Nassers eerzucht, Hoesseins angst Een dag op stap met de keurmeester H1NGEMANSE Hoogconjunctuur en landloperij Die Ring DE VRIJE ZEEUW Pagina BRITSE „PIRATENZENDER" OP DE NOORDZEE? DE MINISTER EN HET VERDWENEN MODEL fianaries keuren is een concentratie zaak van en zuiver gelioor zegt zoveel DE VULKAAN UITBARSTING OP BALI Gemeente Terneuzen Zaterdag 23 maart 1963 Op Nassers eerzucht is, althans Nasser stevig op de hals heeft daar slecht tegen ingrijpen, zo ^5 Voorlopig, het OVerlec? Over een «rfiaaM L,. t„r w voorlopig, het overleg over een samengaan van Syrië, Irak en Egypte stukgelopen. De Egypti sche president wenst de bond van drie landen met eigen auto nomie, voor de grote lijnen te laten besturen door één presi dent en één parlement en het is duidelijk dat die president Nas ser zal moeten heten, de eerste en enige vernieuwer in de sociaal vastgelopen Arabische wereld. Het is logisch dat dit vooral de Syrische delegatie niet zint. De leider daarvan, Bitar, was eens minister in Nassers rege ring toen die een nog uit twee delen bestaande Verenigde Ara bische Republiek bestuurde en hij was ook een dergenen die Syrië uit dat verbond losmaak ten. Hij heeft de les aan de lijve geleerd en zal hem ook zijn in Bagdad aan de macht gekomen partijgenoten wel hebben bijge bracht. Nasser heeft een troef. Een be. sluit over federatie zal per refe rendum aan de drie volken voor gelegd moeten worden en zijn prestige opgebouwd door radio-Cairo is groot genoeg om hem van een „ja" te verzeke ren. Het schijnt dat hij daarvoor het risico wil lopen zijn drielan- denstaat al terstond met een felle oppositie minder soliede te maken. En ook doordat hij er teker van kan zijn dat hij al is het de objectiviteit zelve verwijten zal krijgen dat hij Egypte en de Egyptenaren be voordeelt. Deze ingebouwde on rust schijnt hij te willen aanvaar den mits hij maar de leiding krijgt van wat men de eerste grote Arabische mogendheid zou runnen noemen. KRACHTIGER BASIS Dit zijn alles uitingen die min der getuigen van Nassers on baatzuchtig verlangen naar Ara bische eenheid dan wel van de wens een krachtiger basis te vin den voor zijn machtspolitiek. Degene, die zich daarover het meest ongerust mag maken, is koning Hoessein van Jordanië, die zich vooral door zijn steun aan de iman tegen de Jemenieti- sche opstandelingen de haat van Over enkele weken zal een Britse „piratenzender" op de Noordzee radio- en TV-uitzen- dingen gaan verzorgen, die zowel in Engeland als in de Belgische sn Nederlandse kustgebieden kunnen worden ontvangen, aldus meldde vrijdag het Brusselse blad ,,De Nieuwe Gids". Volgens het blad wordt het schip in Londen voorzien van de technische uitrusting. De TV-uit- zendingen zouden via kanaal 9 worden gedaan. Ten behoeve van kijkers op het vasteland zal het beeld niet alleen in 405, maar ook in 625 lijnen worden uitgezonden. De rSdiozender, die aan boord van het 1250 ton metende-vaar tuig wordt geïnstalleerd, zou gaan uitzenden in de 200 m band. 