PROVINCIAAL NIEUWS AVE EVA Nieuw winterprogramma voor zomerboter Rudy Carrell kan met vakantie gaan Gemeenteraad van Vogelwaarde AGENDA BURGERLIJKE STAND Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 6 MEI 1963 TERNEUZEN BROUWGERST AXEL BIERVLIET GOES DODENHERDENKING TE KAPELLE Op de Franse begraafplaats te Kapelle zal op zaterdagmorgen 18 mei een dodenherdenking worden gehouden. Een groot aantal Nederlandse en Franse autoriteiten zullen daarbij aan wezig zijn, onder wie de Com missaris der Koningin in Zee land, jhr mr A. F. C. de Casern- broot, en de Franse ambassadeur in Nederland, graaf de Crouy Chanel. De marinierskapel ver leent medewerking aan de plech tigheid. Dodenherdenking. De herdenking van de slacht offers der bezetting in de jaren 1940—1945 had zaterdagavond plaats. Gemeentelijke en geestelijke autoriteiten en burgers van alle rang en stand, (dit jaar was er méér jeugd dan andere jaren), verzamelden zich op de Markt en trokken zwijgend onder het lui den van de klokken naar het mo nument aan de Westsluis waar voor het gemeentebestuur door de plantsoendienst een bloemen krans was neergelegd. Tijdens de sobere plechtigheid werden eveneens eenvoudige bloemstukken bijgeplaatst. Terug op de Markt, speelde de „Harmonie Terneuzen" het Wil helmus, waarna ieder weer zijns weegs ging. Tentoonstelling „Oud Terneu zen". De nog jonge plaatselijke ver eniging „Oud Terneuzen", die een verheugende activiteit aan den dag legt, heeft 't voornemen op 8, 9 en 10 juni a.s. een ten toonstelling van oude prentbrief kaarten en foto's te organiseren in de zijzaal van café „De Vriend schap", Noordstraat 3, alhier. Tal van ingezetenen hebben reeds een keur van inzendingen toegezegd in de vorm van kaar ten, fotowerk, oorlogsfoto's, di verse boekwerken, albums, enz. Deze tentoonstelling vormt blij kens een circulaire aan de leden slechts het begin van wat de ver eniging zich uiteindelijk voorstelt te bereiken, n.l. de stichting van een oudheidkamer met aanstel ling van een archivaris. Dit zal uiteraard gepaard moe ten gaan met de toewijzing van een gebouw of permanente zaal, waarbij de medewerking der ge meentelijke autoriteiten onont beerlijk zal zijn. Het bestuur is er zich van be wust dat een en ander slechts tot stand zal kunnen komen, als het kan rekenen op de volle steun van dfe deden. Met een ledenwerfactie onder 't motto: „Ieder lid brengt mins tens één nieuw lid aan", hoopt het bestuur nog vóór de tentoon stelling tot een aanzienlijke uit breiding van het ledental te ko men. Bijeenkomst A.-R.-Partij. De voorzitter van de Staten- centrale Hulst der A.-R.-Parij, de heer F. de Koeijer, mocht za terdag j.l. in hotel „Rotterdam" een vrij goed bezochte bijeen komst openen. In zijn welkomstwoord legde hij er de nadruk op, dat, hoe be langrijk de moderne publiciteits media ook mogen zijn, zij toch geenszins het nauwe contact tussen kiezers en Kamerleden op een vergadering vermogen te vervangen. De heer Smallenbroek, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, hierna het woord krij gend, bepaalde zijn gehoor bij Handel en coöperaties hebben ïich dit jaar verkeken op de .premie", die voor brouwgerst te maken was boven de voer- gerstprijzen. Ze hebben het pro- dukt daardoor te lang vastge houden en het gevolg is, dat nu veel brouwgerst moet worden afgezet in de veevoedersector. De heer J. S. Brandsma, een der directeuren van het Produkt- schap voor Granen, Zaden en Peulvruchten, vertelde dit giste ren in de bestuursvergadering van het produktschap. Uit schrif telijk aan het bestuur gedane mededelingen was al gebleken dat in maart de gemiddelde telersprijs voor brouwgerst maar een stuiver boven die voor kippe- gerst lag (resp. 27,95 en 27,90 per honderd kg). De hoge premie, die handel en coöperaties hadden verwacht, is volgens de heer Brandsma