Vehkculk 2<ÖlCDiuS beschuit.. verrukkelijk1 Foto-Af hums en -Boeken Amstel - bier om op te bouwen zo heerlijk, zo eerlijk, zo zorgzaam gebrouwen VAN DE SANDE Weer of geen weer weer is het altijd VOOR POCKETBOEKEN Boekhandel LITTOOIJ TUINGEREEDSCHAPPEN Boekhandel Kantongerecht Terneuzen Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW WOENSDAG 17 APRIL 1963 goed snijdbaar licht-verteerbaar zacht - bros tRj vers (door speciale verpakking) GEEN GRIJS HAAR CASTELEIJN'S De gezonken Amerikaanse atoomduikboot DRAMA DUITS-ITALIAANS TREFFEN IN MUNCHEN Jeugd maakt Artis schoon Met zoet of hartig beleg is Verkade'zacht-bros'beschuit iedere dag weer een bijzondere traktatie. Prijs per rol 32 cent. TERNEÜZEX AXEL te: CENTRIFUGE MIELE SCHARPF A.E.G. HOOVER ZET ROBTJSTA ACME PON ►de MUL BI CO Vlooswrjkstraat 7-9 Terncuzen TeJefoon 3066 Zonder hinderlijke nagroei kunt U zelf uw grijze haren weg borstelen met crème MAKCHAL. Vraag gratis folder bij Drog. DINGEMANSE Axelsestr. 3 en 91, Tel. 2337 IJZERH ANBEL Nienwstraat 21 - Terneozen MAAG VAN STREEK? RISP-maagtabletten helpen direkt: 32 taoietten ƒ!,- Zéér aparte modellen en een zéér grote keuze In prezen van 2,35—33,35 NOORDSTRAAT 55 TERNEUZEN Het laatste geluid dat wij van de atöomduikboot Tresher hoor den was een gedempt, dof ge dreun, alsof een waterdichte af scheiding het begaf, het lawaai van een brekend schip. Dit heeft de navigator van het marinered- dingvaartuig Skylark zaterdag voor een raad van onderzoek van de marine verklaard. De raad stelt een onderzoek in naar het ongeluk met de Amerikaanse atoomduikboot Tresher, die woensdag met 129 opvarenden in de Atlantische Oceaan verdween. Volgens de navigator van de Skylark, die in voortdurend con tact met de Tresher had gestaan, werden deze geluiden gehoord 3 minuten nadat de Tresher had gezegd voorbereidingen te tref fen om aan de oppervlakte te ko- men. Een minuut na deze bood schap antwoordde de atoomduik boot niet meer op oproepen van de Skylark, doch na twee minu- etn ontving men weer een bericht dat echter zwaar verminkt was. Daarna, aldus de navigator, hoor. den wij geluiden die herinnerden aan de tweede wereldoorlog, het gedreun van een schip dat door torpedo's wordt opgeblazen. Een andere marineofficier, ver bonden aan de bouwkundige af deling, had eerder tegenover ver slaggevers verklaard van mening te zijn dat het vergaan van de duikboot slechts aan een mense lijke fout te wijten kon zijn. Een voormalige commandant van de Tresher onthulde, dat hij de eer ste diepe duikproef met de duik boot had afgebroken omdat dé instrumenten aanwijzingen gaven dat er tets niet in orde was. Zitting van 16 april. Twee gevallen van openbare dronkenschap stonden gistermor. gen op de rol. Het zal nu goed blijven gaan Het eerste betrof de 59-jarige fabrieksarbeider D. B. te Axel, die in februari van dit jaar in kennelijke staat op de markt al daar was aangetroffen. Gedaag de was die dag naar België ge weest en gaf toe zowel over de grens als op weg naar huis te hebben gedronken. „Bovendien', zo zei hij, „kan ik er niet tegen." Op de vraag van de kanton rechter, waarom hij dit dan toch deed, antwoordde B., dat hij per soonlijke belevenissen, die hem soms zwaar drukten, op deze wijze wilde afreageren. De kantonrechter, noch de of ficier van Justitie, vonden dit de juiste manier en adviseerden de gedaagde zich onder behandeling van een zenuwarts te stellen. B. weigerde pertinent deze raad op te volgen. De aanwezige wachtmeester der