PROVINCIAAL NIEUWS SKODA'63 VERKWIK- Het voorlopig ontwerp van het nieuwe stadhuis van Terneuzen Maatregelen in verband met opdooi Drie kinderen gestikt in koelkast Sportnieuws De gemeenteraad van Terneuzen verleende zijn goedkeuring aan plan voor een nieuw raadhuis Kerkdiensten VOETBAL de natuurzuivere VRIJDAG 8 MAART 1963 DE VRIJE ZEEUW Pag. WAARSCHUWING VOOR HET VRACHTVERKEER In verband met de opdooi is' aan het vrachtverkeer op de grote voorrangsweg St. Anna- polder via Zaamslag naar de rijksweg Hulst—Perkpolder een beperking van de asdruk opgelegd, en staat zowel te St. Anna op de provinciale weg als te TerhoJe een waarschuwings bord waarbij het verboden is deze voorrangsweg te berijden met voertuigen, welke een asdruk hebben zwaarder dan 1,2 ton. De weg Zaamslag—Axel, te Magrette aansluitende op de provinciale weg Terneuzen— Axel, is tijdelijk geheel voor het verkeer met voertuigen afgeslo ten. Ondanks deze maatregelen ter bescherming van de wegen is gebleken dat vele bestuurders van voertuigen de geplaatste verkeersborden niet opmerken, of zich hiervan niets aantrekken, hetgeen voor hen uitloopt op een proces-verbaal, welke gisteren van de vroege morgen tot de late avond aan de lopende band werd uitgereikt. TERNEUZEN Vergadering Vrouwenbond N.V.V. Het was een onderwerp, dat de vele aanwezige huisvrouwen, die op de vergadering van de Vrouwenbond van het N.V.V. in café „De Vriendschap" aan wezig waren, interesseerde en waarover door de heer C. Hoek uit Goes gesproken werd, n.I. „consumentenvraagstukken". Is de klant nog koning, zoals zo vaak nog wordt beweerd? De heer Hoek betwijfelde, of deze vraag bevestigend kon beant woord worden. In het begin van de 19e eeuw, toen de koopkracht van de massa beperkt was tot de elementaire levensbehoeften, kon nog worden beweerd, dat de consument het, wat de keuze be treft, voor het zeggen had, doch hoe paradoxaal dit ook moge klinken juist door de techni sche ontwikkeling, waardoor men is aangeland bij de massa-pro- duktie, is hier geen sprake meer van. Reden hiervan is, omdat de consument in vele gevallen niet meer tot beoordeling van een artikel in staat is. De heer Hoek besprak in ver band hiermede de Amerikaanse en de Nederlandse reclameme thoden, en waarschuwde aan de hand van voorbeelden tegen mis leidende reclame. Bij beoordeling van prijs en kwaliteit kunnen het consumenten-contactorgaan en de Nederlandse consumenten bond nuttig werk verrichten. Van beide ötgénen is het N. V. V. lid en kan dus klachten van indivi duele leden door deze instantie laten behandelen. De vertikale prijsbinding laat geen mogelijk heid open om concurrentie te voeren, en het N.V.V. neemt hiertegen stelling. Kopen op af betaling, kan in bepaalde geval len goed verantwoord en zelfs geboden zijn, doch als men dit doet, is het raadzaam hierbij een gemeentelijke volkscredietbank in te schakelen. Spreker behan delde verder nog enkele uitwas sen van de huis-aan-huis colpor tage. In vele gevallen is de con sument de dupe van deze ver koopmethoden. De heer Hoek aviseerde zijn gehoor: „koop liever in de bonafide zaken in uw eigen vertrouwde omgeving." Wji moeten trachten te komen tot-één grote consumentenorga nisatie, opdat er geen versnippe ring van krachten op dit gebied meer plaats vindt. Het is één der taken van de vakbeweging de belangen van de consument in het oog te houden en als het moet te beschermen. Zoals te verwachten was, kwa men op deze inleiding heel wat vragen naar voren, waaruit viel te constateren, dat het door de heer Hoek behandelde vraagstuk nog lang niet van alle kanten bekeken was. Met dank aan de inleider sloot de voorzitster deze vergadering. OVERSTROMINGEN Niet alleen het ijs op de Ber- kel en de Slinge, maar ijsforma- tie in vrijwel alle beken en ri viertjes in Oost-Gelderland wor den op het ogenblik met behulp van