Provinciaal nieuws SKODA'63 blijfjong...®*Sblijf fit. AVE EVA bfiets! SUNIL WAST STRALEND WIT Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW VRIJDAG 3 MEI 1963 TERNEUZEN AXEL RETRANCHEMENT VOGELWAARDE IJZENDIJKE OMDAT DE EXTRA SOLIDE SKODA-BOUW U MEER VEILIGHEID GARANDEERT een veilige keuze jsj ft Wetsontwerp legering Duitse troepen in Nederland aangenomen Een goede fiets koopt u alleen bij de vakman! Dat spreekt vanzelf! Gemeenteraad van Schoondijke Daarmee is Sunil het meest complete wasmiddel voor de grote witte was en tegelijk voor nylon en andere moderne stoffen. Sunil wast veilig en behoedzaam, Sunil wast stralend wit. Geen wonder dat Sunil Nederlands grootste wasmiddel is. Een speciaal ingrediënt in Sunil gaat het vergelen van nylon e.d. tegen. Zweeds zeeschip van 26.000 ton in lossing. Gisteravond te ongeveer 10 uur nam op de rede van Terneu zen in de z.g. put ligging het Zweedse zeeschip „Kratos", groot 26.000 ton, geladen met kolen uit Norfolk (Amerika), De lading, bestemd voor Sluis kil en België zal door de N. V. „Novet" in lichters worden over geslagen. De „Kratos" is het grootste zeeschip dat tot heden toe voor lossing in de put van Terneuzen ligplaats heeft gekozen. Propaganda-avond P. S. P. „Niet om de T.V.-voetbalwed strijd en niet om de regen, doch omdat het vandaag de eerste mei is, heet ik u bijzonder har telijk welkom". Zo richtte de voorzitter van de P. S. P. af deling Terneuzen zich tot een klein gezelschap dames en heren in het gebouw „De Schakel". De opkomst weerspiegelde volgens de heer W. K. de Haan de verhouding van de P. S. P. in Zeeuws-Vlaanderen; net als alle andere politieke partijen moet deze opboksen tegen onverschil ligheid. Overigens, zo ging de heer De Haan verder, gaat de P. S. P., optredend onder legale vlag, straks de verkiezingen in. De spreker van de avond, drs. B. v. d. Lek, nam vervolgens het kernwapenrapport van de Her vormde Synode onder de loep. Het vraagstuk van het pacifis me prevaleert, volgens de heer Van der Lek, aan het verwezen lijken van de socialistische be ginselen, omdat dit tactisch een kwestie is, die over vele jaren loopt. Het gaat er n.l. om, of wij nog de kans krijgen een bijdrage te leveren aan een rechtvaar dige, betere wereld. Een nieu we oorlog zou drie miljoen mensen kunnen kosten, daarom is 't vraagstuk: oorlog of vrede, primair. Het Synode-rapport heeft op schudding verwekt, het is de eerste uitspraak die een kerk op dit gebied heeft durven doen. Spreker noemde dit dan ook een daad van revolutionaire beteke nis. Te lang hebben wij oorlog als iets vanzelfsprekends aan vaard; als er ergens in de wereld een oorlog wordt voor bereid, komi die ook. De elek tronische apparatuur van de kernbewapening kan een ver gissing begaan met onvoorstel bare gevolgen. Overigens noem de de heer Van der Lek de oor log met conventionele wapens ook zo'n pretje niet. Wereldoor log nummer twee vergde ook 40 miljoen slachtoffers. Men moest voor dit resultaat alleen wat meer werk doen. Spreker noemde daarom het rapport wel een stap in de goe de richting, doch nog niet af doende gesteld. De P. S. P. is voor éénzijdige ontwapening, doch niet om het hierbij te laten, doch om ermee te beginnen. Op deze inleiding volgden een groot aantal vragen, die door de spreker werden beant woord. Excursie vrouwenbond N.V.V. De vrouwenbond van het N. V. V. profiteerde gisteren op bijzondere wijze van het mooie weer, door met een groep leden een excursie te maken naar het bosgedeelte aan de Spanjaards- weg in de Braakman. Met een bus van de Z.V.T.M. reden zij er om twee uur heen en werden bij de ingang ver welkomd door de heer H. J. M. Goossens, bosbouwkundig hfd.