PROVINCIAAL NIEUWS AVE EVA Kritieke toestand in Jordanië AGENDA Aardenburg al van midden- steent ijd af bewoond? Pagina 2 MAANDAG 22 APRIL 1963 PRINSESSEN IRENE EN MARGRIET TERUG UIT OOSTENRIJK Opstand in Amerikaanse gevangenis TERNEUZEN AXEL BRUINISSE HOEK Communistische invloed in Westelijk halfrond t MAANDAG 22 APRIL AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Lift naar de misdaad". GRIETE (Directiegebouw), 2.00 uur: Aanbesteding uitvoering werken en leveringen ter ver betering der cal. polders „Ser- Lippens c.a. DINSDAG 23 APRIL TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Vlucht uit Oost-Ber- lijn". - Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatie-samenkomst. het was zaterdagmiddag een hele drukte op de Markt bij de start van de lie St. Joriswandeltocht TEWATERLATING BIJ „DE SCHELDE" Op de werf van de N.V. Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen vond zaterdagmiddag de te wa- terlating plaats van het 14.800 ton metende motorvrachtschip „Sea Coral". De echtgenote van de reder, mevr. K. C. Wong uit Hong Kong, doopte het schip en nam de laatste beletsels weg. Het schip is in aanbouw voor Messss Verder and Company in Hong Kong en is het eerste van een tweetal schepen, dat deze rederij bij de werf „De Schelde" heeft besteld. Direct na de tewaterlating werd op de vrijgekomen helling de kiel gelegd voor een motor vrachtschip van eveneens 14.800 ton, bestemd voor Phs. van Om meren N.V. te Rotterdam. Dit motorvrachtschip, dat de naam „Woensdrecht" zal dragen is het derde schip van de serie vrachtschepen welke door Phs. van Ommeren N.V. zijn besteld. Met lichtgekleurde sjaaltjes om het hoofd, met zonnebrillen op en bruin van de winterse zon zijn zondagmiddag de Prinsessen Irene en Margriet, ditmaal door niemand van de hofhouding be- zijn van het huwelijk van Prin- gekeerd van een korte winter sportvakantie in het Oostenrijk se plaatsje Lech. De beide Prinsessen slapten terstond in een hofauto, die op het platform van het vliegveld Schiphol gereed stond, en reden daarin naar paleis Soestdijk. Beide Prinsessen waren kort vóór Pasen met hun ouders naar Lech vertrokken. Koningin Ju liana en Prins Bernhard keerden echter reeds vorige week naar Nederland terug, aangezien de prins zaterdag naar Mexico moest vertrekken, waar hij het congres van de Internationale Kamer van Koophandel gaat bij wonen. Reeds na precies één dag zul len beide Prinsessen het land weer verlaten. Hedenmiddag verti-ekken zij n.l. van Schiphol naar Londen, waar zij met 26 andere telgen uit vorstenhuizen op Windsor Castle de gasten zul len zijn van koningin Elizabeth. Woensdag zullen allen getuige zijn van het huwelijk van prin ses Alexandra van Kent en An- gus Ogilvy, dat in de Westmin ster Abbey in Londen zal worden gesloten. Zeshonderd gevangenen zijn zaterdag in de federale gevange nis van New Westminster (Brits Columbia) aan het muiten ge slagen. Driehonderd van hen sloegen de inventaris kort en klein en barricadeerden zich. Toen onderhandelingen zo goed als geslaagd waren, begonnen driehonderd anderen, die zich nog in hun cellen bevonden, bij val aan de muiterij te betuigen. Zij overmeesterden een bewaker, die zij als gijzelaar vasthielden. Federale politie, die naar het gevangenisgebouw was gezonden om de bewakers bij te staan, wipi'p traangasbommen naar binnen. De opstand was ontstaan, toen een bewaker enkele gevangenen betrapte, die bezig waren te ont vluchten. De uitbrekers verzet ten zich hevig en brachten de gehele gevangenis in rep en roep. Later werd men de toestand meester. De muiters lieten de bewaker weer vrij en zijn naar hun cellen teruggekeerd. „De Maartse Viooltjes" (Kloos. terzande) won weder de St. Joris-wandel tocht „St Gertrudis" (Terneuzen) de beste in de 30-kni