Provinciaal nieuws dan 3 BEURSOVERZICHT N.T.S. optimistisch over uit zending Benfica-Feijenoord ZATERDAG 4 MEI 1963 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 TERNEUZEN BRESKENS OOSTBURG SCHOONDIJKE LEZERS die schrijven INZAMELING VOOR DE NATIONALE KINDER BESCHERMING (Sakor) VOGELWAARDE WATERLANDKERKJE ZAAMSLAG Slingeraap Pim mocht de Koningin begroeten WIJZIGING RADIO-ZENDTIJD NIEUWE STAATSLENING Mr. J. N. SCHOLTEN TERUG UIT INDONESIË TOCH UITSTEL VAN EXECUTIE GENERAAL KONG LEE WIL THANS ONDERHANDELEN Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFEISENBANK ONGEREGELDHEDEN IN NOORD-SOMALIë BRIDGE V erkeersongeval Gistermorgen omstreeks half tien haci op de wegkruising In- valsweg-Fr. van Eedenstraat een aanrijding plaats tussen een lijn bus van de Z. V. T. M. en een Belgische bestelauto, bestuurd door de heer A. de G. uit Knes- selaere. De heer De G., die met zijn bestelauto uit de Fr. van Eeden straat kwam gereden, verleen de bij genoemd kruispunt geen voorrang aan de bestuurder van de lijnbus, rijdende in de richting Driewegen. Bij de daarop volgende botsing liep de bus aan de rechter voor zijde en de bestelauto aan de lin ker achterzijde materiëële scha de op. De a.s. Visserijdagen. Door de Stichting „Visserij- dagen Breskens is in het lokaal „De Uitkomst" 'n voorlichtings avond gehouden voor de buurt verenigingen. De voorzitter de heer R. van Quekelberghe deelde mede, dat dit jaar de Visserijdagen zullen worden gehouden op 15, 17 en 18 augustus. Iedere buurtvereniging krijgt weder een bijdrage van ƒ300 voor het maken van een praalwagen. Met de kwekers in Zundert is reeds contact ge weest over de daarvoor beno digde bloemen. Reeds nu is de Stichting verzekerd dat zij de benodigde bloemen zullen ont vangen, zelfs voor andere ge meenten. Een beroep werd daarom ge daan op bloemenplukkers. Na deze mededelingen werden dia's vertoond van enkele cor so's te Zundert als voorbeeld voor ontwerpen. Na de pauze werden enkele filmpjes over de Visserijfeesten van 19581962 vertoond. C'adzands toneelstuk. Door de heer Cor Schijve werd een Cadzands toneelstuk „Joan- tje", geheel in Zeeuws-Vlaams dialect geschreven. De opvoe ring van dit stuk dat in het be gin van deze eeuw speelt, vindt de volgende week plaats. Kindles en diploma-uitreiking Lagere Landbouwschool. Vrijdagmiddag vond onder gro te belangstelling van de zijde der ouders de diploma-uitreiking plaats van de eindexamenkandi daten vah de Lagere Landbouw school te Schoondijke. In de-kadi van de heer G. Wijf fels sprak de voorziter van het schoolbestuur, de heer G. de Badts uit Schoondijke, een har telijk welkomstwoord tot de ouders en genodigden, w.o. o.m. de burgemeester van Schoon dijke, de heer J. C. Hoftijzer, ir. J. Roest, directeur van de Rijks- Middelbare Landbouwschool en ir. J. Israël, directeur van de Praktijkschool voor de Land bouw, alsmede mej. De Zwart, directrice van de Landbouwhuis- school. De directeur van de school, de heer P. J. P. de Rijk, zeide blij te zijn met de grote plaats, die het landbouwonderwijs in Zeeuws-Vlaanderen bij de ouders inneemt, gezien de grote belang stelling van de zijde der ouders. Onder leiding van de heer Van Geffen gaven de leerlingen van de examenklasse hierna een demonstratie van de reparatie van de tractor. Op deskundige wijze werd de ontsteking van de motor gemaakt, terwijl de gehele verlichting werd nagekeken. Met veel plezier werden de op drachten door de knapen uitge voerd. Na een demonstratie van de praktijkvakken brachten de leer lingen een aardig toneelspel, ter wijl Piet de Nood declameerde. Piet van der Hooft