PROVINCIAAL NIEUWS Muziekconcours te Oostburg Fagina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 24 mei 1963 TERNEUZEN AXEL BRESKENS KLOOSTERZANDE ZAAMSLAG Diamanten bruiloft te Sas v. Gent Kant- en randfineren lÊïS"' Ceta-Bever SNELFIX 63 1 NEDERLANDS GROOTSTE DRIJVENDE BOK DE „Ir J. G. CNIP" OVERGEDRAGEN AAN DE COMBINATIE BRUG OOSTERSCHELDE In aanwezigheid van tal van autoriteiten, onder wie de Com missaris van de Koningin in Zee land, jhr mr A. F. C. de Casem- broot, is woensdag tegen het middaguur de drijvende bok „Ir J. G. Snip", genoemd naar de on langs overleden hoofdingenieur directeur van de Provinciale Wa terstaat in Zeeland, overgedragen aan de Combinatie Brug Ooster- schelde. De drijvende bok, die een hijs- vermogen heeft van 500 ton en werd gebouwd volgens het ont werp van de opdrachtgeefster, zal worden gebruikt bij werk zaamheden voor de in aanbouw zijnde brug over de Oosterschel- de tussen Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland. Het is de grootste drijvende bok tot nu toe in Nederland gebouwd. •De plechtigheid vond plaats aan boord van de „ir J. G. Snip", liggende in de werkhaven te Kats op Noord-Beveland. De naam geving werd verricht door mevr. J. SnipKruidhof. Het gevaarte, dat 57 m lang, 43 m breed en 4 m diep is, werd door Boele's Scheepswerf en Ma chinefabriek N.V. in Bolnes ge bouwd voor de Combinatie Brug Oosterschelde. een combinatie van Van Hattum en Blankevoort N.V. en de N.V. Amsterdamse Ballastmaatschappij. Voor het middengedeelte van de ponton werd door de op drachtgeefster bij N.V. Scheeps- sloperij Holland te Hendrik Ido Ambacht hot midscheepsdeel van tanker World Glade gekocht, welk tankerdeel door afschrijvers van Boele bij deze sloperij werd afgetekend en vervolgens geheel op maat gebrand. Het dek werd in vijf grote secties, van om streeks zestig ton elk, eerst op dé wal geplaatst. Op een der dwarshellingen van Boele werd 't ponton van een voor- en ach terschip voorzien. De bok heeft tot taak de maxi maal 50 meter lange ronde be tonnen buizen, nodig voor de fundering van de brug, op hun plaats te brengen. Drie van der gelijke „putten" vormen de pij lers waarop de bovenbouw van de brug zal rusten. Drie van deze buizen krijgen dan nog een zwaar koppelstuk te dragen. In totaal zullen 156 buizen de grond in worden gedreven. Vijftig jaar Boerenleenbank De Coöperatieve Boerenleen bank „Terneuzen" Raiffeisen- bank herdenkt op 4 juni a.s. haar 50-jarig bestaan. Op die dag zal des middags van 4 tot 6 uur in hotel „Rotterdam" een receptie worden gehouden. Examens Kath. Nat. Bond voor l E. H. B. O. afd. Terneuzen. Door de geneesheer-directeur van het Juliana-ziekenhuis, dok ter H. A. Boland, werden de exa mens afgenomen van de candi- daten der afdeling Terneuzen van de Katholieke Nationale Bond voor E ,H. B. O. Docent van deze cursus was dokter P. Nijsten. Geslaagd zijn de dames: J. C. Duurinck-Snap; D. M. B. v. d. Linden: M. A. M Hofman; G. A. I. M. Agten; G. J. M. Koek en I. M. F. v. d. Sneppen, en de he ren D. Pruim; A. de Bruijn; J. A. O. Hofman; B. P. J. d'Hont; C. van Loenhout; L. Dieleman; H. J. Hogenhout; P. Bakker; C. [van Straten en G. Altena. Agenda Gemeenteraad. De agenda van de a.s. donder dag 30 mei, des namiddags te half acht te houden vergadering van de gemeenteraad bevat de volgende punten: I. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 25 april 1963. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot benoe ming van een hoofd van de Zuidlandschool, zulks met in gang van 1 oktober 1963. 1. de heer R, T. Peters te Terneuzen. 4. Idem tot aankoop en ruiling van gronden, gelegen in het uitbreidingsplan „Sluiskil". 5. Idem tot aankoop van de Oostelijke Rijkswaterleiding e.a. 6. Idem tot verkoop van perce- len grond, gelegen in het uit breidingsplan „Sluiskil" aan a. Mevrouw E. v. d. Berg Stubbé; b. R. de Maesschalck; c. D. Moret; d. S. Smies; e. Fa. C. H. A. Vermeulen. 7. Idem tot verkoop van grond, gelegen in de Serlippenspol. der aan de Woningbouwver eniging „Werkmansbelang". 8. Idem tot verkoop van indus trieterrein aan N. V. Emile Lockefeer te Hulst. 9. Idem tot verkoop van straten e.d. te Sluiskil aan de Staat der Nederlanden en tot wij ziging van het exploitatieplan „Sluiskil". 10. Idem tot onderhandse aan besteding van de verlenging van de riolering langs de Mr. F. J. Haarmanweg. 11. Idem tot vaststelling van een partiële herziening „Zuid" van het uitbreidingsplan in hoofdzaak. 12. Idem tot voorlopige goed keuring van een plan tot ont eigening van gronden, gele gen in het uitbreidingsplan in onderdelen „Zuid II" en de partiële herziening „Zuid" van het uitbreidingsplan in hoofdzaak. 13. Idem tot het aangaan van een bedrag van ƒ886.000. 14. Idem tot het aangaan van een rekening-courant over eenkomst met de Stichting Beschuttende Werkplaatsen Midden Zeeuwsch-Vlaande- ren". 15. Idem tot wijziging van de gemeente-begroting 1963 en de begroting 1963 van het Grondbedrijf. 16. Rondvraag. Burgemeester en Wethouders be antwoorden de door de heer Weterings gestelde vragen over liet gasbedrijf te Axel In de raadsvergadering van 28 maart stelde de heer Weterings een aantal vragen aangaande de gasvoorziening, waaraan ver schillende aspekten door hem zijn toegelicht in de daaropvol gende vergadering van 25 april. Burgemeester mr Rijpstra deed de toezegging hierop schriftelijk te zullen antwoorden. De heer Weterings stelde des tijds een vraag over de plaatsbe paling van de nieuwe bolgashou- der. Hierbij, zo antwoorden B. en W., hebben zowel technische a's economische faktoren een rol ge speeld. Het gas van de Cokesfa- briek te Sluiskil gaat via een persleiding van het Staatsgasbs- drijf naar het ontvangstation o Axel, van waaruit de gasvoorzie ning van Axel en Terneuzen ge regeld wordt. Daar staat ook de regulatie-installatie en begint de transportleiding naar Terneuzen. Technisch gezien is dit de meest juiste plaats, omdat daar de toe voerleidingen samenkomen. Ook in economisch opzicht is dit de meest juiste plaats, omdat daar dan ook gebruik kan wor den gemaakt van de veiligheids voorzieningen. Bovendien brengt een decentralisatie van de gas- berging aanmerke'ijk hogere be dieningskosten met zich mee. Ook over de toestand van de gashouder te Terneuzen stelde de heer Weterings een vraag. Uit het oogpunt van bedrijfs zekerheid als veiligheid wordt deze gashouder regelmatig ge- kontroleerd Deze gashouder zal, zo wordt verwacht, de eerste tien jaar geen ernstige gebreken ver tonen. Over de aanleg van gasleidin gen in verband met de stadsuit breiding antwoorden B. en W. dat in elke nieuwe straat, vóór dat het wegdek wordt aange. bracht, de nodige leidingen wor den aangelegd, zulks