Kip Kampeerwagen „Kuiken" Sporthuis J. G. MEIJER ER ZONEN PROVINCIAAL NIEUWS Hoofdpijn ASPRO KERKDIENSTEN Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 23 maart1963 Reeds bij ons te be zichtigen de nieuwe Het grote succes van de Hiswa Goedkamp Gewicht 280 kg Prijs slechts I 2390- Prospectus GRATIS op aanvraag voor 3 a 4 personen Noordstraat 25-27 Axel Telefoon 01155-795 TERNEUZEN neem Voor de zondag AXEL Zondagdiensten BRESKENS PHILIPPINE ST. ANNALAND SLUIS VOGELWAARDE ZAAMSLAG ZUIDZANDE „DE MAANDAGCENT" VOOR NOODGEBIEDEN „ALLES VOOR DE ZEE" IN STOCKHOLM Nog een groot aantal Franse kernproeven - te verwachten Verkeersquiz Hedenmiddag te half twee wordt in het café „La Belle Vue" in het kader van de landelijke competitie een verkeersquiz ge houden waaraan zullen deelne men leerlingen van de Uitgebreid Technische School, de Lagere Technische School en de Chr. Ulo-School. De winnaar van deze quiz heeft daarmede tevens het kampioen schap van Zeeland op zijn naam gebracht en zal als zodanig deel nemen aan de landelijke compe titie, welke op 30 maart te Hil versum zal plaats vinden, met als inzet het kampioenschap van Nederland. Interessante tentoonstelling leerlingen Pieter de Bodt. Wie gisteravond verzuimd heeft een bezoek te brengen aan de tentoonstelling van de wer ken van de leerlingen van de Zaamslagse kunstschilder Pieter de Bodt, zouden wij willen aan raden er vandaag eens even bin nen te lopen. Deze tentoonstel ling wordt gehouden in het pand Van Steenbergenlaan 51 en is vandaag (voor de laatste dag) vanaf 9 uur s morgens de gehele dag, tot vanavond 10 uur ge opend. Het grote donkere gat waar eens een winkelruit zat is met sombere planken dichtgespijkerd. In het schaarse licht van een straatlantaarn ziet men bij avond een witte strook met rode let ters „tentoonstelling" en een pijl Terneuzen: 10.30 uur Ds. A. I. Krijtenburg, van Zaamslag. 4.30 uur Ds. H. Smit. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK. ZONDAG 34 MAART (Vijfde lijdenszondag;.) Axel: 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. vóin Meeuwen. (2.30 uur Bed. H. Doop.) Hontenisse: 9.30 uur Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Tim- mers. Philippine: 11 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 9.30 uur en 11 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Terneuzen: Kerk Noordstraat: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. 7 uur Ds. A. Th. Rothfusz, van Vlissin- gen. (Bijzondere dienst.) Ge bouw „De Schakel": 9.30 uur Ds. J. A. Poelman. Driewegen: 7 uur Ds. J. A. Poel man. Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. M. Becht. 2.30 uur Ds. E. Grams- bergen. GEREF. KERK. Axel: 10 en 3 uur Ds. Van Leeu wen. Hoek: 10 u. en 2.30 u. Ds. Verbeek Terneuzen10 uur en 3 uur Ds. W'. C. van Hattem. GEREF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ohmann. IÖ.J MOEST En Hij moest door Samaria gaan. Johannes 4 4 Het is wel opvallend dat Jezus daar bp de Jacobsput zit. Want Jezus is een jood en die put lag in het Samaritaanse land, en de Sa maritanen waren voor de joden een gruwel. Die vrouw heeft wel gelijk met zich te verwonderen: „Hoe begeert gij, die een jood zijt, van mij te drinken, die een Sama ritaanse vrouw ben? De joden houden immers geen gemeenschap met de Samaritanen?" Wat ligt daar een wereld van verkilling, vervreemding, rassehaat en gods diensttwist in die koude woorden: „De joden houden immers geen ge meenschap." Ja, dat was de wer kelijkheid. Tussen jood en Samari taan stond een hoge muur, gaapte een onoverbrugbare kloof, lag een onverzoenlijke tegenstelling. Daar om geen jood in het Samaritaanse land geen jood, al was hij nog zo vermoeid die een beker wa ter zou nemen van de hand van een Samaritaanse vrouw. Maar Jezus komt daar wèl. Hij móést. Hij moestvan God. God had voor Zijn Zoon