PROVINCIAAL NIEUWS Radio en Televisie AVE EVA Binnenlands nieuws Havenronde van Terneuzen i 3 1 WIELRENNEN AGENDA Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Maandag 20 mei 1963 TERNEUZEN Examen doen? BURGERLIJKE STAND Kaleidoskoop van wielerwedstrijden TOENEMENDE AANVOER VAN AARDBEIEN In de omgeving van het Zeeuwse fruitcentrum Kapelle- Biezelinge zijn de laatste jaren veel kassen gebouwd voor de teelt van aardbeien. Een deel hiervan werd verwarmd en daar is de oogst nu vrijwel afgelopen. De meeste kassen zijn niet ver warmd en daar gaat de oogst beginnen. Vrijdag was er op de veiling in Kapelle-Biezelinge reeds een ruim aanbod van deze primeurs uit de kassen en in de komende week wordt gerekend op een verdere toename van het aan bod. Vooral tegen eind volgende week wordt dagelijks een groot kwantum verwacht. De kwaliteit van deze kas- aardbeien is zeer goed. De vraag is gi'oot, zowel voor de binnen landse markt als voor uitvoer naar België. Vrijdag werd in Ka- pelle voor de goede kwaliteiten tot 1,35 per doosje van 200 gr. betaald. Een welkome verrassing Om enkele minuten over één verschenen zaterdagnamiddag de heer en mevr. A. de Jonge, Spar- winkelier (Blokken 101, met hun bestelauto voor de woning van de heer en mevr. Houg in de Ma- rijkestraat 22. Zij hadden me de namens de Spar-afdeling Zee land (N.V. H. C. Barends te Kruiningen i een zeer aardige O.N.I. breekt met hengelaars, verbond Misschien had de voorzitter van de Terneuzense hengelaars vereniging „Ontspanning Na In spanning" verwacht, dat hij veel commentaar te horen zou krij gen over zijn uiteenzetting over de verhouding met het Centraal Nederlands Hengelaars Verbond, toen 1.1. zaterdagavond een vijf tigtal van de bijna 300 leden in de bovenzaal van café „La Belle Vue" bijeen waren. Dat viei bést mee. Nadat de voorzitter, de heer C. <v. d. Broek, uiteengezet had wat er de laatste tijd allemaal gebeurd is en dat de vereniging jaarlijks nog een paar honderd gulden aan het C.N.H.V. afdraagt, was de kwestie spoedig beslist. Vanaf heden geen con- nectiés meer en centen in de kas, zo werd er besloten. Een goed jaar Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Harpe, bleek, dat het vorige jaar goed geweest is. Er mag dan, tenge volge van de strenge winter, wat minder vis zijn uitgezet dan men gepland had, al bij al waren de sporthengelaars tevreden en toen het punt bestuursbeleid aan de orde werd gesteld, was er nie mand die aanmerkingen had. De penningmeester, de heer W. Cuyper, had eveneens een goed jaar, hetgeen bleek uit het finan cieel overzicht. Ook de kascom- missie, die schriftelijk rapport uitbracht, had geen op- of aan merkingen. De heer C. van de Broek (voor. zifter) en de drie bestuursleden de heren E. IJsebaert, C. v. d. Hoofi (2e secretaris) en S. Kiel waren aan de beurt van aftreden. Zij werden bij acclamatie herko zen. Veel punten Toen de viswaters en de rond vraag aan de orde kwamen, kwa men ook de tongen los. De Oos telijke Rijkswaterleiding kan (nog) bevist worden. „De Bron" blijft ook dit jaar ter beschik king van de „Ö.N.I."