PROVINCIAAL NIEUWS AVE EVA Binnenlands nieuws Nek aan nek race te Vogelwaarde bij wethouderverkiezing Pagina 2 DE VRIJE ZEEüW WOENSDAG 27 MAART 1963 TERNEUZEN BRESKENS PRIJSKAARTEN BIERVLIET BOSCHKAPELLE SLUISKIL SLUIS RESULTATEN VAN DE E. E. G.-BESPREKINGEN IN BADEN-BADEN De heer G. Peersman thans wethouder Benoeming door het lot beslist Knutselaars lijmen met VELPON van Ceta-fiever AGENDA Marktberichten Jaarvergadering „De Techni- sche School voor Terneuzen en Omstreeken." In de L.T.S. werd gisteravond onder voorzitterschap van de heer J. de Klerk de jaarvergade ring gehouden van „De Techni sche School voor Terneuzen en Omstreken". Uit de notulen van de vergade ring van 20 september 1962, na het welkomstwoord van de heer De Klerk door de heer J. Schee- Ie, voorgelezen, bleek dat de wo ningen met grond, gelegen aan de Axelsestraat 243 en 245 aan de gemeente Terneuzen zijn ver kocht voor 63.400. Medegedeeld werd dat de dépendance aan „Het Zwaantje" volledig in gebruik is genomen en dat men op het punt staat aan de bakkerij een fraai nieuw gedeelte van pl.m. 300 m2 toe te voegen. Bestek en tekeningen zijn naar het ministerie van O., K. en W. gezonden. Wanneer de ze goedgekeurd zijn, kan tot aan besteding worden overgegaan. De heer De Klerk maakte ook melding van de nieuwe cursus voor centrale verwarmingsmon- teur, waarmee men dit cursus jaar is gestart. Uit het financiële verslag bleek dat ook de L.T.S. niet aan de steeds stijgende kosten ont komt. Kostte een leerling het vo rige jaar ƒ1235, nu is dit bedrag gestegen tot 1312. De nettokosten der avond school bedroegen 24.653, ter wijl de O.B.H.O.-cursus (vóórop leiding leraarsstudie') 9381 kostte. Gedurende de winter, toen de boot niet voer, werd deze oplei ding, die normaal te Goes wordt gegeven, gedeeltelijk door de L. T. S. te Terneuzen verzorgd. In het jaarverslag 1962 wordt vermeld, dat de afdeling scheeps bouw voor het eerst n het part time-verband werd opgenomen. Op de dagschool werd 87 pro cent der leerlingen bevorderd naar een hogere klasse (vorig jaar 85 procent). Aan het eind van het kalender jaar bezochten 345 leerlingen het volledig dagonderwijs, terwijl 220 leerlingen gedeeltelijk dagonder wijs genoten. De avondschool werd aan het einde der cursus door 211 leerlin gen bezocht. Baad nam afscheid van de heer M. de Boer. Tijdens de openbare raadsver gadering, welke maandagavond werd gehouden, werd afscheid genomen van de heer M. de Boer, die wegens zijn vertrek naar el ders ontslag had gevraagd als lid van de raad. Burgemeester Eekhout richtte een persoonlijk afscheidswoord tot de heer De Boer waarin hij stelde, dat de heer De Boer, als directeur van een groot bedrijf, uitstekend kon aanvoelen, wat de gemeente Breskens nodig had. Zijn praktische zin als zakenman brachten in de discus sies vaak het verlossende woord en wezen de weg aan, waarlangs verschillende problemen konden worden opgelost. De heer De Boer noemde de 5 jaar, die hij als raadslid zitting had, een mooie tijd, waarin voor Breskens veel tot stand kon wor den gebracht, o.m. de sanering van de noodwoningen in de bloe- menwijk, de ontwikkeling van Breskens op recreatief terrein. Hij betreurde het, dat de derde haven, waaraan Breskens groot gebrek heeft, nog niet in zicht is, en vond het jammer dat hij ver- trok vóór het uitbreidingsplan aan de orde kan worden gesteld. Aan mej. J, L. van Hijfte werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als kleuteronderwijze res, dat zij aanvroeg op medisch advies. De