Het leven glijdt en glibert verder.... BINNENLANDS NIEUWS Landbouwschap tot Regering Radio en Televisie Marktberichten VOETBAL DF, VRIJE ZEEUW Papina 7 WINTEROVERLAST MOORDEN AAN DE LOPENDE BAND ER IS OOK GOED NIEUWS KOMT ER NOG COMMERCIËLE TELEVISIE? AAN DE LOPENDE BAND ER IS OOK BETER NIEUWS DE REGERING AAN HET WOORD Uit Florence gestolen schilderijen teruggevonden Russisch commentaar op uitslag Westberlijnse verkiezingen NA- DE IRA AKS E REVOLUTIE ROEREN KUNNEN DOOR KRAPPE PRIJSSTELLING RISICO'S NIET OPVANGEN Ver koudheids bacillen Een aantal Ambonnezen in Nederland dringt aan op vervroegde overdracht van Nieuw-Guinea Blijven streven naar zo groot mogelijke Europese gemeenschap TERWIJL een. groot deel van ons land nog gebukt gaat onder de witte, op de wegen tot bruine pap verkleurde sneeuwlast, de thermometer vele malen twijfelde tussen lichte dooi en lichte vorst, met uitsehietertjes naar boven en naar beneden, boeren en tuinders bezorgd trachten nog iets van de voorjaarsgewassen te redden, de winkeliers dagelijks hogere prijskaartjes in de uitstalkasten 'plaat sen, de bouwvakarbeiders v,an armoede sneeuwruimen en de ande ren verstijfd rondom een gedoofde kachel kleumen omdat er geen geld meer is voor nog meer brandstof, de forensen nog altijd uit vluchten voldoende hebben voor een late komst op hun werk en de bazen niet weten hoe zij met het griepverzuim en-de uitgevallen vervoersmogelijkheden hun bedrijven gaande moeten houden, de chauffeurs dagelijks en nachtelijks moeten zien het stuur recht te houden en de wegbeheerders voor de onmogelijke opgave staan om uur na uur en dag na nag de gladheid te blijven bestrijden terwijl er onvoldoende bestrijdingsmiddelen voorhanden zijn terwijl de treinen vol enthousiaste wintersportgangers niet veel wintervertraging terugkeren om de passagiers te' laten merken dat het hier nog altijd net zo: koud, net zo winters en net zo moeilijk sporten is als in het zuiden, terwijl dat allemaal gebeurt, rolt, glijdt, 4glibbert ook ons normale leven even verder. Het blijkt zelfs niet te koud en te glad te zijn voor verscheidene .fikse moordaanslagen. In Den Haag zijn inmiddels twee moorden, 11.1. op een 39-jarige nachtwaker en op een 58-jarige weduwe, dooi de recherche tot klaarheid gebracht. De daders waren weinig goeds belovende knapen van resp. 19, 20 en 26 jaar, die dank zij een typiste in een herenmodemagazijn, waar zij zich van het gestolen geld nieuwe costuums lieten aanmeten, ifl de val liepen. En het waren niet eens verstokte misdadigers, maar nog jongelui met blanco strafblad, die hier in koelen bloede op roofmoord uittogen. IN AMSTERDAM overviel een psychopaat een vroegere vriendin tijdens haar werk. De wurgpoging mislukte, maar het meisje is door de onverlaat in beide ogen gestoken en is nu voor haar leyen invalide. De patiënt is de zelfde dag gepakt, maar de vraag is of hij geen tweede maal zal ontsnappen. Te Rotterdam zijn zaterdag j.l. de verminkte lichamen gevonden van een jonge weduwe, die een kleine sigaren- en textielwinkel dreef, en haar 8-jarig zoontje, dat op het nachtelijk gerucht afging. Drie andere kinderen (11, 7 en 5 jaar) vonden de stoffelijke over schotten met ingeslagen schedels. De dader(s) moeUeni preoies de weg hebben geweten, na de gruwelijke moord de sleutels hebben gehaald en de brandkast