Oe Thant over kernstopverdrag Vrije boer moest erf ontruimen Het weer Franse mijnwerkersstaking De K.LIVL-dienst op Djakarta Brief van dankbare Perzen aan Wereldraad van Kerken HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT WOENSDAG 6 MAART 1963 19e Jaargang Nr 5854 Vorberg uitgeleverd Indisch protest Veel mond- en klauwzeer in Ruurlo RAMP OP DE SCHELDE TER SPRAKE IN BELGISCH PARLEMENT Radio De Koek Kerkdienst bij begrafenis Koningin Wilbelmina op grammofoonplaten „Doe Qpen'-actie bracht zes ton op „Djakarta Lloyd neemt doorvoergoederen naar Nederland aan Het Indisch-CHinese grensconflict Voorbode van lente? Ver koudheidsbacillen c ataR? h Protest tegeu optreden van Nederlanders in Antwerpen Franlaaïas «8 aBormesaeats T«ra«aasa Dirêctew-Tïootdpedacteur t. van d» SaMe Redactie. adres; Noordstraat 55—57 Administratieadres: SraidswaJ Telefoon 01150 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal: per maand f 2,per week 48 et. Losse nrs 9 et. DE VRIJE ZEEUW Versehifnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande te Temetreen Advertentieprijs per mm 16 ct: minimum per advertentie f2,40. Rubriek: Kleine Advertenties (géén handels- advertenties!5 regels f 1,10. Tedere regel meer 22 et. Kleine Advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 eent meer. Inzending advertenties te 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. t>e secretaris-generaal van de Ver. Naties, Oe Thant, heeft dinsdagavond in een toespraak tot de economische vereniging van New York gezegd, dat het overleg in Genève over een kernstopverdrag „een rekenspel- letje" is geworden. H(j drong aan op een geven en nemen van bei de kanten opdat spoedig over eenstemming zal worden be reikt over een internationaal verdrag, Oe Thant vroeg, of alle ver worvenheden van de mensheid vernietigd moesten worden „om dat zo weinig mensen in staat «djn aan de mensheid als geheel te denken, in plaats van aan deze of die groepering". Zijn de mensen zo dora, onverdraagzaam en zelfs blind voor de primaire voorwaarden voor zelfbehoud „dat het laatste Wijk van hun vooruitgang de vernietiging van alle leven op onze kleine planeet zal worden?'3, aldus de secreta ris-generaal. „Ik kan niet gelo ven dat dit het einde zal worden. Ik kan me niet voorstellen dat de mensheid zó ontbloot is van gezond verstand dat zij tot uni versele zelfmoord zal overgaan. Wat in deze gespannen tijden vóór alles vereist wordt is de wil tot het vinden van een com- .piomis. In menselijke zaken heeft geen enkele groep voor de volle honderd procent gelijk en een andere in dezelfde mate on gelijk. In de internationale be trekkingen komen zuiver wit en zuiver zwart zeiden voor. Ge woonlijk overheersen verschil lende schakeringen grijs". Oe Thant zei, dat het verloop van de besprekingen in Genève niet van dien aard is dat opti misme gewettigd is, Het is dui delijk, dat de gehele mensheid gevaar loopt. Als het, karakter van dit gevaar onder ogen wordt gezien, is er hoop dat wij het gezamenlijk kunnen afwenden", zo meende de secretaris-gene raal. Over het in korte tijd zelf sta n>- dig worden van vele voormalige koloniën zei Oe Thant, dat, het ontbreken van democratische verschijnselen in de structuur van vele van die landen „som mige oudere leden van de Ver. Naties" verontrust. Men moet volgens hem echter niet de fout maken, de omstandigheden in die landen te vergelijken met die in bijvoorbeeld de Ver. Sta ten of Groot-Brittannië. De toe stand in de nieuwe onafhanke lijke staten is vaak heel anders en gecompliceerder. De Spaanse autoriteiten hebben dinsdag de 58-jarige Reinhold Vorberg, voormalig medewerker van de „euthanasie-professor" Werner Heyde, aan West-Duits- land uitgeleverd. Vorberg werd onder strenge bewaking met een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschap, pij