PROVINCIAAL NIEUWS 60-jarig huwelijk BINNENLANDS NIEUWS Nederlander en stalen motoren en jachten É70— 95— 57,00—.. 51,60—.. Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW SUNil bleekt voor u SUIIIi blauwt voor u èit SUNIL is nylon-actief SUNIL WAST STRALEIMD WIT Bouwplaten plakt u met van Ceta-Bever WOENSDAG 13 MAART 1963 STREMMING LELYBRUG TE SLUISKIL De hoofdingenieur-directeur ran de Rijkswaterstaat in de di rectie Zeeland te Middelburg, maakt vanwege 'de minister van Verkeer en Waterstaat bekend; dat in verband- met de uitvoe ring van herstelwerkzaamheden aan de Minister Lelybrug te Sluiskil, deze brug vollëdigrvoor land- en scheepvaartverkeer zal zijn gestremd van zaterdag 16 maart 1963; 6'.00 uur, tot .maan dag 18 maart 1963. 12.00 uur, of zoveel korter als mogelijk of langer dan nodig zal: blijken te zijn. Het Ihndverkeer AxelSluis kil—Sbs van Gent v.v. zal' wor den omgeleid over Westdorpe. Het landverkeer Axel'Sluis kilWest Zeeuws-Vlaanderen v.v. zal woeden omgeleid over Terneuzen. Ten behoeve van het verkeer voor voetgangers, rijwielen en motorrijwielen zal gedurende bovenstaande periode van 5.30 uur tot 23.00 uur een veerpont .wonden ingelegd. TERNEUZEN Gemeentelijke badinrichtingen. De gemeentelijke badinrichtin gen te Terneuzen en Sluiskil werden in de maand februari '63 als volgt bezocht: Terneuzen 1901 (vorige maand 1S01)Sluis kil' 1166 vorige-maand 1118) BRESKENS Medaille voor bemanning van „President Wierdsma" Aan de bemanning van de red dingboot „President Wierdsma", die in Breskens is gestationeerd; zal zaterdagmiddag. 16 maart in Breskens een medaille worden uitgereikt van de Koninklijke Zuidhollandse Maatschappij tot redding van schipbreukelingen-. OFLQP'ENm MAMK.T EvenaJk maandag had de han del gisteren begin beurs- in de hoeken van de- hoofdfondsen web nig te betekenen. De stemming, was nauwelijks prijshoudenu. AKÏÏT, Unilevers; en' Hoogovens openden onveranderd op respec tievelijk 435, 143,80. en 521. Phi lips had. wat middenkoersaanbod te verwerken waardoor laag op ƒ156,80 151,50) wer-d ingezet. Konolie lag 30 Gent lager op 167,80. De orders van het pu bliek blijven, schaars, terwijl de arbitrage de laatste tijd: interna tionaal weinig heeft kunnen, uit richten. Wall Street sloot maandag de eerste dag van de nieuwe beurs- week af met iets hogere koer sen. De stand van zaken in de Amerikaanse auto-industrie ziet er goed: uit. De berichten uit de staalindustrie getuigen van op timisme. De Nederlandse hoofd fondsen gaven in Wall Street weinig verandering te zien. De beurzen in West-Duitsland' no teerden gisteren een weinig be neden maandag, zodat er van die zijde voor Amsterdam geen en kele stimulans- uitging. Gedurende de verdere beurs- d-uur kwam er plotseling in-alle hoeken van de hoofdfondsen NAAR ALGEMENE BANKSTAKING IN BELGIË Nog geen dag nadat een drei ging van een algemene staking in de Belgische metaalindustrie is afgewend, is er sprake van een nieuw sociaal conflict. Ditmaal betreft het de werknemers- bij- de banken. Het. afgelopen weekeinde was reeds een staking, aangekondigd; door de socialistische vakbond, indien de eisen voor een. loons verhoging. van zes procent en een minimuminkomen van 6000 frank (430 gulden) per maand op 23- jarige leeftijd niet zouden wor den