vertelde op geestige wijze het droevige ver haal van de spin Sebastiaan, die haar dwang tot het maken van een web met de dood moest be kopen. Daarna werd aan de leerlingen van de derde klasse het rapport uitgereikt. Bevorderd naar de vierde klas se werden: C. van Bellenghem, D. van In de week van 6 tot en met 11 mei 1963 zal in het gehele land een collecte worden gehou den ten bate van de Stichting Sakor (Samenwerkende Organi saties Kinderbescherming). Deze samenwerking heeft zowel tot doel het voorkomen van ver snippering als het veelvoudig plaatsvinden van inzamelingen. Van deze nationale inzameling profiteren zowel Protestants- Christelijke, Katholieke als neu trale instellingen op het gebied van de kinderbescherming. Ook in Terneuzen zal in ge noemde week worden gecollec teerd en wel met open lijsten. Wij spreken gaarne de hoop uit dat vele stadgenoten hun bijdra ge aan die goede doel zullen wil len leveren. HET COMITÉ. Maele en W. Noe te Aardenburg; W. Baecke, P, van der Hooft en L. de Jager, allen te Biervliet; Th. Vermue te Cadzand; J. Go- vaert en J. Risseeuw te Groede; M. Murre te Hoek; F. Modde te Oostburg; J. de Putter en R. de Jonge, beiden te Schoondijke; A. Fokke en H. Westerweele, bei den te Sluis; P. de Nood te Wa terlandkerkje; H. Tazelaar en A. van Waes, beiden' te IJzendijke. Uit handen van burgemeester J. C. Hoftijzer ontvingen de vol gende leerlingen het diploma R. Blondeel, A: N. de Feijter en N. Maes, allen te Aarden burg; W. Vervaet te Biervliet; J. Cappon te Cadzand; Jac. Cam- rnaert en C. Donze, beiden te Groede; A. Mol en H. Wolfert, beiden te Hoek; P. Cornelis te Nieuwvliet; T, D'hoore te Sluis; F. Tazelaar te IJzendijke en H. Cappon te Zuidzande. Aan A. Rosendael uit Zuidzan de werd een getuigschrift uitge reikt dat hij de vierde klasse met goed gevolg heeft doorlopen. Na de diplomering sprak bur gemeester Hoftijzer woorden van gelukwens aan het adres van de ouders en noemde het behaalde diploma een waardevol bezit. In E.E. G.-verband worden aan de landbouw steeds hogere eisen ge steld. De kwaliteit moet steeds opgevoerd worden en dit is al leen mogelijk als de landbouwer gedegen vakkennis bezit. Ir. Roest, directeur van de Mid delbare Landbouwschool besprak de zeer nauwe relatie, welke er is tussen de Lagere- en Middel bare Landbouwschool. De boerenstand zal zich grote offers moeten getroosten om de boerenzoons een zo goed moge lijke opleiding te kunnen geven. Uit de op de Middelbare school bereikte resultaten blijkt, dat de leerlingen, die in het bezit zijn van het dploma van een Lagere Landbouwschool, zich op de Mid- de1 bare schooi uitstekend kunnen handhaven. Namens de leerlingen dankte T. D'hoore uit Sluis het lerarencorps voor het genoten onderwijs en bood elk hunner een boekenbon aan. De heer De Badts reikte daarna op symbolische wijze een medail le uit aan de heer T. D'hoore als de leerling met de hoogste cijfers. De heer De Rijk nam tenslotte afscheid van de geslaagde leer lingen, die als beloning de land bouwtentoonstelling te Liempde zullen bezoeken en in de buurt van het tentoonstellingsterrein gaan kamperen. Bossestraat afgesloten. Met ingang van maandag 6 mei zal de Bossestraat voor alle verkeer worden afgesloten. Deze afsluiting is nodig in verband met het uitvoeren van riolerings. werken in het kader van het bouwrijp maken van de uitbrei dingsplannen Boschkapelle en Stoppeldijk. Raadsvergadering. De raad der gemeente Water landkerkje kwam bijeen onder voorzitterschap van burgemees ter M. J. Verbrugge. Onder de ingekomen stukken bevond zich een koninklijk be sluit van goedkeuring