Rijkspolitie, de heer Van der Kinderen uit Axel, vertelde de rechtbank nog even, dat het de laatste tijd met B. zeer goed gaat, aan welke mededeling deze zelf nog toevoegde dat „het goed zal blijven gaan". Mr. T. Lebret eiste een waar schuwende boete van 30 gulden, mr. Van den Belt vonniste con form. Hij had een zenuwverlam- ming in zijn been. De tweede delinquent, die voor het hekje verscheen, de 63-jarige C. D. dé S. te Koewacht, even eens fabrieksarbeider, was geen onbekende voor de rechtbank. Nog geen jaar geleden stond hij voor eenzelfde feit terecht. „U bent dus recidivist', zei mr. Van den Belt. „Edelachtbare, ik zweer, (jat ik niet dronken was," riep De S. theatraal uit. „Ik heb een zenuw verlamming in mijn been en ben onder behandeling van twee spe cialisten!" De kantonrechter cieerde hieT- op uit de dagvaarding: Wagge lende en zwaaiende gang en een adem, die naar drank riekt. Kantonrechter: „Wat doet U voor de kost? Ik meen, dat U een hekel aan werken heeft. Gedaagde: „Ik kan niet." Kantonrechter: „U kunt wel drinken, blijkbaar." De officier noemde de vooruit zichten van De S. niet zo best. Deze heeft een uitgebreid verle den op het gebied van openbare dronkenschap. Hp kan met ken nis van zaken over de Rijkswerk inrichting praten. „U zegt nu wel ja en knikt vriendelijk", richt hij zich vervolgens persoonlijk tot De S., maar V kunt ervan op aan, dat U de volgende maal weer wordt weggezonden! Hij eiste 50 boete en voor het feit, dat De S. een hiertoe niet bestemde plaats als urinoir had gebruikt, 3 boete. De kantonrechter sloot zich bij deze eisen aan en waarschuwde De S. ernstig tegen een nieuwe recidive. Dit alles werd door de gedaag de met een opgewekt „Jawel, edelachtbare" beantwoord, waar na hij vriendelijk lachend en sa luerend de rechtszaal verliet. Verkeersdelicten. Wegens het rijden over een weggedeelte van de Axelsestraat te Zaamslag dat voor autover keer afgesloten was, werd J. K. L., chauffeur te Terneuzen, ver oordeeld tot 30 boete. De eis was ƒ40. L. had in een vorige zitting ge zegd, in de war te zijn gebracht, doordat er op het betreffende weggedeelte verschillende bor den geplaatst waren. De officier, die een en ander aan een nader onderzoek had on derworpen, achtte dit verweer niet geheel ontvankelijk, daar gedaagde in ieder geval een ver bodsbord voor gemotoriseerd ver. keer was gepasseerd. Twee personen stonden terecht, omdat zij zonder rijbewijs een motorrijwiel hadden bereden. L. D. te Axel had zich in Hulst aan dit feit schuldig gemaakt. Hij moest de volgende dag examen doen en wilde zich daarom wat oefenen. Hij had wel een oefen- bewijs voor de plaats Axel, doch niet voor Huist. A. P. J., eveneens te Axel, had een oefenvergunning voor Ter neuzen, doch reed op Axels ge bied, n.l. op de Magrette, toen hij werd aangehouden. J. verklaarde niet goed te heb ben opgelet en onwillekeurig te ver te zijn gereden. Beiden hoorden een boete van 20 tegen zich uitspreken, nadat de officier ƒ23 had geëist. H. J. C. M. E. te Hulst en E. C. V. te Sas van Gent, troffen het béiden slecht toen zrj ach met een door hen bestuurde auto op een linkergedeelte van de weg bevonden. In beide gevallen wer den de tegenliggers, die hierdoor gehinderd werden, bestuurd door mannen van de Rijkspolitie. E. was ten laste gelegd, dat hij in de Zoutestraat te Hulst een stilstaande bestelauto voorbij wilde rijden en hierbij zodanig naar links uitweek, dat de hem tegemoetkomende twee wielrij ders, die dus politiemannen wa- ren, moesten