SPORTNIEUWS Moordenaars van Theo Mastwijk voor de rechtbank VOETBAL Verf met voldoening BOKSEN DINSDAG 26 MAART 1963 DE VRIJE ZEEUW Pagina S Im Utrecht is maandagmorgen het proces begonnen tegen de drie jongemannen uit Baarn en Soest die in de nacht van 1 op 2 augustus 1960 de toen 'dertien jarige Theo Mastwijk uit Soest van het leven hebben beroofd en daarna het ontzielde lichaam in een oude waterput hebben ge worpen. WITTE KRUIS WITTE KRUIS Drie jongemannen die zich reeds bijna anderhalf jaar in voorarrest bevinden en thans voor de uit vijf leden bestaande rechtbank voor hun verschrik kelijke daad moeten verant woorden. Zelden heeft een moord zoveel aandacht getrokken als in dit geval, waarbij twee zoons van een gefortuneerde familie uit Baarn zijn betrokken en waar van er een kort na zijn eerste verhoor uit het Baarnse politie bureau kans zag te ontvluchten. Zowel de ontvluchting als de tweede arrestatie van deze jon geman, de nu twintigjarige Frans Boudewijn H. hebben groot op zien gebaard. De ontvluchting, omdat deze gebeurd zou zijn door een nalatigheid van de officier van justitie in Utrecht, mr H. W. Overbeek, de tweede arrestatie omdat dezelfde officier dit deed zonder assistentie van de politie, maar door bemiddeling van de advocaat van de familie, H., de Blaricumse mr H. C. Dietz. Gis teren hield men zich bezig met de aanklacht tegen de 19-jarige Hendrikus Gijsbertus W. Vervolgens zal heden Frans Boudewijn H., terecht staan en woensdag zal diens broer de achttienjarige John Ewout H. zich moeten verantwoorden voor zijn aandeel in dit misdrijf. Primair worden de verdachten W. en Frans Boudewijn H. be schuldigd van moord, te samen en in vereniging gepleegd. Aan deze moord tesamen en in vereniging door deze beide ver dachten zou, volgens de dagvaar ding, John Ewout H„ de jongste van het drietal, medeplichtig zijn. Dit wordt hem namelijk primair ten laste gelegd. Interruptie Doodstil was het in de zaal toen de president, mr J. Gijsman, om precies half tien de zitting opende. Drie minuten tevoren was de verdachte W. tussen twee par ketwachters binnengeleid. Een ogenschijnlijk bedeesde jonge man in een grijs kostuum met een keurig verzorgde haardos. Nog maar nauwelijks was de president begonnen met 't voor lezen van de naam van de ver dachte, toen diens raadsman, mr Francois Pauwels, interrumpeer de en het woord vroeg. Dit werd hem direkt verleend. Hij beriep zich op de artikelen 259 en 270 van de strafverorde ning en wenste dat de zaken tegen zijn cliënt en de gebroe ders H. alsnog gevoegd zouden worden om het kruisverhoor mo gelijk te maken. Op deze manier aldus mr Pauwels, heeft men het bloed aan de behandeling ontnomen: ieder van de verdach ten had hier op de zitting mede delingen kunnen doen in eikaars zaak. Deze mogelijkheid is thans uitgesloten. De verdediging, zo zei mr Pauwels, voelt zich bij- zonder gehandicapt. De rechtbank had precies acht minuten nodig om tot een besluit te komen, een besluit dat mr Gijsman kort formuleerde: het verzoek tot voeging wordt niet toegewezen. Maar de rechtbank is wel bereid zonodig de ver dachten als getuigen te horen. Dagvaarding Hierna kreeg de officier van jus titie de gelegenheid om de dag vaarding voor te lezen. Kennelijk onbewogen