van de dooi de raad vastgestelde riool- en reinigingsrechten en van de ver ordening betreffende het heffen van begrafenisrechten. Een verzoek van het Asthma- fonds om een gemeentelijke sub sidie werd afgewezen. Tot bestuurslid van het Zeeuws- Vlaams Borgstellingsfonds werd de heer M. J. Verbrugge benoemd. Aan de schoonmaakster van het gemeentehuis en het dorps huis M. van Opdorp-Verwulst werd eervol ontslag verleend en in haar plaats benoemd A. Neve -Ocké. De raad stelde een nieuwe ver ordening vast op het heffen van leges ter secretarie. Ook werden de vergoedingen vastgesteld voor de burgerlijke stand. Het door Gedeputeerde Staten toegezonden besluit tot herinde ling van Zeeuws-Vlaanderen werd aan de raad medegedeeld. In de eerstvolgende raadsvergadering zal dit worden behandeld. Met de A. N. W. B. zal contact worden opgenomen over de weg- kruisingen met de Provinciale- weg en het dorp, alsmede van de kruisngen in de verschillende buurtschappen om deze tot voor rangskruisingen te maken. Wan neer de wegen in de kom der ge meente gereed zullen zijn, vreest men, dat als deze geen voorrangs kruisingen zullen worden er in de toekomst ongelukken zullen gebeuren. De voorzitter zegde toe hierover vlug contact te zul len opnemen met de webbeheer ders en de politie, terwijl hier over ook advies zal worden inge wonnen bij de A. N. W. B. Samenstelling Stembureaus. Voor de op 15 mei te houden verkiezing voor de Tweede Ka mer zijn door B. en W. de vol gende stembureaus gevormd: Stembureau I (lokaal Chr. Kleuterschool) Voorzitter: de burgemeester; leden; J. W. Kusee en W. Faas. Plaatsvervangende leden: J. van Hoeve en H. de Feijter. Stembureau II (lokaal voor malige openbare lagere school, Veerstraat). Voorzitter: A. Koster; leden: C. A. de Kraker en J. H. Ver- helst; plaatsverv. leden; C. J. Dees en J. J. Haak. Stembureau III (lokaal Bijz. school Reuzenhoek). Voorzitter: F. de Koeijer; le den: J. van Cadsan en L. F. Flo- russen; plaatsverv. leden: I, M. C. de Jonge en J. C. Eijke. Gemeentelijke Badinrichting. Gedurende de maand april wer den in de gemeentelijke badin richting alhier 774 baden geno men. De rondgang die Koningin Ju liana donderdagmiddag door Artis ifïaakte na de herden kingsbijeenkomst ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan, heeft langer geduurd dan in het tijdschema was voorzien. Het aardigste moment kwam vlak vóór het einde toen de Koningin nog even een kijkje wilde nemen in het vernieuw de vogelhuis en in het apen- huis, waar zij speciale belang stelling toonde voor de man nelijke gorilla „Babar", die binnenkort een levensgezellin krijgt. Tijdens de herden kingsbijeenkomst had staats secretaris Scholten nu wel ge zegd dat de dieren de enige waren die niet van het jubi leum weten, maar dat geldt niet meer voor de slingeraap „Pim"; hij werd namelijk uit verkoren om namens alle die ren de hoge bezoekster te be groeten en hii kon bijna geen afscheid nemen. In het pas geopende nachtdie renverblijf „De wereld der desternis" had Koningin Ju liana zich uitgebreid laten voorlichten, speciaal over de verwantschap tussen sommige groepen van deze dieren. Zij toonde een grote belangstel ling voor deze jongste aan winst van de dierentuin. De verdubbeling van de weke lijkse radio-zendtijd van de V.P.R.O. tot tien uur heeft ge leid tot een nieuwe zendtijd-ver deling, die 1 oktober 1963 zal in gaan. Blijkens de desbetreffende beschikking van de staatssecre taris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Y. Scholten, komen d'e wijzigingen op het vol gende neer: De bestaande morgenwijdingen van 10.0010.20 uur