groep Toen zaterdagmiddag groep voor groep, voorafgegaan door het fleurige wit-rode tamboer- en pijperkorps „Irene" uit Terneu zen, de 538 deelnemers aan de elfde St Joriswandeltocht vanaf de Markt van start gingen, was daarvoor veel belangstelling. Dank zij de organisatie van de Doormangroep uit Terneuzen verliep ook nu weer alles per- fekt. Voor de eerste maal in de geschiedenis van deze St Joris wandeltocht, die op zaterdag na Pasen wordt gehouden, werden de deelnemers in het laatste ge deelte van de tocht door regen overvallen. Dit kon echter aan de opgewekte stemming niets ver anderen en toen hopman P. C. Gerreman de uitslagen bekend maakte en de districtscommissa ris voor Zeeland, drs E. Kuypers uit Middelburg, de prijzen uit reikte gonsde de grote garage van de Z.V.T.M. aan de School- weg van leven en van de yels voor de overwinnaars. Van te voren had hopman Ger reman een welkomstwoord tot de autoriteiten gericht en een dank woord gesproken aan het adres van de velen die hun medewer king gaven. In het bijzonder werd dank ge bracht aan de directie der Z.V.T. M. voor het beschikbaar stellen van de garage. Er waren slechts vier deelne mers die van de „bezemwagen" gebruik moesten maken. 10 kin-mars. (binnenland) 1. St. Gertrudis te Terneuzen, 209 pnt; 2. Stanley-groep te Oost burg, 197 pnt; 3. E.O.S. II te Ter neuzen, 195% pnt; 4. Eenhoorn te Oostburg, 195 pnt; 5. E»oor- man-groep te Terneuzen, 193% pnt; 6. E.O.S. I te Terneuzen, 193 pnt; 7. Berdenis van Berle- kom te Middelburg, 190% pnt; 8. St. Baafs te Aardenburg, 187 pnt; 9. Rodanborgh te Aarden burg, 182 pnt; 10 St. Hubertus te Terneuzen, 176 pnt; 11. St. Eloy te Oostburg, 175% pnt; 12. St. Lodewijk te Sas van Gent, 163% pnt. 10 km mars. (buitenland) 1. De Zwaluwen I te Gent, 207 pnt; 2, Leeuwerik te Eeklo, 198 pnt; 3. De Zwaluwen II te Gent, 191% pnt; 4. Viking te Gent, 172% pnt. 20 km mars (binnenland) 1. De Maartse Viooltjes te Kloosterzande, 235% pnt; 2. Ber denis van .Beriekom te Middel burg, 231% pnt; 3. E.O.S. senio ren te Terneuzen, 220% pnt; 4. St. Gertrudis I te Terneuzen, 219% pnt; 5. Oda.-groep te Axel, 213% pnt; 6. Doorman-groep te Terneuzen, 211 pnt; 7. Berdenis van Beriekom (zeeverkenners) te Middelburg, 207 pnt; 9. Rodan borgh te Aardenburg, 204 pnt; 10. E.O.S. junioren te Terneuzen, 199% pnt; 11. Watergeuzen te Vlissingen, 199% pnt; 12. Stan ley-groep te Oostburg 191% pnt; 13. St. Agnes te Ovezande, 190% pnt; 14. St Eloy te Oostburg, 189 pnt; 15. Scheldezwervers te Vlis singen, 188% pnt; 16. Berdenis van Beriekom (Pivo) te Middel burg, 167 pnt. 20 km mars (buitenland) 1. Leeuwerik I te Eeklo, 230% pnt; 2. Leeuwerik II te Eeklo, 220% pnt; 3. De Zwaluwen te Gent, 2Ï9% pnt; 4. De Viking te Gent, 211% pnt. V Zeldzame vogel in de u' Braakman. Twee natuurvrienden hebben zaterdagmorgen „ergens" in de Braakman een „hop" waargeno men. Even later vertelde de jachtopziener, de heer C. Riem- slagh, hen dat hij de vogel voor het eerst vorige week zondag tegen de avond had gezien. Met zijn zwart-wit vleugelpartoon, de rechtopstaande waaierkuif en het rosebruin vederkleed is de hop gemakkelijk te herkennen. Overigens is het voor ons land een zeldzame broedvogel. Na 30 jaar en voor het eerst weer in 1943 werd hij als zodanig in Ne derland waargenomen. Ook als doortrekker is hij zeldzaam. Daar er slechts één exemplaar O SS HS SS 59 - door OLAF J. DE LANDELL 59 59 44) „Cornelis," zei de burgemees- terse met stemverheffing. Doch Cornelis beweerde juist, dat het hoog tijd werd om eens af te rekenen met zekere politie ke richtingen. „Cornelis!" „Ja, liefste?" Zelfs mevrouw Van Hellenöuyn beteugelde haar opgewekte bab belarij over schatttige jurkjes en bladluis. „De juffrouw hier zegt, dat ze een nicht is van Gesina Blom- bergh „Ach