van Barcelona naar Frankfort gebracht. Hij wordt er van beschuldigd tijdens de laatste wereldoorlog medeplichtig te zijn geweest aan de moord op 100.000 zwakzinni gen. Op de vijfde dag van de mijn- werkersstaking in Frankrijk het eerste grote verzet van geor ganiseerde heides tegen de re gering sedert de gehoorie van de vijfde republiek vier jaar geleden is geen ton steenkool gepro duceerd. Er werd negens gewerkt en de enkele mannen dié in mid den-Frankrijk en het Alpenge bied ondergronds gingen zaten met gevouwen armen in de gan gen. De 340.000 mijnwerkers hebben dus de regeringsorder om aan het werk te gaan geheel en al gene- geerd. Toch 'leden zich geen inci denten voor en alles was rustig In de wijngebieden waar slechts enkele bijeenkomsten, van mijn werkers werden gehouden maar geen massa,demonstraties. In Forbach deelde het stakings- comité van Dotharingen mee dat de mijnwerkers onmiddellijk zou den reageren indien er maatrege len tegen hen worden genomen e>t indien zij ermee worden be dreigd. In 'het noorden van het land zeiden stakingsleiders dat het werk niet za1 woren hervat vóórdat de eisen zü« ingewilligd. In het hele land werden syrnpa- thiestakingen van vijftien minu ten gehouden. Zo viel 's morgens in Parijs de stroom korte tijd uit. De métro en de treinen die de voorsteden verbinden stonden een kwartier stil en het persbu reau A.F.P. staakte een kwartier zijn uitzending van nieuws. In kantoren en fabrieken werd het laatste kwartier van de dag niet gewerkt, Er rijn voorlopig nog genoeg kolen maar In sommige gebieden in het noorden van het land is de gasdruk wat lager. De enige mijnwerkers die niet staakten waren degenen die met de veiligheid van de mijnen he iast zijn maai' het stakingscomitê in Forbach liet uitkomen dat zij ook deze ploegen zou terugtrek ken indien de regering met straf maatregelen begint. Een beeld van de staking van mijnwerkers in .Frankrijk. Na een tocht door de stad Douai komen vele mijnwerkers uit het noorden met spandoeken bijeen op de Place Carnet in het cen trum van de stad. De Nederlandse regering heeft de Britse minister van Buiten landse Zaken namens de K.L.M. meegedeeld, dat de luchtverbin- ding tussen Amsterdam en Dja karta zal worden hersteld, waar bij wordt uitgegaan van de si tuatie die bestond vóór 2 decem ber 1957 toen de K.L.M. drie maal per week een tussenlan ding op deze route maakte in Singapore. Deze mededeling is de Britse minister gedaan op 15 februari, zo vernemen wij van de zijde van de K. L. M. Er werd daarbij verzocht te bevestigen, dat van Britse zijde tegen het herstellen van de dienst geen bezwaar bestaat. Een reactie hierop is men nog wachtende. De K.L. M. zal vandaag de Boac Op de hoogte stellen van haar voorgenomen plannen. Zo als bekend werd de driemaal wekelijkse Amsterdam-Djakar- ta-dienst tot de schorsing hier van, via Singapore geleid. Daar na werd de K.L.M. een weke lijks eindpuntdienst op Singa pore toegestaan. Ten aanzien van de frequentie deelt de K.L.M. mede, dat het om technische redenen niet mo gelijk was reeds met ingang van de nieuwe zomerdienstregeling meer dan éénmaal per week via Singapore op Djakarta te v]ie>- gen. Be K.HM. streeft er uiter aard naar de frequentie te ver hogen, zodra dit technisoh mo gelijk en commercieel verant woord is. De Indische regering 'heeft dinsdagmorgen in een nota bij communistisch China geprotes teerd tegen het Chinees-Paki staanse grensverdrag. In de nota wordt opnieuw het Indi sche standpunt uiteengezet dat Indië het verdrag onwettig acht omdat het is gesloten tussen twee partijen die geen grond wettelijke rechten op het be trokken gebied kunnen doen gelden. Premier Nehroe zei dins dag in het Lagerhuis' dat „China door dit verdrag het geschil tus sen Pakistan en Indië over Kasj mier