in overleg met de Dienst van Gemeentewer ken. Eveneens wordt kontakt ge houden met de bouwbedrijven ten aanzien van de aansluitingen van de woningen. Zelfs indien de toekomstige bewoner geen gas wenst, wordt een gasleiding aan gelegd opdat later op eenvoudige wijze aan dit verlangen tegemoet kan worden gekomen. De leidingen worden op tijd ge. kontroleerd. Door regelmatige kontrole is het gasverlies terug gelopen. In 1961. bedroeg dit 4.3 procent. In 1962 was het 6 pro cent, door de minder goede toe stand van de gashouder te Axel. De vorming van grotere distri- butieverbanden met het oog op de huidige en komende evolutie van de „gasmarkt" was eveneens een onderwerp van bespreking door de heer Weterings. Hierop antwoordt hét College dat destijds aan de raad een voor. stel werd gedaan om met de ge meente Axel een gemeenschap pelijke regeling te treffen. De raad kon zich hiermee toen niet akkoord verklaren. Hierbij wordt aangetekend, dat de gasvoorzie ning, nu mogelijk in het gehele land aardgas zal worden gedis tribueerd, een versnelde ontwik keling zal ondergaan. Voor wat betreft de gasvoor ziening van Sluiskil wordt er ern- stig naar gestreefd Sluiskil bin nen afzienbare tijd van gas te voorzien. Ten aanzien van de plaats waar de vereiste zinker het verbrede kanaal zal kruisen, is overleg gaande met de N.V. Waterleiding Mij „Zeeuwsch- Vlaanderen". Mocht het niet mo gelijk zijn met andere nutsbedrij ven tezamen een gemeenschap pelijke zinker te maken, dan zal getracht worden gebruik te ma ken van de gemeenschappelijke bouwput. Van belang is daarbij, dat de plaats waar deze bouw put is geprojecteerd, voor dit doel gunstiger is dan de sleuf die voor de streekafvalwaterleiding zaj moeten worden gemaakt. Afd. Axel van de Bond van Plattelandsvrouwen bijeen. Dinsdag j.l. kwam in het Cen trum de Ned. Bond van Platte landsvrouwen, afd. Axel bijeen onder leiding van de vice-presi- dente mevr. C. van Dijke-v. Dijk. De middag werd verzorgd door dr Robert Vrielynck uit Brugge, die een programma bracht onder de titel „Aziatisch avontuur". Dit programma bestond uit een inleiding over diverse door hem bezochte Aziatische landen met in aansluiting daarop een kleur en klankspel bestaande uit pro jectie van kleurlichtbeelden in overvloed, terwijl tegelijk op een bandrecorder commentaar, plaat selijk opgenomen muziek en dé- clamatie van gedichten ten ge hore werd gebracht. Het was een verrassend mooie middag en ook de belangstelling was, ondanks het slechte weer, goed. Ernstige val De 55-jarige A. v. d. Broeke kwam op een in aanbouw zijnd blok huizen van de zolder te val len. Dokter Van der Maas, die spoedig ter plaatse was, liet het slachtoffer per ambulance naar het ziekenhuis te Oostburg over brengen, waar v. d. B. ernstig ge wond aan hoofd en rug werd op genomen. Universitair examen Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde cum laude voor het doctoraal examen biologie de heer W. Kuypers, alhier. Prettige thuiskomst. Gisteravond keerde het mu ziekgezelschap „De Volharding" terug van het nationaal federa tief muziekconcours van de Bond van Muziekverenigingen in Zeeuws-Vlaanderen, gehouden te Oostburg, waar ons plaatselijk corps in de Vaandelafdeling met 110 punten een eerste prijs en een medaile van de gemeente Oostburg verwierf, terwijl haar als extra prijs een federatief