Ideaal-Persil verzorgt u ^landetödrukwerk Maak er iets extra's van! DE VRIJE 2EETJW Pagina S Als u glundere gezichten wilt zien, trakteer uw gezin dan eens op een extra fijne kop Douwe Egberts koffie. Uitgezochte melanges worden op een speciale wijze gebrand, waardoor de fijne geur en pittige smaak vol ledig tot hun recht komen. Door de grote vraag is Douwe Egberts koffie altijd vers bij uw winkelier verkrijgbaar. Groot..'groter... grootst! Ideaal-Persil in het nieuwe Vierlingpak.Viermaal de inhoud van het normale pak, viermaal de hoeveelheid was-actieve" stoffen, 25 cent voordeliger in prijs. Ter gelegenheid van de introductie: tijdelijk op elk Vierlingpak een extra korting van maar liefst 36 cent, dus 61 cent besparing in totaal. Om vaak... vaker... vaakst van te profiteren. (Ideaal-Persil doet méér dan wassen: het verzorgt uw was. Uw goed hagelwit fleurig en soepel... als nieuw.) N.V. Firma P. J. VAN DE SANDE Gemeenteraad van Terneuzen DONDERDAG 21 FEBRUARI 1963 •sjiüij -<«Üi Fijne Dessert De koffie voor fijnproevers; werkelijk iets bijzonders. Pak van 250 g 1,80 Rood Merk De kwaliteitskoffia bij uitstek. Pak van 250 g 1.4S in vierlingpak gehouden op donderdag 31 jan. 1963 te 19.30 uur. Aanwezig: Voorzitter: Mr. H. Rijpstra. Wethouders: M. de Vos en H. A. M. A. de Meyer. P.aadsledenM. van Langevelde, A. Ramondt, P. Fijn van Draat, R. Hol, mevr. E. DoomsOrte- lee, P. J. Huijbrecht, J. M. Hamelink, H. A. Brak man, j. C. Bleijenberg, C. J. Compiet, W. J. Wete- rings, J. A. de Feijter, D. Waverijn, D. M. Ollebek en. F. Dieleman. Secretaris: A. J. van Pagee. De Voorzitter: Mevrouw, Mijne Heren, leden van de Raad ik heet U allen hartelijk welkom. Het verheugt mfi in het bijzonder dat mevrouw Doorns weer hersteld is. We werden deze week weer bepaald bij het jeug dige élan van de Gemeenteraad van Temeuzen, toen het kaartje werd ontvangen van de geboorte van de dochter van de heer Bleijenberg, die ik van deze plaats daarmede van harte gelukwens. Vervolgens sprak de Voorzitter zijn nieuwjaars, rede uit, die reeds in extenso in ons blad werd geplaatst. Deze rede werd door het oudste lid van de Raad, de heer Fijn van Draat, als volgt beant woord. De heer Fijn van Draat: Meneer de Voorzitter Het is voor my een groot genoegen U namens de Raad te danken voor Uw goede wensen voor 1963. Namens ons allen wens ik U en de Uwen eveneens een goed jaar. Ik wil deze wensen ook uitspreken voor allen behorende tot de diverse afdelingen van het Gemeentepersoneel, hen dankend tevens voor de ijver en toewijding bij hun werk voor onze gemeente en haar inwoners. Wanneer we een vergelijking maken, meneer de Voorzitter, met Uw nieuwjaarsrede van 1962 en deze, dan treft het ons hoe groot het verschil is. Toen een nog vrij voorzichtig tasten naar moge lijkheden, al waren al enkele industrievestigingen veilig gesteld. De havenplarmen waren nog vaag, nog zonder schetsontwerp en zo zijn er nog meerdere gevallen van onzekerheid aan te geven. Maar in een jaar kan veel veranderen. Het lijkt mij onnodig in herhaling te treden door het op noemen van de vele industrieën, ,die hun weg naar hier hebben gevonden of de door ir. Snijders uitgewerkte havenplannen en de op de leefbaar heid gerichte uitgewerkte en goedgekeurde plan nen. Dat U één der belangrijkste nieuw aan te leggen wegen naar de industriegebieden de Mr. Haarman- weg wilt noemen, naar hem die zo heel veel voor ons heeft gedaan, heeft zeker onze volledige in stemming. Moge de 1.1. gehouden verkiezingen voor de Raad een kleine verschuiving te zien hebben gegeven, één ding is zeker, de nieuw gekozen leden hebben nu