PROVINCIAAL NIEUWS AVE EVA IjÉiifi m #1 Kantongerecht van Terneuzen I DE VRIJE ZEEUW Woensdag 20 maart 196S AXEL RETRANCHEMENT 130 DODEN OP BALI, ASREGENS OVER JAVA REDE VAN KENNEDY De stakingen in Frankrijk STOPPELDIJK ZUIDZANDE Nog enkele tientallen personen in Ekehaar met t.b.c. besmet? urn Verkoudheidsbaciilen ANGSTIGE VLUCHT Staatssecretaris P. J. S. de Jong op werkbezoek in Vlissingen Kerkdiensten Geef teak-meubels 'n milde glans BEVER-TEAK^Teeta -Bever AGENDA Pagina 3 Samenstelling stembureaus. De stembureaus voor de ver kiezing van de leden van de Tweede Kamer zijn alhier als volgt samengesteld: Stembureau I: Burgemeester M. K. van Dijke, voorzitter; leden: J. den Doelder, D. J. Oggel, A. van Asperen; plaatsvervan gend lid C. Smies. Stembureau II; C. van Bende- gem, voorzitter; leden: E. A. Maas, W. de Feijter, I. C. Pro voost; plaatsvervangend lid M. Oggel. Stembureau III: P. J. van Ben- degem, voorzitter; leden; J. Vink, .mevr. H. Folkertsma- Staal, J. J. Dieleman; plaats vervangend lid J. Francke. Stembureau IV: M. L. M. IJse- baert, voorzitter; leden; A. de Waard, K. Hamelink, mej. S. A. de Putter; plaatsvervan gend lid A. J. Fermont. Stembureau V: A. H. van der Lee, voorzitter; leden: J. C. van Luijk, G. E. Mattheeuws, A. P. de Ruijter; plaatsver vangend lid H. P. Zegers. Agenda gemeenteraad. Donderdag 21 maart a.s. komt de raad van Retranchement om half 8 n.m. in openbare zitting bijeen. Op de agenda staan o.m. de volgende punten: De vulkaan Agoeng op Bali heeft, volgens reizigers die uit Bali in Djakarta aankomen, tot nu toe 130 doden geëist. De meer dan 3000 meter hoge berg braakt nog steeds lava en as uit. Het officiële Indonesische pers bureau „Antara" meldt, dat as afkomstig van de vulkaan in Oost-Java en op het eiland Ma- doera is gevallen. De burgemees ter van Soerabaja heeft maandag alle scholen in de stad laten slui ten omdat de zon door aswolken werd verduisterd. Kort na het middaguur werd het zelfs vol komen donker in Soerabaja. De duisternis veroorzaakte er tal van verkeersongevallen. Volgens het Indonesische dag blad „Doeta Masjarakat" is maandag ook as neergekomen in Djakarta. De hoofdredacteur van „The National Geographic Magazine", Windsor Booth, die maandag na een bezoek aan Bali in Djakarta aankwam, zei,' dat er wellicht onder de dessabevolking van het eiland nog meer slachtoffers zijn gevallen. De dikke aslaag, die Bali bedekt, ruïneert de rijst oogst. President Kennedy heeft dins dag in zijn openingsrede bij de bijeenkomst van presidenten van zes Middenamerikaanse lan den in San José gezegd dat „het vrije Amerika een muur rond Cuba zal bouwen" om te voor komen dat communistische on dergrondse activiteiten en agen ten „worden ingevoerd". Kennedy deed geen concrete voorstellen maar zei dat de muur rond Cuba niet van het soort zal worden zoals er een in Berlijn is, „van stenen, metsel werk of prikkeldraad, maar een muur van mannen die vastbe sloten zijn hun eigen vrijheid en soevereiniteit te verdedigen". Voor een beter leven in La- tijns-Amerika is niet alleen hulp van de Verenigde Staten nodig, maar ook een verstandiger ge bruikmaking van de rijkdom men en de macht van de bezit tende en heersende klassen in de Zuidamerikaanse landen, zo zeide hij. Kennedy bood voorts aan met landen overeenkomsten te slui ten om tot stabilisatie van de prijzen van nog meei handels goederen te komen, zoals in een overeenkomst over de koffie prijs die wordt voorbereid. Temidden van de arbeidsonrust in Frankrijk