Geef uw huis 1.45 GRATIS MAKEN 1.65 Burgerlijke stand SPORTNIEUWS Eric de Noorman - Het raadsel Egil MAANDAG 11 MAART 1963 DE VRIJE ZEEUW Pagioa De minister antwoordt Van der Sleen terug naar boerderij Hollandsche Veld LOOP DER BEVOLKING MAN VERMOORD In een regenput acliter zijn wo ning aan de Lingsforterweg in Arcen is vrijdagavond het stoffe lijk overschot aangetroffen van de 46-jarige licht invalide arbei der F. van Knippenberg. De poli tie vermoedt dat er tijdens de af wezigheid van de echtgenote en beide zoons (14 en 16 jaar) een vechtpartij heeft plaats gehad en dat de heer Van Knippenberg daarbij is gedood. De dader heeft daarna het stof felijk overschot in de regenput gworpen, aldus veronderstelt de politie. Het huis van het slacht offer, 'een oude arbeiderswoning, is vrij eenzaam, gelegen aan de weg die van Arcen door een bos rijke streek naar de Duitse grens voert. K. stond bekend als een rustig man, die zich weinig met anderen bemoeide. Omtrent de motieven van de dader tast de politie dan ook in het duister. Arrestatie in verband met moord Nog des nachts is de officier van Justitie te Roermond, mr W. Uiterwaal, erin geslaagd om de moord op te helderen. Op grond van bepaalde aanwijzingen en vermoedens werd de 43-jarige J- L. uit het naburige dorpje Lomm aangehouden. Hij viel na een ver hoor vrij gauw door de mand en bekende, dat hij in het huisje aan de Lingsfortserweg een vecht partij had gehad met de bewoner, die later op het erf werd voortge zet. Hier heeft L. een zware steen gegrepen, waarmee hij 't slacht offer dodelijke verwondingen toe gebracht heeft. Vervolgens heeft hij het stoffelijk overschot in de regenput gegooid. De steen werd bij de put aangetroffen. L. is ingesloten. Het motief van de dader, die zelf ook gehuwd is, moet vermoedelijk worden ge zocht in moeilijkheden, die waren ontstaan uit een verhouding met de echtgenote van het slachtof fer, BEJAARDE DAME SLACHTOFFER VAN KOLENDAMP In haar woning te Reuver heeft de politie vrijdagavond het stof felijk overschot aangetroffen van de 78-jarige mej. Doesburg. Zij is slachtoffer geworden van kolen- dampergiftiging. Haar 79-jarige zuster, met wie zij samenwoon de, is in ernstige toestand in een ziekenhuis te Tegelen opgeno men. De politie verschafte zich toegang tot de woning op het vermoeden, da er iets niet in or de was. Terlenka Vitrage Nu de ijsbloemen van de ramen zijn wordt het tijd voor nieuwe GLAS GORDIJNEN. Wij hebben voor U weer een GLOEDNIEUWE sortering, en waaronder bijzonder VOORDELIGE AANBIEDINGEN TERLENKA VAL per meter vanaf EFFEN TERLENKA 90 breed, per meter vanaf Als U VOOR 1 APRIL koopt beeft U bovendien nóg een extra voordeeltje, want dan gaan wij ze voor U J. WIELES Djjkstraat 30 - Noordstraat 30 - Tcrneuzen De „Voorbeeldbedryven" De minister van Landbouw en Visserij, mr V. G. M. Marijnen, overweegt"niet een groot deel van de zogenaamde „voorbeeld bedrijven ten behoeve van de landbouw" als zodanig op te bef fen. De bewindsman deelt dit mede in antwoord op schriftelijke vra gen van het lid van de Tweede Kamer de heer Schagen (PvdA) o,ver de voorbeeldbedrijven. Hij merkte echter op, dat in principe de afspraken met de houders van voorbeeldbedrijven voor zes jaar worden gemaakt. Hierbij geldt voorts, dat na de eerste drie jaar beide partijen de overeenkomst kunnen opzeggen Derhalve wordt ieder jaar de overeenkomst met een deel van de voorbeeldbedrij ven beëindigd. Nu is de laatste jaren vrij veelvuldig uitzondering gemaakt op de regel, dat voor beeldbedrijven niet langer dan 6 jaar zullen worden aangehouden. Dit is mede de reden geweest, dat onlangs aan de landbouwconsu- lenten is verzocht na te gaan, of alle aangehouden voorbeeldbe drijven nog aan de gestelde eisen voldoen. Bovendien is oorspron kelijk meer de nadruk gelegd op de technische bedrijfsvoering, ter wijl in de latere jaren veel meer het accent is komen te liggen op de bedrijfseconomische resulta