'f Het Belgische blad weet voorts te melden, dat hoewel de TV-uit- zendingen een volkomen commer cieel karakter zullen hebben geen reclame zal worden verzorgd voor Franse, Belgische of Nederlandse zaken. Enkele maanden geleden doken al eerder in de Belgische pers be richten op over „TV-piratenzen- ders". Tot verwezenlijking van de plannen is het echter tot dusverre nooit gekomen. De Britse onder-minister van Oorlog, John Profumo, heeft in sen persoonlijke verklaring voor het Lagerhuis gezegd, niets af te weten van de verdwijning van Christine Keeler, een model. Het 21-jarige meisje verdween oen zij vorige week als getuige a charge moest verschijnen in net proces tegen een 30-jarige Westindiër, die terechtstond om dat hij getracht had haar dood te schieten. Hij is inmiddels veroor. leeld tot zeven jaar gevangenis straf. Twee parlementsleden hadden ionderdag in het Lagerhuis ge ruchten ter sprake gebracht, dat de minister iets met de verdwij ning van Christine Keeler te ma ken zou hebben, Ik heb juffrouw Keeler voor het laatst in 1961 ontmoet en ik weet niet waar zij thans verblijft, aldus de ondermi nister. die gehuwd is met de ac trice Valerie Hobson. „Stereo"-zool, nieuwste op schoenengebied gehaald. Hij heeft zich beijverd het nieuwe bewind in Bagdad en Da mascus met spoed te erkennen en alle goeds te wensen. Hij heeft zich voorstander verklaard al weet hij dat Nasser hem in die club nooit zal dulden van een Arabische federatie bij be houd van eigen souvereiniteit, dat is dus zoals die Bitar voor de geest staat. Het is ongeveer alles wat hij kan doen om te proberen te voorkomen dat Nasser aan twee kanten zijn buurman wordt, wat betekent: van twee kanten een bedreiging. VAN BINNEN UIT? Maar er is ook nog de moge lijkheid van het stimuleren van opstanden. En dan wordt de po sitie in ieder geval van de Ame rikanen moeilijker. Zij kunnen min als ze dat in Jemen, Irak of Syrië konden. Hulp van koning Saoed is mis schien wel te verwachten, maar die slaat niemand hoog aan. De enige hulp waarop Hoessein on gevraagd kan rekenen is die van Israël, dat aangekondigd heeft zich niet onbetuigd te laten als er in buurland Jordanië iets Nas- seriaans mocht gebeuren. Van Israëlische kant een logisch standpunt: het wil voor- Even goed op de bovenste letten, die moet nog iets brengen. (van onze verslaggever) komen langs al zijn grenzen Hoort u dat fraaie hol Dat is de onderste op één na De ballpoint en die met Jordanië is het langst de troepen van aartsvijand 9aat °P het PaPier en er wordt °P keurigst een zeven ingevuld. Nasser te krijgen. Maar deze „Van de bovenste heb ik nog geen kloekjes gehoord. Daar zullen steun, al is daarom zeker niet ge- we nog even op wachten, want volgens mij moet het er in zitten." vraagd, doet een Arabische vorst |n keurkamer heerst doodse stilte, sleehts het gezang van de 7Alcpr crpAri on ah mnr nn y.nn nn- kanaries die worden gekeurd is hoorbaar. De ogen van de keur- meester zijn op de bovenste kanarie gericht en hij wacht, wacht'' met Job's geduld totdat hij zal horen wat hij wenst. „Tjoek, tjoek De vogel laat zich horen. „Hebt u het gehoord, het zat er in." Weer wordt een cijfer genoteerd. zeker geen goed, niet bij zijn on derdanen en zeker niet bij zijn buren. (Nadruk verboden.) EN NU: OP NAAR DE MAAN De Amerikaanse astronauten Scott Carpenter (IJ, John Glenn (m.) en Walter Schirra (r.) be kijken hier het inwendige van de cockpit van het „Apollo" ruimte vaartuig, tijdens hun bezoek aan de fabriek van ruimtevaartuigen te Downey in Californië, waar men voorbereidingen treft voor een Amerikaanse ruimtevaart naar de maan. Het „Apollo" project behelst een vlucht naar de maan door drie astronauten, waarvan er