Prins Bernhard bestuurde de Hovercraft De toestand in Laos Binnenlands nieuws Sportnieuws WIELRENNEN SCHAKEN VRIJDAG 19 APRIL 1963 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 AMERIKAANSE VERKLARINGEN OVER „INDIA EN CHINA" De strijd tegen het communisme in West-Duitsland HAVEN BREDA WORDT GEDEMPT Benoeming gecommitteerden mondelinge eindexamens in Zeeuws-Vlaanderen H. B. S. - A en B GYMNASIA M. M. S. voor meisjes DE SPOBTTOTO ARRESTATIES IN BUENOS AIRES Niet scheiden, wel scheiden Minister Marijnen terug uit Dublin Britse zakenman van spionage beschuldigd De opstand in Broenei Enthousiast stapte Prins Bern hard donderdagmiddag aan de steiger van het Amsterdamse havengebouw uit de Hovercraft VA-2, waarmee hij onder meer in het gezelschap van de burge meester van Amsterdam, mr. G. van Hall, gedurende een half uur over het IJ een proeftocht had gemaakt. De Prins vertelde, dat het een bijzondere sensatie was geweest: „Het merkwaardigste gevoel is dat als je over het water glijdt". Welk gevoel sterker was ge weest dat van vliegen of varen? „Het zit er net tussenin". De Prins vertelde tenslotte, dat hij grote mogelijkheden voor deze vervoersmiddelen voor ons land ziet. „Vergeet u niet, dat het zich nu in een ontwikkelingsstadium bevindt, te vergelijken met de eerste jaren van het vliegtuig. Er zullen echter, ook voor ons lahd, een onnoemelijk groot aan tal toepassingsmogelijkheden zijn, bijvoorbeeld als veerboot en ten dienste van de havenpolitie. Lachend vertelde de Prins nog, dat hij ook zelf de Hover craft had bestuurd. „Maar je moet het wel even leren". Lachend ook had de Prins tij dens de proeftocht in de buurt van de kompasboei de Hover craft dicht langs de sleepboot gestuurd, vanwaar af persfoto grafen en cameralieden hun op namen maakten. Verschrikt wa ren zij toen opzij gesprongen door de wolken van haarfijne druppeltjes, die door de Hover- Generaal Maxwell Taylor, voorzitter van de Amerikaanse commissie van stafchefs, heeft vrijdag voor de ondercommissie voor de toewijzingen van het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden verklaard dat India zijn weermacht jaren lang heeft verwaarsloosd. „Een wezenlijk op modern peil brengen van de Indische strijdkrachten zal veel geld en tijd vergen", verklaarde hij. In een commentaar op de com- munistisch-Chinese aanvallen in het Indisch-Chinese grensge bied verklaarde generaal Taylor: „Het is noodzakelijk dat ook de Verenigde Staten India enige mi litaire hulp verlenen, ook al staat het vastdat dit in de eerste plaats eéh' zdak is van het Britse gemenebest".' Iri antw'óörd op de vraag of In dia inderdaad in de herfst van 1962 militaire operaties tegen de Chinese volksrepubliek was be gonnen, verklaarde generaal Tay lor; „De Indiërs hebben in die tijd in het omstreden gebied meer vooruitgeschoven posities ingeno men". Hij voegde hieraan toe dat dit in noord-oost-India gelegen berg gebied dermate woest en afgele gen is, daf er geen nauwkeurige kaarten van bestonden, terwijl de Indisch-Chinese grens hier nim mer nauwkeurig is afgebakend. Brigade-generaal Linscott Hall, wei-kzaam bij de inlichtingen dienst van het Amerikaanse mi nisterie van Landsverdediging, verklaarde voor de ondercom missie: „Ik acht het zeer belang rijk om erop te wijzen dat de Chi nese nationalisten, toen zij in China het bewind in handen had den, evenmin ooit de door India aanvaarde grens met hun land hebben aanvaard. Het