vaandel werd toegekend. Gearriveerd aan de kom der gemeente stelde „De Volharding" zich op om onder het spelen van marsmuziek, omstuwd door de jeugd, de blijde „incomste" te doen, waarna in het clublokaal deze succesvolle dag werd be sloten. Het jaarlijks muziekconcours ber het 100-jarig bestaan zal vie- van de Bond van Muziekvereni gingen in Zeeuws-Vlaanderen, gehouden in de grote garage ,,'t Westen" van de heer Visser, is ondanks het slechte weer, een succes geworden. De organisatoren hebben wel een goede vooruitziende blik ge had, toen men in februari van dit jaar besloot te breken met de traditionele buitenconcoursen en een proef te nemen met een binnenconcours. Het is een gelukkige, gedachte geweest, want het he.ftft de ge hele dag geregend. AJ kwamen heel wat muziekliefhebbers na de middag nat binnen*.men zat nu in ieder geval droog. Vóórdat het concours een aan vang nam, was er doop de Oost- burgse Harmonie, die in septem- Jan Roels en Julma Thiron GO jaar getrouwd. Maandag 27 mei a.s. hopen on ze stadgenoten Petrus Johannes Roels en Julma Maria Thiron de dag te herdenken, waarop zij 60 jaar geleden te Zuiddorpe in de echt verenigd werden. Jan en Julma, zoals de diaman ten echtelieden in de volksmond bekend zijn, verkeren in een bla kende gezondheid. Geen van bei den hebben tot op heden een zie kenhuis van binnen gezien, ter wijl de keren, dat zij om gezond heidsredenen met een arts in aanraking zijn geweest, op de vingers van één hand te tellen zijn. Natuurlijk was er wel eens een griepje, of een vastzittende kou, doch over het algemeen heb ben de feestelingen zich hier wei. nig zorgen over gemaakt. Wel is er veel en hard gewerkt door deze trouwe echtelieden. Geboren op 16 maart 1S81 bracht Jan tot zijn 14e jaar zijn jeugd te Terneuzen door, waarna hij in Zuiddorpe terecht kwam. Zon der snipper, of vakantiedagen trok hij hier als los arbeider van de een naar de ander om zijn da gelijks kostje od te scharrelen. Ook Julma. die op 27 novem ber 1883 te Zuiddorpe geboren werd, heeft heel haar leven hard moeten werken om in het dage lijks bestaan te helpen voorzien. Reeds od zeer jeugdige leeftijd trok zij de ve'den in om als land- arbeidster het zware werk te hel pen verrichten. Op 27 mei 1903 werd in de pa rochiekerk van Zuiddorpe het hu- dag werd een huwelijksreis ge maakt, en wel per sjees naar Middelburg, wat een hele beleve nis was in die tijd. Lang heeft die huwelijksreis overigens niet geduurd, want beide jonge ech telieden werden de volgende dag reeds om 5 uur 's morgens op hun werk verwacht. Gedurende de laatste 35 jaar woont het echtpaar in Sas van Gent. aanvankelijk op de Stuiver, later in de jaren na de 2e wereld oorlog in de rustige Beatrix- straat, als één der eerste bewo ners van de daar gebouwde du- plexwoningen. Dat beiden nog zeer vitaal zijn, bewijst o.a. wel het feit, dat Jan nog d'agélijks op zijn fiets (welke hij zelf onderhoudt en repa reert) er op uit trekt, 't zij om boodschappen te doen in 't Sas, 't zij om naar familie te rijden op de Triest, enkele kilomers bui ten Zelzate. Verder bemoeit hij zich speciaal met z'n duiven en kippen, waarbij zijn voorkeur bij de duiven ligt. Ook Julma, die dit jaar 80 jaar hoopt te worden, voelt zich nog erg jeugdig. Haar eigen huishoudentje verzorgt zij steeds tot in de puntjes, terwijl 't werk in de tuin