twee het schip zul len verlaten om voet op de satel liet te zetten. Hoe moet zo'n diertje zingen We zijn eens een dagje op stap ge gaan met een kanariekeurmeester. Velen van ons hebben zo'n diertje thuis voor de aardigheid, maar wei nigen van ons zullen er enig idee van hebben hoe onze gevleugelde vriend eigenlijk moet zingen, wil het de toets der kritiek van de insiders kunnen doorstaan. Er zijn in ons land honderden ver enigingen, waarvan de leden zich voor hun plezier bezighouden met het kweken van kanaries. De jonge in dit jaar gekweekte mannen zijn zo tegen december op zang en dan worden er per vereniging, per gewest, nationaal en internationaal wedstrij den en tentoonstellingen gehouden, waar de inzenders strijden om de eer de beste dieren gefokt te hebben. Wij zijn eens een dagje op stap ge gaan met de heer F. H. Scheffers uit Eindhoven, kanariekeurmeester en een man die al vele tientallen jaren in de sport zit en dus het fijne er van weet. Alles volgens systeem Op alle wedstrijden kunnen de in zenders vqgels insturen in vier klas sen. In de eerste klasse worden zo genaamde „stammen" geplaatst, dat zijn steeds groepjes van vier kana ries van één inzender. De kunst is, hierin goed zingende vogels te plaat sen, die liefst zo zingen, dat het geheel harmonisch is en men dus kan spreken van een stam van één geheel. In klasse twee zendt men stellen in. Ook hier gaat het er weer om, dat de dieren wat zang betreft zo goed mogelijk bij elkaar passen. In klasse drie vinden we de een lingen. In deze drie klassen moeten het vogels zijn, die door de inzenders zelf gekweekt zijn in het lopende jaar. In klasse vier, de zogenaamde open klasse, worden ook éénlingen ingezonden, doch hier kijkt men er niet naar of de dieren door de in zender zelf gekweekt zijn en even min hoe oud ze zijn. De dag dat wij de keurmeester ver gezelden, werden er op de wedstrijd slechts stammen gekeurd. Door een In VERLOVINGSRINGEN is zoveel keus U kunt de gladde en bewerkte modellen in de étalage zien en binnen even informeren naar de juiste ring voor U beiden. Vederlichte schoenen moeten wel het ideaal zijn van iedere man of vrouw. Bij fabrikanten van schoenen en materiaal daar voor wordt er dan ook naar ge streefd om, waar mogelijk, over te stappen op lichtere produck- ten van nieuwe materialen. Het nieuwste op dit gebied is de "Stereo"-zool, een bijna door zichtige zool, waarop het prettig lopen is. Het materiaal, van Goodyear, is niet alleen soepel maar ook zeer licht van gewicht. Het gaat lang mee en zal niet uitzetten, zoals dat bij vroegere soortgelijke materialen wel eens het geval was. De "Stereo"-zool is zowel voor dames-, heren- als kinderschoe nen geschikt. (ConsuL Het aantal doden als gevolg van de uitbarsting van de vul kaan Goenoeng Agoeng op Bali is tot meer dan 400 gestegen. De meeste slachtoffers zijn kinderen die niet vluchtten toen de lava hun huis bereikte. Dit is in Dja karta officieel meegedeeld. Duizenden mensen verlaten do steden Besakih en Karangasem, daar er nog steeds uitbarstingen voorkomen. De hoofdcommissaris van po litie in Denpasar op Bali heeft vrijdag gezegd, dat 1100 per sonen zijn gedood door hete lava en as als gevolg van de uitbar sting van de vulkaan „Agoeng". De politie vreest voor 't leven van de 560 inwoners van drie dorpen die zijn ingesloten door stromen kokende