betreft hier dus niet een nieuw door de Chinese communisten aan de orde gesteld vraagstuk. De Westduitse deelstaten Hamburg, Sleeswijk-Holstein en Nedersaksen hebben gezamen lijk een campagne ingezet om hun gebied van de illegale com munistische partij te zuiveren. Bij razzia's in verschillende loca- liteiten in deze deelstaten werd een aantal personen aangehou den, die van communistische ac tiviteit worden verdacht. Ook werd een hoeveelheid communis tische lectuur in beslag geno men. Om het onderzoek niet te be moeilijken, wilde de politie geen nadere bijzonderheden verstrek ken. Van de zijde der regering van Sleeswijk-Holstein werd meege deeld, dat vijf leidende commu nistische figuren werden aange houden, toen zij woensdagavond een flat in Hamburg, waar zij bijeen waren gekomen, verlieten. Bij die gelegenheid werd ook •en grote hoeveelheid materiaal, waaronder enkele radio-instru menten, in beslaggenomen. Vol gens een woordvoerder was het duidelijk, dat het vijftal in recht streekse radioverbinding met Oost-Duitsland had gestaan. Vier van de vijf zouden leiders zijn geweest van de afdeling Sleeswijk-Holstein van de in West-Duitsland verboden com munistische partij, terwijl de vijfde, een vrouw, eigenares was van de flat in Hamburg, die als voornaamste trefpunt van de partij diende. De arrestaties werden verricht na enkele maanden van inge spannen onderzoek en observa tie van partijfunctionarissen en hun plaatsen van samenkomst. craft over hen heen werden ge spoeld. De Prins had eerder in de och tend bij de installaties van de Benzine, en Petroleum-Handel- maatschappij aan de Octaanweg een demonstratie van de Vickers Hovercraft, waarbij het voertuig zich zowel boven land als het water bewoog, bijgewoond. Hij was daar ontvangen onder meer door de burgemeester van Am sterdam en directieleden van de B. P. en Vickers Armstrong Li mited. Na deze demonstratie ver trok de Prins per auto naar het havengebouw, waar hij zich eni ge tijd onderhield met commis sarissen en directieleden van de beide bij de proeftocht betrokken maatschappijen. Vele Amsterdammers zagen daarna de Prins aan boord van de Hovercraft stappen, die ver volgens met grote snelheid in de richting van Schellingwoude ver dween. Om half één precies stapte de Prins bij het haven gebouw weer aan land. De gemeenteraad van Breda heeft zich unaniem geschaard achter het voorstel van B. en W. om de schilderachtige oude haven te dempen en daaronder een gro te parkeergarage aan te leggen. De gedempte haven wordt dan een deel van de binnenste ver- keersring. Het vierbaans wegdek zal echter verzonken komen te liggen tussen de kademuren, die gerestaureerd worden en behou den blijven. De bomen op de bei de kanten worden ongemoeid ge laten. Een nog te elfder ure inge diend compromisvoorstel van het comité behoud binnenstad om op de garage één of meer decimeters water te laten staan, werd als een schijnoplossing beschouwd en verworpen. Overigens hebben de woordvoerders van de raadsfrac ties en het college van B. en W. hun grote waardering uitgespro ken aan het adres van de bond Heemschut en het comité behoud binnenstad, welke organisaties jarenlang tegen het dempingsplan hebben gevochten. Het gemeente bestuur verklaarde opnieuw er voor te zullen waken, dat geen stadsschoon nodeloos wordt opge offerd. TERNEUZEN Petrus Hondiuslyceum, afdeling' h.b.s. A; H. C. Vermaat, Moor drecht; mr. D. J. Gorter, Voor burg en