PROVINCIAAL NIEUWS Eric de Noorman - De stille strijd Indonesische aanval op Nieuw-Guinea was militair en diplomatiek voorbereid SUNIL blauwt voor u èn SUNIL is nylon-actief SUNIL WAST STRALEND WIT Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW WOENSDAG 15 MEI 1963 KERKDIENST AGENDA Uitbreiding van de fruitteelt op Duiveland Gemeenteraad van Vogelwaarde TERNEUZEN BOSCHKAPELLE NIEU W-NAMEN VOGELWAARDE DUIVENSPORT Gemeente Terneuzen Op 17 augustus van het vorig jaar zouden 25.000 Indonesische militairen gereed hebben ge staan voor een beslissende aan val op Nieuw-Guinea, indien de besprekingen t'^en Nederland en Indonesië in Washington niet tot een goed einde waren ge bracht. Dit heeft de Indonesi sche vice-premier en minister van Defensie, generaal A. H. .Nasution, meegedeeld in een gesprek met enkele Nederlandse journalisten in zijn hoofdkwar tier te Djakarta. Generaal Na sution bleek er geen enkel be zwaar tegen te hebben, te ver tellen hoe Indonesië zich mili tair en diplomatiek op dit tref fen met de Nederlandse strijd krachten had voorbereid. Basis hiervan was de „Trikora", het bevel van president Soekarno tot de verovering van Irian Ba- rat, het veraderen van de stichting van een onafhankelijke Papoea-staat, het hijsen van de Indonesische rood-witte vlag in Irian B<>—algemene mobi lisatie van T*~ "tones-se** volk en het gereedmaken van de ge wapende macht. Het bevel zou in drie fasen '•"•"■'"i uHge""or"l. Twee ervan v «n b-1 me1 de overeen komst tussen Nederland en In donesië werd ondertekend. De eerste fase was, wat gene raal Nasution noemde, de mili taire confrontatie. „De Neder landers laten weten dat het moest gaan gebeuren" was het doel daarvan. Daarin paste zijn reis in 1961 naar Europa en de aankoop van wapens in Mos kou, vooral ter versterking van zee- en luchtmacht. „Opzette lijk werd aan de ondertekening van de overeenkomst met de Sowjet-Unie daarom veel publi citeit gegeven", aHus Nasution. Men wilde duidelijk maken dat het Indonesië ernst was met het plan, de opbouw van de strijd krachten zóver door te voeren, dat Nieuw-Guinea zou kunnen worden veroverd. Daarnaast werd een diplomatiek offensief ingezet met het doel Nederland politiek te isoleren. Uit de con. tacten met de bondgenoten van Nederland, die de Nederlandse politiek moeilijk zonder meer konden afvallen, had generaal Nasution de zekerheid gekregen dat hun standpunten „aan het veranderen waren" terwijl Wi dens een bezoek aan Australië de verzekering van de Australi sche regering werd verkregen dat dit land jegens Nieuw-Gui nea geen militaire verplichtin gen tegenover Nederland was aangegaan. Generaal Nasution beschreef de tweede fase als „het manoeuvreren langs het prikkeldraad, dus geen oorlogs toestand maar vrede". Met een glimlach gaf gene raal Nasution toe, dat deze ope raties niet zonder moeilijkheden verliepen. „De Nederlandse vloot had een goed systeem om de kust te beschermen. Maar daarna kwam de verrassing: de luchtlandingen. Voor mijn stra tegische opzet waren deze van groot belang. Met het afwerpen van parachutisten werd de pa raatheid van de luchtverdedi ging beproefd. Wij waren be vreesd voor de Nederlandse Hun terstraaljagers. Het doel van de para-landingen was niet, plaatsen te veroveren maar de hoofdmacht van de Nederlandse strijdkrachten te binden als voorbereiding voor de derde fase: de aanbal op grote schaal. „Ik hoopte de Nederlandse hoofdmacht naar de westkust te lokken tussen Merauke en So- rong. Dat is ook gebeurd. De Nederlanders dachten, dat wij conventioneel te werk zouden gaan, maar ons doel was, een aanval met zee- en luchtstrijd krachten op