springstoffen verwijderd. „Springploegen" van de 480e-ge- niegroep zijn daarmee bezig. Op talrijke plaatsen onder meer bij Varsseveld, Winterswijk, Aal ten, Ruurlo en Groenlo is de situatie gisteren kritiek geweest. Enkele honderden hectaren bouwland zijn door het water overstroomd. Een gebied tussen Groenlo en Ruurlo is het meest door wateroverlast getroffen. Aanslag op oud-president Frondizi? In Buenos Aires en in La Pla ta doet hardnekkig -het gerucht de ronde, dat verscheidene leden van het leger en de marine, als mede enkele burgers zouden zijn aangehouden, omdat zij een aan slag op de Argentijnse oud-presi dent Arturo Frondizi zouden heb ben willen plegen. Naar verluidt zou de bewaking van de ex-president, die zondag naar San Carlos de Bariloche, op .1.500 km ten zuid-westen van Buenos Aires, werd overgebracht, zijn verstrekt. De minister van Binnenlandse dien heeft desgevraagd ver klaard, dat er geen arrestaties waren yerricht. AXEL Tragisch verkeersongeluk. Gisteravond .te kwart vóór zeven heeft op de buurtschap Spui een verkeersongeval plaats gehad, waarbij het 9 jarig zoon tje van de familie Donze het leven heeft verloren.' Enige kinderen waren aldaar op de provinciale weg aan het spelen, toen een Duitse vracht auto in de richting Terneuzen kwam aangereden. Plotseling stak het knaapje de rijweg over waardoor een aanrijding onver mijdelijk was. Nadat dokter Kals de eerste hulp had verleend, werd het knaapje in zorgwekkende toe stand naar het Juliana-zieken- huis te Terneuzen vervoerd, al waar hij nog dezelfde avond te ongeveer half tien aan de be komen verwondingen is over leden. ZAAMSLAG Ontspanning smïddag Bond Ouden van Dagen. De afdeling Zaamslag van de Bond Ouden van Dagen hield in het Verenigingsgebouw een ont spanningsmiddag, welke zeer druk bezocht was en o.m. ook werd bijgewoond door de leden van de gemeenteraad de heren H. de Feijter en Jae. van Hoeve, en door de gemeentesecretaris de heer J. W. Kusee, de wijkver pleegster zuster Beukelman, een afgevaardigde van de afdeling Terneuzen van de Bond, en de heer B. J. Koole, tweede voor zitter van het rayon Zeeland van de Algemene Bond van Bejaar den. Nadat de voorzitter, de heer C. Herrebout, de aanwezigen had verwelkomd, deelde hij mede dat de afd. Zaamslag thans 164 le den telt. Hij betuigde zijn dank aan het gemeentebestuur voor de steun die de plaatselijke afdeling van haar ondervindt. Gedurende het afgelopen jaar overleden zes ledep, waarvoor een minuut stilte in acht werd genomen. Daar nog vele bejaarden geen lid van de aid. Zaamslag zijn hoopte de voorzitter dat in 1963 ieder lid een nieuw lid zal aan werven, want hoe sterker de Bond is, hoe meer bereikt zal kunnen worden. De penningmeester, de heer A. Leenhouts, die vanaf de oprich ting deze functie vervulde, heeft in verband met zijn leeftijd ge meend deze functie te moeten neerleggen, evenais de oud-voor zitter de heer J. C. Kaijser. Hun werd door de voorzitter dank gebracht voor het vele werk dat zij gedurende zovele jaren voor de afdeling hebben verricht. Hierna hield de heer Koster een rede, waarin hij. liet uitko men wat de Algemene Bond van Bejaarden In de loop der jaren heeft bereikt. In Zeeland telt de Bond 7000 leden en in geheel Nederland 85.000, hetgeen veel hoger diende te zijn. Wijzende op de strenge winter, schonk hij aandacht aan hen, die uitsluitend A. O. W. ontvangen en genood zaakt zijn een beroep te doen op steun van Sociale Zaken. Gehoopt wordt op de indie'- ning van het wetsontwerp „Alge mene Bijstand" door minister Klompé. Nadat spreker nog op enige in terne aangelegenheden had ge wezen, betuigde de voorzitter de heer Koole de dank der verga dering. Alvorens de heer Joh. de Vries uit Terneuzen enige kleuren dia's uit de omgeving van Ter neuzen en Zaamslag, door hem tijdens de winter opgenomen, had vertoond, werd een