PROVINCIAAL NIEUWS BINNENLANDS NIEUWS VERKWIK- NIEUWS IN 'T KORT De moord op Roger Ackroyd Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW DINSDAG 19 FEBRUARI 196S TERNEUZEN AARDENBURG IOTHENE SLUIS UITSPRAAK RAAD VOOR DE SCHEEPVAART IJZENDIJKE ZAAMSLAG de natuurzuivere PERZISCHE REGERING AFGETREDEN WITTE KRUIS WITTE KRUIS KAMEK VAN KOOPHANDEL FABRIEKEN VOOR ZEEUWSCHVLAANDEREN De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaan- dei-en houdt a.s. donderdag haar Jaarvergadering in hotel „Rot terdam", aanvangende des voor middags te balt elf. HET VEER ZI.IPE ANNA .TACOBAPOLDER WEER NORMAAL De veerboot Zijpe van de dienst ZijpeAnna Jacobapolder vaart thans weer volgens de gewone dienstregeling. De beide sleepbo ten die enkele weken geleden geen ogenblik gemist konden worden, zijn weer naar hun stand plaats Dordrecht vertrokken. Verkeersongevallen. Te 9.30 uur had gisteren op de Industrieweg bij de garage Van der Peijl Verbrugge een aanrij ding plaats tussen een bestel auto, bestuurd door de heer P. uit Terneuzen en een vrachtauto, bestuurd door de heer S., even eens uit Terneuzen. Beide bestuurders die uiterst rechts reden, konden door de sneeuwmassa naast de rijweg niet verder uitwijken en kwamen bij het passeren met elkaar in botsing waardoor aan beide voer- aanraking waardoor aan beide voertuigen materiële schade ont stond. Tien minuten later had op de brug over de Middensluis een aanrijding plaats tussen een auto, bestuurd door de heer De K. uit Terneuzen,' die vanaf de westzijde de brug kwam opgere den, en een auto bestuurd door de heer Van D. uit Nijmegen, die op de brug in de richting van de Westsluis reed. Door deze botsing kwam de auto van de heer De K. tevens in aanraking met een auto bestuurd door de heer De L. uit Axel, die achter de auto van de heer Van D, reed. Bij de eerste botsing onstond lichte materiële schade, bij de daarop volgende botsing was de materiële schade groter. Te kwart vóór tien slipte in de Blokken een auto, waardoor een botsing ontstond met een op het parkeergedeelte stilstaande bestelauto van de heer De J-, welke auto aan de achterzijde be- schadigd werd. De bestuurder van de perso nenauto reed na de botsing ach teruit en vervolgde daarna zijn weg zonder zich bekend te ma ken. Cabaret-avond. Het Nutsdepartement Sluis— Aardenburg hield in het socië teitsgebouw te Aardenburg zijn laatste winterbijeenkomst. De cabaretgroep „De Lachzaaiers" uit Brugge, o.l.v. Luc Davis, gaf hieraan zijn medewerking en deze is er uitstekend in geslaagd om de aanwezigen een prettige avond te bezorgen. PrijskaarHng. De prijskaartingen, welke te Othene worden gehouden kun nen vanwege de mooie prijzen .die worden uitgeloofd, steeds bogen op een flinke deelname, die daardoor ook invloed heeft op de spanning over de uitslag. Ditmaal hadden 36 personen zich aangemeld om van te win- <nen vleeswaren, een waardevol Stukje mee naar huis te kunnen inenten. De uitslag van deze kaarting was als volgt: 5. Jae. Smalïegange te Othene; H. de Bruijne te Othene; 3. Jae. Buijze te Sluiskil; 4. Joh. Hofman te Terneuzen; 5. Tom Meertens te Zaamslag; 6. M. Wieland te Othene; 7. Jan Srheele te Othene; 8. A. Pladdet te Othene en 9. A. Klaassen. te tfa&rtwijk, a-jarig bestaan ufd. Sluis Ned. Bond van Plattelands vrouwen. 