lava. President Soekarno heeft de vulkaanuitbarsting tot nationale ramp verklaard. In een bekend making van het presidentiële paleis wordt gezegd, dat secre taris-generaal Oe Thant van de -V. N. jn een telegram hulp heeft aangeboden voor de slachtoffers van de ramp. Een vliegtuig van de politie dat vrijdagmiddag laag boven ^wongen de vulkaan heeft gevlogen, heeft nooitssec nieuwe uitbarstingen waarge- nomen. De lava, die eerst van de zuidelijke, westelijke en ooste lijke hellingen omlaag kwam, stroomt nu ook langs de noor delijke helling van de „Agoeng". Dit gebied aan de oostkust van het eiland is onbegaanbaar, al dus hoofdcommissaris van po litie Unwarsito. Vier politieboten zullen naar dit gebied worden gezonden om reddingsploegen aan land te zet ten op de noordoostkust. De redders zullen trachten de ge- isoleerde dorpen te bereiken om de bevolking in de boten te eva cueren. Commissaris Unwarsito zei nog, dat er ontelbare gewonden Zijn. Axelsestraat 46 - Tel. 01150-3373 zogenaamde „aandrager" worden de vogels in de tentoonstellingszaal uit de kasten genomen en in een prak tische houten koffer geplaatst. Deze koffer is zo vervaardigd, dat er pre cies vier kooitjes van de te keuren stam in kunnen staan. Deze koffer wordt naar de keurkamer gebracht, waarna de kooitjes uit de koffer worden gehaald en boven op elkaar op een tafeltje worden geplaatst. Aan een bureau er voor zit de keur meester en vanaf het moment dat de dieren zijn „uitgezet" let hij goed op en luistert nauwkeurig. Wat moet het diertje doen Voor hem liggen zijn keurlijsten, waarop de „toeren" die de vogels dienen te maken, staan vermeld, met er achter de mogelijkheid voor de keurmeester er een cijfer achter te plaatsen, de waarde die hij aan de betreffende toer door deze kanarie gemaakt toekent. Uiteraard hadden wij evenals zo velen weinig verstand van het kana rielied. Maar hier, op deze dag, zijn we veel wijzer geworden. Zo moet de kanarie bijvoorbeeld de „knor" maken, dat is het dof laten rollen van de letter R, zonder dat er een klinker aan te pas komt. Komt er een klinker bij, zoals bijvoorbeeld ken", die ongeveer klinken als „holrol". Dan zijn er nog de „Moe ken",, die ongeveer Minken als „tjoek, tjoek", de fluiten als „doe, doe" enzovoort. Na enige stammen gehoord te hebben en met steun van de keurmeester, die geen moeite te veel was om ons alles duidelijk uit te leggen, begonnen we al aardig de toeren van elkaar te onderscheiden. Maar het bepalen van de kwaliteit van zo'n toer, dat is iets waar men speciale oren voor moet hebben en zeer veel ervaring. De gehele dag zit de keurmeester te luisteren en elke stam krijgt een half uur de ge legenheid om te tonen wat zij waard is. Daarna volgt een andere, die eveneens weer in een koffer wordt aangevoerd. Liefde voor de vogels Zoals anderen veel houden van hon- Openbare bekendmaking; van de ter inzage legging; van het ontwerp tot de partiële her ziening Zuid van het uitbrei dingsplan in hoolfdzaak. Het Hoofd van het Gemeente bestuur van Terneuzen brengt ter openbare kennis, dat vanaf 28 maart 1963 op de secretarie der gemeente gedurende vier weken voor een ieder ter inzage ligt een ontwerp tot de partiële herzie ning Zuid van het uitbreidings plan in hoofdzaak. den en katten, zo houden de kanarie- kwekers van hun vogels. Met de grootste zorg wordt er met