alleen te maken in jaren waarin brouwgerst van goede kwaliteit zeldzaam is. Overigens was de heer Brandsma die in deze vergadering van alle kanten werd gecomplimenteerd met zijn be noeming tot officier in de Orde van Oranje-Nassau zich ervan bewust dat „niet iedere Neder lander" het met zijn beschou wing eens zou zijn. De heer Nooij (werknemers industrie) wilde in die beschou wing ook de brouwerijen be trekken en deed op handel en coöperaties enerzijds, brouwe rijen anderzijds een beroep om voor het komende oogstjaar tij dig een regeling te treffen. Ir. Y. de Boer (coöperatieve handel) vertelde dat de verhou ding tussen handel en brouwe rijen dit jaar goed is geweest, maar dat de teleurstellende re sultaten voor de Nederlandse brouwgerst mede ontstaan zijn doordat via de Engelse markt gerst is binnengekomen tegen veel lagere prijzen dan de Neder landse. Spreker betreurde het, dat deze maal aan de verkiezingen zal deelnemen. Bij de serieuzen daar onder behoort o.a. het G. P. V. Spreker betreurde het, dat deze partij zich afzet tegen de A.-R.- Partij met name op het punt van de internationale organisaties, waaraan "een land als Nederland zich niet kan en mag onttrekken op straffe van het volledig ver lies van ons typisch volkseigen. Aangaande de actie der vrije boeren, memoreerde de heer Smallenbroek, hoe uit het onder gronds óverleg tijdens de oorlog een privaatrechtelijke landbouw organisatie gegroeid is, welke men op grond van de wet op de P. B. O. heeft omgezet in een pu bliekrechtelijke. Wordt deze sa menwerking verbroken, dan zal de overheid het werk moeten overnemen. Men kan nu een maal niet in deze sector het prijsmechanisme de vrije loop laten. De actie van de heer Koe koek bevat een stuk anarchisme. Een evenwichtige behartiging van alle belangen is het best ge> waarborgd bij de juiste doorvoe ring van een beginsel. Dat be ginsel dient te zijn, de erken ning van het koningschap van Jezus Christus, over het leven van staat en maatschappij. Dit is de religieuze wortel van een christelijke partij; het behoud der democratie tevens. Spreker ging vervolgens over tot het behandelen van enkele punten uit het program van actie van de A.-R.-Partij. Allereerst stond hij stil by de stelling, dat gestreefd dient te worden naar een internationale rechtsorde, met macht en gezag. Instandhouding van het machts evenwicht blijft een gebiedende eis. In de tweede wereldoorlog is ervaren, dat de strijd tegen het nationaal-socialisme totaal, dus religieus was. Een nieuwe oorlog zou evenzeer zulk een totaal ka rakter dragen. Het communisme is zelfs erger dan het nationaal- socialisme. Het pacifisme, dat vóór de tweede wereldoorlog grote afmetingen had aangeno men, is één van de grote oorza ken daarvan geweest. Het is zaak de geestelijke en militaire weerbaarheid van ons volk te versterken inplaats van af te breken. De geestelijke en materiële hulp aan de minder ontwikkelde landen dient opgevoerd te wor den, aldus spreker, die er zich een voorstander van vergaarde, dat dit mede via de schatkist ge schiedt. Overstappend op het onder wijs, verklaarde de heer Smal lenbroek, dat voor een geïsoleerd gebied als Zeeuws-Vlaanderen niet dezelfde maatstaven voor subsidiëring als geldend voor overig Nederland behoren te worden aangelegd. In dit gebied dient een instelling voor chris telijk middelbaar onderwijs te komen. Wat betreft de woningbouw werd naar voren gebracht, dat gelet op de sterke groei onzer bevolking (in 1962 9-3.000 huwe lijken) de fabrieksbouw niet te zeer belemmerd mag worden. Inzonderheid de woningwetbouw is urgent. De critiek op het bouwbeleid van het kabinet-De Quay achtte spreker overdreven en eenzijdig. Er zijn, indien men de ongunstige omstandigheden in rekening brengt, door geen na-oorlogs kabinet zoveel wonin gen gebouwd. Het feit, dat