nee!. „Ja, werkelijk, niet juffrouw?" „Ja," bevestigde Eva, niet we tend of ze trots moest kijken. „Wat is de wereld kléin!" zei meneer Van der Dam. En Eva dacht ook in zijn stem wrevel te horen. Het leek haar trouwens zeer goed mogelijk, dat tante Gien in jeugdiger dagen wrevel opge wekt had. „Maar onze Eva'tje is niet en thousiast over haar tante," meen de Derk dan ook ter geruststel ling te moeten zeggen. „Verschil in leeftijd misschien," dacht mevrouw Van der Dam pessimistisch. Daarna had ze met Eva niets meer te bepraten. Ze wierp zich geheel op de bladlui zen van mamaatje Van Hellen- duyn en wist veel wrede en obso- luut afdoende methodes om deze fauna te beperken. Maar ja, als je zo lang over dood en beperking praat, dan gaan de gedachten onwillekeurig naar het tegendeel uit: „Derk," zei ze dus eensklaps, „hebben wij goed begrepen, dat je niet gaat trouwen?" „Ja. héél goed, mevrouw," prees Derk. „Gut, en wij hoorden het zo uiterst zeker vertellen!" „Ook van Teuntje?" onderschep te zijn moeder. „O, nee! we komen daar nooit," betoogde mevrouw Van der Dam, niet zonder hooghartigheid. „Nee, we hoorden het van Geertje van onze tuinman." Hier werd het klaarblijkelijk werd waargenomen, moet wor den aangenomen dat dit inder daad een „doortrekker" is. Hoewel minder zeldzaam, maar toch opmerkelijk voor onze streek, werd er ook nog een exemplaar van de grauwe vlie genvanger gezien. Cabaret „De Hoepel" voor „Open het Dorp". Het Terneuzense cabaretgezel schap „De Hoepel", volledig sa mengesteld uit amateurs, blijkt het bijzonder goed te doen, als men weet dat het alleszins ver antwoorde programma, dat za terdagavond in „De Schakel" aan de Kerkhoflaan werd gebracht al het zevende is. Zeven seizoenen is voor een amateurcabaretgezelschap een lang leven in deze tijd van T.V. en allerlei andere amusements gebeurtenissen en dat betekent dus dat hetgeen Henk Kramer met zijn makkers te bieden heeft de moeite waard is. In ieder geval was dit zater dagavond het geval toen in een bijzonder aardig programma, waarbij wij zeker ook denken aan de fraaie décors, de voorstelling in een vlot tempo werd afge werkt. Een aantal jongeren van de Protestants Christelijke Instufi hadden er graag hun vrije avond voof over. Zij hebben er beslist geen spijt van gehad. Het was daarom jammer dat er geen vol wassenen deze voorstelling ten bate van „Open het Dorp" heb ben bijgewoond. In de eerste plaats zouden zij daarmee be langstelling voor de jeugd heb ben getoond en hadden zij daar bij tevens een zeer sympathiek doel gesteund. Een stuk of tien Terneuzense jongeren hebben zonder enige pretentie of ster-allures, maar- met overgave, en vaak zeer ver dienstelijk, gezongen en muziek gemaakt. Wij zijn er van over tuigd dat „De Hoepel" nog een veel langer bestaan beschoren zal zijn, als zij op deze wijze zul len voortgaan. Maar dan graag met wat meer belangstelling van de zijde der ouders. Tienershow. Vrijdagavond hield de R. K. Instuif Kanaalzone in „Het Cen trum" een tienershow. Na allen van harte welkom te hebben geheten, zeide de voor zitter, de heer Mechelinck, enke le minder prettige 'mededelingen te moeten doen. Naast de mede deling dat Anneke Grönloh door een haar tijdens de Paasdagen overkomen auto-ongeval niet aanwezig kon zijn, deelde hij mede, dat er een telegram was ontvangen dat Willeke Alberti door ziekte ook niet kon optre den. De voorzitter zei dit niet zo maar te nemen, daar hij hier kontraktbreuk in zag. Als pleister op de wonde kon digde hij aan, dat de uit Terneu zen rijzende ster, de zanger Joost Scheele, wiens stem in België onder de schuilnaam José Lu- cardo op een grammofoonplaat reeds is vastgelegd, zou optreden. Hierna gaf hij het woord aan het gezelschap. De conferencier Frans Eijkhof tijd dat de