de dieren omgesprongen en heus niet uit ma teriële overwegingen omdat ze 20 kostbaar zijn. Neen, het gaat om de beestgn zelf. De kweker heeft vanaf het ei met de vogels opgetrokken. Hij heeft de vader, de moeder, het gehele gezin met zijn zorgen om ringd. Hij heeft zijn vogeltjes al zijn vrije tijd gegeven en gadegeslagen hoe ze opgroeiden. Hij heeft hun eerste zangpogingen gehoord en hij heeft later gemerkt hoe ze stuk voor stuk beter gingen zingen en hoe er verschil ontstond tussen de diverse vogels. Nu op de wedstrijd als de dieren voor de keurmeester gaan komen, is elke kweker tot het uiterste gespan nen. Zij hebben hun beste vogels in gezonden, maar hoe zullen ze het er afbrengen. Dat is en blijft de vraag, want ze reageren nu eenmaal niet op commando's. Enige weken voor de wedstrijd heb ben de kwekers de dieren in Meine kooitjes apart gezet in een zogenaam de „zangkast", waar een gordijn voor zit. In het donker gehouden zijn de dieren rustig en in de af gelopen dagen heeft de eigenaar ze er elke dag een keer uitgehaald. In het licht gekomen gaan de dieren dadelijk zingen en dat is de bedoe ling, want ook hier in de tentoonstel lingszaal zitten ze tot de keuring in kasten achter het gordijn. Komen ze nu in de keurkamer uit de koffer in het licht van de lampen, dan gaan ze zingen en zo is de kans op weigering tot een minimum beperkt. Wedstrijdpech TötH maakten we een geval mee van een inzender die echt pech had. Op de tafel 'van onze gastheer kwam een stam vogels te staan en dadelijk gingen er twee vlot zingen. De keur-.. meester knikte tevreden. „Mooie vo gels merkte hij op. Alle toerei* schitterend. Moet u dat hol eens horen, dat is de onderste op één na Twee vogels gaven echter geen kik. Ze waren te druk bezig met eten, om geluid te willen geven. „Kijk, dat is nu jammer", zei de heer Scheffers, „het is duidelijk dat in die stam alle vogels goed zijn« want die kweker kweekt goede voi gels, dat kun horen. Het is vooi: hem te hopen, dat die andere twee ook nog wat laten horen voordat de tijd om is, want anders ziet het en niet zo best voor deze stam uit:'' Als het even stil was maakte da keurmeester zachte lokgeluidjes ona de vogels en wel speciaal de twee, die nog geen snavel hadden opénge-, daan aan de gang te krijgen. Einde lijk begon er één te zingen en dia haalde vlot weer een paar fraaie punten. Maar die laatste deed hetj niet. Het dier ging zelfs baden ea dan is de kans op zingen vrij klein4 Even liet hij een fraaie holrol horen, die prompt zeven punten opleverde, een aardig cijfer wanneer men Weet: dat negen het hoogste is en zeldeni wordt gegeven. Maar verder deed d« vogel niets en tenslotte moest de stans worden ingepakt en kwam het ge heel niet zo best tevoorschijn doop het falen van die ene vogel. „Dat ia nu wedstrijdpec-h merkte de heen Scheffer hoofdschuddend op. „Voor mij persoonlijk zou dit mis schien wel de beste stam zijn vaa de hele wedstrijd. Maar ja, daan heeft de inzender natuurlijk weinifl aan." Op deze keurdag hebben we een* een kijkje kunnen nemen achter daj schermen van de kanariesport en» gezien dat vooral aan een keur meester bijzondere eisen ^mnósm gesteld. (Nadruk yefhotienv de bovengenoemde termijn be zwaren worden ingebracht bij de Gemeenteraad. Terneuzen, 25 maart 1963. Het Hoofd voornoemd, H. RIJPSTRA. In West-Duitsland, het land van het „Widtsehaftswunder" en de 10.000 miljonairs, lopen ook nog zo'n 300.000 zwervers rond. Een derde van hen is nog geen 25. Deze jonge zwervers hebben voor een belangrijk deel de Tegen dit plan kunnen binnen .