-leden, even als de „Schaatsvijver", waarbij wel moet worden aangetekend, dat men uitsluitend met één haak mag vissen. Het „Gat van Pinte" en de „Dulleput" blijven onver anderd voor de leden beschik baar. De voorzitter zag vervolgens bezwaar in 6 concoursen per jaar, gezien de vele wedstrijden die overal worden gehouden en de steeds stijgende kosten. Vier concoursen per jaar werden vol doende geacht. Over een zo eerlijk mogelijke puntenverdeling werd uitvoerig van gedachten gewisseld. De slot. conclusie was: 10 punten per vis en 5 punten per centimeter voor de bovenmaatse. Ondermaatse vis natuurlijk terug. Tenslotte werd aan het eind de aandacht, gevestigd op het a.s. concours te Tholen. attentie voor de gelukkige ouders van de 17.000e inwoonster van Terneuzen, Annette Caroline Houg, in de vorm van een fraaie piasticmand, gevuld met allerlei boodschappen ter waarde van 25. De heer en mevr. Houg waren natuurlijk ten zeerste verrast door deze vriendelijke attentie van hun Spar-leverancier. MILITAIRE OPSTANDELIN GENLEIDER IN BROENEI GEVANGEN De militaire leider van de op standelingen in Broenei, is vol gens in de hoofdstad ontvangen berichten na een vuurgevecht gevangen genomen. De 40-jarige Jassin Affandy, die tevens sec retaris-generaal van de partij Rayat is, gaf zich met een aan tal andere topfiguren uit de op stand over. Bij het gevecht zouden vol gens nog niet bevestigde berich ten aan beide zijden verliezen zijn geleden. DE OVERSCHAKELING OP AARDGAS In 600.000 gezinnen zal men in de loop van de komende 10 jaar moeten omschakelen op aardgas. Dat betekent, dat bij al deze ver bruikers de gasmeters en gastoe- stellen zullen moeten worden vervangen of aangepast. Op een in Haarlem gehouden vergade ring van de Bond van Loodgie ters. en Fitterspatroons heeft de ■directeur van het gemeentelijk gasbedrijf te Haarlem, ir A. K. van 't Hullenaar, gezegd aan te nemen, dat veertig procent van de bestaande gastoestellen niet voor aardgas kan worden omge bouwd. Intussen is over deze kwestie al overleg gepleegd tus sen de gasunie, de gasdistribu- tiebedrijven en de fitterspa- troonsorganisaties. De heer Van 't Hullenaar wees er in zijn toespraak op dat de aanpassing van de huisaanslui tingen aan aardgas grote inves teringen, grote hoeveelheden materiaal en veel arbeidskrach ten zal vergen. Het normale onderhoud zal in de loop der jaren niet mogen stagneren. De heer Van 't Hul- ïenaar besprak o.m, de spanning op de arbeidsmarkt en de moge lijkheid van het aantrekken van vaklieden, die eventueel gehol pen kunnen worden door onge schoolde arbeidskrachten. Spre ker noemde de toekomstige ont wikkeling een grote taak voor alle bij de energieontwikkeling betrokken instanties. Men dient nader tot elkander te komen om een goede dienstverlening in de toekomst te waarborgen. De fit- tersbedrijven zullen het daarbij niet gemakkelijk krijgen, vooral als men weet, dat het publiek grote belangstelling voor aard gas heeft en het zo spoedig mo gelijk wil gebruiken. VERKEERSONGELUK DRIE DODEN EN VIJF GEWONDEN BIJ Drie (loeien en vijf gewonden is de trieste balans van een ver keersongeluk, dat zaterdagmor gen omstreeks tien over elf op de Afsluitdijk nabij 'Kornwerderzand is gebeurd. Een personenauto met vier in zittenden, die richting Den Oever reed, ging na een inhaalmanoeu vre slingeren en kwam op de lin ker weghelft terecht, juist toen uit tegenovergestelde richting een auto met vijf inzittenden na derde. In volle vaart reden beide auto's op elkaar in. Van de vijf inzittenden van de wagen die richting Zurich reed, werden de bestuurder, de 47-jarige R. A. Feenstra uit Bilthoven, en zijn vader, de 