Biak en Hollandia. Onze bedoeling was, met min stens één brigade Biak aan te vallen. Dit zou zijn gebeurd in dien was gebleken, dat in Washington overeenstemming tussen Indonesië en Nederland onmogelijk zou zijn geweest en het gesprek in een impasse zou zijn geraakt. Lachend zei generaal Nasu tion verder: „De Nederlanders onderschatten ons een beetje. Daar had ik trouwens op ge hoopt. Anderzijds onderschat ten wij de moeilijkheden van para-landingen in de oerwouden. Die waren groter dan wij had den verwacht. Dat gold voor F'ak-Fak, Kaimana en Sorong. De landing bij Teminaboean was een vergissing. De parachu tisten kwamen dicht bij een Nederlandse post terecht. Maar het was ook geen eenvoudige zaak in het donker de juiste plaats te bepalen. Daarentegen was de landing bij Merauke veel gemakkelijker. Daar waren de moeilijkheden minder dan was verwacht". „Ons doel was op 17 augustus met de voorbereidingen voor de derde fase klaar te zijn", aldus besloot generaal Nasution. Met overtuiging voegde hii hieraan toe: „Wij hadden de zekerheid, dat Australië „tevreden" zou zijn. Onze internationale positie was goed genoeg om de beslis sende fase te tomnen ingaan in dien de conferentie met de Nederlanders was mislukt". Generaal Nasution legde deze verklaring in het Nederlands af. Zonder er>;«e aarzeling ant woordde hij op vragen, die hem werden gesteld. Hij gaf daarbij de indruk, volkomen overtuigd te ziin van het.'welslagen van de militaire plannen, .indien het be vel tot uitvoering ervan was ge geven. GEREF. GEMEENTE Vlooswijkstraat) Heden, woensdag 15 mei Terneuzen: 3 uur Huwelijksbe vestiging door dr Steenblok, van Gouda. WOENSDAG 15 MEI. TERNEUZEN Luxor-Theater, 7.45 uur: „De langste dag". Zuidersportpark, 18.45 uur: P.Z.E.M.P.T.T. AXEL: Het Centrum, 8.30 uur: „De langste dag". HOEK: Tejrein v.v. Hoek, 18.45 uur: H.V.V.^Meterfabriek. DONDERDAG 16 MEI TERNEUZEN Luxor-Theater, 7.45 uur: „De langste dag". Zuidersportpark, 18.45 uur: H.K.C.Mistrappers. Enkele jaren geleden kreeg de fruitteelt in de westhoek van Schouwen een grote slag die, zo als nu gaat blijken, toch wel ver anderingen te weeg gaat bren gen. Deze slag werd aangebracht door ten eerste een droog jaar, waardoor de wortels der bomen alle moeite hadden om het wa terniveau te volgen dat'steeds daalde en ten tweede een zeer natte winter en voorjaar, waar door de pas gevormde nieuwe haarworteltjes voortdurend in het water kwamen te staan en verdronken. Vele hectares fruit gingen op deze manier verloren. De westhoek van Schouwen heeft echter nog andere pijlen op haar boog in de vorm van de recreatie en een aantal kwekers is nu bezig zich om te schakelen en van hun bedrijven campings te maken door het aanbrengen van de vereiste voorzieningen. Anderen verkochten hun gronden voor de bouw van toekomstige bungalows en landhuizen. De verknochte fruitkweker bleef in zijn vak, doch zocht an dere gronden op, die hij vond in de Noord-Oost-Polder en in Duiveland. Heel plotseling nu gaat Duiveland, dat tot nu toe een uitgesproken iandbouwka- rakter had, omschakelen op fruitteelt. Niet alleen appels en peren, doch ook het kleinfruit gaat zich hier uitbreiden en voor al aardbeien gaan steeds grotere hoeveelheden vormen. Achter deze uitbreiding staan de dijken en dammen in wording die hoogstwaarschijnlijk volgend jaar de rest van Nederland aan het eiland binden. Daardoor is Rotterdam, de afzetstad van Sehouwen-Duiveland op tuin bouwgebied maar een uurtje rij den meer verwijderd. Dit bete kent, dat tuinbouwproducenten die snel aan bederf onderhevig zijn, nu nog in de vroege mor genuren gesneden of geplukt kunnen worden, om