motorolie mei Verkoudheid SPRO INCIDENT IN LAOS KERKDIENSTEN Binnenlands nieuws Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zondagdiensten Voor de zondag ZATERDAG 4 MEI 1963 In de buurt van de Laotiaanse stad Ponsavane zijn vrijdagmid dag twee hefschroefvliegtuigen van de internationale controle commissie door onbekenden be schoten en ernstig beschadigd. Met de twee toestellen waren vrijdagmorgen de neutralisti- sche premier Soevanne Phoema en zijn gevolg naar het hoofd kwartier van de communistische Pathet-Laotroepen in Khang Khay gevlogen. Zij zijn daar nu gestrand daar dezelfde toestel len hen naar de hoofdstad van Laos hadden moeten terugbren gen. De wentelwieken waren, na de premier en zijn gevolg in Khang Khay te hebben afgezet, weer opgestegen om te trachten het stoffelijk overschot te ber gen van een Franse onderoffi cier die donderdag bij de brug van Ponsavane door een mijn- ontploffing om het leven was gekomen. Aan boord van de toestellen, waarvan de beman ningen uit drie Fransen beston den, bevonden zich de Canadese vertegenwoordiger in de inter nationale controlecommissie Briddle, de Poolse vertegen woordiger Marek, de Franse zaakgelastigde in Vientiane, Mi chel Cadot, een Franse pater en een aantal Franse militairen. Volgens onbevestigde berichten zou ook de voorzitter der con trolecommissie, de Indiër Avtar Singh, zich in één der toestellen hebben bevonden. De Canadees Briddle is, volgens het radio station van de Pat': dat de schuld van de beschieting aan „reactionairen" gaf ern stig aan een been gewond. De andere inzittenden zouden on gedeerd zijn. Zij kunnen echter het geïsoleerde Ponsavane niet verlaten. Volgens een lid van de internationale controlecom missie werden de hefschroef vliegtuigen hevig beschoten toen.zij zich op de grond bevon den. met afgezette motoren. Bij de beschieting zouden automa tische wapens en mortieren ziin gebruikt. Over de radio van de Pathet Lao in Khang Khay werd later omgeroepen, dat „neutralisti- sche reactionairen" verantwoor delijk zijn voor de beschieting van de twee wentelwieken. Vol gens het radiostation was het vuur geopend toen het lijk van de Franse onderofficier aan boord van één der toestellen werd gebracht. To; de inzitten den zouden ook officieren van de Pathet Lao hebben behoord. Eén der hefschroefvliegtuigen was tijdens de beschieting in brand gevlogen, aldus het radio station. Volgen;; latere berichten wa ren de Canadees Briddle, de Pool Marek en de voorzitter van de internationale controlecom missie niet aan boord van de beschoten toestellen. Zij waren, evenals premier Soevanna Phoe ma, in Khang Khay achterge bleven. Wie dan wél de gewon de Canadees is, kon niemand tot dusver in de grote verwar ring te Vientiane meedelen. Nederlandse kustvaarder aan de grond Het Nederlandse m.s. „Ursa Minor" is donderdagavond bij Mulroy Bay, in de omgeving van Londonderry in Noord-Ierland, aan de grond gelopen. Het 386 ton metende vaartuig, dat met een lading tarwe van Dublin op weg is naar Milford, verkeert niet in onmiddellijk gevaar en heeft zo op het oog geen schade opgelopen. De „Ursa Minor" is eigendom van E. Wagenborg's Scheep vaart- en Expeditiebedrijf in Delfzijl. oost zeeuws-vlaan deren zondag 5 mei ned. hekv. hekk. Axel: 10 uur Ds. J. Scholten. 2.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W- ■T. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 uur Ds. E. Gramsbergen. Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Tim- mers. Philippine: 9.00 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 9 uur en 10.30 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Terneuzen: Kerk Noordstraat: 10 uur Ds. J. A. Poelman. (Bed. H. Doop.) 7 uur Ds. J. Scholten. Gebouw „De Schakel": 9.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. M. Becht. 