v Britse werklozen bestormen het Lagerhuis Bidauit onder Portugal valse naam naar uitgeweken Het weer Regering lijdt nederlaag in TV-debat maar gaat niet heen De opvolging van kanselier Adeiiauer Franse mijnwerkers willen zendtijd WOENSDAG 27 MAART 1963 19e Jaargang Nr 5872 Tijdens protestmars slaags met politie voor het Lagerhuis Verkoudheidsbacillen Radio De Koek EX-PREMIER OP ZOEK NAAR PLAATS VAN WAARUIT HIJ ZIJN ACTIVITEIT TEGEN DE GAULLE KAN VOORTZETTEN ZAL BIDAULT IN ZUID AMERIKAANS LAND ASIEL VRAGEN WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN N. V. V. STEUNT FRANSE STAKERS 200.000 gulden voor Franse zusterorganisatie 'Opluchting Bonn niet op de hoogte Uit eigen vrije wil vertrotken In Portugal Eemhavens in Rotterdam krijgen namen van onze Prinsessen AARDBEVING IN WEST-PERZIE rrankerlna bö abonnement: Terneuzen ÏXrecteur-Hoofdredaeteur I. van de Sande ^Redactie. adres; Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smldswa] Telefoon 01150 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal: per maand f 2,—; Oer week 48 et. Loser nr® 0 et. DE VRIJE ZEEUW Versehtint dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 et; minimum per advertentie ƒ2,40. Rubriek: Kleine Advertenties '(géén handels, advertenties): 5 regels ƒ1,10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine Advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties te 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Een demonstratie van een groot aantal werklozen, die in de nacht van maandag op dins dag uit alle delen van Engeland per buse trein en vliegtuig naar de Britse hoofdstad waren ge komen om daar een protestmars te houden en contact op te ne men met leden van het parle ment, voed dinsdagmiddag haar culminatiepunt in een handge meen met de politie vlak voor de ingangen van het Lagerhuis. Hierbij werden verscheidene mensen tegen de grond geslagen, zodat zij moesten worden weg gevoerd, terwijl enkele politie mannen in de hitte van het ge vecht hun helm verloren. Toen de strijd begon, hadden zich naar schatting reeds 3.000 werklozen voor de toegangen tot het parlementsgebouw ver zameld, doch naar mate hij voortduurde, groeide deze me nigte aan. Meer dan twintig- agente» te voet en een tiental te paard trachtten de voortdu rend opspringende demonstran ten tegen te houden, terwijl de leiders van de demonstraties te vergeefs poogden hen tot terug trekken te bewegen. Ook enige leden van het parlement tracht ten vanuit de vensters van het Lagerhuis de demonstranten tot kalmte te manen, doch zij kon den zich niet verstaanbaar ma ken boven het straatrumoer en de kreten „Weg met de Tories (conservatieven)" en „Geef ons werk, dan gaan we", die uit het strijdgewoel opklonken. Ook in het Lagerhuis zelf wa ren de incidenten op straat niet onopgemerkt gebleven. Tijdens de aan de gang zijnde debatten interrumpeerde een der leden met de mededeling aan de voor zitter, dat ..mensen met recht matige belangen in het Lager huis, daartoe geen toegang kon den krijgen". De voorzitter zeg de hierop toe een onderzoek te zullen laten instellen. Het Labour-lid Shinwell, voor- zijn als de dood voor maüg minister van defensie gaf als mening te kennen dat pre mier Macmillan er verstandig aan zou doen enige demonstran ten te ontvangen. „Zij maken zich zorgen over de werkloos heid, zelfs al is hun taal af en toe een beetje ruw". De premier antwoordde hierop al heel veel mensen te hebben ontmoet en nooit bang te zijn geweest om mensen, die hem wilden spreken, te woord te staan. Reeds eerder hadden verschei dene ministers zich bereid ver klaard een deputatie der werk lozen te ontvangen. Naar schatting trokken dins dagmiddag ongeveer 7.000 werk lozen en andere mensen in op tocht door het Londense West End om de aandacht op de in het gehele land heersende werk loosheid te vestigen. Na anderhalf uur had de poli tie de toestand rondom het par lementsgebouw in de hand, al bleven de demonstranten zich in de omgeving ophouden, waarbij