daar in Sama- nia werk te doen. God breekt onze dwaze menselijke afscheidingen stuk. Daarom „moest" Jezus door Samaria gaan. U moet ook door Samaria gaan. Door uw Samaria. Waar die men sen wonen, met wie u geen ge meenschap meer hebt. U loopt er ook met een boog omheen. U ver acht ze. U haat ze. U is koud voor ze. Misschien hebt u nog wel om gang met ze. Misschien zijn het leden van uw Kerk, ja, van uw ge zin. Maar u hebt er geen gemeen schap mee. Dat diepe, dat eigen lijke, dat van binnen in je hart openstaan voor elkaar. Het wordt hoog tijd dat u door Samaria gaat. Hij móést. Maar u moet ook, als u Zijn discipel wilt zijn. Want Zijn discipelen volgden Hem. (Uit: „De stem achter u".) CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Terneuzen: 9.30 uur. 2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. (Syn.) (Frans Hnlslaan.) Axel: 10 uur en 3 uur leesdienst. Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. OUü-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 Ds. De Reuver. VOLLE EVANG. GEMEENSCHAP (Filadelfia kapel) Terneuzen 10 uur samenkomst. 20,30 uur bidstond. Iedere vrij dagavond om 8 uur samenkomst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.15 uur Ds. S. A. Vis. LEGER DES HEILS. Tsrneuzen10 uur Heiligingssa menkomst: 7.30 uur Verlossings samenkomst. Leidster: kapiteine H. Bierman. VRIJE EVANG. GEMEENTE Terneuzen: 7 uur (in "„Bethel") Ds. Niewöhner, van Wemeldinge. BOOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 7 uur en 8.30 uur Gelezen H. Mis; 10 uur Gezongen H. Mis, 14 uur Lof en 19 uur Gelezen H. Mis. Hinge: t uur, 8.30 uur en 10 uit, H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur, 10 uur en 17 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur: H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur en 9.30 uur: H. H. Missen; 17.00 uur: Avond mis. Triniteitskerk: 8 uur en 11 uur: H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. NED. HERV. KERK. ZONDAG 34 MAART (Vijfde lijdenszondag.) Aardenburg: 10.30 uur Ds. C. Balk. Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 10 uur en 6.30 uur Ds. L. Spaans. (10 uur Bed. Heilige Doop.) Cadzand: 10 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 10 uur Ds. H. W. Door- nink. „Hedenesse"; 10 uur wika A. J. Dales. Hoofdplaat: 10 uur Eerw. Heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 10 uur Ds. Joh. Bre- zet. Oostburg: 10 uur en 11.30 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 10 uur Ds. Y. G. Oltlammers, van Winsum (Fr.). Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 9.30 uur wika W. K. de Haan. St. Anna ter Muiden: 11 uur wika W. K. de Haan. St..Kruis: 9 uur D.s. C. Balk. Waterlandkerkjc10 uur Ds. W. B. Bergsma. (Bidstond voor ge was en arbeid.) IJzendijke: 10 uur Ds. C. van Evert. Zuidzande: 9.30 uur Eerw. Heer Gust. M. de Vries, van Retran chement. wijzend naar de deur, die met moeite open en dicht gaat. Degenen, die vroeger de win kel bezochten, herkennen het in terieur mèt de afgeschilferde muren en de bouwvallige schoor steen. De eerste gedachte die op komt is: moeten leerlingen van een kunstschilder nu echt in zo'n bouwval worden onderge bracht? Maar Terneuzen ontwik kelt zich met grote dynamische kracht. Misschien komt er nog wel eens iets bters tot stand. Zo denkt de toevallige bezoe ker er over. De heer De Bodt en zijn leerlingen kunnen dat wel begrijpen als men daarover spreekt, maar hun commentaar is: „Je weet niet half hoe gezel lig het hier is als we les heb ben". Aan de muren hangen schil derijen en tekeningen van de 28 leerlingen die Pieter de Bodt les geeft in Zaamslag, Sas van Gent en Terneuzen. Van ieder twee stuks, dat is 56. Zes en vijftig verschillende mensen die na een jaar (en sommige nog maar enkele maanden) onweerlegbaar uitstekende vorderingen hebben gemaakt en