79-jarige A. Feenstra uit Leeuwarden, op slag gedood. De moeder van de bestuurder, de 62-jarige mevr. M. L. Feenstra, werd zo ernstig gewond, dat zij enkele uren later in het streek ziekenhuis Oranje-oord in Har- lingen is overleden. De echtgenote van de bestuur der, de 38-jarige B. Feenstra van Oeveren, werd zwaar ge wond overgebracht naar het Stads- en Akademisch ziekenhuis te Groningen. Het 12-jarig doch tertje van het echtpaar liep een beenbreuk op. De bestuurster van de andere ■auto, de 50-jarige mevr. H. M. S. uit Leeuwarden, liep een lich te shock op. Haar echtgenoot en een van de twee passagiers wer den met lichte verwondingen in het streekziekenhuis Oranje-oord in Harlingen opgenomen. Eén inzittende van deze wagen kwam met de schrik vrij. Bent U enige dagen voor die tijd reeds onrustig, neem dan Mijn- hardt's Zenuwtabletten, dan on dervindt U reeds van te voren hoe rustig, beheerst en helder- denkend U er door wordt en blijft. TERNEUZEN Geboren: 9 mei. Carina Juliana Maria, d. van Cornelis Jozef Joos- ten en Juliana van der Veen, won. Jan Steenstr. 2. 10 mei. Johannes Joost. z. van Gillis van Belzen en Tanneke Rosalia Dieleman, won. Iepenlaan 132; Werner, z. van Lourens Pieter Jacobus Dooms en Cornelia Jozina de Kraker, won. Anjerstr. 1. 11 mei. Nicole Fran- cisca, d. van Willy Gustaaf Rijckaert en Julia Yvonne de Nijs, won. Kastanjelaan 27. 13 mei. Frank Petrus, z. van Willy Jo- sephus Bernardus de Caluwé en Madeleine Moeykens, won. le Sas van Gent, Zandstr. 56. 15 mei. Catharina Johanna, d. van Reinier Joost Leunis en Wilhelmina Pou- lina de Feijter, won. Steenkamp- laan 8b. Huwelijks-aangitten: 9 mei. Wal ter Henri Arnold van Alphen, 27 j„ jm., en Valentina Maria Emile Verstraeten, 23 j-, id. 10 mei. Cor nelis de Witte, 28 j., jm., won. te Hoek, en Betsy de Zeeuw, 20 j., jd.; David Marinus Scheele, 21 j„ jm., won. te Biervliet, en Abram- dina Suzanna Elisabeth Dierx, 19 j., jd. 14 mei. Josephus Johannes Bastiaansen, 23 j., jm., en Natha- lia Maria van Pienbroek, 21 j„ jd. Huwelijks-voltrekking14 mei. Evert Dingemanse, 23 j., jm., en Margaretha Tona Romeijnsen, 22 j„ 3d. Overleden: 8 mei. Maria van de Ree, 81 j., ongeh., won. te Zaam- slag. 10 mei. Robert Edmond Re- nique, 54 j., echtg. van Oscarina van Laere, won. te Sas van Gent; Rosalia Marie van de Velde. 74 j., ongeh., Nieuwe Kerkstr. 17. 14 mei. Prudent van Troost, 70 j., echtg. van Martha M. Tack, won. te Sas van Gent. 13 mei. Edumon- dus Alojjsius Sijs, 72 j„ echtg. van Dina Elve, won. te Axel. LOOP DER BEVOLKING TERNEUZEN In de periode van 9 mei tot en met 15 mei zijn de volgende per sonen ingekomen: J. G. M. de Bruijn, Nieuwe Kerkstr. 17, van Axel; M. D. Bak ker, Roeiersgang 10, van Kapelle; J. B. Doorns, Molengang 2 a/'b, van Vlissingen; H. Wiekens, De Blok ken 1-2, van Groningen; S. de Fouwde Blaeij, Rozenstr. 134, van Vlissingen; L. de Coene, Nieu we Kerkstr. 17. van Tilburg; M. M. Voet, Julianastr. 33, van Weert; E. F. Vermeulenv. d. Leur, Dennenstr. 7, van Roosen daal Ca; A. M. Beteramsvan Esbroek, Kanaalweg 83, van Gilze en Rijen; M. BuvjzeHoumes, Hondiusstr. 15, van Westkapelle C. J. van Gelder. Consciencestr. 8, van Dordrecht: R. S. W. Perdeck, Consciencestr. 2, van Leiden en J. Lazaroms, Consciencestr. 6, van O. en N. Gastel. Vertrokken: M. Wisse, Donze Visserstr. 