Provinciaal nieuws AVE EVA Terneuzen vierde opgewekt Koninginnefeest BANK TERNEUZEN AXEL BRESKENS SLUIS SPORT SCHIP BIJ BRUINISSE OMHOOGGEVAREN Het 500 ton grote motorschip „Johanna" van de N.V. De Hoop uit Terneuzen, schipper J. Vis ser, is in de nacht van maan dag op dinsdag op de steenbe- stelpingen bij Bruinisse omhoog gevaren. De sleepboten „Adja", kapitein A. Hoekman (Wemel- dinge) en „Dia", kapitein Z. J. Bonis (Dordrecht), hebben het schip dinsdagmorgen vlot ge trokken. Het schip heeft de reis voortgezet; het was geladen met zand en van Dinteloord op weg naar Brouwershaven. Aanrijdingen. BestelautoVrachtauto. Gistermorgen om 8.50 uur had op het kruispunt Scheldekade- Nieuwstraat-Westkolkstraat een aanrijding plaats tussen een be stelauto, bestuurd door de heer C. van W. uit Terneuzen, en een vrachtauto, bestuurd door de heer J. de F. uit Zaamslag. De bestelauto, rijdende over de Scheldekade in de richting ■Nieuwstraat, kwam op genoemd •kruispunt in botsing met de vrachtauto, die vanuit de Nieuw straat in de richting Westkolk- straat reed. De vrachtauto liep geen schade op, terwijl de materiële schade aan de bestelauto gering was. AutoBromfiets. Ernstiger waren de gevolgen van een aanrijding welke des avonds om half negen plaats had op de kruising Markt-Ha- venstraat-Burg. Geillstraat. Hier kwam een auto, bestuurd door de heer F. S. uit Terneuzen, in botsing met een bromfiets, bereden door de heer M. Z. uit Zaamslag, die daarbij zodanig kwam te vallen dat dokter Van der Griek, die de eerste hulp verleende, da bromfietsberijder naar het Juliana-ziekenhuis liet vervoeren. De schade aan auto en brom fiets was gering. Viering Koninginnedag. Om half 9 was de start van deze blijde dag, toen de 3 drum bands vanaf het Szydlowskiplein afmarcheerden om de kinderen van de scholen af te halen voor een gezamenlijke zang op de Markt. Toen de kinderen op de Markt waren verzameld, werden zij met een kort woord toegesproken door de heer A. H. van der Lee, voorzitter van de Oranjevereni ging, waarna door vier leerlin gen van de, drie scholen uit Axel en die van Spui de nationale driekleur werd gehesen. Hierna volgde onder grote be langstelling van de Axelse be volking de kinderzang onder lei ding van de heer P. Brakman, begeleid door de fanfare „Hosan na". Een zevental Nederlandse liederen werden door de kinde ren gezongen, welke door het volledige gemeentebestuur en het bestuur van de Oranjevereniging werden beluisterd. Na beëindiging van deze auba de sprak burgemeester M. K. van Dijke de kinderen en de be volking toe en zegde dat hij het prettig 'vond de verjaardag te kunnen vieren omdat onze Ko ningin zo geheel met ons mee leeft en niet, zoals in sommige andere landen, vorsten en vorstinnen hoog boven hun volk' leven. Verder zeide de burgemeester gelukkig te zijn een zo actieve Oranjevereniging in zijn stad te hebben, dat telkenjare weer een groots feest op deze dag organi seert. In de loop van de dag werden in de kleuterschool „Roodkapje" tweemaal een filmvoorstelling voor de kinderen van de drie kleuterscholen gegeven, terwijl in „Het Centrum" voor de overi ge leerlingen der scholen vier maal een poppenkastvoorstelling werd gegeven door het poppen theater „De Zeeuwsche Uilen spiegel". Ook werden een drietal voet balwedstrijden gespeeld door de diverse scholen: de R.K. Lagere school wist met 60 van de school van Spui te winnen; de Chr. Uloschool bleef met 42 de baas over de Chr. L.T.S. Helaas kwam de