mevr. J. Boogerman Gravelotte, Den Haag. Afdeling h. b. s. B: ir. H. Ha- genzieker, Den Haag; prof. dr. C. A. Goethals, Voorburg en ds. J. van Leeuwen, Krabbendijke. HULST Janseniuslyceum, afdeling A ds. E. J. Beens, Rotterdam; mr. W. Spronk, Gorinchem en mej. drs. H. M. L. Olivier, Den Haag. Afdeling h. fy. s. B: ir. J. van de Akker, Apeldoorn; dr. P. H. J. Simonis, Den Haag en mr. P. Du Rij van Beest Holle, Den Haag. OOSTBURG Koningin Wilhelminalyceum, afdeling h. b. s. Amr. J. Kolk man, Middelburg; dr. A. de Jong, Dordrecht en mevr. D. H. M. J. de BoerWanna, Alkmaar. Afdeling B: dr. P. J. van Loo, Den Haag; dr. B. J. J. Duncker, Rotterdam en mej. drs. H. M. S. de Lauwere, Den Haag. R. K. h. b. s. St. Eloy, afdeling A; mr. J. Kolkman, Middelburg; dr. A. de Jong, Dordrecht en mevr. D. H. M. J. de BoerWan na, Alkmaar. Afdeling B: dr. P. J. van Loo, Den Haag; dr. B. J. J. Duncker, Rotterdam en mej. drs. H. M. S. de Lauwere, Den Haag. TERNEUZEN Petrus Hondiuslyceum; dr. J. L. P. Brants, Goes; dr. J. B. Due- wes, Rijswijk (Z.-H.) en drs. M. A. Maurice, Amsterdam. HULST Janseniuslyceum: C. P. M. Holtkamp, Goes; prof. dr. J. A. Huisman, Zeist; ir. Th. J. Wyers, Eindhoven en dr. B. J. J. Dunc ker, Rotterdam. OOSTBURG Koningin Wilhelminalyceum: C. P. M. Holtkamp, Goes; prof. dr. J. A. Huisman, Zeist; ir. Th. J. Weyers, Eindhoven en prof. dr. A. den Hartog, Amesterdam. TERNEUZEN Petrus Hondiuslyceum, af deling m. s. v. m.: mr. dr. J. D. J. E. v. d. Berg, LeidschendamE. van Dijk, Goes en mr. A. A. van Rossem, Brielle. HULST Janseniuslyceum, afdeling m. s. v. m.: mevr. drs. J. Dekhuyzen Zeehuisen, Rotterdam; mr. B. Bijdendijk, Den Haag en ds. H. Huting, Rotterdam. OOSTBURG Koningin Wilhelminalyceum, afdel'ng m. s. v. m.: mevr. drs. J. DekhuyzenZeehuisen, Rotter dam; mr. D. Bijdendijk, Den Haag en mevr, C. de Greef, Den Haag. R. K. h. b. s. en m. s. v. m. St. Eloy, afdeling m. s. v. m.: mevr. drs. J. DekhuyzenZeehuisen, Rotterdam, mr. D. Bijdendijk, Den Haag en mevr. C. de Greef, Den Haag. Een voormalige SS'er, de 41- jarige Edward Lucius, is don derdag in de Westduitse plaats Giessen wegens ge brek aan bewijs vrijgespro ken van moord op drie Joden in Polen tijdens de jongste wereldoorlog. De Sowjetrussische vissers boot „Tsjerniskewski", op terugreis van de vangst op de Atlantische Oceaan, is donderdag op last van de Britse admiraliteit in de ha ven van Plymouth gepraaid. De boot moet voor anker blijven totdat de havenmees ter toestemming geeft te ver trekken. De schipper heeft verklaard niet te weten waarom de maatregel is ge nomen. Toto 22 (zaterdag) heeft de deelnemers voor te grote pro blemen gesteld. Er kwamen geen meldingen binnen van 13 goed voorspelde uitslagen, zodat die genen met 12 punten ook een deel van het bedrag kregen dat voor de eerste prijs was uitge trokken. De 23 tweede prijswin naars ontvangen elk 8760 bruto van het totale prijzenbedrag van ƒ201.458,50. (ƒ130.355,50 voor de eerste, 71.103 voor de tweede prijs). Voor het prijzenbedrag van ƒ237.010 zorgden 628.546 deelnemers. De spoeling voor de voorspellers van vijf gelijke spe len was bijzonder dun. Liefst 1457 gegadigden, van wie er zeven twee goede kolommen hadden ingevuld, moeten 35.551,50 de len, zodat ieder van hen een be drag van 25 rijker werd. Ook toto 29 was een groot suc ces, getuige de 610.451 deelne mers, die tezamen een prijzen bedrag van ƒ222.889 inlegden. Acht personen hadden een fout loze