koffie maaltijd aangeboden, terwijl een geslaagde verloting werd gehou den. Hierna was 't woord aan de heer De Vries, die op de hem bekende wijze verhaalde over Zeeuws- Vlaamse spookgeschiedenissen in het verleden, waarover alle aan wezigen zich kostelijk hebben ge amuseerd. DE GUERRILLA IN VENEZUELA De guerrillahaarden in Vene zuela zijn vrijwel geneutrali seerd door de politie en het leger. Er zijn nog slechts enkele opstandelingen over, die in het bergachtige gebied van West- Venezuela zijn omsingeld. Dit heeft woensdag kolonel Gonzalo Murillo van de staf van 't leger verklaard. De verspreide guerrillastrij ders leveren volgens hem geen gevaar meer op voor de stabili teit van het huidige bewind. Tot dusver waren 135 opstandelin gen aangehouden, voornamelijk studenten. Kolonel Murillo voeg de hieraan toe, dat de guerril- leros slechts weinig steun on dervonden van dé boeren in de streken waar zij opereren. OMDAT SKODA LANGER MEEGAAT DOOR UITZONDERLIJKE DEGELIJKHEID een veilige keuze Skoda Octavia Geheèl compleet - 5250,- H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN TEL. (01717) 2010 DEALER: Garage C. M. G. CAPPENDIJK, Axelsestraat 174, Terneuzen, tel. 2030 In de openbare raadsvergade ring van gisteravond hebben de ontwerpers van het raadhuis voor de gemeente Terneuzen, de heren prof. ir. Van de Broek en Bakëma, van het gelijknamige architectenbureau te Rotterdam, een uiteenzetting gegeven over de plannen die zij hebben ge vormd over het nieuwe raadhuis. Als inleiding zette ir. Gouwe tor, de stedebouwkundige aspec ten in verband met dit plan uit een. Hieruit bleek al direct dat er een nauw contact tussen de stedebouwkundige en het archi tectenbureau bestaat dat uitein delijk tot een ideale oplossing kan leiden. De heer Gouwetor vertolkte ook de zienswijze der architecten toen hij zei dat het nieuwe raad huis zou gebouwd worden nabij de Oostkolk ongeveer in de om geving van de watertoren. Op deze plaats accentueert het raad huis zijn betekenis in de stad, zo werd hierbij opgemerkt. De vestigingsplaats is als het ware het knooppunt tussen oud en nieuw Terneuzen die in de toekomst zullen worden verbon den door de verlenging van de invalsweg die het verkeer bui tenom Terneuzen zal leggen als de vissershaven zal zijn gedempt. Bovendien zal de aansluiting vanuit het centrum via een voor plein bijna onopgemerkt gaan. Ir. Gouwetor meende dat het profiel van de dijk teveel een blinde muur zou kunnen lijken en wil deze daarom trapsgewijze af laten lopen. Professor ir. Van de Broek en zijn collega de heer Bakema noemden dit voorlopig ontwerp „een krabbel op de kant van de krant". Aan de hand van andere ont werpen (dit architectenbureau geniet een internationale ver maardheid en heeft o.m. op drachten in Duitsland), toonden zij de betekenis van een raad huis in een gemeente. Het ge heel vormt in feite een toren waaraan verschillende „lagen" zijn „opgehangen" Nergens ont moet men trappen van meer dan tien treden. Ongemerkt loopt de ene afdeling in de andere over met trappen van ongeveer zes treden. Zoals de tekeningen dit lieten zien kan Terneuzen een prachtig raadhuis verwachten, als de plannen, zoals men die zich nu voorstelt, kunnen ver wezenlijkt worden. De belangrijkste ruimten zullen twee verdiepingen hoog komen, zodat men dan precies uitzicht op de WesterscheJde zal hebben. Beneden is o.a. ook gedacht aan een expositieruimte waarin men eventueel kunstwerken, plannen en maquettes kan onderbrengen en zodanig geplaatst dat, deze vanaf de buitenzijde van het ge bouw kunnen bezichtigd worden. Als een unieke omstandigheid werd gewezen cp de aanwezig heid van water. Aan de buiten kant de Westerschelde die altijd boeit, aan de binnenzijde de Oostkolk en de Herengracht die de omgeving van het fraaie ge bouw zullen verlevendigen. Hier raakten de architecten bij