linksbuiten G. Brandt van de Chr. L. T. S., tijdens de wedstrijd te vallen en liep daarbij een polsfractuur op. De Openbare lagere school gaf de Chr. Nat. school geen kans en won deze ontmoeting met 3—0. Te 19 uur was het de harmo nie „Concordia", welke op de Markt een concert gaf. Om 20.30 uur zette de op het Szydlowskiplein opgestelde licht- stoet zich in beweging die onder grote belangstelling door vele straten trok. Te 22 uur besloot de Chr. fan fare „Hosanna" deze bijzonder geslaagde Koninginnedag die door de Oranjevereniging op een perfecte wijze was georganiseerd. Alles verliep op de geplande tij den en had een zeer ordelijk ver loop. Vergadering afdeling Oost Zeemvs-Vlaanderen Bond van Chr. Plattellandsvrou wen. Donderdagmiddag hield de afd. Oost Zeeuws-Vlaanderen van de Bond van Chr. Plattelandsvrou wen haar jaarvergadering in het Verenigingsgebouw aan de Kerk- dreef in Axel. De presidente, mevr. A, Schee- Ie—Dekker, opende de vergade ring met het laten zingen van Ps 119 53, waarna zij voorging in gebed, gevolgd door het lezen van een gedeelte uit Marcus 10. In haar openingswoord ver welkomde zij alle aanwezigen. De door de secretaresse opge maakte notulen werden ongewij zigd vastgesteld. Hierop volgde de jaarversla gen van de secretaresse en de penningmeesteresse. In 'de bestuursvacature ont staan door het bedanken, van mej. De Regt werd benoemd mevr. J. L. de Jongede Kraker, herbenoemd werd mevr. J. M. van Hoevede Klerk. De presidente dankte mej. De Regt voor het vele werk dat deze in de afgelopen jaren voor de vereniging heeft verricht, terwijl zij mevr. De Jongede Kraker op hartelijke wijze in haar be stuursfunctie verwelkomde. Na de pauze sprak de heer C. Nieuwland, hoofd der Chr. U.L. O. te Axel, over het Kindergebed. Onze kinderen moeten wij wen nen aan bidden. Ook al begrijpen ze nog niet alles. Onze taak als ouders is niet alleen onze kinde ren groot te brengen, maar ze op te voeden en te leren leven in God en tot Hem te brengen. Daarom is het voorbeeld van de ouders van zo groot belang. Als ouders mogen wij onze kin deren op geen enkele wijze in de weg staan in het naderen tot God. Spreker eindigde met een ge dicht van Guido Gezelle „Hij bad op eenen berg alleen". Hierop volgden de beantwoor ding en bespreking van de aan de heer Nieuwland gestelde vra gen. Nadat de presidente de heer Nieuwland bedankt had voor zijn interessante causerie, eindigde de heer Nieuwland op haar ver zoek met dankgebed, waarna de presidente de vergadering sloot. A. B. C.-cabaret bracht een programma van de boven ste plank. Het is van de Z. V. U. een goed goed idee geweest ter gelegen heid van „Axel 750 jaar stad" Wim Kan's A. B. C.-cabaret naar Axel te laten komen. De zaal van „Het Centrum" was voor deze unieke voorstel ling tot de laatste plaats bezet. Vóór de pauze was het Corry Vonk met een aantal jonge ar tiesten die het programma ver zorgden. Zij bleek nog steeds een ster van eerste grootte te zijn, die aldoor hoger stijgt en ook ditmaal tot een grootse vertol king kwam. De jongeren van het A.B.C.