wil gebruiken voor eigen politieke expansie-doeleinden". In de gemeente Ruurlo zijn de laatste twee dagen negen nieu we gevallen van' mond- en klauwzeer geconstateerd,waar- door het totale aantalis ge stegen tot 23. Deze gemeente is thans het gebied in Nederland waar het meeste niond- en klauwzeer heerst. Dinsdag is in de Belgische Kamer van Volksvertegenwoor digers, naar aanleiding van de scheepsramp op de Schelde van de vorige week, waarbij in een aanvaring tussen twee tankers tien personen om het leven zijn gekomen, aangedrongen op het normaliseren van de Schelde. Bij de behandeling van de be groting van openbare werken zei de heer Delwaide, tevens wethouder van Antwerpen voor havenkwesties, dat dringend maatregelen nodig zijn om het toenemende verkeer op de Schel de mogelijk te maken. Hij wees erop. dat. het afgelopen jaar 36.000 zeeschepen de Schelde zijn op- en afgevaren en'dat dit aantal voortdurend toeneemt. Hij gaf toe, dat de bevaar baarheid van de Schelde de laatste jaren wel is verbeterd en dat tankers tot 53.000 ton de Belgische voornaamste havens kunnen bereiken, maar dat de verbeteringen tot dusverre on voldoende zijn. De normalisatie van de Schel de noemde hij een onontbeer lijke aanvulling van de grote zeesluis in Zandvliet, „die haar doel voor een groot deel zou missen indien de Schelde niet voor grote schepen bevaarbaar wordt gemaakt. Noordcteaat 102 - Telefoon 912$ Terneuze» H. M. de Koningin heeft het initiatief genomen' om de ge luidsopnamen van de kerk dienst, gehouden bij de begrafe nis van Koningin Wilhelmina op 8 december 1962 in de Nieu we Kerk te Delft, als historisch document en getuigenis voor het Nederlandse volk een blij vende betekenis te geven. Dit zal geschieden in de vorm van een album met grammo foonplaten tekst. Handelend in de geest van haar moeder wenst de Koningin, dat de baten van deze uitgaven ten goede zullen komen van de Nederlandse Oecumenische Jeugdraad, voor het oecumenisch jongerenwerk in de ruimste zin van het woord. In de eerste plaats zullen de baten worden gebruikt voor het Oecumenisch Jongereneongres 1963 onder auspiën van de Oecumenische Jeugdraad en de Katholieke Jeugdraad, te orga niseren. De aktie „Doe Open", die de Nederlandse jeugd heeft gevoerd om de nood in enkele West- duitse vluchtelingenkampen te lenigen, heeft in totaal ƒ623.450 opgebracht. Het geld werd besteed voor de kampen Ohmstede en Frie- éhichsfeld, waar zich voorname* lijk vluchtelingen uit Polen en het voormalig Letland bevonden. Door de Nederlandse aktie heeft men, de bewoners van de kam pen, die in troosteloze barakken waren ondergebracht, kunnen huisvesten in gerieflijke perma nente huizen. Men besteedde een belangrijk bedrag voor de bouw van een jeugd- en cul tuurcentrum voor de vluchtelin gen uit. Letland. Voorts, stichtte men een werkplaats voor ge handicapte vluchtelingen. Het initiatief voor de aktie „Doe Open" is genomen door de Nederlandse Jeugdgemeenschap. Het. succes van de aktie was zó groot, dat, men nog een bedrag van 100.000 beschikbaar kon stellen voor het werk onder de Algerijnse vluchtelingen in Tu nis en Marokko. In Djakarta is bekendge maakt, dat de Indonesische scheepvaartmaatschappij „Dja karta Lloyd", die eigendom is van de regering, met ingang van dinsdag j.l. doorvoergoederen zal aanpemen naar Nederland in een poging haar doorvoev- diensten uit te breiden tot an dere landen. De president van de maat schappij, Ismojo, heeft dinsdag in een verklaring voor de pers bekendgemaakt, dat de maat schappij vrachten wil accep teren voor Nederland op basis van doorvoer naar havens als Antwerpen en Hamburg. Hij verklaarde, dat met de dienst is begonnen hangende het herstel van de normale diplomatieke betrekkingen tussen Nederland en Indonesië. In de loop van het gewapende grensconflict