ingewilligd. De twee andere gr.ote organisaties,, de Katholieke en de neutrale, hebben, zich thans bij .deze actie aangesloten. De stakingsaanzeg-ging heel't betrekking op ongeveer 25.000 man personeel van; de 80. Belgi sche en buitenlandse banken met hun 900 bijkantoren. Negers uit Amerikaanse rechtszaak gezet Twee negers werden maandag j'.l; uit een rechtszaal te Albany, in de Amerikaanse staat Geor gia, gesleurd, nadat zij geweigerd hadden zich te verwijderen van door hen ingenomen plaatsen, die normaal voor blanken worden gereserveerd. De twee- negentienjarige negers werden, gearresteerd en, gevangen gezet op beschuldiging van „min- achlihg van de rechtbank". Zij konden, tegen betaling van 102. dollar borgstelling op vrije voe ten worden gesteld, doch zij wil den of konden hier geen gebruik, van maken. De stedelijke autoriteiten van Albany hebben een, week geleden alle bepalingen op de rassen scheiding in de stad ongeldig ver klaard. De rechter, die de zitting van maandag voorzat, had de negers gelast ergens anders, te gaan zit ten. Toen zij hier geen gehoor aan gaven, liet hij hen. uit de rechtszaal .verwijderen £)i 5' leven in de brouwerij, Enig, va luta-angstgevoel was hiervan de oorzaak. Dollars en ponden ster ling lagen aangeboden, op- de valutamarkt Dit leidde- tot koop orders- op. de aandèlenmarkt •waardöor ov.er een breed front koersverbeteringen vielen te con- ;stateren. Zo verbeterde AKU van 435 tot 441, Philips van /150;80 tot 151,80) Unilever van 143i80' tot ƒ144,20 en Kon- Olie van, ƒ167,80 tot ƒ168,20. Hiermede kwamen alle hoofdfondsen boven de vorige slotprijzen te liggen, Man de leidende cultures liep eli op, als gevolg van specula- eve vraag, van ƒ1881 tot Y .1.-16.20. De vorige slotkoers was 144;10. Tegen liet slot moest enig terreinwinst weer worden prijsgegeven. HVA verbeterde van 144 tot 146 (144%). In de scheepvaartsector was het zeer rustig. De stemming was hier wat gemakkelijker. In de staats- fondsenhoek ging niet veel om. De prijzen schommelden rond die van het vorige slotniveau. Dn, de lokale afdelingen waren de aandelen Exploitatie Maat schappij Seiieveningen wederom veruit favoriet De omzetten in dit fonds blijven ontstellend groot. Ook gisteren werd in deze hoek weer veel omgezet tegen een hogere koers. „Havenwer ken" die maandag met een om zet van nominaai ƒ125.000 een endertig punten lager noteerden op het uitstel van de bouw van de pier in Zandvoort, werden gisteren hoger geadviseerd. Uit stel is geen afstel, aldus de beurs. Wereldhaven" werd op de re- eordkoers van 900 geadviseerd. „Kwatta" zag de dividend verho ging tot zestien procent (15 pro cent) gehonoreerd met een paar punten hogere biedkoers op 310. Ook. „Electrolasch" kreeg een hogere- advieskoers op de grote ontvangen order voor de bouw van een opstelling voor de be proeving van stoomgeneratoren, zoals 'deze bij kernreactoren [voorkomen. Ook „Viliamij" lag beter in de markt op het gunsti ge dividendvoorstel, BEBHSINÖBEEB S/3 11/3 12/3 485.7 484,5 485-,7, Dit geschiedt uili erkentelijk heid: voor- het feit, dat de beman ning van de reddingboot' op 16 december vier opvarenden- van- het in nood verkerende Belgische radioschip „Tijl Uilenspiegel" heeft gehaald. SLUIS Tentoonstelling Litteraire Tafelstomlen De