hoorde de verdachte W. aan wat hem ten laste werd gelegd. Zeer ambtelijk klonk het ver haal van dit misdrijf in de prop volle rechtszaal. En toen de offi cier zijn dagvaarding had voor gelezen, was daar de grote vraag die dit hele proces zal gaan be heersen: was de angst van de drie verdachten dat Theo Mast wijk hen zou verraden voor het stelen van wat fruit en snoep goed zó groot, dat zij de jongen moesten vermoorden? Fruit en bier e.d. gestolen Direkt na het uitbrengen van de dagvaarding begon mr Gijs man met het verhoor. De president bracht nog eens in herinnering, hoe verdachte W. samen met de gebroeders H. fruit, bier en dergelijke uit een pakhuis in Soest had gestolen. De verdachte zei, dat Ewout het initiatief tot deze diefstal heeft genomen, omdat hij een feestje wilde organiseren. Van de ouders kreeg men geen geld om lekker nijen voor dit festijn te kopen. Zeer duidelijk en in details verhaalde de verdachte van zijn diefstal. TheojMgstwijk had. de ver= dachjre kort voor Hemelvaarts dag 1960 leren kennen, omdat .Theo een kijker te koop had. Later had hij wel vaker contact met de jongen Mastwijk. Hij was nooit samen met hem op stap geweest. De president wilde hierover nadrukkelijk wor den ingelicht. Op 22 juni 1960 werd Mastwijk door de politie verhoord voor de diefstal van een bromfiets. Toen heeft de po litie ook geïnformeerd naar an dere diefstallen. Theo Mastwijk heeft daarbij de naam van Hen- nie W. laten vallen. Dit heeft Hij nooit tegen de verdachte gezegd. Wel wist ik, zo zei W. gistermorgen, dat Mastwijk dreigde het te zullen vertellen en ik heb hier met de gebroeders H. over gesproken. De politie had namelijk tegen Mastwijk gezegd, dat hij naar een tuchthuis zou gaan, omdat men hem ook verdacht van de diefstallen die door de verdach ten W. en de gebroeders H. wa ren gepleegd. Onderduiken in de villa van familie H. Mastwijk zou volgens ver dachte W„ gezegd hebben, dat hij het drietal niet zou verraden als men hem hielp ontvluchten. Be sloten werd, Mastwijk in de villa van de familie H. te laten onder duiken. Dit gebeurde op 23 juni 1960. Daar is hij gebleven tot de nacht van 2 augustus toen hij werd vermoord. Met zijn drieën hebben ze Theo Mastwijk naar het torenkamertje gebracht waar een matras lag. De verzorging van de jongen was Boudewijn en Ewout toever trouwd. Het eten bestond voor namelijk uit brood met jam. Een keer of tien heeft Hennie W. zijn toekomstig slachtoffer op het torenkamertje bezocht. De ver dachte verklaarde, dat Mastwijk enkele weken in de villa zou blij ven om vervolgens de grens over te worden gezet. Hij zou worden vermomd. Er was geld -nodig om andere kleren te kopen en de haren van Mastwijk te ver ven. Uit het verhoor van de ver dachte bleek, dat het drietal geen haast had met het wegwerken van Theo Mastwijk. Boudewijn en Ewout en ook ik hadden er veel voor over dat Theo Mast wijk daar boven bleef. We waren bang dat hy ons zou verraden, aldus Hennie W. De zaak werd echter urgent toen de familie H. met vakantie naar het buitenland ging. Er moest een oplossing komen voor Theo Mastwijk. Krijgsraad Op de ochtend van zondag 31 juli werd krijgsraad gehouden. Toen pas werden er concrete plannen gemaakt over de toe komst van Theo Mastwijk. Op de