Provinciaal nieuws Daarom BPIsüpërlMiy benzine Kies de soort die bij Uw auto hoort Opdooi valt wel mee Maximum snelheden ingesteld Sportnieuws VOETBAL ZATERDAG 9 MAART 1963 T* DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 KANAAL VAN TERNEUZEN Scheepvaartbeweging op liet kanaal Terneuzen—Gent gedu rende de maand februari. ZEEVAART Aantal B.R.T. Geschut opvaart 318 307.993 Geschut afvaart 330 313.042 Gelost of geladen te: Terneuzen 57 47.215 Terneuzen rede 9 79.576 Sluiskil 29 36.354 Sas van Gent 17 12.893 BINNENVAART Opvaart Aantal Ton Motorschepen 469 253.489 Sleepschepen 43 65.490 Sleepboten enz. 182 10.619 Afvaart Motorschepen 538 ?82.185 Sleepschepen 51 "76.474 Sleepboten enz. 178 9.812 Gelost of geladen te: Terneuzen 199 83.495 Terneuzen rede 44 63.898 Sluiskil 94 58.567 Sas van Gent 48 10.636 DUIVELAND MAG GEEN NIEUW GEMEENTEHUIS BOUWEN De gemeente Duiveland, die is ontstaan door samenvoeging van de gemeenten Oosterland, Nieu- werkerk en Ouwerkerk, heeft de mededeling ontvangen, dat haar aanvraag om vergunning voor de bouw van een nieuw gemeente huis voorlopig niet zal worden in gewilligd. De bouwcapaciteit moet voor de woningbouw wor den gebruikt, zo hebben de auto riteiten het gemeentebestuur laten weten. Bij deze beslissing van de auto riteiten heeft vermoedelijk ook een rol gespeeld de omstandig heid, dat een nieuw gemeente huis voor deze gemeente nu niet direct noodzakelijk moet worden geacht, omdat er al een gemeen tehuis, goed geoutilleerd en uit stekend aan zijn doel beantwoor dend, aanwezig is. Dit is namelijk het gemeentehuis van de voor malige gemeente Oosterland, dat deze gemeente bij de samenvoe ging meebracht. De gemeente raad van Duiveland, die voor het merendeel uit Nieuwerkerkers bestaat, wilde echter met het ge meentehuis van Oosterland geen genoegen nemen en meende, dat er in Nieuwerkerk een nieuw ge meentehuis zou moeten komen omdat Nieuwerkerk het centrum van Duiveland zou moeten vor men. WERELDFESTIVAL CIRCUS ALTHOFF TE ANTWERPEN Donderdagavond reed een bus van de Z. V. T. M. naar het Sportpaleis te Antwerpen met bezoekers voor de eerste voor stelling, die het vermaarde circus Franz Althoff daar gaf. Zoals gewoonlijk bleek ook nu weer, dat de organisatie tot bijwo ning van dit evenement bij de Z. V. T. M. in goede handen: men was tijdig aanwezig en kon op goede plaatsen van de voorstel ling genieten. Nu genoten is er wèl van dit formidabel schouwspel met zijn 350 dieren, 300 artisten en 46 nummers dat door de directie werd aangekondigd als een on vergelijkelijk spektakel. Het pro gramma in onderdelen te be- bespreken, zou te veel plaats ruimte vergen. Om met enkele losse grepen te volstaan: de entrée met de Romeinse wagen rennen was een spectaculaire prestatie, die voor wat volgen zou een belofte inhield. Er was een exotisch aandoend défilé van bereden kamelen, olifanten en paarden, welke als sluitstuk een vrouwelijke fakir re zien gaf die krokodillen en slangen bezwoer, De costumering van de artis ten was hierbij in Oosterse trant en ook in vele andere nummers subliem en sterk geaccentueerd door de kleurrijke belichting. Met brandende fakkels jong leerden ruiters in een voor het overige volkomen duistere ruim te van paard tot paard. Een bij zonder nummer was ook de zee- leeuwen-dressuur, waarin, naar we konden waarnemen, onver moede mogelijkheden schuilen. Bij de klassieke hogeschool •waren het ook weer de costuums van ruiters en amazones, die door hun pracht opvielen. Aan paarden ontbreekt het trouwens in circus Althoff niet: directeur Franz liet er op een gegeven moment 60 tegelijk in de piste optreden. Sensationeel en romantisch was de cowboy-show en lucht acrobaten met een vliegtuig en motorrijwiel hielden evenzeer de spanning op peil. Tussen alle nummers vertoonden clowns hun grappen en grollen, zodat het programma geen minuut onder broken werd. De Z. V. T. M. laat bij voldoen de deelname hedenavond bussen rijden naar dit circusfestival en verder op 15, 16, 22 en 23 maart. Het uinieke schouwspel is een be zoek overwaard. TERNEUZEN Kandidaats-examen civielingeiiieiir. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het kandi- iaats-examen civielingenieur de heer P. C. Mazure, alhier. Nieuwe schilderszaak geopend. Blijkens een advertentie elders in ons blad, opent vandaag de lieer M. de Schrijver zijn nieuwe schilderszaak in de Dijkstraat no. 31. Gisternamiddag hield de heer De Schrijver te zijnen huize een receptie voor de zakenrela ties. Van deze gelegenheid maak ten velen gebruik de eigenaar geluk te wensen met deze ope ning. Voor verschillende bestu ren van scholen en dergelijke is ook in Terneuzen de heer De Schrijver lang geen onbekende. Hij had reeds verschillende scho len onder handen en is hem ook het schilderwerk van het nieuwe protestantse bejaardentehuis op gedragen, terwijl, zodra dit mo gelijk is, ook het schilderwerk aan het nieuwe zwembad door hem wordt uitgevoerd. Zijn er dus reeds genoeg aan nemers, die voor dergelijke ob jecten genoeg vertrouwen in de heer De Schrijver stellen, wij zijn er van overtuigd dat dit ook al heel spoedig het geval zal zijn met particulieren, die ook voor de afdeling behangselpapieren een ruime keuze zullen aantreffen. De heer De Schrijver is uit zonderlijk ruim gesorteerd in alles wat „het schilderen" be treft. Zeer veel aandacht wordt besteed aan de „Histor"-produk- ten speciaal bestemd voor de „Zelf -schilders". Het interieur van de zaak -s zeer aantrekkelijk en een dorado voor de „Zelf-schilders", die met de deskundige adviezen van de heer De Schrijver veilig kunnen Werken. Geslaagde ouderavond van Landbouwhuishoudschool „De Leeuwtjes." De Landbouwhuishoudschool „De Leeuwtjes" heeft in de kan tine van de U.T.S. een ouder avond belegd, waarop met vol doening kan worden teruggezien. De directrice, mej. Van Melde- ghem, kon hier behalve vele moeders, ook vaders van leerlin gen verwelkomen. Uiteraard was de Commissie van Toezicht en het voltallig leerkrachtencorps aanwezig. Het onderwerp dat voor deze avond op het programma stond rechtvaardigde dan ook zeker mede de belangstelling der va ders: mej. J. S. Jurry, beroeps keuze-adviseuse bij het Gewes telijk Arbeidsbureau alhier, sprak over de beroepskeuzemo gelijkheden die de meisjes heb ben na het behalen van het diplo ma van de Landbouwhuishoud school. Er zijn op deze school twee primaire klassen, een assis tentenklas en een vormingsklas. Voor het volgen van deze laatste is een U. L. O.-diploma een ver eiste. Mej. Jurry begon haar inlei ding met een kort historisch overzicht over de beroepskeuze, deze was vroeger in verband met het geringe aantal beroepen zeer beperkt Bij de beroeps keuze hebben ook de ouders een taak; verder spreken hier tal van faktoren zoals: karakter- en lichamelijke eigenschappen, de berooepswensen van het kind zelf en de invloed van het gezin een woordje mee, om die taak te bepalen. De mogelijkheden na het doorlopen der verschillende klassen van de huishoudschool werden door mej. Jurry afzon derlijk behandeld. Aanbevelens waard is in ieder geval, een meisje na de primaire opleiding nog 1 jaar de assistentenklas te laten volgen, omdat zij dan meestal pas 14 jaar is. De studie mogelijkheden na de assisten tenklas zijn o.a. die voor inrich tingsassistente, welke een goede basis vormt voor verpleegster en kinderverzorgster. Na de vor mingsklas is er de mogelijkheid verder te studeren tot diëtiste en lerares bij het nijverheidsonder wijs en huishoudkundige. Natuurlijk zijn er ook voor deze meisjes nog diverse mogelijk heden, daar zij in het bezit zijn van een U. L. O.