uitwijken in de berm van de weg. E. ontkende dit laatste ten stelligste. „Ze zijn misschien ge schrokken", zei hij. „Achtte U daar dan aanleiding toe?" vroeg mr. Lebret en voeg de er na de ontkenning van de gedaagde aan toe: .Misschien waren deze politiemannen wat schrikachtig van aard!" E. vertelde verder, dat de poli tiemannen naast elkaar gereden hadden en er beslist wel ruimte genoeg geweest was om te pas seren. Hij gaf toe, zich met zijn wagen op het linkerweggedeelts te hebben bevonden, doch zeide het verkeer beslist niet te hebben gehinderd. Deze zaak werd voor een nader onderzoek aangehouden. Ook V., die hetzelfde was over komen even buiten de kom der gemeente Zaamslag, kon niet in zien dat hij het verkeer had ge hinderd bij zijn inhaalmanoeuvre. Van remmen van de tegenlig ger, zoals in de dagvaarding was vermeld, en die dus zoals gezegd ook werd bestuurd door een rijkspolitieman, was geen sprake geweest, zei deze verdachte. Zijn verweer mocht niet baten. De officier achtte de overtre ding bewezen en eiste 80 boete. De uitspraak luidde: ƒ50. De Sassenaar J. C. O., die in een vorige zitting had terechtge staan wegens het niet rechtshou- den met zijn bromfiets en toen had verklaard, ten tijde van de overtreding in militaire dienst te zijn geweest, kreeg thans te horen, dat het onderzoek had uit gewezen dat dit inderdaad zo was en de rechtbank in deze niet be voegd was te oordelen, weshalve zijn zaak werd verwezen naar de Krijgsraad te velde. Een politie-agent uit Florence, een zekere Salvatore Scalese. die de Paasdagen met verlof temidden van zijn te Gaete, nabij Napels, woonachtige ge zin doorbracht, heeft in een aanval van waanzin zijn huis in brand gestoken, na tevoren de slaapkamer, waarin zijn vrouw en twee dochtertjes zich bevonden, op slot te heb ben gedaan. De meisjes van zeven en negen jaar zijn in bun bedjes ver brand. De moeder heeft zich, om aan de dood te ontkomen, uit een raam van de op de der de verdieping gelegen slaap kamer geworpen. Zij werd ernstig gewond. Een automobilist kwam een uur later een waggelend lopende man tegen, wiens «-ez'cht met bloed was bedekt. Het was Salvatore Scalese, die had ge poogd zelfmoord te plegen. Zijn toestand is ernstig. Zeven Duitsers zijn met Pa sen in München door Italiaanse gastarbeiders met messen ge stoken. Sommigen werden ern stig gewond. Na een ruzie tussen vijf Duit sers en vier Italianen in een café te München-Pasing trok ken de Duitsers tegen de van steekwapens voorziene Italianen aan het kortste eind. Zonder aanwijsbare reden vie len korte tijd later vijf Italianen twee Duitse voorbijgangers met messen aan. Vier Italiaan*-- arbeiders zijn gearresteerd. De actie een heitje voor een karweitje, die op donderdag 18 en vrijdag 19 april in het gehele land zal worden gevoerd, zal dit jaar worden ingeluid met een grote schoonmaakbeurt van de diergaarde Artis. Onder het mot to „Schoon op 2 mei, de dag dat Artis 125 jaar bestaat" zullen enige tientallen padvinders de mouwen opstropen in de dieren verblijven, terwijl padvindsters en gidsen de ramen gaan lappen in het reptielenhuis. Daarnaast krijgen de oppassers van Artis versterking bij het voeren van verschillende dieren. De opbrengst van de actie een heitje voor een karweitje is weer bestemd om de fondsen van het Nederlands Padvindstersgilde, de Nederlandse gidsenbeweging, de Katholieke Verkenners en de vereniging „De Nederlands» Padvinders" te versterken.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 4