vraag van de president: Wie is er het eerst gekomen met het plan om de jongen uit de weg te ruimen, antwoordde Hennie W. zonder dralen „Dat was Boude wijn", „Ewout en ik", zo voeg de hij er aan toe, „hebben er niet aangedacht om toen een ander voorstel te doen. Innerlijk was ik het er niet mee eens maar ik dacht er onder die omstandig heden niet aan om me er tegen te verzetten. Ik zou me een lafaard hebben gevoeld". Het plan werd door Boudewijn tijdens de krijsgraad nader uitgewerkt: eerst wilde men Theo Mastwijk vergiftigen. Ewout stelde voor om Theo te vermoorden, hem later in stuk ken te hakken en de beenderen met de benenwagen van het dorp weg te werken. Dit vond ik te bloedig, aldus Hennie W. Het volgende plan was te gaan vis sen in de Eem en hem daar de hersens in te slaan, dat was mijn plan, zo zei verdachte, maar we vonden het te gevaarlijk om hem er levend heen te brengen. Een ander probleem was hoe het lijk weg te krijgen. Het laatste voor stel kwam van Ewout: „We kun nen het lijk met ongebluste kalk overgieten". Ewout wist waar hij kalk kon vinden, wij hebben dat met zijn drieën gehaald. Dat ge beurde nog op dezelfde zondag. Geen greintje emotie was te be kennen bij de verdachte W. toen hij alle plannen die er geopperd waren om Theo Mastwijk te doden, toelichtte. Toen we de kalk hadden, be sloten we Theo Mastwijk uit de weg te ruimen door hem slaap pillen .gedompeld in een fles je bier toe te dienen. Wij had den wel eens gehoord, dat je aan een te grote dosis slaapmiddelen kunt sterven. We hebben in de keuken slaappillen en asperines fijngestampt en in het bier ge daan. We zijn gedrieën naar boven gegaan, naar de toren kamer. Boudewijn heeft hem toen te drinken gegeven. Daarna heb ben we Heneden in de salon een paar uur gewacht. Een ander plan Toen het drietal naar boven ging, bleek dat Theo Mastwijk helemaal niet dood was. De jon gen die men dood waande stak zijn hoofd door het zolderluik. Hiervan schrokken de drie zó dat ze naar de kelder vluchtten. Daar werd weer krijgsraad gehouden. Een ander plan werd opge maakt. Men zou naar boven gaan om Theo Mastwijk de hersens in te slaan. Maar ook hiervan zag het drietal af, omdat het Itoven een te „bloederige affaire" werd. Ewout H. vond in de werk plaats een plastic draadje en de monstreerde, volgens verdachte, hoe men Mastwijk gemakkelijk kon wurgen. De verdachte kreeg van de broers H. opdracht Mast wijk te wurgen, omdat zij Theo zes weken lang verzorgd hadden. Hennie W. had volgens de broers nog- niets gedaan. Verdachte W. bekende thans, dat hij dit een re delijk voorstel vond. Hij wist niet hoe hij moest wurgen, omaar in de huiskamer demonstreerde Ewout later hoe men met een mastworp snel kon wurgen. Ook werden in de huiskamer de rollen verdeeld. Volgens Hen nie W. was in de kamer nog niet over het hakmes gesproken dat later bij de moord ook gebruikt zou worden. Verdachte sloeg in zijn relaas geen enkel detail over. Hij verklaarde, hoe men Mast wijk zou vertellen dat er een op lossing voor hem was gevonden en dat hij zich in de schuur kon wassen. Op die manier kreeg men de jongen, zoals verdachte zei, „met een smoesje op de plaats waar hij vermoord zou worden." Om één uur ging men naar bo. ven om de jongen te halen. Het niets