De bouwactiviteit in het jaar 1962 Verdere economische expansie verwacht Mobilisatie-oefening in het klein Cardona beschuldigt Verenigde Staten KERKDIENSTEN Pleidooi voor pensioen op zestigjarige leeftijd Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 20 APRIL 1963 Voor bezoek aan Canada geen visum meer nodig Nederlanders, Belgen, Luxem- DE VER. STATEN EN INDONESIë Voorlopige regeling in artsengeschil ONZEKERE TOESTAND IN ARGENTINIë Nederlands schip had aanvaring bij Haifa Zondagdiensten Voor de zondag oudgeref. gemeente. De totale produktie in de die zullen worden gebouwd zon< bouwnijverheid, inclusief de weg en waterbouwkundige werken, was in 1962 rond 8 7o hoger dan in het jaar 1961. Met een pro- duktiebedrag van ƒ3897 miljoen werd in 1962 ongeveer 3 meer verwerkt, dan het voor dat jaar in het bouwprogramma geraam de verwerkingsvolumen ad 3800 miljoen. Dit vermeldt een overzicht van het ministerie van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid. In de gebouwensectoren werd een 4 hogere produktie be reikt dan in 1961. Rekening hou dend met prijsveranderingen is de reële produktie in 1962 onge veer gelijk aan die in 1961. Van de in het bouwprogramma 1962 geraamde produktiebedragen voor nijverheidsgebouwen en ge bouwen voor handel en verkeer werd resp. 97 en 110 ver werkt. Ten opzichte van het jaar 1961, steeg de produktie in deze sectoren met 12 resp. 1 Ook de bedragen aan verleende bouwvergunningen en de begon nen werken geven een stijging ten opzichte van de voorgaande jaren te zien. Deze stijging is voornamelijk het gevolg van het in uitvoering nemen van bouw werken waarvoor reeds eerder de benodigde goedkeuringen werden verleend. In de scholensector werd 95 van het in het jaarprogramma opgenomen bedrag verwerkt. Het bedrag der verleende bouw vergunningen voor scholen steeg met 18 ten opzichte van 1961. De totale bouwsom van de in aanbouw genomen objecten was 29 7o hoger dan in 1961. Op 1 januari 1963 was in de bouwnij verheid voor een bedrag van 7205 miljoen aan werken on derhanden, tegen ƒ6018 miljoen op 1 januari 1962. Van het be drag ad 7205 miljoen had 4945 miljoen betrekking op nieuw bouw, herbouw en uitbreiding van gebouwen. De in het jaar 1962 afgegeven rijksgoedkeuringen t. voor bouw werken (exclusief de wonnig- bouw) met een bouwsom van 100.000,of meer, en voor zo ver het betreft werken ten be hoeve van de nijverheid en ge zondheidszorg, met een bouw som van 50.000,of meer, had den betrekking op 2164 plannen met een totale bouwsom van ƒ1204 miljoen. Op 1 januari 1963 was in de sectoren buiten de woningbouw voor 4043 plannen met een totale bouwsom van 2445 miljoen de rijksgoedkeuring nog niet ver leend. Het aantal woningen, waar voor in 1962 een gemeentelijke bouwvergunning werd afgege ven bedroeg 81.724. Hieronder bevinden zich 18.342 woningen der rijkssteun. Van de hierboven genoemde 81.724 woningen wor den er 39.214 gebouwd in op- dracht van particulieren. Het aantal woningen met de bouw, waarvan een aanvang werd gemaakt, bedroeg 91.880 tegen 101.768 in 1961. Het aan tal in aanbouw genomen wonin gen zonder rijkssteun bedroeg 25.065 tegen 36.245 in 1961. Op 31 december 1962 waren 122.272 woningen in aanbouw. In 1962 kwamen 78.375 woningen gereed, waaronder 46.240 of 59 7c huurwoningen. Van dit aantal huurwonigen behoren er 27.352 of 59 7o tot de categorie woning wetwoningen. Van de 46.240 hierboven ge noemde huurwoningen behoort 30 tot de categorie met een huur van ƒ400,tot ƒ800, per jaar, 36 ligt in de huur- klasse van 800,tot 1000,— per jaar en 27 7c in de klasse van 1000,— of meer. Önder de resterende 7 beho ren de winkelwoningen, wonin gen met werkplaatsen, dienst woningen e.d. Van het totaal aantal gereed gekomen woningen werden er 25.975 gebouwd zonder rijks steun. De EJE.G.