1 Do afdeling Sluis van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen vierde in café Bakx haar 5-jarig bestaan. Mevr. A. Lakode Hullu sprak een openingswoord en kon con stateren dat er voor deze feeste lijke bijeeenkomst een zeer grote Overeenkomstig het voorstel van de hoofdinspecteur van de Raad voor de Scheepvaart heeft de Raad voor de Scheepvaart de ka pitein A. Vast en de stuurman J. Hidskes van het motorschip „Vre de" vrijgesproken van iedere schuld aan de aanvaring met het Amerikaanse stoomschip „Hurri cane". Op 9 augustus 1962 kwam het m.s. „Vrede", dat op reis was van Rotterdam naar Antwerpen en 'onder loodsaanwijzing de Wester, schelde opvoer, ter hoogte van de oosthaven van Terneuzen, in aanvaring met het tegemoetko mende Amerikaanse s.s. „Hurri cane". De machinist van de „Vre de" is bij de aanvaring om het leven gekomen. belangstelling bestond. Na een gemeenschappelijke maaltijd en het afwikkelen van enige zaken van huishoudelijke aard werd de avond geheel verzorgd door eigen krachten. Hierbij gaf o.a. mevr. M. de HulluVerplanke een overzicht van de belangrijk ste gebeurtenissen gedurende het bestaan van de afdeling. Toneeuitvoering. De Rederijkerskamer „De Oranjeboem" bracht in zaal „Lamminsvliet" de moderne thril ler „Het huis aan het meer". De ■rollen waren goed ingestudeerd en het publiek heeft kunnen ge nieten van een spannend stuk. Zoals gewoonlijk werd het bal-na verzorgd door de plaatselijke band „Accordeonetta". Uitvoering „Zanglust" Voor een volle zaal van het „Hofzichttheater" hield het dameszangkoor „Zanglust" haar jaarlijkse uitvoering. In haar openingswoord kon de voorzitster, mevr. B. Dees—Ris- seeuw, o.a. ook burgemeester Ficq, wethouder Van Rijen en ds. Everts verwelkomen. Ondanks dat enkele leden door griep afwezig- waren werd er toch op verdienstelijke wijze ge zongen en was het programma zeer gevarieerd samengesteld met zang, muziek, schets en na de pauze de éénacter „Een dolle proef". De slotzang met „Vredeshym- ne" en „Naastenliefde" kwamen door de prachtige lichteffecten bijzonder naar voren. De zeer geslaagde verloting kon de penningmeesteresse ook nog in een blijde stemming bren gen. Na afloop dankte de voorzitster de aanwezigen voor hun goede opkomst en de dirigente mevr. A. van SorgenBroer voor haar grote ijver en toewijding, welke zij geheel belangeloos verricht. Jaarvergadering vereniging van varkenhouders „Onder linge Hulp". Zaterdagavond werd in de bo venzaal van de heer R. J. van de Veke de jaarvergadering gehou den van de vereniging van var kenshouders „Onderlinge Hulp". De voorzitter, de heer C. A. de Kraker, die de aanwezigen ver welkomde, zeide dat de vroeger uitgeschreven vergadering door de weersomstandigheden geen doorgang kon vinden. Na vaststelling der notulen, wees de secretaris-penningmees. ter, de heer M. Dees, er op, dat evenals elders het geval is, het ledental geleidelijk afneemt. Dit jaar bedraagt de vermindering 6 leden. De vereniging telt nu 46 leden en 66 buitengewone leden. Op voorstel van de kascommls- sie, bestaande uit de heren Ver- brugge en Overdulve, werd de penningmeester décharge ver leend van zijn beheer. Uit het financieel verslag bleek dat het batig saldo over 1962 94,77 bedroeg, waardoor het be zit van de vereniging is gestegen tot ƒ2159,57. De voorzitter betuigde de heer Dees de dank der vergadering voor zijn jaaroverzichten. De con tributie werd bepaald op ƒ7,50 voor het eerste varken en voor het tweede varken 20 cent per week. Nieuwe leden betalen als entreegeld ƒ2, terwijl het boete stelsel ongewijzigd bleef. Bij het inenten van de varkens is de helft der kosten voor reke ning van de eigenaar en de ande re helft voor rekening van de ver eniging. Op voorstel van het bestuur wordt het houden van biggen voor fokvarkens uitgesloten. De periodiek aftredende be stuursleden C. A. de Kraker, A. Dees Azn en Ch. de Bokx, werden herbenoemd. De vice- voorzitter, dé heer J. W. Scheele, dankt de aftredende bestuursleden voor de aanvaar ding van hun herbenoeming, in het bijzonder de voorzitter de heer C. A. de Kraker, die zich voor de vereniging veel moeite getroost, gezien de afstand van zijn woning. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede, dat de penning meester in verband met zijn leef. tijd te kennen heeft gegeven nog één jaar deze funktie te willen bekleden, zodat in de volgende jaarvergadering hierin zal moe ten worden voorzien. Het is de bedoeling dat de dan benoemde tevens zal optreden als keurmees ter der vereniging. Nadat de voorzitter de leden dank had betuigd voor hun aan wezigheid werd de jaarvergade ring door hem gesloten. Als gebruikelijk werd na afloop hiervan onder de aanwezige leden een verloting gehouden met als hoofdprijs een big ter waarde van 40 en verder als prijzen vlees waren en een tulband. De heer D. Bareman te Hoek van de Dijk was de winnaar van de hoofdprijs. ^11 KIL KUNSTWERK Een waar kunstwerk van ijs en sneeuw siert een plein in Miin- chen. Verschillende kunstenaars hebben urenlang gezwoegd om het kille kunstwerk te vervaar digen'. Jammer, dat de toch zo zeer gewenste lentezon dit te gronde zal richten DE WINTER EN DE GROENTEN Als gevolg van de langdurige vorstperiode moeten voor zover thans kan worden nagegaan, ge wassen als boerenkool, prei en spruitkool grotendeels als verlo ren worden beschouwd. De teelt van winterbloemkool in de open grond is geheel mislukt, zo deelt het ministerie van Landbouw en Visserij mee. Bij de teelt onder glas is de groei van bloemkool in vele ge vallen tot stilstand gekomen. Volgens gegevens van 8 februari waren er verbeteringen in de stand van komkommers en stook- tomaten. Bij de stooksla laat de kwaliteit veelal te wensen over. LAATSTE TWEE MAANDEN RECORD BRANDSCHADE De door de brand bij C. en A. in Amsterdam aangerichte scha de, welke voorlopig wordt ge schat op een bedrag van rond 15 miljoen gulden, heeft de in Nederland sinds half december jl. door brand veroorzaakte scha de gebracht op een recordbedrag. Maandag is een proef met het nieuwe model van de Po laris, de A-3, mislukt. Kort na de ontbranding van de tweede trap geraakte de ra ket uit haar baan en moest worden vernietigd. De stuk ken vielen in de Atlantische Oceaan, op enkele kilometers van de basis Cape Canaveral. Niettegenstaande het ontplof- fen van een landmijn zijn zondag in het Harzgebergte vier jonge Oostduitsers erin geslaagd naar West-Duits- land uit te wijken. De explo sie van ,de mijn was dankzij een dikke laag sneeuw, niet zo hevig. Eén der vluchtelin gen liep toch een voetwond op. In liet afgelopen weekeinde is ingebroken in de woning te Londen van de wereld kampioene bridge, mevrouw Rixi Markus. Er werd voor een waarde van ongeveer 80.000 gulden aan kostbaar heden gestolen. Door AGATHA CHRISTIE 82) Caroline was in de hal. Ik denk dat ze hoopte ook mee te mogen gaan. Poirot ging zeer tactvol te werk. „Ik wilde dat ik u mee kon ne men, mademoiselle", zei hij spij tig, „maar dat zou in dit kritieke stadium niet verstandig zijn. U moet goed begrijpen dat ze alle maal onder verdenking staan. En onder hen zal ik de persoon vin den die mr Ackroyd heeft ver moord". „Gelooft