vermoedende slachtoffer liep met de jongens de tuin in. Ewout bleef achter om op de uitkijk te staan, zo vervolgde Hennie.W., „wij liepen naar de schuur: Boudewijn voorop, Theo Mastwijk in 't midden en ikzelf achteraan, ongeveer een meter van elkaar af. Met z'n drieën zijn we de schuur ingegaan. Boude wijn draaide zich om met zijn ge zicht naar Mastwijk en dat was een teken voor mij om de lijn om Mastwijk's nek te gooien. Boude wijn gaf mij een knikje, maar ik kon het niet op dat ogenblik. Ik lieo terug, de schuur uit. Boude- wiin kwam mij achterna, en zei: „Kom mee, het moet gebeuren". Boudewijn nam mij mee, en ik had niet de moed mij er tegen te verzetten. Ik kon dat niet op dat moment, nu vind ik dat laf. Ik had moeten zeggen, ik doe het niet, bet is onzin, wij houden er mee op. De president zei daarop tegen Hennie W„ dat de lezing van Boudewijn heel anders luidt. Vol gens hem zou Hennie gezegd hebben: Het moet gebeuren. „Wij gingen weer terug, ik deed toen de waslijn om Theo Mastwijk's nek, maar ik was zó zenuwachtig toen ik de lijn aan trok, dat hij weer losschoot. Ik weet niet hoelang ik de lijn aan getrokken heb gehouden. Toen Mastwijk de draad voelde, zei hij „Wat nu?" Hij was erg verrast. Hij schopte en spartelde, maar Boudewijn hield zijn polsen vast. Toen schoot de lijn los, waarop Boudewijn Mastwijk naar bene den trok. Hij sloeg hem met een kapmes op zijn hoofd. Ik heb niet gezien hoeveel keer hij geslagen heeft, maar wel dat Theo nog bewrrg toen Boudewijn sloeg. Toen Mastwijk stil lag, hebben Boudewiin en ik hem wegge sleept, ik zag niet dat er bloed aan het hoofd van Mastwijk zat. Met het hoofd naar beneden heb PIJNSTILLER Rugpijn... maar ook andere pla gende pijnen vaagt u prompt weg met WITTE KRUIS, (poeders, ta bletten of cachets). Salicyl-vrij en daardoor geen maagklachten. ben we hem in de put laten zak ken. Bijna enthousiast vertelde de verdachte deze verschrikkelijke dingen. Gebarend, demonstreerde hij hoe hij het lijk in de put heeft laten zakken. De draad van zijn verhaal weer opnemend, zei W.: „Boudewijn ging daarna de zak met kalk uit de schuur halen. Ik liep met hem mee en heb een emmer water, die bij de schuur stond gepakt. Ik weet niet wie die emmer daar heelt neergezet, maar' ik denk dat Ewout het was. Boudewijn heeft de kalk in de put gegooid, ik een emmer water en Boude wijn ook nog een. Samen hebben we de put dichtgemaakt, het dek sel gesloten en er zand op ge schept. Psychiatrisch rapport Prof. dr. J. Kloek, directeur geneesheer van de psychiatrische observatiekliniek van het gevan geniswezen in Utrecht, waar Hennie W. langdurig is geobser veerd, bracht het psychiatrisch rapport uit, nadat Hennie W. de rechtszaal had verlaten. Het rap port, waaraan ook prof. dr. H. C. Rtimke heeft meegewerkt, be schrijft hem als een geboren lei der, een handige knaap, maar daarnaast als een jongen, die snel te beïnvloeden is. Hennie W. reageert eenvoudig, praktisch en ongecompliceerd. Tegelijkertijd hebben we trekken geconsta teerd, die daarmee in tegenstel ling zijn. Hij is suggestibel, bij zonder vatbaar voor fantasie, al dus prof. Kloek. Hij acht het zeer goed moge lijk, dat Hennie W. onder sterke invloed heeft gestaan van de bei de broers. Prof. Kloek schetste