„vrijheid" gekozen, omdat de (omstandigheden in de gezinnen, waarin zij werden grootgebracht, bijzonder slecht waren. Dit alles werd in Essen onthuld door een woordvoerder van de „federale studiekring voor hulp aan zwer vers". Op de bijeenkomst van deze kring, die werd bijgewoond 3 SS fa H H H 2! 3 t? H door - OLAF J. DE I.ANDELL 20) (Nadruk verboden.) Maar hij bleef haar aankij ken, met die armzalige blik, en zuchtte tenslotte: ,,'t Lijkt wel, of je de pest aan me hebt,.Eef „Dat heb ik ook," gaf ze grif toe. „Je hebt me vanmiddag ge- tot iets, wat ik nog nooit gedaan heb. Je bent een ordinaire, platte vent." „Bedoel je - in 't bos?" infor meerde hij timide. „Ja," beaamde ze ferm. Hij trok zijn wenkbrauwen op, half verontschuldiging, half zelfbeklag, en zei -niks. „Ik heb niet bedoeld, mijn geld te verdienen met .dit spel hier," zei Eva nog. „Sally vroeg me om te helpen, en natuurlijk deed ik het toen." „Dan kun je ook best wat goedkoper zijn, voor 't vervolg," vond Derk praktisch. „Maar ik ga morgenochtend .vroeg wég," voltooide Eva. En met die apotheose wendde ze zich töt de deur van het zol- -derkamert.je. Derk sprong op. „EefBefje,,.. Eva!" —Hij was al naast haar en legde een hand op haar schouder. „Los," snauwde ze. Hij nam de hand weg. Er was even een glinstering in zijn ogen en zo'n gekke trek om zijn mond, alsof hij weer zou gaan schate ren. Maar nee, hij bleef voor lopig héél treurig. „Je móét me helpen, Eef!" zei hij dringend. „Al is het dan om SallyHelp me asjebliéft! Ik kan het alleen niet redden, en ik kan morgen niet weer met een andere verloofde komen aanzetten. Kom, Eef, wees spor tief. Ik zal je niets in de weg leggen. Maar help me, help me alsjeblieft! 1" Dat maakte haar natuurlijk zwak. „Ik heb geen kleren," begon za weer. „Krijg je." Hij stapte over al les heen. Zij was toch wei van gewicht, en dat was een weel derige ervaring. „Je mag alles hebben en houden." „Dat wil ik niet eens." Hij gaf haar nieuwe inspiratie, ,Ik kom niet uit kringen, waar zulke dingen bruikbaar zijn, Derk." Als hij nu maar niet zo aller vriendelijkst gelachen had. Ze kon niets tegen hem hebben, als hij zo kameraadschappelijk deed. Hij zei, en omhulde haar met het een of ander, maar ik mag je ontzettend graag. Je bent zo lekker eerlijk!" Zij eerlijk! Eva, waar lang zamerhand niets meer echt aan was. „Hm," zei ze, sprakeloos. Derk dook met zijn gezicht in een grote gele zakdoek, en kwam er na enig neussnuiten? nogal rood tevoorschijn. Maar Eva kon niet met zekerheid vaststellen, dat hij gelachen had. „Laten we het samen als vrienden behandelen," stelde hij voor. „Help je me dan, Eef? Ik zal ervoor zorgen, dat je naam geen schade lijdt. Nou?" Tja, als ze naar huis ging, zou de bom barsten. Ze zag zo gauw nog geen' terugweg. Uitstel was haar niet onwelkom. Ze was veel te ver gegaan, om nu met enthousiasme terug te keren. Maar—om met tante Gien te spreken—waar moest het naar toe1. Goed, ze zou nog twee dagen blijven. Maar dan moest ze dus kleren hebben, en ze moesten tante Gien berichten, dat Eva nog niet thuis kon komen, en Derk moest haar gewoon als kameraad behandelén, als