- ambtenaar van het Staatsbosbe heer, onder wiens leiding en die van boswachter Verjaal de ex cursie begon. Het was voor de dames een ware belevenis te ervaren, d,at hier in deze om geving zulk een prachtig bos aan het ontstaan is, met denne, sparre, eikebomen, canadassen en wat dies meer zij. De voorzitster, mevr. Dierx— Harms, dankte de heren na af loop hartelijk voor de prachtige wandeling en de deskundige uitleg. Hierna werd naar Phi' ïippine gereden, waar in hotel „Au Port" een kopje koffie werd gebruikt, waarna tot slot van deze dag een bezoek werd gebracht aan Axel, waar de da mes werden ontvangen door de directie van een meubelzaak. Om kwart vóór zes was het startpunt weer bereikt en deze welbestede middag ten einde. Aanrijding; Woensdagavond ongeveer half zeven wilde de heer P. H. E., wo nende alhier, met zijn auto van uit de Noordstraat de Koestraat inrijden. Gelijktijdig met hem naderde vanuit de richting Kerk- dreef een auto, bestuurd door de heer P. van G„ eveneens alhier wonende, hetzelfde kruispunt. Bij de daarop volgende botsing liepen beide auto's materiële schade op. Oranjefeest. De feestelijkheden te Retran- chement op Koninginnedag be gonnen met een toespraak van de voorzitter van het Oranje- comité, de heer L. J. Basting, Hierna vonden op de Markt voor de leerlingen der lagere school kinderspelen plaats waar- bjj zij tevens een traktatie ont vingen. 's Avonds was er een wedstrijd voor bromfietsberijders, die ge wonnen werd door Theo Ver- mue. De behendigheidswedstrijd voor fietsers werd een zege voor Magda de Meij. Tot slot gaf het muziekgezel schap „Ons Genoegen" samen met „Apollo" uit Sluis een con cert. Collecte „Simavi". De collecte voor „Simavi" bracht alhier 81,op. Koninklijke onderscheiding voor gemeente-secretaris. Als stille kracht werkzaam in het gemeentebestuur, nimmer op de voorgrond tredend of aan de weg timmerend, zoals de be stuursorganen, kan de secreta ris te scherper letten op alles, wat het gemeentebelang vordert en des te beter overwegen, wat in de lijn van de wet en veror dening ter voorziening in plaat selijke behoefte of ter bevorde ring van de bloei der gemeente dient te worden gedaan. Met deze woorden tekende burge meester P. Molthoff een scherp beeld van de functie van de ge meente-secretaris in de huldi gingsbijeenkomst, die dinsdag in de raadzaal werd belegd ter ge legenheid van de koninklijke on- derscheiding, die de gemeente secretaris van Vogelwaarde, de heer R. G. A. Hermans, te beurt viel. De raad en de vele genodig den, die op het gemeentehuis bij een waren ter viering van het veertigjarig ambtsjubileum van de heer Hermans, hebben de vele verdiensten van de jubilerende secretaris op duidelijke wijze horen doen belichten door de verschillende sprekers. Burgemeester Molthoff gaf 'n overzicht van de levensloop van de heer Hermans als ambtenaar die zijn carrière begon als amb tenaar van de voormalige ge meente Oossenisse, in 1926 ge volgd door het secretariaat van deze gemeente. Nadat de ge meente Ossenisse in 1936 werd samengevoegd met enkele an dere gemeenten tot de gemeente Vogelwaarde, werd de heer Her mans eerste ambtenaar ter secretarie en per 1 januari 1953 