heeft India wa pens en voedsel- en kleding depots met een gezamenlijke waarde van 40 miljoen roepie (ongeveer 30 miljoen gulden) in handen van de Chinezen moeten laten. Dit, heeft de Indische mi nister van Defensie, Sjavan, in antwoord op een schriftelijke vraag uit. het parlement meege deeld. Hij voegde hieraan toe, dat communistisch China, ma teriaal ter waarde van 5 mil joen roepie aan India heeft teruggegeven. In Noordwijk zijn weer kievieten gezien, hetgeen misschien een teken is dat de vorst definitief geweken is en het voorjaar zijn intrede dóet. De kievieten lijken, dit jaar vroe ger te zijn dan andere jaren. Vorig jaar werden bij Noord- wijk de eersten op 8 maart gesignaleerd, in .'61 op 9 maart en in i960 pas op11 maart. De vete tussen het Landbouw schap en de vrije boeren onder aanvoering van de heer H, Koe koek heeft gisterochtend een dramatisch hoogtepunt bereikt, doordat de deurwaarder een be gin heeft gemaakt met de ont ruiming van drie boerderijen in Hollandsche Veld in de gemeente Hoogeveen, ondanks de dreige menten van de vrije boeren. Omdat de boeren Klaas Hart man, Bertus Nijmeijer en Daniël van der Sleen hadden geweigerd de heffingen van het Landbouw schap te betalen, werden de drie boerderijen op 12 oktober 1961 in Assen bij gerechtelijke verkoop eigendom van het Landbouw schap. Na veel overleg was het gisteren zover dat deurwaarder H. Bodde uit Hoogeveen de boer derijen zou ontruimen. Om streeks tien uur stonden honder den vrij boeren grimmig rond de boerderij van de familie Hart man (vader, moeder en vier kin deren van twaalf, tien, vijf qn twee jaar oud), om op verzoek van boer Koekoek de ontruiming te beletten. Men vermoedde na melijk dat de deurwaarder hier het eerst zou verschijnen. Bo vendien bleek dat half Hooge veen een snipperdag had geno men, zodat het zwart zag van de mensen. Terwijl de. spanning steeg rond de boerderij van Hartman, waar op een bord met „Oost-Berlijn" was aangebracht, kwam plotse ling aanvoerder Koekoek met het alarmerende bericht dat het ter rein rond de boerderij van Ber tus Nijmeijer was afgezet en dat men hier bezig was het huis te ontruimen.'Inderdaad was Deur waarder Bodde even na tien uur zonder moeilijkheden bij boer Nijimeijer (vrouw en vier kinde ren) binnengekomen. Alle wegen rond de boerderijen waren afgezet door rijkspolitie en gemeentepolitie uit Hooge veen, Meppeü, Assen en Emmen, onder commando van hoofdin specteur A. J. P. Veerman, korpschef van de gemeentepoli tie Hoogeveen. De totaal vijftig politiemannen waren uitgerust met karabijnen, helmen en wal kie-talkies. Een laatste poging van burgemeester drs. J. A. Bakker van Hoogeveen om te in terveniëren werd door de boeren van de hand gewezen. Zowel bij boer Nijmeijer als bij boer Hart man stelde de burgemeester voor, dat de gemeente de boerde rijen van het Landbouwschap zou kopen, zodat de boeren ze later van de gemeente zouden kunnen pachten of zelfs terug kopen van de gemeente. De vrije boeren wilden daar echter niet van weten „Wij staan in ons recht en we zetten door". Burgemeester Bakker ver klaarde dat het gemeentebe stuur steeds alle mogelijkheden heeft gezocht om een oplossing te vinden in het belang van de gezinnen. „Nu wordt het een drama in bedrijven". „Voor de gezinnen wordt wel een onder dak gevonden, maar waar moe ten we bijvoorbeeld met de koei en heen?", aldus drs Bakker. Burgemeester en politie (noesten de aftocht bla zen. Na de ontruiming van de boer derij van Nijmeijer is het tot inci- C PAST 1 LUES en ,|()T Dit doosje betekent! protéktie tegen infektie De Wereldraad van Kerken beeft, zoals bekend, grote be dragen bijeengebracht voor de herbouw van het dorp Esmata- bad In Perzië, dat bij de grote aardbeving werd vernield. Het leeuwenaandeel bij deze aktie nam Nederland voor zijn