nog rustig hebben geleegd- Bij dit soort misdaden verbleken alle normale inbraken en ver duisteringen. Het is te hopen dat de politie met spoed weer op volle klacht zal worden gebracht en niet langer door teveel vaca tures belemmerd blijft in haar surveillance- en opsporingsmogélijk- heden. De daders zullen hun gerechte straf niet ontlopen, maar- het moet in Nederland mogelijk zijn de burgers tegen brutale roofmoord te beschermen. Bovendien zal de rechter door strenge vonnissen elke aanslag op het leven van een medemens tot een uitzichtloze poging dienen te verklaren. Dat wij de afgelopen week evenmin gespaard bleven voor een droeve lijst os-gelukken, waarbij verscheidene met dodelijke afloop, niet alleen in het verkeer maar b.v. ook door gasverstjkkmg of ontploffingen, zal menigeen niet eens zijn opgevallen, zo gewend zijn wij jreeds aan deze berichten. Het is eigenlijk treurig, dat er zoveel ongevallen voorkomen, dat zij nog maar met weiriig woor den worden afgedaan, behalve als een autoweg langdurig versperd wordt, dan wordt er geklaagdover vertraging. PRETTIGER nieuws was deze week met een lantaarntje te zoeken. Ja, Sjoukje Dijkstra heeft voor de vierde maal het wereldkam pioenschap kunstrijden veroverd. Het kostte haar niet eens veel moeite, daar in het Kisstadion van Boedapest, want bij de verplichte 'figuren behaalde zij al een enorme voorsprong en de zege kon haar niet meer ontgaan. Haar mededingster Regina Heitzer (Oostenrijk) zakte na een helaas ongelukkig uitvallende vrije kür met enkele mislukte sprongen, af tot de derde plaats na de snel opgekomen Franqaise Nicole Hassler, die een eervolle tweede plaats kreeg op het erepodium, zij het nog met 137 punten minder dan „onze" Sjouk. De zware training, die Sjoukje dit gehele voorafgaande jaar heeft volgehouden, heeft een duidelijk resultaat gehad. Op technisch gebied is Nederland ook niet de minste, dat bleek o.m. op de enorme automobieltentoonstelling in het gigantische R.A. I.-gebouwencomplex te Amsterdam, waar ook nieuwe Neder landse constructies vielen te bewonderen, zoals een combinatie wagen van de DAF. Opmerkelijk was de grote belangstelling voor deze expositie, die de Amsterdamse verkeerspolitie tot' wanhoop bracht. OVER DE COMMERCIËLE TELEVISIE was al veel geschreven, doch nog niet gesproken, althans niet in de Tweede Kamer. Blijkens een nota hoopt het kabinet echter nog voor de verkiezingen het onderwerp aan het oordeel van de volksvertegenwoordiging te willen onderwerpen. Dat wordt dan wel tijd ook, want als er na 15 mei een andere regering wordt gevormd, is het nog de vraag hoe deze over dit vraagstuk denkt en dan beginnen we van voren af aan. Het enige voordeel van deze late behandeling is, dat dé rege ring er niet meer door ten val kan komen. Zij treedt immers toch af. Of de oppositie tegen de reclametelevisie geneigd zal zijn veel spoed te betrachten, is ook nog te bezien. Met enige Vertraging kan immers het dreigende verlenen van een concessie aan een particuliere maatschappij worden voorkomen (Nadruk verboden.) Vijf kostbare Italiaanse schil derijen die een Duitse soldaat in 1944 uit het Uffizi-museum in Florence had gestolen, zijn dinsdag namens de Westduitse regering aan de Italiaanse am bassadeur in Bonn overhandigd. De schilderijen, waarvan de waarde op ruim twee miljoen