- cabaret konden allen opkomende sterren genoemd worden. Zonder anderen te kort willen doen, is het zeker wel waard even speciaal te noemen Jenny Areans in „De beklimming van de Zijnenberg", Annelies Bouma in „Pluche" en Henk Elsink in zijn creatie als vader van een zoon. Bijzonder hebben allen ge noten van Corry Vonk als zuster Corriola. Na elk optreden van de arties ten, die vlot en tot in perfectie hun nummers brachten, klonk een daverend applaus. Na de pauze eiste Wim Kan het podium voor zich op voor het brengen van zijn conference, on- dej- de titel „Wim Kan doet her examen". Hierin was liet de echte Wim Kan, die in zijn eigen stijl met allq^ grootheden van de wereld, de landspolitiek en de plaatselij ke verwikkelingen, waarover hij zich blijkbaar tevoren had laten inlichten, een loopje nam, daar bij een dankbaar gebruik maak te van het besluit van Ged. Sta ten tot herindeling van Zeeuws- Vlaanderen. Het is niet mogelijk alles wat hij pratende en zingende vertel de, te releveren. Het was in één woord fantastisch. Een woord van lof op deze avond is zeker op zijn plaats aan de heer Rie van Veen voor zijn prima begeleiding. De Z. V. U. mag zich met deze avond zeer gelukkig prijzen. Maandagavond ongeveer acht uur wilde de heer K. B. uit Axel, die een personenauto bestuurde, deze auto op de Nieuwendijk ke ren om terug naar Axel te rijden. Bij deze handeling reed hij naar links waardoor de hem achteropkomende motorrijder L. H. C. R. uit Breda met hem in botsing kwam. Dokter Boor,, die ter plaatse de eerste hulp verleende, achtte overbrenging van de heer R. naar een ziekenhuis raadzaam. Daar bleek het letsel van de motorrijder minderernstig te zijn dan het aanvankelijk leek. De materiële schade aan de auto werd geschat op ruim 600, terwijl de schade aan het motor rijwiel nog niet kon worden vastgesteld. Eerste steenlegging wonin- gencomplex Algemene Wo ningbouwvereniging. Zaterdagmorgen is door burge meester J. Eekhout de eerste steen gelegd van een blok één gezinswoningen aan de Evertsen- laan, welke gebouwd worden door de firma Christiaansen te Oostburg voor rekening van de Algemene Woningbouwvereni ging „Breskens". In het openingswoord kon de voorzitter van deze vereniging, de heer W. van der Hooft, in 't bijzonder welkom heten het col lege van B. en W„ het bestuur van de Katholieke Woningbouw vereniging, de leden van de ge meenteraad en de heer Ver schoor, van de Provinciale dienst voor Volkshuisvesting en Bouw nijverheid. In zijn openingswoord zeide de voorzitter dat het bestuur ge meend heeft dat deze eerste steenlegging voor het complex ééngezinswoningen niet onge merkt mag voorbij gaan, naast deze vreugde zijn er echter ook zorgen, welke vooral uitgaan naar het maken van een bouw plan dat aan hoge eisen van volkshuisvesting voldoet en een niet te hoge huur eist. Wij zijn thans bij elkaar voor de eerste steenlegging; het zal echter nog heuglijker zijn als de laatste steen gelegd wordt. Uit de toe wijzing van het bouwvolume 1962-'63 blijkt het vertrouwen van de raad. Ik hoop ook dat de samenwerking met de R. K. bouwvereniging en de goede ver houding in het bestuur van onze vereniging moge leiden tot grote activiteiten en dat het in ons ge stelde vertrouwen niet be schaamd moge worden. Hierna overhandigde spreker de met een strik in de Bresken- se kleuren versierde troffel aan burgemeester Eekhout voor het leggen van de eerste steen van dit gebouwencomplex. Alvorens hiertoe over te gaan, zeide de burgemeester dat het een groot risico was geweest om voor de uitbreiding en nieuw bouw van Breskens een gehele boerderij met 30 ha grond aan te kopen en bouwrijp te maken daar hiermede een bedrag van 1 miljoen was gemoeid. Het initiatief van de heer W. van der Hooft om een bouwver eniging op te richten was zeer juist gezien evenals het daaruit voortvloeiend contact met de R. K. bouwvereniging. Wanneer