35, naar Delft; L. Clem- minck, Rembrandtlaan 31, naar Middelburg; B. Geradts, Nieuw- str. 56, naar Axel; M, I. Struü- laart, Scheldekade 53, naar Hon- tenisse; G. Dees, Marisstr. 14, naar Zaamslag; A. J. van Driel, Zwa- luwstr. 6, naar Tilburg; C. M. Schaut, Bontepolderstr. 14, naar Westdorpe; A. D. Kempe, Tho- lensstr. 40, naar Oostkapelle; J. Verbeek, Kastanjelaan 80, naar Roosendaal Ca; H. Snippe, Steen- kamplaan 8b a/b naar Vogelwaar de; H. J. J. van Doesselaar, Schel dekade 62, naar Hoek en M. L. Bruggeman, Korte Kerkstr. 10a, naar Westdorpe. De organisatoren van de on dertussen traditioneel geworden Havenronde van Terneuzen heb ben het zich dit jaar nog minder dan voorgaande jaren gemakke lijk gemaakt, maar daarmee be reikt dat de vele wielerliefheb- bers inplaats van een dikwijls eentonig rondjesdraaien door be roepsrenners, waarin eerst tegen het einde enige spanning komt, vier wedstrijden voor evenveel categorieën georganiseerd. Het was een zwaargeïaden program ma, dat het gevaar in zich had heel spoedig overladen te wor den, ware het niet dat de organi satoren zich stipt aan het sche- ma hielden. Daardoor kon iedere wedstrijd, die telkens weer eer. evenement werd, op tijd begin nen en werd het op deze wijze ook weer niet te laat. De adspiranten vochten gedu rende 20 km (14 ronden) lang om de V. V. V.-prijs van Terneu zen. Er werd fel gereden en ten slotte lagen vier renners aan de kop: Jac. van Roosendaal uit Steenbergen, die zijn rivalen in een felle spurt bedwong, J. de Vrieze uit Souburg, Beun uil Biervliet, die voor de eerste maal in een wedstrijd uitkwam en een prachtige derde plaats veroverde en M. van Groezen uit Made. Ook de nieuwelingen hebben als leeuwen gestreden in de 30 km wedstrijd (20 ronden), welke precies op tijd begon. Deze wed strijd was al even aantrekkelijk als de eerste. Jammer dat hier, evenals bij de adspiranten, het publiek karig was met het uitlo ven van premies. Minneboo uit Heenvliet ging er van de eerste ronde van door, geolgd door W. de Wilde uit Oudelande en C. Rentmeester uit Hulst. De laat ste moest tenslotte het hoge tem po laten gaan en toen er nog twee ronden te rijden waren za ten De Wilde en Minneboo nog by elkaar. Eerstgenoemde wis. zijn tegenstander in een felle eindsprint te verslaan. Op en kele tientallen meters volgde de rest van het peloton. Bij de amateurs, die geduren de 40 km (27 ronden) om de In- dustrieprijs van Terneuzen re den, gaf vanaf het eerste ogen blik Theo Verschueren uit St. Jansteen de toon aan. Hij ging er direkt vandoor en de rest kwam er niet meer aan te pas, hoe tal rijk overigns de premies waren die werden gegeven om hem in te lopen. Hij vergrootte zijn voor sprong voortdurend en tenslot te eindigde hij enkele honderden meters vooruit met de handen op het stuur. Verschueren reed in Terneuzen zijn laatste wed strijd als amateur. Op Hemel vaartsdag maakt hij zijn debuut als beroepsrenner. De beroepsrenners reden in een 50 km-wedstrijd (34 ronden) om het Scheldecriterium. Ab van Eg- mond, Wim Swaneveld, José Deno.vette en v.d. Ven trokken er tussen uit. Piet van Est voerde de achtervolgers aan en wist zich bij de koplopers te voegen. Na vele felle jachten zat alles weer bij elkaar. Gilbert Derieck uit Merlebeke ging er met Piet van Est tegen het einde plotseling vandoor en daar er nog slechts drie ron den moesten worden gereden, was het bijna zeker dat de eind