2.30 uur Ds. E. Grams- bergen. Othene: 2.30 uur Ds. Ph. M. Becht. donderdag 9 mei Hoek: 3 uur Huw. bev. bruids paar Van DoeselaarVerhage. geref. kerk. Axel: 10 en 3 uur Ds. Van Leeu wen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ver beek. Terneuzen: 10 uur en 4.30 uur Ds. W. C. van Hattem. geref. kerk Vrijgemaakt.) Hoek: 10.30 uur en 2.30 uur Ds. Ohmann. Terneuzen: 9 uur Ds. C. v. d. Jagt, van Zoutespui. 4.30 uur Ds. A. Kuiper, van Axel. chr. geref. kerk. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. geref. gemeente. (Vlooswijkstraat.) Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Hoek: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF. gemeente. (Syn.) (Frans Halslaan.) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. Axel: 10 uur en 3 uur leesdienst. oud geref. gemeente. Terneuzen: 9.30 uur. 2 uur en 6 uur Ds. De Reuver. volle evang. gemeenschap (Filadelfia kapel) Terneuzen 10 uur samenkomst. 20.30 uur bidstond. Iedere vrij dagavond om 8 uur samenkomst. doopsgezinde gemeente Aardenburg: 10.15 uur Mej. A. W. Bos. vrije evang. gemeente Terneuzen: 7 uur (in lokaal „Bethel") Ds. De Jonge, van Yerseke. leger des heïls. Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst: 7.30 uur Verlossings samenkomst. Leidster: kapiteine H. Bierman. rooms-katholieke kerk Axel: 7 uur en 8.30 uur Gelezen H. Mis; 10 uur Gezongen H. Mis. 14 uur Lof en 19 uur Gelezen H. Mis. Hinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uuv H. H Missen. Huist: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur, 10 uur en 17 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur: H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur en 9.30 uur: H. H. Missen; 17.00 uur: Avond mis. Triniteitskerk: 8 uur en 11 uur: H. H. Missen. west zeeüyvs-vla anderen. ned. herv. kerk. zaterdag 4 mei Oostburg: 7 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen en Ds. J. B. van Me- chelen. (Interkerkelijke doden herdenking en bidstond voor de vrede,). Schoondijke: 7.40 uur Ds. P. A. L. Brinkman, pastoor A. H. J. M. Dierick en Ds. J. D. de Vries. (Interkerkelijke dodenherden king en bidstond voor de vrede.) ZONDAG 5 MEI Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. Spaans. Biervliet: 9.30 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 10 uur Eerw. Heer Iz. Verduyn. 6.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 10 uur Ds. W. C. Luu- ring. (Bed. H. Doop.) „Hedenesse": 10.30 uur Wika W. K. de Haan. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat: 10 uur Eerw. Heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 10 uur Ds. Joh. Bve- zet. Oostburg: 10 uur en 11.30 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 10 uur Gust. M. C. de Vries. Schoondijke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. St. Anna: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9.00 uur Ds. L. Spaans. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 10 uur Ds. C. van Evert. Zuidzande: 9.30 uur Vic. B. Jager, van Amstelveen. Protest tegen huwelijksreis van prinses Alexandra Zes socialistische leden van het Britse Lagerhuis hebben vrijdag een motie ingediend, waarin het wordt betreurd dat prinses Alexandra en Angus Ogilvy een deel van hun witte- broodrweken in Spanje zullen doorbrengen. In de motie wordt het betreu renswaardig genoemd, dat „leden van de koninklijke familie met vakantie naar Spanje gaan zo kort nadat de regering-Franco door de terchtstelling van Gri- mau weer eens heeft laten zien, dat zij de beschaafde gedragsnor. men niet wil aanvaarden". Volop bloesempracht in komende weekeinde De algemene Nederlandse ver eniging voor vreemdelingen ver keer (A.N.V.V.) heeft van de desbetreffende 'provinciale V.V.V.'s de volgende prognoses