voor heen riante villa's gesubsidieerd werden is ongedaan gemaakt. Herstel van de vrijheid, zoals de V. V. D. wil, zou, aldus spreker, betekenen dat de nood nog gro ter wordt. Zijn rede afsluitend, wees spr. er op, dat al deze vraagstukken, waarbij steeds weer de visie op het overheidsgezag, mens- en maatschappij-beschouwing in 't geding zijn, dienen te worden op gelost bij het licht van Gods on feilbaar Woord. Men kan kiezen of voor een partij, die zó wenst te werken, of voor een partij, die het Woord Gods in theorie neu traal stelt en het in de praktijk negeert. Na de pauze werden door en kele aanwezigen, niet zonder welsprekendheid, vragen gesteld, welke even uitvoerig werden be antwoord. We noteerden daaruit nog, dat de voorgenomen decentralisatie vrijwel mislukt is, wijl stuitend op tegenwerking der ambtena ren. Niettemin bestaan er voor provincies en gemeenten, b.v. ten aanzien van de woningbouw, nog voldoende mogelijkheden om invloed op het beleid uit te oefenen. In de komende vier jaren zal ook een regeling getroffen moe ten worden voor de laagst bezol digden alsmede voor hen, die het leven als invalide of zeer zwak begaafde door moeten. Na een dankwoord van de voorzitter, waarin de humor niet ontbrak, besloot de heer Smal lenbroek de vergadering met dankgebed. Dodenherdenking. Op een waardige en stijlvolle wijze zijn zaterdagavond de ge vallenen uit de tweede wereld oorlog herdacht. Rond het monument voor de gevallen Poolse vrijheidstrijders was een gedeelte gemarkeerd waar om enkele minuten vóór acht het gemeentebestuur met een aantal genodigden, die in een stille wandeling vanaf het stad huis hier plaats namen. Burgemeester M. K. van Dijke plaatste een krans tegen de voet van het monument, waarna plechtig „The last post", door de heer Van Meurs geblazen, werd beluisterd. Hierna volgde twee minuten stilte, hetwelk werd afgesloten door een trompetsignaal. Thans kregen de vele kinderen de gelegenheid hun bloemen aan de voet van het monument te leggen, hetgeen zij op een zeer devote wijze deden. Na deze indrukwekkende plech tigheid begaven 't gemeentebe stuur en de genodigden zich naar het stadhuis. Vele honderden van de bevol king waren opgekomen om deze stille herdenking bij te wonen en de gevallenen voor' onze vrijheid te eren en te herdenken in een eerbiedig samenzijn. Goed afgelopen. Vrijdagmiddag te ongeveer 2 uur had de twee-jarige Ronnie Rammeloo het ongeluk, toen hij naar de zwanen in de brand- vijver keek, daarin te vallen. Gelukkig was dit door omstan ders opgemerkt en kon de kleine, die reeds tweemaal kopje onder was geweest, nog tijdig uit het water worden gehaald! Met een paar dagen bedrust zal het knaapje weer geheel pre sent zijn en de nodige schrik te pakken hebben om al te dicht bij de brandvijver te komen. Ondertussen voor het college van B. en W. een reden om tijdig voor een flinke afrastering van de vijver zorg te dragen. Rode Kruis selectiewedstrij den Zaterdagmiddag werden te Goes de selectiewedstrijden ge houden voor de hulpcolonnes van het Nederlandse Rode Kruis. De dames-équipe uit Terneuzen be haalde hierbij het hoogst aantal punten. De uitslag luidde: Dames: 1. Terneuzen, 300 pnt; 2. Goes, 255 pnt; 3. ZierikzeeB., 245 pnt; 4. Zierikzee A. 200 pnt; 5. Krabbendijke, 175 pnt. Heren: 1. Krabbendijke, 76 pnt; 2. Axel I, 71 pnt; 3. Zierik zee, 66 pnt; 4. Axel II, 65 pnt; 5. Goes I, 65 pnt; 6. Goes II 55 pnt; 7. Kapelle, 36 pnt. Het Produktschap voor Zuivel wil proberen, althans een deel van het overschot aan zomer boter, dat pas in de wintermaan den kan worden verkocht, te be vrijden van de naam „koelhuis- boter" en er een hogere prijs voor te maken. Of dat zal luk ken kan men nog niet zeggen, omdat men niet weet wat er tus sen nu en oktober, de maand waarin het „koelhuisbotersei- zoen" zou kunnen beginnen, nog