reeds blijk gegeven van hun grote belangstel ling, waar het het belang van onze stad betreft. Mocht U vorig jaar geklaagd hebben over de sobers bedeling van Terneuzen met nieuwe wonin gen, een klacht welke voor onze gehele provincie geldt, heel Veel beter is 1962 niet geworden. Hopelijk brengt 1963 een oplossing voor dit nete- zakelyke huisvesting voor de werkers van hoog zakelijke huisvesting voor de werkers van hoog tot laag ernstig in gevaar komt. Dat de voor de industrie noodzakelijke toeleve ringsbedrijven, als daar zijn gas, electriciteit en water, zich van hun plicht in deze bewust zijn, stemt tot grote vreugde. Wanneer wij straks tot liet besluit komen om toe te treden tot. het Beheerschap van het unieke recreatiegebied Braakman, en ik twijfel er niet aan, dat dit gebeurt, hebben wij een mooie kans om met onze steun dat gebied te doen groeien ten bate van onze inwoners. Misschien bestaat er ook een kans om daar of elders te zorgen vc»ir een kampeerterrein of jeugdherberg. Het opriehten van een eigen centrale dienst, wat inhoudt een uittreding uit de tegenwoordige gezamenlijk, stond al lang op ons verlanglijstje. Wanneer alle uitbreidingsplannen, welke zowat alle richtingen van het compas bevatten, zijn ge realiseerd, zullen we gevangen zitten in de lang zaamaan zeer nauwe gemeentegrenzen. Misschien brengen hogere instanties in 1963 enige uitkomst. Wij zyn het met Uw zienswijze geheel eens, dat het noodzakelijk is, dat het etiket „kerngemeente" nog niet mag worden verwijderd. Het is net als met een fles medicijn. Zit er een etiket op, dan weet men wat er in zit. Haalt men het er af, dan is de belangstelling er voor weg, bang dat er zout water in zit. Het zal velen een genoegen zijn te vernemen, dat nu ook een Zweeds bedrijf hier een grote fabriek gaat bouwen. Mog deze staalfabriek een beter lot beschoren zijn dan zijn doorluchtige voorganger. Wij gaan graag akkoord met Uw wwtrdering voor het personeel van de reinigingsdienst, wie zijn onmisbaarheid heeft bewezen in deze tijd van Noordpool-omstandigheden. Dat de resultaten van hun werk tot zelfs in Haagse journalistieke krin gen is doorgedrongen, is een bewijs voor de dege lijkheid er van. Nu ik het toch over deze harre winter heb, moet het mij van het hart, dat wij wel erg ver- stokénen zijn geweest van bootverbindingen met de overkant. Ik vraag mij af, of alle maatregelen zijn getroffen voor het, zij het dan gedeeltelijk functioneren van deze dienst. Wij moeten deze dienst wel erg in de gaten houden, wij moeten er zeer zuinig op zijn. Misschien kan Uw college deze dringende zaak met de desbeetreffende in stanties opnemen. Meneer de Voorzitter, wy gaan 1963 weer vol vertrouwen tegemoet. Uw college kan wederom op de zo groot mogelijke steun van de leden van de Raad vertrouwen. Wij weten dat het dagelijks bestuur ondernejnend en- succesvol wordt gevoerd en dat is voor de toekomst van onze stad doorslag gevend. 1. Vaststelling van de notulen van de vergade ringen van 1$ en 21 december 1962. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wor den de notulen van de vergaderingen van 13 en. '21 december vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. a. het door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurde raadsbesluit van 4 oktober 1962 tot toekenning van pachtersvergoeding ten aanzien van gronden, gelegen in de Oude Zevenaarpolder b. idem van 8 november 1962 tot wijziging van staande pachtcontracten ten aanzien van de hofsteden, liggende in de Oude Zevenaarpol der, de Zeven Triniteitspolder en de Coe- gorspolder, alsmede een perceel bouwland in de Oude