zag hij zich in zijn oorspronke lijke functie terug door zijn be noeming tot secretaris van Vo gelwaarde. In deze functie, waarvan de belangrijkheid bepaald veel gro ter is dan de sobere wijze, waar op de gemeentewet het ambt omschrijft, heeft de heer Her mans zich steeds op de juiste wijze voor de gemeente en ge meenschap ingezet. Burgemeester Molthoff had veel waardering voor de sfeer en de geest, die hij in zijn korte waarnemingsperiode had mogen bespeuren ter secretarie. Hij noemde deze sfeer voorbeeldig en bijzonder vruchtbaar. Naast zijn gewone dagtaak heeft de heer Hermans zich ook ingezet voor andere gemeen schapsbelangen, getuige zijn functies van ontvanger-griffier van het waterschap „De Verenig de Polders van Ossenisse" en voorzitter van de raad van toe zicht van de Boerenleenbank te Ossenisse. Trouw, vlijt, eenvoud en eigen stijl noemde burgemeester Mol thoff verder de eigenschappen, die de aandacht op de secretaris deden vestigen zowel binnen als buiten de gemeente. Het was de burgemeester een groot genoe gen de heer Hermans in kennis te stellen van het besluit van Hare Majesteit de Koningin, waarbij de jubilerende secretaris werd toegekend de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Het was een zichtbaar ont roerde en dankbare heer Her mans, die getooid met de ere medaille, dank bracht voor de hem verleende onderscheiding. Namens het gemeenteperso* neel prees de heer B. de Schep per de onderscheidene, die hij tekende als de goede en zorg zame vader van het personeel, dat het als een eer beschouwt onder deze chef te mogen wer ken. Pastoor G. Bongenaar van Hengstdijk sprak namens de geestelijkheid van de gemeente zijn gelukwens uit. Bij de huldiging van de secre taris waren naast de familie van de jubilaris, de raad en het ge- meentepersoneel aanwezig de besturen van de Boerenleenbank en van het Waterschap de Ver enigde polders van Ossenisse, en de geestelijkheid. Tijdens de plechtigheid werd een aantal ge schenken aangeboden en werden de echtgenote van de heer Her mans bloemen geoffreerd. Jubileum gemeente secretaris. Woensdag was het voor secre taris J. L. C. V. I. A. Dierikx te IJzendijke de dag waarop hij zijn 25-jarig ambtsjubileum als gemeente-secretaris herdacht. Nadat des namiddags op het gemeentehuis een druk bezoch te receptie plaats had, werd des avonds een openbare raads vergadering gehouden om de heer Dierikx te huldigen. Burgemeester Ficq feliciteer de hem met dit zilveren jubi leum. 25 jaar geleden heeft de raad zijn vertrouwen in u uit gesproken door u als gemeente secretaris te benoemen. Zij zijn in dit vertrouwen niet be schaamd geworden. U bent in deze jaren een groot aantal mensen behulpzaam geweest en nooit deed iemand tevergeefs een beroep op u. U hebt die be hulpzaamheid getoond als mens, aldus de burgemeester. U bent behulpzaam van aard en zou niet anders kunnen. U bent een humaan chef voor uw mensen, die het prettig vinden met u samen te werken. De druk be zochte receptie was een bewijs van uw vele vrienden in ons Ij'zendijke. Met het aanbieden van een blijvende herinnering aan deze dag besloot de burgemeester zijn rede. Ook bracht de voorzitter nog dank aan mevr. Dierikx, die haar man zovele avonden heeft moeten missen omdat zijn werk hem elders riep. Zij mocht van het gemeentebestuur bloemen in ontvangst nemen. Namens het personeel sprak de gemeente-ontvanger G. Hen- driksen, die wees op het moei- liike