af en toe gevechten uitbraken. Er werden verscheidene arres taties verricht. Op het hoogtepunt van de ge vechten was de politiemacht, die het parlementsgebouw be schermde, tot ongeveer 500 man aangegroeid. Zes maal wisten de betogers het yolitiecordon te doorbreken, zonder er evened in te slagen toegang tot het La gerhuis te krijgen. Minstens één politieman werd bewusteloos weggedragen. Toen de bereden politie latei- werd teruggetrokken, ontston den nieuwe schermutselingen, terwijl honderden demonstran ten midden op straat gingen zit ten. Toen een van hen werd ge raakt door een bestelauto, die zich een weg trachtte te banen, begon de menigte haar woede te koelen op passerende auto's en bussen. Zij schopten tegen de zijkanten van iedere auto die voorbij kwam en sloegen met de vuist op voor- en achterruiten, terwijl naar de ruiten van auto bussen geldstukken werden ge worpen. Twee Rolls Royce- auto's, die het parkeerterrein van het paiementsgebouw uit reden, werden door de er om heen zwermende demonstranten beschadigd. In februari bedroeg liet aan tal werklozen in Engeland, Schotland en Noord-Ierland 932.939, het hoogste aantal sinds zestien jaar. Voor een deel was dit te wijten aan seizoeninvloe den. De vorige week toonde het aantal een terugganjg van bijna twintig procent. tïoordstraat 102 - Telefoon 8125» Terneuzen Later op de avond verzamelden de demonstranten zich in een grote vergaderruimte op slechts enkele honderden meters afstand van net Lagerhuis, om zich over hun volgende stappen te bera den. Zij vaardigden vervolgens een deputatie af naar de minister van Financiën,' Maudling, en lord Hailsman, de minister die als speciale taak heeft de werkloos heid in het noordoosten van het land te verlichten. De deputatie overhandigde aan de ministers no ta's waarin de werklozen ernsti ge bezorgdheid over hun toe stand uitspreken en de ministers zege toe deze zorgvuldig te zul len bestuderen. Tijdens de demonstraties voor het Lagerhuis en wat daarmee gepaard ging werden negen de monstranten gearresteerd. Zij zullen zich voor aanvallen op de politie moeten verantwoorden. Dit doosje betekent: protektie tegen infektie Georges Bidauit, oud-premier van Frankrijk en leider van het ondergrondse verzet tegen presi dent De Gaulle, is maandagavond onverwacht op eigen initiatief per vliegtuig naar Portugal ver trokken. Dit hebben de Beierse autoriteiten dinsdagochtend in München bekendgemaakt. Onder politie-escorte vertrok hij uit Steinebach bij München, waar hjj sinds begin maart in het huis van den Nederlandse journalist verbleef. Dinsdag werd een beslissing van de Beierse autoriteiten verwacht over de voorwaarden waarop Bidauit in Beieren zou mogen blijven. De Beierse minister van Bin nenlandse Zaken, Heinrich Jun ker, heeft intussen bevestiging ontvangen dat Bidauit in Por tugal is aangekomen en niet 3s teruggestuurd. Hij wist niet of Portugal de defintieve bestem ming van Bidauit is en hij achtte het aannemelijk dat de oud- i premier uiteindelijk in een Zuid- WISSELEND BEWOLKT Een gebied van lage luchtdruk verplaatste zich over Zuid-Enge- land naar het Oosten. Een bij behorend regengebied strekte zich in noordelijke richting uit, medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Zonnige perioden Vooral aan zee flink zonnige perioden. maar landinwaarts wisselend bewolkt met hier en daar een bui. Tot matig of vrij krachtig toenemende wind tus sen zuidwest en zuid en dezelfde middagtemperaturen als gisteren of iets hogere. "WOENSDAG 27 MAART v.m. n.m. Breeskens 2.52 3.25 Terneuzen 3.27 4.00 Hansweert 4.07 4.40 Walsoorden 4.17 4.50 DONDERDAG 28 MAART v.m. n.m. Breskens 3.35 4.04 Terneuzen 4.10 4.39 Hansweert 4.50 5.19 Walsoorden 5.00 5.29 ZON MAAN op onder OD onder Mvt '7 6.29 19.0.3 7.52 21.51 S 6.27 19.05 8.19 23.15 :!9 6.24 19.07 8.50 30 6.22 19.08 9.2S 0.35 31 6.20 19.10 10.13 1.47 'en bracht ook in ons land tijden- lijk regen, behalve ten noorden van de lijn Leiden-Hilversum- Almelo. De meeste