te gebeuren staat. De aan het be drijfsleven gedane mededelingen over de nieuwe plannen zijn dan ook met de nodige voorzichtig heid geformuleerd. Enerzijds wil men niet meer alle bij het Voedselvoorzienings In- en Verkoopbureau (V.I.B.) ingeleverde boter onder de naam koelhuisboter en tegen geredu ceerde prijs verkopen, anderzijds wil men door het geven van een vergoeding het bedrijfsleven in staat stellen voor eigen rekening en risico boter op te slaan, dus als het ware „bij zich zelf jn te leveren." Wat de door het V.I.B. te ver kopen boter betreft: Men wil al thans voor de E boter dat is de voor export geschikte kwaliteit, HEDEN TERNEUZENConcertgebouw, 8 uur, 'Z.V.U.: Toneelspel „Een maand op het land". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Vroeg rijp". DINSDAG 7 MEI TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Boys night out". Lokaal „Bethel', 7.30 uur: Evangelisatie-samenkomst. Rudy Carrell kon gistermiddag rustig met vakantie naar Italië Vertrekken. Hij behoeft maandag a.s. niet op te treden in een va riétéprogramma in Amstelveen ter gelegenheid van de bevrij- ■dingsviering. De T.V. artiest was daartoe eind vorig jaar via het G.A.B. ge contracteerd door de Vereniging tot viering van Nationale Feest dagen in Amstelveen, maar op 24 april j.l. liet hij weten dat hij niet kon komen omdat hij zijn werkzaamheden op 1 mei op dok tersadvies moest staken. De ver eniging vocide zich hierdoor be nadeeld en spande een kort ge ding aan tegen de showman. Dit diende gistermiddag voor •de president van de rechtbank in Amsterdam, mr U. W. H. Sthee- man, die meteen uitSDraak deed. Hij wees de vordering van de vereniging nakoming van de overeenkomst en dus optreden op 6 mei, op verbeurte van een dwangsom van 10.000,af op grond van de verklaring van mr G. Rood. de raadsman van Rudi Carrell, die zei dat de huisarts van zijn cliënt deze heeft opge dragen na 1 mei geen voorstel lingen meer te geven omdat hij volkomen is afgeknapt. De mo gelijkheid van een schadevergoe ding liet mr Stheeman in het midden omdat hij meende dat over de gezondheidstoestand van Carrell onvoldoende vaststaat om een bevel door een hoge dwang som te versterken. Als men meent dat Carrell onrechtmatig van de overeenkomst is afgewe ken, moet men via een andere weg een schadevergoeding zien te bewerkstelligen, zo suggereer de mr Stheeman. De raadsman van de Amstel- veense vereniging, mr G. A. J. Dolk. ontkende dat Carrell ziek is. Een bewijs daarvan zag hij in het succesvolle optreden van Carrell woensdagavond voor de televisie. Hij is misschien erg moe, maar dat is geen beletsel om zijn verplichtingen na te ko men. De hoge dwangsom achtte hij gerechtvaardigd, omdat hij de indruk had gekregen dat Carell toch naar Italië vertrekt en lie ver een boete betaalt. Als hij niet in staat is op te treden en als er inderdaad een medisch verbod is, dan moet Carrell dat bewijzen, zo meende mr Dolk. Carrell's raadsman meende dat het onmogelijk is via een kort geding een zieke man tot een prestatie te dwingen waar toe hij niet in staat is. Mr Rood beloofde dat zijn cliënt, zodra hij weer in staat is, bereid is zijn verplichtingen jegens de vereni ging na te komen. de aanduiding „koelhuisboter" iaten vervallen en deze boter aan de binnenlandse consument ter beschikking stellen tegen een prijs die overeenkomt met die voor verse boter. Zekerheid of dit voornemen kan worden uit gevoerd kan niet worden gege ven. De voorraadpositie van het V.I.B. kan een rol spelen en men kan nog niet overzien hoe de af zet van B-boter, dat is de alleen voor binnenlandse consumptie goedgekeurde V.I.B.