reke ning. De bewoners van Esmatabad hebben nu een brief geschreven om de grote gevers te bedanken. De brief, die door de gezins hoofden in Esmatabad met hun vingerafdrukken is „onder tekend", luidt als volgt; Wij, ondergetekenden, zijn de bewoners, eigenaars en boeren van het dorp Esmatabad, die al les wat zij bezaten en niet be zaten verloren hebben tijdens de aardbeving van de tiende shah- rivar en die hun levens, hebben voortgezet in hoeken en gaten van hun verwoeste huizen en op hun velden. Enige tijd geleden zijn door de'geëerde raad stappen onder- Het Belgische „Nationale co mité voor de eenheid van het land en de taalvrijheid" heeft de Antwerpse politie verzocht maatregelen te nemen tegen Nederlanders, die zouden hebben deelgenomen aan demonstraties tegen de activiteiten van dit co mité. Volgens een communiqué van het comité zijn leden daarvan de vorige week in Antwerpen lastig gevallen door „opgewon den manifestanten met een ty pisch Nederlandse tongval". „Met verwondering hebben leden van het comité, die deze manifestanten tot hun auto's hadden gevolgd, geconstateerd dat de auto's Nederlandse num merplaten hadden". In het communiqué worden dan vijf Nederlandse kentekens opgesomd. Het „Nationale comité voor de eenheid van het land en de taalvrijheid" heeft zich ten doel gesteld op 31 maart in Brussel een „rendez vous der Belgen" te organiseren als demonstratie van de Belgische eenheid. Bij een voorbereidende ver gadering, de vorige week in Antwerpen, hield een Vlaamse beweging een tegenbetoging. Een grote politiemacht verhin derde, dat het tot incidenten kwam. Enkele Vlamingen wer den aangehouden, maar later vrijgelaten, In het communiqué van het comité wordt voorts nog gezegd, dat de „Nederlandse ambassade van hetspijtige voorval op de hoogte zal worden gebracht". nomen voor het aanboren van een bron en voor het bouwen van moderne huizen. Dit werk gaat voort met de grootste snel heid en zorg, zodat wij dank baar zijn en dat altijd zullen blijven. Wij bidden de grote God, de raad te zegenen bij dit goede werk. Wij kunnen het u niet vergelden. Zo God wil, zal de grote God het u vergelden. Bovendien kwam kort geleden Agha Habibullah Gipahi in het dorp als vertegenwoordiger van de raad.. Hij verdeelde tenten en was behulpzaam bij het opzet ten daarvan. Hij zorgde ervoor, dat wij ons op ons gemak voel den. Wij zijn oneindig dankbaar en erkentelijk voor zijn vader lijke vermaningen en zijn ad viezen op het gebied van ge zondheid, onderwijs en land bouw, alsook voor de inspan ning dag en nacht. Wij verzoe ken de raad hem te steunen en terzijde te staan, zodat de aard bevingsslachtoffers van Esma tabad bij voortduring van zijn aanwezigheid profijt mogen heb ben. Wij zijn eeuwig dankbaar ten slotte voor de zorg van de raad en van Agha Habibullah en weten niet op welke wijze wij onze waardering tot uitdrukking moeten brengen. Moge de grote God u zegenen. denten gekomen tussen de ge meente- en rijkspolitie en de hon derden kijkers. De politie moest enkele felle charges met gummi knuppels en geweerkolven uit voeren om de opdringende massa terug te drijven. Bovendien wierp de politie tientallen traangas- bommen tussen de menigte, die prompt werden geretourneerd. Het incident begon met het hin deren van het v erkeer door vooral jeugdige belangstellenden, die daarna de politie bekogelden met sneeuwballen, stenen en la ter met stukken hout. Daarop be sloot de politie enkele charges uit te voeren, waarbij verschillende 'jongelieden rake klappen oplie pen. Omstreeks half zes arriveerde de burgemeester van Hoogeveen, drs. Bakker, in zijn auto ter plaatse om te trachten de bevol king te kalmeren. Vóórdat hij ech ter zijn auto kon verlaten werd het voertuig van alle kanten be kogeld, waarop burgemeester Bakker zich kennelijk