gulden wordt geschat, werden onlangs in het huis van een in München wonende Duitse ex- militair gevonden, die de kunst werken in een kast bewaarde. De politie was deze schilderijen op het spoor gekomen door de ontdekking van twee andere ver miste kunstwerken uit Florence ten huize van een Amerikaans echtpaar in de Amerikaanse stad Pasadena, waarvan de man in de tweede wereldoorlog had gediend in een Duitse infante riedivisie in Italië. De politie zoekt naar nog drie schilderijen, die bij dezelfde ge legenheid uit Florence zijn ver dwenen. De naam van de man bij wie de vijf schilderijen in München zjjn gevonden, heeft de politie niet bekendgemaakt. Volgens haar is het misdrijf reeds ver jaard, De kunstschatten van Flo rence waren destijds door de Duitsers naar het noorden mee genomen. In Noord-Italië zou een kist met tien schilderijen van een vrachtauto zijn geval len. Zes van dezè schilderijen waren afkomstig uit het Uffizi- museum en de ovè.rigë vier uit het Pitti-paleis. Radio-Moskou hééft naar aan leiding van het resultaat van de Westberlijnse verkiezingen ge zegd, dat de grote nederlaag van de christen-democraten een dui delijk bewijs is van de onte vredenheid onder de Westber lijnse bevolking door „het stel selmatig verzet van 'de C.D.TJ. tegen een vreedzame oplossing van het Duitse vraagstuk en in het bijzonder van de kwestie- Berljjn", De door de christen democraten verloren stemmen waren naar de socialisten ge gaan, „die tijdens de verkie zingscampagne zich overge geven hebben aan een demago gische speculatie op de werke lijke gevoelens van de Berlij- ners, die de meestbelanghêbben- den zijn bij de normalisatie van de situatie van hun stad". Na de staatsgreep in Irak wordt een onbekende vrouw in Bagdad verboord onder verdenking met de communisten samen te wer ken. zijn als de dood voor Een door het weer ongunstig beïnvloed jaar behoort voor de boer tot de gevyohe bedrijfsrisi co's. De las.en daarvan moeten door het bedrijf kunnen worden opgevangen. Dat dit nochtans ruet mogelijk is, is het gevolg van de krappe prijsstelling van, de produkten, dat wil zeggen vaa de melk. Deze uitspraak deed de voorzit ter van de Chr. Boeren- en Tiun- dersbpnd, de heer W- Gaossen, Dit doosje betekent: gistermorgen in Utrecht bii de opening van de jaarvergadering van de O.R.T.B. Da heer Cnossen herinnerde eraan, dat de grasgroei door het koude voorjaar in 19u2 moeilijk op gapg kwam, zodat op vele be drijven niet voldoende voer voor de winter kon. worden gewonnen. Dit was, volgens hém, des te ern stiger. omdat in het algemeen op de meesfe'bedrijVen "een' hogat zware, misschien hier en daar wel een te zware veebezetting was. Daar de hele' zomer kond was, kon. de achterstand in de grasgroei op vele bedrijven njet worden ingehaald. Men zag zich genoodzaakt vee at te zetten en het ruime aanbod deed de prijzen aanzienlijk dalen, aldus de heer Cnossen, die hieraan toevoegde, dat vele veehouders in zeer moei lijke omstandigheden zijn ge raakt, die nog worden verergerd door de langdurige winter. Over de ministeriële nota om trent het landbouwbeleid merkte de heer Cnossen op, dat de boe ren de wil hebben, zjeh aan te passen aan de veranderde en ver anderende omstandigheden. Hij vroeg zich echter af, of zij wel in staat zijn de noodzakelijke veran deringen aan te brengen. Ver spilling vap ai-beid op ver uit elkaar liggende percelen, kan door ruilverkavelingen worden voorkomen. De heer Cnossen vestigde in dit verband speciaal de aandacht op de vrijwillige ruilverkaveling, waaraan de over heid haar medewerking ver leent. Hij noemde het opmerke lijk, dat de vrijwillige ruilverka velingen in liet zuiden van het land op vrij grote scnaal tot stand zijn gekomen, terwijl men ze boven de grote rivieren nog slechts spaarzamelijk aantreft. De C.B.T.B.