de noodwoningen gesaneerd zul len zijn, zaj de prachtige nieuwe wijk in 2 3 jaar zijn volge bouwd, een sieraad voor de ge meente, Ik vind het echter niet juist dat bij het vermelden van het Scheldebekken alleen maar gewezen wordt op de Kanaal- zóne, het Kreeki-akplan en Vlis- singen, terwijl de zuidelijke grens van de Scheldemond, waar toch ook tal van mogelijkheden lig gen. vergeten wordt te noemen. Hierna metselde burgemeester Eekhout de gedenksteen in waarna men zich naar het Ca sino begaf voor de receptie. Nadat een kopje koffie met ge bak was aangeboden werd hier na nog het woord gevoerd door mr. J. Reuser, burgemeester van St. Jansteen, namens de R. K. Bouwvereniging, de heer Ver schoor namens de Provinciale dienst van Volkshuisvesting en door de heer J. Barendrecht, een Aanrljding.der firmanten van het bouwbe drijf Christiaansen uit Oostburg. De heer Van .der Hooft dankte ten slotte alle sprekers, waarna het gezelschap nog enige tijd bij een bleef. Vaardigheidsproeven gym nastiek. Onder auspiciën van het Zebra kringbestuur van het K. N. G. V. werden door de leden van de gymnastiekvereniging W. I. K. de vaardigheidsproeven afgelegd Proef A; meisjes 12 t/m 15 j.: Marlies de Dalie, Celastine Du- tré, Marga van Damme, Denise de Meyer, Ingrid de Dalie, Moni que Verstraete. Proef B: meisjes 12 t/m 15 j.: Alma Doolaeghe en Rita Debae- re. Proef A: jongens 12 t/m 15 j.: Paul de Dispelaere, Frank van Damme en Theo van Damme. Proef B: jongens 12 t/m 15 j.: Hans Benschap, Kees Jansen én Wim Francke. Heren 3e graad: Piet de Pot ter en Emiel Groosman. Blauwe lint jongens 8 t/m 11 j.: Mark v. d. Vijver, Eddy Cop- pens, Bryan de Bruyne, Gerard Ultee en Juliën du Fossé. Oranje lint: meisjes 8 t/m 11 j.: Lilian de Wispelaere, Anneke Almekinders, Babs Marsman. Meisjes rood lintje: 8 t/m 11 j.: Janneke van Loo, René Herdink, Ivonne Bakker, Tiny de Puyt, Sonja Coppens, Bianca de Bruy ne, Vivian de Baets, Marietje Warmerdam, Joke Tanghe, Ce cile Groosman, Vera Avataert, Sari du Fossé, Marian Plas- schaert en Francien v. d. Knaap. Rood lintje: jongens 8 t/m 11 j.: Pierre Groosman, Willy de Walie, Eddy Driessens, Freddy de Witte, Geert-Kees Kapsen- berg, André van Damme en Ro nald van Boven. Blauwe lint: meisjes 8 t/m 11 j.: Gonny Benschop, Rosa van Gurp, Annelies Bosch, Vera van Ommen, Clarisa Verwilst, Addy Kommer, Dit du Fossé, Elisa beth Kapsenberg, Maria Kapsen- berg, Lilian Geurtjens, Liesje Geurtjens, Annake van Damme en Heleentje de Broek. Als kringbestuurder van de Zeeuwse en Brabantse Turn kring was aanwezig de heer Van Loo uit Middelburg, als jurylid van de jeugdproeven fungeerden de heren Groosman en H. Black- man voor adspiranten en voor boven 12 jaar waren dat de he ren Florusse uit Oostkapelle en Van Oosterhout uit Sas van Gent. Versierde fietsen en steps in de optocht Toen burgemeester mr. H. Rijpstra gisteravond om onge veer vijf uur de prijzen der kin derwedstrijden, op de Markt uit reikte, kon hij voor een zeer groot aantal belangstellenden in alle oprechtheid getuigen van een bijzonder geslaagde dag met een prachtig zonnetje. Mr. Rijp stra bracht, nadat de voorzitter van de Terneuzense Jeugdraad dit reeds had gedaan, en daarbij zeker niet het college van B. en W. en de gemeentepolitie had 'vergeten, eveneens dank aan alle organisatoren en maakte zijn welgemeend compliment voor het vele werk dat in de voorafgaan de dagen was verzet. Reeds in de morgenuren be gonnen voor de kinderen