ten. Hierbij wordt er bijzonder aandacht aan besteed, dat de op het bedrijf aanwezige arbeids kracht ook volledig produktief moet kunnen worden aangewend. In het algemeen kan gesteld worden, dat redenen tot het be ëindigen van de overeenkomst met een voorbeeldbedrijf kunnen zijn: het verstrijken van de zes jarige periode, terwijl er niet vol doende argumenten zijn om een uitzondering toe te passen; bij bedrijven, die langer dan zes jaar voorbeeldbedrijf zijn geweest; het vervallen van de argumenten, die tot langer aanhouden hebben ge- DE VISSTERFTE Nu de dooi is ingevallen treedt aan het licht hoe groot de vis sterfte wel is, die de strenge win ter heeft teweeggebracht. In de Krimpenerwaard, waar men be gonnen is het water, dat onge veer 15 cm boven het polderpeil staat, in de rivieren te pompen, worden door de hierdoor ontsta ne stroming vele honderden dode vissen meegevoerd. Meeuwen, reigers en kraaien, die zo lang honger hebben geleden, konden nu de buik vullen en smulden gretig van de kleinere vissen, die op het water drijven. De karpers en brasems bleven steken voor de spijlen, die het slotenvuil moeten tegenhouden en de ma chinisten van de watergemalen en hun helpers hadden zondag de handen vol met het verwijderen van deze vissen. Machinist A. de Bruijn van het gemaal te Berg ambacht heeft het in de zes jaar dat hij hier werkt, nog niet zó erg meegemaak. Bij zijn „buit" was een karper van 81 cm, die 18 pond woog. De gemalen in de Krimpener waard hebben in twee maanden niet gedraaid. leid; het verstrijken van de pe riode van de eerste drie jaar en het niet bereiken van het bij het begin gestelde doei voor het be drijf, terwijl het ook niet waar schijnlijk geacht mag worden, dat dit doel op korte termijn be reikt wordt. Het instellen van nieuwe voor beeldbedrijven blijft mogelijk. Er zal op worden gelet, dat de be drijfsomvang ten opzichte van de arbeidsbezetting in het vervolg bijzondere aandacht verkrijgt aan de hand van aan L.E.I.-normen ontleende maatstaven. Het is mo gelijk in eenzelfde consulent schap voorbeeldbedrijven te heb ben met verschillende bedrijfs vormen. In de opzet van de voor beeldbedrijven is geen wijziging gekomen, zij het, dat uiteraard de ontwikkeling van de situatie in de landbouw word gevolgd. België verbiedt in- en door voer Nederlandse varkens en herkauwers In het Belgisch Staatsblad van 8 dezer is een besluit opgenomen hetwelk in verband met bet in Nederland en West-Duitsland voorkomen van mond- en klauw, zeer de in- en doorvoer in België verbiedt van uit Nederland en West-Duitsland afkomstige leven de dieren van het runder-, var kens-, schapen- en geitenras, vlees van deze dieren, produkten van dierlijke oorsprong, alsmede van produkten die tot besmetting zouden kunnen bijdragen zoals stro, hooi, stalmest, groenvoe- ders en land- en tuinbouwproduk- ten verpakt in reeds eerder ge bruikte zakken. Wagons aardappelen waarbij voor vorstverpakking stro is ge bezigd worden met ten in- of doorvoer in België toegelaten. Van de zijde van het gemeen tebestuur van Hoogeveen en het Landbouwschap is het volgende gezamenlijke persbericht ver strekt. „In de vroege morgen is bur gemeester dr J. A. Bakker van Hoogeveen benaderd door een der landbouwers, die op last van het Landbouwschap uit de door hem bewoonde boerderij is gezet. Het betreft de familie Daniël van der Sleen te Hollandsche Veld met wie de burgemeester heeft gesproken over de mogelijkheden voor een oplossing voor de uit de ontruiming voortvloeiende moei lijkheden. Na uitvoerige bespre kingen met het Landbouwschap is zaterdagmorgen in onderling de overleg een oplossing voor moeilijkheden gevonden. Het Landbouwschap is namelijk bereid Van der Sleen in de gele genheid te stellen de ontruimde boerderij terug te kopen tegen een bedrag bestaande uit de koopsom die het Landbouwschap heelt betaald, vermeerderd met de overdrachts- en executiekosten en de nog verschuldigde