-voorzitter vroeg zich voorts af, of de opvoering van de prduktiviteit er niet toe zal leiden, dat de werker in de landbouw een slaaf wordt van het bedrijf. Als het er toe zal moe. ten komen, zo zei hij, dat per man veertig koeien moeten kunnen worden verzorgd, is deze vraag zeker gewettigd. Innige samenwerking tussen de bedrij ven is, volgens de heer Cnossen, de enige oplossing als men het gezinsbedrijf wjl handhaven ey de werkers op dat bedrijf niet in een onhoudbare sociale positie wil brengen. Het zal niet gemak kelijk zijn, zo voegde hij hieraan toe, maar het lijkt niet onmoge lijk. SLACHTOFFER BIJ STEEKPARTIJ OP KATKNORECHT By een steekparty, op het Rot terdamse Katendrecht is maan- dagnacht de '23-jarige varensge zel Si de- W- uit Groningen om hefe leven, gekomgn, De fatalp ruzie ontstond in café „Liberty" aan de Delistraat in het centrum van de. Rotter damse uitgaansbuurt voor zee lieden, Na een woordenwisseling werd de Groninger met een mes neergestoken door de 27-jarige F. N. (zonder beroep). De dader vluchtte, maar werd kort daarna door de politie aangehouden. Bij zijn opsporing waren vele poli- tie-radiowagens ingeschakeld. Drie kwartier heeft de Rotter damse politie gisternacht nodig gehad om de '27-jarige Surina mer F. R. A. N. een bekende figuur uit hei. Katendrechtse „millieu" te arresteren als de dader van de noodlottige steek partij in de Liberty-bar". Twee agenten troffen hem aan in een Grieks café. De man .heeft nog geen bekentenis afge legd. Hem zal doodslag, subs, zware mishandeling de dood ten gevolge hebbende ten laste wor den gelegd. Achtergrond yan. de vechtpar tij was <te woede vap dè Surina mer op de 30-jarige vrouw, ipet wie hij samenleefde. „Als kat én hond", zei gistermorgen, dg re cherche. want hij «ds%n.<feWe haar meermalen en heeft daar voor zelfs- al in dg gevangenis gezeten. Maar de vrouw kwam steeds weer bij hem terug. Maandagavond was het weer tot een uitbarsting gekomen tus sen het paar en de vrouw had daarop, zeer zwaar mishandeld, het huis verlaten. De „Kaap" wist dat de Surinamer op zöek was paar haar en ging hem uit cfe weg maar de Groningse, varensgezel kon dat niet ver moeden eii dat is hem noodlot tig geworden, Hjij kwam met de Surinamer aan, dc bar te, ziften protektie tegen infektie VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam yyex'derj in totaal aangevoerd 3038 stuks vee, zijnde 250 vette koeien en ossen: 525 gebruiks- •vee; 270 vette kalveren; 77 gras kalveren; 1682 nuchtere kalve ren; 5 varkens; 27 lopex-s; 39 biggen; 55 paarden; 10 veulens; 77 schapen of lammeren; 21 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Vette koeien ƒ2,10ƒ2,90; Vette kalveren ƒ2,302,90. Al les per kg. Graskalveren ƒ190ƒ290; Lo pers 70ƒ90; Biggen ƒ40— ƒ50; Schapen ƒ95ƒ140; Lam meren ƒ95ƒ145; Kalf- en melkkoeien ƒ750—ƒ1050; Vai'e koeien 