u dat werkelijk?" vroeg ik verbaasd. „Ik zie wel dat u het niet ge looft", zei Poirot, „en dat u Poi rot niet naar waarde schat". Op dat moment kwam Ursula de trap af. „Ben je klaar, mijn kind?" zei Poirot. „Dat is best; we gaan samen naar mijn huis. Goeden avond, mademoiselle Caroline". We vertrokken en lieten Caro line op de stoep staan, ons nakij kend als een hond die niet mee uit mag. De zitkamer in „De Lorken" was in gereedheid gebracht. Op tafel stonden verschillende siro- pes en glazen en een schaal bis cuits. Uit een andere kamer wa ren er nog stoelen bijgezet. Poirot liep heen en weer om alles te rangschikken. Hij trok hier een stoel naar voren, verzet te daar een lamp, bukte om een van de matten waarmee de vloer bedekt was recht te trekken. Hij maakte vooral veel drukte over het licht. De lampen werden zó geplaatst, dat het licht hoofdza kelijk viel op de kant van de ka mer waar de stoelen stonden, en het andere gedeelte van de ka mer, waar, naar ik vermoedde, Poirot zelf zou gaan zitten, half in het donker bleef. Ursula en ik keken het aan. Toen werd er gebeld. „Daar zullen ze zijn", zei Poi rot. „Prachtig, we zijn net klaar". De deur ging open en de fami lie van Fernly Park kwam bin nen. Poirot begroette mrs Ack royd en Flora. „Bijzonder vriendelijk van u om te komen", zei hij. „En majoor Blunt en mr Raymond ook". De secretaris was opgewekt als altijd. „Wat betekent dit allemaal?" zei hij lachend. „De een of andere wetenschappelijke proef?, Krij- Tien artsen van de Londense gezondheidsdienst zijn belast met een onderzoek naar de oorzaak van een epidemisch aandoende ziekte, die op het ogenblik een groot aantal Londeriaren heeft getroffen. De ziekte, die in de volks mond „ingewandsgriep" heet, heeft als symptomen koorts, onpasselijkheid en diarrhee en duurt meestal twee tot vijf dagen. Bij een vechtpartij in een bierhuis te Livingstone in Noord-Rhodesië zijn drie negers om het leven ge komen. De Italiaanse oud-premier Fernando Tambroni is zon dagnacht in Rome plotseling overleden. Hij was 61 jaar. De Italiaanse president Segni heeft maandag de besluiten ondertekend volgens welke het Huis van Afgevaardigden en de Sen'aa.t worden ont bonden. Op 28 april zullen in Italië verkiezingen worden a gehouden. gen we bandeii om onze polsen die de hartslag registreren en controleren ot we schuldig zijn? Er bestaat toch zoiets, is 't niet?" „Ja, daar heb ik over gelezen", zei Poirot. „Maar ik ben nog ouderwetsik pas do oude metho de toe. Ik werk alleen met de kleine, grijze cellen. Laten we be ginnen; maar eerst wil ik u allen iets mededelen". Hij nam Ursula's hand en trok haar naar voren „Dit is mrs. Ralph Paton. Ze is in maart met kapitein Paton ge trouwd". Mrs Ackroyd slaakte 'n kreet. „Ralph! Getrouwd! In maart! O, maar dat is absurd! Hoe kon dat?" Ze staarde Ursula aan alsof ze haar nooit eerder had gezien. „Met Bourne getrouwd?", zei ze. „M. Poirot, ik geloof u niet". Ursula kreeg een kleur en wil de iets zeggen maar Flora voor kwam haar. Ze liep snel op het meisje toe en stak haar arm door die van Ursula. „Je moet ons maar niet kwa lijk nemen dat we verbaasd zijn", zei ze. „We hadden er geen flauw vermoeden van. Jij en Ralph heb ben het geheim goed bewaard. Ik ik ben er heel blij om". „Erg vriendelijk van u, miss Ackroyd", zei Ursula zacht, „en u hebt toch alle reden om boos te zijn. Ralph heeft zich heel lelijk gedragen vooral tegen over u". „Tob daar maar niet over", zei Flora, haar arm een