tentoonstelling van de let terkundige organisatie Litterai re Tafelstonden gaat thans defi nitief door van 616 april in de kelder van het raadhuis. Aan vankelijk zou dit evenement plaatsgevonden hebben in janu ari van dit jaar, maar de stren ge winter maakte dit onmoge lijk. Op een nog nader vast te stellen persconferentie zal een nadere uiteenzetting, gegeven worden van de opzet hiervan. Litteraire TafelStonden is- een kring van schrijvers en. dichters die zijn werkterrein hoofdzake lijk in West-Vlbaraderen heeft. Z AAMSLAG Droeve plechtigheid Gistermiddag werd op de alge mene begraafplaats alhier ter aarde besteld net stoffelijk, over schot van het 9-jarig zoontje van de .familie Donze, wonende te Spui, die j.l; donderdag-, tijdens het spelen met zijn vriendjes, op zo tragische wijze om het leven- is gekomen. Met de zo zwaar getroffen familie volgden ook de schoolkin deren van zijn klas. vergezeld van hun onderwijzer, de heer R'o- zebrand, de baar, terwijl ook op dfe begraafplaats aanwezig, was dfe heer R'. Biel! uit Düsseldbnff om de laatste eer t»- bewijzen aan het knaapje; dat dboi? zijn, auto- werd: gegrepen, E'en, krans van, de ouders en hun zoontje Jam era eem krans van de heer Piel: dekten de baar. Nadat de droeve last in de groeve w.as neergedaald era- bloempjes afe laatste groet op de kist wareiï gestrooid;, herdacht de |heer Rozebra nd. op treffende wij) 'ze zijn, vlijtige leerling,, die zo plotseling op jeugdige leeftijd fiet lieven verlbor:. Ds Beeht sprak hierna woor den vam troost tot de door smart overmande familie, waarna hij eindigde met het uitspreken; van het Onze Vader. Diep, onder de indruk verlieten allen de begraafplaats. Gisteren herdacht het echtpaar BrandesBakker te Magrett» onder- grote belangstelling de dag da* het vóór 60' jaar in het huwelijk trad. Ook burgemeester Van Dijke en zijn- echtgenote kwamen hun gelukwensen aan bieden. Europese commissie cloet voorstellen voor prijstoeuadering' granen De eerste voorstellen voor een prijstoenadermg in de Europese Economische Gemeenschap voor Granen zullen voor de consumen ten nauwelijks merkbare gevol gen hebben. Dit heeft de vice- vooorzitter van de Europese Commissie,, dr. S,. Mansholi. dins dag op een persconferentie iii Brussel medegedeeld. Indien de voorzitter van de Europese ministers van de E. E. G. worden goedgekeurd zullen er in de richtprijzen voor tarwe en gerst slechts- schommelingen, komen van twee tot drie proeent. Naast al de faetoren, die de uiteinde lijke prijs van produk-ten met- deze granen als basis- voor de consument vormen,, is- dit per centage te laag om een merk baar verschil, met de huidige si tuatie op, te leveren. En Neder land. zal. volgens de voorstellen de richtprijs voor zachte tarwe met. ongeveer 2D gulden, per 1000 kg, en de richtprijs voor gerst- met ongeveer 15 gulden per kg moeten stijgen.. Dr. Mansholt verzekerde in antwoord, op» vragen, dat dit met- name op, de broodprijs in Neder land. geen. invloed' zal hebben,, ook. omdat de tarweprife in Ne derland, inmiddels al is verhoogd. P( Het beroemde Franse schil derij "BTona Lisa?' La- Joconde) is dinsdagmorgen met de vrachtvaarder "Uhited- States" in Le Havre aangekomen. Het schilderij werd onmiddellijk in een vrachtwagen geladen en twintig minuten later