Zevenaarpolder; c. idem van 8 november 1962 tot aankoop van gronden, gelegen in het uitbreidingsplan „Industrieterrein Oostelijke Kanaaloever"; d. idem van 13 december 1962 tot aankoop van grond, gelegen in het uitbreidingsplan „In dustrieterrein Oostelijke Kanaal oever" en tot het toekennen van een pachtersvergoeding ten aanzien van deze grond; e. idem van 13 december 1962 tot aankoop van gronden c.a., gelegen in het uitbreidingsplan „Sluiskil"; i'. de door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurde raadsbesluiten van 8 november 1962 tot verkoop van grond ten oosten van bet. Zuidersportpark, ten noorden van de Koedijk, in het exploitatieplan „Sluiskil" en op het gemeentelijk industrieterrein; g. hel. door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurde raadsbesluit van 13 december 1962 tot het aangaan van een vaste geld lening van 1.200.000,met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten; h. idem van 8 november 1962 tot het verstrek ken van een krediet in rekening-courant aan de Stichting Schooltandverzorging Oost- Zeeu wsch-Vlaanderen i. de door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurde raadsbesluiten van 8 november 1962 tot vaststelling van verplaatsingskosten verordeningen ten aanzien van de leidsters der openbare en bijzondere kleuterscholen en de onderwijzers der openbare en bijzondere lagere scholen, alsmede een brief van ge noemd college, inhoudende een verklaring van geen bezwaar tegen de bij raadsbesluit van 8 november 1962 vastgestelde verplaat singskostenverordening voor het gemeente- personeel; j. idem van 13 december 1962 inzake onder handse aanbestedingen; k. brief van Gedeputeerde Staten van Zeeland inzake een uitkering-ineens over 1962 voor gemeente-secretarissen, -ontvangers en amb tenaren van de burgerlijke stand; 1. controle-rapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeenten; m. brief van de Stichting Centraal Schoolbe stuur St. Louis te Oudenbosch, inhoudende een verzoek om subsidie voor 1963; n. overzicht van door ons college genomen be sluiten krachtens artikel 212 van de gemeen tewet; 1. besluit dd. 7 augustus 1962 tot aanoop van de zijkanten van een gedeelte van de Blik- straat; 2. besluit dd. 19 december 1962 tot aankoop van het pand Kazernestraat 17; 3. besluiten dd. 27 november 1962 tot ver koop van perceeltjes grond op het ge meentelijk industrieterrein; 4. besluit dd. 29 augustus 1962 tot verhuur van het perceel Dijkstraat 50/52. De heer Fijn van Draat: Kan het jaarverslag van de Dienst voor Maatschappelijke Zorg als een ingekomen stuk beschouwd worden? De Voorzitter: Dat kunt U doen. De heer Fijn van Draat: In de derde alinea van dit verslag wordt vermeld: „Besprekingen zijn gaande om te komen tot een werkplaats voor gees telijk gehandicapten, enz." Ligt het in de bedoe ling dat deze werkplaats voor geestelijk gehandi capten in de beschuttende werkplaats wordt on dergebracht De heer De Vos: Deze plannen zijn nog in een beginstadium van bespreking en het zal nog wel even duren vóór zij werkelijk van de grond komen. Het zal ook een vrij kostbaar project worden, en het moet wel een zelfstandige inrichting worden. Uitbreiding van de Beschuttende Werkplaats is namelijk thans reeds urgent en koppeling hieraan zal dan ook niet mogelijk zijn. Als deze inrichting er komt zal er mogelijk ook een internaat bij moeten komen, maar dit is nog in studie en de besprekingen zijn nog slechts in een aanvangsstadium. Men zal dit wellicht in breder verband moeten opzetten. In bepaalde streken denkt men aan een eigen werkplaats, zodat de samenwerking niet zo bijzon der