burgemeester zich erin mengde: „En zij wist 't van Aatje Broek," zei hij. „En Aatje Broek," voltooide zijn vrouw langzaam en duidelijk, „had het jullie zelf vanochtend horen zeggen tegen Gert Petro leum Het dorp! het dorp was be gonnen, op eigen manier belang in de verloofden te stellen. Of was het de normale, afschuwe lijke nieuwsgierigheid van een te kleine woonplaats? „Nou," zei Derk ver-genoegd, „maar u zult toch zelf wel begrij pen, dat E'efje en ik onze intiem ste, grootse plannen niet op zon dagmorgen aan de openbare weg staan te vertellen?!" Maar daarmee kun je zegen- lustige bejaarde dames niet over tuigen. Het lag er dik op, dat Aatje Broek een betrouwbare bron ge- 'acht werd. Zo zaten ze daar maar, terwijl de tuin feest vierde en alle bloe men mekaar toeknikten op het zuchten van een zwoele wind, terwijl Heintje al een heel gat in de kers geknabbeld had! Tussen Derk's wenkbrauwen was een kleine rimpel gezakt; de humor- leek wat weggesleten. En daar doemde warempel aan de horizont van het inrijhek een tandem, die met uiterst matige vaart op het huis afkwam. De voorhoede van de tamdem be stond uit een overvette meneer, gekleed in een uilebril en een shantung pak met transpiratie- plekken. „Daar heb je de Bindelaars," zei freule Ianshoven. drukte in zijn openingsconferen ce zijn spijt uit over het verstek laten gaan van Willeke Alberti. Hij zeide dat enige tijd terug zij zonder bericht ook was wegge bleven. Deze handelwijze komt de artieste niet ten goede. Verder werd aan deze shöw medewerking verleend door het orkest „The Orpheans", de bal letgroep van Lia Jonkes, „The Candy Kids" en de zanger José Lucardo. Alle medewerkenden aan deze avond waren van prima gehalte en wat te zien en te horen werd gebracht viel bij de tieners, die de hede zaal vulden, geweldig in de smaak. Na ieder optreden klonk er dan ook een spontaan applaus. Bijzonder goed was de zang van José Lucardo. Deze jongeman zal na enige ervaring zeker zijn weg wel weten te vin den. Na beëindiging van de show was er nog een paar uur de ge legenheid voor de tieners om op de muziek van „The Orpheans" en „The Candy Kids" een dansje te doen. Hengelaar verdronken. De 43-jarige Belg E. C. Stok man uit Deurne bjj Antwerpen, die met twee vrienden in een stilligende motorboot in de Mos selkreek bij St Philipsland zat te vissen, is daarbij zaterdagmid dag overboord geraakt en ver dronken. Het gelukte zijn colle ga's hem binnen enkele minuten binnen boord te krijgen. Dokter Menger uit St Philipsland paste kunstmatige ademhaling toe, maar dit mocht niet meer baten. Feestelijkheden op Koningin nedag. De Oranjevereniging alhier heeft voor 30 april een program ma samengesteld ter viering van de verjaardag van H. M. de Ko ningin. Des morgens zullen achter de openbare school kinderspelen worden gehouden. In de middag zijn er wedstrijden in hardrijden op de fiets, verkeersexamen voor bromfietsers (met prijzen) en volksspelen. Des avonds is er een optocht met versierde fietsen en lampions. De communistische inmenging in het Westelijk halfrond is toe genomen en baart alle betrok ken regeringen zorgen, aldus een verslag van een speciale com missie van acht landen van de Organisatie van Amerikaanse Staten (O.A.S.). In het bijzonder in het afge lopen jaar was deze inmenging van China en Rusland via Cuba toegenomen. De Russen hadden hun militaire macht op Cuba versterkt. Dit eiland werd ge bruikt als basis voor ondermij ning in andere landen. Daarom, aldus het verslag, moeten de landen van het Westelijke halfrond de „grootst mogelijke waakzaamheid" betrachten. De commissie beveelt onder meer aan de geheime diensten van deze landen te versterken en de gegevens over de activiteit van de communistische aanhangers van premier Fide! Castro van Cuba