PROVINCIAAL NIEUWS KIEST PARTIJ GAS Esso Als u zuiniger wilt koken... SUURHOFF AGENDA Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Maandag IS mei 1963 TERNEUZEN AXEL BRESKENS voor meer comfort! KIEST PARTI) VAN DE ARBEID Lijst 2 a E i i BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING 65-jarig' huwelijksfeest. In het rusthuis „Schelde-oord" vindt vandaag een bijzondere ge beurtenis plaats: het echtpaar F. G, de BokxJ. de Smit viert er zijn 65-jarige echtvereniging. Eerlijk gezegd, dachten wij hulp van een derde nodig te heb ben bij het voeren van een ge sprek met het hoogbejaarde echtpaar: de vrouw 88, de man 89 jaar oud. Doch we vergisten ons zeer, het voorrecht van een zeldzaam veeljarige echtverbin tenis paarde zich hier aan een even zeldzame geestelijke vitali teit. De bruid beschikt over een verbluffend goed geheugen, wel ke haar in chronologische volg orde feiten en data doet vermel den met een klare welbespraakt heid voor welke liet gezegde niet opgaat, dat het beter is te zwijgen dan niets te zeggen! De heer en mevr. De Bokx zijn na hun huwelijk begonnen met het van de grond af opbouwen van een zelfstandige levensposi tie, waarin het hun voorna melijk door hard werken van bei den materieel wèl is gegaan. De heer De Bokx begon zijn carrière als vrachtrijder in zijn geboorteplaats Zaamslag en woonde er met zijn Terneuzense bruid in een huisje, waarvan de huur iets lager lag dan in deze tijd, n.I. negentig cent per week! Na enige jaren kozen zij do micilie op de Reuzenhoek, dat zij na een verblijf van 22 jaar ver lieten om in Goes een boerderij te betrekken: het „Ganzenest" geheten. Na een verblijf van zes jaar trok Zeeuws-Vlaanderen toch weer en vestigden zij zich te Sluiskil op'een bedrijf aan de VeldstraatTgelegen. De heer De Bokx had inmid dels het vrachtvervoer eraan ge geven en was nu paardekoopman en veehouder geworden. Ondertussen had zijn echtge note, stammende uit het bekende gistwinkeltje in de Nieuwediep- straat, steeds haar man met noeste arbeid en vlijt bijgestaan en melken en karnen geleerd enbiggetjes opgekweekt. Zeer gaarne, zo vertelde zij ons, zou ik nog eens een paar biggetjes kweken! Dit zou echter niet meer gaan, want na in het afgelopen jaar een ernstige ziek te te hebben doorstaan waar van zij volledig hersteld zegt te zijn: „Ik heb geen dokter meer en kan lekker eten en slapen, maar de benen willen niet zo reg meer." De heer De Bokx doet echter nog dagelijks een flinke wande ling. Het echtpaar is kinderloos gebleven, doch heeft een pleeg dochter. Vóór we weggaan kijken we nog even de gezellige gemeubi leerde kamer rond. Aan de ene wand, twee levensgrote portret ten van een jeugdige Koningin Wilhelmina en haar gemaal Prins Hendrik. Aan de tegenoverge stelde wand, vèèl kleiner van for maat, de huwelijksfoto van ons Vorstenpaar. We nemen afscheid van deze vitale ouden van dagen met hun zonnig gemoed en wensen hen van deze plaats het aller beste toe in hun levensavond. Forum-avond C. H. U. In de rij der verkiezingsbijeen komsten van de politieke partijen nam de C.H.U. vrijdagavond in ,,De Schakel" haar plaats in met een forumavond, welke goed be zocht was. Het forum werd gepresideerd door drs. J. Boers en bestond verder uit de heren: C. F. van der Peijl, Tweede Kamerlid; A. J. Kaland, lid van Ged. Staten van Zeeland; D. Lodder, burgemees ter van Driewegen-Ellewoutsdijk en ds. H. Lindeboom, Herv, pre dikant te Wilhelminadorp. De gemeentelijke herindeling bleek ook hier de gemoederen bezig te houden en de eerste vraag was een informatie in