succesvol is. Ik betwijfel zeer of er nog dit jaar zichtbare resultaten te voorschijn komen. Anderhalf jaar geleden heeft het bestuur van de Beschuttende Werkplaats alhier verschillende instanties bijeen geroepen. Er is toen voorgesteld twee vertegen woordigers van elke werplaats in Zeeuwsch-Vlaan- deren in een studiecommissie te benoemen, doch daar is niet veel van terecht gekomen. Conform het voorstel van Burgemeester en Wet houders wordt besloten het sub in. vermelde ver zoek om subsidie af te wijzen. De overige stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot benoeming in tijdelijke dienst respectieve lijk met ingang van 1 mei en 1 februari 1963 van een tweetal leraren aan de gymnasiale afdeling van het Petrus Hondius' Lyceum. De door het College van Curatoren voor elke vacature opgemaakte aanbeveling luidt als volgt:, le vakature: de heer Th. J. H. Nederpelt Lazérom te 's-Gravenhage; 2e vakature: de heer F. C. de Waal te 's-Graven hage. De Voorzitter; Do voor de, .eerste vakature voor- gedragene, de heer Nederpelt Lazarom heeft hedenmorgen bericht, dat hij zijn sollicitatie in trekt. De aanbeveling geldt, dus alleen voor de tweede vakature, waarvoor aanbevolen wordt de heer De Waal. De Voorzitter verzoekt de heren Fijn van Draat en Hol samen met hem het stembureau te vormen. Uitgebracht worden 17 stemmen, waarvan 16 op de heer F. C. de Waal en 1 blanco. De heer De Waal is benoemd. 4. Idem tot benoeming van de heren tl. M. -I. Nagelkerke te Goes en F. A. Lauret te Hoek tot onderwijzer in vaste dienst aan respectie velijk de Zuidlundschool en de openbare lagere school „De Vrije Vlucht" te Sluiskil, zulks met ingang van door Burgemeester en Wethouders te bepalen data. Ten aanzien van de vakature van onderwijzer aan de Zuidlandsehool worden uitgebracht 17 stem men, alle op de heer G. M. J. Nagelkerke. De heer Nagelkerke is benoemd. Ten aanzien van de vakature van onderwijzer aan de school „De Vrije Vlucht" te Sluiskil worden uitgebracht 17 stemmen, allo op de heer F. A. Lauret. De heer Lauret is benoemd. 5. Idem tot het verlenen van eervol onslag aan: a. mej. B. G. A. Meijerman, als onderwijzeres aan de Zuidlandsehool en de heer J. W. Schouten, als onderwijzer aan de open bare lagere school „De Vrije Vlucht" te Sluiskil, zulks met ingang van door Burgemeester en Wethouders tc bepalen data: i b. de heer A. A. Benders, als leraar aan de gymnasiale afdeling van het Petrus Hon dius Lyceum alhier, met ingang van 1- februari 1963. De heer De Feijter: In het voorstel staat, onder a: „met ingang van door Burgemeester en Wet houders to bepalen data", terwijl verzocht werd ontslag te verlenen met ingang van 1 april 1963. Waarom dit verschil De Voorzitter: Omdat soms eerder in een vaka-> ture kan worden voorzien en dan kan de ontslag datum ook eerder gesteld worden, zodat wij een andere gemeente terwille kunnen zyn. De heer Fijn van Draat: Kunnen Burgemeester en Wethouders dan ook nog de ontslagdatum na 1 april a.s. stellen? De Voorzitter: In de Lager Onderwijswet wordt een maximale ontslagtermijn van drie maanden genoemd. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform de voorstellen besloten. 5A Idem tot herbenoeming van een drietal leden van het bestuur van de Stichting Beschutten de Werkplaatsen „Midden Zeeuwsch-Vlaande- ren", t.w. mej. M. van W'ijck en de heren R- R. Visser en A. J. do Zeeuw, allen wonende te Terneuzen, Ten aanzien van de vakature van mej. M. van Wfiek worden uitgebracht 17 stemmen, 'waarvan 16 op mej. M. van W'ijck en 1 blanco. !<Zie verder p-ag, 7)

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 5