-commissie verwacht voor Nederland in de komende maanden een voortgaande eco nomische expansie en zij hand haaft op grond van de jongste ontwikkeling naar schatting, dat het reële bruto nationale pro- dukt in Nederland dit jaar met ongeveer 4 procent zal stijgen en het indexcijfer van de indus triële produktie met ruim 4 pro cent. Blijkens het kwartaalbericht over de economische toestand van dg zes gemeenschapslanden wordt voor Nederland gerekend met een nieuwe stijging van de buitenlandse vraag, waardoor de uitvoer vermoedelijk in hetzelfde tempo als in de tweede helft van 1962 zal blijven stijgen. De vertraging van de toene ming der investeringen kan iets geprononceerder worden, doch de binnenlandse vraag zal zeer zeker blijven stijgen door stij ging van de gezinsinkomens. De expansie van de consumptie zal conjunctureel echter minder sferk zijn dan in het tweede halfjaar van 1962. De invoer zal vermoedelijk iets sterker gaan toenemen. De pro duktie, zal, na de nadelige in vloed van de strenge winter, ver moedelijk in bevredigend tempo blijven stijgen, temeer daar een verdere verhoging van de werk gelegenheid en een nieuwe stij ging van de produktiviteit kan worden verwacht. In enkele sec toren wordt de ontwikkeling ech ter steeds meer bepaald door een flauwere vraag. De prijzen zullen blijven stij gen, doch vermoedelijk in een iets langzamer tempo dan tot op heden mede onder invloed van een klaarblijkelijk bereikte mati- Wellicht nog deze maand of anders in ieder geval de volgen de, zullen PTT-ambtenaren uit zwermen om in Ongeveer 140 brievenbussen, verspreid over het gehele land, een expresse- brief in de bus te laten glijden. In de bus bij militairen die be horen tot een eskadron van het elfde tankbataljon en die op het ogenblik met klein verlof zijn. In die brief zullen die militairen lezen dat ze zich zo spoedig mo gelijk moeten melden bjj hun on derdeel. Voor die ongeveer 140 cavale risten betekent dat een mobili satie in het klein. Een mobilisa tieoefeningetje dat ten laatste moet uitwijzen, of het Ondas onderdeelaanvullingssysteem dat sinds vorig jaar bij wijze van proef bij enkele cavalerie-onder- delen is ingevoerd, in de praktijk voldoet. Hoge autoriteiten van Shape in Parijs zijn door de be velhebber der landstrijdkrachten, luitenant-generaal A. V. van den Wall Bake, uitgenodigd om deze mobilisatieoefening bij te wonen. Zij zullen, zo mede kunnen be oordelen of de militairen die in het kader van het Ondas met klein verlof gestuurd zijn, snel hun onderdeel kunnen bereiken. Met het Ondas zo luidt het voorlopige oordeel zijn goede ervaringen opgedaan. Zó goed, dat in het hoofdkwartier van de koninklijke landmacht op het ogenblik de mening wordt ge huldigd, dat dit nieuwe aanvul- dingssysteem, dat de plaats in neemt van het zogenaamde fil tersysteem, ook kansen maakt bij infanterie, artillerie en genie. Inmiddels is echter ook wel dui delijk geworden, dat het Ondas beslist niet integraal ingevoerd zal kunnen worden bij alle parate onderdelen van de kon. land- macht. Misschien dat in de toe komst 50 tot 60 procent er onder zal kunnen vallen. De militairen van het eskadron dat nu met klein verlof is, weten overigens dat hen de mobilisatie oefening te wachten staat. Toen ze op 28 maart de dienst verlie ten is hun meegedeeld dat ze er mee moesten rekenen, dat ze in april of mei nog een dag of drie onder de wapenen geroepen zou den worden. BIJZONDERE POSTZEGEL en Duitsers hebben voor een verblijf in burgers voortaan Canada van niet langer dan drie maanden geen visum meer no dig. De Canadese autoriteiten