waarvan de meesten, ondanks de strenge leiding van de meester (of moeten wij zeg gen dank zij de strenge leiding van de meester) hun eigen ka>- rakter op voortreffelijke wijze weten uit te drukken. De verza meling die met een gevoel voor compositie is tentoongesteld ver- x'ast de bezoeker van het eerste ogenblik. Er zijn „werken" bij van kinderen (10 jaar) en oude ren (65 jaar), daarin is een ver schil maar geen verschil is er in hun enthousiasme waarmee zij ieder lesuur benutten. De heer De Bodt is als leer meester zeker niet gemakkelijk te voldoen omdat hij niet van compromissen wil weten, omdat zijn leerlingen daarvan overtuigd zijn en ook omdat zij weten dat zijn kritiek alleen maar op bouwt, zouden zij zijn lessen niet meer willen missen. Voor de streek betekent dit eerste „optreden" een aangena me verrassing omdat ook dit één der factoren is waardoor een Streek leefbaar wordt gemaakt. Jaarvergadering V. V. V. afd. Axel. Donderdagavond was het de Axeise V. V. V. die in „Het Cen trum" haar jaarvergadering hield. Daar de voorzitter, de heer J. van Damme, nog steeds ziek is, leidde de vice-voorzitler, de heer J. R. de Jonge, deze vergade ring. Na de opening en het voorlezen van de notulen van de vorige vergadering door de secretaris, de heer A. P. Esselbrugge, werd het jaarverslag voorgelezen. Hieruit bleek dat er in het afgelopen jaar nogal wat door de V. V. V. is gedaan. Van de folders over Axel is een herdruk gemaakt, waarvan een aanvul ling verscheen, welke aan de toeristen goede diensten kan be wijzen. In samenwerking met de V.V.V. afd. Ternuezen en afd. Hulst is een begin gemaakt met het opmaken van een inventaris van O. Zeeuws-Vlaanderen. Men was teleurgesteld over de vorde ringen hiervan. De provinciale V. V. V. bleek hiervan de oor zaak te zijn. Door uitbreiding van de ge meente leefde de gedachte dat het nodig is, dat een plattegrond van de gemeente Axel zal ver schijnen, waarvan de uitgifte binnenkort te verwachten is. De financiële-commissie deel de mede, dat bij de gehouden contröle de boeken in orde waren bevonden. De financiële toestand van de vereniging is niet zo goed te noemen. Over 1962 is een nadelig- saldo van ƒ200. De periodiek aftredende leden: A. P. Esselbrugge, C. Verstoe ten en D. Pel, werden herkozen. Omdat niet voldoende leden op deze vergadering aanwezig wa ren om in verband met de voor geschreven koninklijke goedkeu ring wijziging van de statuten te kunnen vaststellen, werd de vergadering gesloten. Om 17.30 uur werd overeen komstig de statuten een nieuwe vergadering geopend, waarop de nieuwe statuten en het huis houdelijk reglement, na een toe lichting, met algemene stemmen werden aangenomen. Jaarvergadering Christelijke "Vrouwenbond. Donderdagavond hield in het Jeugdgebouw in de Kerkdreef de afd. Axel van de Ned. Chr. Vrou wenbond haar jaarvergadering, welke goed bezocht was. TERNEUZEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter Th. Bos, Markt 25, tel. 2303. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene en Wit-Gele Kruis: Zuster J. M. A. Burger, Van Steenber genlaan 6S, tel. 3360. AXEL Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstraat 8, tel. 01155-666. DIERENARTSEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de prak tijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargeno men door dierenarts J- F. de Haas, Axelsestraat 49 te Zaamslag, tel. 01153-366. Vóórdat mevr. M. J. Weijns- Bakker met gebed deze vergade ring opende, werd gezongen Ps. 146 verzen 1 en S. Na de opening werd van Gez. 300a gezongen de verzen 1 en 8. Hierna hield mevr. E. E. van Leeuwen-Borra een inleiding over het onderwerp „Moeders invloed". Nadat het koor een zangnum mer ten gehore had gebracht, volgden het jaaroverzicht van de secretaresse, mevr. P. Over- dulve-Cappon en het financieel verslag door