de fees telijkheden al vrij vroeg. Naar schatting zevenhonderd kinderen hebben van het aanbod van het bestuur van de speeltuin „Oran jekwartier", om zich daar enke le uren te amuseren, gebruik ge maakt. Voor het vele werk, dat de bestuursleden daarmee hebben gehad, verdienen zij zeker een extra grote pluim. Om half negen begon het grote verkeersspel op fietsen aan de Gaat het u financieel goed? Verheugend, maar... denk ook aan later! Open nu een spaarrekening bij de N.H.M. Als spaarder hebt u recht op; 3j rente een volledige bankservice betrouwbaar advies op het gebied van beleggingen, verzekeringen, en alle mogelijke andere bankzaken spaar veilig, spaar modern, spaar bij de N.H.M. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ' AzaleastraatRozenstraat. Niet minder dan 355 kinderen in de leeftijd van 9 tot 14 jaar deden hieraan mee. De gemeentepolitie had haar medewerking verleend en de afdeling Terneuzen van Vereniging Voor Veilig Verkeer stelde voor ieder der vier groe pen een fraaie hoofdprijs be schikbaar. Deze werden gewon nen in de A-groep (jongens van 9 en 10 jaar) door K. Reijer, Rembrandtlaan 3; in de B-groep (meisjes van 9 en 10 jaar) door Adrie Jansen, Leliestraat 18; in de C-groep (jongens van 11 jaar en ouder) door Tonny van Cam- pen, Axelsestraat 36; en in de D-groep (meisjes van 11 jaar en ouder) door Sarie de Smidt, Nieuwediepstraat 1. Winnaar in groep A: 1. K. Reijer, Rembrandtlaan 3, 10 jaar. 13 pnt dit was het hoogste aan tal punten); 2. H. Reijer, Rem brandtlaan 3, 9 jaar 13 pnt; 3. K. Erikus, Iepenlaan 48, 10 jaar 12 pnt; 4. W. Domines, Lange Kerk straat 82, 10 jaar 12 pnt; 5. H. Boland, Leeuwenlaan 24, 10 jaar 12 pt; 6. N. de Leeuw, V. d. Peij] straat 4, 10 jaar 12 pnt; 7. H. van Leeuwen, Nieuwediepstraat 83, 10 jaar 12 pnt. (Bij gelijkaan- J. tal punten werd met de tijd reke ning gehouden.) Groep B: 1. Adri Jansen, Le liestraat 18. 10 jaar 13 pnt; 2. Sarie van Pienbroeck, Hendrik straat 15, 10 jaar 13 pnt; 3. Ine ke d'Hont, Azaleastr. 26, 10 jaar 10 pnt; 4. Christian Valke, Tulp straat 11, 10 jaar 10 pnt; 5. Tine ke Vinke, Geraniumstr. 28, 10 jaar 9 pnt; 6. Cary Boon, Gera niumstr. 26, 10 jaar 9 pnt; 7. Di- nie Boonman, Frans Halslaan 26, 10 jaar 9 pnt. Groep C: 1. Tonny van Kam- school; 13. P. Neve, H.B.S.; 14. N. Sprengkels, R.K. L.S.; 15. P. Bareman, Openb. Ulo; 16. W. Riemens, Chr. L.S.; 2e serie; 1. M. de Jonge, Chr. Ulo 3.30.7; 2. P. Crijnsen, Zonne- school 3.31.2; 3. A. Bareman, Chr. school 3.34.7; 4. C. den En gelsman, L.T.S.5. W. Loof, Chr. Ulo; 6. H. Buijse, Chr. Ulo; 7. A. Faasse, Openb. Ulo; 8. C. v. d. Have, Chr. school; 9. P, v. d. Meijden, Chr. school; 10. L. van Driel, Openb. Ulo; 11. A. de Elaaij, L.T.S.; 12. T. de Vetter, R.K. L.S.; 13. R. Balterse, Openb. Ulo. 1000 meter jongens 14.15 jaar: 1. T. Strijdonk, U.T.S. 3.07.0; 2. L. de Jonge, L.T.S. 3.07.3; 3. J. Grol, L.T.S. 3.08.0; 4. G. Vi- veen, L.T.S.; 5. G. Cornelis, R.K. Ulo; 6. L. de Blaaij, Chr. Ulo; 7. J. Vergouwe, Openb. Ulo; 8. R. Cadsand, L.T.S.; 9. E. Sluimer, Chr. Ulo. 2000 meter jongens 16 jaar en ouder: 1. W. de Hamer, U.T.S. 6.28.2; 2. A. dc Bokx, U.T.S. 2000 m. niet-K.N. A.U.-letlen 1. L. Dieleman, v.v. Hoek 7.37.0; 2. J. 't Gilde, v.v. Hoek 7.52.0; 3. J. Meertens, v.v. Hoek; 4. A. de Grootte, v.v. Hoek; 5. H. ten Hoge, Terneuzen. 5 x 80 meter estafette meisjes: 1. Chr. Mulo ploeg A 1.04.4; 2. Openb. Ulo ploeg D 1.05.4; 3. Chr. Mulo ploeg B 1.06.8; 4. H.B.S. ploeg E; 5. Huishoud school ploeg C. Eindstanden scholen 1. L.T.S. 37 pnt; 2l Ü.T.S.