ontvangen omtrent de bloei van de fruitbomen: De provinciale Gelderse V.V.V. meldt, dat in de Betuwe en het land van Maas en Waal het komend weekeinde de ker- se-, pere- en pruimebomen in volle bloei zullen staan. De pro vinciale Utrechtse Bond voor Vreemdelingen-Verkeer voor spelt, dat zijn rayon vandaag en morgen hetzelfde beeld te zien zal geven. En ook de pro vinciale V.V.V. in Limburg ver wacht, dat in haar gebied in de week na 3 mei de kerse-, pere en pruimebomen volop zullen bloeien. De appelbomen zullen tevens beginnen zich in hun lentefeesttooi te steken. De provinciale Drentse V.V.V. zegt tenslotte, dat het vrijwel zeker is, dat het komende week einde en in de daarop volgende hun witte bloesempracht ten toon zullen spreiden. Ook in de bollenstreek en de Keukenhof staan de verschillen de gewassen nu in bloei, zo meldt de provinciale V.V.V. Zuid-Holland. RAVAGE HEBEN TERNEUZEN: Luxor-Theater, 9 uur: „Vrouwenjacht in Ke nya". Concertgebouw, 8 u.: „Vlam men over Kansas". Hotel „Rotterdam", 2 uur: Verkiezingsbijeenkomst Anti- Eev. Kiesvereniging in de Sta- tenkring Hulst. Zuidersportpark, 3 u.: Tern. BoysSpui. AXEL: Het Centrum, 9 uur: „Jerry als huisknecht". Terrein Buitenweg, 4.15 u.: AZW-SW. ZONDAG 5 MEI TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 u.: .Vlammen over Kansas"; 4.30 en 8 uur: „Vrouwenjacht in Kenya". Concertgebouw, 8u.: „Vlam men over Kansas". Zuidersportpark, 2 u.: Ter neuzen I—Internos I; Terneu zen II—Internos II. AXEL: Het Centrum, 3.45 uur „Jerry als huisknecht"; 8 uur: „Vroeg rijp". MAANDAG 6 MEI TERNEUZEN: Concertgebouw, 8 uur, Z.V.U.: Toneelspel „Een maand op het land". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Vroeg rijp". - 1 -v; terneuzen Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter A. C. S. van Breda Vriesman, Herengracht 11, tel. 2003. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene en Wit-Gek? Kruis: zuster E. A. H. de Vries, Van Steenber genlaan 67, tel. 3360. axel Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstraat 8, tel. 01155—666, dierenartsen Van zaterdagmiddag 12 uur'tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. Jans sen, Stationstr. 10 te Axel, tel. 488. Deze gigantische ravage ont stond dezer dagen by Port Jervis in de staat New York, toen daar tengevolge van zware regenval een goederentrein van 91 wagons ontspoorde. Twee leden van het treinpersoneel werden gewond; de materiële ravage was enorm. Hoewel het opruimingswerk di rect op grootse wijze werd aan gepakt, dunrde het nog ruim drie dagen voordat de lijn weer berijdbaar was. jezus in het midden. .en Jezus in het midden. Johannes 19 18. Het is zeker niet toevallig ge weest, dat Jezus juist in het midden hangt. Daardoor werd Christus in het brandpunt van dit gruwelbedrijf geplaatst. Zijn leven was midden in de nood van de mensen. Het werd Hem ook niet vergund „terzij" te sterven. Zijn sterven lag mid den in de schuld en de dood der mensen. Daar „in het midden", daar hing Jezus voor Zijn werk uit stekend. Dat was inderdaad een uitgezocht plekje. The right man in the right place. Dat was de plaats, waar Hij Zijn werk het best kon verrichten. Hij was gekomen, niet om de kantjes eraf te lopen, maar om daar te staan, waar de hardste en felste slagen vielen, waar de spot het scherpst, waar de last het zwaarst was. Zo is Hij er mid den in gesprongen. Midden in de moordenaren. Midden in de ontzaglijke schuld, de gruwe lijke nood, het eeuwig oordeel der moordenaren. Hij hangt met ze mee Hij bloedt met ze mee Hij sterft met ze mee. „Mèt ze mee?" O neen! Jezus in het midden dat is onein dig dieper. Dat is oneindig meer dan mee-leven en mee-lijden, dan mee-bloeder. en mee-ster- ven. Dat is: vóór hen lijden, vóór hen bloeden, vóór hen sterven. Daarom hangt