is dinsdag een nieu we staking aangekondigd. Dit maal van de 20.000 arbeiders in de genationaliseerde atoomindus. trie, die vrijdag de gehele dag het werk zullen neerleggen om kracht bij te zetten aan hun eisen tot verbetering van hun levensom standigheden. Heden zullen de arbeiders bij de gas- en elektriciteitsbedrijven vier uur staken. Hierdoor wordt ondermeer opnieuw het onder grondse treinverkeer in Parijs stilgelegd. Ambtenaren houden deze dag een massa-bijeenkomst op het Stadhuisplein in Parijs en aan het eind van de week zullen een miljoen ambtenaren 24 uur sta ken. Voorts zal bij het grondper soneel van Air France vandaag elke ploeg een halve dag het werk neerleggen, waardoor het vlieg verkeer vertraging ondervindt. Voor het overige is de situatie in de mijnindustrie en de aard- gasbedrijven in Lacq ongewijzigd. Alleen de arbeiders in de ijzer- ertsmijnen zullen, zoals bekend, weer aan het werk gaan. Op verscheidene terreinen van het economische leven staan nog acties van beperkte omvang op het programma. Toekenning van een extra uit kering aan de gemeentewerkman in verband met de afgelopen koudeperiode. Wijziging van de regeling be treffende het verlenen van kolen- toeslag. Voorstel van B. en W. tot ver koop van woningwetwoningen. Autobotsing. Dezer dagen had op de Markt een aanrijding plaats tussen een bestelwagen, die uit de Noord straat kwam, bestuurd door de heer P. van G., en een luxe auto, die uit de Molenstraat kwam en bestuurd werd door de heer H, v. d. W. uit Cadzand. Laatst genoemde gaf de bestelwagen geen voorrang. De botsing had geen ernstige gevolgen Alleen was er aan beide wagens enige materiële schade ■Uitvoering. De toneelgroep van het mu ziekgezelschap „Ons Genoegen" gaf zaterdag een uitvoering. Op gevoerd werd het toneelwerk „De Klokkengieter" van Anton Coolen. Er was voor deze uit voering veel belangstelling. In aanmerking genomen de moeilijke tijd van instuderen, was het applaus aan het einde van het stuk ruim verdiend. De voorzitter van „Ons Genoe gen", de heer J. A. Hennekeij, dankte in zijn slotwoord de spe lers en beide regisseurs, de heren J. Hakker en W. Trapman. Ook prees hij het werk van zijn voorganger, de heer C. J. Alme- kinders, die 15 jaar het voorzit terschap van „Ons Genoegen" waarnam, in een wel zeer moei lijke periode. Een gezellig bal besloot de avond. Toneeluitvoering Met twee opvoeringen van het blijspel „Gelukkige dwazen'" heeft de toneelvereniging „Stop peldijk" het seizoen afgesloten. Op beide avonden was de zaal goed bezet. De gelukkige dwazen maakten het op de planken wel aó bont, dat het publiek zich kostelijk heeft geamuseerd. Feestavond Volksonderwijs. De afdeling Zuidzande van Volksonderwijs hield in de zaal van hotel „De Rode Leeuw" haar jaarlijkse feestavond. De voorzitter, de heer B. van de Reepe, kon in zijn openings woord een groot aantal aanwe zigen welkom heten en richtte daarbij een bijzonder welkomst woord tot burgemeester en mevr. Everwij n. Spreker memoreerde in zijn openingswoord de perikelen welke zich in 1962 rondom de 3e leerkracht der openbare lagere school hebben afgespeeld, waar aan echter een gunstige afloop kon worden bewerkstelligd, zodat deze leerkracht weer voor een cursusjaar behouden kon blij ven. Het ledental der vereniging onderging een kleine achteruit gang en spreker deed een be- róep op de aanwezigen om in hun kennissenkring te trachten leden voor Volksonderwijs te winnen. Hierna was het woord en de daad aan de leerlingen van de