m Chefarine .4 Griep? Chefarïne „4" doet wonderen DONDERDAG 21 FEBRUARI 1968 DE VRIÏE ZEEUW Fasfiia (Vervolg van pag. 5.)' Ten aanzien van de vakature van de heer R. R, Visser worden uitgebracht 17 stemmen, alle op de heer R. R. Visser. Ten aanzien van de vakature van de heer A. J. de Zeeuw worden uitgebracht 17 stemmen, alle op de heer A. J. de Zeeuw. Mej. Van Wijck en de heren Visser en De Zeeuw zijn benoemd. 6. Idem tot aankoop van de woningen Dekker- straat 14, 16, 24 en 30, De Doelderstraat 18 en Steenkamplaan 23, alhier. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 7. Idem tot aankoop c.a. van gronden, gelegen in het uitbreidingsplan in hoofdzaak „Indus trieterrein Oostelijke Kanaaloever". De Voorzitter: De heer Ramondt heeft mij ge vraagd om, indien er vragen zijn over de grond aankoop waarbij de heer Ramondt zijdelings is be trokken, dit v£in te voren even te zeggen, want dan verlaat hij een ogenblik de vergadering. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten, waarbij de heer Ramondt wordt geacht, zich, voorzover de aankoop van mevr. M. HaakDekker betreft, van stemming te hebben onthouden. 8. Idem tot intrekking van het Raadsbesluit van 19 juli 1962 tot onteigening van gronden, ge legen in het uitbreidingsplan in hoofdzaak „Industrieterrein Oostelijke Kanaaloever". Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 9. Idem tot ontbinding van pachtovereenkom sten ten aanzien van gronden gelegen in het uitbreidingsplan in hoofdzaak „Industrieter rein Oostelijke Kanaaloever". Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 10. Idem tot verkoop van een perceel grond, ge legen in het exploitatieplan „Sluiskil" aan mevrouw D. A. M. KoolCoone. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming- wordt conform het voorstel besloten. 11. Idem tot verkoop van een perceel grond, ge legen in het exploitatieplan „iVoord" aan a. N.V. Handelmij. „Terneuzen" (Frans Hals laan) b. N.V. Handelmij. „Terneuzen" (Breitner- straat) c. A. J. Jansen te Terneuzen; d. H. L. J. Polfliet te Terneuzen; e. J. Viersen te Rotterdam; f. A. C. M. Heemskerk te Rotterdam; g. N.V. Aannemersbedrijf Gebrs. Van dei Poel te Terneuzen. De heer Huijbrecht: Ik wil iets vragen over deze grondverkopen in het algemeen, namelijk of er voor deze te bouwen woningen al rijksgoedkeuring en bouwvergunning is verkregen, zo niet, zijn deze dan al aangevraagd? De heer De Vos: Voor het bouwplan van me vrouw KoolCoone is een houwplan ingekomen. Dit betreft vervangende bouw in verband met de kanaalwerken. Voor de 5 woningen van de Handelmij. (11a) is rijksgoedkeuring verleend. Met de bouw wordt aangevangen na de vorstperiode. Voor de 17 woningen van de Handelmij. (11b) is de rijksgoedkeuring aangevraagd. Dit zijn wo ningen te bouwen in de vrjje-seetor. De rijksgoedkeuring voor het bouwplan van de lieer Jansen is inmiddels verleend. Voor de 15 woningen van de heer Polvliet is de rijksgoedkeuring ook verleend. Na de vorstperiode wordt daarmede aangevangen. De bouwplannen van de heren Viersen en Heemskerk gaan in ieder geval door. Zoals U weet zijn dit functionarissen van de Dow. Op de te verkopen grond aan Gebrs. Van der Poel zullen 15 bungalows worden gebouwd. Voor een zestal is reeds rijksgoedkeuring verleend en met de bouw daarvan is reeds begonnen, maar deze stagneert door de weersomstandigheden. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform de voorstellen besloten. 12. Idem tot verkoop van a. erfpachtsgrond aan de Nieuwstraat aan de heer H. F. J. M. van Dullemen te Til burg; b. het perceel Veldstraat 5 te Sluiskil aan de heer C. G. Heerkens. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform de voorstellen besloten. 13. Idem tot intrekking van het raadsbesluit van 1 december I960 tot verkoop van grond, ge legen in het uitbreidingsplan in onderdelen „Oostelijk Bolwerk". Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 14. Idem tot vaststelling van een partiële herzie ning van het partiële uitbreidingsplan in -. hoofdzaak „Industrieterrein Oostelijke Ka naaloever". De heer Huijbrecht: Meneer de Voorzitter, in de eerste plaats wil ik onze tevredenheid uitspreken voor de voortvarendheid waarmede aan deze plan nen gewerkt wordt. Verder heb ik nog een paar vragen. Ik heb gezien bij de stukken dat de gron den aan de verlengde Zevenaarhaven en de nieu we haven aangemerkt worden als gronden aan diep vaarwater, in tegenstelling tot het plan van Ir. Snijders, waarin deze gronden worden aange geven als „gronden aan middeldiep- en diep vaar water." Deze opmerking heeft twee redenen. In de eerste plaats kan dit niet in zijn geheel aanbesteed ■worden en er ligt verschil in de prijs van de gron den namelijk, of ze aan middeldiep- of aan diep vaarwater liggen. De tweede reden is, dat er geen vestigingen -komen aan diep vaarweter als die zich net zo goed aan middeldiep vaarwater kunnen vestigen. Is. er een bepaalde oorzaak, dat er een verschil van omschrijving is? - De Voorzitter Een opzettelijke bedoeling heeft m.i. daarbij niet voorgezeten, doch U moet dit meer zien als een variant van de ontwerper van het 'raadsbesluit. In eerste instantie wordt dit vaar- 'water zoals het voorzien is in het plan van Ir. Snijders. Dit zal nauwkeurig bekeken worden. Wat be treft de uitgifte van terreinen welke direct betrok ken zijn bij dit water kan ik U mededelen, dat het de bedoeling is bij de voorbereiding de grootst mogelijke zorgvuldigheid te betrachten en zeer -bepaald geen toezeggingen te doen aan eventuele gegadigden. Wij doen niets anders dan noteren wie zich als gegadigde opgeeft. De opzet is, wan neer het plan verder gestalte krijgt in samenwer king met Ir. Snijders en Ir. Snip, die ala architect voor dit plan optreedt, deze uitgifte nader te be kijken en daarna voorstellen aan uw Raad te doen. Nogmaals moge ik benadrukken dat niets concreets wordt toegezegd. De heer Huijbrecht: Wij zijn hier dus niet aan - -gebonden. De Voorzitter Inderdaad. De heer Van Langevelde: Ik heb nog een vraag die hiermee in verband staat. Ik heb gelezen dat „-het plan Zuid ter visie is gelegd. Zou het in het -vervolg mogelijk zijn vóór de ter inzage legging een schetsje toe tc zenden Alsdan weten wij om welke gronden het gaat. Ik weet wel dat de raads leden ook kunnen gaan kijken naar de secretarie, maar zou het toch niet mogelijk zijn een schetsje te maken? De Voorziter: Zoals U weet zijn er twee fasen, namelijk van voorbereiding en de behandeling door, de Raad. Bij de laatstbedoelde fase krijgt U het officiële ontwerp. Maar ik kan U namens ons college toezeggen dat, als wij een plan ter visie leggen, wij U dan informatief een schetsje zullen toezenden. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 15. Idem tot onderhandse aanbesteding van a. het aanleggen van de toegangsweg naar het industrieterrein Nieuw Neuzenpolder; voor wat de recreatie betreft, inderdaad aanslui- nodig verklaart. Moetot deze goaedkeuring niel ten bij de vorige sprekers, ook omdat dit gebied; worden verkregen dan blijft de v. g. l. o.-school toe-; vlak bij Terneuzen ligt. Hoewel ik het een groot staan. Er voorzie, dat een en ander eerst in bezwaar acht dat dit ook op zondag geopend is,: van de grond wil ik toch mijn stem aan dit voorstel geven. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten, waarbij de heer Meieman wordt geacht tegen het voorstel te hebben gestemd. b. het aanleggen van een parkeerterrein ten behoeve van hel zwembad in de voorma lige Oesterputten en van wegen en riole ringswerken, behorende tot het exploita tieplan „Noord' c. de verbouw, van de openbare U.L.O.