-diploma. Er was na deze inleiding een pauze, waarna men vragen aan de inleidster kon stellen. Hierna werd opnieuw gepauzeerd en werd er op ongedwongen wijze met mej. Jurry en de leerkrach ten over diverse zaken, door verschillende ouders gesproken. De directrice vertoonde hierna mooie kleurendia's over de school en de leerlingen. AXEL 60-jarig Huwelijksfeest op de Magrette. In het buurtschap Magrette hopen woensdag 13 maart het echtpaar Pieter Brandes en Ca- tharina Adriana Bakker hun 60- jarig huwelijksfeest te herdenken. Hoewel wij zeer vriendelijk in hun eenvoudige, maar smaakvol ingerichte woning weiden ont vangen, kostte het toch wel moeite om toestemming te krij gen om hierover iets in ons streekblad te schrijven. Maar al pratende met deze vriendelijke en nog goed bij de tijd zijnde oudjes, kwamen zij dan toch los om iets te vertellen over hun tijd, rijk aan mooie gebeurteis- sen, waarvoor beiden zo dank baar zijn, dat zij dit alles samen hebben mogen beleven. 13 maart 1903 waren Pieter en Catharina beiden bijna 24 jaar, toen zij voor de ambtenaar van de burgerlijke stand verschenen. Uit dit huwelijk werden negen kinderen geboren, zes jongens en drie meisjes, die allen getrouwd zijn en nog allen leven. Het dia manten echtpaar, dat 33 klein kinderen heeft, kan met dank baarheid ook hierop terugzien, omdat al hun kinderen goed hun weg in de maatschappij hebben gevonden. In 1912 hebben zij het land van Axel verlaten om gedurende 33 jaar op Noord-Beveland te gaan wonen om in de landbouw werk zaam te zijn. Dit eiland hebben zij in de win ter van 1944-'45 onder zeer bij rondere en moeilijke omstandig heden verlaten, omdat het niet uitgesloten werd geacht, dat de toen nog op Schouwen aanwezi ge Duitsers nog eens terug zou den komen en het echtpaar Brandes represailles te vrezen hadden voor daden, welke één hunner zonen, als ondergrondse werker, in het belang van ons vaderland had verricht. Zo al pratende passeerden on gemerkt hun kinderen de revue. De oudste zoon is in 1930 naar Canada gegaan en de andere broers zijn hem later gevolgd. Deze oudste zoen is sindsdien niet meer in Nederland geweest, maar men hoopt, dat hij aan staande zomer, na 33 jaar, zijn ouders zal bezoeken. Met trots vertellen zij van een andere zoon, die een eigen be drijf heeft in landbouwmachines in Brits Columbia. De echtgenote van de hear Brandes, die ons te kennen gaf, dat van hun beiden geen foto bij dit artikel mocht worden ge plaatst, toont met zekere trots een Canadese krant, waarin deze zoon als bedrijfsleider met zijn zaak staat afgebeeld. Beiden zijn uiterst dankbaar voor de ontvangen zegeningen tijdens hun leven. De vrouw is zeer goed ter been en ter spra ke. Haar man is sinds zijn 55e jaar invalide, tengevolge van een hartziekte. Zij leven zeer tevreden in de Magrette en zijn dankbaar voor de ondervonden weldaden in hun leven en over de vriendschap, die zij van de buren genieten. Zij hopen woensdag 13 maart met hun kinderen bijeen te zijn, terwijl de kleinkinderen de ande re dag worden verwacht omdat hun woning te klein is om allen tegelijk te ontvangen en boven dien vanwege de drukte, waar zij toch wel wat tegen opzien. Wij hopen dat het voor het diamanten echtpaar en de ver dere familie een mooie dag zal zijn en voegen onze hartelijke gelukwensen bij de vele die zij ongewijfeld op deze gelukkige dag zullen ontvangen. Ouderavond Kleuterschool „Roodkapje." Vrijdagavond werd in het speellokaal van de kleuterschool „Roodkapje" de ouderavond van deze school gehouden. Daar de voorzitter wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, nam de heer K. van Drongelen de leiding op zich. Na een al gemene verwelkoming der aan wezigen, richtte hij een bijzon der woord van welkom tot mej. Terwisse, diëtiste van het Voor lichtingsbureau voor de voe ding; de heer J. Blok, hoofd van de openbare lagere school, en tot de gemeente-secretaris, de heer P. G. van den Bosse, als vertegenwoordiger van het ge