Hij in hun midden om voor hen de slagen, de nagels, de' angst, de pijn, de dood, de hel op te van gen. Hij is de bliksemafleider,'. die de volle vracht van Gods toorn tot Zich trekt. Hij is het schutdak, waaronder zij dek king vinden. Zoals de hen haar kiekens beschermt, zó dekt Hij hen. Nog enkele ogenblikken, dan. wordt de Kruisheuvel ontruimd. Dan worden.de staken leeg. Dan stijgen ze alle drie van hun hoge stoelen af. Dan is voor deze twee de tijd voorbij. Dan hangt Jezus niet meer in het midden. Maar voor hangt Hij er nog. Nog in het midden. Zijn door boorde handen reiken naar de anderen aar weerszijden één. (Uit „De Stem achter U".). 1 Wanneer Oostcluitse grenswachten mogen schieten Een woordvoerder der West- duitse strijdkrachten in het grensgebied met Oost-Duitsland heeft medegedeeld dat Oost- duitse grenswachten in het ver volg mogen schieten, wanneer zij worden „uitgedaagd door burgers en uitdagende elemen ten van de bondsrepubliek". Dit staat in nieuwe, aan de grens wachten verstrekte richtlijnen. Onder „uitdagingen" wordt verstaan: het samengroepen van Westduitsers op Westduits ge bied nabij de Oostduitse grens, het spreken met een Oostduitse grenswacht, het fotograferen van een Oostduitse militair en het werpen van sigaretten over het „niemandsland" tussenbeide delen van Duitsland. Voorkom Rillerig? Onprettig'? Vlug: AVE EVA h a door g! olaf j. de landell 55) Geertje van Brigge vond het hoog tijd worden, dat meneer Derk verstandig werd en een vrouw koos. En Aatje Broek vond het meisje van meneer Derk een fijne dame. Bij die woorden trof Eva een al te tintelende knipoog uit een paar grijze mannenogen. Ze besefte met een wee gevoel, dat Derk weinig fijne damesmo menten van haar had meege maakt, en concentreerde zich met kracht op de uitspraak van de juffrouw uit de banketwinkel: ,,'t Is een lief meisje, en helemaal niet zo'n nuf, die niks lust!" Derk moest midden onder het eten langdurig neussnuiten en had daarna een rood hoofd. Maar Eva had geen tijd voor gepeinzen, hoe hij daaraan mocht komen: Gert Petroleum vond de jonge meneer z'n verloofde heel liefelijk; „bijna net zo liefelijk," had hij gezegd, „as-ie-zelf." Nu wilde Eva dan toch in haar beheersing enige beschaafdheid tonen, en trok alleen de wenk brauwen op. Derk verslikte zich een beetje en moest drinken. En Teuntje was het schaaltje van 'de roomstruif wezen terug brengen bij Betsie, en had tijdens een bakkie koffie in de keuken gezegd: „Ze passe best bij me- kaor. Hij had geen betere keus kenne doen as duzze." Toen moest Derk onverwachts zó bulderend lachten, dat hij zijn vork en z'n mes en z'n servet ver loor. „Wat ben je toch een rare jon gen, Derk," zei mevrouw Van Hellenduyn. Doch Eva kreeg boven de tafel rand een tweede knipoog. En tot haar verbijstering moest ze vast stellen, dat ze intiemer met hem was, dan ooit tevoren. HOOFDSTUK IX. En al zóü Eva nu inderdaad die middag hebben willen weggaan laten we eerlijk blijven dan had ze 't nog niet kunnen doen, want ze kreeg barstende hoofd pijn. Het begon aan tafel al, „kind wat trek je weg," zei mamaatje Van Hellenduyn, en haar zoon keek zorgelijk op van zijn toast met sardientjes. Eva mompelde een beleefd glimlachende verkla ring voor haar hoofdpijn. ,,'t .Was gisteren ook zo druk!" beaamde Derk's moeder. Enfin Eva moest na de lunch maar even gaan rusten, met een aspirientje. Derk, stil en volgzaam als een bar trouwe hond, installeerde haar in een hangmat tussen twee ceresia's met een mollig kussen onder 't hoofd en een plaid om in te liggen. Als ze de ogen opende zag ze een koepel van dieprose met het verrukkelijkste hemel blauw erachter; en als ze haar ogen gesloten hield, was er een koesterend licht om haar heen, als van schemerlampen: helder, zonder te hinderen. Eva