openbare lagere school. Door de leerlingen van de klassen 3 en 4 werden opgevoerd de toneel stukjes „Prinses Anita en de to verfee" en „Het geheim van de toverkist", terwijl de jongens-en meisjes van 5 en 6 hun aandeel leverden met de opvoering van „Een angstig avontuur" en „Bastion Bastiaan". De vele aanwezigen hebben volop genoten van hetgeen de jeugd op de planken bracht en burgemeester Everwijn bracht aan het slot van de avond spe lers en speelsters en het onder wijzend personeel met hun medeweksters en medewerkers dank voor het gebodene. Tenslotte kon ook de verloting als zeer geslaagd worden ge noemd. Benoeming leden stembureau. In verband met de op 15 mei te houden verkiezing van de leden der Tweede Kamer is door burgemeester en wethouders het stembureau als volgt samenge steld: voorzitter: burgemeester H. P. Everwijn, leden: de heren A. Luteijn en Iz. de Hullu. Plaatsvervangend voorzitter is de heer A. Luteijn. Tot plaats vervangende leden zijn benoemd, de heren J. Risseeuw, A. P. de Veij en J. de Doelder. Omtrent de omvang van de verleden week in het Drentse dorp Ekehaar (gem. Rolde) ge constateerde uitbarsting van t.b.c. heeft de directeur van het districts-consultatiebureau voor tuberculose te Assen de heer J. Franssen medegedeeld, dat het niet uitgesloten moet worden geacht dat nog enkele tientallen per sonen in een sanatorium zul len moeten worden opgenomen. Het aantal t.b.c.-gevallen, dat bij het onderzoek van ongeveer 100 leerlingen van de lagere school te Ekehaar is ontdekt, is gelukkig tot twee beperkt ge bleven. De. twee patiëntjes zijn gisteren in het sanatorium „Beatrix-oord te Appelscha op genomen. De inspecteur van de algeme ne gezondheidsinspectie, dr. C. R. N. F. Joost, uit Den Haag, heeft maandag een bezoek ge bracht aan het consultatiebureau te Assen, om zich over de stand van zaken door de dr. Franssen te laten voorlichten. Hij kreeg daarbij te horen, dat de situatie vrij ernstig genoemd moet wor den. BRAND OP PASSAGIERSSCHIP IN DROOGDOK Maandag heeft een felie brand gewoed op het passagiersschip „Gullfoss" in een van de dokken van Burmeister/Wain in Kopen hagen. De brand, welke mid scheeps woedde, heeft grote schade aangericht. De „Gullfoss" vaart geregelde diensten tussen Kopenhagen en Reykjavik. ja '5 tijn als de dood voor Dit doosje betekent: protektie tegen infektie SNEL RECHT IN MAASTRICHT Een Belgische autobestuurder heeft dinsdag gemerkt, dat de justitie in Nederland soms bij zonder snel kan werken. Maan dagmiddag had de Belg. een zekere P. uit Maasijk met zijn auto in Geleen een autobotsing veroorzaakt. De gevolgen waren niet ernstig. Het feit echter, dat P. onder invloed van sterke drank verkeerde, was voor de gemeentepolitie aanleiding hem vast te houden. Gistermorgen is de man voor de officier van Justitie in Maastricht geleid. Gistermiddag hoorde hij zich door de polk iei-echter te Maas tricht veroordelen tot drie weken gevangenisstraf, alsmede acht maanden intrekking van zijn rijbewijs. De 85 inzittenden van een half vleugellamme Amerikaanse Su per-Constellation hebben dinsdag een angstig avontuur doorstaan. Het 4-motorig toestel, dat van Hawaii was opgestegen, bevond zich nog slechts twintig minuten vliegen van het „point of no re turn", daar waar de voorraad brandstof niet meer toereikend zou zijn om terug te keren, toen twee motoren van de rechter vleugel weigerden. De Super-Constellation, die op weg was naar Californië, had 76 passagiers, onder wie 15 kin deren, en negen bemannings