hebben hiertoe besloten in het kader van een uitgebreid pro gramma ter vereenvoudiging van de reisformaliteiten voor toeris ten en bezoekers. ging bij de loonsverhogingen. Volgens het kwartaaloverzicht vormt de situatie in de bouwsec tor op het ogenblik het hoofd probleem van de conjunctuurpo- litiek in Nederland. Alle maatre gelen die leiden tot een volledi ger gebruik van de produktiefac- toren en een snellere uitbreiding van de produktie in deze sector (en het inlopen van de achter stand als gevolg van de strenge winter) kunnen ertoe bijdragen dat een evenwichtiger economi sche groei wordt bereikt. Daar door zouden ook de mogelijkhe den voor een ruimer vergunnin genbeleid voor industriële bouw werken toenemen, hetgeen nood zakelijk schijnt om ook van deze kant een flauwer verloop van de direct produktieve investeringen tegen te gaan en zo de facilitei ten aan te vullen, die op het ge bied van de kredietpoliteik reeds werden verleend. Ter gelegenheid van het feit, dat het op 11 mei 1963 honderd jaar geleden zal zijn dat de eerste internationale postale bijeen komst in Parijs werd gehouden, zal de P. T. T. van 7 mei tot en met 6 juni a.s. deze bijzondere postzegel zonder bijslag uitge ven. Het ontwerp is van Wim Crouwel in Amsterdam. De zegel wordt gedrukt in de kleuren blauw en groen terwijl een cir kel in wit is uitgespaard. Zij blijft voor frankering geldig tot en met 31 december 1964. De Amerikaanse onderminis ter van Buitenlandse Zaken voor politieke aangelegenheden, Ave- reli Harriman, heeft donderdag in een toespraak voor de Ameri kaanse vereniging van hoofdre dacteuren gezegd, dat hij het niet eens is met beweringen, als zou president Soekarno sympa thiseren met het internationale communisme. „De Indonesische regering is in zeer sterke mate nationalistisch", zo zei hij. „Zij hebben niets tegen de Nederlan ders voor hun vrijheid gevochten met de gedachte, die weer af te staan aan de Chinezen of de Russen". Hij verklaarde, dat president Soekarno zeer grote bedragen aan militaire en economische hulp van de Sowjet-Unie had aangenomen, maar nimmer hulp van communistisch China had geaccepteerd. „Soekarno speelt een nogal voorzichtig politiek spelletje in zijn land met het oog op de verschillende elementen waaruit zijn gemeenschap be staat, maar wij kunnen er toch volgens mij wel zeker van zijn dat hij Indonesië tot ontwikke ling tracht te brengen voor de Indonesiërs", aldus Harriman. De Verenigde Staten moeten In donesië nemen zoals het is: een groot land met omvangrijke hulpbronnen, maar een zeer lage levensstandaard, zo zei hij. „Zij die het denkbeeld opperen om Indonesië links te laten liggen zijn onnodig pessimistisch. Ik geloof dat wij zo nauw met de Indonesische regering behoren samen te werken als waartoe zij ten opzichte van ons bereid is, dat wij hun de helpende hand moeten bieden waar dit in ons eigen belang is Het geschil tussen 45.000 art sen in Italië en de desbetreffende sociale verzorgingsinstanties is voorlopig beslecht. De honoraria van de artsen worden met 40 pet verhoogd. Vóór 31 juli zal een nieuwe overeenkomst worden gesloten ter regeling van de nog hangen de zaken. De genoemde instanties zijn semi-overheidsinstellingen. De artsen hebben eerder in de maand een staking van 24 uur op touw gezet en de overeenkom sten met de ziektekostenverzeke- ringsinsteliingen opgezegd. Zij eisen 50 procent meer honora rium en hadden ook andere eisen. De instellingen boden aanvanke lijk slechts een honorariumver hoging van 16 procent aan. Drie dagen geleden begonnen de dokters ziekenfondspatiënten te beschouwen als particuliere patiënten. Hierop volgden pro testbetogingen van arbeiders in zuid-Italië. In een