naar Parijs overgebracht. VIER VROUWEN AANGEREDEN DOOR BESTELAUTO In Nieuw-Weerdinge bij ffim- men zijn maandagavond v.ier vrouwen door een bestelauto aangereden en, met verwondingen opgenomen., in een ziekenhuis in Emmen. De toestand van één van hen. is zeer ernstig, Het ongeluk gebeurde om streeks half tien op het Weer- dingerkanaal. De vrouwen keer den terug van; een, vergadering van een vrouwenvereniging. De bestelauto, bestuurd door de 25- jarige J. G. uit Valthermond, Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen 331,8 331,5- 331.3 150.7 148,7 1;84,3 238.1 237,9 236,9 152;ö 151,8 152:7 358.8 357,9- 358,4, DONDERDAG. 141 MAART (Biddag) NED: HERV. KERK Terneuzen; 7 uur -n.m. Ds J. Scholten. Zaamslag: 10 uur Ds Ph. M. Becht. GEREF. KERK Terneuzen; 7.30 uur n.m. Ds W, C. van Hattem. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Hoek: 10 uur: Ds Van der Jagt, van Zoute Spui; 2.30 uur Ds ©hrrtann. Terneuzen: 3 uur Ds A. I. Krij- tenburg, van ZUamslag; 7.30 uur Ds- Hl. Shut, GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30, 2 en 6 uur Dr Steenblbk, van Gouda. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel; 10 en 3, uur Ds Hs. Rijksen, van; Gouda: Terneuzen:. 9i45 en 2, uur Ds A. Elshout, van Scheveningen. Omstreeks Kerstmis vorig jaar .betrapten Duitse douaniers twee -mannen, die ijverig bezig, waren het slot door te zagen van een [afsluitboom van 'een gesloten, grenspost. De beide mannen vluchtten in de nacht over de grens terug naar Nederland met achterlating van een auto. Eén van de twee werd ■vorige week door de politie in Dordrecht aangehouden. Het was de 27.-jarige dameskapper-mon teur W. de K. De man wist maan dagavond. uit het hoofdbureau in Dordrecht te ontsnappen, maai de politie kon hem korte tijd. later in Rotterdam weer in de kraag vatten. Samen met zijn zwager de 23- jarige monteur S. H. uit Ant werpen die inmiddels ook is aangehouden heeft De K. vol gens de politie op een zwerftocht door de Benelux een hele reeks- misdrijven. gepleegd. Om te be ginnen; ontvreemden zij in België een personenauto. Ze voorzagen deze van een Nederlands- num merbord en, kwamen er illegaal de grens mee over. In Kleef na men ze een stationcar weg .Daar mee gingen ze naar Antwerpen, waar zo een zware 35- pk-motor uit 'n jacht' sloopten. De IS. pres teerde hetzeide in zijn eentje nog eens in Gent. In een showroom in 'Zwijndrecht stal hij verder, een moti- voor het jacht dht hij en zijn zwager bezaten en waarmee ze de watferskisport wilden be oefenen: Aan een wasmachinel'abriek in Barendrecirt bracht het tweetal vervolgens een bezoek. Twee wasmachines met centrifuges, twee koelkasten, an- een liaandi wendën gestolen. Dé eerste in. België gestolen auto wend: ver volgens teruggebracht en. in Ant werpen vervangen door een van hetzelfüc merk, doch; die in. bete re conditie verkeerde. Met Kerstmis gingen- ze naar Duitsland; voorzien v.an Neder landse kentekenplaten om; daar hum slag. nog, eens te slaam Datl lukte echter niet dbor de oplet tendheid van tw.ee Duitse doua nebeambten. Vóór hun arrestatie stalen ze nog. auto's in Nijmegen, en Rotterdam. _1, neem ds voordelig9 grote tube. reed eerst een van de vrouwen van achteren aan. Hierna raakte hij de anderre drie. Volgens de politie kwam de wagen