vorde ringen. De heer Van der Sleen heeft deze voorwaarden inmiddels aan vaard en is zaterdagmiddag met zijn uit elf personen bestaand ge zin naar zijn boerderij terugge keerd. Om twee uur werd het eerste huisraad door de buren naar binnen gedragen, terwijl TERNEUZEN Geboren: 27 febr. Catharina Jo- sephina Maria, d: van Cornells Bruvjns en Stoffelina Gemma Ma ria Weterings, won. Scheldekade 44; 28 febr. Linda, d. van Jacobus van der Vlis en Stephanie Maria Maas, won. Bosjssweg 63; 1 maart Frans Jacobus Jan, z. van Jan Cor- nelis Jansen van Rosendaal en Ca tharina Rinn, Plataanstraat 9; Maria Christina, d. van Willem de Jong en Geertje van Dijken, won. te Amsterdam, Nwe Achtergracht 81; Alexandra Catharina, d. van Johannes van den Bos en Mathilde Elizabeth Herscheit, won. Veldstr. 21; Anja Petra Marina, d. van Willem Jacobus Verbrugge en Cle- mence Wilhelmina Breepoei, won. P. de Hooghstr. 24; 4 mrt Maria Janna ,d. van Cornelis Jacobus de Blaep en Jannetje Johanna Beel- dens, won. te Hoek, Irenestr. 4; 5 mrt Pieter Jan, z. van Willem Jan sen van Rosendaal en Anna Koek koek, won, te Axel, Julianastr. 12. Huwelijksvoltrekkingen: 28 febr. Pieter Geelhoeat, 22 j., jm„ en Cor nelia Magdalena Doorns, 21 j., jd. Overleden: 27 febr. Jacomina Herebout, 76 j., echtg. van Jaco bus de Jonge, won. te Zaamslag; Neeltje Visser, 77 j., ongeh.; 3 mrt Johannes Pieter Eekman, 77 j„ tegen de avond ook het vee en de landbouwwerktuigen onder dak waren. Buitenstaanders, ook journalis ten, werden van het erf geweerd. Er waren ook geen vrije boeren bij de in bezit neming aanwezig. De leider van de vrije boeren, de heer H. Koekoek te Benne- kom, verklaarde, dat de heer Van der Sleen aan hem geen advies in deze heeft gevraagd. „Het is voor mij als een donderslag bij heldere hemel", zo zei hij. echtg. van Maria van Tatenhove; Janneke Bakker, 74 j„ geh. gew. met Cornelis Andries Verschel ling, won. te Axel4 mrt. Anna Coletta Barbé. 70 j., ongeh.; Pie ter van Hermon, 59 j„ echtg. van Jozina Adriana de Feijter, won. te Axel. VOGELWAARDE Geboren; 8 febr. Diana Ange la Maria, d van Emerie Schelf hout en Anna M. L. van Es- broeek; 19 febr. Petrus Alpuisius, z. van Johannes A. M. Dobbelaar en Rosa J. Mannaert. Gehuwd: 21 febr. Joseph M. Kouijzer, 29 j„ en Maria J. de Waal, 27 j. Overleden: 19 iebr. Josephus Jacobus Heijens, 37 j., echtg. van W. E. de Wagter. TERNEUZEN In h^t tijdvak van 27 februari tot 7 maart hebben zich in bnze gemeente gevestigd: B. Geradts, Nieuwstr. 56, van Rotterdam; V. Dal Magro, Kanaal- weg 48, Pieve di Bono (It.), en G. Jotti, Kanaalweg 48, van Milaan (It). Vertrokken: M. van Stokkum, Burg. Geillstr. 6, naar Zaltbommel, en E. J. de Smet, Nieuwstraat 56, naar Hontenisse. VOGELWAARDE Gevestigd: M. L. van Deursen, van Kruiningen. Vertrokken: E. Lambert, naai Berkel en Rodenrijs; M. J. Kou ijzerde Waal, naar Maastricht; A. J. de Kerf en gezin, naar Hulst. BEKERVOETBAL MOET WIJ KEN VOOR COMPETITIE Het sectiebestuur van de afde: ling betaald voetbal van de KN VB heeft zaterdag besloten de voor zondag 17 maart vastgestel de derde ronde om de KNVB-be- ker te laten vervallen. De derde ronde is thans vastgesteld op dinsdag 30 april (Koninginne dag). Zondag 17 maart a.s. zullen nu de wedstrijden zowel voor het betaalde als liet amateurvoetbal worden gespeeld die aanvan kelijk voor 10 maart op het pro gramma stonden. VOETBAL IN BELGIE De uitslagen van de dit week einde voor de Belgische competi tie gespeelde voetbalwedstrijden luiden: Eerste divisie: BeerschotBe ringen 11; SC AnderlechtLa Gantoise 42; Antwerp FCDa ring CB 2—1; Diest—CS Brugge 1—1; FC Luik—Union St Gillis 3—0; FC Brugge—Standard CL 0—1; Lierse SKSt Truiden 1-0. De stand na 15 wedstrijden luidt: 1 en 2 Anderlecht en Stan dard, beide 20 pnt; 3. en 4. Lierse SK en Antwerp FC, beide 19 pnt; 15. Beerschot 11 pnt; 16 en laat ste: Union St Gillis 7 pnt. VOETBALCHAOS IN SAO PAtJLO Eén dode, 10 gewonden