sommige raadsleden een ge voelig punt. Over het algemeen was men er wel van overtuigd dat water in de nabijheid een belangrijke rol speelt in de en tourage, maar o.a. de heer De Feijter wilde er niet van horen. Hij bleef op het standpunt staan, dat „wij al genoeg water hebben" en men beter doet met parkeer ruimte te scheppen. Zelfs nadat de heer De Vos er op gewezen had dat Terneuzen genoeg parkeerruimte vrij kan maken als dit nodig mocht zijn (Van Steenbergenlaan), en de heer De Meijer een bijna harts tochtelijk pleidooi voor het ge- houd van het „laatste stukje water binnen de stad" had ge houden, bleef hij tegen stemmen. Wethouder De Meijer deed daarbij een dringend beroep op Rijkswaterstaat „dat deze toch zal willen helpen om Terneuzen een levendig rivierfront te geven, waar een belangrijk stuk leven van onze stad ligt". Nadat de voorzitter mr. H. Rijpstra had toegezegd dat er met het parkeerprobleem ern stig rekening zal worden gehou den, vroeg hij de toestemming der raadsleden om op deze weg, met behoud van de waterpar tijen, door te mogen gaan. Op de heer De Feijter na, ver klaarden alle raadsleden zich met het ingediende voorlopig ont werp te kunnen verenigen. Het gebouw krijgt een inhoud ZATERDAG 9 MAART GEREF. GEMEENTE Vlooswi j kstraat) Terneuzen: 6 uur Ds. Ligtenberg van Utrecht. DUKLA VOOR BENFICA TAAIE TEGENSTANDER De Tsjechische legerploeg Du- kla uit Praag heeft de houder van de Europese beker, het Por tugese Benfica, grote tegenstand geboden in de eerste wedstrijd tussen beide ploegen voor de kwartfinales, welke woensdag avond voor 70.000 toeschouwers in Lissabon werd gespeeld. Eerst twee minuten vóór het einde slaagde Coluna, die ook het eer ste doelpunt had gescoord, erin zijn ploeg de overwinning te be zorgen. De Tsjechen, die in een voortreffelijke conditie verkeer den, legden hun tegenstanders in de tweede helft zó'n hoog tempo op, dat de Portugese verdediging nauwelijks tot een adempauze kwam. Steeds weer stuwde de Tsjechische linkshalf Masopust zijn ploeg naar voren, maar schoten van Adamec en Jelinek stuitten af op de vijan delijke afweer. Pas tegen het einde kon Benfica aan de druk ontworstelen en de geweldenaar Coluna, de ziel van de Portugese ploeg, was het, die uit een pass van Eusebio de stand op 21 bracht. Spoedig daarop klonk het eindsignaal en onder minu tenlange ovaties van de wild en thousiaste Portugezen zochten de dodelijk vermoeide, maar verheugde spelers van Benfica de kleedkamer op. Het Tsjechische doelpunt kwam in de 18e minuut van de tweede helft van rechtsbinnen Vacenovsky. van ongeveer 12.500 m3 en een totale vloeroppervlakte van rond 1160 m2. De totale kosten zullen rond 2,5 miljoen gulden bedra gen. Burgemeester mr.-H. Rijpstra hoopte tegen het einde van het jaar de plannen besteksklaar te hebben. „WILT U VAN HET HART VAN UW STAD IETS MOOIS MAKEN OF EEN PAKEERRUIMTE?", vroeg professor ir. Van de Broek gisteravond, toen er in de raadszaal stemmen opgingen om de Oostkolk te doen verdwijnen. Wethouder De Meyer was de sterkste voorstander voor het behoud van „het laatste beetje wa ter" in Terneuzen, dat zijn geboorte en groei aan het water te danken heeft. En er was niet veel fantasie nodig om wethouder De Meijers bedoelingen te begrijpen toen hij zei: „De weerspiegeling van dit indrukwekkend gebouw en zijn prachtige omgeving komt beter in water tot zijn recht dan in de veelkleurige foeilelijke daken van een aantal auto's." Bovendien waarschuwde de heer De Meijer er voor, dat de immense parkeerruimte die som mige raadsleden rond het nieuwe gemeentehuis willen zien, wei eens een verschrikkelijke kale vlakte zon kunnen zyn. Als het nog nodig was raadsleden van de belangrijke rol, die de Oostkolk in het decor gaat spe len, te overtuigen, dan was het pleidooi van de heer De Meijer ruim voldoende. In de Staatscourant van giste ren is een wijziging van het We gen- en Verkeersreglement ver schenen, dat de minister van Ver keer en Waterstaat de bevoegd heid geeft voor wegen en wegge deelten een tijdelijke maximum snelheid in te voeren in verband met het optreden van opdooi. De nu ingetreden verandering in de weersomstandigheden heeft de mogelijkheden voor opdooi bij vergroot. In vele gevallen zal het vergroot. In vele gevallen zal het bepaalde wegen aanmerkelijk zells noodzakelijk zijn de betrok ken weger, vc or het verkeer af te sluiten of tenminste een maxi mumsnelheid aan te houden. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat verzoekt de wegge bruikers mede in him eigen be lang dringend zich aan de voor geschreven maximumsnelheid te houden, teneinde ernstiger onge rief en grotere schade met de daaruit op lange termijn voort vloeiende vertragingen in de af wikkeling van het verkeer te voorkomen. De ANWB verwacht, dat in de komende weken een deel van het wegennet door het opdooiver- schijnsel zal worden getroffen, hetgeen een situatie is die op de ze schaal nog niet eerder in ons land is voorgekomen. De ANWB, die verwacht dat een grote hoeveelheid verkeers beperkende maatregelen zullen De overstromingen in de Ver. Staten In het oosten van de Verenigde Staten doen zich hevige overstro mingen voor die tot dusver aan minstens tien mensen het leven hebben gekost. Enkele duizenden gezinnen moesten uit laaggele gen boerderijen worden geëva cueerd toen de door zware regen val en dooi gezwollen rivieren buiten hun oevers traden. In Noord-Carolina zijn tiental len bruggen weggespoeld. In Alabama woedde woensdag een tornado die voor miljoenen dol lars schade heeft aangericht. Betere weersomstandigheden hebben de overstromingsdi eiging in het oostelijk deel der Verenig de Staten aanzienlijk verminderd. De overstromingen, ontstaan door als gevolg van zware regen val en smeltende sneeuw buiten hun oevers getreden rivieren, hebben in de afgelopen drie da gen twaalf doden geëist, plus een materiële schade van miljoenen dollars. Op sommige plaatsen werd in twee dagen tijds een regenval van 120 mm geregis treerd. In vele gebieden waren de wegen onbegaanbaar, werd de stroomvoorziening afgesneden en moesten tal van scholen, fabrie ken en kantoren worden gesloten. Nabij Norwich, in de staat Con necticut, is woensdagavond nog een dijk doorgebroken, waardoor het centrum van dit 40.000 inwo ners tellende stadje onder water kwam te staan. In een boom wer- den drie kinderen, van wie de oudste omstreeks vier jaar was, bewusteloos aangetroffen. Hun ouders, die thans worden ver mist, hadden ze vermoedelijk daarin gezet om hen buiten het bereik van het water te houden. De toestand van de kindertjes is kritiek. Verder is als gevolg van de overstroming in Norwich in een fabriek een ketel ontploft, waar door minstens vier mensen wer den gewond- Voorts worden nog enige personen vermist Hoeveel, is echter nog niet bekend. worden genomen, heeit besloten de informatiecentrale (nr 070 814381) in te schakelen, die alle voorkomende vragen op het ge bied van toerisme en verkeer ver werkt en telefonisch hierover in lichtingen zal verstrekken. Om zo snel mogelijk over actu ele gegevens te kunnen beschik ken, heeft de ANWB de wegen wacht ingeschakeld, die op de be langrijkste routes over een totale afstand van ongeveer 3000 km zal patrouilleren en haar bevin dingen telefonisch aan de infor matiecentrale zal doorgeven. Daarnaast heeft de ANWB een beroep gedaan op alle wegbeheer- ders van de belangrijkste door gaande routes om gegevens over beperkingen, voorzover deze be trekking hebben op de wegge deelten welke onder hen ressor teren, zo snel mogelijk aan de in formatiecentrale te willen door geven. De ANWB hoopt met een snel le en nauwkeurige berichtgeving over de genomen maatregelen de schade, althans voor