strijd tussen deze twee zou gaan. Met nog twee ronden te rijden kwam echter Gustaaf Desmet uit Mariakerke onweerstaanbaar naar voren en wist zijn twee ri valen in een felle eindsprint te verslaan. Wieles uit Terneuzen, die voor De uitslagen van de verschil lende categorieën zijn als volgt: Adspiranten: 1. Jac. van Roosen daal (Steenbergen) 20 km in 34 min. 11 sec.; 2. J. de Vrieze; 3. Beun, Biervliet; 4. M. van Groe zen (Made)5. C. v. d. Berge (St. Maartensdijk); 6. L. Bogers (Ossendrecht)7. Ad. Miliano (Roosendaal) 8. J. v. Meer (Le pelstraat); 9. W. Rijk (Goes); 10. W. Stroosnijder (Kruinin gen); 11. M. van Hasselt (Roo sendaal); 12. G. v. d. Sijpt (Koe wacht); 13. H. Franse ('s-Hee- renhoek)14. W. de Schepper (Koewacht). het eerst als beroepsrenner reed, had met de nodige tegenslag af te rekenen. Een valpartij en de noodzaak een andere fiets te ne men, waren teveel voor zijn overigens zeer moedig rijden. Door deze tegenslagen moest hij tenslotte de strijd staken. Al met al was het een zeer goed-geslaagde wedstrijd voor hardwerkende organisatoren. Zij waren de vele medewerkers, waaronder speciaal de gemeen tepolitie en het Rode Kruis zeer dankbaar. Het is weer het oude liedje: Jammer dat er nog zo veel wielerliefhebbers zijn die wel graag een wedstrijd zien, maar er niet voor wensen te be talen! Het wielercomité verdient een dergelijke behandeling aller minst. MAANDAG 20 MEI 1963 HILVERSUM I. 7.00 Wws; 7.10 Dagopening; 7.20 gram.; 7.35 Sportuitslagen van zaterdag; 7.45 Radiokrant; 8.00 Nws; 8.15 Gew. muz.; 8.30 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Gram.; 10.20 Rondom het Woord; 11.05 Fluit en piano; 11.40 Gram.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.33 Lezing; 12.40 Triptiek; 13.00 Nws; 13.15 Licht ensemble; 13.45 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.35 Radiophilharmonisch ork.; 15.15 Gram.; 15.35 Joodse melodieën; a door OLAF J. DE LANDELL 67.) „H-hoe maakt u het hm," zei ze. „Dank u!" weerde de burge- meesterse af, en leek nog te groeien in lengte. ,,A-ardig, om u eh hm. rochelde tante en kreeg weer paarse koontjes. „Ja, héél aardig," doorsneed mevrouw Van der Dam verdere pogingen tot vriendschap. „H-heel aardig,eeho'de tante Gien flauw. „Bent u nog zo lenig!" vroeg de wandelaarster. Tante hijgde en speelde met haar vingers. „Als er hier van de zomer ker mis is, moet u heus eens komen," inviteerde de andere afgemeten. Het leek Eva weinig anders dan tovertaal. Wat moest die arme, stijve tante Gien op een kermis? Ze zou zich maar ergeren. Doch daarna ontdekte de burgemees tersvrouw Eva-zelf, cn knikte koel. „Dagg, juffrouw Blom- bergh." Derk wuifde, en voort vlogen ze weer. Ondanks de snelheid scheen tante toch weer wat beter te wor den, al bleef ze na de ontmoe ting opvallend glazig. Derk vroeg of ze 't niet heerlijk gevonden had, mevrouw Van der Dam weer eens te ontmoeten, doch ze gaf geen antwoord. De zon kwam door de wolken heen en schitterde over de rech te grintweg. Een konijn redde zich stuiptrekkend naar de berm. Keistenen zogen met de wielen mee en sloegen luide klinkers tegen de spatborden. Derk zat onbeweeglijk; tante danste op en neer, hield zich aan alles vast. Haar hoedje had ze in de ene vuist. Eva kreeg er echt mede lijden mee. „Zeg dat 'ie stilhoudt!" krijste tante tegen haar. „Hij doet nooit wat ik zeg," 1eide Eva tegen de