deze richting. Strukturele veranderingen in Zeeuws-Vlaanderen zijn oorzaak van deze plannen, betoogde de heer Kaland, die als eerste de beantwoording voor zijn rekening nam. Historische grenzen behoeven niet altijd te blijven bestaan in een tijd als deze waarin we den ken in grote eenheden, historie moet juist worden: het denken in enge begrenzing. Handel en industrie slaan steeds meer ge zamenlijk de handen ineen en gaan samenwerken. Nationaal passen wij ons aan, door toe te treden t<* internationale orga nen; het is b.v. ondenkbaar, dat Nederland zichzelf militair kan verdedigen. Daarom heeft ons land zich aangesloten bij de Nato. Op bestuurlijk gebied, moeten de gemeenten zich dus evenzeer los maken van historische bindingen en zich aanpassen aan de wer kelijkheid. Overigens zo zeide de heer Kaland hebben Ged. Staten getracht bevolkingsgroepen van gelijke structuur zoveel mogelijk samen te voegen in hun plannen. De heer Lodder was evenwel van mening, dat sommige samen voegingen qua levensbeschou wing niet erg gelukkig gekozen zijn, hoewel deze keuze struktu- reel misschien wel juist zal zijn. Ds. Lindeboom wilde in de her indeling ook de menselijke kant zien, door dezelfde zeer sterke tegenstellingen in Zeeuws-Vlaan deren. Als er b.v. een R. K. en een Protestantse gemeente wor den samengevoegd, kunnen er b.v. verschil van opvatting op treden over de gemeentelijke ver ordeningen in verband met de Zondagswet. Daarom zou het goed zijn, contact op te nemen met de bewoners van een streek, om zodoende rekening te kunnen houden met de aard der bevol king. Het Kamerlid Van der Peijl, tenslotte, stelde, dat enige eeu wen geleden provincies en steden van ons land elkaar bevochten. Dit is nu voor ons belachelijk, misschien is dit alter ook zo met de oude indeling van Zeeuws- Vlaanderen. De gehele maat schappelijke ontwikkeling gaat in de richting van grote licha men, dus ook grotere gemeenten. Moeten d'e kleine zelfstandi- gén blijven voortbestaan, of zijn zij gedoemd te verdwijnen?, zo luidde de volgende vraag. De heer Van der Peijl ant woordde hierop, dat het manifest van de C. H. U. hieromtrent dui delijke taal spreekt. De „kleine zelfstandige" is volgens dit ma nifest een onmisbare schakel in onze samenleving en dient dus door de regering gesteund te Worden. In de landbouw moet de poli tiek gericht zijn op de bevorde ring van een redelijk bestaan, ook voor de kleine boer. Hier voor moeten ontwikkelingsfond sen worden gesticht en cultuur technische werken worden uitge voerd. Dezelfde spreker vond overi gens, dat deze regering ten aan zien van het landbouwbeleid wel fouten heeft gemaakt. Zo is de richtprijs voor de melk te laag en zouden de renteloze voor schotten aan boeren op zand gronden vervangen moeten wor den door toelagen. De volgende vraag ging over het woningvraagstuk, een kluif dus, waar geen enkele politieke redenaar in deze dagen onderuit is gekomen. De mening van de heer Van der Peijl was, dat vooral de re gionale bouwcapaciteit meer be nut moet worden. Volgens zijn mening zijn er in Zeeland nog veel kleine aannemers, die tijd hebben voor woningbouw. Als de capaciteit niet benut wordt, trek ken de bouwvakkers naar het buitenland, aldus spreker. Hij was verder de mening toe gedaan, dat in de eerste plaats meer woningswetwoningen moe ten worden gebouwd. Ook de middengroepen moeten, wat de wooncapaciteit betreft, aan hun trekken komen. Inmiddels was het vrij laat ge worden en werden er daarom nog in het kort enige vragen beant woord, dip liepen over de kern bewapening, de Protstantse één wording en het Landbouwschap. Een zeer geslaagde avond. Jaarvergadering Terneuzense Bestuurdersbond N.V.V. In café „De Vriendschap" hield vrijdag de N.V.V.