voorstad van Buenos Aires heeft een in een kolonels uniform van het Argentijnse le ger geklede man donderdag een overval op een bank gepleegd en zich met een bedrag van ruim 800.000 gulden uit de voe ten gemaakt. Op de vrijdag in Amsterdam gehouden jubileumvergadering van de Vereniging van christe lijke leraren en leraressen bij het nijverheidsonderwijs, die der tig jaar bestaat, is een pleidooi gehouden om pensionering op zestigjarige leeftijd in te voeren. Op daartoe stx-ekkende voorstel len van de afdelingen Friesland, Zwolle en Valkenheide, luidde het pre-advies van het hoofdbe stuur: „Evenals tal van organi saties is het hoofdbestuur er van overtuigd, dat vrijwillige pensio nering op 60-jarige leeftijd mo gelijk moet zijn met de bepaling dat men, zodra het maximum percentage pensioen is bereikt, maar de betrokkene wel actief blijft niet meer pensioenpremie schuldig is". Het hoofdbestuur ging verder „Het aantal verzuimdagen van hen, die de 60-jarige leeftijd heb ben bereikt, is niet gering en brengt een desorganisatie van het onderwijs mede. Aan de an dere kant zijn er 60-jarige leraren en leraressen, die nog fit genoeg zijn om hun arbeid met opge wektheid te verrichten en hun Dr. Jose Miro Cardona is don derdag afgetreden als voorzitter van de Cubaanse revolutionaire raad in Miami, Florida, welke het bewind van Fidel Castro bestrijdt. Hij had al eerder zijn ontslag in gediend maar dit was niet aan vaard. Na een bijeenkomst van de raad gaf dr Miro Cardona een om vangrijke verklaring uit die hij al enige dagen geleden aan het Amerikaanse ministerie had doen toekomen. Hierin beschuldigt hij de regering van de V. S. ervan dat zij zich niet had gehouden aan beloften aan de Cubaanse ballingen om hen te helpen bij de strijd tegen het regime van Castro en dat zij een vage poli tiek aangaande Cuba is gaan vol gen. President Kennedy had, volgens het document, na de mislukte inval op Cuba van april 1961 be loofd dat er een nieuwe invasie zou worden georganiseerd. Het Amerlksfanse ministerie van Buitenlandse Zaken zou Miro Cardona hebben verzocht zijn verklaring niet te publiceren. Het had al eerder gezegd dat deze verklaring talrijke onjuistheden bevat. Een woordvoerder van het Witte Huis verwees donderdag avond naar deze officiële reactie teen hem om commentaar op het document werd gevraagd. Tezamen met dr Miro Cardona hebben nog andere leiders van twee anti-Castro-groepen ontslag genomen uit de revolutionaire raad. Negen van de zestien leden van de Cubaanse revolutionaire raad in Miami zijn donderdagavond naar aanleiding van de door Car dona uitgegeven verklaring afge treden. CORDONA VRAAGT ASIEL IN COSTA RICA. Dr Jose Miro Cardona, de af getreden voorzitter van de Cu baanse revolutionaire raad in Miami (Florida), heeft om asiel in Costa Rica gevraagd, aldus is of ficieel bekendgemaakt. De president van Costa Rica, F. J. Orlich, heeft verklaard, dat Cardona asiel zal krijgen mits zijn politieke activiteit de rust in Cos- heeft gefundeerd met het oog op Verwacht wordt, dat Cardona spoedig per vliegtuig uit Miami naar San Jose zal vertrekken. In de Costaricaanse hoofdstad zijn veel Cubanen, die Cardona ongetwijfeld een uitbundige ont vangst zullen bereiden. Daar entegen zijn er in San Jose ook Cubanen, die het niet eens zijn met Cardona. Deze laatste groep zou een betoging tegen de ex- voorzitter van de Cubaanse revo lutionaire raad op touw kunnen zetten. Politieke waarnemers in Bue nos Aires hebben vrijdag ver klaard een spoedige ineenstorting van het Argentijnse kabinet te verwachten. Zij baseerden hun voorspelling op een aantal offi ciële verklaringen en op beraad slagingen tussen regeringsperso nen en militaire