uit te wisselen. Het rap port zal worden voorgelegd aan de raad van de O. A. S. fy'" Volgens is J. A. Trimpe Bur ger moet Aardenburg al van de midden-steentijd af zijn bewoond. Hij zei dat tijdens een van de vrijdagmiddag gehouden sectie vergaderingen van het derde Nederlands Oudheidkundig Con gres te Amersfoort. Aardenburg ligt op een vrij hoge rug van pleistoceen, waar door de continuïteit van bewo ning in deze ten opzichte van het zeeniveau gelegen kustpro vincie mogelijk was. Uit een aan tal vondsten is komen vast te staan, dat Aardenburg in de vroege middeleeuwen Rodan- borch heette en dat het zijn grootste welvaart, of althans pe rioden van intensieve bewoning, in de Romeinse tijd in de der tiende en veertiende eeuw beleef-,- de. Sporen van Romeinse cultuur' strekken zich uit over ongeveer een vierkante kilometer. De voornaamste bewoning bevond zich waarschijnlijk in de naaste omgeving van de plaats, waar nu de St Bavokerk staat. Hoewel er sedert de veertiende eeuw een duidelijk verval was, als gevolg van de concurrentie van Brugge, bleef Aardenburg toch een be langrijke stad als een der be kendste bedevaartplaatsen in Vlaanderen. Er zijn talrijke fraaie aardewerkvondsten gedaan, date rende uit de dertiende en veer tiende eeuw, terwijl latere perio den vrijwel niet vertegenwoor digd zijn. Interessant was ook de lezing van de heren prof. dr J. E. Bo- gaers en J. van Brenkelen over het kanaal van Corbulo. Na on derzoekingen van dr A. Beekman was men in wetenschappelijke kringen opvallend eensgezind met betrekking tot de loop van de fossa Corbulonis. Deze zou uit Leiden via de Oude Rijn langs de Roomburger Wetering en de Vliet tot aan de Hoornbrug onder Rijswijk hebben gelopen en dan verder door het Westland ten oosten van Naaldwijk tot in de monding van de Lee. In de twee de helft van 1962 zijn er echter opgravingen verricht in de Rcomsburger polder te Leiden, waaruit kwam vast te staan, dat op de grens tussen Zoeterwou.de en Leiden zich in de Romeinse tijd een grote west-oost gerichte waterloop moet hebben bevon den ter breedte van minstens 60 imeter. Op grond van archeologi sche en bodemkundige onderzoe kingen mag worden aangeno men, dat ter plaatse het kanaal van Corbulo is teruggevonden. Boringen hebben uitgewezen, dat de bedding van het ontdekte ka naal ook nog aanwezig is onge veer acht kilometer naar het zuidwesten ten oosten van het Rijn-Schiekanaal tussen Voor schoten en Leidschendam. Dit kanaal heeft naar alle waar schijnlijkheid vlak ten oosten van de oude duinen een verbin ding gevormd tussen de pas ont dekte vloedkreek van het Rijn estuarium en de vloedkreek van het Maasestuarium, namelijk de Oer Gantel. Het Jordaanse parlement heeft zaterdag de slechts ruim drie weken oude regering van pre mier El Rifai weggestemd en wel vanwege de houding van Rifai tegenover toenadering tot de Verenigde Arabische Repu bliek. „O, wat heerlijk!" jubelde Derk's moeder. Door het overige gezelschap waarde een half beheerste zucht; men zag zwijgend, doch met gro te belangstelling toe, hoe de nieuw-komenden vlak naast Hein tje van de tandem sprongen. Vooral de vrouwelijke Bindelaar maakte daar veel en luidruchtig werk van. „Dat ze nu in zo'n grote tuin precies naast Heintje schokte freule lanshoven. Heintje sprong met het echt paar mee, maar had aan één keer niet genoeg. Mevrouw Bindelaar gilde. Heintje gilde veel harder. Door de open zijdeuren ver stond het gezelschap binnen, dat meneer Bindelaar met een scha terlach vermaande: „Hou toch je tater, mens! Mot jij dat paard op me anhitse!" Hij duwde de tandem een eind je verder. Zijn echtgenote, met een been aan elke kant, dribbelde hulpeloos en zeer onbevallig mee. Het werd een nachtmerrie. Hoe moeten wij vertellen van het veel te joviale