-Bestuurders- bond haar jaarlijkse algemene vergadering. Een lijvige agenda werd in vlot tempo, doch onder levendige discussie behandeld. Hoofdschotel op deze vergade ring was, als steeds, de behan deling van het jaarverslag van de secretaris, de heer P. J. Huij- brecht, die door distrietsbestuur- der, de heer C. Hoek, voor de accurate documentatie namens het hoofdbestuur dank werd ge bracht. Bij deze waarderende woor den voegde de voorzitter, de heer J. M. Hamelink, in de loop van de avond nog een schouder klopje toe, wegens het feit, dat de heer Huijbrecht het secreta riaat thans tien jaar op zeer be kwame wijze waarneemt. De aftredende penningmeester werd in zijn funktie bij acclama tie herbenoemd. Nieuwe be stuursleden werden: mevr. J- F. DoornsScheele (Vrouwenbond) en de heren A. van der Staal en J. Willemsen. Als gedelegeerde voor de Vrouwenbond werd be noemd de heer A. van Rumste. De heer Hoek hield een inlei dend praatje over de ontwikke ling van Zeeland in verband met de Delta-werken. Hij deelde ver der mede, dat het ledental van het N.V.V. thans 515.360 leden bedraagt, een aantal, dat nog nimmer werd bereikt. De Alge mene Bond van Ambtenaren heeft een groot aandeel in deze stijging en is thans de 80.000 leden gepasseerd. Aan het jaarverslag van de scertaris ontlennen wij: „Het is nog te vroeg om over het nieuwe loonsysteem een oor deel t« vellen, maar wij hebben zo onze gedachten omtrent het maken van afspraken met de regering. Te betreuren is het, dat bij de werkgevers zo weinig bereidwilligheid is te constateren om de lonen van de vrouwelijke werknemers gelijk te stellen met die van hun mannelijke colle ga's- Enige verbeteringen in de secundaire arbeidsvoorwaarden kwamen in het afgelopen jaar tot stand. Betreurd wordt, dat zulks niet sneller gaat. Wij heb ben wat de stijging van het natio nale inkomen betreft, de wind mee en zouden hiervan mee wil len profiteren. Het afgelopen jaar heeft be wezen, dat de woningpolitiek van deze regering heeft gefaald. Niet alleen zijn er dit jaar min der woningen gereedgekomen, doch het meest bezwarende is, dat door het op te ruime schaal verstrekken van vergunningen in de z.g. „vrije sector" het niet meer mogelijk is gebleken wo ningwetwoningen tegen een aanvaardbare prijs te bouwen. Dat het bevolkingsaantal van Terneuzen slechts een stijging te zien geeft van 245 zielen is in hoofdzaak te wijten aan het aan tal woningen dat gereed kwam, vervolgt de rapporteur, hiermede overstappende op plaatselijke problemen. Wij blijven bij onze mening dat Terneuzen in haar natuiitëijke groei wordt belem merd Üöör de te geringe woning bouw- fert'. dat als aan de behoefte aan ïlitiitóngen kon worden vol daan dit inwonertal spectacu laire :piMers te zien zou geven. Waf de werkgelegenheid in Zeeuws-Vlaanderen betreft, is er hier sprpke van seizoenwerkloos, heid imjde agrarische sector. Zopder tekort te willen doen aan au^re sectoren van het be- drijfslpxpn willen wij toch in het bijzonder aandacht schenken aan het havenbedrijf, dat in 1962 door de aangekondigde uitbrei dingen in de belangstelling kwam. Op 15 september 1966 bestaat de Bestuurdersbond Terneuzen 40 jaar. Er scheiden ons nog on geveer 250 leden van de 2000. Getracht zal worden dit aantal bij het jubileum te bereiken. Tenslotte werd in het uitvoe rig verslag aandacht gewijd aan de* verkeersproblemen in Zeeland in het algemeen en