500700; Vaarzen 525—825; Pinken 325—1500; Nuehtei'e kalvex-en 90110 en Slachtpaarden ƒ210—ƒ270. Alles per stuk. Overzicht; Vette koeien: aan voer gewoon, trage handel en prijzen als maandag; Vette kal veren; iets ruimer aanvoer, kal me handel en afbrokkelende prijzen, enkele prima's boven notering; Graskalveren; aanvoer als vorige week, slepende handel, vooral niet hoger in prijs; Nuch tere kalveren; grote aanvoer, handel zeer traag, prijzen lager, zeer moeilijk te plaatsen; Lo pers en biggen; aanvoer als vo rige week, slepende handel en vooral niet hoger in prijs; Slachtpaarden: iets meer aan voer, redelijke handel en wat stijver in prijs; Schapen en lam meren: matige aanvoer, goede handel en prijshoudend; Kalf- en melkkoeien; aanvoer als vorige week, zeer kalme handel en on veranderde prijzen; Vare koeien: aanvoer matig, tamelijke handel en prijshoudend; Vaarzen en pinken: korte aanvoer, stugge handel, prijzen ongewijzigd. ortnieuws Een vijftal Ambonnezen uit Geesburg (Drenthe) heeft zich in een brief tot de minister-pre sident, prof. dr. J. E. de Quay, en tot de voorzitter van de Tweede Kamer, mr. F, J. E. M. van Thiel, gewend. Zij vragen hierin om een zo spoedig mogelijke over dracht van West Nieuw-Guinea aan Indonesië, nog vóór 1 mei 1963, om zodoende tot normale betrekkingen en goede verhoudin gen met Indonesië te komen, Zü stellen, dat hiermee de bevolking op Nieuw-Guinea het best ge diend is en hopen dat de terug keer naar Indonesië van de Am bonnezen, die dat wensen, hier door bespoedigd kan worden. De 5 ondergetekenden, Cores Tëmaela. P. Hunitetu, J. Leate- mia, F. P. Pieter en M. Kaihena zeggen hierbij de mening van 1500 inwoners van de Amboneee woonoorden en woonwijken te vertellen. PROEFONTDOOUNG VAN STAD1QNYELP TDDRLGjFJG MfSLVKV De proef opt het hoofdveid van 't Rotterdamse Feüenoord- Stadion waar zondag 3 maart de wedstrijd Nederland—België en ruim een weck later de ontmoe ting Feijencotd—Reijns mopt Worden gespeeld, door middel van hete lucht te ontdooien is voorlopig mislukt. Maandag was men begonnen met hete lucht door de buizen van het drainage-systeem onder het veld te blazen om zo te trachten de hardbevroren gras mat waarop bovendien nog een ijslaag en enkele tientallen" cen timeters sneeuw liggen, tg ont dooien. Dinsdag bleek echter dat hét drainage-systeem, dat dateert uit 1936, in de loop der jaren enigszins is verzakt, waardoor de hete luejit uit de buizen kan ontsnappen en zo zijn werk zaamheid verliest. Aan het begin van dé buizen heeft de stoom een temperatuur van rond 50 graden, d°pr de „lekken" in 't drainage-systeem zakt deze reeds na 15 meter tot 4Vs graad, hetgeen uiteraard te weinig is om énig resultaat te boeken- Men kan de tempera tuur van de hete lucht wel ver hogen, maar dan is het gevaar geenszins denkheeldig dat de grasmat door een te grote en te plotselinge temperatuurstijging onherstelbaar wordt beschadigd. De heren B. van Krimpen, di recteur vap het Feijenqard-sta- dion, H. A- Bx-emekamp, Ixoofd van de grpndtechnische dienst van de K. N. V.B., ir. Joh. Th. Moorman, adviseur van de af deling sportaccomodaties van de Nederlandse Sportfederatie, en K. Olieman van het proef station tuibouw onder glas te Naaldwijk, die de leiding heb ben bij hét experiment, willen de proef nog enige tijd voort zetten. Mocht men geen resul taat boeken, dan zal men trach ten het veld op een andere wijze bespeelbaar te maken. Lukt dit eventueel ook niet, da» zal de K. N. V. B. in ieder geval niet vóór volgende week donderdag een beslissing nemen over het al of niet doorgaan van de wed strijd Nederland—België. Het Landbouwschap heeft aan de minister-president een brief gezonden over het afbreken van de onderhandelingen van de E. E- G.