- school aan de Walstraat. De heer Van Langevelile: Ik wil over de onder handse aanbestedingen in het algemeen iets vra gen. Wordt overleg gepleegd met één aannemer, of worden ook anderen gepolst De heer De Vos In het algemeen wordt er bij een onderhandse aanbesteding maar met één per soon onderhandeld. Bij deze werken moet namelijk uitgekeken worden welke aannemer in staat is op korte termijn het werk uit te voeren. Degene die een grote werkvoorraad heeft, kan niet nog een werk er bij nemen, zodat een zekere spreiding nodig is. De heer Van Langevelde: Ik heb gezien dat er in 1962 voor de verbouwing van de openbare U.L.O.-school 260.000,begroot was. Dat. bedrag is inmiddels opgelopen met ongeveer ƒ76.000, Was dat in eerste instantie wel een reële begro ting De VoorzitterDat was destijds wel een reële begroting. In de eerste plaats is het werk echter uitgebreid. Er zal b.v. aan de buitenkant van het gebouw meer gedaan worden. In de tweede plaats leidde het overleg met de aannemer tot een stij ging van dit bedrag. Het maken van een begroting is bij een verbouwing aanzienlijk moeilijker dan bij nieuwbouw. De heer De Vos Men moet er ook rekening mee houden dat intussen de prijzen weer enorm zijn gestegen. Wij hebben nog meer werken waar voor lang geleden een begroting is gemaakt eri men kan wel aannemen dat, wanneer de rijksgoed- keurig afkomt, deze prijzen niet haalbaar zijn. De heer HolMeneer de Voorzitter, ik heb nog een kleine opmerking. Het genoemde aannemers bedrijf, fa. A. J. Goossen en Zonen, is niet geves tigd te Terneuzen maar in Walsoorden. De heer Hamelink Onze fractie is zeer ver heugd dat nu met de verbouw kan worden begon nen, zodat te zijner tijd de leerlingen ontvangen kunnen worden in een modern gebouw. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform de voorstellen besloten. 16. Idem tot uitgifte in erfpacht van een perceel grond, gelegen in het Zuidersportpark, aan de „Stichting Jeugdverkcerstuin" alhier. De hèer Fijn van Draat: Is het de bedoeling dat een gemeenteraadslid in het stichtingsbestuur zit ting neemt Zou dat niet wenselijk zijn De Voorzitter Dit betreft een particulier ini tiatief eh ik vind dat wij dit zo ruim mogelijk aan moeten geven. Ik weet niet precies of er in voor zien is, doch ik kan mü voorstellen van niet, De heer HolVolgens de statuten behoort de benoeming van de bestuursleden van deze stich ting tot de competentie van Burgemeester en Wet houders en deze kunnen dus een raadslid benoe men. De Voorzitter: Die mogelijkheid bestaat inder daad, doch ik betwijfel alleen of het wel verstan- 17. Idem tot het van toepassing verklaren voor het Gemeentepersoneel van de ten behoeve van het Rijkspersoneel getroffen salarismaat regelen per 1 januari 1963. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 18. Idem tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling inzake het Instituut Ziektekosten- conform toet voorstel be..loten. voorziening Ambtenaren in Zeeland. De heer Weterings Wordt er door het Instituut Ziektekostenvoorziening Ambtenaren in Zeeland ook een jaarverslag verstrekt? De Voorzitter Ik heb het nog niet gezien. Wij zullen er naar informeren. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform toet voorstel besloten. De heer RamondtIk kan mij in grote lijnen, «set noodzakelijk, dat Uw raad deze cpriebtin een opleiding wordt gegeven voor verpleegsters,, acht ik zó toëlangr®!-:, dat ik alleen -,daarom al aan leiding -vindt mijn stem aan dit voorstel te geven. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het; voorste! toesloten. 19. Idem tot wijziging van het raadsbeeslutt van 17 december 1959 tot het verlenen van garan tie voor een door de Afdeling Terneuzen van de vereniging „Het Groene Kruis" afgesloten geldlening. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten, 20. Idem tot het beschikbaar stellen van een lokaal van de „Zonneschool" alhier. De heer Van Langevelde: Loopt de toeloop van leerlingen van de school zelf door beschikbaar stelling van dit lokaal geen gevaar? Hoe zijn de verwachtingen voor het volgend jaar? De Voorzitter: Deze zaak is nauwkeurig over legd met het hoofd der school en de voorzitter van Volksonderwijs. Er is toen duidelijk naar voren gekomen, dat er, door de ruime opzet van deze school, plaats is om deze klas voorlopig te huis vesten. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het; voorstel besloten. 21. Idem tot verlenging van de gemeentelijke ga rantie ten behoeve van het internaat voor- schipperskinderen alhier. De heer Hol: Onze fractie stelt het op prijs-, dat, zolang de vereiste streefbezetting van zestig kinderen nog niet is bereikt, thans ook door de exploitante, de Stichting Schoolfonds voor Schipperskinderen vanwege de Nederlands Hervormde Kerk te Amsterdam, een niet on belangrijk deel in de exploitatie van het internaat voor schipperskinderen alhier, dank zij de bronnen uit kerkelijke kassen, voor haar rekening wordt genomen. Hiermede wordt blijk gegeven zelf wat over te hebben voor een goede zaak en niet uit sluitend te willen aanleunen tegen de overheids kas. Des te meer vormt dit voor onze fractie aan leiding dit voorstel, om de garantie in de exploi tatie van het internaat - ook voor 1963 te verlen gen, te steunen. De Voorzitter: Ik kan V zeggen, dat ik het eens ben met Uw woorden. Wanneer er sprake is van kerkelijk werk mét een eigen-bijdrage is het be langrijk dat dit naar voren komt. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 22. Idem tot stichting van een openbare Kleuter school te Terneuzen (kom). De heer Van Langevelde: Ik ben weliswaar niet tegen het voorstel van Burgemeester en Wethou ders, doch het spijt me toch, dat het schoolbestuur de zaak er bij neerlegt en het. werk overdraagt aan de gemeente. Ik had liever gezien, dat dit par- 25. Idem tot wijriging van de begroting, dienst jaar 1993. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 25A. Idem tot wijziging van de begroting 1963 van bet grondbedrijf. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform toet voorstel, besloten. De heer Weterings: Iin hoeverre is toef sneeuw ruimen op de invalsweg de taak van de gemeente Terneuzen, «aartsat aan toet begin v-am de eigenlijke invalsweg noga! wat sneeuw ligt. De heer De Vos: Deze grens ligt -ongeveer aan' 3>e heer Fijn van Draat: Dat aan -deze sjhotjlhet begin van de invalsweg. 24. Idem tot feest verlenen van medewerking ex artikel 12 van de Lager Onderwijswet 1920 aan het bestuur van de R. K. Jongensschool alhier. stoima&nig' dig zou zijn in het bestuur een raadslid te benoe-Uiculier initiatief had kunnen big ven bestaan. Ik De heer Van Langevelde Ik ga met het voor stel akkoord, doch de financiële consequenties kun nen wij nog niet overzien; voorgesteld wordt een erfpaehtscanon van 10,— per jaar. Zal er verder nog eeft beroep worden gedaan op de gemeente De Voorzitter Ik heb daar niét van gehoord. Ik geloof dat het beter is dat een dergelijke stich ting buiten de overheidssfeer blijft. Dit wordt namelijk op een commerciële- en reclame-techni sche wijze opgezet. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten, 16A. Idem tot toetreding tot de gemeenschappe lijke regeling Recreatie-gebied Braakman. De heer Hol: In 1957 hebben zoals uit de toe lichting op het ontwerp-besluit reeds blijkt de gemeenten Hoek, Biervliet en Philippine een ge meenschappelijke regeling gesloten, teneinde de ontsluiting van de in de Braakman gelegen terrei nen tot recreatie-gebied, gezamenlijk ter hand te nemen. Tijdens het werkbezoek van de Raad op 14 dec. j.l. aan dit gebied, hebben wij ons met eigen ogen kunnen overtuigen, wat daar in luttele jaren is gepresteerd. Wij geloven het zó te mogen