nog in de zelfde voormiddag geveild ie worden in Rotterdam. Tot nu toe moest dit werk in de avonduren gebeuren en de produkten een nacht overstaan,- waardoor bij warm weer de kwaliteit geen 100 meer was. Een andere factor die tot uit breiding van de Duivelandse fruitteelt leidt doet ook een duit in het zakje. Het zijn n.l. een aantal boerenzoons die gaan les sen op fruitteeltscholen en even eens in Duiveland een fruitbe- drijf beginnen. De resultaten in de landbouw zijn de laatste jaren van dien aard dat meer zoons op één be drijf niet meer verantwoord zijn. De fruitteelt biedt daar en tegen meer perspectieven en wordt gretig aangegrepen door deze jongelui, die in Duivelandse grond wel iets zien. Conserven- industrieën heben deze ontwik keling eveneens in de gaten en er gaan reeds hardnekkige ge ruchten over een conservenfa- briek in Schuddebeurs bij Zierik- zee. In de nabije toekomst gaat Duiveland dan ook een fruit- en tuinbouwgebied worden in de geest van de omliggende streken van Rotterdam, zoals de Hoekse Waard, Voorne en Putten. Dr. H. A. Roland voorzitter Veilig Verkeer Terneuzen. Grote waardering voor schei dende voorzitter ir. J. F. Denie. In de bovenzaal van hotel „Cen traal" werd de jaarvergadering gehouden van de Vereniging Voor Veilig Verkeer „Terneuzen Omstreken" voor de laatste maal voorgezeten door ir. J. F. Denie, die sedert de oprichting der afdeling Terneuzen, op 29 mei 1956, naar uit de waarderen de woorden van de vice-voorzit- ter, inspecteur-korpschef der ge meentepolitie, de heer D. van Ooijen, viel te beluisteren, het voorzitterschap met zeer veel succes heeft bekleed. De dank werd dan ook in een stoffelijk blijk van waardering in de vorm van een fraaie foto, uitgedrukt. Voor de heer Denie gaf dit alle aanleiding om met de bestuurs leden, in het bijzonder de secreta ris, de heer E. Russchen, harte lijk dank te zeggen voor zijn medewerking. Dokter Boiand, die bij de in deze vergadering gehouden be stuursverkiezing bij acclamatiel tot voorzitter werd benoemd, zeidej het in hem gestelde vertrouwen ten zeerste op prijs te stellen en trok in zijn maidenspeech, welke meteen het einde van de ver gadering was, de positie die de oud-voorzitter bekleedt en zijn eigen positie in het geding, waar uit bleek, dat zowel de directeur van een vervoerdersonderneming en de chirurg ieder op zijn wijze met het veilig verkeer heeft te maken. Hij sprak tenslotte de wens uit dat zijn werk als voor zitter in de komende zittings periode even vruchtbaar moge zijn als dat van zijn voorganger die steeds een uitstekende sfeer in de vergaderingen wist te scheppen en de gestelde proble men altijd op de juiste manier wist aan te pakken. Nadat aan het begin der ver gadering de heer Denie vooral op de belangrijke aktie van de politie had gewezen,-waarbij niet minder dan 400 personen de kor te veiligverkeers-cursus hadden gevolgd, bracht de heer Vermaire de notulen van de jaarvergade ring van 30 maart 1962, waarna de vice-voorzitter, de heer Van Ooijen nogmaals een antwoord gaf op de vele toenmaals gestel de (verkeers) vragen. Bij de bestuursmededelingen zei ir. Denie dat hij zich niet meer herkiesbaar stelde omdat hij meende de taak aan jongere krachten te moeten overdragen. Meteen werd gesteld dat de com missie voor het schoolverkeers- examen dient te worden aange vuld met twee leden. De heren C. de Blaay en N. Willeboordse stelden zich beschikbaar. Bij dit agendapunt sneed de heer Denie ook het thema der verkeersbrigadiertjes aan, zon der zoals hij duidelijk wenste te stellen hiervoor dezelfde avond een oplossing te forceren. Het blijkt n.l. in de praktijk