-boter, zal worden geregeld. (Zoals bekend is in maart j.l. B-boter afgezet als „keukenboter", koelhuisboter egen extra lage prijs. Red. A.N.P.) De regeling ter bevordering van opslag door het bedrijfsleven zelf houdt in een vergoeding voor de kosten van transport naar hpt koelhuis, van op- en uitslag en van bewaring, als mede een vergoeding voor ren teverlies en assurantie en een tegemoetkoming in het kwali teitsrisico. De boter of de room moet bereid en opgeslagen zijn tussen 1 mei en 30 september 1963 en ten minste twee maan den in het koelhuis blijven. Op die voorwaarde wordt, bij uitslag vóór maart 1964, vooor boter van exportkwaliteit een vergoe ding gegeven van 13,65 per 100 kg. Voor de eerste maand van opslag en van 3,15 voor elke volgende maand, voor bevroren room een ergoeding van 14,50 voor de eerste maand en 2,70 voor elke volgende maand. De vergoeding zal niet worden ge geven als in de week, waarin de boter of de room wordt uitgesla gen, de marktprijs voor boter boven de ƒ4,50 per kg komt. Voor opslag van z.g. zoete boter is een analoge regeling gemaakt. Voor room wordt de vergoe ding alleen gegeven aan hen, die een hoeveelheid, overeenkomend met tenminste 50.000 ton boter- vet, opslaan. Deze methode komt daarom alleen voor zeer grote bedrijven in aanmerking. Men is vrij in de bestemming, die men aan de room wil geven. Het Produktschap hoopt, door deze maatregelen de verliezen van het Zuivelfonds bij de afzet van boteroversehotten te kun nen verminderen. De kosten van de vergoedingsregeling voor het bedrijfsleven komen overeen met de kosten, die bij opslag van dezelfde hoeveelheden door het V.I.B. zouden worden gemaakt. De raad, die dinsdag 7 mei om zeven uur bijeen komt, krijgt een agende te behandelen van 2(i punten. Onder meer zullen voorstellen van B. en W. aan de orde ko men tot het vaststellen van een pensioenverordening ten behoe ve van werhouders, tot het ver lenen van subsidie aan de Ka tholieke Openbare Bibliotheken in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen/ Oost en tot verkoop van diverse percelen bouwgrond. Uit een ander voorstel van B. en W. blijkt, dat de voorbe reidingen tot de stichting van een interparochieel sociaal car- ritatief centrum in een verge vorderd stadium verkeren. De raad wordt voorgesteld in het startkapitaal van dit centrum een subsidie te verlenen van 75G, Al eerder heeft de gemeente de onderhoudsplicht overgeno men van de Bossestraat en het binnen de bebouwde kom gele gen gedeelte van de Schoolstr. B. en W. stellen thans voor tot aankoop over te gaan van de in deze straten gelegen eigendom men van de polder Stoppeldijk, een en ander voor de symbo lische koopsom van 1,--. Van de P.Z.E.M. is een plan ingekomen inzake de openbare verlichting in de uitbreidings plannen Boschkapelle en Stop peldijk. Aan de raad wordt voor gesteld het hiervoor benodigde crediet ad 16.000 beschik baar te stellen. Bij een ingesteld onderzoek door de inspecteur van het brandweerwezen is gebleken, dat de huidige brandspuit beslist on betrouwbaar moet worden ge acht. De brandweerinspectie ad viseert tot de aanschaffing van een hogedruk-neveltankwagen. De kosten van een dergelijke bluseenheid worden geraamd op ongeveer 48.000,--. Aangezien nog enig ander materiaal dient te worden aangeschaft, stellen B. en W. voor een crediet uit te trekken van 50.000,--. Voor de aanschaffing van een geluidsfilmprojector ten behoeve van het onderwijs vragen B. en W. een crediet van 2600,—. B. en W. stellen verder voor accoord te gaan met de gemeen schappelijke regeling ontwikke ling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen/ Oost. Het dagelijks bestuur van Vogelwaarde stelt zich in deze door OLAF J. DE CiANDELL 56.) Maar ja, 't kon ook best iemand anders zijn: een dorpeling of zo! Ze waren Teuntje ook in de tuin tegengekomen. Vreselijk! En ze lag daar machteloos te schone-slaapsteren. En die mis selijke voetstappen deden niets meer. t Kon best een vrouw zijn; en vrouwen keken zo critisch! Misschien