kolom en zij deelden de eerste prijs van 133.733,40 zodat hun ieder 16.716,60 kon wor den uitgekeerd. Deze toto had de deelnemers toch minder moeilijk heden opgeleverd, want er kwa men 130 meldingen binnen van 12 punten. De tweede prijs, die in totaal 89.155,60 bedroeg, ver rijkte de winnaars ervan met een netto bedrag van 686. Voor de deelnemers, die beide malen achter het net dreigden te vissen met elf of tien goed voor spelde resultaten was er een „extra-Paasprijs" ingesteld. Deze werd uitgereikt aan diegenen die zaterdag elf en maandag tien of elf goede voorspellingen hadden. Vijf mensen maakten aanspraak op dit „extraatje" en zij tou cheerden ieder een vijfde deel van ƒ50.000, zijnde een bedrag van ƒ10.000. wmmm VLIEGENDE SCHERPSGHUTSTER De 22-jarige mevrouw Juanita Benjamin, sinds vijf maanden getrouwd met de 37-jarige piloot Lewis Benjamin, houdt er niet van haar dagen rustig op de sofa te sljjten. Regelmatig treedt zij, met haar man als piloot, op tij dens luchtvaartshows als vlie gende schepschutster. Zij laat zich dan in een speciale stellage op de bovenvleugel van een Tiger Moth sportvliegtuig vast binden en schiet dan met een grote colt by een snelheid van een honderd kilometer per uur op een doel. Hoe spectaculair dat toegaat toont deze foto van een optreden .van het echtpaar bij Welwyn Garden City in het Engelse graafschap Hertfordshire. VREUGDE OM NIEUWE ARARISCHE FEDERATIE Door dinsdagnacht in Cairo zijn handtekening te plaatsen onder de grondwet voor de nieuwe Arabische Federatie, heeft presi dent Nasser 38 miljoen Arabie ren onder één bewind verenigd. Foto: Deze studenten in Giza staken hun vreugde over de nieuwe eenheid niet onder stoe len of banken. De nieuwe fede ratie omvat Egypte, Irak en Syrië. Jemen zal vermoedeiyk later nog toetreden. Het Argentijnse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft donderdag de arrestatie van een groep van zeven vooraanstaande schrijvers, verslaggevers, diplo maten en politici bekendge maakt. Negen personen worden nog gezocht. Zij zouden behoren tot "een „Latijns-Amerikaanse soort marxistisch-leninistische revolutionaire beweging". Eer gisteren waren twaalf voorname zakenlieden en economen ge arresteerd. Onder de donderdag gearres teerden zijn Marcos Vorosjnik, directeur van de uitgever Hay- nes, de schrijver Emesto Sabato en dr. Jacobo Bringhaus, de per soonlijke geneesheer van de af gezette president Frondizi. Slechts één van de gearres teerden is voor zover bekend lid geweest van de communistische partij, namelijk Rodolfo Puig- gros, die aan de ambassade in Mexico heeft gewerkt onder president Frondizi. Alle gearres teerden zouden beschermelingen of aanhangers zijn van de finan ciële tovenaar en politieke raadsman van president Fron dizi, Rogelio Frigerio. In de bekendmaking van het ministerie wordt gezegd dat de groep met alle middelen heeft getracht een atmosfeer van cor ruptie, chaos en verdeeldheid te scheppen als eerste fase naar een greep naar de macht. De groep zou met gelijksoortige groepen in andere Latijns-Ame rikaanse landen hebben gestaan en er „met behulp van een ge weldige economische macht in geslaagd zijn in de traditionele instellingen van het land door te dringen". Naar de Londense correspon dent van de „New York Times" van betrouwbare zijde heeft ver nomen, zou de Britse ambassa deur in Moskou, sir Humphrey Trevelyan, tijdens besprekingen die hij woensdag met de Rus sische