die van Zeeuws-Vlaanderen in het bijzon der. Cabaretuitvoering ten bate van „Open het Dorp" Het jeugdeabaretgezelschap „De Hoepel" heeft vrijdagavond in het tot de laatste plaats be zette „Gezellenhuis" een goed programma gebracht ten bate van „Open het Dorp". Na een welkomst- en openings woord van de leider van het jeugdcabaret, de heer Henk Kra mer uit Terneuzen, werd een vlot en aantrekkelijk cabaretpro gramma voor het voetlicht ge bracht. Als extra nummer werd aan gekondigd het optreden van de zusjes Sonja en Lotty Vonk (The Black Sisters), die evenals de overige jeugdige optredenden na elk nummer met een verdiend geweldig applaus werden be loond. Deze geslaagde uitvoering werd besloten met een gezellig bal. De Kon. Brusselse Jachtclub opende het zeilseizoen In samenwerking met de Wa tersportvereniging Breskens heeft de Bruxelles Royal Yacht- club zondag het zeilseizoen ge opend met een zeilwedstrijd waarvan de start ten westen van de haven van Breskens plaats vond. Er werd gezeild tot aan de bol van Heijst, waarna werd over. gestoken naar Domburg om via Vlissingen te Breskens door de finish te gaan. De uitslag van deze race was als volgt: Klasse 1 en 2: 1. Tijl Uilenspie gel, van de heer Huibregts uit Zeebrugge in 4 uur 42 min. 2 sec.; 2. Baltic Rose, eigenaar de heer Leeten uit Gent ïrÜM uur 42 minuten 37 sec. In klasse 3 eindigde als eerste Scaldis van de heer Provoost uit Dordrecht in 4 u. 50 m. 23 s.; tweede was Sportlust, eigenaar de heer P. Vroon uit Breskens in 4 u. 51 m. 16 sec. In klasse 4 legde 't jacht Niky beslag op de eerste prijs. Het leg de de afstand af in 5 u. 39 m. 52 seconden. GEDIPLOMEERDE MELKDETAILHANDELAREN In aanwezigheid van vertegen woordigers van de Zeeuwse Melkfederatie, het Bedrijfsschap voor de Melkdetailhandel en de Zuivelindustrie werd te Middel burg en Axel een officiële diplo ma-uitreiking georganiseerd voor in totaal 16 geslaagde deel nemers aan in genoemde plaat sen beëindigde vakcursussen voor de melkdetailhandel. De diploma's werden met een toepasselijk woord uitgereikt door de heer ir. W. L. Harmsen te Goes die als gewestelijk direk teur van de Stichting Vakoplei ding voor de melk- en zuivel- detailhandel de organisatie van deze cursussen en de examens verzorgde. Aan de heren leraren die de lessen aan deze corsussen gaven werd dank gebracht. Van de 26 candidaten die over geheel Zeeland aan het te Goes gehouden examen deelnamen slaagden er 16. Te Axel werden diploma's uit gereikt aan de heren D. A. Dek ker, F. Dekker en D. M. van Langevelde te Terneuzen, mej. C. van Vooren en de heer R. Boom te Hulst, de heren A. C. de Groote en W. de Groote te Hoek, P. L. M. Samijn te Sas van Gent en F. Coppens te Sluis. De heer R. Boom te Hulst bé- haalde de hoogste punten en werd een boekenbon aangeboden. wendU dan tot een Esso Gas depothouder.... voor het veilige gas in de veilige fles! Esso Gas is ideaal om op te koken. Ook ideaal voor Uw heetwater-voorziening (via de kraan!) en voor extra verwarming. 25.000 GULDEN VAN NEDERLANDSE FOTOHANDEL VOOR „HET DORP" De week van de fotografie 1963 is vrijdagavond met een feeste lijke bijeenkomst in hotel „Gooi land" te Hilversum geopend. Namens de Nederlandse foto- handel werd de opbrengst van het boekje „Knipoog naar het kind", een bedrag van 25.000 gulden, overhandigd aan de voorzitter van de stichting „Het Dorp", prof. ir. L. H. de Lange. De voorzitter van de Gooise Ka mer van Koophandel, dr. ir. Du- dok van Heel, opende de week van de fotografie. MAANDAG 13 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 