ontworpen straat in het uitbreidingsplan West vanaf de Van Zuijenstraat lópende in zui delijke richting tot aan de Kijk uit, kreeg op advies van B. en W. de naam Ringlaan. Een subsidie-aanvrage van het Kath. Vormingscentrum te Voor burg werd afgewezen. De salarissen van het Lager Technisch personeel in dienst van de gemeente werden door de raad op voorstel van B. en W. herzien. Een herziening hiervan OTHENE De commissie welke zich be last met het organiseren van ont. spanningsavonden heeft met haar aangekondigde prijskaar- ting wederom succes behaald en het leek er aanvankelijk wel op of een hele vossenfamilie beslag op de eerste drie prijzen zou leg gen. Het was echter een deelne mer uit. Zaamslag die nog juist zich er tussen wist te plaatsen en met de tweede, waardevolle, prijs zich na afloop huiswaarts kon begeven. De prijzen bestonden ditmaal uit fijne vleeswaren. Gespeeld werd zonder roem. De prijswinnaars waren: 1. J. de Vos, Otbene; 2. T. Meertens, Zaamslag; 3. M. de Vos, Terneuzen; 4. M. de Vos, Reuzenhoek; 5. A. Stoffels, Ter neuzen; 6. J. de Mul, Terneuzen; 7. J. Scheele, Othene; 8. W. de Zeeuw, Othene; 9. C. Jansen, Othene; 10. Jac. de Briiijne, Othe ne; 11. H. de Koeijer, Reuzen*- hoek; 12. J. Warrens, Terneu zen; 13, M. Wieland, Othene. voor het secretariepersoneel is in voorbereiding. De post ijs en sneeuwbestrij- ding werd in deze begroting met ƒ1000 verhoogd. Naar aanlei ding hiervan vroeg de heer J. J. Vergouwe (P.v.d.A.) aan B. en W. door de Technische Dienst een rapport op te laten stellen waarin de raad een overzicht wordt voorgelegd over de vorst en opdooischade aan de wegen. Wethouder P. Zegers zegde toe, het hoofd van de Technische Dienst om een dergelijk rapport te zullen verzoeken. Uitvoerig sprak de raad over de wijze waarop verschillende openbare werken o.a. de Ring laan grond en rioleringswerken zullen worden aanbesteed. Mevr. M. Niermans—Gosseije zag graag dat de werken open baar werden aanbesteed. Ook de heer J. W. Carels zou graag zien dat openbare beste- ding"plaatsvond. De heer De Boer vond echter, dat de gemeente er wèl bij was gevaren, dat verschillende open bare werken onderhands werden besteed. Wethouder Zegers ver- zekerde de raad nadrukkelijk, dat B. en'W. na ingewonnen ad vies van deskundigen de voorde ligste manier voor de gemeente zullen zoeken. Het voorstel van B. en W. werd hierna aangenomen. De raad ging akkoord met de plannen de aanleg van de 3e fase van de Boulevard Promena de. boven op het kunstmatig duin. B. en W. kregen ook hier de machtiging van de raad naar bevind van zaken te handelen om het werk openbaar of onder hands aan te besteden. Uitgebreid sprak de raad ver volgens over de bekende motie van de gemeente Buurmalsen, betreffende de vaak voor kleine gemeenten te hoge kosten voor de verpleging van langdurige zieken en geestelijk gestoorde patiënten. B. en W. stelden voor deze motie voor kennisgeving aan te nemen, hetgeen geschied de. In de door het vertrek van de heer De Boer ontstane vacature in de algemene vergadering van N. V. Zeebad Breskens werd door de raad de volgende voor dracht opgesteld: 1. de heer J. J. Vergouwe; 2. J. A. de Nooijer. De fractie van de Partij van de Arbeid verzocht B. en W. eens te bezien welke mogelijkhe den er zijn voor de aanleg van een ijsbaan. De heer Cambier vond, dat misschien het zwembad In de toekomst als ijsbaan dienst kan doen, terwijl ook de suggestie ge daan werd, om de aan te leggen tennisbanen als zodanig te be nutten. B. en W. zegden