vice-minister van buiten landse zaken, Sergei Lapin, heeft gevoerd, aanwijzingen heb ben gekregen omtrent de bereid heid aan de zijde der Sowjet- Unie om de internationale con trolecommissie in Laos op meer doeltreffende wijze haar werk zaamheden te laten verrichten. De Russen zouden bereid zijn mede te werken aan het inrich ten van semi-permanente con troleposten in de Vlakte der Kruiken, die de laatste tijd het toneel is geweest van gevechten tussen troepen van de pro-com munistische Pathet Lao en neu- tralistische troepen. Blijkens een mededeling van een regeringswoordvoerder in Vientiane, heeft premier Soevan- na Phoema aan de regering van Noord-Viëtnam verzocht om de 200 a 300 Noordviëtnamese ar beiders. die op grond van vroe ger besloten overeenkomsten in de provincie Xiengkoeang bij verschillende bedrijven werk zaam zijn, naar hun land terug te roepen, omdat zij volgens ge neraal Lae, de bevelhebber der neutralistische troepen, bij de Pathet Lao zouden dienen voor de opleiding van kaderpersoneel. Volgens de woordvoerder blijft de situatie in deze provin cie nog onrustig en verward. Het schieten.van beide kanten duurt, in min of meer intensieve mate, nog voort. De filmster Jayne Mansfield heeft besloten, zich toch van haar man. Mickey Hargitay, te laten scheiden, zo heeft haar ad vocaat woensdagavond meege deeld. Zij zal daarvoor de echt scheidingdocumenten gebruiken die bij een vorige gelegenheid waren opgesteld, maar weer wa ren opgeborgen toen er een ver zoening tot stand kwam. Hoewel de Ieren uiteraard streven naar verhoging van hun landbouwexport naar het vaste land van Europa en dus ook naar de E. E. G.-landen, begrij pen ze wel dat daarvan nauwe lijks sprake kan zijn nu hun de directe toetreding tot de E.E.G. geblokkeerd is als gevolg van de mislukte besprekingen met En geland. Dit deelde de minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen, donderdagavond bij zijn terugkeer uit Dublin op Schiphol mede. Hij was op uit nodiging van de Ierse regering maandag naar Dublin getogen en werd er door president De Valera ontvangen. Uiterst nuttig noemde hij zijn besprekingen over landbouwaangelegenheden met de Ierse premier, de minis ters van Buitenlandse Zaken en van Landbouw. Spijkers met koppen werden er niet geslagen. Dat kon onder de gegeven omstandigheden ook niet. Het hele bezoek had hoofd zakelijk een oriënterend karak ter. „Ierland hoopt van harte op een zo nauw mogelijk contact met de E. E. G.-landen", ver volgde de minister, „in het bij zonder met Nederland Op meer informele wijze". Veel meer dan de Nederlanders zijn de Ieren nog van hun landbouw afhanke lijk. Niet minder dan 35 procent van de bevolking werkt in de landbouw, tegen 11 procent in Nederland. In dit verband merk te minister IVIarijnen op, dat in 1947 nog 20 procent van de Nederlandse bevolking in de landbouw werkzaam was. De Ierse export bestaat hoofd zakelijk uit slachtvee en is gro tendeels op Engeland gericht. De export van vlees naar het continent is van weinig beteke nis. De Sowjetrussische veilig heidsdienst heeft zijn onderzoek in de zaak van de Britse zaken man Greville Wynne, die vorig jaar op beschuldiging van spio nage in Boedapest werd gear resteerd, voltooid. Naar het Russische persbureau Tass meldt wordt Wynne beschuldigd volgens artikel 65 van het Rus sische Wetboek van Strafrecht waarin op spionage door buiten landers een straf van zeven tot vijftien jaar