luchtstroom in. „Ik heb geen invloed op hem!" „Péngschalde weer een steen. „Als ik dóód ga, is het üw schuld!" gilde tante aan Derk's oor, met priemende, vijandige ogen. Derk minderde onverwijld vaart. „Hemel, ik moet er niet aan dón ken!" zei hij, „we zouden u aan de kant van de weg moeten uit laden, want een dode mag ik niet vervoeren, zeg nou zelf!" Tante veegde sidderend haar losgeraakte sprieten van 't voor hoofd. „Geméén!" hijgeboezemde ze. Aangezien Derk zich ontkwets- baar toonde, wendde ze zich met haar opgekropte verontwaardi ging tot haar lichtzinnige nicht. Die had heel goed Derk tot rede kunnen brengen, maar ze was niet afkerig van haar tante's dood. Tante Gien voelde zich verslagen nu ze na al die jaren moest be grijpen een adder gekoesterd te hebben, „een méid!" Eva was sprakeloos van boos heid en schuldgevoel over die adder. „Allemaal fout," zei Derk. „Uw nicht is niet meer dan een schat tige regenworm; slank, roze, een beetje schichtig. Ze is alleen in verkeerde handen geraakt." En opeens haar pal in de ogen zien de met een blik als een leeuwen temmer: „In mijn handen!" Tante Gien stootte haar knoetje tegen de auto-kap, zo deinsde ze terug. „Ik heb me met uw nicht ver loofd," biechtte Derk blauw- baardig, „om haar te trouwen en volkomen naar mijn reusachtige wil te dwingen. Een vrouw moet voor mij kruipen!" (tante bevroor en zette o-mondjes). „En ik heb dadelijk gezegd: „Naar de kap per! en heb niet het hart, anders dan blond en mooi terug te ko men, of ik kraak je!" „Schandelijk!" siste tante, die verstand scheen te hebben van kraken. ,Eii ik zei ook: „Zorg voor een fatsoenlijk vrouwenfiguur." licht te Derk verder toe. „Ik wil zo'n beschaamd pannekoekemes, met alleen een vouw om te zitten, niet zién! Had ik niet gelijk?" „Ik zal met de politie overleg plegen!" galmde tante Gien. „Ik weet zo wel, dat 'k gelijk had," zei Derk pedant. Ze zwegen allemaal. De zon was weer weg. Bij een sloot ston den drie koeien uit te kijken, en een klein dik biggetje hobbelde in eenzame vrolijkheid over het gras. Ze waren vlakbij het bos van de Onaangename Herinne ring. Tegen de grauwe wolken vond Eva de bomen nog mooier dan de eerste keer; de ingang was een nachtzwarte poort. „En die schunnige grijze jurk!" bromde Derk. „Die heb ik met mijn eigen handen van haar lijf gescheurd. Zó, bij de hals, krak, tot onder aan toe." Hoe wist hij in 's hemelsnaam, dat Eva haar grijze voorjaarsruit (met het witte kraagje) had aan gedaan, de dag dat ze bij Sally kwam binnenlopen (Wordt vervolgd.) 15.45 Klass. muz.; 16.00 Bijbel overdenking; 16.30 Vocaal en semble; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Elek tronen klavier; 17.40 Beursbe. richten; 17.45 Gram.; 17.50 Re geringsuitzending; 18.00 Kerkor gelconcert; 18.30 Met bancl en plaat voor u paraat; 19.00 Nws; 19.10 Gram.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Praatje; 19.55 Licht ensem ble; 20.10 Hoorspel; 21.30 Gram.; 21.40 Klassieke muz.; 22.00 Par lementair commentaar; 22.15 Pianorecital; 22.30 Nws; 22.40 Aivondoverdenking; 22.55 Boek bespreking; 23.05 Orgelcentrum; 23.25 Gram.; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM H: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 De Groen teman; 9.05 Gram.; 9.40 Morgen wijding; 10.00 Arbeidsvitaminen; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Radio-kamerorkest; 12.00 