-landen met het Verenigd Koninkrijk. Het Landbouwschap spreekt hierin als zjjn mening .uit, dat de Nederlandse regering moet blijven streven naar een zo groot mogelijke Europese ge en reageerde nogal fel toen deze hardop bekend maakte dat hij „de vent, die haar verbergt" wel te pakken zog krijgen. „Maak je nigf zp druk", was hét antwoord en de aanleiding, tot de vechtpartij, die de fatale af loop kreeg toen de Surinamer een stiletto trok en zijn tegen stander vele keren in de bpx:st stak. Twee Duitse chauffeurs kroongetuigen in deze zaak trekken dp Surinamer van de Groninger weg, die zich pog even oprichtte, op een bank ging zitten en daarna vpproyer op de grpnd viel, É>e police was reeds gewaar schuwd ijog vóór de dodelijke steken waren toegebracht. De caféhoudster voorzag namelijk dat er moeilijkheden zouden ko men. Onmiddellijk- werd Katen drecht afgegrendeld én gingen vier politiewagens pp. zoek naar de Surinamer, van wie bekend was dat hij uitwijkadressen heeft in België en Duitsland. De man, heeft, nadat hij zich thuis ver kleed had, index-daad geprobeerd met, een taxi weg te komen, maar dat gelukte niet. In hei Griekse café heeft hij nog de bar gebeld om tp vragen hps alles was afgelopen. Een prettige omstandigheid voor de politie was dat ditmaal „Katendrecht" volop medewer king gaf apn het onderzoek. Deze steekpartij ging namelijk opk he.t mjjjeu te ver. Een 'vriend van de Surinamer kwam zelfs het mes byengen, waarmee de dodelijke steken zijn toege bracht. De vrouvy heeft geluk gph ad. zo, roeefit de recherche, dat de Suxinamfir haar na het misdx'ijf niet is tegengekomen. Dan namelijk zo.u.den er vrijwel zeker twee slachtoffers zijn ge weest. ERNSTIG GËVyGNRL JONGEN AANGETROFFEN Later overleden. Een 13-jarige jongen is maan- dagayorxd ernstig gewond door een automobilist aangetroffen op de noordelyko rijbaan van de Zeeweg té Oyervezxr ter hoogte van de, erebegraafplaats. Nader hand is de jongen aan zijd ver wondingen besweken- He politie te Bloèxnendaal, die vermoedt, dat de jpngen is aap.gere.den, vraagt getuigen van dit onge.val zich telefopisdh (D2509r—59101) met haar in verbinding te. stél len. Het slachtoffer is dé 12-jarige. F. A. van Stadexi uit Haarlexn. De jongen kwam uit de duinen en is, naar de politie aanneemt, toen hij de Zeeweg opliep, aan gereden. Op weg naar het ziekenhuis is hij overleden. TREIN GR ALTG Op een met automatische halve overw.egbornen beveiligde overweg bij Voovsebótéh i5 gis termorgen om half tien de. mo tor van een juist passerende auto. afgeslagen. D.e. bestuurder kon zijn gestrande, wagen nog net verlaten vóórdat dé trein van Amsterdam naar Rbtter- dam er bovenop reed. De trein tVéld zódanig be schadigd dat hij moest worden weggesleep;. meenscjiap met een epen econo misch beleid. Zou er gepoogd worden een voorlopige overeenkomst te be reiken met landen die tot de E. G. willen toetreden dan zal, zo meent