meentebestuur. De secretaris van de oudercom missie, de heer J. L. Wiskerke, die de notulen en het jaarverslag uitbracht, zag deze onder dank betuiging van de waarnemend voorzitter, onveranderd goedge keurd. Mevr. De Graaf verklaarde na mens de financiële commissie, dat zowel de kas als de daarmede verband houdende bescheiden in orde waren bevonden. Hierna volgde het financieel verslag van de penningmeeste res mevr. Pot-Esselbrugge, welk verslag eveneens met een harte lijk woord van dank onveranderd werd goedgekeurd. Het volgende punt van de agenda was de bestuursverkie zing van de periodiek aftreden de leden, mevr. Pot-Esselbrugge, en de heren K. van Drongelen en J. L. Wiskerke, die herkiesbaar waren. Bij acclamatie werden zij her kozen. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. In de pauze die nu volgde werd een kopje koffie aangeboden en was er gelegenheid tot het be zichtigen van het werk der kin deren en eventueel om vragen te stellen aan de kleuterleidsters. Na de pauze werd het woord verleend aan mej. Terwisse, die een zeer interessante lezing hield over het onderwerp „Onze voeding en die van onze kinde ren". Met voorbeelden op het bord liet spreekster zien hoeveel voe dingswaarde in diverse soorten voedsel zit. Na de lezing werd de kleuren film „Lofzang op de Zuivel" vertoond, waarna door mej. Ter wisse gelegenheid gaf tot het stellen van vragen, waarvan een ruim gebruik werd gemaald, welke vragen vlot werden beant woord. De lteer K. van Drongelen dankte in izijn sluitingswoord me.j Terwissen hartelijk voor haar leerzame lezing en de heer Maljaars, die bij het vertonen van de film behulpzaam was. Het was, zoals de wnd. voor zitter terecht zei, voor alle aan wezigen een gezellige en leer zame avond, waarop met genoe gen kan worden terug gezien. Over het algemeen valt het met de invloed van de gevreesde opdooi op de wegen wel mee, althans op de doorgaande ver bindingen. Wel zijn veel tertiai re wegen in poldergebieden, oude ontginningen en stroom gebieden van riviertjes in het oosten des lands voor verkeer sloten. De daar in de buurt lo- gesloten of alleen berijdbaar met zeer lage maximum snel heden. Nu het wegen-verkeersregle ment gewijzigd is, kan de po litie scherp optreden tegen over treders van maximum snel heden, die voor noodgevallen worden ingesteld. De lagere weg- beheerders houden de hun toe vertrouwde rijbanen angstvallig in de gaten, om niet met gaten en daarmee met de brokken te blijven zitten. De „opdooi" ont staat, omdat de ondergrond van vele oude en tertiaire wegen on voldoende water doorlaat en af voert, waardoor zich een weke brij onder het wegdek vormt. Modernere wegen zijn over het algemeen van goc.ri onderlagen (zand of gestabiliseerd zand bijv.) voorzien, waardoor het water over het algemeen goed kan wegkomen. Bij de rijkswaterstaat neigt men naar de opvatting, dat de schade door opdooi aan rijks wegen wel mee zal vallen. Een gat in de middenbaan bij Ypen- burg van de verbinding Den HaagRotterdam wordt met man en macht hersteld. Daar is een tijdelijke snelheidsbeperking ingesteld. In de provincie Groningen worden bij Grijpskerk dergelijke moeilijkheden ondervonden, in Utrecht bij de rondweg rond de provinciale hoofdstad en bij Ab coude, in Noord-Brabant bij Maarheeze, in Limburg bij Lin- ne onder Sittard, bij Nieuwstad, Weert en Heerlen. Doorgaans blijven de malheurs beperkt van enige meters tot enkele tiental len meters. De nieuwe mogelijk heid om snelheid te beperken blijkt een duchtig wapen om verdere schaden speciaal toege bracht door zwaar verkeer, te verijdelen. Van concentraties van opdooi kan men bezwaarlijk spreken. In Gelderland en Overijssel kampt men met moeilijkheden op de verbindig RuurlooWin terswijk, die voor een deel voor zwaar verkeer is gesloten. Ook zijn er moeilijkheden op de weg Zutphen—Deventer en op het traject