7.45 uur: „De langste dag". Zuidersportpark, 18.45 uur: RijkswaterstaatSC De Meij er. AXEL Het Centrum, 8.30 u.: „De langste dag". DINSDAG 14 MEI. TERNEUZENLuxor-Theater, 7.45 uur: „De langste dag". Zuidersportpark, 18.45 uur: AtoomboysSpadella VROUW BIJ BRAND OMGEKOMEN In het Betuwse dorp Driel is in de nacht van vrijdag op zater dag de 36-jarige mevr. Chr. G. J. van Doesburg—Klaassen bij een brand om het leven geko men. In het pand Duivenstraat 5, waarin drie gezinnen woonden (ouders en twee getrouwde doch ters), brak brand uit door het omvallen van een petroleumstel. Het huis werd totaal vernield. Het slachtoffer, waarvan men aannam, dat ze zich niet in het brandende huis bevond, is ver moedelijk tijdens de brand toch naar binnen gegaan. Het stoffe lijk overschot werd later gevon den. DRIE WONINGEN DOOR BRAND VERWOEST In Winterswijk is zondagmid dag een blok van drie oude wo ningen in korte tijd in vlammen opgegaan. Drie bejaarden en een jong echtpaar met een kind zijn dakloos geworden. De brand is ontstaan in de woning van het echtpaar, dat toen bij buren op bezoek was. Vermoedelijk heeft een houten balk, waarop een schoorsteen rustte, vlam gevat. De brandweer stond voor een vrijwel hopeloze taak en kon slechts een klein gedeelte van de inboedels in veiligheid brengen. Voor zover de huisjes niet uitge brand zijn werden ze door water schade en neerstortend puin on bewoonbaar. TWEE VERMISTE JONGENS TERUGGEVONDEN De Rotterdamse politie heeft bekend gemaakt dat de twee Rotterdamse jongens van twaalf jaar, Cornelis Snel en Petrus. Johannus de Wolf, die sinds dins dagmorgen j.l. werden vermist, door de ouders zijn teruggevon den onder het spoorwegviaduct bij de St. Laurenskerk. Zij zijn door de ouders mee naar huis genomen om daar te vertellen waar ze al die tijd hebben uitge-- hangen. BIJ AUTOBOTSING OM HET LEVEN GEKOMEN Op de Ramspolbrug in Ens is zondagmorgen bij een autobot sing om het leven gekomen de 39-jarige A. G. Hollewand uit Zwollerkerspel. Het slachtoffer laat een vrouw en drie kinderen achter. De heer J. Groenewegen uit Zwolle, die bij de heer Holle- wand in de auto zat, werd ge wond, doch zijn toestand is niet. ernstig. De personenauto van de heer Hollewand was vermoedelijk door felle rukwinden gaan slin geren en op de linkerweghelft te rechtgekomen. Daar botste hij tegen een bestelauto, bestuurd door de heer H. Habekotté uit Kampen. Deze brak een been. Beide gewonden zijn naar het zekenhuis in Emmeloord overge-i bracht. De bestelauto werd ern stig beschadigd, de personenauto is totaal vernield. BETER TE VROEG DAN Dat niet alleen regeren maar ook bouwen „vooruit zien is" blijkt uit een dezer dagen door de bedrijfsraad voor het bouwbe drijf genomen besluit over de vakantie der bouwvakarbeiders in 1964. Voor dat jaar is de va kantie bepaald in de periode van 20 juli tot 1 augustus. VIER MANNEN GEARRESTEERD WEGENS POGING TOT DIEFSTAL In de nacht van donderdag op vrijdag kreeg de Haarlemse po litie bericht, dat men bezig was een kluis open te breken in het warenhuis „Priba" aan de Kruis straat in Haarlem. Kort daarop werden vier personen in arrest gesteld, die er van worden ver dacht medeplichtig te zijn aan deze poging tot diefstal. De po litie wenst nog geen opgave te doen van de namen der aange houdenen, omdat het onderzoek nog in volle gang is. In het warenhuis trof de poli tie een man aan, die op de twee de verdieping bezig was een kluis met een snijbrander te openen. Hij had een tentje om de kluis geplaatst om te voor komen dat licht naar buiten zou uitstralen. Op