dat het (auto)verkeer op de Axel- sestraat waar de verkeersbriga diertjes staan, juist niet druk ge noeg is om deze jongeren vol doende werk te geven. Naar uit de mededeling van de voorzitter bleek, schijnt dit euvel in het gehele land voor te ko men en gaat men hier en daar geleidelijk over tot afschaffing van deze „instelling".. Er gaan blijkbaar ook stemmen op, die er een bezwaar in zien kinderen een dergelijke verantwoordelijk heid te geven. De heer Denie zei dat het be stuur ernstig in overweging zal nemen deze hulpverlening op te heffen. Het idee om dit door vol wassenen te laten doen is voor Terneuzen waarschijnlijk zeer moeilijk te verwezenlijken. De heer Russchen gaf het jaar verslag. Wat in 1962 is gebeurd kan niet bepaald met gouden let ters in het annalenboek worden geschreven, aldus de heer Rus schen, ofschoon hij een gema tigd optimisme toch wel verant woord achtte. Hij betreurde het dat een verkeerscursus voor ouderen en onderwijzers wegens gebrek aan belangstel1 ing geen doorgang kon vinden, evenmin als de film. dip de vereniging van het verkeer in Terneuzen had willen laten opnemen. De heer Udo bracht vervol gens zijn jaarverslag .als pen ningmeester uit, eindigend met een. batig saldo. Van de kascom- missie. bestaande uit de beren Van Aken, Do Bruijne en Mazu- re, gaf de eerste een gunstig kas- verslag. De heer Van Aken aan de beurt van aftreden zijnde, kon niet meer herkozen worden. In zijn plaats werd benoemd de heer M. Kaijser. Bij de bestuurverkiezing werd de heer G. J. van der Peijl her kozen. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een zeer druk gebruik gemaakt. Kind aangereden. Bij het plotseling oversteken van de rijweg werd het 3%-jarig kind C. L. gegrepen door een personenauto, bestuurd de heer E. uit Zaamslag. Nadat de kleine eerste hulp was verleend, bracht de heer E. het kind in zijn auto naar het ziekenhuis te Hulst. Universitair examen. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het docto raal examen Nederlandse lette ren de heer C. R. M. van der Heijden, alhier. Jaarvergadering E. H. B. O. Op de goed bezochte jaarver gadering van de afdeling Vogel waarde der E. H. B. O. trad de heer J. van Deursen af als voor zitter. De heer Van Deursen woont al enige tijd elders en het viel hem bezwaarlijk om onder deze omstandigheden bestuurslid van de afdeling te blijven. Hij heeft zich voor de jonge afdeling Vogelwaarde bijzonder verdien stelijk wet-en .te maken en zijn werk ondervond veel waardering. De heer P. van den Bosch, die sedert de oprichting van de af deling een zeer actief bestuurs lid is. werd gekozen tot nieuwe voorzitter. Het bestuur werd aangevuld met de heer L, Lambert. Besloten werd tot het oprich ten van een verbandpost te Boschkapelle en Plengstdijk. In Stoppeldijk is al eerder een der gelijke post ingericht. De Raad gaat akkoord met de herindeling der gemeen ten. Als eerste gemeenteraad uit het gewest heeft de Raad van Vogelwaarde zijn standpunt be paald terzake het ontwerp-plan van Ged. Staten tot herziening van de gemeentegrenzen. De be spreking in de Raad was weinig interessant, want behalve de heer De Bakker voerde geen en kel raadslid het woord over deze belangrijke aangelegenheid. En ook de reactie van de heer De Bakker bleef beperkt tot de op merking, dat hij vreesde voor een voortzetting van de rivaliteit, maar dan in groter verband van de nieuw te vormen ge meente. De Voorzitter, burgemeester Molthoff, gaf de raadsleden de gelegenheid de kaart van het ontwerp-plan in te zien, maar de Raad toonde hiervoor weinig belangstelling. Men gaf te ken- nen, dat via de regionale pers voldoende