toe, zich over deze kwestie te zullen beraden. Uitvoering jeugdclubs. Onder grote belangstelling gaven de Herv. Jeugdclubs in het Jeugdgebouw alhier hun jaarlijkse uitvoering. In een openingstoespraak zei- de ds W. Evenhuis, dat het jeugdwerk in het leven van het opgroeiende kind voor zijn alge mene vorming van grote invloed kan zijn. Goed jeugdwerk vraagt veel aandacht en de warme be langstelling van de ouderen, die de leiding bij dit werk belangrijk kunnen ondersteunen. De jeugdclubs begonnen de uitvoering met het zingen van het clublied, en presenteerde zich daarna met verschillende toneel stukjes, zang en muziek, op vlotte wijze door de verschillende groepen gebracht. Een grote verloting zorgde er voor dat de kas voor het jeugd werk weer wat op peil kwam. Zowel de jeugd als de ouderen vermaakten zich de gehele avond kostelijk. Weststraat en Gentsestraat worden verbeterd. De „toegangspoorten" vanaf de Provinciale weg naar de kom van de gemeente Biervliet krijgen in de nabije toekomct een goede beurt. Sinds enkele dagen wor den voorbereidingen getroffen om de beide straten van een nieuw wegdek te voorzien. Verkeersongeval. De 80-jarige M. de Z. werd bij het oversteken van de Provin- cialeweg door een personenauto gegrepen. Nadat dokter Buwal- da eerste hulp had verleend, werd het slachtoffer naar zijn vlakbij gelegen woning overge bracht. De toestand van de be jaarde heer De Z. is niet zorg wekkend. Arbeider verongelukt Gistermorgen omstreeks half zeven is de 39-jarige arbeider R. J. van W. uit Westdorpe op de cokesfabriek van de A. C. Z. ver ongelukt. Een half uur nadat hij in de ochtenddienst was opgeko men, kwam hij terecht onder een transportband, die met behulp van een kraan zou wprden opge hesen. De lus, waarin de band hing, schoot echter los en het gevaarte kwam naai' beneden en trof Van W. De man was ge huwd en vader van één kind, Vergadering Plattelandsvrouwen, In hotel Bakx had een ver gadering plaats van de afdeling' Sluis van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen. Mej. A. Metz bood aan het be stuur een voorzittershamer aan namens de leden in verband met het vijfjarig bestaan van de ver eniging. Mevr. Marsman ontving een boekenbon als blijk van waar dering voor de pi'ettige wijze waarop zij een tweetal cursussen leer- en papierbewerking heeft geleid. Aan de wedstrijd tafel dekken, die in Schoondijke wordt georganiseerd zal door een twee tal dames worden deelgenomen. Mevrouw LeenhoutsBoogaart werd benoemd tot afgevaardigde naar de Provinciale voorjaars vergadering in Goes. Do heer Joh. de Bruijne ver toonde tot slot en tot afwisseling van het. huishoudelijk gedeelte enige smalfilms over Sluis en omgeving. De afdelingsvoorzitster mevr. A. Lako uit Cadzand bracht hem dank voor zijn medewerking en bood hem een platenbon aan. Instuif. De Ned. Herv. Ontspannings vereniging De Instuif organi seerde in het jeugdgebouw van de Ned. Herv. Kerk een film avond waarvoor een grote be langstelling bestond. Vertoond werd de speelfilm „Maxie", een vluchtelingetje dat liefderijk in een gezin wordt opgenomen en waardoor allerlei problemen ont staan. De voorzitter, de heer M. A. Leenhouts sprak tot slot woor den van dank voor de belangstel ling en kon met voldoening vast stellen dat ook deze avond aan de gestelde verwachtingen had beantwoord. In het communiqué, dat na af loop van de besprekingen der ministers van Financiën van de zes E.E.G.