Boudewijn als iemand, di,i on praktisch is, een dromer, die in de prakticus Hennie W. een prachtige tegenhanger vond. Daarom acht hij het evengoed mogelijk dat Boudewijn onder in vloed van Hennie W. heeft ge staan. De president besprak met de verdachte de over hem uitge brachte psychiatrische en psy chologische rapporten en ging nader in op de oorzaak van de aantrekkingskracht tussen hem en de gebroeders H. Uit alles bleek dat Hennie W. geïmpo neerd was door de riante villa van de beide broers en de sfeer in de woning van de familie H. Ook nu weer zei de president verbaasd te zijn over de kille za kelijke toon van de verdachte waarmée hij hot verschrikkelijke gebeuren vertelde. „Wat wilt u," zo zei de ver dachte, „ik heb dit verhaal al zo vaak gedaan dat je het wel zake- lijk moet houden." De zitting werd tegen vijf uur geschorst voor de vertoning van de reconstructiefilm waarvoor de zaal werd ontruimd. EJ In 't gebied van de Perzische stad Kermansjah dicht bij de grens met Irak, hoeft zich zon dagavond een krachtige aard beving voorgedaan waarbij een twintigtal mensen gewond werd. Een aantal huizen werd bescha digd. Er zijn reddingsploegen, levensmiddelen en tenten naar het getroffen gebied.gezonden. Een produkt van de Sikkens Groep, UITSLAGEN VAN 24 MAAKT Res. Derde klasse VOAB 2Terneuzen 2 12; Rood Wit 2Internos 3 51; Vlissingen 4NAC 4 18. ONDERAFDELING ZEELAND Eerste klasse B SchoondijkeRIA 21Re- tranchementGroede 71; Jong AmbonPhilippine 12; Sluis kilHoofdpl. 41; Vogelwaarde Walcheren 32. Res. Eerste klasse Oostburg 2Biervliet 2 83; Zeelandia 2Breskens 2 25; Clinge 2—Goes 3 3—1; RCS 2— Corn Boys 3 41; Luctor 2 Zeeland Sport 3 10. Tweede klasse A Vogelwaarde 2Walcheren 2 91; iJzendijke 2—Terneuzen 3 afg.; Sluiskil 2—Aardenburg 2 3—4. Derde klasse B Retranchement 2 Groede 2 01; RCS 3IJzendijke 3 11; Walcheren 3Hoofdplaat 2 afg. Derde klasse C Philippine 2—HVV '24 3 3—2; RIA 2—Clinge 3 1—3; Graauw— Corn Boys 4 9—0. Zaterdagvoetbal Zuid I - Vierde klasse B Tern. BoysV.V.N. 42 De Terneuzense zaterdagvoet ballers zijn de lange winterslaap goed doorgekomen en behaalden zaterdag in het Zuidersportpark een alleszins verdiende 4-2 over winning op het bezoekende VVN, nadat de rust was ingegaan bij de stand 11. Na de aftrap ontspon zich een gelijkopgaande wedstrijd. De aanvallen van de Boys waren iets gevaarlijker en dit leidde na ongeveer 10 minuten in een doelpunt van rechtsbuiten Meer- tens (10). Deze voorsprong behield de thuisclub tot de 27e minuut. Het was linksbuiten De Wit van WN die er voor zorgde dat met de stand 11 werd ge draaid. Hoewel de thuisclub na de hervatting tegen de wind speelde was dat geen bezwaar om na ongeveer 10 minuten opnieuw de leiding te nemen door Van Dix- hoorn, die een voorzet van de voor Meertens- ingevallen De Jonge feilloos inkopte (21). Het was dezelfde speler die half weg de tweede speelhelft de Boys-meerderheid in een derde doelpunt uitdrukte (31). In de 30e minuut zag Geelhoedt kans de score op te voeren- tot 4—1.! Kort voor het einde slaagde VVN er nog in door haar linksbinnen Leijten de achterstand terug te brengen tot 42. maar daar bleef het ook bij. Spui—S. V. V. '54 2—4 In een door beide elftallen slecht gespeelde wedstrijd heeft Spui, ondanks 