inzicht in de plannen van Ged. Staten was verkregen. Zonder hoofdelijke stemming kwam de Raad tot de uitspraak, dat geen wezenlijke bezwaren tegen het ontwerp zijn in te brengen, althans voorzover het plan de gemeenten Vogelwaarde, Hontenisse en Graauw en Lan- gendam betreft. De Raad volgde daarmee het gevoelen van B. en W., hoewel in het voorstel van dit college nog een bezwaar naar voren was gebracht, n.l. dat de afstand tussen bestuur en bestuurden in de nieuwe gemeente groter wordt. B. en W. stelden echter daarbij, dat dit bezwaar in de praktijk kan worden ondervan gen. Subsidies. De Raad kende een subsidie van ƒ1223 toe aan de Stichting Katholieke Openbare Bibliothe ken Oost Zeeuws-Vlaanderen- Oost. De heer De Bakker had enig bezwaar tegen deze subsidie, omdat hij vreesde dat een derge lijke bibliotheek te hoog zou grij pen voor het gewone publiek. Hij meende bovendien, dat nu de plaatselijke parochiebibliotheken zullen verdwijnen. De Voorzitter toonde het tegen deel aan met er op te wijzen, dat het juist in de bedoeling ligt de plaatselijke bibliotheken uit te breiden en op te bouwen. Deze bibliotheken krijgen via de stich ting meer armslag en een des kundig apparaat achter zich. Op de gespreksavonden, die in de verschillende parochies ge houden zijn, is de behoefte naar voren gekomen om tot oprichting over te gaan van een interparo chieel sociaal charitatief cen trum. Dit centrum zal een start kapitaal nodig hebben en B. en W. stelden de Raad voor als aan deel van de gemeente in dit startkapitaal een subsidi te ver lenen van 750, waarmee de Raad zich kon verenigen. De E.H.B.O.-afdeling Klooster- zande werd een subside toege kend van 150 ten behoeve van de cursus, waaraan 12 cursisten uit Ossenisse deelnemen. De Raad besloot vervolgens deel te nemen aan de waarborg- regeling voor de tuinbouw in Zeeland. Aan het makelaarskantoor J. F. Rouw te Terneuzen werd bouwgrond verkocht te Boschka pelle, bestemd voor de bouw van een dubbel woonhuis. De Katholieke Woningbouw vereniging te Kloosterzande werd bouwgrond toegewezen in het uitbreidingsplan Stoppeldijk. Op deze grond zullen vier wonin gen worden gebouwd, bestemd voor de huisvesting van perso neel van de firma Meijerink. Een gedeelte van de tuin, be horende aan de ambtswoning van de burgemeester, werd ver kocht aan de aangrenzende eige naars. Al eerder besloot de Raad tot het overnemen van het beheer en het onderhoud van de Bosse- straat en de Schoolstraat te Boschkapelle. Thans werd 'beslo ten ook de eigendommen in deze straten aan te kopen van de pol der Stoppeldijk, zulks voor de symbolische som van 1, Voor de openbare verlichting in de uitbreidingsplannen Bosch kapelle en Stoppeldijk trok de Raad een credit uit van ƒ16.000. Een nieuwe wegwijzering op het kruispunt te Rapenburg-tol zal ongeveer ƒ1100 kosten. De Voorzitter maakte duide lijk, dat deze bewegwijzering niets heeft uit te staan met de verkeerssituatie ter plaatse. De problemen, die op dit terrein rij zen, worden momenteel bestu deerd door de Prov. Waterstaat. Nu op dit kruispunt een huis is afgebroken, hoopt men een op lossing te kunnen vinden voor een betere verkeersgeleiding. De kosten van de bestrating van de toegangsweg tot liet fa brieksterrein te Stoppeldijk ad ƒ1265,nam de gemeente voor haar rekening. De Raad stelde zich op het standpunt, dat de verbetering van deze toegangs weg moet worden beschouwd als bouwrijp maken van het terrein. De vergoeding voor het opha len van huisvuil in de gemeente werd met ingang van het jaar 1963 verhoogd tot ƒ3500 per jaar. Op advies van de brandweer inspectie stelden B. en W. voor over te gaan