DeventerHolthen, Van het laatste wegdeel is ongeveer 5 km voor zwaar verkeer afge sloten. De daar in de buurt lo pende zijwegen zijn ook geheel of gedeeltelijk afgesloten. De weg Apeldoorn—Arnhem ver toont zóveel gaten, dat de A. N. W. B. vrachtauto- en autobe stuurders adviseert deze weg te vermijden. In de Hollanden is het vooral de doorgaande verbinding Heem- stede-Aalsmeer-Hilversum, waar zich moeilijkheden voordoen, o.a. bij Mijdrecht (over 500 m 20 km/u) en bij Hoofddorp (50 km/u). In het Utrechtse, in de buurt van de Lage Vuurse, is hier en daar tot afsluiting over gegaan. In de provincie Gronin gen zijn vele tertiaire wegen dicht of voor zwaar verkeer ge sloten. De vrij belangrijke ver binding Stadskanaal-Nieuwe- pekela-Ommelanderwijk is ge heel gesloten. In Drente schij nen de moeilijkheden in de vrij drassige streek van Coevorden het grootste te zijn. In Limburg is de verbindin" Heerlen-Maas- bracht over 4 n zeer slecht en de weg Ec -Koningsbosch- Heerlen voor zwaar verkeer af gesloten. Op het traject Affer- den-Venlo is een snelheidsbe perking van 15 km ingesteld. In de Betuwe worden aanzien lijke moeilijkheden ondervon den evenals in sommige delen van Zeeland, waar bijv. de weg IJzendijke-Phiiippine voor zwaar verkeer is afgesloten. Bij de opdooidienst van de A.N.W.B. en de rijkswaterstaat waren vrijdagmiddag de moei lijkheden op de voornaamste verbindingen vrij nauwkeurig bekend. Men had niet de indruk, dat de situatie ernstiger /af worden. Tot dusverre is het niet nodig geoordeeld om de Afsluit dijk voor het verkeer te strem men. Men acht, behoudens voor het melkvervoer, de vervoers- moeilijkheden voor het bedrijfs leven niet van bijzondere om vang. Ook in ons land: 80 km BINNEN 20 UUR Twaalf leden van de weten schappelijke staf van het la boratorium voor organische scheikunde aan de universi teit van Amsterdam zullen naar Amerikaans voorbeeld een mars van 80 km binnen 20 uur maken. Gisteravond om negen uur zijn zij vertrok ken van Kralingseveer Rot terdam en marcheren via Gouda, Alphen aan de Rijn, Uithoorn en zo naar Amster dam waar zij hedenavond om streeks 5 uur bij de Berlage- brug hopen te arriveren. Afwerking Afdelingscompetitie In verband met de langdurige vorstperiode en de daardoor ont stane ernstige vertraging in de afwerking van de zondagcompe titie van de afdeling Zeeland zal onder geen enkel beding uitstel tot het spelen van een vastge stelde competitiewedstrijd kun nen worden verleend. Verzoeken, om welke reden dan ook, kunnen achterwege blijven omdat de competitieleider deze zonder meer terzijde moet leggen. De aandacht wordt er voorts op ge vestigd dat op alle beschikbare dagen een volledig competitie programma zal worden vastge steld zoals b.v. 2e Paasdag, He melvaartsdag, 2e Pinksterdag, zondagen waarop interlandwed strijden worden gespeeld enz. OOSTBURG Benoemingen bü Waterschap Bij Kon. Besluit zijn benoemd tot gezworene van het water schap Het Vrije van Sluis de he ren A. J. Cambier te Breskens, uiterlijk tot het einde van het zit tingsjaar waarin hij 70 jaar zal zijn geworden, en R. E. A. de Badts te Schoondijke. VOGELWAARDE Benoemd. Tot leerling-ambtenaar ter secretarie van Vogelwaarde is benoemd de heer G. Serrarens te Stoppeldijk. Tot typiste*telefo- niste ter secretarie is benoemd mej. M. de Schepper te Stoppel dijk, Geen uitstel van Nederland—Frankrijk De Franse voetbalbond heeft donderdagavond in Parijs be kendgemaakt dat hij het voor stel van de K.N.V.B. om de in terland NederlandFrankrijk, die 17 april in Rotterdam moet worden gespeeld, een week uit te stellen, niet kan aanvaarden. Het Franse elftal zou dan in een termijn van nauwelijks vier dagen twee interlandwedstrijden moeten spelen. Voor zondag 28 april is namelijk de wedstrijd FrankrijkBrazilië al vastge legd. Het was het A.N.P. donder- daagvond niet mogelijk bij de