4 van de 6 doel punten te hebben gemaakt (waarvan 2 in eigen doel), met 24 verloren. Reeds in de le minuut van de wedstrijd nam SVV de leiding. Door slecht ingrijpen van de ver dediging van Spui dat op dat moment nog maar met 9 man binnen de lijnen was -j- kreeg linksbuiten K. v. Vugt een goede scoringskans en onhoudbaar schoot hij de bal in het Spui-net (01). Zo nu en dan kwam er nog een Spui-speler het veld in, zodat op een gegeven ogenblik Spui met 12 man aan het spelen was. In de 16e minuut kreeg midvoor Hesseberth de bal uit een vrije trap vrij en met een goed schot bracht hij de stand op 02. Nu begon Spui beter aan te pakken en was tot de rust het meest in de aanval, maar de af werking voor doel was zeer slecht, zodat doelpunten uit bleven. Na de thee trok Spui weer fel ten aanval, maar evenals vóór de rust werd er niet of slecht geschoten. In de 17e minuut kreeg stopper Smet een speelse bui en deed de bal in eigen doel belanden (03). 8 minuten later lanceerde Spui een aanval over links en midvoor Schieman rond de deze met een goed schot af (13). In de 38e minuut speelde F. Dieleman de bal rustig op doelman Van Harn terug, maar deze liet de bal tussen zijn benen door in het net rollen (14). Spui kreeg vele kansen om de achterstand te verkleinen, maar het duurde tot in de allerlaatste minuut voor de achterstand tot 24 werd gereduceerd uit een strafschop wegens natrappen. Stopper Smet wist nu ook in het vijandelijk doel te scoren (24). Er werd niet meer afgetrapt. ONDERAFDELING ZEELAND Tweede klasse B ZaainslagBeren 42 Op een glibberig terrein heb ben Zaamslag en Beren een ge lijkopgaande wedstrijd gespeeld met vele spannende momenten. Door twee doelpunten in de laat ste 7 minuten slaagde de thuis club er in beide punten in Zaam slag te houden. Na een wederzijds terreinver- kennen schoot een der Zaam- slagse voorwaartsen de bal na een kwartier tegen de lat. Kort hierop kon de Zaamslagse doel man de bal niet onder controle houden, waardoor een scrimmage voor het doel ontstond, op for tuinlijke wijze verdween het leder tenslotte in het doel der thuis club (01). In de 22e minuut kwamen de partijen weer op ge lijke voet door een doelpunt van Babijn (11). Na enige gevaar lijke aanvallen, waarbij de paal voor de Beren nogmaals redding bracht, brak de rust aan. In de tweede helft kreeg de thuisclub vele kansen, maar het duurde 20 minuten eer Rooze de Beren-doelman wist te verschal ken (2—1). Toen er nog een kwartier te spelen was gelukte het de Beren weer gelijk met Zo is de stand: Res. Tweede klasse B Longa 3 11 Baronie 3 11 Hontenisse 2 10 Zeel. Sport 2 11 HVV 2 10 5 Roosendaal 2 11 Axel 2 Corn Boys 2 Vlissingen 3 SET 2 Middelburg 3 Goes 2 20 47-14 17 45-16 16 38-16 14 22-20 11 28-29 10 22-26 10 17-25 7 17-36 6 13-31 6 12-17 5 11-24 4 11-30 Res. Derde klasse NAC 4 Dosko 2 Rood Wit 2 Alliance 2 VOAB 2 Terneuzen 2 MOC 2 Internos 3 RAC 2 Vlissingen 4 8 8 0 0 16 38-12 11 11 10 9 10 8 13 25-21 3 13 34-25 3 12 20-18 3 11 18-12 4 10 28-28 3 6 18-16 4 6 17-25 6 4 13-21 5 1 9-42 ZATERDAGVOETBAL Zuid I - Vierde klasse B Dinteloord 14 11 2 2 24 35-18 AZW 14 11 1 2 23 63-21 A.muiden 14 9 2 3 20 41-17 Chrislandia 13 7 2 4 16 35-32 SVV '54 14 4 8 2 16 37-26 VVN 14 6 3 5 15 41-35 Tern Boys 14 6 