mevr. J. de Regt- Seen. Vóórdat de pauze aanving, trad nogmaals het koor op. Na de pauze werd gezamenlijk het bondslied gezongert; waarna door dames uit de afdeling het toneelspel in 4 bedrijven: „Het Antwoord" op een vlotte wijze voor het voetlicht werd gebracht. Het was de vlcè-presidente, mevr. K. Boon-Huisman, die met dankgebed deze avond sloot, waarna nog gezamenlijk werd gezongen Gez. 94. Jaarvergadering van de Afd. Axel van liet. Groene Kruis. Vrijdagavond hield de afdeling Axel van „Het Groene Kruis" in haar consultatiebureau haar jaarvergadering. In zijn openingswoord verwel komde de heer J. Blok alle aan wezigen en in het bijzonder zus ter Van den Elide uit Middelburg. De notulen van de vorige ver gadering werden door secretaris C. de Putter voorgelezen en on veranderd goedgekeurd. Hierna volgde het jaarver slag van de secretaris. De voorzitter dankte de heer De Putter voor zijn uitvoerig jaarverslag. De heer D. van Wijck bracht als penningmeester zijn finan cieel verslag uit. Ook dit verslag werd onder dankbetuiging onveranderd goed gekeurd. Bij monde van de heer A. Rie- mens bleek, dat bij contröle door de financiële commissie de boe ken en bescheiden in orde wa ren bevonden. In de vacature door het aftre den van de heer P. J. van Driel werd de heer L. Ortelee gekozen. Vervolgens kwam de bestuurs verkiezing aan de orde. Aftredend was de heer C. de Putter die herkiesbaar was en die bij acclamatie werd herkozen. Het volgende punt van de agenda was het voorstel van het bestuur om de contributie te verhogen tot 8 per jaar. De voorzitter zette uiteen dat dit noodzakelijk is. Het voorstel werd dan ook met algemene stemmen aangenomen. Daar van de rondvraag geen gebruik werd gemaakt, volgde een korte pauze. Na de pauze werd vertoond de film: „Er dreigt gevaar", welke een beeld gaf van de ongevallen van de kleuters thuis. Deze filmstrip werd toegelicht door zuster Van den Ende. Na afloop hiervan sloot de voorzitter met dank voor de op komst en de betoonde belang stelling en een bijzonder woord van dank aan zuster Van den Ende voor haar leerzame toe lichting bij de vertoonde film, deze geslaagde vergadering. Filmavond „Biindenbond." De Nederlandse Biindenbond heeft in „De Uitkomst" een filmavond gegeven, waaraan medewerkten de Chr. zangvereni ging „God is mijn Lied" en de de heer J. v. d. Berg, propagan dist van de Nederlandse Biinden bond. De heer J. Robijn, voorzitter van comité van voorbereiding, kon in zijn openingswoord een groot aantal aanwezigen welkom heten, onder wie burgemeester en mevr. Eekhout., de wethou ders Zegers en v. d. Hooft. Het programma bestoncL uit declamatie en vertoning vatPeen 2-tal films. De eerste film: „De stoute schoenen" gaf een beeld hoe de blinde in de maatschappij een eigen plaats kan innemen. De tweede film gaf een mooi beeld van een reis door Afrika. Tijdens de pauze kon men zich opgeven als donateur van de Nederl. Biindenbond. De heer v. d. Berg vertelde uit voerig over het werk van de Bond en het Brailleschrift. Bijeenkomst Bijbelgenootschap. De afd. Breskens van het Ned. Bijbelgenootschap heeft in „De Uitkomst" onder voorzitterschap van Ds. Spaans een bijeenkomst gehouden. Door ds. Brinkman uit Schoon dijke werd een propagandistisch woord gesproken, als lid van de Provinciale Commissie, in ver band met de jubileumledenwerf actie ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Bijbel genootschap in 1964. Door de heer J. du Fossé werd een door hemzelf opgenomen kleurenfilm vertoond over zijn reis door Israël. Door de bibliothekaris en pen ningmeester werd verslag uitge bracht. Aan deze avond verleende voorts medewerking de Chr. ge mengde zangevereniging „God is mijn Lied", alhier. Jaarvergadering „Sclielde- stroom". In de lunchroom Hamelijnck heeft de zwemvereniging „Schel- destroom" haar