stellen, dat het een gelukkige omstandigheid is dat dit gebied zo onder de rook (amper op circa 10 km afstand) van onze expansieve gemeente is gelegen. Dus binnen aan vaardbare afstand opent dit gebied voor de ver dere ontplooiing van de recreatie in de- kanaal zone-,Terneuzen behoorlijk© perspectieven. Dat reeds zo spoedig nadat nog onlangs, n.I. in de be grotingsvergadering van 21 december j.l., onzer zijds hierop is geattendeerd, het ontwerp-besluit om toe te treden tot de gemeenschappelijke rege ling Recreatiegebied Braakman: voor ons ligt, stemttot voldoening. Dit ig eveneens hét geval, 'door de vorm van het. besluit, de drie reeds samenwerkende gemeenten de mogelijkheid heb ben gecreëerd dat wij als gemeente Terneuzen tot deze gemeenschappelijke regeling kunnen en mo gen toetreden, zodat wij, zowel irubestuurlijk- als financieel opzicht mede-verantwoórdelijkhèid voor de verdere ontplooiing van dit gebied mogen dra gen, tot heil van de ontwikkeling, van het woon- klimaat Ja de streek. Voor zoveel ónze fractie be treft -zalzij gaarne haar stem aan dit voorstel geven. De Retor Fijn van Draat: Ik verheug mij over dit voorstel en zal gaarne vóór stemmen. Toetre ding van Terneuzen zal er zeker toe bijdragen de leefbaarheid van onze gemeente te verhogen. De heer Weterings: De woorden van de vorige sprekers kunnen wij volledig onderschrijven. Onze fractie verheugt zich ook over dit voorstel en wij zijn gaarne bereid onze medewerking hieraan te verlenen. De heer De Feijter: Ook onze fractie kan in stemmen met dit voorstel. Er zijn ons drie punten opgevallen. In de eerste plaats de gunstige ligging van dit recreatiegebied ten opzichte van Terneu zen. Voorts betreft dit vrij slechte grond, zodat tegen gebruik als recreatiegebied zeker geen be zwaar bestaat. Wellicht is het mogelijk' aldaar b.v. een jeugdherberg op te richten. Tenslotte blijkt uit het voorstel de bereidheid van de gemeente Terneuzen om met andere gemeenten samen te werken. - ;V De heer Dieleman r. Meneer de Voorzitter, om principiële redenen zalrik tegen dit voorstel stem- men. ben van mening, dat dit onderwijs evengoed door deze stichting tot ontwikkeling had kunnen komen. Het is mij bekend, dat deze overdracht op ver zoek van het stichtingsbestuur geschiedt, maar toch druk ik mijn spijt er over uit. Ik had gehoopt, dat men deze zaak voort zou zetten en heb hier over nog met de secretaris van het stichtingsbe stuur gesproken, maar het besluit stond vast. De heer Bleijenberg: Ter gelegenheid van dit agendapunt wil ik informeren hoe het staat met de stichting van het gebouw voor de openbare kleuterschool te Sluiskil? De Voorzitter: Ik kan U zeggen, dat het ont werp bij de bouwkundig inspecteur ligt. Zodra mogelijk wordt dit besteksklaar gemaakt. Ik ver wacht, dat het nog wel even zal duren alvorens met de bouw wordt aangevangen. De heer Huijbrecht: Ik zou nog wel even in willen gaan op datgene wat de heer Van Lange velde gezegd heeft omtrent zijn gesprek met de secretaris van het stichtingsbestuur. Als ik goed ben ingelicht, is het zó, dat van de ouders van de leerlingen aan deze school het initiatief is uitge gaan tot overdracht aan de gemeente. Het be treft hier een zuiver principiële kwestie, namelijk öf een openbare óf een niet-openbare school. De ouders wilden een zuiver openbare school en dat wordt het door deze overdracht. De heer Fijn van Draat: De heer Van Lange velde zal van mij niet zeggen, dat ik niet voor particulier initiatief ben, maar wanneer dit van de ouders uitgaat, kunnen wij hiermede instem men. De heer Van Langevelde: Ik heb er alleen mijn spijt over uitgedrukt. De heer De Vos: Ik kan wel begrijpen, dat de heer Van Langevelde dit zegt, doch de school is door deze stichting opgericht geruime tijd vóór de Kleuteronderwijswet aan de orde kwam. Destijds was dit particulier initaitief de enige mogelijkheid voor degenen, die geen christelijk- of katholiek on derwijs voor hun kinderen wilden, omdat er toen nog geen wettelijke regeling van het kleuteronder wijs bestond, zoals nu wél het geval is. Eensdeels spijt het mij ook, dat de directe in vloed van de ouders verloren gaat, doch aan de andere kant kan ik me voorstellen, dat een prin cipieel voorstander van openbaar onderwijs geen behoefte meer heeft aan. een neutrale bijzondere kleuterschool, indien er een andere mogelijkheid voor een werkelijk openbare school is. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform heet voorstel besloten. 23, Idem tot uitbreiding van het leerplan van Je Lagere Technische School, ex artikel 25 van de Nijverheidsonderwijswet. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 26- Rondvraag- De Voorzitter: Alvorens U - gelegenheid te geven tot het stellen van vragen wil, ik gaarne, eerst nog even informeren of ieder van U het brief-; papier etc. inderdaad heeft ontvangen. Zo ja, -dan stel ik V thans in de gelegenheid gebruik te maken' van de rondvraag. De heer Vam Langevelde: Meneer de Voorzitter, U bent in Uw nieuwjaarsrede nader ingegaan op' de situatie bij de woningbouw. Ik heb gelezen, dat er een extra-contingent van 2000 z.g. industrtewoningen beschikbaar is gesteM voor de provincies Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland, welk. contingent aan een bepaald soorf systeembouw zou zjjn gebonden Ik zou graag willen, dat, gezien de noodzaak' dat er met spoed wordt gebouwd, Burgemeester: en Wethouders informeren of ook Terneuzen van deze 2060 woningen een deel zal krijgen. De Voorzitter: Ik kan U zeggen, dat wij als in dustrie-contingent 137 woningen toegewezen zul len krijgen. Dit is weliswaar nog niet officieel: medegedeeld, dpeh wij hebben de toezegging daar voor gekregen. Wellicht is het aanbrengen van enige differentiatie van de soorten woningen moge lijk in verband niet de behoefte van de industrie. Een dezer dagen zullen wij dat bepleiten op - het Ministerie. De heer Van Langevelde: Ik bedoel eigenlijk, niet de normale toewijzing, doch het extra-con tingent. De Voorzitter: Wij hebben over dat extra-con- 'ingent nog geen bericht gekregen, doch wij zul len dat zeer zeker ook bespreken op het Ministe rie. De heer Weterings: Ik heb nog een paar wa gen. De heer Fijn van Draat heeft in de beant woording van uw nieuwjaarsrede terecht, gespro ken over de bootverbindingên. Het is nu toch wel een hopeloze situatie om naar de overkant -te komen. De dienst TerneuzenHoedekenskerke ligt nu al drie weken stil en daar begrijp ik niets van. Van de week zag ik nog, dat een binnenvaartschip met behulp van een sleepboot wèl de haven bin nen kwam. Ik begrijp dan ook niet waarom deze boot niet op regelmatige tijden kan varen. Dit geldt ook voor de dienst Perkpolder—Kruiningen. We zitten behoorlijk geïsoleerd. Ik zou Burgemeester en Wethouders willen ver zoeken het Provinciaal Bestuur er op te -wijzen hoe de toestand is. Als -er nu weer een tweede' koudegolf op komst is, ben ik bang, dat het we) maart of april wordt eer de boot Terneuzen Hoedekenskerke los komt. In verband met de vrij langdurige wachttijden bU de boten moeten wjj ook de aandacht vestigen op het vergemakkelijken van het z.g. hoefijzer-ver keer door België In de tweede plaats ben ik U zeer dankbaar. dat degenen, die gewerkt hebben bij het sneeuw vrij-houden van de wegen, beloond zijn geworden. Deze mensen hebben onder bar moeilijke weers omstandigheden moeten werken. Indien wij in de naaste toekomst nog sneeuw krijgen, hoop ik dat het college van Burgemeester en Wethouders in deze eyen diligent zal zijn. Wat het geven van extra-steun betreft, prijzen wij ons gelukkig, dat de Dienst voor Maatschap pelijk Werk van deze gemeente zeer actief is. Het oleit