begin. Aan uw persoonlijke plooibaarheid, aldus spreker, hebben wii het te danken dat alles zo goed ging lopen. Er heerst op het gemeente-secreta- oersterk buisliggerchassis - knikweerstand 70 000 kg. geheel stalen carrosserie - van 1 mm dikke staalplaat zéér korte remweg - van 60 km/u tot 0.': 12.90 meter Geheel compleet - v.a. f 5250, Octavia Combi va f 64.75, H. ENGLEBERT N.V. - DQBBEWEG - V.OORSCHOTEN - TEL. (01717) 2010* DEALER: Garage C. M. G. CAPPENDIJK, Axelsestraat 174, Terneuzen, tel. 20(30 rie van IJzendijke een prettige samenwerking. Het publiek hebt u altijd en op ieder uur geholpen en uw spreuk: „Wij zijn er voor het publiek", hebt u op het personeel overgebracht. Hierna bood hij namens het personeel een rokertje en een boekenbon aan. Als oudste raadslid werd ver der het woord gevoerd door de heer J. Ch. Cornells, die de secretaris een echte Iezendieke- naar voor de ingezetenen noem de. Altijd behulpzaam voor iedereen en zeker niet het minst voor de raadsleden. De raad hoopt dat u de vijf jaren, die u nog van uw pensioen scheiden, in goede gezondheid en in een zelfstandig IJzendijke mag vervullen. Ook oud-burgemeester L. E. D. S. von Bönninghausen uit Terheide sprak zeer waar derend over zijn werk als secre taris in zijn periode. En ook hij liet zijn waardering vergezeld gaan van een geschenk. Aan het slot dankte de jubi laris en zei dat hij tegen deze dag erg heeft opgezien. Ik heb in mijn werk veel vol doening gevonden, aldus de secretarie. Hij dankte de burgemeester voor het samenstellen van deze mooie en onvergetelijke dag. Verder dankte hij alle spre kers voor de waarderende woor den tot hem gericht en vooral niet te vergeten het secretarie- personeel voor de prettige sa menwerking. EERSTE KAMER: De Eerste Kamer heeft gister middag met 49 stemmen voor en twee tegen (die van de commu nistische afgevaardigden Van Ommeren en Haken) het wets ontwerp aangenomen tot goed' keuring van de op 17 januari 1963 in Den Haag tussen de Ne derlandse regering en die van de Duitse bondsrepubliek gesloten overeenkomst aangaande de sta tionering van militaire eenheden van de bondsrepubliek in Ne derland. De liberale sentor Van Riel hekelde de opmerking van de heer Van der Stoel, dat de rege ring met het in stemming bren gen van dit wgfsontwerp in deze week vol h'erdenkingsplechtig- heden een psychologische fout van de eerste orde had gemaakt. Zulke „morele lesjes" leiden zel den tot verbetering, eerder tot verwijdering tussen twee landen, zo meende hij, en dienden in het parlement niet zo uitdrukkelijk gestipuleerd te worden. In uitingen in het openbaar moest men de Duitse bondsrepu bliek als een gelijkwaardige partner beschouwen. Spreker zag in het legerings verdrag twee grote voordelen; een nuttige en nodige terrein- ÉB5& fil Van 30 maart tot en met 1 juni: Elke dag een fiets voor niets! Hoe? Vraag het uw fietsenhandelaar kennis, gepaard aan de mogelijk heid om zeer lange aanvoerlijnen te ontlasten. Bovendien zouden troepenbewegingen in tijd van werkelijk gevaar voor het volk een minder verontrustend ver loop hebben. De heer Algra (A.R.) vond de spoed, betracht bjj de behande ling' van dit verdrag, voldoende gemotiveerd door het grote be lang, dat Nederland heeft met een spoedige beslissing. De heer Van Hulst (C.H.U.) bestreed eveneens de socialisti sche beschuldiging, dat een grote psychologische fout zou zijn ge maakt en zegde de steun van zijn fractie