-landen werd uitgege ven, wordt onder meer medege deeld, dat de ministers begonnen waren met de bespreking van verschillende financiële, con juncturele en monetaire vraag stukken. Zij hebben opnieuw ge wezen op de noodzakelijkheid van een nauwe samenwerking tussen de Europese commissie en de diensten van de aangesloten landen op dat gebied. De minis ters achtten het verder nuttig, dat van tijd tot tijd, de ministers van Financiën en van Economi sche Zaken en de gouverneurs van de nationale circulatieban ken gemeenschappelijk bijeenko men om de conjunctuursituatie op de gemeenschappelijke markt of monetaire vraagstukken, die van gemeenschappelijk belang zijn, te onderzoeken. De ministers hebben het voor nemen buitengewone aandacht te schenken aan vraagstukken der economische ontwikkeling en in het bijzonder aan de ontwik keling van lonen en prijzen. HAMERMOORDENAAR De 27-jarige Argentijn Anibal F.aul Gonzalez, oen inwoner van Buenos Aires, zag zijn verloving verbroken. Hij zwoer tegenover zijn ex-verloofde bloedige wraak: hij zou een aantal vrouwen van boven de dertig vermoorden. De maniak hield woord. Hij vermoordde met hamerslagen vier vrouwen, voordat de politie de hand op hem kon leggen. Zijn laatste slachtoffer was 'n vrouw van tachtig jaar. VRACHTAUTO VERLEENDE GEEN VOORRANG AAN TRAM Een zes-wielige vrachtauto heeft gisterochtend in de. Ferdi nand Bolstraat in Amsterdam een tramstel van lijn 16 geramd, waarna de zware wagen een schuiver dwars over de rijweg maakte, het trottoir op schoot, en een bejaarde voetganger aan reed. De voetganger, de 76-jarige heer P. Smit, moest met een schedeibasisfractuur naar het Wlhelminagast'nuis gebracht worden. De vrachtwagen kwam tegen de pui van een bontwinkel op de hoek van de Ferdinand Bolstraat en de Daniël Stalpaert- straat tot stilstand, de tram liep uit de rails. Zes politie-auto's spoedden zich na de eerste meldingen over dit ongeluk naar de plaats van het gebeurde. In de smalle Fer dinand Bolstraat was een ware ravage aangericht.. Ook de gem. geneeskundige dienst rukte uit, maar kon zich, nadat de ernstig gewonde voetganger naar het ziekenhuis was overgebracht, be perken tot het behandelen van enige trampassagiers die bij de botsing kleinere verwondingen hadden opgelopen. Een vrouw klaagde over pijn in de rug. De chauffeur van de vrachtauto en de trambestuurder bleven onge deerd. Het verkeer in de Ferdinand Bolstraat moest enige lijd wor den omgeleid. Het drukke tram verkeer van en naar het cen traal station moest drie kwar tier worden stilgelegd. AUTOBESTUURDER KREEG HARTAANVAL Een 61-jarige hoofdonderwij zer uit Vlaardingen kreeg giste renmiddag in zijn auto een hart aanval. Hij reed in de Cronjè- straat. Getuigen zagen de auto plotseeling van de rechter, -naar de linkerzijde gaan, het trottoir oprijden, waar hij langs de ge vels schampte om vervolgens haaks de straat over te steken. De auto kwam tot stilstand tegen de zijgevel van het hoek pand Van Riebeeckstraat-Van Schravendijkpleiin. De bestuur der werd levenloos aangetrof fen. Wonder boven wonder werd niemand door ,de stuurloos rij dende auto geraakt. BRAND IN DOETINCHEM Gistermorgen is bij landbou wer B. Hengeveld in „De Slan genburg" in Doetinchem door nog onbekende oorzaak de stal uitgebrand. Hoewel de brand weer van Doetinchem snel ter plaatse was, kon niet worden verhinderd dat bij deze brand achttien kalveren en honderd kuikens omkwamen. Tweehon derd mestkuikens moesten wor den afgemaakt. De heer Henge veld is tegen brandschade verze kerd. BOERDERIJBUANDEN IN JANUARI In januari zijn 48 boerderijen vernield