staat. Westelijke waarnemers gelo ven dat hij binnen enkele we ken berecht zal worden. ONTVLUCHTE UTRECHTSE SCHILDER IN VENLO AANGEHOUDEN De 23-jarige Utrechtse schil der Pieter B. is donderdag dooi de marechaussee in Venlo aan gehouden, toen hij probeerde de Duitse grens over te komen. De jongeman was op 10 maart j.l. in het Utrechtse hoofdbu reau van politie ingesloten, ver dacht van een serie inbraken die hij in samenwerking met ande ren in de Domstad zou hebben gepleegd. Hij klaagde tegen zijn bewakers over pijn in zijn gekneusde hand en de ge meente-arts die erbij geroepen werd, had voor zijn diagnose röntgenfoto's nodig. De schilder werd daarom on der geleide naar het ziekenhuis in Utrecht gebracht. Toen de foto's waren genomen vroeg hij toestemming om naar het toilet te gaan. Bij het verlaten van de w.c. gaf B. zijn begeleider een duw met de deur en nam de benen. Hij verdween via een braakliggend stuk land naar de rijksweg en daar raakten zijn achtervolgers het spoor kwijt. De marechaussee heeft B. in Venlo op transport gesteld naar Utrecht. OVERVAL OP TANKSTATION IN DENEKAMP OPGEHELDERD De overval op het tankstation in Denekamp, die in de nacht van 22 op 23 december 1962 werd gepleegd, en waarbij ongeveer duizend gulden werd gestolen, is thans opgehelderd. De daders, die volledig bekend hebben, zijn de 20-jarige Peter M. M. uit Brunswijk en de 21- jarige Wolfgang S. (Staerkert) uit Nordhorn. Beiden waren reeds enige tijd opgesloten in het huis van bewaring in Lingen (Did) als verdachten van een overval, die op 7 maart j.l. op een vrouwelijke bankbediende in Nordhorn werd gepleegd. Ook deze overval, waarbij 22.000 dm werd buitgemaakt, hebben ze be kend. De 24-jarige pompbediende G. H. A. Wiggers uit Oldenzaal herkende zijn aanvallers van hem getoonde foto's. Weggewor pen kledingstukken, waarmee de daders zich vermomd hadden, hebben in belangrijke mate bij gedragen tot de volledige ophel dering. In deze zaak heelt de Nederlandse rijkspolitie op pret tige wijze samengewerkt met de Duitse Kriminalpolizei. Behalve M. en S. was er nog een derde bij de overval in Nord horn betrokken. Deze Gerhard P. (Pulkenat) uit Brunswijk, is dinsdag in een hotel te München gearresteerd. GRATIS IN HOTELS GELOGEERD De 62-jarige mevr. M. C. S. D. is in Apeldoorn gearresteerd verdacht van flessetrekkerij. Ge durende ongeveer vijf jaar heeft ze in hotels en pensions gelo geerd zonder daarvoor ooit te be talen. In Apeldoorn en Twello zou zij verscheidene hotel- en pensionhouders voor vele hon derden guldens hebben bena deeld. Ook in andere delen van het land, onder andere in hotels en pensions in Dordrecht, Utrecht, Rotterdam, Gouda en Den Haag zou deze vrouw gratis gelogeerd hebben. Mevr. S., die zonder vaste woon- of verblijfplaats is, werd in Apeldoorn gearresteerd, toen ze, na geruime tijd in een hotel gastvrijheid te hebben genoten, wilde verdwijnen zonder te beta len. Aan de hand van een ontvan gen tip hebben veiligheidstroe pen woensdag even buiten de stad Broenei sjeik Oesman Bin Mahmoed aangehouden, een broer van de opstandelingenlei der in het sultanaat Broenei, Azahari, en naar gemeend wordt diens rechterhand. Sjeik Oes man gaf zich over na een kort vuurgevecht waarbij hij aan de schouder werd gewond. Ook an dere personen, die in de woning waarin Oesman zich ophield, werden aangetroffen, werden gearresteerd, Volgens een legerwoor.dvoer- der is de arrestatie van Oesman