K.N.V.B. bevestiging van dit be- nissen .waarvoor zij zo dankbaar richt te krijgen. De Frans-Braziliaanse kreeftenoorlog Zes Franse vissersboten die bij de Braziliaanse kust kreeften vis sen, hebben geen toestemming gekregen de Braziliaanse haven Recife binnen te lopen om water en andere voorraden in te ne men. De commandant van het be trokken marinedistrict, admiraal Arnaldo Toscano, liet de vissers weten, dat zij beter de Atlanti sche Oceaan konden oversteken, vóórdat zij helemaal door hun voorraden heen zouden zijn. Naar verluidt zijn de schepen, die zich 110 mijl uit de kust be vinden, gevaarlijk ver door haar watervoorraad heen. Zoals gemeld bestaat er een conflict tussen Brazilië en Frank rijk over de kreeftenvangst onder de Braziliaanse kust. De Brazilia nen menen dat de Franse vissers hiermee in strijd handelen met de in 1958 in Genève vastgestelde zeerechtconventie. Frankrijk is echter van oordeel, dat kreeften kunnen lopen en dat zij bijgevolg niet eigendom zijn van het kust land, zoals dat men oesters wel het geval is. Het geschil werd acuut toen de Braziliaanse marine drie Franse vissersboten aanhield. Later wer den deze vrijgelaten, maar Brazi liaanse korvetten verhinderden, volgens berichten van Franse zij de, de Franse treilers binnen een afstand van 60 mijl van de kust te komen. Afbetalingszaken namen aanzienlijk toe De omzetten van de particulie re geldschietersbanken en han delsbanken (persoonlijke lenin gen) hebben in het derde kwar taal van 1962 een zeer sterke stij ging vertoond ten opzichte van het overeenkomstige kwartaal van 1961. De percentages van de stijging zijn resp. 29 en 56 pro cent, Ook de kredietverlening van gemeentelijke volkskrediet banken is belangrijk toegenomen. De stijging bedraagt hier 17 pro cent. De omzetten van betaal- zegelkassen en die van financie ringsmaatschappijen zijn omhoog gegaan met resp. 10 en 15 pro cent. Postorderbedrijven en groot, winkelbedrijven zagen hun afbe- talingsomzetten met resp. 26 en 1 procent achteruit gaan. Voor de groep overige detailhandela ren is een toeneming geconsta teerd van 10 procent. Deze gege vens heeft de staatssecretaris van Economische Zaken, drs F. J. W. Gijzeis, verstrekt in een brief aan de Tweede Kamer. Heath slaat voorstel tot spoedige samenkomst met De Gaulle af De Britse onder-minister van Buitenlandse Zaken, Edward Heath, heeft een suggestie om te pogen spoedig een samenkomst met president De Gaulle van Frankrijk te regelen, vierkant van de hand gewezen. De suggestie is in het Lager huis gedaan door een lid van de Labouroppositie, William War- boy, die de nadruk had gelegd op goede betrekkingen in de toe komst tussen Engeland en Frankrijk na het mislukken van de Brusselse onderhandelingen over Engfelands lidmaatschap van de E.E.G., waarbij Heath de lei der was van de Britse delegatie. In een schriftelijk antwoord heeft Heath op de suggestie van Warboy kort en bondig: „No sir" geantwoord. Deze auto wordt voornamelijk in de stad gebruikLVeei korte ritten, sommige van hooguit enkele honderden meters. En deze auto zit dag aan dag op de buitenweg. Grote afstanden-aan-éên-stuk zijn meer regel dan uitzondering. Zelfde merk auto, zelfde type en bouwjaar. en tóch verschillend! Waarom? Elke auto rijdt onder andere omstandigheden. Aan elke motor worden andere eisen gesteld. Elke automobilist heeft zijn eigen rijstijl. Gevolg: iedere motor ontwikkelt, zich anders. Daarom bij de BP pomp: 5 verschillende soorten benzine, om uw motor de juiste voeding te gevenom u plezieriger en economischer te laten rijden. Probeer het zelf. Na twee- of driemaal tanken bij een BP pomp weet u het: nu krijgt mijn motorde 'individuele voeding' die hij nodig heeft! Benzine? Kies zelf uit: BP benzine - BP Super Mix BS-BP Super Mix 59- BP Super Mix 75-BP Super.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3