dit ongeluk wonder boven wonder goed af gelopen, Verkeersongeval. Op het Veerplein ontstond een aanrijding tussen een vracht auto met aanhang en een per sonenauto. De personenauto, be stuurd door de heer R. van V. uit Den Haag, reed dicht achter de vrachtauto, bestuurd door de heer D. van R. uit Hontenisse, Toen de laatste plotseling moest remmen reed de auto tegen de achterzijde van de aanhangwa gen. De personenauto werd hier door licht beschadigd. AVE EVA SS 2 OLAF J. DE LANDELL 74) Het duizelde Eva. Zij moest iets verzinnen ze moest alwéér iets verzinnen. Nog veel meer leugens, er waren er nog lang niet genoeg gezegd. Maar wat moest ze zeggen? Het leek haar of 't plafond in gruizels over haar blonde krul len stortte. Ze hield de adem in. Wat was het gek stil; pa Van Hel- lenduyn wachtte natuurlijk vol wellust, hoe ze zou beginnen te stotteren „Ja," zei Eva toen ferm. „Ik ben inderdaad ontslagen. Omdat ik de onbeschoftheid van dat pa piermannetje niet meer verdra gen kon. Wat weet u van de ge voelens, die door snauwen en grauwen verwekt worden?" Pa Van Hellenduyn fronste de wenkbrauwen onthutst. ,.Ik was over mijn zenuwen," ging ze voort. „En Derk zei; „Ga nou eindelijk eens mee naar huis, nu heb je het niet te druk meer. En bij mijn ouders kun je een beetje op verhaal komen." De ouwe heer kuchtte tam, en interrumpeer-de niet. Eva durfde niet naar Derk te kijken, omdat ze bang was, dan haar fantasie te verliezen. „En toen kwam ik hier< en daar zat die rijke, verwende, intrigan te Mia Germsen. Moest ik zeggen, dat ik een ontslagen typiste en pakster was?" Ze herhaalde de de woorden uit de brief, hoewel ze nooit geweten had, ook alszo- danig te werk gesteld te zijn ge weest, en er ook niet naar be taald was. ,,'t Zou niets gehinderd heb ben," zei meneer Van Hellen duyn. En toen mocht zij hem op eens zo graag, dat ze er week van werd. „Ik deed het niet," antwoord de ze: „Maar die meid als u dat woord wilt gebruiken, doe dat dan tegen iemand, die het verdient, die stinkmeid". Achter zich hoorde Ze Derk een geluid maken. Ze was doods bang voor een schaterbui, maar het bleef verder stil. Ze haalde haar schouders op. „Ze intrigeert op een ontzettende manier. Die zelfde Mia Germsen weet zó te praten en te doen, dat uw zoon in opspraak raakt, dat vanmorgen niemand hier in het dorp mij ge groet heeft. En in plaats van steun te vinden bij u. als vader van dit gezin, moeten we alles verzwijgen en verdraaien, om uw onnutte, dwaze driftbuien te om zeilen!" Daar zat pa Van Hellenduyn en knipte met de ogen alsof ze hem met de vingers in de stroop pot betrapt hadden. Dat maakte een zalige inspiratie in Eva wak ker. „Op verhaal komen!" besloot ze, en voelde zich heus een beet je echt verontwaardigd. „Ik ben nog nooit zo over mijn toeren ge weest als hier!" Toen zuchtte de stilte en keek indrukwekkend de kamer rond. Derk zweeg als een bewuste loze. Eva wist niet, waar hij er gens stond, achter haar rug. „Zo," zei de heer des huizes eindelijk. En daarna overheerste de stil te nog eens. „Dus dat is de waarheid!" in formeerde meneer Van Hellen duyn vervolgens. Eva zei „ja", om de eenvou dige reden, dat ze niet „nee" durfde te zeggen; maar ze beefde, als ze aan Derk dacht. Wanneer er nu es iets vreemds uitlekte. Ja, dit was de waarheid. Hm Wat of ze dan dacht van de verhalen, die gingen over Derk en Mia? Want die had pa Van Hellenduyn ook gehoord en daar over was hij juist in gesprek ge weest, toen Eva zich er zo vrij postig in mengde. Zij negeerde als een uiterst verstandig mens de vrijpostigheid en zei, dat verhalen klets waren. Laster-, leugen! Of ze dat werkelyk dacht? Ja, daarvan was ze overtuigd. Hm. Maar ze had moeten begrijpen, dat mensen ais Van Hellenduyn Sr. het gevaarlijkst zijn in hun kalme buien. Waarom ze zo vast overtuigd was? Eva vond hem, met al die vra gen, een