leden aan boord. Zij wisten ge lukkig hun zenuwen te beheer sen toen de gezagvoerder het vliegtuig tot ongeveer duizend meter liet dalen om het uiterste profijt van zijn brandstof te trekken en met slechts de twee motoren van de linkervleugel draaiende de terugweg naar Ha waii begon. Inmiddels had men daar een noodsein van het toestel ontvan gen en waren de reddingsdien sten van kustwacht en lucht macht in werking getreden. De gezagvoerder wist zijn kist echter zonder brokken op het vliegveld van Honoloeloe aan de grond te zetten. De staatssecretaris van Defen sie (marine), P. J. S. de Jong, brengt donderdag a.s. een werk bezoek aan Vlissingen. De staatssecretaris zal onder meer aan boord van het wacht schip ter plaatse „Hr. Ms. Van Speijk" en de dienst conservatie ontvangen worden. Zowel de heen- als terugreis zekere P. uit Maaseik, met zijn zal hij per marine-helikopter maken. HEDEN, 20 MAART GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Frans Halslaan) Terneuzen: 7.30 uur n.m. Ds Zij- derveld, van Middelburg. Zitting' van 19 maart 1963. Voor de eerste maal hield het kantongerecht zitting in het ge heel gerestaureerde gebouw van het kantongerecht aan de Markt. De noodbehuizing in het gebouw Pro Rege in de De Jongestraat, welke vele maanden duurde, be hoort hiermede tot het verleden. De verbouwing heeft een stijl vol interieur opgeleverd, geheel in overeenstemming met de waardigheid van de rechtspraak. In tegenstelling tot vroeger, toen iedereen, die ter zitting aan wezig moest zijn, in de gang moest wachten, is er thans een ruime wachtzaal met bijbehorend meubilair. De zittingszaal Is ge meubileerd in teakhout, de stof fering is grijs en blauw. Er zijn gemakkelijk-zittende beklede banken voor de verdachten en er staan dito stoelen achter een perstafel die voldoende ruimte biedt aan de verslaggevers. Alvorens de zitting te openen, wijdde de kantonrechter, mr, H. van den Belt enige aandacht aan deze vernieuwing. Er is hier mede een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan, zeide hij. Het kantongerecht heeft vele jaren inwoning gehad van ver schillende takken van 's Rijks belastingendienst. Hoewel de verhoudingen hiermede van de meest vriendschappelijke aard waren, zeide hij toch dankbaar te zijn thans weer de beschik king te hebben over het gehele gebouw. Allen, die hebben mee gewerkt aan de verfraaiing van het gebouw, wilde hij in deze dank betrekken, het ministerie van Justitie, de aannemers en werklieden en hij richtte verder een speciaal woord van waarde ring tot de waarnemend griffier, de heer W. Galle, die in de afge lopen periode veel geregeld en voorbereid heeft, waardoor alles op ordelijke wijze en zo vlot mo gelijk kon verlopen. Thans wor den de werkzaamheden in het vernieuwde gebouw op de oude voet voortgezet. Hij sprak hier bij de wens uit, dat in deze fraaie zaal nog vele jaren recht zal worden gesproken in naam der Koningin, achter en boven Hare Majesteit in naam van de Koning 55 K 53 H ia c a. door OLAF J. DE LANDELL - 17) Wat had ze veel gemist; niet de luxe van een dergelijk be slaan en niet de fuiven, waar over zo vlot gepraat werd, maai de liefde van een moeder. Was dat niet in alle standen het' z~lfde? Misschien zou haar va der wel anders geweest zijn, als de moeder was blijven leven. Maar tja, misschien zou tante Gien een totaal andere opvatting van dames en derzelver leven hebben gehad, als er in haar le ven _.:i beminde man was ge weest. De liefde, de liefde. En Eva zat daar, en