voor het wetsontwerp toe. De staatssecretaris van Defen sie de heer Calniejjer kon het niet eens zijn met de bezwaren van de heer Van der Stoel (Arb.) De behandeling op dit moment is noodzakelijk, ofschoon wij allen voelen en weten, wat we in deze dagen herdenken. t>e Nederlandse troepen in Duits land mogen echter geen schade ondervinden van deze herden king. Het gaat hier immers om een tweeledige zaak, waarvan de kazernering ën oefening van Ne derlandse parate troepen in West-Duitsland (Seedorf bij Bremen) primair is. Bij aanvaar ding van dit wetsontwerp kun nen deze troepen blijven oefenen in terreinen, waarin zij bij een eventuele verdediging van West- Europa moeten opereren. Er is geen sprake van een voudige ruil, want in Budel ko men depottroepen van de Duitse luchtmacht alleen voor eerste oefening gedurende drie maan den. Tot de communistische spreek ster zeide de staatssecretaris o.m. dat er geen NAVO zou zijn ontstaan, indien er geen ijzeren gordijn, Tsjechoslowakije en 20 Russische divisies in Oost-Duits- land zouden zijn geweest. Het betreft hier de wet van oorzaak en gevolg. Na re- en dupliek werd het wetsontwerp met 49 stemmen vóór en 2 communistische stem men tegen, aanvaard. door OLAF J. DE LANDELL 54) Intussen stond ze nog aldoor met haar zakdoekje te wriemelen en voelde zich dood-ellendig. En opeens werd Derk de typisch manlijke kracht tot beschermen (had hij het niet zó genoemd?) te machtig. „Eèfjezei hij teder en voor ze erop bedacht was had hij haar hand gegrepen en er zo aan ge rukt dat ze over zijn schoot tolde. Ze zat gevangen tussen twee armen, die haast nog sterker leken dan die van Perel. Ze be namen haar letterlijk de adem. „Nee, nou niet spartelen en niet bibberen en niet janken en niet krabben", vermaande Derk. „Daar komt iemand aan", stot terde Eva. „Kan me niks schelen," zei hij. „Al was het een processie „Ik wil niet bij je op schoot zitten," snauwde ze, over haar zenuwen. „Jij smerige vrouwen liefhebber", maar een grote hand voorkwam verdere boze woorden, met volkomen voorbijzien van haar lippenstift en wat dies meer zij. „Ik heb 'de vrouwen niet lief," bekende Derk nederig. „Ik heb een hekel aan ze. Een hékel, Eva. Ze bekken je af en zijn bij het geringste bits, en als ze dat niet zijn, doen ze verleide lijk. Eh daar lopen wij, mannen, allemaal in. Katten in zakken, Eva! Ik heb geloofd, dat jij an ders was, omdat Sally zo hoog van je opgaf. Maar wat je nou ook bent of niet, begrijp asjeblieft, Eefje, dat je voor mij nooit bang hoeft te zijn. Ik heb nog nooit een vrouw opgegeten, ik heb 't zelfs nog nooit ge probeerd! Daar nou! en boven dien zie jij altijd kans, me in mijn sterkste ogenblikken aan het lachen te maken. Niet, dat ik 't lollig vindt. Hij zweeg even nadenkend. Daar na liet hij haar los. „Sta maar op. 'k Ben bang, dat je doodgaat, als je zolang niet praat." Ach mensen, toen wist ze na tuurlijk niets te zeggen.De zon stak schroeiend. De man in de verte betrachtte discretie, ergens op een zijpad. Eva stond in brand van schaam te en zorg. Het koren ruiste et- was alleen maar dat weggetje van blonde aarde, met spits toe lopend verschiet naar beide ein den, tussen de wiegende, zijde- glanzende graan-wanden, en een schitterend blauwe hemelkoepel over alles heen, waarin ergens een stip-klein vogeltje zijn dank- liedje zong. En op kniehoogte waren er dan nog twee opletten de ogen, zo onbevangen vriende lijk, alsof er