slechte vader. En dat zal haar toon onnadenkend streng gemaakt hebben. „Omdat ik Derk al zoveel ja ren ken," zei ze; in veel te royaal gemeten fantasie. „En omdat massa's dingen niet kloppen. Het is een valstrik van die ordinaire meid van Germsen." Hm. „Nou hoor je het ook es van een ander," viel Derk bij. „Hou jij je mond," antwoordde zijn vader indrukwekkend. Derk, die nu weer naast Eva stond, beet op z'n lippen, wat zij levensgevaarlijk achtte. Nochtans volhardde zijn vader in een kalme, welwillende hou ding. Of Eva veel van Derk hield? Ze hapte naar lucht, kreeg een tomatenkleur, dacht aan haar honderd gulden per dag en zei „Ja, natuurlijk!" En of ze, als ze kon, Derk zou willen helpen, deze praatjes op afdoende wijze tegen te gaan? „Ja, in elk geval," antwoordde Eva beslist, en zag zichzelf met gezag Mia's leugen-campagne tegenspreken, onder de beschut ting van pa Van Hellenduyn. Toen ging hij opstaan, als een ouderwetse, plechtige pater fami- lias. En zei: „Danverwacht ik, dat je binnen de kortst mogelijke tijd met hem trouwt." Hemel! Ja, maar dat bedoelde ze niet! „Maar ik wel," zei meneer Van Hellenduyn nadrukkelijk. Eva was overweldigd van ver legenheid en verdronk in haar blos. Met de grootste moeite ver zamelde ze haar gedachten. (Wordt vervolgd.) Koninklijke onderscheiding-. Bij Koninklijk Besluit is be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau de heer P. E. M. Kuijpers, te Hontenisse, hoofd van de R. K. lagere landbouw, school te Kloosterzande. Geslaagd. Geslaagd voor het onderwij zersexamen aan de kweekschool „Insula Dei" te Arnhem, mej. L. Cortvriendt alhier. Geslaagd. Aan de R. K. Kweekschool te Dongen slaagden de dames M. D'Hoore en L. Groosman, voor de akte lager onderwijs. Jaarvergadering Boeren leenbank. In café „Wilhelmina" hield de Coöperatieve Boerenleenbank te Sluis haar jaarlijkse algemene vergadering onder voorzitter schap van de heer J. Plas- schaert. De groeiende welvaart van onze economie heeft ook gunstig gewerkt op de positie van de bank. Dit bleek o.m. uit het financiële verslag van de heer F. A. Gevaert, kassier van de bank. De toevertrouwde middelen stegflh tot 3% miljoen gulden, terwijl ook de uitzettingen een stijgende lijn vertoonden. De omzet steeg daardoor tot 62% miljoen gulden. Hierdoor schep ten de bedrijfsresultaten een sterke positie. Door wijziging van statuten en huishoudelijk reglement wordt gestreefd naar een verdere verruiming van de activiteitensfeer. Deze verrui ming betreft met name de kre diet- en voorschotverlening zo wel binnen als buiten de land bouw. De heer Oosterwaal, districts inspecteur van de Coöp. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven, gaf hierop een uitgebreide toe lichting. De aftredende leden van de raad van toezicht, de heren M. G. D'Hoore en G. V. M. de Meijer werden herbenoemd. OVER ZENUWEN GESPROKEN Vermoedelijk zal de man die hier zo hoog in de lucht aan het werk is u daar weinig van kun nen vertellen om de doodeen voudige reden dat hij die niet bezit. Hij bouwt aan de „Pru dential Tower" in Boston, welke wordt beschouwd als het hoog ste kantoorgebouw ter wereld uitgezonderd flew York. Tussen haakjes, een goede vertaling van „prudent" is voorzichtig NA AANRIJDING DOORGEREDEN Aan de hand van tips, binnen gekomen na een oproep van de groepscommandant van de rijks politie te Mantgem heeft de po litie de bestuurder van de Volks wagen kunnen aanhouden, die maandag onder de gemeente Rauwer,a een zevenjarig jonge tje aanreed. De man was, na de aanrijding, waardoor het jonge tje zeer ernstig werd gewond, doorgereden. De bestuurder van de auto, een inwoner van Sneek, ver klaarde dinsdag na zijn aanhou ding, dat hij wel iets had ge merkt van de aanrijding. Hij had door zijn achterruit gekeken en gemeend, dat de gevolgen van ■de aanrijding nogal meevielen. ;Hij had het daarom