en de dag opening van 7.508.00 uur van de V.P.R.O. blijven gehandhaafd. Het korte vóóravondprogramma van de V.P.R.O. op woensdag en zaterdag van 19.3020.00 uur en het vrijdagavondprogramma van 22.4023.00 uur komen te ver vallen. Daartegenover krijgt de V.P.R.O. voorafgaand aan zijn vrijdag avondprogramma van 19.30 21.00 uur de beschikking over de tijd van 16.0019.30 uur. Op de zender, waarover de K.R.O. en de N.C.K.V. hun uitzendingen verzorgen, verkrijgt de V.P.R.O. 2Vs uur zendtijd op donderdag van 11.4514.15 uur. Dit laatste betekent, dat de uitzendingen van de V.P.R.O. van 1 oktober a.s. af over de beide zenders zul len worden verdeeld en wel zo danig, dat de V.P.R.O. op de ene zender 7% uur en op de andere zender 2Vs uur per week uit zendt. Over een eventuele verschui ving van zendtijd op de zondag is nog overleg gaande. Zoals bekend, hadden de om roepverenigingen zich in het na jaar van 1962 bereid verklaard onder bepaalde voorwaarden aan een verlenging van de zendtijd van de V.P.R.O. tot tien uur per week mee te werken. Bij het nadere overleg over deze voor waarden, dat onder leiding van de regeringscommisaris voor het radiowezen heeft gestaan, is, naar het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen thans mededeelt, volledige over eenstemming tussen alle om roepverenigingen bereikt. De minister van Financiën is voornemens over te gaan tot de uitgifte van een 4% procent staatslening groot 300 miljoen tegen een koers van 99% pet. Aflossing van de lening zal, te beginnen op 1 juni 1964, ge schieden in 30 jaarlijkse termij nen en wel afwisselend 3 pet, 4 pet en 3 pet per jaar, zodat telkens in drie opeenvolgende jaren 10 pet van de lening wordt gedelgd. Versterkte of algehele delging is de eerste 10 jaren niet toegestaan. De rente gaat in op 1 juni 1963: de coupons verschijnen jaarlijks oo 1 juni. De storting op de toegewezen schuldbewijzen zal moeten ge schieden op 13 juni 1963. Aan gezien deze storting 12 dagen na de coupon-datum geschiedt zal op de stortingsdatum een bedrag van 1,40 per 1000 aan lopende rente moeten worden bijbetaald. Schuldbewijzen in de nieuwe lening zullen worden afgegeven in stukken van 1000 en 100, terwijl deelneming in de lening in de vorm van schuldregister- inschrijvingen zal kunnen ge schieden tot bedragen van ten minste 100.000. Het ligt in de bedoeling de in schrijving open te stellen op dinsdag 21 mei a.s. van 9 tot 16 uur bij het agentschap van het ministerie van Financiën te Amsterdam. Opneming van deze lening in de notering ter beurze van Am sterdam en Rotterdam zal wor den bevorderd. Het prospectus zal binnen kort, vermoedelijk op 10 mei a.s., verschijnen. Er is bereidheid tot samen werking met Nederland in Indo nesië, doch op zekere voorwaar den. Welke deze waren vertelde mr. J. N. Scholten, president van de Nederlandse Staatkundige Studenten Federatie, die een be zoek van 7 weken aan Indonesië heeft gebracht, vrijdagavond bij zijn terugkomst op Schiphol. „De Indonesische pers heeft het hoog opgenomen, dat in Ne derland nu al over schadevergoe ding wordt gesproken voor de vroegere Nederlandse bezittin gen in Indonesië", zo zei hij, „Over het algemeen is de bevol king van mening, dat Nederland geen kleine Westeriingetjes moet sturen maar uitsluitend mensen, die volledig bereid zijn de Indonesische afschuw van kolonialisme te respecteren. Men is op dit punt zeer gevoelig en wanneer men nu a] over schade claims zou beginnen, dan zegt Indonesië: „Dan maar liever geen samenwerking." Mr. Scholten heeft in Indone sië o.a. met premier Soekarno een gesprek mogen voeren. Ook werd hij