jaarvergadering gehouden, welke goed bezocht was. De voorzitter, de heer Th. Cambier, dankte in zijn openings woord allen die in het afgelo pen jaar de kleuren van de ver eniging hoog hebben gehouden. Aan de zeven polospelers, die vorig jaar het kampioenschap behaalden, reikte hij de herinne ringsmedaille uit. De trainer H. Bondewel zei het a.s. seizoen hoopvol tege moet te zien omdat door alle le den de training goed werd ge volgd en hun conditie en presta ties vooruit waren gegaan. Bij de bestuursverkiezing wer den de heren P. Daansen en H. Bondewel herkozen. Inplaats van mevr. I. de Wilde-Maas, werd, wegens het niet herkiesbaar zijn, gekozen de heer A. van Hanegem. Inbraak. Tijdens de afwezigheid van de familie Van H., is in de voor nacht van donderdag op vrijdag ingebroken in het café-restau rant aan de Visserslaan, alhier. Bij de thuiskomst van de fami lie bemerkte zij dat in het café en in de woning een grote ravage was aangericht en door de dief of dieven, waarvan tot op heden elk spoor ontbreekt, een aan zienlijk bedrag aan geld en tal van gouden sieraden zijn ont vreemd. De rijkspolitie, die onmiddel lijk van de inbraak op de hoog te werd gesteld, is direct met het onderzoek aangevangen. Benoeming burgemeester Bij Kon. besluit van 21 maart is met ingang van 16 april be noemd tot burgemeester van de gemeente St. Annaland de heer H. J. Smith te Sprang-Capelle. De heer Smith werd op 2 sep tember 1922 geboren en is Neder lands Hervormd (Gereformeerde Bond). Politieke richting anti revolutionair. Zijn huidige beroep is gemeente-secretaris van de ge meente Sprang-Capelle. Ernstig bedrijfsongeval In de machinale houtzagerij alhier kwam de 15-jarige S. uit Hoofdplaat zó ongelukkig met zijn rechterhand onder de bijl van een afsnijmachine, dat hij vier vingers verloor. Het slacht offer werd naar het Sint An- tonius Ziekenhuis vervoerd en kon na geneeskundige behande ling naar de ouderlijke woning worden gebracht. Raadsvergadering Op dinsdag 26 maart komt de raad in vergadering bijeen. Het aanvangsuur van de vergadering is bepaald op 's middags half drie. Als eerste punt op de agen da staat de benoeming van een wethouder in de vacature F. A. de Bakker. Daarna wordt het aanpakken voor de raad, want de agenda telt niet minder dan dertig punten. Ringvergadering- Hervormde Vrouwengroepen Oost Zws- Vlaanderen. Donderdagmiddag werd in het Herv. Verenigingsgebouw alhier een ringvergadering gehouden van de Herv. Vrouwengroepen in Oost Zeeuws-Vlaanderen. Aanwezig waren groepen uit Axel, Hoek, Hontenisse, Hulst, Sas van Gent, Terneuzen en Zaamslag. De opkomst dezer groepen was van dien aard, dat de grote zaal geheel bezet was. Alvorens de vergadering werd geopend, werd aan de aanwezi gen een kopje thee aangeboden, waarna de presidente, mevr. Bechtvan der Zee als openings lied verzocht te zingen Gez. 34 1 en als Schriftlezing volgde Ps. 22. Wij worden in deze lijdenstijd voor de vraag gesteld over het leed, dat wij niet begrijpen kun nen, noch over het „waarom" hiervan. Maar in alle nood en smart moeten wij opzien naar het kruis van Christus, die voor ons is gestorven. In de Romei nenbrief lezen wij dat noch leven noch dood ons zal kunnen schei den van de liefde van God, welke is in Jezus Christus, onze Heer. De presidente ging vervolgens voor in gebed en verwelkomde daarna de aanwezigen en in het bijzonder de heer Otto Sterman, die als spreker het onderwerp „Ik ben een neger" zal behande len. Mevr. Hennink wees hierna op de toogdag die op 14 mei te Mid delburg zal worden gehouden. Het jaarverslag van de secre taresse, mevr. Van Meeuwen, werd na voorlezing goedgekeurd, evenals het jaarverslag van de penningmeesteresse, mevr. Van der Vlugt, waaruit bleek dat het jaar 1962 sloot met een batig saldo van 67,58. Alsnu was het woord aan de heer Otto Sterman, die het