Licht ensemble; 12.25 Gram.; 12.30 Me dedelingen; 12.33 Voor het p^tte. land; 12.40 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Amusementsmuz.14.00 Zangrecital; 14.35 Reportage; 14.50 Muziekrevue; 15.50 Gram.; 17.15 Voor de padvinders; 17.30 Dixielandmuz.; 17.50 Milit. com mentaar; 18.00 Nws; 18.15 Le zing; 18.25 Orkestmuz.; 18.50 Openbaar Kunstbezit; 19.00 Kls- sieke muz.; 19.30 De Oprechte Amateur; 20.00 Nws; 20.05 Grm.; 21.05 Klarinet en piano; 21.30 Hoorspel; 22.30 Nws; 22.40 Ac tualiteiten; 23.0023.55 Gnam,; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Lichte muz.; 12.30 Weer bericht; 12.35 Landbouwkronïek; 12.42 Walsen; 12.50 Beursberich ten; 13.00 Nws; 13.15 Kamer- muz.; 14.00 Nws; 14.03 School radio; 15.45 Lichte muz.; 16.00 Nws; 16.03 Beursberichten; 16.09 Voor de zieken; 17.00 Nws; 17.15 Zang en piano; 17.45 Franse les; 18.00 Nws; 18.03 Prot. uitzen ding; 18.18 Paardensportberich- ten; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Radiokroniek; 19.00 Nws; 19.40 In en om de Opera; 20.00 Wed strijd voor viool; 23.00 Lichte muz.; 23.55 Nws; 24.00—0.45 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's NED. TV: 19.30 Filmpje; 19.45 Openbaar Kunstbezit; 20.00 Jour naal; 20.20 Zendtijd politieke par* Nieuwelingen: 1. W. de Wilde (Oudelande) 30 km in 46 min. 11 sec; 2. G. Minneboo (Heen- vliet) 3. C. de Wolf (Oostburg) 4. C. Leunis (Amsterdam); 5. W. du Bois (Zuidzande); 6. W. le Feber (Sluiskil); 7. Pijne (Woensdrecht); 8. Akkermans (NwVossemeer); 9. C. Rent meester (Hulst); 10. R. Bukacki (Axel)11. C. Goossens (Abben- broek)12. J. de Baat (Steenber gen); 13. J. Mesu (Arnemuiden); 14. E. d'Hondt (Eede)-; 15. E. Voerman (Westdorpe)16. J. v. Peer (Bergen op Zoom); 17. J. van Roosendaal (Steenbergen). Amateurs: 1. Theo Verschue ren (St. Jansteen) 40 km in 1 uur 5 min. 40 sec; 2. Ad. van Tilburg (Breda)3. C. Brugel (Zevenber gen); 4. T. Barten (Zevenber gen); 5. Ko Tolhoek (Yerseke); 6. H. v. d. Maas (Ouwerkerk); 7. J. Moerdijk (Lewedorp)8. D. Kosten (Kapelle); 9. W. Heren (St. Willebrord); 10. T. Bastiaan sen (Kruisland)11. W. de Rooy (Bergen op Zoom)12 Toon Mer- tens (Breda); 13. W. de Jong (St. Willebrord)15. C. Roovers (Zevenbergen); 16. Theo Marcus (Bosehkapelle)17. Lex van Zo meren (De Heen)18. W. Pro voost (Domburg). Beroepsrenners: 1. G. Desmet (Mariakerke) 50 km in 1 uur 20 min. 5 sec.; 2. G. Derieck (Merel- beke); 3. P. van Est (Klundert); 4. W. Swaneveld (IJsselmonde) 5. L. van Ven (Vlissingen); 6. E. Vercouteren; 7. G. Saelens (Ste- kene) MAANDAG 20 MEI. AXEL: Het Centrum, 8 uur: „De volmaakte bankroof'. Zuidersportpark, 18.45 u.: HKCAtoomboys. DINSDAG 21 MEI TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Die Brücke". Lokaal „Bethel", 7.30 uur; Evangelisatie-samenkomst. Zuidersportpark, 18.45 u.: MistrappersMeterfabriek VROUW DOOD GEVONDEN IN LEEMPUT Donderdagavond is de 78-jari- ge weduwe A. HennekamBa ken dood gevonden in de leemput nabij haar woning bij het Noord- Brabantse plaatsje Schijf. Men neemt aan dat de vrouw, toen ze hout aan het sprokkelen was, in de put is gevallen. tijen; 20.30 Documentaire film; 20.55 Speelfilm; 22.3522.40 Journaal. BELGIË (VI.): 19.00 Voor de jongeren; 19.25 Filmreportage; 19.40 Actualiteiten; 19.55 De weerman; 20.00 Nws; 20.20 Speelfilm; 21.50 Medium; 22,20 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2