niet nódig gevonden te stopjJihfe Vergadering Tennisclub. De plaatselijke tennisclub, welke door gebrek aan een veld al enkele jaren sluimerde, is thans weer vol activiteit. In ho tel Lievens kwam men in ver gadering bijeen onder voorzit terschap van dokter J. H. M. Lockefeer. Voor deze vergadering bestond een goede belangstelling. Daar op het gemeentelijk sport veld zeer binnenkort een twee tal tennisvelden gereed komen, wer,d uitvoerig van gedachten gewisseld om in het komend seizoen tot grotere activiteiten te komen. Men besloot om dit eerste jaar, omdat zich vele nieuwe leden hébben aangemeld, nog niet aan competitiewedstrijden deel te nemen. Minister Luns heeft dinsdag in het Witte Huis een onderhoud van bijna een uur gehad met president Kennedy, dat de twee staatslieden in de gelegenheid stelde in het algemeen van ge dachten te wisselen, vooral over de politieke situatie in Europa en over de toekomst van de NAVO. Minister Luns verklaarde na afloop van de bijeenkomst, dat hij met de Amerikaanse presi dent veel over E. E. G.-kwesties gesproken had en verder over de „Kennedy-ronde". De minister had de leider van'de Amerikaan se uitvoerende macht het stand punt van zijn land uiteengezet met betrekking tot de vorming van een multilaterale kernmacht in de NAVO. Naar de mening van minister Luns zullen zeker drie jaar verstrijken voordat een dergelijke strijdmacht werkelijk heid geworden is. Wat de Europese situatie in het algemeen betreft zei minis ter Luns, dat de mening van president Kennedy parallel loopt met die van de Nederlandse re gering. De Nederlandse minister was op de bijeenkomst met president Kennedy vergezeld van de Ne derlandse ambassadeur in Wash ington, dr. Van Roijen. Verder waren aan Amerikaanse zijde aanwezig de Amerikaanse onder minister van Buitenlandse Za ken voor Europese Zaken, Wil liam Tyler, en de Amerikaanse ambassadeur in Nederland, John Rice. Na het onderhoud met presi dent Kennedy lunchte de Neder landse minister met zijn Ameri kaanse ambtgenoot Dean Rusk. Daarna had hij een onderhoud met de Amerikaanse onder minister van Buitenlandse Zaken George Ball. Dinsdagavond zou minister Luns uit Washington naar New York vertrekken en vandaar per vliegtuig naar Nederland terug keren. Na afloop van de gesprekken met Rusk en Ball zei minister Luns, dat het vraagstuk van de multilaterale kernmacht „uiterst ingewikkeld" is, zowel op het technische als op het politieke vlak. De minister gaf evenwel te kennen, dat „zekere vorderin gen" zouden kunnen worden ge maakt in de richting van een multilaterale kernmacht in de periode tot de volgende minister raad van de Navo, die in decem ber in Parijs gehouden wordt. In elk geval zou rekening gehouden moeten worden met de meningen van toekomstige regeringen in Bonn, Rome en Den Haag. Op de vraag of in Ottawa enig „enthousiasme" aan de dag was gelegd voor de voorgenomen kern. macht, merkte minister Luns op, dat Denemarken en Noorwegen bijvoorbeeld tevreden schenen te zijn met de huidige stand van za, ken Hij wees ook op de voorzich tige houding van Nederland t.a.v. deze kwestie. In elk geval was het steeds de bedoeling de ver spreiding van kernwapens te voorkomen. Minister Luns kenschetste de betrekkingen tussen Nederland en de Verenigde Staten als „uit stekend", na de uiterst moeilijke periode die zij dooorgemaakt had. den tijdens het geschil om Nieuw- Guinea' tussen Nederland en In donesië. Minister Luns heeft het plan om per vliegtuig naar Nederland terug te keren opgegeven en zal zich nu met zijn Belgische ambt genoot Spaak vrijdag inschepen op de „France". Hij is, naar na der gemeld is, dinsdagavond in New York aangekomen waar hij de gast is van de permanente Nederlandse vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties mr Schürmann. f

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2