zeer voor deze Dienst, dat het in onze ge meente niet nodig is in de krant bekend te maken dat steun kan worden aangevraagd. Men weet waar de nood zit. De Voorzitter: Ten aanzien van liet eerst door U naar voren gebrachte onderwerp van de veer diensten, kan ik U wel zeggen, dat het uitvallen van de veerdienst TerneuzenHoedekenskeerke nas is geschied in overleg met mij en met name omdat de haven in Hoedekenskerke vol ijs lag. Voorts kunt U er van overtuigd zijn, dat het Provinciaal Bestuur alles heeft gedaan om de verbindingen zo goed mogelijk te doen zijn. Er is my gevraagd wat het beste zou zijn, be hoorlijke handhaving van de dienst Perkpolder- Kruiningen, waardoor echter de dienst Terneuzen •Hoedekenskerke zou moeten uitvallen, öf - het De heer Weterings: Indien er weer sneeuw valt- - toegrijpt U me we! goed, dit is zeker niet be-' Soeld als kritiek zouden er dan aldaar niet twee banen open gehouden kunnen worden? Dat: is voor de veiligheid van het verkeer wel gewenst.' De sheer Be V-os: Het is mij bekend, dat het daar' niet zo erg best is geweest. We znllem dit in ge dachten houden. De heer Bleijenberg: Meneer de Voorzatter. Met Wél genoegen en 'bewondering heb ik hedenmor gen de speciale Kanaalzone-editie van -de P.Z.C. gelezen. Redactie en uitgevrs mijn compliment daarvoor-. De .allerlaatste pagina van deze editie heb ik echter met enige verwondering bekeken, omdat, in de daar weergegeven economische schets van de gemeente Terneuzen een toch niet onbelangrijk -deel van het dynamische hart van Zeeuws-Vlaan- deren ontbreekt. Daar ook het ten zuiden van de, Blikstraat gelegen Sluiskil met hart en ziel totj dat dynamische hart behoort, zou ik het op prijst stellen, dat indien een dergelijke gelegenheid; in de toekomst nog eens voorkomt, -ook het Sluis kil geheten zuidelijke deel van dat hart weerge geven w-ordt. De in Sluiskil gevestigde industrie heeft nog niets van haar belangrijkheid verloren., De Voorzitter: U hebt daarmede gelijk. Dit heeft geen enkele bedoeling gehad en wij zullen voor; een volgende maal nadenken over hetgeen U hier; gezegd heeft. 'De Voorzitter sluit de vergadering. 23a. Idem tot het nodig verklaren van de op richting en instandhouding van een Huishond- school te Sluiskil- De heer Complet: Eén ding is me niet erg dui delijk. In het voorstel staat, dat er geen onmid dellijke consequenties ami zqn verbonden, doch zijn er dan wèl consequenties op langere termijn aanwezig? Do Voorzitter: Het is thans zó, dat eerst goed keuring moet worden gevraagd aan de Kroon voor de oprichting van deze huishoudschool en daarvoor is het ingevolge de Nqverheidsonderwös- zo lang mogelijk zeer gebrekkig handhaven van beide diensten, waardoor vermoedelijk na verloop van tijd beide zouden uitvallen. Het eerste leek mij het meest logische. Toen ook de eerste en de laatste boten van PerkpolderKruiningen moesten uitvallen, is mü toegezegd, dat men alles zou doen om toch deze dienst nog te handhaven. Op dat ogenblik was dit het meest haalbare. Ik moge U nogmaals verzekeren, dat het Pro vinciaal Bestuur alles op haren en snaren zet om de veerdiensten zo vlot mogelijk te doen verlopen, De heer De Vos: Namens ons college kan ik mü aansluiten bij de woorden van waardering, die zqn uitgesproken ten aanzien van het personeel van gemeentewerken, dat dag en nacht hèeft ge werkt om de zaak zoveel mogelijk draaiend te houden. Dat daar nog niet iedereen tevreden mee is, kan men opmaken uit ingezonden stukken in de krant. Het is vanzelfsprekend erg gemakkelük vanachter de warme kachel aanmerkingen te maken op het werk van mensen, die in alle weers omstandigheden buiten moeten werken. Er zijn in de afgelopen periode grote hoeveel heden sneeuw gevallen, zodatmen zich soms moest beperken tot het zoveel mogeliik begaan baar maken en houden van de hoofdwegen. Al