eerst enige tientallen meters- na de laatste aanrijding tot stilstand; Omtrent dC oorzaak van het ongeval kon de politie maandag avond nog geen verklaring- geven. De bestuurder van de bestelauto is voor een verhoor döor dfe poli tie meegenomen. Eén van de vier aangeredenen is in. het ziekenhuis te Emmen overleden. Het slachtoffer is de; 37-jarige mevrouw J. TE Rnsien. OVERLEDEN DOOR KOLENDAMP De 211-jarige- mevrouw H: J. van der Meijvan de Geer uit Wormerveer is in de nacht van maanddg op dinsdag döoir kolen dampvergiftiging om het leven gekomen. Het echtpaar Van dér MCLj be woonde sedert september 1062 ieen tot woning omgebouwde tramwagen. Dinsdagmorgen voelde de 24- jarige heer Van der Meij zich bij het wakker worden niet goed. Hij wist naar buiten te komen en, riep de hulp in van een em-! ployé van de fabriek waarbij de wag'en staat. Aangezien zich bij [de heer Van. der Meij vergifti- jgingsv.erschijnselen voor deden, 'werd onmiddellijk een onderzoek in de wagen ingesteld. Daarbij werd mevrouw Van, der Meij levenloos aangetroffen. De heer Van der Meij herstelde na enige jtijd. PENSIOEN. GING (MET DE ASjVKAN MEE De 67-jarige mevrouw Jl. v. dl [V.v. d: HL. uit Den Haag; heeft imaandagmdidag haar driemaan delijks pensioen met A.O.WL ten .bedrage van 600 per ongeluk [met. de asman meegegeven D'e vrouw bewaarde dit geld: ;dal zij, pas had. 'gehaald, in een. witte enveloppe. Toen er maan dagmiddag, een kwitantieloper kwam, heeft. zij. enig, geld uit deze enveloppe gehaald, en de envelop pe tijdelijk even gelegd, op een [kartonnen doos die boven op de vuilnisemmer in, de gang stond. Zij was deze enveloppe vergeten, en. is even, gaan slapen. Toen zij; wakker werd? herinnor- de zij: zich dat zij het geld: op de vuilnisemmer had. gelegd: maar NABEURSKOERSEN AKU: 444 gb—446 Hoogovens Kon. Olie: 168—168.70 Philips: 151.70—152.20 Unilever;: 144;144:20 (442%) 521 (168.20) (151.20) (144.00) Stemming'; prijshoudend. Adnnesknemeu buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands- bankpapier, heden, geldend, luiden Engels pond. Amerik. dollar Canadese dollar Ftanse fr. (100! Belg. fit (100) Duitse M. (100 Zweedse kr. (100) ZWits. fr. (100) Ital: lire (10.000) Deense kr. (100' Noorse kr. (-100 Oostr. Sch. (.100) Port: esc. (100) Spaanse peseta (100-gr. coup.,)., 10; 02^ 3:57?—,, 3;30— 73:30—,, 7,16—,. 89,70^,, 50,00—,, 13,'90— 12;50—„ 10.12 3;61 3;35 73,80 7,21 90;20 G9;70 83J45 59,00 52)60 51,00 14,00 12:65 5)90-6,05 door - OLAF J. DE LA-NDELL 11) (Nadruk verboden,) Door het aan-ronken van de motor heen zei Derk„Wc zijn toch verloofd:!" „Ja," antwoordde Eva. en vond' zichzelf gele houterig, maar kon niét anders zijn. Als ze-maat niet verloofd geweest waren, was liet beslist gemakkelijker, geweest. Zij vermaakte zich zo goed mogelijk met de rozen, en rook eraan en plükte er een beetje in. en bekeek ze stuk voor stuk; en bepeinsde' intus sen, waarover ze nou met Derk moest praten; Toen ze eenmaal buiten de stad waren, keek Eva eens heel terluiks opzij, en natuurlijk vlak in zijn ogen. „Ja," legde Derk uit, met een ■blik naar de bloemen, „we moe ten toch een beetje -tederheid. oefenen Er klonk flirt in zijn stem, wat zij- tot elke prijs wilde om zeilen. „Natuurlijk,'' beaamde ze koel. ,,'k Wil je met genoegen heljien hoor. als je- ei: niet voldoende van, af weet Derk beet de kaken, wraok- ZAïchrig op; elkaar en zette er een reuze spurt in. Höt stond voor Eva, vast-,, dat [ze er nu doorheen moestent ze kwam niet vender met blossen en neergeslagen ogen. D.. .