geen beledigende dingen gezegd waren. „Misschien is geen één vrouw in staat tot vriendschap," zei Derk peinzend. „Ik had het ditmaal zo zeker ver wacht Hij wierp de korenaar weg en stond zuchtend op. Trok z'n broek op, haalde 'n portemonnaie te voorschijn. „Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag," telde hij sa men. „Dat is zeshonderd gulden. Ga je even mee naar huis? Dan zal ik 't met je verrekenen. Ik heb maar drie kwartjes bij me." Het laatste verbaasde Eva in hoge mate en vervulde haar zelfs met wantrouwen, want ze meen de diezelfde ochtend nog gezien te hebben, dat Derk veel geld bij zich stak. „Dat was voor Jan-Derk," licht te hij toe, zonder dat ze een woord geuit had. Ze was minstens even sprakeloos en gekleurd als Netje Perel. „Ze hebben het daar niet breed, Eva." Hoe had ze ooit bang voor hem kunnen zijn Zij liepen het paadje af, dat op een ander paadje uitkwam: een heerlijk bos-weggetje, lichtgroen overhuifd, vol roepende en zin gende vogels. Ondanks haar geschokte rust was er toch 'n vreemde blijheid in haar omdat 't gauw afgelo pen zou zijn? Of om een lieve kleine vogel, die met het kopje schuin hun een parmantige blik nazond? Of om de merel, die naar een zon-doortintelde boomkruin vloog met een vlok vuil-beige wol in de snavel? Mamaatje Van Hellenduyn zat bij hun thuiskomst al te wachten achter een uitgebreide lunchtafel. Het leek wel, of ze de afwezig heid van haar man vierde. Doch het bleek slechts een haastige po ging te zjjn, alle lekkere dingen te eten, die de tyran niet lustte. En dat waren er wat; een won derlijke Chinese omelet, en sar dientjes, en gebakken ham en lamsragoüt met macaroni en bouillon met ei en Fries rogge brood. Eva kon natuurlijk beleefd heidshalve niet weggaan, nu ze zoveel verrassingen voor hen had bedacht. Zelfs moest ze zich tot een logische graad van opgewekt heid opschroeven, hoewel Derk vreselijk nadenkend bleef. Maar ach, mamaatje Van Hellen duyn was zo vrolijk! Het weer was mooi, en ze deed hun im mers een reuze plezier met die smulpartij, dat kon niet missen; en ze was één van die weinige charmante mensen, die zich warmen aan een anders geluk: haar zoon was toch verloofd? Ze snapte en babbelde maar, en bemerkte niets van de zwijg zaamheid. Jenny (dat was het binnenmeisje-kamenier) was het dorp in geweest om boodschap pen te doen; en overal bleek gro te ingenomenheid te bestaan be treffende hun verloving. Kees had er ook treffende dingen van verteld. (Wordt vervolgd.) Nog geen commentaar op de gemeentelijke herindeling. Tijdens de raadsvergadering van maandagavond 29 april kwam het plan tot hex-indeling der gemeenten in Zeeuws-Vlaan deren aan de orde. De raad be sloot eerst na bestudering dit plan in behandeling te nemen. Op de vraag van de heer De Badts, waarom over het jaar 1962 geen prestatiebeloning werd toegekend, antwoordde de voor zitter, burgemeester Hoftijzer, dat het wel moeilijk is een der gelijke toeslag met terugwerken de kracht toe te kennen. B. en W. hebben zich er daarom voor beijverd de gemeentewerklieden naar een hogere loonklasse te mogen bezoldigen, waarin het college dan ook is geslaagd. De raad zei het te betreuren, dat er geen succes is geboekt met het gelijktrekken van de huren van gelijkwaardige woningen in de Prinses Beatrixstraat. De raad zegde haar medewer king toe aan het Instituut voor de Tuinbouw in Zeeland met be trekking tot het verlenen van waarborgen voor aan tuinbou wers te verstrekken leningen. De heer Toesseint werd als vertegenwoordiger aangewezen in de Stichting Zeeuws-Vlaams Borgstellingsfonds. De voorzitter deelde mee, dat de brandweerwedstrijden welke elk jaar in regionaal verband in een der West Zeeuws-Vlaamse gemeenten wordt georganiseerd op 25 mei a.s. te Schoondijke zullen plaats vinden. Er zullen 12 W. Z.