tot het aanschaffen van een hogedruk-neveltankwa- gen en aankoop van enig ander brandweermateriaal. De kosten werden geraamd op ongeveer 51.000. Over dit punt rezen enige vra gen. Uit de beantwoording daarvan door de Voorzitter bleek, dat een dergelijke bluséénheid past in het kader van een Oost Zeeuws- Vlaamse brandweervoorziening. Met dit technisch perfect appa raat kan snel en doeltreffend in gegrepen worden. Voor grotere branden zal de hulp van brand weren uit buurgemeenten inge roepen moeten worden en deze zaak zal dus intergemeentelijk geregeld moeten worden. Ten behoeve van het sehool- filmonderwijs zal een nieuwe ge luidsfilmprojector worden aan gekocht. De Raad trok hiervoor een crediet uit van 2600. De Raad stelde de gemeente rekening 1961 voorlopig vast. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over dat jaar werd goedgekeurd. De Raad stelde ten behoeve van de wethouders en hun wedu wen en wezen een uitkerings- en pensioenverordening vast, ter wijl een nieuwe verordening in zake de tegemoetkoming in stu diekosten eveneens het fiat van de Raad kreeg. Als laatste gemeente in het gewest bepaalde de Raad zijn standpunt inzake de gemeen schappelijke regeling ontwikke ling Oost Zeeuws-Vlaanderen- Oost. B. en W. deelden in hun voor stel mede, dat zij zich omtrent deze aangelegenheid in de afge lopen maanden ampel hebben beraden. Het aanhouden van dit punt heeft de leden van de Raad in de welkome gelegenheid ge steld kennis te nemen van de op vattingen, welke elders ten deze bestaan. B. en W. voelden zich gebonden door een eertijds toe gezegde medewerking. Het colle ge stelde, dat samenwerking no dig is tussen de gemeentebestu ren, wil men in de streek tot de nodige grote voorzieningen ge raken. Zulk een samenwerking zal, bij welk onderdeel dan ook, steeds gebaseerd moeten zijn op overtuiging en bereidwilligheid, die B. en W. zegden te bezitten. De Raad besloot hierna tot toe treding tot de gemeenschappe lijke regeling. Nadat in een besloten zitting de problemen rond de technische dienst besproken waren, besloot de Raad tot uitbreiding van deze dienst met twee personen. DUBBEL WOONHUIS DOOR BRAND VERWOEST Twee gezinnen zijn dakloos geworden bij een felle brand die een dubbel woonhuis aan de Klapstraat in Ewijk bij Nijmegen dinsdagmiddag in de as heeft ge legd. Een der bewoners mevr. Reuvers, die te bed lag en door het vuur werd verrast, kon zich ternauwernood in veiligheid stellen. Met brandwonden aan gelaat en armen is zij opgeno men in een ziekenhuis te Nijme gen. Enig kleinvee kwam in de vlammen om. De oorzaak van de brand die in het achtergedeelte van een der woningen is ont staan, is nog onbekend. VERKEERSSLACHTOFFER De 25-jarige D. Kuiper uit Beemster, die zaterdagmorgen bij een slippartij op de provin ciale weg PurmerendAmster-; dam nabij de gemeenetgrens van Amsterdam slipte en daarbij ern- stig werd gewond, is dinsdag morgen in het Binnengasthuis te Amsterdam aan zijn verwondin gen bezweken. JONGETJE VERDRONKEN Dinsdagmiddag is in Anner- veensekanaal de 5-jarige Bartje Korthuis vlakbij zijn woning van een loopbruggetje gevallen en verdronken. Het hoofd der school, de heer Van Dam, die in de nabijheid woont, slaagde er in het kind uit het water te halen, doch kunstmatige adem haling mocht 4-~n al niet meer baten. 