1 7 13 34-42 Zw. Boys 14 5 2 7 12 31-23 Middelburg 14 4 2 8 10 29-32 MEVO 14 3 1 10 7 21-57 Nieuwdorp 15 2 3 10 7 20-57 Spui 14 2 1 11 5 24-60 ONDERAFDELING ZEELAND Eerste 13 Meeuwen VCK 11 Kapelle 11 Hoek 11 AZW 2 11 W.phaartsdijk 12 Kats 9 Bruse Boys 11. Yerseke 3 10 SVD 11 klasse 10 2 1 7 3 6 4 6 0 4 1 4 1 3 1 2 3 2 2 2 1 22 60-31 17 29-19 16 45-30 12 38-23 9 22-38 28-37 21-30 25-28 24-42 31-45 Tweede klasse B K.bendijke 2 H.kenszand Zaamslag Tern Boys 3 Beren Rillandia 2 Wemeldinge 2 Kloetinge 2 Hoek 2 11 9 11 8 0 20 42-11 1 19 41-24 14 41-22 14 41-27 9 30-25 9 28-31 7 22-48 3 21-42 2 19-55 Derde klasse B SVD 2 Zaamslag 2 Tern Boys 3 Spui 2 AZW 3 Waarde 2 H.kenszand 2 Beren 2 9 7 0 2 14 43-25 8 6 0 2 12 38- 9 9 6 0 3 12 28-19 7 5 1 1 11 34-20 10 5 0 5 10 38-27 9 4 0 5 8 21-29 9 1 0 8 2 14-49 9 0 1 8 0 11-49 54. Letterlijk stom van verba zing laat de lijfwacht zich van zijn paard glijden en een vlugge blik over zijn schouder bezorgt hem kippevelwant met ogen als staal slaat „koning Wuffa" al zijn bewegingen gade en de dodelijke pijl is daarbij recht op hem ge richt. „Wat heb ik ge «Zwijg." zegt Egil zo soffibÊL mogelijk, „doe alleen wat ik zeg, als je leven je lief isGa tegen die boom staannee, met je rug er naar toezo, sla nu je armen zover mogelijk om de stam heenen wacht Zijn slachtoffer voortdurend met zijn boog in bedwang houden de sluipt Egil tot achter de boom. „Je mag van geluk spreken, ■vriend."- gtómt-Mj, „ik. ben in een beste buidaarom zal ik je laten levenKijk voor je!" Zwetend van angst kijkt de lijf wacht strak voor zich uit en aan gezien hij nooit anders geleerd heeft dan bevelen op te volgen komt het niet in zijn brein op zich te verzetten als Egil met een vlug ge beweging de lus van het touw, dat hij voor dit doel meegenomen heeft, om zijn polsen laat glijden... Pas als hij stevig gebonden is, be gint de lijfwacht te protesteren... maar dan helpt het niet meer. „Wacht zo maar tot ik terug kom," voegt Egil hem dreigend toe en dan al zijn wapens meene mende verdwijnt hij snel het bos in Zodra hij uit het gezicht 'van de lijfwacht is begint hij te rennen, langs het sma]Je pad, dat_naar hij begrepen heeft naar de hut van de boogschutter voertEn inderdaad op een kleine open plek diep in het woud ziet hij de arme lijke hut voor zich liggenMaar op zijn roepen verschijnt nie mandDe boogschutter, de enige in dit land in wie hij nu zijn hoop gesteld heeft, is verdwenen. Zaamslag te komen (22). De Beren kwamen nu in de meer derheid, maar luide aangemoe digd door haar supporters ver plaatste Zaamslag het spel en 7 minuten voor het einde had Jan sen succes (32). Vier minuten voor het einde raakte een der Beren-spelers de bal met de hand aan, wat hun een straf schop kostte. Babijn maakte geen fout en bracht de eindstand op 42. SCHAKEN Terneuzen verloor van Zierikzee Een verzwakt Terneuzens tien tal heeft het zaterdag in Goes niet kunnen bolwerken tegen de schakers van Schouwen. Het werd een voorlopige 63 neder laag door welk resultaat Vlis singen kampioen werd van de Zeeuwse schaakbond en nu mag uitkomen in promotie-wedstrij den om een plaats in de lande lijke competitie. De gedetailleerde uitslag: Terneuzen Zierikzee K. H. Cohen J. J. v. d, Ende 01 G. H. Huter— dr J. J. Westendorp