hartelijk dmkje gevend. „Ralph zat in het Premier Assadollah Alam van Perzië heeft maandagavond het ontslag van zijn kabinet inge diend bij de sjah. Deze heeft Alam echter opgedragen een nieuwe regering te vormen. Alam volgde in juli van het vorig jaar Ali Amini op als pre mier. DE fCkte PIJNSTILLER Hebt u griep die zo echt in uw botten is gaan zitten? Jaag hem eruit met WITTE KRUIS, (poeders, tabletten of cachets). Salicyl-vrij en daardoor geen maagklachten. nauw en zag dit als enige uit weg. Ik zou waarschijnlijk in zijn plaats hetzelfde hebben gedaan. Maar hij had het me best kunnen vertellen, ik zou hem niet verra den hebben". Poirot trommelde zacht op de tafel en schraapte veelbeteke nend zijn keel. „De vergadering gaat begin nen", zei Flora. „M. Poirot ver zoekt om stilte. Maar vertel me één ding, waar is Ralph? Als iemand het weet moet jij dat wel zijn." „Maar ik wéét het niet," riep Ursula bijna jammerend, „ik weet het heus niet." „Zit hij niet in Liverpool onder arrest?" vroeg Raymond. „Dat stond toch in de krant." „Hij is niet in Liverpool," zei Poirot kortaf. „Niemand weet waar hij is," zei ik. „Behalve Hercule Poirot, hé?" zei Raymond. Poirot ging ernstig op dit grap je in. „Ik weet alles, onthoud dat." Geoffrey Raymond trok zijn wenkbrauwen op. „Alles?" Hij floot. „Nou, dat is me nogal wat." „Wilt u zeggen dat u werkelijk kunt raden waar Ralph Paton zich verborgen houdt?" vroeg ik ongelovig. „U noemt het raden, m'n waar. de, ik noem het weten." „In Cranchester?" veronder stelde ik. „Nee," antwoordde Poirot strak, „niet in Cranchester." (Wordt vervolgd.). Hoewel exacte cijfers op dit ogenblik nog niet voorhanden zijn, wordt de totale brandscha de in Nederland in de periode van half december tot heden voor lopig globaal geschat op 50 tot 60 miljoen gulden. Hiertegen over staat een bedrag aan scha de door brand over het gehele jaar 1961 van 58,7 miljoen gul den en een gemiddelde jaarlijkse brandschade over de jaren 1957 tot en met 1961 van rond 50 mil joen. Dit vernam net A.N.P. van het bureau voorlichting van het schadeverzekeringsbedrijf. Het bureau legt er de nadruk op dat het verzekeringsbedrijf in gunstige jaren uit de ontvangen premies reserves vormt om in tijden van uitzonderlijk grote schade zonder moeite aan zijn verplichtingen te kunnen vol doen. Voorts wordt door een rui me spreiding van het risico over vele assuradeuren o.m. door herverzekering bereikt, dat een grote schade door een zeer groot aantal verzekeringsmaat- schapijen wordt gedragen. Dit is ook het geval met de brand bij C. en A. in Amsterdam. Volgens het bureau voorlichting van het schadeverzekeringsbe drijf wordt de door de brand ver oorzaakte schade volledig door de verzekering gedekt. De brand verzekering was gesloten op de Amsterdamse Assurantiebeurs en zoals gebruikelijk door een zeer groot aantal assuradeuren verzekerd. STREMMING IN VELSER TUNNEL Sinds gistermiddag 2 uur is het autoverkeer door de westelijke uis van de Velsener tunnel ge stremd, doordat twee grote vrachtauto's, elk met een aan- langwagen, in de tunnel zijn om- ;eslagen. De auto's waren gela den met 30 ton aardappelen en mol, die in de tunnel zijn terecht- ;ekomen. De stremming begon nadat de eerste vrachtwagen met aanhang wagen, die beiden afgeladen waren met 10 ton kool, de weste- .jjive buis van de tunnel in de richting Haarlem binnenreed. De vrachtauto moest afremmen in de tunnel en begon daarbij te scharen. Zowel de vrachtauto als Je aanhangwagen sloegen om en de grote lading kool bedolf de hele combinatie en beide chauf feurs, die uit Anna Paulowna af- '..