door enkele ministers en door de leiders van de vijf grote politieke partijen ontvan gen. Hij bezocht de grootste uni versiteit op Java en deelde op Schiphol mede, dat er overeen stemming is bereikt voor een eerste uitwisseling van studen ten. In juli zullen 35 Nederland se studenten 6 weken op bezoek gaan in Indonesië, in september komen 35 Indonesische studen ten naar Nederland, eveneens voor een verblijf van 6 weken. Een rechter van het Ameri kaanse federale hooggerechts hof heeft vrijdag, enkele uren vóórdat zij in de gaskamer van de gevangenis van San Quentin terecht zouden worden gesteld, de opschorting van het dood vonnis gelast tegen drie man nen, die wegens moord op een logementhouder ter dood waren veroordeeld. Donderdag was ge meld, dat het hof een verzoek om gratie voor hen had afge wezen Rechter Douglas verleende het uitstel, omdat het hof nog twee andere zaken in behande ling heeft, die mogelijk van in vloed kunnen zijn op de zaak tegen de drie ter dood veroor deelden. Vijftien dagen nadat het hof in de twee bedoelde za ken uitspraak zal hebben ge daan, kunnen de verdedigers van het drie-tal een verzoek om een nieuwe behandeling van hun zaak voor het voltallige hooggerechtshof indienen. GEBAK VOOR OLIFANTEN VAN JUBILEREND ARTIS De Amsterdamse dierentuin „Artis" bestaat 125 jaar en dat hebben donderdagochtend ook de dieren gemerkt. Directeur dr. E. F. Jacobi ging persoonlijk met een schaal gebak rond, waarvan vooral de olifanten niet afkerig waren. Generaal Kong Lee de bevel hebber van de neutralistische strijdkrachten in Laos, heeft donderdag erin toegestemd deel te nemen aan overleg met zijn linkse tegenstanders. Men weet echter nog niet waar de bespre kingen'zullen worden gehouden. Bij de jongste ontmoeting -tus sen de neutralistische premier, prins Soevanna Poema en de iinksgezinde prins Soevanoevong had de laatste voorgesteld in tegenwoordigheid van de premier een bijeenkomst te beleggen van militaire en burgerlijke partijen in het geschil. - - r— 3.000.001, .000,—) Dat is bet totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aar gesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim drie miljard gul den. Crik U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de Walstraat 7 TERNEUZEN Noordstraat 6 AXEL „Het is in ieder geval beter een slecht beeld te hebben dan helemaal niets", aldus de pro grammacommissaris van de N. T. S., de heer J. W. Renge- link, bij zijn terugkomst vrijdag middag uit Madrid, waar hij met Spaanse en Portugese TV-auto= riteiten definitieve overeenstem ming heeft bereikt voor de uit zending van de voetbalwedstrijd BenficaFeijenoord op woens dagavond 8 mei. Het wordt de eerste TV-uitzen- ding die Portugal naar het bui tenland zal relayeren en het blijft een experiment, want in allerijl moeten nu nog tijdelijke voorzieningen worden getroffen, aangezien Portugal in technisch opzicht voor dit soort uitzendin gen nog geen apparaat bezit. „De Portugese TV zal zich echter tot het uiterste inspannen om het voor elkaar te krijgen", vertelde de heer Rengelink. „Benfica heeft de uitzending in Portugal zelf verboden en voor uitzending naar Nederland en eventueel andere landen slechts na grote aarzeling toestemming gegeven. Men ziet dit als een precedent en is bang dat nu het hek van de dam aan liet gaan is." Het beeld moet door Spanje worden gestraald en dit geeft een nieuwe technische moeilijk heid, want Spanje beschikt niet zoals de - Eurovisielanden over een dubbel net en moet dus het eigen reclameprogramma opzij schuiven. Dit heeft nogal wat voeten in de aarde, temeer daar in het