eer ste gedeelte van zijn onderwerp ;,Ik ben een neger" behandelde „De slavernij", Vaudou verlos sing", De geboorte van een spi ritual" en „Gods trombones", welke met alle aandacht werden gevolgd en diepe indruk maak ten. In de nu volgende pauze werd een kopje koffie iftet één ver snapering aangeboden, terwijl tevens een zeer geslaagde verlo ting werd gehouden met móóie prijzen, bekostigd door de diver se afdelingen van de Vrouwërt- groepen. Was het eerste deel van liet optreden van 'dè heer Sterman gewijd aan ernstige onderwér pen, het tweede deel, dat nu volgde, bestaande uit 1 „Noachs ark" en „De Verloren zoon",' was meer ingesteld op de humor, waarvan de aanwezigen zicijtw baar genoten. Aan het eind van het program ma gekomen, dankte de president te namens het bestuur alle aan wezigen voor hun opkomst eri iii het bijzonder de heer Sterman, die door zijn causerie deze jaar vergadering luister had bijgezet en verder de dames, die voor de „verzorging" hadden gezorgd, Als slotzang werd gezongen Gez. 105 4, waarna mevr.' Becht het dankgebed uitsprak. De bij de uitgang gehouden kollekte bracht ƒ48 op. Verbetering straatverlichting Het plan tot verbetering van de straatverlichting alhier, waal- toe de gemeenteraad in bégïn februari heeft besloten, is thans ook door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. Door het gemeentebestuur is inmiddels de opdracht tot het uitvoeren van deze werkzaam heden aan de P.Z.E.M. gegeven, en, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, zal over enkele dagen met het werk worden be gonnen. Het nieuwe verlichtingsplan houdt in, dat behoudens de lichtmasten in de Mariastraat en de Oostbürgsestraat, de masten in de overige straten zullen worden voorzien van een nieuw armatuur met 2 T.L.-buizen. Verder zullen in de Maria straat twee masten van het al daar reeds aanwezige type wor- 'den bijgeplaatst eiTW<8è^llbvërige straten in tótaal 15'4iiëftwdbas ten bijkomen, eveneens met hét nieuwe armatuur. Met verbetering van de ver lichting van de Oostbürgsestraat wordt gewacht tót de plannen omtrent verbetering van de weg ZuidzandeOostburg hun be slag zullen hebben gekregen. De stichting „De Maandag cent" heeft in 1962 voor een totale waarde van 15.000, medicijnen en apparaten voor de bestrijding van tuberculose naar noodgebieden gezonden. De zen dingen gingen naar Lahore in West-Pakistan voor het United Christian Hospital, naar Lima in Peru en Santiago in Chili voor de missie, naar Saint Mare en Porte au Prince op Haïti voor respectievelijk The Mellon Bro thers en dr. Gerard Leon. Tijdens de onlangs gehouden jaarvergadering van „De Maan dagcent" werd besloten tot aan koop van medicijnen en appara ten, die zullen worden gezonden naar India, Iran, Brazilië en Afri ka (Gamba en Djolu) en die eveneens een waarde vertegen woordigen van 15.000. Daarmee zal het totaalbedrag van de schenkingen gedurende enige jaren zijn gestegen tot ƒ50.000. Het dertigjarig bestaan van de stichting zal begin volgend jaar worden herdacht. Ook in Stockholm wordt op het ogenblik een grote watersport- tentoonsteUing gehouden. „Alles voor de zee" is de naam van deze tentoonstelling, welke zicli op de eerste dag reeds mocht verheu gen in koninklijke belangstelling: het was de sportieve prinses Margaretha van Zweden, die een langdurig bezoek aan de ten toonstelling bracht en zich op de verschillende stands uitvoerig liet voorlichten over hetgeen ge- exposeerd was. Frankrijk zal zijn' kernproe ven hetzij in de Sahara, hetzij elders, voortzetten en het uit te voeren program voorziet nog in een groot aantal proeven, ook al wordt alleen het strikt noodza kelijke uitgevoerd. Dit heeft de minister voor 'de strijdkrachten, Pierre' Messmeri oji een pers- conferenite in Lyon meëgedèélü. i

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2