steeds voor haar reke ning komt. Met liefde verzorgt zij de mooie bloemen in de voor tuin, terwijl zij in de achtertuin praktisch al de benodigde groen ten met geduld weet te kwe ken. Pas zeer kort geleden heeft zij het fietsen opgegeven, omdat de jeugd haar te weinig ruimte op het smalle fietspad langs de Fhel gunt. De jaarlijkse grote schoonmaak b.v. houdt zij stee- welijk ingezegend. Nog dezelfde vast in eigen hand. Hoogtepunten in het leven van het diamanten paar vormen tegenwoordig de jaarlijkse reis voor de bejaarden, waaraan zij reeds vele jaren trouwe deelne mers zijn. Reeds maanden tevo ren wordt op dit uitstapje ge vlast, warheen de reis ook mag zijn. Jammer vonden zij het, dat het afgelopen jaar de reis per autobus gemaakt moest wor den, inplaats van in een perso nenauto, daar vooral Julma niet tegen bussen blijkt te kunnen. Zij hopen dan ook, dat in de toe komst steeds weer een auto be schikbaar zal zijn. Ook van hun jaarlijkse vakan ties welke zij gedurende een week per jaar bij hun zoon in Antwerpen doorbrengen, behoort tot de regelmatig terugkerende geneugten. Jan Roels was overigens één van de eerste Zeeuws-Vlamin gen, die een officieel rijbewijs kreeg. Examen behoefde hij daar voor in 1914 nog niet af te leg gen. Op verzoek kreeg hij het zonder verdere verplichting door de Commissaris der Koningin toegezonden. Dit rijbewijs heeft hij tot op de dag van heden nog steeds in zijn bezit, evenals het hem destijds uitgereikte num- merbewijs vooor zijn 2-cylinder motor zonder versnellingen K-48, één der laagst uitgegeven num- merbewijzen. De feestdag zelf zal door het diamanten paar in besloten fa miliekring worden herdacht. 's-Morgens om 10 uur zal in de parochiekerk een plechtige ge zongen H. Mis uit dankbaar heid te hunner intentie worden opgedragen, terwijl tenslotte ge hoopt wordt, dat zij deze dag officieel op het gemeentehuis ontvangen zullen worden. ren, heel wat werk verzet om de garage als music-hall in te rich ten. Dank zij de medewerking van de directie en het personeel van de garage is men daar uit stekend in geslaagd. Officieel ontvangst te gemeentehuize. 's Morgens om 10 uur werden de 12 besturen van de aan het concours deelnemende corpsen door het gemeentebestuur van Oostburg officieel ontvangen. Burgemeester J. L. van Leeu wen zei zeer verheugd te zijn, dat ter gelegenheeid van het aan staand eeuwfeest van de Oost- bugse „Harmonie" het jaarlijks Bondsconcours in Oostburg ge houden wordt. Speciale begroetingswoorden richtte de burgemeester tot het bondsbestuur van de Bond van Muziekverenigingen in Zeeuws- Vlaanderen, de besturen der deel nemende corpsen, de juryleden en de genodigden. Hij sprak de wens uit dat het Oostburgse con cours een goed geslaagd evene ment zal zijn en roemde de goe de samenwerking die er is ge weest om dit concours tot stand te brengen. De voorzitter van de Harmonie Oostburg, de heer A. W. Gos- seije, sprak er zijn vreugde over uit dat het concours ditmaal door zijn corps georganiseerd mocht worden. Hij wijdde voor al de aandacht aan de grote plaats die de muziek in een ge meente inneemt. Het zou een grote leemte betekenen als de dorpsmuziekverenigingen door gebrek aan werkende leden niet meer zouden beestaan. De muziek neemt in het dorpsleven een centrale positie in, en ontvangt dan ook veel steun van de plaat selijke en