speelde mee in een spel, waar ze eigenlijk niets in te maken had. Daar kan een mens met het grootste gemak tragisch van worden. „Gaat u veel uit?" herbegon ma Germsen, en glimlachte met haar neus. Eva snapte, hoe een moeite het haar kostte tegen een onverwachte verloofde te pra ten; want Eva moest zo onge veer het koekkoeks-ei in haar plannen geweest zijn. „Alleen 's avonds," zei Eva met een lachje, zo onschuldig en lief, als maar mogelijk was, als je in treurige overpeinzingen ge stoord wordt. Het was trouwens heerlijk om lief te zijn, nu ze zeker wist, dat het haar niet mis stond, en tante Gien niet nabij was om haar keurend te bekij ken en te vermanen: „Doe ge wóón, Eva" Toen ontspon zich een conver satie over feesten en fuiven en recepties, waaraan ze geen deel kon hebben. Haar ogen zwierven naar de reusachtige, roze bouquet, die tussen een jonge linde en een donkere spar stond te pralen; een ceresia in volle bloei. En op zij, achter de violen en primula's stonden grote pollen groen blad met wit doorspikkeldwaren dat niet lelietjes van dalen? Ja, toen was er tegen haar ge praat. Derk was aan het vertel len geweest... o, waar had ze haar hoofd?... Derk's ogen omhulden haar met zo'n stralende, verliefde pla gerigheid. dat ze niet anders kon dan blozen. „Gunst, wat schandelijk!", zei Derk's moeder, zonder de ge ringste aanleiding, voorzover bekend. „Biecht eens opl", drong de vader aan. Eva moest hem er, zeker meer dan tante Gien, van verdenken, ook jong geweest te zijn. Maar ze kreeg de indruk, dat zij het nog worden moest. „Toen we een paar dagen ge leden van een fuif kwamen", vertelde Derk grinnikend, „was ze ontzèttend slaperig. Hè, Eef- je? „Ach, wat!", zei Eva, vreselijk geschokt, en bloosde, zo moge lijk, nog dieper. Ze kon de her innering aan de eerste kus niet van zich afzetten, en voelde zicli grenzenloos beschaamd. Het was een troost, dat ze de volgende dag om dezelfde tijd weer thuis zou zijn; al zou ze daar nog wat öp te kluiven krij gen, „En toen heeft ze kans gezien, terwijl we door de stad reden, tegen mijn arm in te maffen!" Was al het andere voorspel geweest, en ging het gordijn nu pas op voor de grote scène? Tn elk geval moest Eva meedoen. „Ik was ook zo dood-op!", verontschuldigde ze zich. Ze stor.d gewoonweg in brand van het blozen, want wat was dat voor taal?... Ze zag zichzelf al onbeheerst liggen ronken tegen Derk's arm. Waar dwaalde ze héén?... Doch opeens, als in een flits, snapte ze, waar Derk op aanstuurde. Haar hoofdhuid be gon te prikken, alsof er een kemphanen-kuifje ontkiemde. „En ik moest dinsdag alweer zo vroeg op!... Dat moet je erbij vertellen, Derk!", zei ze. „Ik maf maar niet tegen ieders schouder!" Tot haar verbazing namc.i de ouders het allebei luchtig op. Zowel de vader als de moeder lachte, en haar verloofde zei: „Liefje, nou ontneem je me de hele romantiek!..," Mia was erg bleek geworden. En mevrouw Germsen zat heel hoog en recht op haar stoel. „Wanneer was die fuif dan?", vroeg ze, vreselijk losjes. „Maandag, mevrouw",' ant woordde Eva verlegen, en leun de tegen Derk aan. Hij prikte haar in de rug. „Ik houd niet varf feestjes op maandag, want je kunt niet rus tig uitslapen". 