entrée der fa milie Bindelaar, van hun felicita tie „an het bruispaar", van vader Van Hellenduyn, die een dave rende mep op de schouder kreeg en van freule lanshoven, die thee morste door het al te manlijke handenschudden „Was dat uw Heintje, Freule?" informeerde de heer Bindelaar. „Nou, ik weet een goeie vilder, haor! Die geeft u d'r 'n best duit je voor, en nog 'n lap van z'n eige biefstuk d'rbij ja, van Heintje, bedoel ik!" (Wordt Vervolgd.) Na de val van de regering ont bond koning Hoessein het parle ment en belastte hij zijn oom, El Sjerif Hoessein lb Nasser met de vorming van een nieuwe regering. De podtefeuille van Defensie is in handen van Hoes sein lb Nasser zelf. De nieuwe regering is zondagochtend be ëdigd. Zij heeft in het bijzonder tot taak nieuwe verkiezingen voor te bereiden, die volgens de grondwet binnen vier maanden na de ontbinding van het parle ment moeten worden gehouden. De betogingen, die de laatste dagen in Jordanië zijn gehouden, zijn zondagochtend in Amman voortgezet, waar ordetroepen tegen de middag het vuur open den om de vóórstanders van toe treding van Jordanië bij de V. A. R. uiteen te jagen. De betogers zijn vaak jongelie den en vooral studenten, die willen protesteren tegen de tot dusver door de Jordaanse auto riteiten gevoerde politiek die volgens hen gericht is tegen aan sluiting van Jordanië bij de V.A. R. Zij hebben als embleem de vroegere Egyptische vlag met vier sterren gekozen. Deze ster ren symboliseren de vier landen Egypte, Syrië, Irak en Jordanië. Met het oog op de botsingen tijdens de betogingen waarbij enkele doden en tientallen ge wonden zijn gevallen, maar waarvan de schattingen variëren naar gelang van de bronnen, heeft de Jordaanse regering een streng uitgaansverbod uitge vaardigd. In alle steden wordt door politie en militairen gepa trouilleerd. Openbare gebouwen worden bewaakt. In de pers van de Arabische landen, en vooral in die van Egypte en Syrië, worden koning Hoessein en de nieuwe Jordaan se regering fel aangevallen. In Israël volgt men de ontwik keling van de situatie met de grootste aandacht. Tel Aviv heeft laten weten, dat als Egypte tussenbeide komt, Israël ver plicht zal zijn hetzelfde te doen. De kwestie-Jordanië zal het voornaamste onderwerp zijn op de agende van de Israëlische ka- binetsvergadring van vandaag. Uit Libanese bron verluidt, dat een sterke Israëlische troepen macht aan de Jordaanse grens zou zijn samengetrokken. Volgens radio-Cairo zijn zon dag in alle delen van Jbrdanië de betogingen tegen koning Hoessein hervat. Er zouden tal rijke arrestaties verricht zijn. 40 KANARIES BIJ BRAND VERKLEURD 40 zwart geblakerde kanaries wekten zaterdagmorgen de lach lust op van een aantal Rotter dammers die getuige waren van een brandje in een pand van een vogelhandelaar aan de Brielse- laan in Rotterdam. Het vuur ontstond toen de eige naar een brandende oliekachel, waarmee de vogels worden ver warmd, wilde verplaatsen. Het hengsel van de kachel brak, het toestel viel om en de brand was er. De Rotterdamse brandweer kon door snel ingrijpen erger voorko men, maar de eigenaar moest met brandwonden naar een zie kenhuis worden overgebracht. De nu zwartgeblakerde kanaries maken het goed. Zij zijn liefderijk opgenomen in verschillende ge zinnen aan de Brielselaan. JONGEN AANGEREDEN Automobilist reed door Zaterdagavond omstreeks zes uur is de 7-jarige Hans Hendriks uit Venray door een auto op de Vlakwaterweg aangereden. De bestuurder van de wagen is zon der zich om het slachtoffer te be kommeren doorgereden. Voorbij gangers vonden de jongen, die met ernstige hoofdwonden en een hersenschudding in het Ven- rayse ziekenhuis moest worden opgenomen. De rijkspolitie stelt een onderzoek in.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2