bevolking. De heer P. A. Ocké uit Terneu zen, voorzitter van de Bond van Muziekverenigingen, hoopte dat door de kwaliteit van het spel peil de juryleden een zware dag zouden hebben. Hij dankte het gemeentebestuur voor de onder vonden medewerking. Inhakend op wat burgemeester Van Leeu wen had gezegd over het ver schil tussen fanfare en harmonie, merkte de heer Ocké op, dat bij de inrichting van de garage tot concertzaal er zoveel harmonie en fanfare was, dat hem het ver schil voor altijd duidelijk zou zijn, zo harmonieus was deze „fanfare" verlopen. Met de wens uit te spreken dat na afloop van het concours zou blijken dat het spelpeil dei- deelnemende corpsen opgevoerd was (dit is n.l. het doel van ieder concours), werd de offi ciële ontvangst besloten, nadat het gemeentebestuur de gasten verversingen had aangeboden. Allen begaven zich nu naar de garage van de heer Visser, waar intussen al een gezellige, wat zenuwachtige, drukte heerste. De eerste corpsen waren al gearri veerd, en hier en daar werden de instrumenten al „ingeblazen". In de regen werd eerst het marsconcours gehouden, waar aan 2 corpsen deelnamen. Daarna werd een aanvang ge maakt met het concours, waar aan 14 corpsen deel namen. De jury bestond uit de heren M. Ögier uit 's-Hertogenbosch en H. Jakma uit Hilversum. Het gespeelde werd door hen beoordeeld volgens de bepalingen van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie en Fanfaregezelschap pen. Bij de beoordeling van de Uit het .huwelijk zijn 2 kinde ren geboren, een jongen en een meisje. Beiden zijn reeds lang ge. huwd, de zoon heeft inmiddels ook weer een gehuwde dochter. Julma heeft verder nog een broer, en een zuster in "leven, die, evenals de kinderen en klein kind, op de diamanten bruiloft aanwezig zullen zijn. AVE EVA x a ELI 4 H O 0- door OLAF J. DE LANDELL 70) (Nadruk verboden.) „Dat is niet waar!" zei hij scherp. „Ik heb je eigenlijk nog nooit echt uitgelachen, terwijl ik je tante om te gillen vond. Nee, jij bent lang zo gek niet!" „Maar toch een heel klein beetje," begreep Eva, ondanks eigen geteelde nederigheid hier door gekwetst. „Natuurlijk, dat zijn we alle maal." Ze reden zwijgend het bos bin nen. 't Was er bijna nog mooier dan veertien dagen tevoren. Krankzinnig, dat 't pas twee we ken geleden was, toen Eva voor het eerst die rit maakte. Wat lag er een nachtmerrie tussen toen en nu! „Overigens begrijp ik je nou weer," zei Derk vergenoegd. „Je voelt je erg vernederd, hè Eefje?" Ze vond het beneden haar waardigheid, hierop te knikken. „Als ik geen beminde had, zou je best tegen mijn schouder wil len uithuilen". Dat had hij treffend juist ge zegd. „Het zou verrukkelijk zijn," stemde ze koeltjes toe. „Kind, doe het toch!" animeer de Derk. „Wat weet zij ervan!" „En je hebt bovendien dui zenden andere meisjes tegen je schouder laten uithuilen," zei Eva, Hij lachte vergenoegd. Maar bij het laantje stopte Derk weer „Weet je nog wel?" zei hij. „Nee, wat dan?" vroeg Eva, hijgend van onbevangenheid. „Hoe je tante straks van me schrok!" „Tante maakt geen uitzonde ring." Hij knikte voldaan. Een grab belde in de zijzak van hat por tier. Eva dacht: als hij napolitains heeft, sla ik 'm de doos in z'n gezicht. Nee ditmaal was het een heel klein pakje, dat op de palm van zijn hand lag. „Dat is voor jou." Zij beheerste zich voor één maal niet, en gaf een klap onder zijn hand. „En dat is voor jou," antwoordde ze. 