leiders. Men meende te weten, dat president Guido het niet eens is met de ar restaties van zakenlui en intel lectuelen, die van linkse sympa thieën worden verdacht. Voor de ze arrestaties was de minister van Binnenlandse Zaken, Enrique Rauch, verantwoordelijk. Het Nederlandse koelmotor- schip „Kemphaan" (499 brt), eigendom van de Rotterdamse transportmaatschappij „Vola", is gisternacht bij de haven van Hai fa in aanvaring gekomen met het Israëlische vrachtschip „Ash- dod". De kapitein van de „Kemp. haan", de 55-jarige Y, Benus, heeft laten weten dat beide sche pen vrij ernstig zijn beschadigd. Zij konden evenwel op eigen kracht de haven van Haifa be reiken. Volgens tot op heden on bevestigde berichten zou bij de aanvaring een opvarende van de „Kemphaan" zijn gewond. Hij zou naar een ziekenhuis in Haifa zijn overgebracht. ervaring is waardevol. Daarom is vrijwillige pensionering op 60- jarige leeftijd aanbevelingswaar dig". Maar zoals de voorzitter, de heer J. Huizer, in zijn ope ningsrede zei: „Er is hiervoor in de nieuwe voorstellen tot wijzi ging van de bestaande pensioen wet geen ruimte gevonden. Daar vervroegde pensionering tot nu toe als een algemene ambtena renzaak wordt gezien, kunnen we hier individueel niets berei ken". Het hoofdbestuur heeft echter aangekondigd „overal waar dit mogelijk is" vervroegde pensionering te bepleiten. TERNEUZEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter Th. Bos, Markt 25, tel. 2303. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene en Wit-Gele Kruis: Mevr. DeurlooBuijze, Guido Gezelle- straat 50, tel. 2706. AXEL Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter A. Kats, Oranjestraat 19, tel. 555. DIERENARTSEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts Cysouw, Westkade 119a, Sas van Gent, tel. 588. DE GROTE ONTMOETING GIJ ZIJT Mattheus 16 16 Het js wel mogelijk dat we (met en ondanks ons aanvaarden van de leer der Kerk) aan de „Gij"-relatie met Jezus nog nooit zijn toegekomen. Jezus heeft dan wel een plaats in ons leven. Maar zo ongeveer als de noordpool. Wij erkennen gaarne dat Hij er is en zelfs wat Hij is. Maar persoonlijk zegt Hij ons niets. En wij zeggen Hem ook niets. Jezus is nog „Hij". Wel een bijzondere „Hij". Apart gesteld en ook zeer hoog gesteld. Een „Hij" met een hoofdletter. Een „Hij", waarvan de Bijbel ons geweldige dingen zegt. Een „Hij", van wie we zien dat de mensen in aanbid ding voor Hem neerknielen of met vervloeking tegen Hem op- botsen. Een Hij, van wie mensen, die ik hoogacht en lief heb, zin gen: „Jezus, leven van mijn leven Jezus, dood van mijnen dood." Maarmij gaat dit alles voor bij. Voor mij kwam Hij nooit ver der dan tot „Hij". Het is dan wel het grootste mo ment in het leven van een mens, als Jezus persoonlijk bij ons bin nentreedt, ons innerlijk aanraakt, onze ogen voor Hem opent. Als we naast en boven alle ervaring van anderen onze eigen ervaring met Hem maken. Als we Hem zien in de ontzaglijke liefde van Zijn kruis en Hij tot ons per soonlijk zegt: „Dat is voor u." Dan worden we Petrus bij Caesarea Filippi. Dan onder de indruk van zijn reële tegenwoordigheid wordt de „Hij"-relatie doorbroken, dan richten we persoonlijk het woord tot Jezus, dan stamelen we: „Here, Gij!" Here, GijDat is eindelijk belanden op de enige plek in deze God-ledige wereld, waar het Licht schijnt, waar het Vuur brandt, waar het Leven woontWant: „Here, Gij zijtde Zoon van de levende God." OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 21 APRIL NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. (H. Avondmaal en Dankzegging.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 uur Ds. E. Gramsbergen. Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Tim- mers. Philippine: 11 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 9.30 uur en 11 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Terneuzen: Kerk Noordstraat: 10 uur Ds. J. A. Poelman. 3 uur Ds. J. Scholten. Gebouw „De Schakel": 9.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. M. Becht; 2.30 uur Ds. E. Grams- bergen. GEREF. KERK. Axel: 10 en 3 uur Ds. Van Leeu wen. Hoek: 10 u. en 2.30 u. Ds. Verbeek Terneuzen: 10 uur en 4.30 uur Ds. E. Torenbeek, van Ter Apel. GEREF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ohmann. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. (Viering H. Avond maal en Dankzegging.) CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. J. C. van Ravenswaay, van Scheveningen. door OLAF J. DE LANDELL „Wat een schattige schaal!" zei freule lanshoven toen, en stal daarmee het hart van de gast vrouw, voorzover nog aanwezig. Hoewel later uitkwam, dat het porcelein bedoeld had Ja, toen bleek Derk dus tóch verloofd. Maar was dat niet een doodgewone toestand van hem, waarin alleen de partner afwis selde? „Dus jullie gaan nog niet trou wen!" stelde freule lanshoven vast. „Welnee!" zei Derk. Op dat ogenblik herinnerde Eva zich een al te luid gepubliceerde bekentenis van haar, de vorige nacht, bij het zeer onstatig ver laten van een fuif; en Derk's ne gatieve antwoord stak haar diep in het hart. „Nog niet dadelijk," verbeterde ze dus nadrukkelijk. Het klonk veel te mysterieus, ze had haar tong wel willen afbijten. Er was echter afleiding genoeg, want eensklaps hoorden ze buiten het gegons van een motor, en meteen keek' de hit van de freule met wagen en al door de ruiten, zo was hij ontdaan van een arri verende grote zwarte auto, die grint-knetterend tot voor de voor deur gleed. „Och, arme Heintje," klaagde freule lanshoven. Heintje gierde, met de oren in de nek. „Geef 'm een krakeling," be dacht mevrouw Van Hellenduyn. „O, gunst, daar heb je burge meester Van der Dam en me vrouw! Wat enig, dat ze es komen aanwippen!" en ze mat de mooie schaal die gaten vertoonde, welke om aanvulling smeekten. Derk vloog overeind om Hein tje gerust te stellen. Eva volgde met de krakeling, die bij de deur nog veranderd werd in een Jan- Hagel, omdat Heintje van zout zo nerveus werd. In de hal stootten ze op Kees de knecht. Het leven is zo inge wikkeld: natuurlijk konden zij het burgemeest^rsstel niet aan de knecht overlaten om een paard te troosten. Dus ging Derk handen drukken, en Kees moest Heintje aaien. Eva stond feestelijk bij een en ander, met haar Jan-Hagel. Het burgemeesters-echtpaar was net wat het zijn moest: hij van een deftige gemoedelijkheid en zij zo kaarsrecht-representatief, als of ze elke dag met een doorge knipt lint moest openen, en des avonds laat in haar nachtjapon nog liefdadigheidsbazars presi deerde. „Beste Derk," zei ze, „wij ho ren' zulke aangename geruchten! Bevatten die waarheid?" Derk stelde Eva aan hen voor. „Hóé heet u „Eva Blombergh,' herhaalde ze. „Blombergh!echo'de me vrouw Van der Dam en keek naar burgemeester. Hij glimlachte met drie gouden tanden, die op een rijtje blonken tussen twee valse en enige grijze en gele eigene. „Het werd tijd, dat we eens kwamen," zei hij. Dat vond Eva aardig. „Is het waar dat wij onver wachts met een huwelijk verrast worden?" informeerde mevrouw Van der Dam. „Tot nog toe zijn we net zo ver rast als u,"' verklaarde Derk. Hij scheen zich vaag een gestoorde inmenging bij z'n vorig antwoord te herinneren en Eva ving een onderzoekende blik. „Hé," zei de dame, en keek weer naar haar man, die ook nu weer glimlachte, en zei: ,,'t Wordt tijd, dat wij de waarheid eens horen van de betrokkenen zelf!" In