'Hierover had ze langdurig en jaloers nagedacht, als ze 's nachts auto's hoorde rijden. Ze had teveel Engelse romannetjes ge lezen, dat was het. De meisjes waren lief en knap en hadden ridders naast zich. Ze waren niet opgeschilderd en aange- tooid. Overigens was Derk op dat ogenblik heel geschikt. Hij deed haar alleen maar teveel aan een vulkaan denkenals Hij rom melde, zodat je vluchtte in doodsangst, dan was het een grapje. En als je vol vertrouwen naar boven klom en van het uit zicht wilde genieten, begon hij juist te werken. En aldoor was er de rookpluim om hem heen, die vuur verried. Hoe was het mogelijk, dat die knalrooie Mia „Wat doet u voor werk, juf frouw?", vroeg Mia, verkleurd en klankloos. „Ik ben privé-secretaresse", zei Eva. Was ze dat dan niet ge weest? Maar waar maken de mensen zich zo druk over! Het is de meest affreuze baan, waar aan een jong meisje haar loven kan weggooien. (Wordt vervolgd.) dér Koningen, die ook is de Bron van het recht, zo besloot mr. Van den Belt zijn korte toe spraak. Geen voorrang verleend. Wegens het niet verlenen van voorrang aan het van rechts ko mend verkeer, hoorden de auto mobilisten J. K. te Goes, J. de V. te Zaamslag, G. V. D. te Sas van Gent, G. O. te Zaamslag, L. M. M. te Terneuzen en mevr. M. E. van D te Hontenisse boeten van resp. veertig, vijf en dertig, vijf en dertig, veertig, tien en twin tig gulden tegen zich eisen. Ailen hadden tot verweer, slecht zicht, gladheid van de weg naar voren gebracht en zeiden te hebben geremd, doch onvol doende, of te laat. De uitspraken voor hen allen luidden: 30, ƒ25, ƒ35, 25, ƒ10 en 20. De officier van Justitie, mr. T. Lebret, kon zich goed voorstel len, dat er zich wel eens onver wachte moeilijkheden voordoen by het wegverkeer. Dat men hiermede rekening houdt kan men het beste demonstreren, door zó langzaam te rijden dat men de doorgang vrijlaat. Men krijgt dan ook geen proces-ver- baal. Te laat reageerde ook P. J. G. R. te Roosendaal, die met zijn Combi over de Hulsterweg reed op weg naar Perkpolderhavën. De handrem van de wagen func tioneerde bovendien niet vol doende. Voor beide feiten werd tegen hem 20 en 10 boete ge- eist. De uitspraak was gelijklui dend. Bovenstaande overtredingen hadden allen kleine aanrijdingen tot gevolg met min of meer ma teriële schade. Ook de bromfietser M. T. W. v. d. B. te Terneuzen zag zich beboet, hoewel bij hem de goede bedoeling zeer zeker niet ont broken had. Aan het eind van de Leeuwenlaan kwam een auto uit de Koninginnestraat, die zó langzaam reed volgens de ver dachte, dat deze in de mening verkeerde dat hij hem voorrang zou verlenen. Dit gebeurde niet en ook hier was een aanrijding het gevolg. „Ja", zei mr. Lebret, ,de bromfiets is langzaam verkeer, doch in de praktijk blijkt dit niet "altijd en zit de snelheid hiervan ver boven de verkeers technische mogelijkheid waar door men niet tijdig kan stop pen. Met liet oog op de naderen de zomer wilde de officier hier nog eens accentueren, dat een bromfiets behoort tot liet lang zame verkeer en eiste 35 boete. De uitspraak was 30. Een onfortuinlijke bromfietser noemde mr. Van den Belt de 24- jarige E. P. S. te Koewacht. Deze had door niet rechts te houden te St. Jansteen een botsing met een auto veroorzaakt. Hij maakte hierbij een salto en kwam op de kap van de wagen terecht, met alle onaangename gevolgen van dien. „In Antwerpen hebt U laatst ook al iets gehad; waar moet dat naar toe?", vroeg mr. Van den Belt de onfortuinlijke rijder. „Het is een baantje waar prak tisch niemand komt en ik keek even naar boven", zei S. „Juist", antwoordde de kanton rechter hierop, „U had meer aan dacht voor de eenden". Mr. Lebret vond ook dat het een zeer gevaarlijke geschiede nis was geweest die betrekkelijk gelukkig was afgelopen. Eis: ƒ30; uitspraak conform, waarby