met goed voetbal zo ver wende Spanje voor de wedstrijd BenficaFeijenoord slechts zeer matige belangstelling bestaat. De Spaanse TV wil het offer toch brengen. In de komende dagen zal nu tilings aan een verbinding van Portugal naar Spanje worden gewerkt. Wel bestaat er in om gekeerde richting een verbinding van Spanje naar Portugal, maar die kan voor uitzendingen naar Spanje toe niet worden benut. Portugal zal nu voorzieningen treffen naar de Spaanse grens STAATSFONDSEN GEDRUKT De grote verrassing voor het Damrak is gistermiddag het aankondigen van een nieuwe 4% procent staatslening 1963, tegen 99% procent, groot 300 min, geweest. Hierop had men in de staatsfondsenhoek niet gerekend. Men is op de Amster damse beurs van mening, dat deze lening, gezien de markt- constellatie in de staatsfondsen- hoek, „scherp" is gesteld. Onder invloed van genoemde aankon diging stonden de staatsfondsen gistermiddag onder druk, vooral de 4% procent leningen. De handel in deze hoek was zeer kalm. Van de internationale waar den werden aandelen Kon. Olie ex 3,65 slotdividend verhan deld op 174,50, tegen donder dag als slotprijs 177,70, cum dividend. Een gedeelte van dit dividend werd dus reeds inge haald. De vraag voor de olie aandelen kwam gedeeltelijk van Amerikaanse zijde. De handel Vier personen zijn woensdag gedood en 17 werden gewond toen de politie het vuur opende op een menigte in Hargeisa, een stad in Noord-Somalië, het voor malige Britse protectoraat Soma, liland. Een menigte die trachtte de toegang tot de plaatselijke vee markt te blokkeren uit protest tegen door de regering opgeleg de be'astingverhogingen, keerde zich tegen de politie. Verscheide ne politie-agenten liepen verwon dingen op. in deze hoek was kalm. Gister morgen werd als hoogste prijs voor de olie-aandelen 175,10 betaald. Philips werd uit de markt genomen voor Zwitserse en Amerikaanse rekening. Dit fonds verbeterde op 159,60 ca. 1,30. Door gebrek aan kopers daalde Unilever 20 cent tot 162,90. AKU bleef onveran derd op 458V2, terwijl van Hoog ovens 2 punten afging op 568'/'z. Mede in verband met het na derende weekeinde was de han del in de hoofdfondsen zeer kalm. Het Damrak ondervond gisteren enige steun van de Westduitse beurzen, waar de stemming vast was. In Wall Street konden de Nederlandse hoofdfondsen zich donderdag zeer goed handhaven. K. L. M. lag er wederom gevraagd in de markt en sloot er dollar ho ger. Deze aandelen werden dan ook gistermiddag op het Dam rak hoger geadviseerd. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week bleef AKU deze beursweek nauwelijks prijshoüdend. Hoogovens kon den zich een 7-tal punten ver beteren. Philips, Unilevers en Kon. Olie gaven goede koers- verhogingen te zien. In de scheepvaarthoek was de handel kalm. Aandelen Kon. Boot gingen 3 punten hoger op 153V2 in andere handen over. De leidende cultures gaven weinig verandering te zien ten opzichte van het voorgaande slotniveau. In de lokale afdelingen waren de orders schaars. Aandelen „Ned. Bontweverij" werden vijf punten lager laten op 93 gead viseerd. Dit in verband met het passeren van het dividend (v.j. 7 pet) door deze maatschappij. Het onveranderde dividend van „Bronswerk" bracht de advies- koers voor dit fonds 1 puntje hoger op 188. Het gepubliceer de jaarverslag van „Nijverdal- ten Caté" bracht een lagere ad- vieskoers voor de aandelen. In verband met het herden ken van de bevrijdingsdag hield de voorzitter van de Vereen! - ging voor den Effecenhandel, even vóór de beurshandel een aanvang nam, een toespraak. Beursindices 1/5 2/5 3/5 Int. conc. 528.8 529.2 528.5 Industrie 344.5 346.9 345.3 Scheepvaart 146.1 146.8 147.3 Banken 236.6 238.2 238.4 Handel, etc. 153.2. 