- 29 pnt; 3. Chr. Ulo 19,5 pnt; 4. H.B.S. 18 pnt; 5. Openb. Ulo 15,5 pnt; 6. R.K. Ulo 6 pnt. door OLAF J. DE LANDELL 52) „Hét ie u verteld?", vroeg Pe rel, met opeens een brede grin nik, „vanne... dinsdagnacht?...!" Eva's hart gaf een zware bons. Ze wilde „nee" zeggen, doch be sefte meteen, dat ze daardoor zou demonstreren buiten Derks intieme leven te staan. Het kwam als een flits over haar. „Ja", zei ze, en lachte ook. Perel keek toch een beetje ver baasd. Maar was dat niet begrij pelijk? Daarna kreeg Eva een lachje vol verstandhouding; en lachte met bovenmenselijke in- spanning zo terug. „Niemand had zoiets gedocht", zei Perel. „Alles loopt in 't leven anders dan je denken zou", antwoordde ze wijsgerig. „Krek", vond Perel. Er was iets in het gesprek, dat haar pijn deed, hoewel ze niet kon begrijpen, wat. Wellicht was het alleen nieuwsgierigheid, ten top gedreven vrouwelijke nieuws gierigheid naar een erotisch ge heimpje, waar mannen klaarblij kelijk vrijmoedig met elkaar over spraken. Het deed pijn. 't Stak scherp in Eva's ijverige bon zend hart. Derk, die over zijn nachtelijke avontuurtjes praatte met een boer! En die knul, die er te gen haar over begon! Terwijl ze er als verloofde toch buiten stond!... Of zou Perel weten, dat ze slechts een schijnverloofde was? Maar nog stond Eva zo met Perel bij de koeien, toen Derk uit de kamer kwam, de gang door, naar hen toe. „Wat zijn jullie opgewekt!" zet hij goedkeurend. „Ja, ik zeg net tegen de juf frouw, van dinsdagnacht...", ver telde de gastheer, „da' 't zo gek ken iope!" Derk's wenkbrauwen gingen afkeurend de hoogte in.- „Maar", zei hij, „daarover zouden we toch met niemand spreken, Perel?" Eva stond op ontploffen. Die hete stal ook nog! En zulke irri tante koeien, om daar aldoor te staan grasvreten, en de ene knikte met haar kop en keek haar vol verstandhouding aan. Natuurlijk opende Perel wijd de hekken van zijn verbazing, want Eva had toch bevestigd, dat ze ervan wist? Had hij niet ge zegd van dinsdagnacht, en had ze niet „ja" geantwoord? „O", zuchtte Derk. „Ja, maar dat komt Perel, jullie noemen de nacht van maandag op dins dag „dinsdagnacht" en in de stad noemen we de nacht van dinsdag op woensdag zo". „O, sjuust, nou, nou!" zei Perel. Er ging hem een zoeklicht op, dat was duidelijk. Wat moest hij in 's hemels naam van Eva's dindagnacht den ken?!! En als ze nou maar niet zo ontzettend purper was ge weest waarom had ze zich tevoren Zo geamuseerd met blozend Netje? Toen zag Derk op z'n horloge, dat ze weg moesten. Dat leek zo zijn stijl. Eva drukte Perel's for se hand, zei de nog steeds niet woordenrijke vrouw des huizes goeiendag, en marcheerde als een stout schoolkind naast Derk af. Haar verloofde bracht haar zonder verwijl op een eenzaam paadje, ver van de bewoonde we reld der horretjet,. En als Eva aan zijn zwijgzaamheid nog niet gesnapt had, dat hij boos was, dan mocht ze het in de zomerse eenzaamheid, tussen zilvergroen koren en leeuwerikenzang, erva ren aan zijn ijskoude blik. „Je zult me grotelijk verplich ten, als je zulke intrigante min- derwaardigheden niet weer be drijft", zei hij afgemeten. Eva was door die manier van optreden zó verontwaardigd, als of zij een borrel had gehad. „Dat stuk ongeluk begon er zelf over", antwoordde ze scherp. „Wil je asjeblieft niet verge ten, dat je over een goeie vrind van me spreekt", wees Derk te recht. Ze beefde van woede. „Zo'n goeie