het mogelüke wordt gedaan, doch niet alles is mogelijk. Wij hebben zelfs in de krant kunnen lezen, dat Terneuzen de properste stad van Nederland werd genoemd en op het moment, dat die foto werd genomen en dat berichtje werd opgesteld, was dat wellicht het géval, maar toen deze krant ver scheen, was het door nieuwe sneeuwval zeker niet helemaal meer waar. Al het werk moest geschieden onder barre weersomstandigheden. Wq moeten daarvoor de grootst mogelijke waardering hebben. Het spreekt vanzelf, dat een extra-vergoeding is gegeven. Ook is een extra-uitkering toegekend aan de ondersteunden uit deze gemeente. Mocht het nodig zqn, dan zullen wij zeker op nieuw bekijken of er nog meer maatregelen ge nomen moeten worden. Vier middelen in één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek te maken f. De vier middelen verenigd in Che- farine „4", ieder afzonderlijk at beroemd, werken te zamen nog beter en helpen ook vaak dan wan neer andere middelen falen. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen Chefarine „4" gebruiken, want één bestanddeel dient om de maag te beschermen. /BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET' Glazen buisje 20 tabletten f'0.80 tóndiae stripverpakking 40 tabletten f t.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 Kamers van Koophandel maken bezwaar tegen uitverkoopregeling De Kamers van Koophandel van Utrecht en Amersfoort heb ben zich in een adres aan de Tweede Kamer uitgesproken tegen enige onderdelen van het wetsontwerp tot wijziging van de uitverkopenwet 1956. De Kamers vinden de uitver koop-termijn van 12 weken per jaar te lang. De Kamers menen, dat een termijn van vier weken ruimschoots voldoende zou zijn. De grootwinkelbedrijven zullen naar de mening van de Kamers te zeer van zo'n grote periode profiteren doordat zij beter in staat zijn voordelige goederen aan te kopen als gevolg van de grotere omzetten. In het wetsontwerp wordt on der meer voorgesteld de moge lijkheden om wekelijks bijzon dere aanbiedingen aan te kon digen, te beperken. De Kamers zijn van oordeel dat deze zich wekelijks herhalende acties geen enkele relatie hebben met de seizoenopruimingen en dus ook niet door daarvoor nader vast te stellen voorschriften mogen worden getroffen. DE O. A. S. IN SPANJE De Spaanse politie heeft naar aanleiding van het overleg, dat de Franse minister van Binnen landse Zaken, Roger Frey, on langs te Madrid heeft gevoerd, tot dusver zes personen aange houden, die lid zouden zijn van de „organisatie van het geheime leger" (O.A.S.). Naar aangeno men wordt wonen ongeveer hon- dérd Franse „activisten" van enige betekenis in Spanje. Maan dag werd vernomen, dat zater dagavond een kleine helse machi ne voor het gebouw van het Franse consulaat-generaal te Barcelona is ontploft. Er deden zich geen persoonlijke ongeval len voor en de schade was slechts gering. Een tweede bom kwam niet tot ontploffing. HET IJS OP DE WATERWEGEN Overzicht van de ijstoestand d.d. 20-2-1963, medegedeeld dooi de Nederlandse IJsberichten- 'dienst van de Rijkswaterstaat te Den Haag. Op de IJssel komt thans nog vast ijs voor vanaf ongeveer 300 meter boven de IJsselbrug te Kampen tot de monding. Het ijs op de vecht tussen Utrecht en Breukelen is gebro ken. Woensdag is een begin ge maakt het ijs te breken vanaf Nigtevecht in de richting Vree land. In het ijs van de Delftse Schie is een geul, waarin zwaar drijfijs. Vaart in konvooi tussen Rotterdam en Delft wordt moge lijk geacht. Hoewel nog veel drijfijs voor komt op het traject Moerdijk Wemeldinge, neemt de scheep vaart hier toe. Het ijs op de Rijn van de Lore- leij tot Bacharaeh is zover afge nomen, dat de vaart stroomaf waarts van Bingen tot St. Gear met ingang van woensdag 20 fehi'. te 12 uur is vrijgegeven.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 7