het Landbouwschap, de land- en tuinbouwsector daarin in gelijke mate als de in dustrie moeten worden betrok ken. Het Verenigd Koninkrijk en eventueel andere landen zullen in een dergelijke overgangsrege ling hun landbouwbeleid dienen aan té passen. DODELIJK VERKEERSONGEVAL Op, de rijksweg langs het Noordhollands Kanaal is maan dagmorgen even ten zeiden van Sehopridarn een militaire vracht wagen, bestuurd- door de 2Ü-jai-i- ge dienstplichtig soldapt W., ge slipt en op de linker weghelft iix aa.nri.idws. gekomen niet een aut,o met eieren. De linkervoor zijde van deze auto wprd totaal ingedrukt, waax-bij dg bestuur der, de grossier in eieren, J. Ver- mguexy uit Oegslgeest, op slag werd- gpdood. ZÜ'l. dochter, die naast herp zat, mpest naar een ziekenhuis in Alkmaar woi-den vervoerd, RRON.K.EM-VN mishandelde EGHTfEAGENT Eén jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, waarvan drie maanden voorwaai'delijk met een proeftijd van drie jaar. heeft de officier van Justitie bij de rechtbank in Utrecht dins dag geëist tegen de 26-jarige boswerker G. P. uit het woon wagenkamp te Amersfoort wegens, verzet tegen en mishan deling van een agent van politie. Op de avond van 23 novem ber van het vorig jaar werd de verdachte m de tunnel aan hei: Smalle. Rad te Amersfoort door twee politic-agenten aangehou den wagens verschillende ver keersovertredingen. Hij reed n.l. zonder licht en op het voor voetgangers bestemde pad. Toen hij bij' het opmaken van hei. proces-verbaal bovendien nog een vafse naam opgaf, was de maat vol, en wilden de politie mannen hem opbrengen naai' het bure.au. De boswerker, ver zette ziph echter hevig en be- zordgdp één van de agenten een ontwrichte duim en een ge kneusd dijbeen, zodat deze zich onder medische behandeling moest stellen. Dit was intussen niet het. enige feit, waarvoor P. terecht-' stond. Op 26 september van het, vorig jaar had hij in een café- .aria aan de Langestraat, even eens in Amersfoort, ruzie ge maakt met een medebezoeker en deze een paar flinke opstop pers toegediend. Toen de aan gevallene langs" een achterdeur de eetgelegenheid probeerde te verlaten, klom P. over het buf fet om, tfe man te achtervolgen. Bij dip manoeuvre sneuvelden een koffiezetapparaat, een licht bak en, een gebakjesstandaard, waardoor een schade van 700 a 800 gulden werd aangericht. Evenals bij het incident in de funnel verkeerde de boswerkex- z^aar qnder de invloed van sterker drank. Wegens zijn op treden in de automatiek requi- reerde je officier van Justitie nog weer eens drie maanden gevangenisstraf, waarvan één maand voorwaardelijk. Tegen de 28-jarige los-werk- man J. een broer van de ver dachte. die deelgenomen had aan de vechtpartij in de auto matiek, eiste de officier van Justitie twee maanden gevan genisstraf. waarvan de helft voorwaardelijk. Uitspaak in beide -zaken op 5 maarf. DONDERDAG 21 FEBRUARI HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Ochfendgymn.; 7.20 Lichfg gram.; 7-5U Dagopening; 8,fl0 Njeuws; 8.15 Programma-over zicht - aansluitend: Liclfte gr.; 9.0Ö Gymn. voor de vróuw; 9.10 De groenteman; 9.15 Klassieke gram,; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Arbeids vitaminen (gr.); 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Huishoudelijke zaken, lezing; 11.15 Klass. muz.; 11.45 Voordracht; 12.00 