er niemand bij was, enenen— enfin, ze zette alles in vakken, en haar verloofde was héél tam. Ze kwamen doodbedaard sa men beneden. Derk leek achter af heus wat suf. in de nabijheid van zijn moeder tem dat edhter niet lang duren. „Lieverd!" zei hij en kuste haar, dat het klonk, „hier heb jij die kus, die Eefje niet meer wou hebben." Ze ging op zijn schoot zitten en stopte hem meisjesachtig 'n koekje tussen de lippen. „Jonge lief," vroeg ze, „waarom jokte je straks tegen Mia, dat je maan dag in de stad was?" „O, lieverd, dat is een groot geheim," antwoordde hij. „Mia is een vrouw, weet je; en die probeert iets te weten te komen." Gunst, wat schandelijk," zei mevrouw Van Hellenduyn. „Denk erom," vermaande haar zoon, „dat ik maandag en dins dag in de stad was! Hè, Eva?" „O, hè, dat is waar ook," zei de gastvrouw, opstaande:,, ik moet nog de beddelakens uitleg gen, voor Eva"en ze tippelde weg, naar binnen. Eva vroeg zich af, of ze alleen maar van de hak op de tak sprong. In haar gedachten was een vreem de flits van schrik gedrongen. Ze keek naar haar verloofde, die ze vijf uren tevoren nog niet kende, en voelde zich bitter een zaam. Het was teveel voor haar kantoor-hart. Eva vroeg hem, met de ogen op de grond, wat zijn ouders wisten van hun overeenkomst. En hij vertelde grif, dat dat nie mand aanging; hij had ze alleen maar getelefoneerd, dat hij het meikje mee naar huis bracht, waar hij heel veel van hield, sedert enige tijd. Het was toe vallig een vriendinnetje van Sal lyZe hadden elkaar bij haar ontmoet (Wordt- vervolgd), door 300 vertegenwoordigers van liefdadigheidsorganisaties el» overheidsdiensten, werd ooft héjfc woord gevoerd door een „woord voerder van de zwervers". Hij waarschuwde voor de „geest vak de bureaucratie en de papier molen", die in deze organisaties zo vaak overheerst, en pleitte voor hulpverlening, gebaseerd op echt menselijke gevoelens. Men moest ooft meer rekenit houden met het indivldualis van de zwervers en hun geen vaste woonplaats opdringen, want „geweld was efe voedings bodem voor haat". 12 JAAR VOOR ROOFMOORD TE HAMBURG Het gerechtshof in Den Haag heeft vrijdagmorgen de 29-jarigja zeeman J. J. L. opnieuw veroor deeld tot twaalf jaar gevang straf met aftrek van voorarri en terbeschikkingstelling van regering, wegens diefstal met geweldpleging, de dood tengevfll'- ge hebbend. Op 23 juni 1960 pleegde ver dachte, samen met een vrienfl een roofoverval op een juwelier in Hamburg, waarbij een schoen maker die te hulp kwam döor L. werd dood geschoten. Bij behandeling der zaak ijï hoger beroep had de procureuV generaal bij het hof bevestiging van het vonnis van de rechtbank in Den Haag geëist. Het hot heett op andere gronden dezelfde straf opgelegd als de rechtbank. WRAK VAN SAOEDISCHE VLIEGTUIG NOG STEEDS NIET GEVONDEN Het zoeken naar het wrak va» het Saoedische Cornet-vliegtuig moest vrijdag, voor de derde dag achtereen, wegens het slechte weer gestaakt worden. Een sneeuwstorm belette, dat Franse en Italiaanse hefschroefvlieg- tuigen konden opstijgen om het gebied af te zoeken waar hét toestel vermoedelijk is neerge stort. De drie reddingsploegen die 's morgens waren vertrok ken, moesten terugkeren. Men vreest dat het wrak nu gedeel telijk ingesneeuw is en daardoor nog moeilijker te vinden zal zijn

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 5