was het Mia wel Toen ze zover gekomen was, werd ze bang, dat ze onver wachts zou moeten niezen; hoe wel ze Mia die schrik wel gunde. Doch als 't Mia niet was nee, ze moest niet niezen. Dat kostte haar een tweede, dringend schiet gebed. Na tergende benauwdheid en wanhopige wilsconcentratie ver dween de niesprikkel. Op dat ogenblik vied er iets héél lichs op de plaid en de voetstappen draai den zich om en gingen weg. Ze beheerste zich geweldig om niet te kijken, met het oog op krijgslistige complicaties. Nadat de voetstappen niet meer te horen waren, deed ze een oog open. Op haar keurig ingestopt lichaam lag een witte envelop. Ze verloor alle beheersing en ging half rechtop zitten. In de envelop zaten zes brief jes van honderd gulden, met een visitekaartje. „D. A. N. Reyder van Hellenduyn" stond erop dat kaartje gedrukt en op de andere zijde geschreven: „Het ga je ver der goed. Derk." Was hij weggegaan? Was hij het dorp uit? 'Zou ze 'm niet meer spreken!Zo inconsequent is een mens dan, dat Eva opeens zieleknagingen voelde. Was ze niet toch te kattig geweest, te-bij- hand? Ze had vriendelijker moe ten zijn!Net zo lang had ze erop getimmerd, tot de boel kapot was; en dat gaf onmiskenbaar een bittere smaak in de mond Ze mat het grasveld zo half met de ogen, toen achter haar een be scheiden kuchje klonk. Ja. Na tuurlijk was dat Derk. Hij keek zo uitgestreken als een voorbid der. „Hé, dag Eva!" zei hij. „Is de hoofdpijn over?" „Wat doe je hier?!" vroeg Eva bars, en alle vertedering liet los. „Ik sta hier," vertelde Derk, met 'n rampzalige blik. ,,'k Dacht zo: misschien wordt ze gemakke lijk wakker, als ik om de bomen heen wandel, zodat ze zich alleen waant. Het valt niet te ontkennen, dat Eva zich schaamde over haar hand vol honderdjes. „Ik heb wel es eerder iemand zien slapen," bekende Derk. „Jij blijkbaar niet Eva. ,t Was héél slecht, lieverd." „Ik had er zo'n behoefte aan, alleen te zijn, Derk," verontschul digde zij zich. „Kun je dat niet begrijpen?" „Er gaat een trein om vier uur drie," antwoordde hij. Moest dat goeie raad voorstellen? „Dan ben je net tegen 't eten thuis." Eva's hart stond doodstil. Er viel opeens niets meer te kloppen. Ze had haar plicht gedaan, en was inderdaad niet langer nodig. Het verlangde bedrag was voldaan en ze kon fijn naar huis reizen. Naar huis! Naar welk huis? Was ze bij tante Gien dan ooit thuis geweest? 't Was afschuwe lijk om te beseffen. „Dus h-heb je mc n-niet meer nodig?" stotterde ze. „Nee," zei Derk, stralend blij. 't Leek wel, of hij zich nu pas zelf realiseerde, hoe fijn het was: hij werd meer dan vrolijk. Neu riënd plukte hij een boomstam metje, dat bescherming gezocht had voor de keurigheid van het gazon. „Ik kan 't verder wel zonder je af!" voegde Derk erbij, en begon te zingen. Eva's hangmat wiegelde en een paar bloesems tolden naar het gras neer. Een klein geitje riep haar al vast goeiendag en de kloek met kuikens kwam voor alle zekerheid toch nog even langs. „Waarom zegg je niks?" infor meerde Derk feestelijk. Ja, 't was krankzinnig, dat ze niets zeggen kon. „Ik bedenk," zei ze toen, een beetje moeilijk, „waar ik naar toe kan gaan, tante Gien heeft na tuurlijk met eten niet op me ge rekend." De kuikentjes lachten schel en ook hun moeder was haar leed vermaak niet langer meester. Ze ging bij de boom aan Eva's voe teneinde schoffelen, gm niets te missen. Wellicht was ze wereld wijzer dan het meisje; het was immers een klein kunstje, met zeshonderd gulden op zak in een restaurant te gaan eten! Maar dat besefte Eva niet. Toen ze opkeek, zag ze recht in twee stralende grijze ogen, en voordat ze maatregelen had kun nen nemen, greep Derk haar be nen, zwaaide ze met deken en al een kwartslag om en plofte naast haar in de hangmat. „Derk!" hijgde Eva, en grabbel de naar haar honderdjes. „Eva!" zei Derk