Licht en semble en zangsolisten12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Promenade-orkest; 13.00 Nws; 13.15 Meded.; 13.25 Beurs berichten; 13.30 Dansorkest en zangsolisten; 14.00 Klassieke en moderne muziek; 14.30 Voor de vrouw; 15-QS Lichte gram-; 15.30 Voordracht; 15.50 Zangi'écital; 16.20 Gram. voor de jeugd; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Nws; 18.15 Eventueel actueel; 18.20 Jazz; 18.30 Sportpraatje; 18.35 Ge sproken brief; 18.40 Licht 'in strumentaal trio; 19.00 Voor de kinderen; 19-05 Programed dat alle kanten opgaat; 2Q.Q0 Nws; 20.05 Moderne muziek; 21.00 De Beker, hoorspel; 22.30 Nws en med.; 22.40 Actualiteiten; 23.00 Sportacjualitpiten33.10 Nieuwe gram.; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Morgengebed; 7-15 Muziek programma, vopr de jeugd en eventuele actualiteiten; 7.55 Overweging; 8.Q0 Nieuws; 8.15 Lichte gram.; 8.5Q Voor de huis vrouw; 9.40 Schoolradio; 1Q.00 NCRV-lied; ÏQ.Q? Kerkorgel- pqneert (gx\); 10.15 Morgen dienst; 10-46 Gewijde muziek (gr.); 11.00 Vopr de zieken; 11.45 Geestelijke liederen (gr 13.00 Middagklok; 12.04 Zigeuueren- ensemble; 12.25 Voor de boeren; 12.35 Med. i'.b.v. land- en tuin bouw; 12.38 Draaien maar! 1 (gr.); 12.55 Katholiek nws; 13.00 Nws; 13.15 Draaien maar! (vervplg); 13.40 Licht progx-am- ma; 14.00 Metropqle-ork.; 14.35 Klass. gram.; 15.35 Licht instru mentaal kwintet; 16.00 Bijbel- lazing; J6-30 Qude kamermuz.; .16155 Gr.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Schoolzang; 17.40 Beurs berichten 17.45 Instnxmentalc bewerkingen van liederen en dansen; 18.05 Lichte gi'am.; 18.15 Spprtrubriek; 18.30 Mu- sette-epsemble met zangsolist; 18.50 Lezing; 19.00 Nws en weer- px-aatje; 19.10 Vocaal ensemble met jqn|enssopx-aarx: .19.30 Ra- diokraxxt; 19.50 Zendtijd politie ke partijen20.00 Wij poetsen de piagt gr.);.20.20 De jeugd op eigen wieken, hoorspel (deel 7); 20.50 Gevar. progr.; 22.00 Klass. muziek; 22.30 Nws; 22.40 Avond- overdeqking; 22.55 Boekbespr. 23.00 Rmfennws; 23.55 Boekbe spreking; 23.55—24 00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 LJphte muziek; 12.30 Weer- terichten; 12.35 Lichte muziek; 12.50 Beursbei'.; 13.00 Nws; 13.15 Kamermuziek; 14.00 Nws; 14.03 Schoolradio; 16.00 Nws; 16.03 Beursberichten; 16.09 Franse' les; 16.24 Lichte muziek; 17.00 Nws; 17.15 Voor de kindei'en 17.50 Kqqrzang; 18.00 Nwg; 18.03 Koorzang; 18.18 Paardesppfl- berichteri; 18.30' Vaqv jé sol daten; 18.50 Radipbrouigk19.00 Nws; 19.40 Lichte muziek; 19.50 Vrije politieke tribune; 20.00 Voor de vrouw; 20.30 Symfqnie- cqncert; 21.53 Boekbespr.22.00 Nws; 22.15 Chansons; 23.00 Nws; 23.05—23.45 Opera- en Bel Cantoconcert. Televisieprpgramma's. NED. T-V.14.30 In ogen schouw, journaal; 1440 Voor dc vrouw; 15.15 Fau?e; J5.50—15.4E Voor de kleuters; 59.30 Derde film uit de BBp-gerie Look: 19.50 Penttx Nikuia, de indoor- wereldkampioen polsstqkhpog- springen uit Finland; 20.00 Jpur naal2Q.20 Brandpunt; 30.45 Kijk op kunst; 21.15 De rechter en zijn beul, toneelstuk; 22.25 Epiloog; 22.35 Journaal. BELGIË (VI.): 19.00 Voor dé teenagers; 19.30 Penelope, pro- gramma voor de vrouw; 20.00 Nws; 20.25 Problemen vap pu> de oude dag, filmfeportage; 20AS Gillespiana, korte muzi kale film; 31-15 Het meisje Ro- sémarie. films. 22.45 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 7