't Was heerlijk, het pakje uit z;in hand te zien opvliegen. Derk grabbelde en ving als een speelse poes. „Dat je nou ook nooit es ernstig kunt zijn!" Daar moesten ze allebei om lachen. Toen maakte Derk het pakje maar half open. Erin zat een klein, akelig-kostbaar étui- tjé. En daarin zat..een smalle platina ring, met een reusach tige brillant. „Herken je 'm, Eefje?" „De verlovingsring." Hij paste waarachtig! Ja, Derk had haar maat onthouden van die eerste ring, met amethysten. „Wat zeg je nou Eef?" „Han dige Derkje!" Of ze niet „dank je wel" wil de zeggen? NeeDat wilde ze niet. Grote verbazing. Men had. een dankbaarheidskus ver wacht. „Erg stom," vond Eva. „Als ik werkelijk het schaap was, waar voor je me schijnt aan te zien, dan zou ik niet alleen eerbied hebben voor een dergelijke poe nig gooien-met-geld, maar ook nog geloven, dat ik 'm echt mocht hebben! En 'm aannemen, en dankbaar zijn. Misschien, dat we Mia nu eindelijk eens over tuigen, Derk. Ze keek op in een paar eigen aardige ogen. Was hij boos? Dan waarschijnlijk heel erg. „Je bent net als die brillant," zei Derk eindelijk. „O," antwoordde ze. Gingen ze nu wéér ruzie krij gen? „Zo blank, zo mooi, zo doorzichtig' en zo hard." Zij voel de zich vereerd. „Maar niet zo duur, Derk. En ook niet zo vlot gekocht." Hij fronste de wenkbrauwen en klemde de lippen op elkaar. Ze zwegen allebei een hele poos. Een koekoek riep ergens tussen het hout. De stilte tuimelde zwaar terug, wanneer hij zweeg. Het lamme was, dat Eva weer medelijden kreeg met Derk. Hij zag er zo teleurstellend uit. De ring aan haar vinger fonkelde zó, dat haar ogen ervan begon nen te tranen. Ze kon hem er niet voor bedanken, dat zou ab surd zijn. Maar er was wel iets anders „Derk," zëi ze, en ze legde hand plus ring op zijn mouw, „Hm?!" Ach lieve help, nou was hij toch echt ontstemd! „Ik dank je heel erg harte lijk voor de hulp, waarmee je me vanmiddag tegenover tante Gien bijstond." „Dat was geen hulp. Ik had er lol om dat wijf es geducht te pesten." „Dat spijt me," murmelde Eva, terwij] de hitte naar haar ge zicht sprong, „want daarvoor was ik je nou juist zo dankbaar." „Nou," zei Derk armzalig, en keek even een andere kant op, „dan moet ik het daarmee maar stellen." De zon kwam weer door de wolken, en dat was treffend feestelijk. In hun eigen Dorp straat kwamen ze eerst de Bin- delaar tegen, en toen Lotty. Eva wuifde met haar brillant. (Wordt vervolgd.) concerten wordt o.m. gelet op de zuiverheid, het klankgehalte, de dynamiek (voordracht en nuan cering), techniek, samenspel, tempo en opvatting. „Oefening Kweekt Kunst" uit Schoondijke betrad als laatste de concourstent en besloot na de verplichte nummers het concours met het volkslied dat door de ge hele zaal staande werd aange hoord. De heer Ocké betuigde zijn dank en erkentelijkheid voor het feit dat H. M. de Koningin een zilveren medaille beschikbaar had gesteld. Voorts werd dank gebracht aan het gemeentebestuur van Oost burg en tevens aan de Harmonie van Oostburg, die zeer veel werk heeft verzet om het concours mogelijk te maken, terwijl tevens in de dankwoorden de Ie en 2e secretaris van de Bond, de heren Hakker en Hennekeij van Re- tranchement betrokken werden. Ook allen, die medailles be schikbaar hadden gesteld werd dank gebracht