vrind-, dat je 'm je avon tuurtjes toevertrouwt",sneerde ze. „Waarschijnlijk denkt hij, dat je met mij óók zo goed bevriend' bent, Derk? Dat ik, als verloof de, van jouw laag-bij-de-grondse escapades op de hoogte moet zijn, uit pure zalige zielegemeen- schap? En dat ik er ook om grin nik? Dat ik misschien bijzonder heden weet? Dat ik als vrouw los genoeg ben, om daar met zo'n pummel in een stal om te gaan ginnegappen?" (Wordt vervolgd) De burgemeester reikt de 1ste prijs van groep A uit aan K. Reijer pen, Axelsestr. 36, 11 jaar 13 pnt; 2. Frans van Campen, idem, 13 jaar 13 pnt; 3. Go Jansen, Donze Visserstr. 1, 13 jaar 12 pnt; 4 Paul Kaule, Jacob Catsstr. 16, 13 jaar 12 pnt; 5. Dion Willemse, Korte Kerkstr. 46, 12 jaar 12 pnt; 6. Ronny Nuijtinck, Narcis- str. 6, 12 jaar 12 pnt; 7. Gert Jan Verburg, Hobbemastr. 4, 13 jaar 12 pnt. Groei) D.1. Sarie de Smidt, Nieuwediepstr. 1, 12 jaar 11 pnt; 2. Dikkie de Mul, Vlooswijkstr. 7, 11 jaar 11 pnt; 3. Ineke Geene, Geraniumstr. 12, 12 jaar 11 pnt; 4. Anneke Stuij, Irenestr. 7, 11 jaar 10 pnt; 5. Yvonne Pieters, Baandijk 83, 12 jaar 9 pnt;' 6. Goitske Verdouw, St. Streuvels- str. 17, 12 jaar 9 pnt; 7. Marleen Kouwijzer, Margrietstr. 31, 13 jaar 9 pnt. Athletiek. De atletiekvereniging „Schel- desport" organiseerde wedstrij den op het Zuidersportpark voor jongens en meisjes. Deze wed strijden vingen om half twee aan en de toeloop was bijzonder groot. Hoewel er uiteraard veel moest worden geïmproviseerd, verliep het programma uitste kend en vooral hier waren zeer veel belangstellend-en die mede van het steeds betèr wordende weer genoten. Uitslagen: 1000 meter jongens 12-13 jaar: le serie: 1. H. v. id. Hooft, H.B.S. 3.37.0; 2. J. Geelhoed, Zuidlandschool 3.52.2; 3. P. Dam, Zuidlandschool 4.08.2; 4. P. Jan sen, H.B.S.; 5. G. J. Verburg, H.B.S.; 6. F. Colijn, Herv. school; 7 J. Nieuweling, L.T.S.; 8. G. Jonkman, Zuidlandschool; 9. P. Verduin, Openb. Ulo; 10. K. van Waart, H.B.S.; 11. P. d'Hondt, R.K. L.S.; 12. L. Venis, Zuidl. Om ongeveer half vier was dit programma afgewerkt en meld den zich de vele tientallen deel nemers aan de gecostumeerde optocht die eveneens nabij het sportpark werd opgesteld. Deze bijzonder fleurige stoet trok Ter neuzen door, begeleid door de „Harmonie Terneuzen" en het Tamboer- en Pijperkorps „Ire ne". Ook hier konden de deelne mers aantrekkelijke prijzen win nen. De uitslag luidde; Groepen; 1. Het Schippersin- ternaat; 2. De Gereformeerde Jongensclub „Het Mosterdzaad je"; en de C.J.V.; 3e prijzen: Zuidlandstraat, „Oranjekwar tier" en Herengracht Tholens- straat. Versierde steps: le prijs Arjan Meeuwsen; 2. Angelo Sandrini en Max Pienbroeck; 3e prijs Am nette Abrahamse; Maarten Kos ter en Tony de Koek. Versierde fietsen: ie prijs Pe ter van Putten; 2e pr. Marianne van Urck en Sonja en Elsje Mul ler; 3e pr. Dikkie Hendrikse, Margriet Visser en Harm Geen- sen. Demonstratie honden. met Politie- In het Zuidersportpark had om 7 uur een, zoals in het program ma aangekondigde sensasionele demonstratie met politiehonden plaats, waarvoor eveneens een flinke belangstelling bestond. Lichtstoet. Om acht uur stelden de hon derden kinderen zich op voor de lampionoptocht. Traditiegetrouw bestond er ook hiervoor een zeer grote belangstelling voor deze lange beweeglijke stoet van ge kleurde lichtjes in de vallende avond. Op de Markt werd deze stoet ontbonden en werd de dag besloten met een taptoe.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 4