dommelde een beetje weg en voelde zich net zo ijl en rose worden als het licht. De wind be woog de bomen heel zacht en ze meende zwevend te schommelen. Plet was 't behaaglijkste moment dat ze tot dan in haar nieuwe gedaante had beleefd. Toen ze eenmaal zo lag, gleed de hoofdpijn achter haar ogen weg; zo volmaakt ontspannen was ze nog nooit geweest. Maar was ze ooit zo gespannen ge weest, als in de voorafgaande da gen? Nee, zelfs niet bij het overlij den van haar vader. Bovendien lag nog steeds dat onberedeneer de geluksgevoel op de bodem van haar hart die onbetemde blij heid, alof nu pas de meimaand ook in haar begon te bloeien; en waarom? Overal om haar heen sjilpten en floten de vogels, de lentewind zong in de bloesems en een keer hoorde ze zelfs onder de hang mat de piepende en jubelenae- kwetterende conversatie van een kloek met kuikens voorbij trek ken. Telkens de oude, wijze stem van de moeder erbij, onder het hoge nieuwsgierige kieken-ge- oraat. Eva bedacht, of vader Van Hellenduyn kuikens op het gazon niet zou afkeuren, en had wel graag even gekeken. Maar de kui kens vertrokken merkwaardig haastig, met vleugelgefladder en schelle uitroepjes en Eva hoorde nóg iets, wat haar deed besluiten, de ogen niet te openen: heel voor zichtige voetstappen. Waarschijnlijk sluimert elke vrouw op z'n ogenblik! Eva lag stil en haalde zg rustig mogelijk adem, hoewel haar hart begon te steigeren. De kuikens verdwenen met coquette schatertjes, onder het bedarend gemurmel van de kloek. En de voetstappen stonden stil. Eva bad de Almaoht, om haar van een blos te verschonen en haar gebed ging nogal vlot in ver vulling. Maar haar hart deed minstens zo gek als een kuiken tje het fladderde en piepte en had geen plaats meer, waar het hoorde te zitten. En de voetstap pen bleven stilstaan. Ze kreeg kramp in haar rug van van 't elegante liggen en overleg de of iemand, die zo vast sliep als zij, zich zou kunnen bewegen, 't Leek niet logisch. De voetstap pen zwegen nadrukkelijk. Eva's oogleden snakten ernaar, even open te mogen gaan wie kon er in 's. hemelsnaam de on kiesheid hebben, zo lang te blij ven staan bij een slapend meis je? Er leek haar maar één, die zulke dingen bedenken kon; een, die z'n berouw snel achter zich had gelaten en misschien alweer aan een lachbui werkte. Joost mocht weten of hij niet een kik ker tussen de dekens stopte, of een spin in zijn verloofde's haar liet wandelen, of haar zo meteen in haar onbeschermde hangmat' rug zou prikken (Wordt vervolgd.) auto botste tegen trein Machinist merkte niets. Twee maal heeft gisteren een botsing plaatsgevonden op een overweg in de buurt van Maar- heeze. In de vroege morgen werd een bromfietser door een trein gegrepen, 's middags kwam (op een andere overweg) een perso-1 nenauto in botsing met een trein die van Utrecht op weg was naar het zuiden. Het ongeluk gebeurde op de niet-bevei!igde overweg in de Sterkelseweg. De auto raakte het middelste deel van de trein De chauffeur kwam er onge deerd af, maar zijn wagen werd flink beschadigd. De machinist van de trein merkte niets van de botsing. Hij werd door een iia van het personeel der restaura tiewagen op het gebeuren op merkzaam gemaakt. De machi nist bracht de trein toen in Weert tot stilstand om een on derzoek in te stellen. Een kwar tier later vervolgde de trein zijn weg. brok ijs uit de lucht versplintert tuinmeubel Een brok ijs, van naar schat ting twee a drie kg., is gister morgen omstreeks half negen uit de lucht komen vallen. De ijsklomp kwam terecht in de tuin van de familie J. Lange- rak aan het Cavaljeplein in Pur- merend, waar het een tuintafel- tje versplinterde. De mogelijk heid is niet uitgesloten, dat het ijs afkomstig is van een vlieg tuig. Juist voor het ijs naar be neden kwam, werd motorgeronk