het grootste succes, sinds de onderdrukking van de opstand in december. Oesman, één der weinige topfiguren onder de op standelingen die nog op vrije voeten was, zou het leven in het moerassige oerwoud, waarin hij een toevlucht had gezocht, te zwaar hebben gevonden en zijn kameraden daar in de steek heb ben gelaten, om een onderko men te vinden bij een familie lid. NOORSE ZEEMAN VERDRONKEN Woensdagmiddag is in de Nieuwe Waterweg in Vlaardin- gen het stoffelijk overschot op- gedregd van de Noorse zeeman O. M. Jansen, oud negentien jaar. De jonge zeeman was op 10 januari van dit jaar te water geraakt. ARBEIDER SLOEG MET BIJL OP PROJECTIEL De 25-jarige los-arbeider P. van Delft uit Dongen in dienst bij de rijkswaterstaat is ernstig gewond geraakt aan hoofd en handen toen hij woensdagmor gen bij het kappen van berm- struiken langs de Dongense weg te Tilburg met zijn handbijl op een projectiel sloeg, dat explo deerde. Collega's die na de ont ploffing toesnelden, vonden Van D. op de grond liggen.Met voor namelijk brandwonden werd hij naar het St. Elisabeth zieken huis te Tilburg overgebracht. Levensgevaar wo-rdt niet aanwe zig geacht. Bij onderzoek is gebleken, dat het projectiel een zogenaamde mondingvuurnabootser was, die wordt gebruikt bij Nederlandse legeroefeningen en vermoedelijk bij militaire oefeningen onopge merkt in het struikgewas is te recht gekomen zonder te ont ploffen. WIND RUKT DAK VAN FABRIEII Een zware windstoot heeft in Brummen het dak van een nieu we fabriek, de Brummense Be tonbouw, afgerukt. De schade be draagt enkele duizenden guldens. Naar de bedrijfsleider meedeelde gaat de inbedrijfstelling vandaag door. KIND IN AMSTERDAM VERDRONKEN De 8-jarige Cornells J. Tam mer uit Amsterdam-Oost is woensdagmiddag in het water langs de Cruquiskade gevallen en verdronken. Het jongetje speelde op straat met vriendjes. Een aan tal mensen zag het ventje in het water vallen doch bleef werke loos toekijken. De rijkspolitie te water heeft later het lijkje opge haald. DE 13 PLOEGEN VOOR DE RONDE VAN FRANKRIJK Het Franse sportblad l'Equipe heeft woensdag de namen gepu bliceerd van de renners van de 13 ploegen, die deelnemen aan de ronde van Frankrijk voor be roepsrenners. In deze nog niet of ficiële deelnemerslijst behoren blijkens een dikgedrukte kop drie Nederlanders voor te komen. Twee ervan zijn Jan Janssen en Dick Enthoven, die uitkomen voor Pelforth-Lejeune. Bij de ploeg St. Raphaël-Gitane zijn slechts negen renners in eerste instantie opgegeven, zodat men de gevolgtrekking kan maken, dat één van de vijf Nederlanders, De Roo, Geldermans, Stolker, Malie paard of Hugens, in deze ploeg zal starten. In deze lijst met 13 ploegen staan 34 Belgen, 28 Italianen, 28 Fransen, 25 Spanjaarden, 5 Duit sers, 3 Nederlanders, 2 Engelsen, 2 Zwitsers, 2 Ieren en 1 Luxem burger. Alle grote namen zullen in deze 50e jubileum-tour aan de start verschijnen, zoals o.a. An- quetil, Altig, Melckenbeek, Gaul, Darrigade, Anglade, Planckaert, Beheyt, Wouters, Defilippis, Ba- hamontes e.a ELFDE PARTIJ REMISE Zonder verder te spelen heb ben Botwinnik en uitdager Pe trosjan donderdag besloten de afgebroken elfde partij in de tweekamp om het wereldkam pioenschap schaken remise te geven. De score is nu 6 tegen 5 in het voordeel van Petrosjan. De twaalfde partij, waarin Bot winnik met wit zal uitkomen, wordt op zaterdag 20 april ge speeld.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3