hoos maakte en vol gas achteruit op de massa inreed. Hierbij gebeurden echter geen ongelukken. Bij het incident waren vrijwel geen „Vrije boeren" betrokken. Het ging in hoofdzaak om jeug dige inwoners van het gehucht Hollandsche Veld, die terugkwa men van school of van het werk. Daarna heeft de politie zich teruggetrokken rond de inmid dels ontruimde en verzegelde boerderij van boer Nijmeijer. Men heeft nog steeds geen op lossing voor het vee van boer Nijmeijer gevonden. De dieren staan nu in een weiland, tijdelijk, totdat een oplossing is gevonden. Boer Nijmeijer heeft hiertegen inmiddels bij de dierenbescher ming protest aangetekend. De ontruiming is overigens zonder incidenten verlopen, hoe wel boer Nijmeijer er op stond zijn mesthoop als roerend goed mee te nemen. Dit was een pro bleem voor deurwaarder Bodde. Een vertegenwoordiger van het Landbouwschap besliste later, dat de mesthoop kon blijven liggen, omdat artikel 563 van het Bur- gerlijk.,.Wpthoek zegt, dat een mesthoop door zijn bestemming een onroerend goed is. GEWONDEN BIJ GEVECH- TEN ROND ONTRUIMDE BOERDERIJ Vooral de jeugdige bevolking van het buurtschap Hollandsche Veld (gem. Hoogeveen) heeft gis- teravond de ontruiming van het bedrijf van de Vrije boer Nijmeij er aangegreoen 0111 de gehele avond de politie, die de wacht hield, aan te vallen. Aanvankelijk hielden twee agen ten van de gemeentepolitie de wacht bij de boerderij. Enkele honderden bewoners van het ge hucht namen een van de agenten in hun midden en sloegen hem met een dakpan in de nek. Met bloedende wonden moest de agent worden afgevoerd. In een onbewaakt ogenblik duwde men de auto van de ge- meentepoli tie in een sloot. Hier op verscheen opnieuw de kara bijnbrigade van de rijkspolitie.. Een van de agenten van deze bri gade werd ernstig in het gezicht gewond door een steen, die van uit het duister werd geworpen. Om de agressieve en opdringen de bevolking een halt toe te roe pen moest de politie herhaal delijk charges uitvoeren, waarbij gebruik werd gemaakt van de gummilat en van karabijnkolven. Ook werden, evenals 's middags, tientallen traangasbommeep tus sen de massa geworpen. Tijdens de charges zijn enkele bewoners van Hollandsche Veld gewond ge raakt. Zij zochten echter een vei liger heenkomen in het duister van de avond. LENTE ZET DOOR. Het K.N.M.I. deelt mede; Tussen een gebied van lage luchtdruk ten zuiden van IJs land en een gordel van hoge- druk die zich van Spanje via Frankrijk en Duitsland verder naar het oosten uitstrekt, is een in kracht toegenomen zuidwes telijke stroming ontstaan die WOENSDAG 6 MAART v.m. n.m. Breskens H.25 11.26 Terneuzers 12.01 Hansweerf 0.40 12.41 Walsoorden 0.50 12.51 DONDERDAG 7 MAART v.m, n.m. Breskens 11.47 12.27 Ternauzen 0.22 1.02 Hansweert 1.02 1.42 Walsoorden 1.12 1.52 Mrt ZON MAAN op onder op onder 6 7.17 18.27 14.14 5.40 7 7.15 18.29 15.20 6.18 zachte en geleidelijk ook voch tiger lucht naar ons land voer=! de, waarin het afgelopen etmaal ook wat meer bewolking is komen opzetten. De aanvoer van de zachte en vochtige lucht, waarin in het binnenland de temperaturen tot omstreeks 12 graden kunnen op lopen, zal de komende dagen doorgaan. De aangevoerde be wolking zal evenwel geen regen brengen. Aan de kust kunnen mistvel- den binnendrijven die zich in de vochtige lucht boven het zeer koude Noordzeewater zullen gaan vormen. medegedeeld door het K. N. M. L, geldig tot hedenavond. Zuiwestelyke wind. Droog weer met een verander lijke bewolking en voornamelijk vlak aan de kust plaatselijk mist. In het binnenland overwegend matige, maar aan de kust matige tot krachtige wind tussen zuid west en zuid. Middagtemperatu ren van 8 tot 12 graden," maar aanmerkelijk lager in zuidwest Friesland en het Waddengebied.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 1