beleefd, en be gon te schommelen. „Lieve, lieve Eva? Wil je alsje blieft nog wat langer blijven? Ik kan je eigenlijk héél moeilijk mis sen, zie je!" Daarbij trapte hij zo stevig af, dat ze wel had kunnen gillen van benauwdheid, 'n Hang mat kon ook best met slappe touwen gaan! Ze moest aan de gevolgen niet denken. (Wordt vervolgd.) op het standpunt, dat samenwer king tussen de gemeentebestu ren nodig is, >wil men in de streek tot de nodige grote voor zieningen geraken. B. en W. heb ben de overtuiging en de be reidwilligheid, waarop zulk een samenwerking gebasserd zal moeten zijn. Men stelt zich daarbij voor de ontwikkeling in deze aangelegenheid op de voet en kritisch te volgen. Ten aanzien van het ontwerp plan tot herziening van de ge meente-grenzen in Zeeuws- Vlaanderen stellen B. en W„ dat geen overwegende bezwaren kunnen worden ingebracht voor zover deze plannen Vogelwaar de aangaan. Het college ziet als bezwaar het groter worden van de afstand tussen bestuur en be stuurden, maar men acht het mogelijk, dat dit bezwaar in de praktijk kan ondervangen wor den. De raad zal dinsdagavond de gelegenheid krijgen zijn visie op dit punt kenbaar te maken. TERNEUZEN Geboren: 24 april. Janna Eliza beth, d. van Jan Bruggeman en Jannetje Jaboca Leunis, won. Markt 11; Jan Dirk, z. van An- dries van der Hooft en Catharina Wilhelmina Elisabeth van den Berge. won. Leliestr. 7. 25 april. Margreeth Charlotte, d. van Ja cob Anlhonij Verbrugge en Wil helmina Anthonise, won. Esdoorn laan 23. 26 april. Maatje Janna, d. van Jan Maas en Pieternella Cornelia den Hamer, won. Mid- denstr. 97. 27 april. Mare Nicolaas Marie, z. van Nicolaas Johan Re- mijn en Agnes Irma Bujjsse, won. te Sas van Gent, Westdam 24; Ralph Leon Marie Oscar, z. van Anton Alouis Thomas en Marie Antoinette Gerarda van de Walle, won. te Zelzate, (B.) Assenede Steenweg 46; Willem Leyn, z. van Adriaan Jan van Wijck en Debora Helena Kotvis, won. Zuidlandstr. 30. 28 april. Joanna Bernadina, d. van Frederikus Johannes Keesen en Cecilia Boers, won. te Rotter dam, Prins Hendrikkade 95; Eve line Dominique, d. van Huibregt Heyt en Ina Johanna Kosten, won. te Axel, Kanaalkade 110. 29 april. Petra Casimier Celina, d. van Leonardus Petrus Franciscus Bracke en Aneta Lison Nobert Rammeloo, won. Middenstr. 90. 30 april. Jacobus Franciscus, z. van Theodorus Cornelis Franciscus de Koning en Martha Louisa van Puijvelde, won. Wilhelminaplant- soen 20. Huwelijks-aangiften: 25 april. Jozias Izaak Michielsen, 39 j., jm., en Hilda Johanna van den Bos sche, 35 j., geh. gew., won. te Oostburg. 26 april. Cornelis Mari- nus Roose, 23 j., jm., won. te Axel, en Cornelia Francoise Su- zanna van Doeselaar, 22 j., jd. 1 mei. Gerard Jan Overbeeke, 29 j„ jm., en Cornelia Janna Hubregtse, 20 j„ jd. HuwelijksvoltrekkingenGeen. Overleden: 23 april. Florimond Levinus Roete, 76 j., echtg. van Maria Louiza Hamelijnck, won. te Terneuzen a/b ms. „Nia Domo", Vluchthaven. 24 april. Achiel Al fred de Vreeze, 27 j., ongehuwd, won. te Wachtebeke (B.). 25 april. Klaas Knol, 67 j„ echtg. van Wil helmina Pieternella Meeusen, won. te Hoek, 27 april. Krijn Die- leman, 82 j„ geh. gew. met Cor nelia Adriana van de Velde, won. te Zaamslag. 29 april. Mattheus Leunis, 55 j., echtg. van Suzanna Pieternella de Kraker, won. Ie de Fetfterstr. 1; Bernardus Willem van Kolk, 77 j., echtg. van Geer- truida Francina Bootsgezel, won. Bellamystr. 4. 30 april. Krijn van der Hoofd, 81 j., geh.' gew. met Cornelia de Putter, won. Verleng de van Steenbergenlaan 8. AXEL Geboren: 6 april. Fabiana Octa- via, d. van Michel Rene de la Ruelle en Dorothea Leonia de Cock, won. Kijkuit K 59. 13 april. Willy André Anna, z. van Herman David Cornelis van den Bos en Irene Maria Lievens, won. J. de Moorstr. 49. 19 april. Catharina Bernadette, d. van Willy Rogier Catharina de Loos en Anna Ca tharina van den Bos, won. Wal- str. 34. 