153.3 154.0 Algemeen 382.3 382.7 382.1 N abeurskoersen AKU: (460%) Hoogovens(567 Kon. Olie: 172.50—174.30 (174.10 ex. div.) Philips: 158.50 gb159.50 (159.60) Unilever: 162.50—163.00 gl (163.00) Stille ongeanimeerde markt. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor bui tenlands bankpapier, vandaag geldend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.0310.13, Ca nadese dollar 3.313.36, Ameri kaanse dollar 3.573.61, Franse frank (100) 73.20—73.70, Belgi sche frank (100) 7.11—7.16, Ita liaanse lire (10.000) 57.0059.00, Duitse mark (100) 89.75—90.25, Zweedse kroon (100) 68.70 69.70, Zwitserse frank (100) 82.9583.45, Deense kroon (100) 51.7052.70, Noorse kroon (100) 49.8050.80, Oostenrijkse schil ling (100) 13.90—14.00, Portu gese escudo (100) 12.5512.70, Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.92V26.07V2. en Spanje zal op eigen terrein hetzelfde doen naar de Portu gese grens. In dit grensgebied blijft een strook van 70 a SO km bergachtig terrein liggen, waar Nederland de beide uiteinden aan elkaar moet zien te knopen. Daartoe vertrekt vandaag van Schiphol in een Convair van de K.L.M. uitgebreide apparatuur, waaronder parabolische straal zenders en ander technisch mate riaal. Niet de N. T. S. verzorgt dit, doch zoals altijd de P. T. T., die een staf van circa 10 man naar Portugal zal sturen. Dit personeel zal de kleine straalzen ders in het bergachtig terrein moeten plaatsen. De kijkers moeten voorbereid zijn op mogelijke storingen en op een vermoedelijk lang niet volmaakte kwaliteit van het beeld. In Spanje is b.v. de span ning van de elektriciteit niet al door gelijk. Die zakt en stijgt volgens de heer Rengelink soms met golven. Benfica krijgt een stevige ver goeding van de N. T. S. voor de toestemming tot uitzending. Welk bedrag dit is, wilde de heer Rengelink liever niet zeggen. Daarnaast komen er. nog kosten voor de verbinding tussen Span je en Portugal en tot slot de huur van het K.L.M-vliegtuig. VOORWEDSTKI.JDEN GEMENGDE PAREN In hotel „Des Pays-Bas" te Terneuzen werden de voorwed strijden gespeeld voor gemeng de paren voor het district Zee land. Er namen twee groepen van 10 jaren deel, waarvan de nrs. 1 en 2 der beide groepen in de finale om het kampioenschap van Zeeland geplaatst worden. Bovendien werd er gespeeld om het kampioenschap jeugd- bridge. Aangezien er geen ver dere deelnemers in Zeeland zijn, zuilen de als no. 1 geëindigden deelnemen aan de wedstrijuen om het landelijk kampioen schap. De uitslagen luidden: GROEP A: M.P. 1. Mevr. Maathr. J. de F'eyter (Luctor) 69,5 2. Hr. Mw. Meulenberg (Luctor) 62 3. Mej. hr. Jurry (Terneuzen) 61,5 4. Hr. Mw. v. Kerkvoort (Luctor) 56,5 5. hr. Mw. Robijn (Luctor) 55 6. Mw. Doppegieter hr. Elfers (Luctor) 52,5 7. Mej. van Damme hr. v. d. Goes (Luctor) 49,5 8. Hr. Mw. de Bruijn (Luctor) 49 9. Hr. Mw. Bogaard (Luctor) 40,5 10. Hr. Mw. Verschelling (Luctor) 38 GROEP B: 1. Hr. Mw. Janse (Luctor) 72 2. Mw. v. d. Drieshr. Pijma (Luctor) 62,5 3. Hr. Mw. Sandrini (Luctor) 62,5 4. Hr. Mw. Voorhans (Luctor) 58 5. Hr. Mw. Kruishoop (Terneuzen) 57,5 6. Hr. Mw. Willemstein (Luctor) 52 7. Mw. Bruggeman hr. B. IJsebaert (Luctor) 51,5 8. Mw. Wijnehr. v. d. Hooft (Luctor) 48 9. Hr. Mw. v. d. Ouden (Luctor) 41 10. Hr. Mw. Versprille (Luctor) 35 Jeugdbridge: 1. HH. BliekTijssen 26 2. HH. HovingVisser 21 3. Mej. hr.' de Ridder 19,5 4. HH. TijssenBrom 18,5 5. HH. Verschelling Simons 17,5 6. DD. Muller— V. d. Griek 17,5

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3