en een verwoest stadion bleven achter na een met 51 door F.C. Santos tegen Sao Paulo ge wonnen bekerwedstrijd. Sao Paulo, de thuisclub, leidde met 1—0 maar de Braziliaanse wondervoe'baPcr Péle scoorde niet alleen de gelijkmaker, maar nam ook nog de volgen de vier doelpunten voor zijn 41. „Wat laat je me wachten", klinkt Ulfa's stem geërgerd. „Had den w(j niet afgesproken bij zons ondergang?" De ander lacht spottend. „De duisternis verschaft ons groter vei ligheid... en bovendien wilden wij ons overtuigen of je alleen kwam, Berda..." „Vertrouw je me niet?" gromt Ulfa, „bah, zonder vertrouwen valt er geen zaak te doen en zeker niet een zaak van zo groot ge wicht... als deze..." „Bedaar, edele Berda", ant woordt de ander rustig, „ontken eens, dat we redenen genoeg heb ben voor wantrouwen! Jij, die Wuffa's eerste slachtoffer was en nauwelijks het vege lijf wist te redden, jij, opeens weer terug in het land cn dan nog wel als Wuf fa's rechterhand, zoals mijn inlich tingen luiden... Goed, we hebben je verklaring daarvoor aanvaard, dus praten we daar 'niet meer over. Terzake nu, want deze onheilige plek werkt op mijn zenuwen..." In zijn schuilplaats wurmt Egil zich centimeter voor centimeter vooruit, om geen woord te missen. „Vandaag over een week sla je toe", klinkt (le stem van de ge heimzinnige samenzweerder. „Gü neemt dus Wuffa voor je rekening en..." „Wacht eens eventjes", onder breekt Ulfa, „alleen als jij zorgt voor de nodige versterking, want alleen kan ik het niet tegen Harg en zijn bende opnemen". „De versterking komt, geen angst, Berda. Vraag niet hoe, daar hebben wij onze manieren voor... Dus rekenen wij af met Harg's bende en..." „Afrekenen met Harg's bende!" schalt op dat moment een nijdige stem niet ver van de plek waar Egil zwetend verscholen zit, „voor uit, reken af dan!" En voor de ogen van de van schrik bijkans verlamde Ulfa zakt de man. tegenover hem geveld door een pijl in elkaar... rekening. Zijn activiteiten wa ren de aanleiding tot grote consternatie op de tribunes. Woedende toeschouwers wil den de scheidsrechter lynchen, anderen trachtten het veld op te stormen. Toen de politie ingreep, werd menigeen ge wond. Het is nu reeds de tweede maal dat het publiek Péle moles teert. Enkele dagen geleden was dat het geval bij de ont moeting F.C. Santos—Corin- thiens, waarbij Péle tweemaal scoorde. F.C. Santos eist nu bij elke wedstrijd speciale po litic-bescherming. DE SPORTTOTTO De uitslagen die gelden voor de sporttoto luiden: BolognaMilaan 12; Catania Napels 10; Fiorentina—Spal 20; JuventusLanerossi 20; MantuaAtalanta 01Samp- doriaModena 1—1; Venezia Torino 11: ValenciaBarcelona 03; SevillaReal Madrid 05; SaragossaAtletico Bilbao 22; OsasunaLa Coruna 10; Aca demicaLeixoes 11; Lusitano Guimares 0—1. Er was deze week geen prijs voor de gelijke spelen. Juist ingevuld zag het poolfor- mulier er als volgt uit: 2 1 1 2 2 —3 1 - 2. 3 3 Het aantal deelnemers aan de sporttoto bedroeg 358.631, die v-oor een totale inleg van 403.348 gulden' zorgden. Hiervoor was 79,863 beschikbaar voor de eer ste prijs en 53.242 voor de tweede prijs. Zondag had zich één deelnemer gemeld met 13 goede uitslagen, terwijl er op dat moment vijf deelnemers waren met 12 juiste uitslagen. Duits blacl had een vraaggesprek met Soustelle De in Keulen gevestigde „Deut sche Zeitung" heeft een vraag gesprek gepubliceerd met Sous telle, één van de leiders van de anti-Gaullistische „nationale verzetsraad". Over de onlangs uit Mün- ehen ontvoerde OAS-leider Ar- goud zei Soustelle, dat Argoud voornamelijk tot taak had ge had in West-Duitsland contact op te nemen met de pers en de houding van de anti-Gaullisti sche beweging uiteen te zetten. De ontvoering van Argoud had aangetoond, dat er in de honds republiek guerilla- en spionage- groepen werken, aldus Soustelle. Waar dit gesprek had plaats ge vonden, werd niet vermeld.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3