gehoord. „MOORD, MOORD" Twee zusjes in Rotterdam had den tijdens afwezigheid van hun ouders een „leuk" spelletje be dacht. Zij draaiden willekeurig een aantal telefoonnummers en wanneer zij antwoord kregen rie pen zij hard „Moord moord" en hingen dan op. Het heeft de poli tie, die door verschrikte mensen werd gewaarschuwd veel moeite gekost de beide „slachtoffers" op te sporen. Een fiks standje van een boze politieman was hun deel. TANKSCHEPEN VAN 150.000 TON? De Esso Petroleum Company stelt op het ogenblik een onder zoek in naar de economische voordelen van het gebruik van tankschepen tot 150.000 ton, zo is in Londen bekendgemaakt. In een artikel in het „Esso Maga zine", waarin een blik vooruit wordt geworpen tot 1975, zegt de maatschappij dat zulke enor me schepen diep water nodig zullen hebben om af te meren. Ofschoon Engeland zulke mo gelijkheden heeft zullen nog vele vraagstukken moeten wor den opgelost. De wereldvraag naar olie, zo wordt in het artikel ongemerkt, zal stijgen van 1,2 miljard ton in 1962 tot 2,2 miljard in 1975. De Britse vraag zal in die periode ongeveer verdubbelen van 52 miljoen tot 102 miljoen ton. communistisch kamerlid overweegt actie tegen staat Het communistische Eerste- Kamerlid, gemeenteraadslid en ex-wethouder van Finsterwolde H. H. overweegt een procedure te beginnen tegen dé Staat der Nederlanden in verband,met zijn voorarrest naar aanleiding van kortgeleden door de rijksrecher che ontdekte malversaties in Finsterwolde. De heer H. is van oordeel dat dit voorarrest zonder enige gegronde reden heeft plaats gehad, waardoor hij zich aangetast voelt in zijn goede naam en politieke integriteit, in het bijzonder als volksverte, genwoordiger. Als H. de civiele procedure begint, wil hij een schadevergoeding van 50.000 eisen. De heer H. heeft tegenover het A.N.P. verklaard van mening té zijn dat voorarrest „pleegt te worden genomen wanneer de openbare orde in gevaar is, vlucht dient te worden gevreesd dan wel herhaling van het mis drijf dat zou zijn gepleegd". Over het „vluchtelement" zegt H., dat de wens om Nederland te ontvluchten, „in tegenstelling tot lieden als de zeven oorlogsmisda digers van Breda, niet bij com- munstische Kamerleden pleegt te leven". dick holthaus bestolen Donderdagmiddag is ingebro ken in de woning van de mode ontwerper Dick Holthaus aan de Vondelstraat in Amsterdam. Er wor.dt voor ƒ6.000 aan geld en sieraden vermist. De heer Holt haus had een grote hoeveelheid Nederlands, Frans en Marok kaans geld in een modetijdschrift verstopt. Dit geld is verdwenen, evenals gouden manchetknopen, gouden speldjes en andere sie raden. De binnendeur van de woning was geforceerd. beroving van 18 mille? De 53-jarige koopman A. S. uit Haarlem heeft bij de politie in Amsterdam aangifte gedaan van een diefstal van 18 duizend gulden. De man zou donderdag middag in een café in Amster dam-West beroofd zijn van het bedrag. De politie heeft de zaak in on derzoek, maar beschikt nog over zo weinig aanknopingspunten, dat zij vooralsnog geen verdere informaties kan verstrekken. door trein gegrepen De heer W. van Seggelen uit Budel is gistermorgen op een onbewaakte overweg tussen Maarheeze en Weert gegrepen door de trein, die om 06.48 uur uit Eindhoven naar Weert was vertrokken. De heer van S., die op weg was naar zijn werk in Maarheeze, werd omstreeks 50 meter meegesleurd en was op slag dood. De trein kreeg geen noemenswaardige vertraging. De heer van s. was gehuwd. bromfietser gedood De 50-jarige bromfietser A. van 't Hoog uit Harmeien is gistermorgen gedood bij een botsing met een personenauto op de Beneluxlaan in Utrecht. De bromfietser, die de laan wil de oversteken, verleende daar bij geen voorrang aan de auto. V

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2