23 april. Marinus Corne lis, z. van Marinus Gilles de Jonge en Janna Maria de Koeijer, won. Buitenweg 18. 25 april. Marinus Levinus, z. van Jan Zegers en Janna Pieternella de Fei.jter, won. Schapenbout O 47. 26 april. Louise, d. van Arie van der Schoor en Cornelia Johanna Knieriem, won. Kerkdreef 15. Huwelijks-aangiften18 april. Adriaan Marinus Witte, 67 j., geh. gew., won. te Terneuzen, en Ma ria Adriana Cornelissen, 61 j., geh. gew. 19 april. Frans Willem Knegt, 26 j„ jm., won. te Vlissingen, en Élise Gwendolin Huster, 22 j., jd. 25 april. Theodoor Alois Cor nelis Vonck, 24 j.. jm., won. te St. .Tansteen, en Dina Buijze, 18 j„ jd. Huwelijks-aangifte: 4 april. Jan Duitscher, 18 j., jm., won. te Apeldoorn, en Petertje Magdalena Hamelink, 17 j„ jd. Overleden: 1 april. Jacob Cové, 80 j., echtg. van Dina Koekkoek. 3 april. Jacob Marinus Scheele, 71 j., echtg. van Johanna Bakker. 15 april. Adriaan Hamclink. 65 j., echtg. van Catharina Deij. 18 april. Rachel Adriana Weeda. 83 j„ wed. van Pieter de Jonge. 23 april. Eduardus de Moor, 71 j., echtg. van Joanna Margaretha Vereecken. HOEK i - - Huwelijks-aangiften: 11 april. Aarnout de Bruijne 23 j„ jm., won. te Terneuzen, en Janneke Jansen, 18 j., jd. 20 auril. Andreas Mari nus Kaptijn, 34 j„ jm., won. te Eindhoven, en Caroline Henriëtte Hofstee, 20 j., jd. 22 april. Hen drik Joost Jacob van Doesselaar, 30 j., jm., won. te Terneuzen, en Johanna Suzanna Verha.ge, 23 j„ jd. Huwelijks-voltrekking: 18 april. Oswald Petrus Blomme, 20 j., jm., won. te Boekhoute (B.), en Pie ternella Geertruida Catharina Lantsheer, 18 j., jd. Geboorten: 8 april. Jaco-b Jan, z. van Francois C. Dieleman en Catharina Verhelst. 9 april. Ca tharina Maatje, d. van David J. W. Dietrich en Janna C. van Ta- tenhove. Overlijden: Jozi&s Mattheus Ha melink, 80 j., geh. gew. met Jan neke Hamelink. 14 april. Catha rina van de Wege, 63 j., echtg. van. Frangois P. Dieleman. ZAAMSLAG Geboorten: 7 april. Levinus, z. van Frederik Gelein de Pooter en Maria Mechielsen, won. Polder- str. 34. 13 april. Nelia Jacoba Eli sabeth, d. van Leonardus Francis cus Henricus van Ham en Jacoba van Kekem, won. C 43. 15 april. Jozias, z. van Simon van Hoeve en Adriana Geertruida van Doese laar, won. B 118. Huwelijks-aangiften: 1 april. Gelein Buijze, 22 j„ jm., won. te Terneuzen, en Adriana Scheele, 20 j., jd. 8 april. Marinus Adriaan de Vos, 25 j., jm., en Elizabeth Jaco ba van Fraeijenhove, 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen: 10 apr. Petrus Johannes Heijens, 30 j„ jm., en Oda Celestina Theresia, 36 j„ jd. 11 april. Jan Jacobus de Jonge, 54 j., geh. gew., en Maatje Jacomina de Feijter, 48 j., geh. gew.; Jan de Feijter, 26 j„ jm., en Elizabeth de Bruijne, 26 j„ jd. 18 april. Leendert Miehiel de Zwart, 43 j., jm., won. te Honte- nisse, en Jacomina Cornelia Dek ker, 37 j„ jd.; Gelein Buijze, 22 j., jm., won. te Terneuzen, en Adriana Scheele, 20 j„ jd. 25 april. Marinus Adriaan de Vos, 25 j., jm., en Elizabeth Jacoba van Fraeijenhove, 19 j., jd. Overleden: 11 april. Johannes de Wilde, 84 j., niet geh. gew., won. Molenstr. 1. 16 april. Rachel van Damrae, 88 j., niet geh. gew., won. Terneuzensestr. 8. 20 april. Daniel Reinier Riemens, 71 j., echtg. van Neeltje van Driel. won. Rozemarijnstr. 2. 23 april. Catha rina Adriana Oppeneer, 81 j., wed. van Frans Riemens, woij. Axelse- str. 75. 25 april. Neeltjg Romeijn- sen, 81 j., wed. van Jacobus An- dries Dieleman, won. B 126. 26 april. Jacomina Cornelia Dekker, 64 j., echtg. van Leendert Willem de Regt, won. Plein 18. 27 april. Kr(jn Dieleman, 82 j., weduwn. van Cornelia Adriana van de Vel de, won. Terneuzensestr. 28. 30 april. Adriana Johanna de Feijter, 63 j., echtg. van Jan Dees, won. B 18.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2