regen viel in Frank rijk en Duitsland. Achter de depressie breidde een rug van hoge luchtdruk, ver gezeld van opklaringen zich over ons land uit. Maar in de weste lijke stroming die in de hogere luchtlagen boven de Oceaan en West Europa voorkomt trekken storingen mee die de wind bij ons vandaag weer naar het zuid westen zullen doen krimpen, wat doen toenemen en later ook bij ons meer bewolking zullen ver oorzaken. Hoewel er geen regen- gebieden in aantocht zijn is een enkele bui niet uitgesloten. In de aangevoerde lucht zullen zich namelijk stapelwolken ontwik kelen die worden afgewisseld door zonnige perioden. Het internationaal verbond van vrije vakverenigingen (I. V. V. V. heeft de aangeslo ten landelijke organisaties opge roepen steun te verlenen aan de stakers in Frankrijk. Het ver bond heeft besloten een be drag van ƒ200.000 over te ma ken aan de Franse zusterorga nisatie C. G. T. Force Ouvriere. Het verwacht van de bondsaf- delingen voor het zelfde doel. initiatieven tot het houden van inzameling van gelden die op de girorekening van het N. V. V. kunnen worden gestort amerikaans gen. land asiel zal vra- De minister verklaarde op een persconferentie dat het vertrek van de oud-premier hem „een zekere opluchting" gaf: Wij zijn zeer gastvrij in Beieren maar wij kunnen op ons grondgebied geen activiteit van extremistische po litieke organisaties toestaan. Hij deelde mee dat Bidauit toestemming zou hebben gekre gen om in Beieren te blijven, echter op voorwaarde dat hij geen politieke activiteit zou be drijven, een woonplaats zou kie zen die gemakkelijker in het oog kon worden gehouden en zich zou onderwerpen aan verschei dene beperking van zijn vrijheid van beweging. De minister wilde eerst niet antwoorden op een vraag met welke luchtvaartmaatschappij Bidauit was vertrokken. Zeker is dat hij niet met de Air France is gegaan, verklaarde hij glim lachend. Tenslotte deelde hij ech ter mee dat Bidauit met de Swiss Air via Zwitserland reisde. In München wordt vernomen dat Bidauit en zijn secretaris, Guy Ribeaud, onder een valse naam Paul Offrey en Auberger' bjj de Swiss Air hadden, geboekt. Zij waren ver trokken van het vliegveld München-Riem. De Beierse minister van Bin nenlandse Zaken, Junker, heeft de pers nog meegedeeld dat hij de regering te Bonn niet van het besluit en het daaropvolgende vertrek van Bidauit op de hoogte had gesteld. De kosten voor de speciale bewaking van Bidauit in Steinebach achtte de minister „niet hoger dan bij een verkeers ongeluk tussen twee auto's met blikschade". De Nederlandse gastheer van Bidauit in Beieren, de journalist Von Nouhuys, heeft meegedeeld dat de Franse ex-premier uit eigen vrije wil uit Beieren is ver trokken. Bidauit wil zijn uitein delijke nieuwe plaats van be stemming' langs vele omwegen vaststellen. Van daaruit zal hij dan ziin politieke activiteit tegen De Gaulle voortzetten „tot de vrijheid in Frankrijk weer in die mate is hersteld, dat ik vanaf het grondgebied van mijn vaderland politiek kan bedrijven", zo had Bidauit gezegd. Over zijn reis doel had hij gezwegen, om nie mand in moeilijkheden te bren gen. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken heeft naar aanlei ding van Bidaults vertrek uit Beieren meegedeeld dat men met voldoening had kennisgenomen van het strikte verbod voor poli tieke activiteit dat de Duitse autoriteiten Bidauit hadden op gelegd. Daar Frankrijk geen ge meenschappelijke grens met Por tugal heeft, zal Parijs vermoede lijk geen stappen ondernemen om de tegenstander van De Gaulle tot ongewenste vreemde ling te laten verklaren, zo zei de woordvoerder. Georges Bidauit is dinsdag morgen met een iijntoestel van de K. L. M. in Lissabon aange komen. Bidauit, die onder de naam Auberger reisde, weigerde een verklaring af te leggen toen hij herkend werd. Waarschijnlijk hebben Bidauit en zijn secreta ris, Ribeaud, zolang bij vrien den in Portugal hun intrek ge nomen. Pogingen om in contact met de ex-premier te komen en hem naar zijn