het ogenblik van zijn arrestatie was de*man juist aan het slot bezig.. .Opde Nas; sau-laan stond een bestelauto waarin een man zat, die met portofoon in verbinding stond met de anderen. Een derde man werd aangetroffen onder het bed van een jongen in een particu liere woning in de omgeving van het warenhuis. De vierde man werd op straat aangehouden niet ver van de plaats waar men getracht heeft de kluis te ope nen. AVE EVA door OLAF J. DE LANDELL 62) „Die zijn er toch niet op dat uur!" zei Derk stellig. Zijn vader hield echter vol, dat ze er wèl waren en versprak zich daarmee. Een man had luide en nadruk kelijk het vermoeden uitgespro ken, dat de jonge Van Hellen- duyn in heel slecht gezelschap geraakt was. Maar tja, er werd immers ook gemompeld, dat er iets met een ander meisje was, wat de jonge Van Hellenduyn uit de weg wilde gaan... en dat hij daarom „Wie heeft je dat allemaal aan je professoren-neus gehangen?" barstte Derk los. Eva zat verlamd, en voelde zich in haar hernieuwde schoon heid met de roze jurk plus ge leende grijze suède schoentjes van Sally de ondegelijkheid zelve. „Iedereen sprak erover!" bul derde meneer Van Hellenduyn. „Ie-der-een!" en hij stompte driemaal met zijn mes op tafel. De anderen begrepen wel, dat dit een deuk in zijn kroon van een degelijk geld-man beduidde. Maar achteraf bleek „iedereen" toch terug te brengen tot de jonge Denheuvel met een stel vrindjes; de rest van „iedereen" had slechts geluisterd. En ge noemde Denheuvel was volgens Derk een volle neef van de Germsens. Hierin stak volgens pa Van Hellenduyn niets kwaads. „Behalve, dat Mia me graag zelf had gehad," zei Derk nede rig. „En dat ze schrikwekkend intrigent is! Niet, Eef?" „Ja," beaamde Eva. „En w-wat die d-dronkenschap betreft..." ze voelde zich overgoten van helle blossen, „zij heeft me laatst met een of ander smerig goedje dronken gemaakt." „Waar!" lispelde mamaatje Van Hellenduyn, die een nieuwe kralenketting droel'. „En dat was voor het eerst van mijn leven," voegde Eva er met grote moeite bij. Derks ogen schitterden. Hij legde over de tafel heen een hand op de hare. „En toen Eef voelde, dat ze duizelig werd van iets, wat Mia gewoon sinaasap pelsap genoemd had, heeft Eefje haar in lekkere ronde woorden gezegd hoe ze zulke streken vond", zei hij voldaan. „Zo!" bromde de heer des hui zes. En Eva meende om zijn mond diezelfde trek te zien, die bij Derk een schaterbui vooraf ging. „Waren het èrg ronde woorden?" „Verduiveld ronde woorden," bevestigde Derk tevreden. „Misschien bedoelde de jonge Denheuvel dat wel", bedacht zijn moeder slim. „En hoe kwam zij aan die woorden?" informeerde pa on heilspellend. Ja, hoe kwam Eva eraan? „Van mij", verklaarde Derk, niet minder scherp dan zijn vader. Het was een pracht-ant- woord, dat aan alle kanten prik te. Pa Van Hellenduyn vroeg dan ook niet hoe Derk eraan kwam. In elk geval, betoogde de Beurs-aanvoerder, was het ver draaid onaangenaam, als je kin deren altijd in zulke vreemde situaties genoemd werden. „Dat gebeurt met iedereen," zei Derk kalmerend. „Van jou hebben ze verteld dat je enorm gokt, dat je geregeld tienduizen den verliest! Nou Toen stak pa Van Hellenduyn een kippepoot in zijn keel en kokhalsde en rochelde en dronk water, en zei, dat zijn vrouw kippen met poten op tafel bracht om van hem af te komen. En zijn ega pruilde en speelde met haar ketting en zei: „Ach, hoe kan dat nou, troel! Als je zulke rare dingen denkt, praat ik vanavond niet meer!" Daar werd de heer des huizes* zo giftig over, dat hij Eva bulde rend vroeg, op welk kantoor ze privé-secretaresse was. En Eva verloor alle overgeschoten be heersing, en zat verlamd. Maar ze had kunnen weten, dat haar verloofde haar op zulke momen ten niet in de steek liet. „Zou je je nou eindelijk eens willen gedragen alsof je de wel opgevoede vader van een net ge zin bent," zei hij. „Eva komt niet uit een milieu, waar zulke scè nes gewoonte zijn. 