of zwaar beschadigd door brand. De directe schade door deze branden aangericht wordt geraamd op ƒ2.401.180. Bij de branden kwamen zes ossen, 47 koeien, 8 stuks jong vee (pinken, vaarzen), 174 kal veren, 553 mestvarkens, 34 fok- varkens, 338 biggen, 4325 kip pen, 10300 kuikens en 1000 slachtkuikens om. Wie verwacht had, dat er gis termiddag voor de wethouders- verkiezing in de gemeente Vo gelwaarde geen belangstelling zou bestaan, kwam bedi'ogen uit: er was een stampvolle publieke tribune, die geluidloos en in in tense spanning de stemmingen volgde. Buiten vóór het gemeen tehuis was alles rustig en ging het gewone leven zijn gang. Er werden in tegenstelling met de beide vorige raadsvergaderin gen geen demonstraties ten gunste van de heer De Bakker s^houden. Oorzaak hiervan was waarschijnlijk, dat deze raadszit ting des middags werd genou- den. Even- leek het erop, dat de raad niet voltallig aanwezig zou zijn, doch op het nippertje kwam de heer F. Valkx de raadszaal van Stoppeldijk binnen. Vóórdat tot stemming werd overgegaan, stond de heer E. Vink op en zeide: „Ik verzoek de raad de heer De Bakker te wil len kiezen." Onder doodse stilte werd daarna voor de eerste maal gestemd. De onlangs afgetreden heer F. de Bakker kreeg hierbij vijf stemmen op zijn naam, de heer G. Peersman eveneens vijf en één stem was blanco. De spanning steeg bij de tweede vrije stemming, die hetzelfde re sultaat opleverde. Volgens het reglement van orde, zou*nu moeten worden ge stemd, tussen de twee candidaten die het Hoogste stemmenaantal op zich hadden verenigd. Dit was hier niet mogelijk, daar er hier maar twee candidaten wa ren, weshalve het lot in deze kwestie de nieuwe wethouder zou aanwijzen. Fortuna was de heer Peers man gunstig, doch dit betekende in dit geval geen glorieuze over winning op de heer De Bakker, die immers maar één stem méér nodig had, om opnieuw te wor den gekozen De heer Peersman zei: „Ik dank de leden voor hun vertrou wen in mij gesteld" en voegde hier dan aan toe: „al is het dan ook door het lot!" De heer De Bakker vatte zijn kleine nederlaag sportief op en zeide eveneens te danken voor het vertrouwen van hen die op hem 'hadden gestemd „en ik fe liciteer de anderen met het suc ces per loting behaald De voorzitter feliciteerde de nieuw benoemde eveneens en zeide te hopen dat de heer Peers man erin zou slagen het vele werk dat hem in het belang van Vogelwaarde wachtte in rustige banen te doen verlopen. Hierna volgde een vlotte af werking van de agenda, welke niet minder dan dertig punten telde. Een voorstel van G. S. betref fende het verzoek tot intrekking van het raadsbesluit van 25 jan. 63 inzake de garantiestelling van rente en aflossing van de geldlening Stichting sociale werkplaats „Hulster Ambacht", noemde de heer E. Vink een jammerlijk feit. „We moeten de mensen niet laten stranden in hun sociale voorzieningen," zei hij. De voorzitter vond, dat de heer Vink deze kwestie niet zo rampzalig moet zien. De werk plaats te Hulst blijft normaal doorgaan en is niet afhankelijk van deze geldlening. Bij het voorstel tot verkoop neem de voordelige grote tube. van bouwgrond aan dc Kath. Z.