de kantonrechter stelde, dat de keus tussen rechts hou den en op het dak van een auto terechtkomen, S. toch zeker voortaan niet moeilijk zou val len. De Antwerpse automobilist A. L. wilde, komende uit de richting Terneuzen, de Lelybrug te Sluiskil oprijden. Uit de tegenovergestelde richting kwa men drie bromfietsers. Een van hen, J. W. uit Terneuzen, werd hierbij door de automobilist aan gereden. Noch deze, noch de andere party waren verschenen. Wél waren twee getuigen ver schenen. Door hetgeen zij vertel den kwam de juiste toedracht van het gebeurde niet uit de doeken, te meer daar zij eikaars verklaringen op één enkel punt tegenspraken. Deze zaak werd daarom ver» C. van W. te Terneuzen, was gedagvaard, omdat hy met zijn bestelwagen rechts op een stil staande wagen in de Brouwerij straat zou zijn gereden. Van W. zei nergens iets van af te weten. Er staat in de dag vaarding omstreeks 27 oktober, doch hij rijdt alle dagen in de Brouwerijstraat. De dame, aan wie de auto toebehoorde, heeft hy de schade vergoed, omdat hij niet van moeilijkheden houdt. Echter op voorwaarde, dat deze de aangifte in zou trekken. „Niemand heeft mij gezien. Waar zijn de getuigen?" vroeg beklaade, in de zaal rondkijkend. De kantonrechter: „Bent u zo filantropisch, dat u zelfs betaalt als u niets gedaan heeft?" v. W.: „We houden niet van moeilijkheden en ik heb daarom maar betaald." t „U wilt niet ontkennen en neemt de schade van ongeveer 70 op u, terwijl u het misschien niet eens gedaan heeft?", vroeg de kantonrechter. „Ik weet van niets", zei de be klaagde. Ook deze zaak werd aangehou den. L. P. van S. te Terneuzen had als chauffeur van een bestel auto by het achteruitrijden van zijn wagen een tractor geraakt. Ter zitting bleek, dat van S. tevo ren was uitgestapt, om te kijken of er niet aankwam. De kantonrechter vond het niet goed, dat de chauffeur van de tractor niet had geclaxoneerd en veroordeelde daarom van S. tot de geringe boete van ƒ5. De of ficier had ƒ10 geëist, als waar schuwingsboete. De schipper H. G. van I. te Zwijndrecht lag op 31 december van het vorig jaar met zijn schip „Suzanne" in de oostelijke ka- naalarm, naast schepen van fa milies, die op deze plaats wilden overwinteren. Ten behoeve van de scheepvaart moest echter een kleine vaargeul worden openge houden. Herhaaldelijk gesom meerd door de Rykshavenmees- ter, de heer K. Groenhof, om te verhalen, voldeed I. niet aan dit verzoek. Tegen de niet-verschenen ver dachte eiste de officier, die zeide begrip te hebben voor de bij komstigheden van de zaakjaar wisseling en strenge koude 75. Als de Overheid een ver zoek doet, moet hieraan worden voldaan. De kantonrechter wilde even eens rekening houden met het feit dat het scheepvaartverkeer op genoemde datum niet zo in tensief was en vonniste Van I. tot 60 boete. O. A. O. te Sas van Gent bleek bij controle zijn luis ter vergun ning niet te hebben voldaan. Hij was dit vergeten en zeide ter zitting dat hij deze fout onmid- lijk had hersteld. Voor onbepaalde tijd werd daarom deze zaak voor een nader onderzoek aangehouden. HEDEN TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De model-huisknecht". Café Maandag, 7.45 uur: Vergadering Vereniging „Oud- Ternsuzen". Lunchroom Van Assche, Noordstraat, 7.30 uur: Leden vergadering Chr. Besturen bond. DONDERDAG 28 MAART TERNEUZEN: Hotel „Rotter dam", 7.30 uur: Algern. leden vergadering Ver. „Ziekenhuis- verpleging In Zeeuws-Vlaan- deren".

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2