ïaan was haar training- bij de baas ook niet geweest. BTaar ze kon geen oplossing bedenken, zolang ze in een. dergeh'ka hemelter gende vaart langs de aarde- ge vaagd word, „Als er eens- iets met je ge beurde!" dacht ze. Ais er eens iets- met je gebeurde! Nou heb je een frisse zakdoek bij je, en een, schone broek aan, en gave kousen....Tante Gien zou zich dus veilig' voelen. Klaar als er nou eens iels met je gebeurde- was je dan te identificeren?; „Vind je het niet enorm zo?" vroeg, Derk. Zé zag de lichtjes in zijn ogen best. „Nee." zei: ze dus. Sally had haar veel wijze les sen, gegeven v.oor de omgang met haar broer. Eva zou. zich ferm houden. Ei- kwam waar achtig al' een klein, duiveltje van doordachtheid in haar handelin gen en gesprekken bovendrij ven. Was dat losgeslagen dooi de laatste ontmoeting met tante Gien? „Ben je het misschien niet gewend?" informeerde hij. „Ik houd meer van de natuur dan van db techniek," antwoord de ze „Dus bang....?" polste- hij vol daan. „MEfet jou niet," zei zo bloem zoet. Daar moest hij om grinniken: De wagen minderde vaart. „Ben je in werkelijkheid misschien •zwarti?" wilde hij weten: „Nêe," zei. Eva; „En werkelijk heid ben ik griisWellicht niet de kleur die jij prefereert, vrees- ik." „Jfe praat als een pikzwarte," weerlegde hij; „Dat is mijn ervaring," ver duidelijkte ze. Hfet was lang niet zo moeilijk als ze- gedacht had, met hem te praten. Zfe gingen zo door. Het was helemaal niet leuk dat niet. Eigenlijk werd Eva er een beetje misselijk van. Zat ze daar met een wildvreem de vent, in cadeau gekregen kle ren, en met een. opgeverfd: gezicht erotisch te doen;, en in haar hart was niet de minste tederheid die er toch wel eens in geweest wasEn ze kon niet. terug. Elke minuut, uitstel maakte het meer onmogelijk, om te zeggen „Laat me eruit, ik zal die onkos ten Bij .elkaar verdienen en te rugbetalen." Als hij' maar gewoon vriende lijk geweest was! Dan had ze item, zeker willen helpen' uit zijn 'zwoele,, hoile geflirt! Dan keek Eva: naar de dichte rijke bouquelte, van wilde kers bij een puntig dak en de voor bijglijdende velden, die ook alzo opgepoetst en mei-groen waren, als de bomen in de stad. De wereld was zo verwachtend-jong en zo vertrouwd. Daar had je lammetjes, en jonge kalfjes, en zulke verschrik kelijke roze biggetjes, dat ze aan Amanda Pêche moest denken. En alles speelde en huppelde van niet-te-beteugelen levens vreugde. Verderop bloeiden ap pels in een boomgaard Het was er allemaal al zo dik wijls geweest. Maar nog niet vaak genoeg; hoe was het mo gelijk, dat mensen, zich met al dit lieve, paradijslijke voor ogen, anders konden voordoen dan ze waren? Wat was je dan toch verstokt in je betreurenswaar dige opgeschroefdheidje. „Als jij een kerel een zoen geeft, hoe doe jé dat dan?" infór meerde Derk. „pat moet ik toch weten, vind' je rriet?" Ja, natuurlijk moest hij dat weten. Wat moést hij niet weten voor 150 gulden per dag? En was hij niet net zo dwaas als die biggetjes in de wei? „Dan duw ik mijn lippen voor uit" zei