verdere plannen te vragen, zijn tot dusverre vruchteloos gebleven. Het is niet bekend hoelang Bidauit in Portugal zal blijven. In Portugal wordt erop gewezen, dat Franse staatsburgers onder een Frans-Portugese overeen komst geen visum nodig hebben om Portugal binnen te komen. Als het verblijf maar niet lan ger dan twee maanden duurt. Als zij langer in het land willen blijven moeten zij een verblijfs vergunning aanvragen. Buiten landers moeten zich echter in Portugal van politieke activiteit onthouden, als een gezaghebben de zegsman. Een woordvoerder van de Swiss Air in Zürich bevestigde later, dat Bidauit maandagavond uit München in Zürich was aan gekomen en daar was overge stapt in een K. L. M.-vliegtuig dat hem naar Lissabon bracht. De staatssecretaris van Onder wijs, Kunsten en Wetenschap pen, mr Y. Scholten, heeft gister, middag namens de regering in eerste instantie een verklaring afgelegd, waarin hij onder meer terugkwam op zijn verklaring van vorige week woensdag. Voor een bijna volle Tweede Kamer verklaarde de heer Schol ten thans dat het Bundespresse- amt had bevestigd de Nederland se ambassade in Bonn de mede deling te hebben gedaan, dat nog dit jaar een tweede Duitse reclame televisiezender in de lucht zou komen met een zen dersterkte, die wellicht tot aan de Nederlandse kust zou reiken. De heer Scholten verklaarde dat het huidige kabinet geen concessie meer zal verlenen aan een gegadigde voor het tweede net tijdens de korte periode voor de verkiezingen. Vóórdat hij verklaarde, dat dit kabinet geen concessie meer zal verlenen, ging de heer Scholten eerst in op de feitelijke situatie. Deze is zó, dat mede door de enigszins stormachtige ontwik kelingen van de laatste maand er een ernstige tijdnood is ont staan, waardoor het verlenen van een concessie vóór 15 mei a.s. praktisch uitgesloten is, zo zei hij. Nieuwe gegadigden hebben zich gemeld, waarvan één met een geheel nieuwe structuur. Het comité van 57 vertegenwoor. digers van wetenschap en cul tuur heeft zich gepresenteerd. Verschillende gegadigden hebben te kennen gegeven na de behan deling van de nota in deze Kamer met elkaar in overleg te willen treden om de praktische uitwer de voorwaarden, waaronder de uitzending van reclamebood schappen zou kunnen worden toegelaten, indienen. Wat de wet telijke regeling betreft, merkt de regering op, dat zijzelf ook een nieuwe wettelijke regeling van het radio- en televisiebestel voor staat, gelijk in de memorie van antwoord is gesteld. Zij meent echter wel, dat de beslissing van liet onderhavige vraagstuk te zeer zou worden vertraagd, in dien zou worden gewacht, totdat een dergelijke nieuwe wet van kracht zal zijn. Bovendien is het de regering onduidelijk, wat met „andere grondslag" in de motie is bedoeld. Het is moge lijk, dat niet alle ondertekenaren van de motie daarmee hetzelfde bedoelen. Over de motie-Kleijwegt zei de staatssecretaris onder meer, dat hierin „tal van interessante ge dachten" naar voren zijn ge komen. Aan inschakeling van culturele en maatschappelijke organisaties, zoals Nederlands cultureel contact, nationaal over leg gewestelijke cultuur en de Nederlandse Jeugdgemeenschap, kan bijv. worden gedacht. Wel meent het kabinet te moe ten staan op zijn eigen recht een beslissing te nemen, aangezien de huidige wetgeving de regering niet alleen dit recht geeft, maar haar ook een verantwoordelijk heid oplegt, aldus besloot mr Scholten dit deel van zijn betoog. De heer Aarden (K.V.P.), spre kend namens een belangrijke meerderheid van zijn fractie, trok zijn motie in. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat de regering een praktisch standpunt voor het overleg tussen kabinet en Kamer heeft ingenomen. De toezegging, dat dit kabinet geen concessie aan wie ook zal verlenen en ook aan een wetteRjkc regeling niets in de weg zal leggen, bracht de heer Aarden tot zijn besluit. De heer Kk#jiw«gt (P.v.d.A) protesteerde, omaa, hij ais on dertekenaar van de motie-Aarden niet was geraadpleegd. De voor. king van een bundeling te be-|zitter wees er op, dat hij deze spreken teneinde deze tot stand te brengen. Aangezien zij reke ning willen houden met de desi derata der regering zou hierover contact tussen regering en ge gadigden noodzakelijk zijn. Gesprekken met bedoeld co mité zouden moeten worden ge voerd. Met de N. T. S. zou over leg moeten worden gepleegd over haar deel van de zendtijd en over haar samenwerking met de nieuwe gegadigden. De conces sievoorwaarden zouden nader moeten worden uitgewerkt en tenslotte zou het televisiebesluit 1956 moeten worden gewijzigd. Wel zou het mogelijk zijn de voorbereidingen in de komende tijd zo ver mogelijk voort te zet ten. De regering is er nog steeds van overtuigd, dat de door haar verdedigde beleidslijn juist is. Zij betreurt het dan ook, dat slechts een deel van de sprekers in deze Kamer haar standpunt deelt. De regering wil een uitspraak van de Kamer in een zo gewichtige zaak als deze zwaar laten wegen, ook al kan zij van haar eigen recht gebruik maken. Het kabinet heeft besloten, dat indien de motie van mevrouw G. N. Van Someren'Downer, van de inhoud waarvan de regering met veel instemming heeft kennisgenomen, mocht worden verworpen, geen voorbe reidende maatregelen meer zul len worden getroffen. Het kabinet vertrouwt, dat na de nadrukkelijke toezegging over de concessieverlening, aan een motie als die van de heer Aarden op dit ogenblik geen behoefte meer zal bestaan. Dat de rege ring niet met deze motie kan in stemmen zal overigens de Ka- -mer wel duidelijk zijn. Een ander beleid dan in de nota neergelegd is, mag en kan niet van dit kabinet worden ver wacht, zo vervolgde hij, evenmin dadelijk weer zou kunnen indie nen. Daaraan had de heer Kleij- wegt echter nog geen behoefte. Hij lichtte vervolgens zijn eigen motie nogmaals toe en drong aan op het tot stand komen van een wetsontwerp, voordat het tweede net medio-1964 gereed is. De heer Bruins Slot (A.R.P.) zei verheugd te zijn over de toe zegging. dat dit kabinet geen concessies meer zal verlenen. Het leek hem wijs, dat het kabinet nu ook maar niet verder aan de voorbereidingen tr dokteren. Ten aanzien van de motie-Kleijwegt nam hij hetzelfde standpunt in als de heer Baeten. Mevrouw Van SomerenDow ner (V.V.D.) vond de motie-Kleij wegt mistig. De V.V.D. wenst vermoedelijk een gans andere concessionaris, dan de heer Kleijwegt. Zij be twijfelde of dit controversionele punt tijdig in een wet kan uit monden. En als die wet niet. op tijk klaar is, dan gaan de omroe pen op het tweede net zenden. Dat wordt dan een verkregen recht en daarmee is de kans voor anderen verkeken. „In onze motie vragen wij de regering alleen om verder te gaan" en „ais zij verworpen wordt, dan spreekt de Kamer een grote mate van wantrouwen tegen deze regering uit". Be minister-president, prof. De Quay, legde nog een korte ver klaring af, waaruit bleek, waar om de regering niet zal aftreden indien de motie-Van Somcren Downer, die het in de TV-nota vervatte beleidsplan steunt, zou worden verworpen. Hierover heeft het kabinet in ernstige twij fel verkeerd. De televisie-nota is voor de regering een zwaar we gende zaak. Bij verwerping kan het voorgenomen beleid niet wor den uitgevoerd. Indien de rege ring af zou treden, dan zou vóór 15 mei toch geen nieuw kabinet kunnen worden gevormd. Door een langdurige periode van een demissionair kabinet zou aan zienlijke stagnatie in het werk van nationale en internationale aard ontstaan. Aftreden op het ogenblik is dan ook naar het oor deel van de regering niet ver antwoord. De heer Kleijwegt (P.v.d.A.) meende dat hij maar één conclu sie kon trekken: dat was het ver zoek aan de Kamervoorzitter zijn motie te laten rusten tot een na der tijdstip. Het verzoek werd ingewilligd. De Kamer ging daarna over tot hoofdelijke stemming over de liberale motie-Van Someren, die even vóór vijf uur met 41 stem men vóór en 96 stemmen tegen werd verworpen. Voor de motie-Van Someren Downer, die volle steun gaf aan de televisie-nota van de regering, stemden de 17 aanwezige V.V.D.