12. Thorfinn overtuigt er zich grondig van dat de kust veilig is vóór hij het waagt het kleine open stuk ns&ir de hut over te steken. „Hela, is daar iemand", fluistert hij met een zachte klop op de deur. Een gesmoord gemompel komt van binnen en met een snelle blik om zich heen schuift de jager de grendel opzij. De deur piept even als hü hem open duwt en weer aarzelt Thorfinn... Er is niets te zien, maar toch... Dan. met een grimmige trek om de mond treedt hij snel binnen. In het donker struikelt hij haast over de uitge strekte benen van een man die daar met gebonden handen tegen de lemen wand zit, „Maar jij bent... jij bent... Ar- tor", gromt de gevangene. „Ik herken je, de jager van Erwin... Heb je nu bevel gekregen mij te doden?" Het. klinkt spottend en verbit terd en Thorfinn antwoordt er niet op. Snel knielt hij neer en begint Artors boeien los te peuteren. „Vertel me wat er gebeurd is", fluistert hij intussen. „Ik ben een vriend, vertrouw mij. Ik breng je naar koning Eric". .„Ach, is hij terug?" stoot Artor verheugd uit. „Ik dacht al..." Het zachte ritselende geluid bui ten horen zij iets te laat. Lenig veert Thorfinn op terwijl hij een pijl op de pees legt. Maar op het zelfde moment slaat de deur met een klap dicht en wordt van bui ten gegrendeld... VLUCHTEN UIT DOURDAN „Strijd in Vrede" Groede. Snelheid eerste duif 1591 m; laatste prijsw. duif 1470 m. 1 en 9. J. v. d. Wege; 2 en 5. J. van Driel; 3 en 8. C. Ekkebus; 4. G. Dusardijn; 6. O. Dezutter; 7. L. v. d. Wege; 10. Stokkerman Fenijn. „Nog Sneller" Breskens. Snelheid eerste duif 1591 m; laatste prijsw. duif 1473 m. L,Sn 7- c- van Opdoj^i 2. A. Bondewel; 3 en 4. C. Jansen; 5. I. de Jonge; 6. C. Quaars: 8. E- van Opdorp; 9. W, Klaeyssen; 10. J. van Gijs. VLUCHTEN UIT MOESKROEN „Strijd In Vrede" Groede. Snelheid eerste duif 1738 m; laatste prijsw. duif 1534 m. 1, 3 en 8. J. v. d. Wege; 2. J. Versprille; 4, 7 en 10. J. van Driel; 5. Ch. Ras; 6. C. de Poor ter; 9. J. Risseeuw. „Nog Sneller" Breskens. Snelheid eerste duif 1745 m; laatste prijsw. duif 1645 m. 1. J. v. d. Broeke; 2. I. de Jonge; 3 en 9. J. Blaakman; 4. J. Riteco; 5. J. Faas; 6. M. Faas; 7 en 10. J. Oostenbrugge; 8. J. Pijcke. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen; overwegende, dat de bushalte op de Markt zal worden ver plaatst naar het Schoolplein; dat de verkeerssituatie aldaar het noodzakelijk maakt voor een gedeelte van het Schoolplein een wachtverbod voor beide zijden te bepalen; dat genoemd weggedeelte bin nen de bebouwde kom van Ter neuzen is gelegen en in beheer en onderhoud is bij deze gemeen te; gelet op het besluit van de ge meenteraad van 25 oktober 1951, waarbij aan hun college is gede legeerd de bevoegdheid tot het nemen van verkeersmaatregelen; mede gelet op het bepaalde in artikel 4 en 5 van het Wegenver keersreglement; besluiten; I. een wachtverbod te bepa len voor beide zijden van het ge deelte Schoolplein, gelegen tus sen de Blokken en de grensschei ding van de percelen Schoolplein 13 en 15; II. de vorenstaande verkeers maatregelen aan de weggebrui kers kenbaar te maken door plaatsing van borden model 55 van de bijlage behorende bij het Wegenverkeersreglement III. dit besluit ter openbare kennis te brengen en in afschrift, mede te delen aan: a. Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg; b. Hoofdingenieur-Directeur Rijkswaterstaat te Middelburg; e. Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., Konink lijke Nederlandse Automobiel Club, Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging, allen te" 's-Gravenhage; d. Kantonrechter te Terneu zen; e. Officier van Justitie afde ling Kantongerechtszaken te Middelburg f. Arrondissements-Recht- bank te Middelburg; g. Officier van Justitie bij de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Terneuzen, 13 mei 1963 B. en W. van Terneuzen, I-I. RIJPSTRA. burgemeester A. j. VAN PAGEE. secretaris

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2