„mstig zijn. Achter de vracht wagen met aanhanger reed een personenwagen die onder de aan hangwagen schoof. Een bestel wagen wei'd eveneens onder de kool bedolven. De twee inzitten den van de bestelwagen werden ernstig gewond. Na dit ongeluk moest een tweede vrachtwagen, geladen met 15 ton aardapelen, afrem men voor deze stremming in de tunnel. Ook dit transport maak te een schaarbeweging en de combinatie sloeg om. De lading aardappelen kwam grotendeels op de kool en de andere auto's terecht, waardoor de chauffeurs van de eerste wagen nog dieper werden bedolven. Het heeft de tunnelpolitie veel moeite gekost om beide chauffeurs uit te gra ven en te bevrijden. Per amba lancewagen zijn zij naar het An- thonius-ziekenhuis te IJmuiden- Oost gebracht. De Velser politie heeft het ver keer dn zuidelijke richting van 2 uur af via de oostelijke buis moe ten leiden. De politie verwachtte dat het verkeer via de westelijke buis in de loop van de avond zou kunnen worden hervat, nadat de 4 auto's, de aanhangwagens en de lading kool en aardapelen zou den zijn verwijderd. NACHTWAKER OVERVALLEN In de nacht van zondag op maandag is een 22-jarige Rot terdamse nachtwaker door drie individuen overvallen en met een stuk gummislang mishan deld. De nachtwaker zag aan de Honingerdijk een deur open staan van de opslag- en expedi tieruimte van een Rotterdamse N. V. Toen hij rondkeek op de binnenplaats zag hij onder een auto enige mannen liggen. Het drietal, dat zich ontdekt zag, kwam onder de auto uit en ging de nachtwaker te lijf. Deze be gon te schreeuwen waarop de mannen de vlucht namen. Om wonenden waarschuwden de po litie die even later op de Korte Kade de 25-jarige machinist O. O., de 45-jarige havenarbeider M. S. en de 23-jarige straatma ker J. T. B„ allen uit Rotterdam, aanhield. Zij ontkenden iets met een inbraak te maken te heb ben, hoewel zij inbrekerswerk tuig bij zich hadden. SPANJAARD IN AMSTERDAM AL DAGENLANG ZOEK Da 38-jarige Spanjaard Anto nio Ibanez Foch, die sinds novem ber j.l. bij Ford in Amsterdam werkte, is sedert 10 februari zoekt. Do politie, die een ongeluk vreest, heeft een opsporingsbe richt verspreid. Op 10 februari j.l. verliet de Spanjaard tussen zes en zeven uur zijn pension aan de Marnix- straat, waar hij een kamer had gehuurd. Hij is vermoedelijk een brief gaan posten. Folch keerde daarna niet meer terug. De poli tie acht het uitgesloten dat de Spanjaard, die een serieus en ge- isoleerd leven leidde, nam- Span je is teruggekeerd, want in zijn pension liet hij zijn pas en onge veer 400 achter. De politie houdt rekening met de mogelijk heid dat .Folch doch- het ijs van een van de door het spuien ge vaarlijk geworden grachten is ge-] zakt en verdronken. BABY GESTIKT De 10 maanden oude baby van de familie Koetjes te Heiloo is zondag onder de dekens van zijn bed gestikt. Dc ouders hadden het kind, dat ziek was, de avond tevoren uit zijn eigen bedje ge nomen en in een groter bed ge legd, waar het warmer zou lig gen. DODELIJK ONGELUK Gistermorgen is de 49-jarige heer M. van Schijndel. op weg naar zijn werk op de vliegbasis Volkel, bij „De verre heide" in Gemert om het leven gekomen. Hij is met zijn bromfiets geslipt en kwam zó ongelukkig te val len dat hij op slag dood was. De heer Van Schijndel was gehuwd en vader van twee kin deren. ADMINISTRATIE C. EN A. NIET VERBRAND Hoewel men nog geen