- VI. Woningbouwvereniging stoot te de heer De Bakker zich aan de aanduidingen „kom Boschka- pelle" en „kom Stoppeldijk". Waarom", zo vroeg hij, „niet de benaming Vogelwaarde gebruikt, het is toch één gemeente?" De voorzitter antwoordde dat het hier uitsluitend om een aan duiding gaat ter onderscheiding, Als wij over Vogelwaarde pra ten, weten de mensen in dit ge val niet waar de percelen zullen komen te staan. De heer De Bakker: Er is ge zegd „er moet een muur komen" en de stenen staan er al.' De voorzitter: „Ik weet niets waar U over praat, maar we zullen in het vervolg met uw wensen rekening houden." B. en W. stelden de raad voor een crediet beschikbaar te stel len van 5000 voor het maken van de ontwerpplannen ter wij ziging van de uitbreidingsplan nen. Het bedrag van 1000, dat voor 1962 was uitgetrokken en niet is besteed, is overgebracht naar de begroting 1963. Dit gaf de heer De Schepper aanleiding tot de vraag of deze duizend gulden misschien be stemd zijn voor recreatie? Er zijn aan de herziening der plannen uiteraard kosten ver bonden, zeide de voorzitter hier op. In een volgende raadszitting zal dit onderwerp verder worden besproken. De voor 1963 toegewezen vier woningwetwoningen zullen wor den gebouwd door de Kath. Z. Vlaamse Woningbouwvereniging te Kloosterzande. De aanbeste ding is een feit en de woningen zullen dus dit jaar wel opge leverd Worden. Het voorstel van B. en W. tot verhoging van het tarief van de reinigingsrechten tot 7 per jaar, bracht enkele tongen in be weging. De heer Lambert vond, dat er in 1962 weinig door de reini gingsdienst is gedaan. Hij zag daarom deze tariefsverhoging liever per 1 jan. 1964 ingaan. De voorzitter antwoordde hier op, dat B. en W. voor de gemeen, tereiniging een systeem hebben gekozen, dat meer passend is in deze tijd van hygiëne en bescher ming der volksgezondheid. Het ophalen van- huisvuil gebeurt thans met een open wagen, hiér moet verandering in komen. Zeer zeker moet ook het loon van de man, die de ophaaldienst verricht, worden verhoogd. De heer De Schepper zeide het hiermede volkomen eens te zijn. De heer Perdaen verklaarde zich eveneens voorstander van het voorstel en eveneens van de loonsverhoging. Deze man doel zijn werk goed, vond hij. Spreker zeide het jammer te vinden, dat B. en W. de bevoegd heid onder zich houden de ver keersmaatregelen te wijzigen. „Dat komt," zeide de voorzit ter en dit met alle respect voor de raad „dat wij in staat zi.in sneller te werken, omdat het college veelvuldiper vergadert dan de raad. Doch in de raad kunt U zekér uw visie, geven op de verschillende maatregelen." „Toch kan ik het nut er niet van inzien", hield de heer Per daen vol. „Maar ook het bezwaar niet en dat is belangrijker" repliceer de de voorzitter. Niettemin vond de heer Perdaen „dat de raad ten aanzien van de te nemen verkeersmaatregelen niets in te brengen heeft," doch door OLAF J, DE LANDELL 23) (Nadruk verboden.) Eva verdacht het torentje, hem een tip gegeven te heb ben, hoewel het een misselijk vaag torentje was. De vrouw des huizes morste suiker en fronste haar keurige wenkbrauwstreepjes Dc trekpot deed zijn plicht met choquant geluid, in de zware stilte. „M elk?" fluisterde mevrouw Van Hellenduyn. „Het is kwart over tienher haalde haar ega, niet in 't minst afgekoeld door gebrek aan suc ces. „Wat hebben jullie daarop to zeggen?" „Nou, 't. blijft toch niet altijd kwart over tien," vond Derk practisch. „We zitten hier al vijf minuten!" Toen verloochende meneer Van Hellenduyn het schiderij en draaide zich bliksemsnel om. Er barstte een lichtelijk bommetje: ze hadden er al veel langer moe ten zittenOf ze niet wisten, dat ze an-der-half uur in de tuin waren geweest? „Is 't zo'n grote tuin im mers wierp Derk ertussen. .Hou je mond!" baste zijn va der. „ik wens niet, dat jij ander half uur zit te vrijen in mijn tuin!" „Ik kan