het wegver keer, nog enigszins te beperken. -4 De 9-jarige Rudolf van Seeters, zijn 6-jarig broertje Anton en hun 6-jarig- speelkameraadje Jan Groenendaal, allen uit Raams- donkveer, zyn gistermiddag om kwart voor één levenloos aange troffen in een koelkast in de loods van een zeilmakerij en ver bouwer van inrichtingen van vaartuigen. De drie kinderen ble ken te zyn gestikt. Gedrieën zijn de jongens woens dag gaan spelen, maar keerden 's avonds niet terug in hun ouder lijke woningen. Toen de eerste nasporingen geen resultaat had den werd de politie ingeschakeld, die met lantaarns en schijnwer pers het gebied van de haven en de omgeving van de bebouwing afzocht. Tot gisternacht half twee had dit zoeken nog geen re sultaat gehad. Daarop werd be sloten 's morgens hulp iri te roe pen van burgers en militairen. Donderdagmorgen om 8 uur werden opnieuw nasporingen in gezet. Daaraan namen ook 25 militairen uit Keizersveer deel. De moord op een Franse bankier In Parijs wordt een onderzoek ingesteld naar de juistheid van berichten volgens welke de Parij- se bankier Henri Lafond, die woensdag in de voorstad Neuilly is vermoord, door de O.A.S. was bedreigd. Lafond, directeur van een der grote Franse banken, is blijkbaar door een gehuurde moordenaar „terechtgesteld". Een straatveger verklaarde donderdag dat hy de moordenaar eerst buiten het wo ningblok waar Lafond woonde had zien wachten. Hij ging later op een bank zitten tot zijn slacht offer verscheen. Vóórdat hij de bankier in diens auto met kogels doorzeefde vroeg de moordenaar: „U bent toch de heer Henri La fond, nietwaar?" De niets ver moedende Lafond bezegelde zijn lot door „ja" te antwoorden. De moordenaar, een gezette man van omstreeks veertig jaar, die een donkere bril en een ver moedelijk valse baard droeg, vluchtte in een gestolen auto. Het is bekend dat de O.A.S. geld tekort komt.. Volgens som mige berichten is de .oorlogskas" van de O.A.S. tot een zesde van het oorspronkelijke bedrag ver minderd. Systematisch werd in groepen Raamsdonkveer en omgeving uit gekamd. In de loods van de zeilmakerij vonden militairen, die alle hoe ken en gaten nagingen, bij de op geslagen goederen een koelkast, voor inbouw op een salonboot. Zij troffen daarin de lichamen van de drie jongens aan. Dokter Van Tilburg, die snel ter plaatse was, constateerde, dat de jon gens de verstikkingsdood waren gestorven. Nieuwe gevechten tussen Koerden en Irakezen gemeld Het schijnt, dat er een einde is gekomen aan de wapenstilstand, die in Noord-Irak, na de omver werping van de regering-Kassem, een einde had gemaakt aan de strijd tussen Iraakse legereenhe den en leden van de daar wonen de Koerden-stammen, die reeds geruime tijd met de machtheb bers in Bagdad oveifooop liggen. Volgens het te Istanbul ver schijnende dagblad „Hurryet" heeft de leider der Noordiraakse Koerden, sjeik Barzani, zijn troe pen met offensieve oogmerken nieuwe stellingen laten betrek ken in belangrijke sectoren van het door hen beheerste gebied. Volgens de eveneens te Istan bul verschijnende „Milljet" zou zich in het gebied van Mossoel reeds een botsing hebben voorge daan tussen 3.000 Koerden en Iraakse legereenheden. De opstandige Koerden zouden hierbij 600 man hebben verloren. Zij zouden zich echter van 6 vlieg tuigen en 9 tanks der regerings troepen hebben meester gemaakt. De verliezen der regeringstroe pen zijn volgens het blad niet be kend. IN WAK GERAAKTE JONGEN OVERLEDEN In het St. Jan Ziekenhuis ia donderdag de 10-jarige Jan Koele, uit de straat Davis 81 in Zaandam, overleden. De jongen was woensdagmiddag in een wak in het ijs geraakt Hij had ongeveer vier minuten gedeelte lijk onder het ijs gelegen eer hij door omstanders kon worden gered. In bewusteloze toestand werd de Jongen naar het zieken huis overgebracht.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3