Eva, „tot een toetje. En dan pers ik dat op de te behandelen plek. En dan maak ik mijn mond luchtledig en doe mijn lippen van elkaar, zodat ik aan .de te behandelen plek. vast zuig. En. als ik denk, dat het ge noeg is. dan scheur ik me los. dat liet knalt." (Wordt vervolgd.) deze was inmiddels buiten gezet •en geleegd,. De politie, die zij van haar trieste ervaring' op de hoog te stelde, is meteen naar de vuil stortplaats in Den Haag gegaan, het losse huisvuil was toen reeds verbrand, zodirt" de vrouw haar gel® vermoedelijk nooit zal terug zien. OOK IN N. O.-POLDER IJS OF DE DIJK Dinsdagmorgen is- ten westen van Urk o.m. in de omgeving van de vuurtoren ijs op de dijk ge schoven. Een geweldig blok. ce ment, dat onlarrgs met veel' moeite onder aan de havendam was gebracht, werd als een luci fersdoosje omhoog geschoven. Ook bij. de dijk Urk—Lemmer [is het ijs omhoog geschoven. Even plotseling als het was begonnen;, hield het schuiven op toen. de wind ging liggen. Hoewel het [havenvuur aan de Westhavendam een ogenblik bedreigd werd, is geen schade aangericht. AANGEHOUDEN WEGENS VERDUISTERING f AN POSTSTUKKEN De postale recherche te Utrecht heeft de expediteur eerste klasse J'. B. uit Z'eist, die daar reeds vele jaren op het hoofdpostkan toor werkt, aangehouden. Da man wordt ervan verdacht dat hij reeds zeer lange tijd post stukken, onder meer aangeteken de brieven, heeft verduisterd: Hét verpakkingsmateriaal' van.dfe [dbor- hem ontvreemde poststuk ken zou; hij via de toiletten van [het gebouw hebben wegge- fweiikt. Dezer, dagen, wordt B. voor dé tfficier van justitie geleid: AUTOBUS TE WATER GERAAKT Op, de rijksweg DelftMaas sluis onder Schipluiden is gister morgen een bus- van de West- landsche Stoomtramweg: Maat schappij N.V. bij. een uitwijkma noeuvre te water geraakt. De twaalf inzittenden kwamen met de-schrik en een: nat pak vrij. De Bus ia in de namiddag gelielit. DRIE GEARRESTEERDE HAGENAARS PLEEGDEN NOG MEER MISDRIJVEN Hét is de recltter-cominiccaris gebleken, dat de- diiie Hagenaars verdacht van inbraken, en doodslagen in de Schapen!aan :en de Hugo, Verriestsfcraat nog meer op hun kerfstok heb ben. Thans is bekendgemaakt, dat het trio ook een ambtenaar bewusteloos sloeg' en Beroofde. De politie wil voorts graag weten; wie in de Raamstraat in Den Haag, in augustus of sep tember van 't vorig jaar, slacht offer van de mannen is gewor den. Deze man werd de keel dichtgeknepen, tot hij buiten bewustzijn was, waarna hij- werd bestolen voor 900.—. Franse journalisten- op staking voorbereid? Vertegenwoordigers van de vier in Frankrijk bestaande jouraa- listenorganisaties hebben na, een gemeensehappelij ke vergadering besloten een stakingscomité in het leven, te roepen, met het oog op de mogelijkheid, van misluk ken der onderhandelingen met het oog op de mogelijkheid van mislukken der onderhandelingen met' de dagbladdirecties ovei- ho gere salarissen, langere vakanties' en andere pensioenvoorwaar- den. Bovendien eisen zij erken ning, dat journalistiek een „in spannend beroep?' is. Het instellen van het stakings comité is het gevolg van de re acties, die het verloop der onder handelingen onder de journalis ten in de hoofdstad en in de pro vincies heeft opgewekt.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2