de kamer was het een roe rende begroeting, 'want freule lanshoven bleek de vriendin van de burgemeesteresse te zijn. Bo vendien was daar Derks enthou siaste moeder, en zijn vader, die nu eindelijk een waardige pool voor zijn conversatie vond. Meneer Van der Dam schoot alle pijlen in zijn gesprek af met de boog: „Het wordt tijd, dat.." Zodoende wisten de anderen bin nen tien minuten, dat het tijd werd, om weer eens wat jonge vreügde om hen heen te zien, en dat het tijd was voor freule Ians- hovên, zich van het hysterische Heintje te ontdoen, omdat 't tijd werd langzamerhand eens wat meer op de publieke veiligheid te letten. „O, Cornelis, hoe kun je zoiets zeggen!" jammerde freule lans hoven. „Het lieve beest." Maar Eva had niet de gelegen heid, zich nog verder in ouwe Heintje te verdiepen, die op dat ogenblik gemoedelijk van een bloeiende wilde kers stond te snoepen. „Wij hebben vroeger ook ene juffrouw Blombergh gekend,' zei de burgemeesters-vrouw tegen haar. Het woord „Blombergh" leek haar moeite te kosten. „Ene Gesna Blombergh." „Dat zal mijn tante zijn," ant woordde Eva. De wereld was toch afschuweijk klein. „Ze zal nu ongeveer negen-en- vijftig zijn," zei mevrouw Van der Dam met onweerspreekbare stel ligheid. „Dat denk ik ook," stemde Eva beleefd toe. Over de hoofden heen ving ze een twinkelende blik van Derk. Krankzinnig, dat hij doorlopend plezier kon hebben! (Wordt vervolgd.) GEREF. GEMEENTE. (Vlooswijkstraat.) Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Hoek: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. (Syn.) (Frans Halllaan.) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. Axel: 10 uur en 3 uup.jleesdienst, Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur «n 6 Ds. De Reuver. VOLLE EVANG. GEMEENSCHAP (Flladelfla kapel) Terneuzen 10 uur samenkomst. 20.30 uur bidstond. Iedere vrij dagavond om 8 uur samenkomst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.15 uur Ds A. Mulder. LEGER DES HULS. Terneuzen: 10 uur Heiligingsla- menkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. Leidster: kapiteins H. Bierman. VRIJE EV. GEMEENTE Terneuzen: 7 uur (in lokaal „Bethel") Ds. Praas, van Bres- kens. ROOMS-KATHOLEEKE KERK Axel: 7 uur en 8.30 uur Gelezen H. Mis; 10 uur Gezongen H. Mis, 14 uur Lof en 19 uur Gelezen H. Mis. ilinge: 7 uur, 8.30 uur «n 10 uur: H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur, 10 uur en 17 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur. 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur: H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur en 9.30 uur: H. H. Missen; 17.00 uur: Avond mis. Triniteitskerk: 8 uur en 11 uur: H. H. Missen. WEST ZEEÜWS-VLAANDEREN. NED. HERV. KERK. ZONDAG 21 APRIL Aardenburg: 10.30 uur Wika R. Wasterval. Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 10 uur en 6.30 uur Ds. L. Spaans. Cad'zand: 10 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 11 uur Ds. H. W. Door- nink. „Hedenesse": 10 uur Wika A. J. Dales. Hoofdplaat: 10 uur Eerw. Heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 10 uur Ds. Joh. Bre- zet. Oostburg: 10 uur en 11.30 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement10 uur Gust. M. C. de Vries. Schoondijke: 9.30 uur Ds. W. B. Bergsma, van Waterlandkerkje. Sluis: 9.30 uur Ds. H. W. Door- nink, van Groede. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. C. Balk, van Sluis. (H. Doop en H. Avond maal.) Waterlandkerkje: 10 uur Ds. P. A, L. Brinkman, van Schoondijke. IJzendijke: 10 uur Ds. C. van Evert. Zuidzande: 9.30 uur mej. Vic. De Neeling. DINSDAG 23 APRIL Ds. Hugo Oost burg: 7 uur Dalen. van

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2