- leden, zeven leden van de C.H.U.- fractie, 15 K.V.P.-ers en twee leden van de fractie van de Par tij van de Arbeid, nl. de heren Patijn en Goedhart. Van de K.V.P. -fractie stemden vóór de heren Blaisse, Van Koe verden, Lucas, "Weiter. Moorman. Engelbertink, Schuyt, Droesen. Kolfschoten, Jos Maenen, De Wolf, De Graaf, Zwanikken, Vis en Van Thiel. Van de Christelijk-Historische fractie stemden vóór freule Wtte- waall van Stoetwegen en de he ren Mellema, Diepenhorst, Beer- nink, Van der Peijl, Van Gelder en de Ruiter. De minister-president had reeds eerder verklaard, dat verwerping van de motie geen aftreden van het kabinet tot gevolg zou heb ben. omdat zulks kort voor de verkiezingen niet verantwoord wordt geacht. Wel zullen, blijkens een eerdere verklaring van staatssecretaris Scholten, na het verwerpen van deze motie door deze regering geen verdere voorbereidende maatregelen ten behoeve van de bezetting van het tweede TV-net worden getroffen. De TV-nota is voor kennis geving' aangenomen. De voorzitter van de Beierse Christelijk-Sociale Unie (C. S. U.) en voormalige Westduitse minister van Defensie Franz Jo sef Strauss is door zijn partij aangewezen om samen met de fractievoorzitter van de C. D. U./ C. S. U., Von Brentano, en de za kelijk voorzitter van de C. D. U-, Dufhüs, naar een oplossing van de kwestie der kanselieropvol ging te zoeken. Zoals bekend, is de C. S. U. de zusterpartij van de C. D. U. De christen-democraten hebben zich met de aanwijzing van Strauss akkoord verklaard. De door genoemde drie politici uitgewerkte voordracht moet volgens de parlementaire serre kan zij nog een nieuwe nota over taris van de C. S. U., Leo Wag- De mijnwerkers van de Franse steenkoolindustrie hebben dins dag zendtijd geëist om het Franse volk over de radio en televisie toe te kunnen spreken. Volgens hen wordt in de offi ciële uitzendingen de waarheid over. de staking verdraaid. De eis was vervat in een communi que van het centrale stakings- comitè, dat eerder in de Lotha- ringse mijnstad Merlebach bij een was geweest om te beraad slagen over een toespraak die de Franse minister van voorlich ting, Alain Peyrefitte, voor de televisie heeft gehouden. „Het centrale stakingscomitè constateert dat de regering voor de zoveelste maal de mijnwer kers en de openbare menig tracht te misleiden door tenden tieus gemanpuleer met cijfers", aldus het communique. De staking, die nu al 26 dagen duurt, heeft het land tot dusver drie-en-een-half miljoen ton steenkool gekost. Te Carling in Lotharingen kwamen enkele botsingen voor tussen stakers en politiemannen. Een aantal pos ters liep lichte hoofdwonden op. In geheel Frankrijk hielden dinsdag bankbedienden korte waarschuwingsstakingen voor loonsverhoging. De banken ble ven echter wel open. Twee toekomstige zijtakken van de Eemhaven in Rotterdam- aan de zuidelijke oever van de rivier - zullen genoemd worden naar de Prinsessen Beatrix enHui3. ner, ter goedkeuring worden voorgelegd aan de besturen van de C. D. U. en C. S. U. en de bondsdagfractie. Een woordvoerder van de Westduitse sociaal-democraten, die zoals bekend de oppositie vormen, heeft de opdracht van de C. S. U. aan de meerdere ma len in opspraak gekomen Strauss politiek tactloos ge noemd. Men heeft in allerijl medicijnen en tenten gebracht naar het ge bied bij Kermansjah in West- Perzië. waar duizenden mensen de nacht van maandag op dins dag in de openlucht hebben door gebracht bij temperaturen onder nul. Zondag hebben zich in dit gebied aardschokken voorgedaan, waardoor lemen hutten in een dertigtal dorpen instortten. Er zijn geen doden te betreuren. Wel werden er 19 mensen gewond. Margriet. De eerste en tweede tak van de haven, die al in ge bruik zijn, krijgen geen nadere aanduiding. Het wordt voor de eerste keer dat havenbekkens in Rotterdam genoemd worden naar leden van het Koninklijk

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 1