toch niet in 'n ander mans tuin gaan zitten vrijen!" klaagde Derk schaamteloos. Het was ontzettend pijnlijk. Eva durfde niemand aan te kij ken, en roerde met ijsvingers haar theelepeltje rond. „Anderhalf uur, rommelde de donder nog na. „Alléén...." „Volgende keer mag je mee," beloofde Derk. Dat had een totaal verkeerde invloed op zijn vader, die op nieuw begop te bruisen. Jaja. Derk was een onopgevoede vle gel. Dat kwam maar thuis, en sprak van „mijn verloofde", zon der dat de ouders ergens van wisten. „Pas op, als je Eva beledigt," zei Derk opeens koud en scherp. „Ze is gast in je huis, vergeet dat niet." „Ik heb haar niet—bulderde de ongetemde vader. Maar met een en voor het eerst mengde zijn vrouw zich in het dispuut: „Hè, troel!" zei ze, met een on navolgbaar gezicht van gekwet ste onschuld. Troel. Wie zou ooit gedacht hebben, een kwaadaardig dik buikige ouwe heer van bijna twee meter lengte „troel" te noe men. Er viel een absurde stilte. Eva kon zich naderhand niet herinneren, hoe ze uit die kamer was gekomen. Op de een of an dere manier forceerde Derk „welterusten" te stamelen, en bracht haar naar haar kamer. Op de laatste tree, boven aan de trap in het stille, wijde huis, ging Derk zitten, met opgetrok ken knieën, en een hand onder 't hoofdhét klassieke toonbeeld van mismoedigheid. Zijn ogen waren poelen van zorg en vreug deloze sleur. „Zo gaat het nu altijd!" zei hij zacht. En terwijl Eva neerkeek op zijn gebogen nek, smolt er iets in haar; ze veronderstelde, dat 't meisjesachtige zwakte was. Ze voelde zich veel ouder dan hij, en sterk genoeg om de hele wereld te temmen. Ze ging een tree lager zitten en troostte; „Trek ie d'r maar niks van aan!" en klopte hem bemoedigend op zijn schoen. „Zo gaat 't nou altijd!" her haalde Derk en zuchtte. „Kunnen we morgen niet weg gaan," stelde Eva voor. Want ze meende nu wel te we ten dat ze niet welkom was. „Nee," antwoordde haar ver loofde halsstarrig, „dat kunnen we niet. Mia moet ter plaatse bestreden worden. Dat begrijp je toch wel? Als ik hier wegga, is de boel zó weer in onstuur. Je laat me toch niet in de steek!?" Zo verongelijkt, alsof ze dat beweerd had. „Verbeeld je!" zei Eva; veel te hartelijk. Daar scheen Derk van op te knappen. „Gelukkig dat ik jou hier heb," zuchte hij. Hoe lang kenden ze elkaar? Was het al tien uren?„En moeder! Ach, ze voelde zich een reuzin. En ze had hem een kus durven geven, buiten enige dwang. Haar hart was uit zeilen, op een meer van hemelsblauwe vertedering. En bij het naar-bed-gaan vond ze op haar kamer een vaas met de rozen, die ze 's middags gekregen had. De bloemen geur den veel te sterk voor een slaap kamer. Ze telde ze; drie-en- twintig. En in de tuin heeft ze nooit één boomstronk gevonden. (Wordt vervolgd.) dat was volgens de voorzitter persé niet zo. Bij het voorstel van B. en W. om voor het bevolkingsonder zoek op t.b.c. een enquêteur aan te trekken, kwam de heer De Bakker in het geweer. „Waarom," zo vroeg hij, „kan dit nu opeens niet meer door vrij willigers geschieden? Het aan trekken van een persoon hier voor komt de gemeente op der tig cent per gezin te staan. We moeten toch ook aan de belas tingbetalers denken De voorzitter zeide in liet voor.' stel een snellere en efficiënter methode te zien. De heer De Bakker hield ech ter het been stijf en kreeg hier bij steun van zijn rivaal de heer E. Sehelfaut, die van oordeel was, dat de heer De Bakker ge lijk heeft. Een betaalde kracht; zal nimmer het enthousiasme opbrengen waarvan vrijwilüers bij