Boerma 01 C. Schoenmakers ir. J. J. Elzerman 10 S. J. Nijssen A. J. Hendrikse 01 A. Stadhouders A. J. Seheele afg. G. DijselinckP. C. Tak Vzli A. P. Beishuizen R. A. Huneman 0—1 C. Provoost M. M. de Raat 1—0 M. de Bokx J. M. Bevelander VzVz R. Scheele-K. T. de Jonge 01 3—6 Voorlopige uitslag Tweede partij van tweekamp remise De tweede partij van de twee kamp om het wereldkampioen schap schaken tussen titelhouder Michaël Botwinnik (Rusland) en zijn landgenoot Tigran Petrosjan, maandag te Moskou gespeeld, is bij de 36e zet in remise geëindigd. Botwinnik speelde met wit. De huidige wereldkampioen heeft nu in de tweekamp de leiding met lVzpunt. Davey Moore na knock-out overleden De 29-jarige Davey Moore, die donderdag j. 1. in een gevecht om de wereldtitel in lietvederge wicht tegen de Cubaan Sugar Ramos in de tiende ronde door een technisch knock-out werd verslagen is maandagmorgen om 11 uur 20 aan zijn verwon dingen overleden. Het was de tweede k. o.-nederlaag in de ring- carrière van Moore, die in totaal 68 gevechten leverde en er 66 won, waarvan 29 door knock out. Voor de toeschouwers rond de ring kwam de ineenstorting van Davey Moore na afloop van de wedstrijd als een grote verras sing, want ofschoon hij van zijn tegenstander een flinke afstraf fing kreeg was niemand zich er van bewust, dat zijn conditie zo slecht was. Davey Moore sprak donderdagavond in zijn kleed kamer nog met journalisten en zijn manager William Ketchum, totdat hij ineens naar zijn hoofd greep en bewusteloos ineen zeeg. Het was voor de derde maal in de na-oorlogse boksperiode, dat een bokser na een titelgevecht overleed. Davey Moore, de zevende en de jongste zoon van een predi kant, vertegenwoordigde zijn land op de olympische spelen van 1952 in Helsinki als amateur en ging over naar het profes sionalisme in 1953. Hij bokste het ene gevecht na het andere om zoveel mogelijk geld te verdienen. Dat lukte hem pas goed in 1959 toen hij de toenmalige wereldkampioen, de Nigeriaan Hogan Kid Bassey, in de dertiende ronde versloeg. Ook de revanchepartij eindigde in zijn voordeel. Als wereldkam pioen was Davey Moore onge naakbaar. Vier jaar lang was hij superieur in zijn klasse en wön al zijn (23) gevechten. Gedron gen bokser die hij was met een agressieve aanval en magni fieke stijl noemde men hem „the springfield rifle". In tegen stelling tot andere wereldtitel houders hield hij weinig' geld over. Hetgeen hij verdiende gaf hij vaak weg aan mensen in moeilijkheden. Moore was ge trouwd en vader van vijf kin deren. VRACHTAUTO TE WATER; CHAUFFEUR VERONGELUKT Maandagmorgen omstreeks 9 uur is door onbekende oorzaak een vrachtauto beladen met ste nen van de Groene Kruisweg in Brielle afgeraakt en in een sloot terecht gekomen. Daarbij kwam de 23-jarige chauffeur H. W. B. uit Krimpen a/d Lek om het leven. De zwaar beladen wagen die in de richting Brielle reed, zwenkte ter hoogte van Zwarte- waal plotseling naar rechts en kwam in botsing met een boom, die middendoor brak. Ook een tweede boom werd omver gere den en enkele meters verder kwam de wagen tot staan in een ondiepe sloot. De chauffeur moet op slag dood geweest zijn. Het slachtoffer laat een vrouw en een kind na.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3