't Arme kind eet zich op van de zenuwen en kan niet eens antwoorden!" Zijn vader had echter nog een beetje energie over. „Pas jij op!" brulde hij, „of ik neem maatregelen! Die rooie van hiernaast zal waarachtig -haar redenen wel hebben voor intrigps! Jij flonkert tegen alle meidén met je ogen!" „In elk geval ben jij geen meid" redeneerde Derk ernstig. „Man, kijk naar je piepkuiken!" En in de nog hijgende stilte daarna, snoerde mevrouw Van Hellenduyn verdere vijandelijk heden dood: „Jullie zijn écht vervélend!..." De vla werd zwijgend genoten en de verloofden vluchtten zo gauw mogelijk de tuin in. Ach, het verschil tussen binnen en buiten! Weliswaar was de hemel betrokken en kleurde molgrijs tegen de einder maar wat waren de bomen groen! En wat waren de eerste bremtakken hel geel! Had Eva ooit ergens zulke verblindende madelieven gezien? Zij meende toen voor het eerst te beseffen, het liefst van alle bloemen juist madeliefjes te mogen, omdat ze er zoveel van zichzelf in terugvond, ongewenst als zij stonden tussen het korte gras en al die parmantige sier- struiken. '(Wordt vervolgd.) TERNEUZEN Geboorten. 1 mei Rianne Theo- phile Berty, d. van Walter Petrus Coleta Swagemakers en Julia Ber tha Baecke, won. te Westdorpe, Zandstr. C 15. 3 mei. Tommy Da niël Marinus, z. van Pieter Maas en Maria Evelina Alphonsina, won. te Sas van Gent, Grote St. Albert- polder 3. 4 mei Jurgen Elisa Pier re, z. van Etiënne Francois Pal mer Mary Michielsen en Josepha Cornelia de Meijer, won. te Zaam slag, C 52; Pieter Adriaan Jan, z. van Jan Pieter Jansen van Rosen- daal en Cornelia Catharina Won- dergem, won. te Axel, Margriet- straat 53. Anna Margaretha, d. van Jan de Braai en Frangoise de Put ter, won. Tramstr. 1. 9 mei. Neel- tje Maria, d. van Simon van Hoe ve en Maria Pieternella Verpoorte, won. Hogendijk 6. Huwelijksaangifte. 2 mei. Erik Cerille Pieters, 23 j., jm., won. te Philippine, en Annie Louiza de Bakker, 22 j„ jd. Huwelijksvoltrekkingen. 2 mei. Francois van Cleemputte, 27 j., jm. en Maria Eliza Kint, 25 j., jd. 3 mei. Bonne Venema, 27 j., jm., won. te Zwfjndrecht en Elisabeth Christina van Langevelde, 24 j., jd, Overlijden. 1 mei. Cornelis Wil helm Johannes Pieter Lief-broer, 71 j„ echtg. van Adriana Cornelis Donze. Johannes Adriaan van der Linde, 62 j„ echtg. van Geertruij Lena Joanna Efemelink. 3 mei. Franciscus Livinus de Pauw, 76 j., geh. gew. met Jacomina Cornelia Michielsen. 4 mei. Gerrit van Kampen, 34 j„ ongeh. (won. te Axel). 5 mei. Abraham Cornelis le Grand, 86 j„ ongeh. (won. te Zuidzande). 7 mei. Inge Bertha Maria Quataert, 3 dg., d. van Jozef K. G. M. L. Quataert en An'ny W. Wieme (won. te Sluis). 8 mei. Petrus Josephus Oubrie, 71 j., ongeh. (won. te Sas van Gent). Evert Antoon Bakker, 4 j„ z. van Leendert P. Bakker en Maria N. Janse. Elizabeht Cijsouw, 66 j., echtg. van Dirk Scheele (won. te IJzendijke). TER-NEUZEN In de week van 3 t/m 10 mei zijn uit deze gemeente vertrokken: A. Donze—Groen, Dokweg 55, naar Essen (B.); A. M. Witte, Pierssenspolderstr. 64, naar Axel; A. de Bruijne, Oudelandseweg 23, naar Hoek; E. C. G. van Lange velde, Axelsestr. 145, tiaar Zwijn- dreeht.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2