dit werk blijk geven. Bij stemming over dit voorstel kreeg de heer De Bakker het ge lijk aan zijn zijde: er waren negen stemmen tegen en twee vóór het voorstel van B. en W„ zodat dus voortaan in Vogel waarde, wat het huisbezoek voor het bevolkingsonderzoek op t.b.c. betreft, op de oude voet zal worden Voortgezet. Wat het voorstel betrof tot onderhoud en verfraaiing van het gemeentehuis en het aan schaffen van kantoormeubilair, wilde de heer Vink dit liever uit stellen. „Alhoewel", zei hij „ik ervan overtuigd ben, dat opknap pen hier nodig is." Het bedrag van 4500 voor verbetering van de verlichting vond hij aan de hoge kant. Hij hoopte trouwens; dat het timmer- en metselwerk niet te laag begroot zou zijn. „Dat hoop ik met U," zei de voorzitter, die verder van me ning was, dat langer wachten dan misschien een bedrag van vergen van 18.000. Overigens was ook hem het bedrag der ver. lichting opgevallen. Bij de rondvraag informeerde de heer De Bakker hoe het zat met het rokertje voor de raads leden. „Er staan wel sigaren en sigaretten op de tafel", zei hij, „maar er wordt ons hiervan geen enkele aangeboden Ik verheug mij zeer over deze opmerking, zeide de Voorzitter, want zij levert voor mij het be wijs, dat de heqr Dc Bakker de raadsvergaderingen in Vogel waarde voortaan op zeer pi'ettige wijze wil doen verlopen. Overi gens. zeide de voorzitter, dat de raadsleden zich tijdens de raads zitting vrijelijk van-' rookbaren kunnen voorzien. Zij staan hier voor op tafel. Op 4 april 's avonds om half acht vindt de volgende raadsver gadering plaats, en zullen er twee heren van het E. T. I. aan wezig zijn voor een eerste oriën terend gesprek over de nieuwe structuur der gemeente Vogel waarde. WOENSDAG 27 MAART TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Meisjes langs de weg". Hotel „Des Pays-Bas", 8 uur: Modeshow Voorjaars- en zomerkleding. DONDERDAG 28 MAART ZAAMSLAG: „De Poort", 8 uur: Modesnow Voorjaars- en zomerkleding. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden 4537 stuks vee aange voerd, zijnde 290 vette koeien "en ossen; 1204 gebruiksvee; 400 vette kalveren; 224 graskalve ren; 2139 nuchtere kalveren; 15 varkens; 42 lopers; 16 biggen; 54 paarden; 9 veulens; 81 scha pen of lammeren; 43 weide/zuig- lammeren en 20 bokken of gei ten. De noteringen waren als volgt: Vette koeien ƒ2,15ƒ2,90; Vette kalveren ƒ2,20ƒ2,75; Alles per kg. Graskalveren 220ƒ320; Nuchtere kalveren ƒ90110; Lopers ƒ75—ƒ90; Biggen ƒ40— 50; Slachtpaarden ƒ220£280; Schapen 100120; Lammeren ƒ100ƒ125; Kalf- en melkkoei en 760ƒ1060; Vare koeien ƒ520ƒ740; Vaarzen ƒ530 ƒ840; Pinken ƒ330—ƒ510. Overzicht: Vette koeien: aan voer als vorige week, handel flauw, prijzen vooral niet hoger; Vette kalveren: aanvoer als'vori- ge week, handel goed, niet ge heel prijshoudend, enkele pri ma's boven notering; Graskalve ren: aanvoer iets ruimer, handel matig, prijzen onveranderd; Nuchtere kalveren: aanvoer iets minder, handel matig, prijzen vooral niet hoger; Lopers en biggen: aanvoer klein, handel kalm, prijzen onveranderd; Slachtpaarden: aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen vooral niet lager; Schapen en lamme ren: aanvoer iets meer, handel matig, niet geheel prijshoudend; Kalf- en melkkoeien: aanvoer aanmerkelijk ruimer, handel kalm, prijzen vooral niet hogei Vare koeien: aanvoer groter, handel slepend, prijzen geSx-ukt; Vaarzen en pinken: aanvoer iets meer, handel zeer kalm, prijzen als vorige week.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2