-Vl. korpsen hieraan deel nemen en 5 Belgische. De kwestie van de trekker is niet geworden wat men zich er van heeft voorgesteld. Alle lof had het college van B. en W. voor de wijze waarop betrokken firma service heeft verleend bij de opgetreden mankementen, zo dat B. en W. het. volste vertrou wen in deze firma heeft behou den en haar dan ook in de ge legenheid wil stellen tot verder zaken doen. Na aftrek van de aanschafkosten van de aanhang wagen resteert er op de begro tingspost nog een bedrag van 2400. B. en W. vroegen een aan vullend krediet van ƒ1100 waar van in uiterste noodzaak bij de aanschaffing van een tweede hands trekker gebruik kan wor den gemaakt. De raad voteerde het aanvul lende krediet, terwijl uit de raad stemmen opgingen dit krediet ook te gebruiken. Zoals met alles is het ook hier „waar naar zijn geld". Het uitbreidingsplan in onder delen is thans zo ver in voorbe reiding, dat de stedebouwkundi- ge dit begin mei zal kunnen aanbieden aan de raad. Wegens de oproeping in mili taire dienst van de heer Hoft ijzer jr. hebben B. en W. ge tracht een ambtenaar ter secre tarie aan te trekken en het ver dere secretariepersoneel aan te vullen. Op de desbetreffende op roepen kwamen geen of niet ge schikte kandidaten. Wel konden B. en W. de heer Voorhorst uit Retranchement als leerling amb tenaar aanstellen. De verkiezingen staan weer voor de deur, in dit verband za gen B. en W. de presentiegelden van de leden van het stembureau gaarne van ƒ15 op ƒ22,50 ge. bracht, waartoe de raad zonder hoofdelijke stemming besloot. De bedragen der vergoedingen voor de lagere scholen werden vastgesteld. Het 100 %-plan van de Water leiding zal in 1963, voor wat be treft de gemeente Schoondijke, gereed komen. De heer Verkruijsse informeer de naar de vorderingen van de ambtswoning van de burgemees. ter. uit het antwoord van de voorzitter bleek, dat B. en W. de oplevering op 16 oktober heeft gesteld, en van het boete beding gebruik zullen maken voor elke dag, dat deze datum wordt overschreden. De heer Verkruijsse bracht da straatverlichting van de rijksweg ter sprake. De voorzitter zeide, dat hier over nog geen defintieve uit spraak is verkregen. Binnenkort zal een bespreking worden ge houden welke wellicht tot het ge. wenste resultaat zal kunnen lei den, dat naast de electrificatie van de Willemsweg, welke pro- .vinciale weg is en doox he pro vincie zal geschieden,' ook de rijksweg zal kunne»-" ivolgen, uiteraard en zo mogelijk buiten bezwaar van de gemeentekas. De heer De Badts zag graag, dat schriftelijke vragen aan het college van B. en W. ook schrif telijk zullen worden beantwoord. De heer De Badts wilde gaar ne weten door wie de prestatie beloning van de gemeentewerk lieden wordt bepaald en of op deze vaststelling beroep mogelijk is door betrokkene. De beloning wordt door B. en W. in onderling overleg met de opzichter van gemeentewerken bepaald. Van een mogelijk be- roepsrecht was de voorzitter niets bekend. bleekt a blauwt dn SUIL Is nylon-actief

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2