toe stemming heeft om het uitge brande pand van C. en A. te be treden, hebben de brandweer en Bouw- en Woningtoezicht ver klaard, dat de toestand van de kluizen en brandvrije kasten in de ruïne dermate is, dat aange nomen mag worden, dat de be langrijke gegevens van de cen trale administratie met verloren zijn gegaan. De directie van C. en A. deelt overigens mede, dat men eventueel de administratie toch weer had kunnen reprodu ceren door middel van de ge decentraliseerde administratie en aan de hand van microfilms. VLOTTE ARRESTATIE Dertig minuten nadat een 24- jarige Amsterdamse vertegen woordiger zaterdagnacht het hoofdbureau van politie telefo nisch had gemeld dat zijn auto van het Singel was gestolen, wer,d de wagen bij de Amster damse Poort in Haarlem klem gereden en werden de drie in zittende jongelui uit de Spaar- nestad gearresteerd. Het zijn de 17-jarige loopjongen W. J. K„ de 19-jarige P. R. van E. en de 22-jarige M. B., beiden chauf feur. Ze waren zaterdagavond met een man in een taxi naar Amsterdam meegereden, daar uit geweest en daarna op zoek gegaan naar een auto om huis waarts te keren. Een surveil lancewagen van de recherche posteerde zich op de Haarlem- weg, waar de gestolen auto kor te tijd later voorbij raasde. Ook de verkeersgroep der rijkspo litie en de politie in Haarlem' werden uit Amsterdam gealar meerd. De gezamenlijke actie leidde tot de aanhouding van het trio. **-' TWEE PERSONEN AANGEHOUDEN IN VERBAND MET ONTVLUCHTING MEISJE UIT GESTICHT De recherche in Maastricht heeft de 38-jarige vrouw M. J.— S. uit Heer en de 53-jarige chauffeur L. G. M. uit.Maas tricht aangehouden op verden king behulpzaam te zijn geweest bij de ontvluchting van het 16- jarig meisje G. v. d. B. uit een opvoedingsgesticht in Maas tricht. De vrouw was tussen persoon bij de geregelde brief wisseling van het meisje met haar moeder, die door de Neder landse autoriteiten uit de ouder lijke macht is ontzet en thans in Antwerpen verblijft. Op 11 februari is het meisje uit het gesticht weggelopen en door J.—S. bij de wachtende chauffeur gebracht, die het meisje verstopt in de laadbak van zijn auto naar het adres van haar moeder in Antwerpen heeft gebracht. De politie in Antwer pen heeft het minderjarige meisje echter op dit adres niet aangetroffen. Interpol is thans ingeschakeld om haar huidige verblijfplaats op te sporen. Te gen de vrouw uit Heer en tegen de chauffeur is proces-verbaal opgemaakt. 85 KALVEREN BIJ BRAND OMGEKOMEN In Odoornerveen (Dr.) zijn. zondagavond 35 mestkalveren van de heer W. Bakker omge komen bij een brand in een grote houten schuur. Het vuur werd bestreden door de brand weer van Schoonoord. Binnen 20 minuten brandde de schuur ge heel uit. Men vermoedt, dat één der petroleumkachels waarmee de schuur werd verwarmd de brand veroorzaakt heeft. De eigenaar was verzekerd. BEROOFDE BAKKER IN SLOOT GEVONDEN In een sloot langs de eenzame Westhavenweg in Amsterdam hebben de agenten van een „5 x 8"-wagen zaterdagavond de 63-jarige Amsterdamse bakker J. yan den B. aangetroffen, die dronken was en wiens ogen wa ren dichtgeslagen. De man ver klaarde met moeite, dat hij be roofd was door een hem onbe kende man met wie hij in een café kennis had gemaakt. Voor hoeveel de bakker is bestolen was zondagavond nog niet be kend. Met oen zware hersenschud ding. een kaakfractuur en ver wondingen aan de ogen is de bakker in het Wilhelminagast- huis opgenomen.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2