voor de verleende medewerking. Woorden van dank werden ook gesproken tot de heèr R. R. Vis ser, die zijn garage welwillend afstond. Dit werd met een spontaan ap plaus door de aanwezigen onder streept. Het wachten op de uitslag werd bekort door enkele marsen, ge speeld door het Schoondijkse mu ziekcorps. De heer Ocké maakte hierna de uitslag bekend, terwijl burge meester J. L. van Leeuwen de prijzen, diploma's en medailles uitreikte. Het concours werd gewonnen door de muziekvereniging „Ve ronica" uit Zuidzande, met 111 punten en lof der jury, tevens werd zij winnar van de medaille geschonken door H. M .de Ko ningin. Geroemd werd het voorbeeld van het jeugdorkest van Zuid zande, dat ook als extra prijs een medaille kreeg als stimulans om op de ingeslagen weg voort te gaan. Naar Kloetinge en Zaamslag gingen als extra prijs een fede ratief vaandel, naar Schoondijke een wimpel. Het winnende corps „Veroni ca" van Zuidzande gaf nog een zeer druk bezocht slotconcert, dat wegens heet slechte weer niet in de buitenlaucht gegeven werd, doch eveneens in de garage, die een zeer goede concertzaal was gebleken. Na een spontaan applaus kwam een einde aan dit zeer goed georganiseerde en geslaag de muziekconcours. De uitslag van hef,, concours is als volgt: Tamboerskorps 3e afd. Kon. Har monie „Kunst en Eer" te Zierik- zee, dir. F. de Wildt,, 32 pnt. Ie pi. Afd. Uitmuntendh.: Kon. Har monie „Ons Genoegen" te Vlis- singen, tamb.-maitre R, de Bruij- ne, 36 pnt. Ie pr. en beker. Fanfare. 4e afd.: Kon. Muziekver. „Vero nica" Jeugdkorps, te Zuidzande, dir. J. Meijers, 54 pnt. en med. 3e afd.: Muziekver. „De Echo" te Wilhelminadorp, dir. L. M. Heijnsdijk, 78 pnt. 3e pr. 2e afd.: Muziekver. „Elk naar zijn Krachten" te St. Kruis, dir. A. I. Verschoor,, 93 pnt. 2e pr. Ie afd.: Muziekver. „Uit het Volk, voor het Volk" te Bres- kens, dir. P. Brakman, 103 pnt le pr. en med. Afd. Uitmuntendh.: Muziekver. „Harmonie" te Oostburg, dir. J. Ie Grnad, 105 pnt. le pr. en med. burgemeester van Oostburg. Ere-afd.: Kon. Muziekv. „Vero- dracht maakt Macht" te Groede, dir. A. P. de Hulster, 90 pnt. 2e pr Ere-afd.: Kon. uziekver. „Vero nica" te Zuidzande, dir. J. Meij ers, 111 pnt. le pr. met lof en med. van H. M. de Koningin. Vaandelafd.: Muziekver. „Ex celsior" te Kloetinge, dir. K. den Toonder, 110 pnt. le pr. met lof en med. Commissaris der Konin gin. Harmonie. Afd. Uitmuntendh.: Kon Muziek ver. „Kunst en Eer", te Zierikzee, dir. P. de Wildt, 101 pnt. le pr. Ere-afd.: Kon. Harmonie „Ons Genoegen" te Vlissingen, dir. A. I. van Wallenburg, 91 pnt. 2e pr. Vaandelafd.: Muziekver. „Oefe ning kweekt Sfunst" te Schoon dijke, dir. J. Meijers, 100 p. lepr. Vaandelafd.: Muziekver. „De Volharding" te Zaamslag, dir. J. Meijers, 110 pnt. le pr. met lof en med. Gemeente Oostburg. Als extra-prijzen werden toe gekend een vaandel aan de ver enigingen „Excelsior" t- Kloe tinge en De Volharding" te Zaamslagen een wimpel aan de vereniging Oefening Kweekt Kunst" te Schoondijke. De gezondheidstoestand van de Paus Paus Johannes, wiens gezond heidstoestand al geruime tijd te wensen overliet, schijnt de afge lopen dagen een crisis te boven te zijn gekomen. Hij gaat van daag voor negen dagen in retrai te, wat naar in het Vaticaan ge hoopt wordt, zijn gezondheid ten goede zal komen.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2