PROVINCIAAL NIEUWS Rechtszaken RADIO EN TELEVISIE KERKDIENST De moord op Roger Ackroyd Pagina 2i DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 18 FEBRUARI 1963 TERNEUZEN KOLONEL ARGOUD IN TYROL BRAND IN WILLEMSTAD OP CURACAO AXEL ZUIDDORPE. NOG TE VROEG OM TE JUICHEN GEVAARLIJK RUIMTESTOF GEVAAR VOOR ASTRONAUTEN IN RUIMTESCHEPEN Soebandrio en de Maleise defensiever sterking Verenigde Staten zullen politiek van versterking Atlantische betrekkingen voortzetten Droeve plechtigheid. Terwijl de winter zatterdag- namiddag opnieuw een wit sneeuwkleed over de aarde spreidde, is het stoffelijk over schot van de 14-jarige Johnny Weyt, de op zo tragische wijze verdronken zoon van de alhier overwinterende Rotterdamse schippersf amilie Weyt, op de Al gemene Begraafplaats ter aarde besteld. Vooral van de zijde van de in Terneuzen verblijvende schip pers bestond voor deze droeve plechtigheid een zeer grote be langstelling. Toen ds. P. A. v. d. Vlugt In „De Schakel" de rouwdienst leidde, was de zaal tot de laatste plaats bezet. Ds. Van der Vlugt begon deze dienst met het lezen van Psalm 77 verzen 111: „Mijn stem is tot God", terwijl hij daar na uit Psalm 86 las: „Gebed om hulp" Vervolgens sprak de predikant een ontroerende lijkrede uit. Een lange stoet van auto's met de ouders, familie en verde re belangstellenden, volgden de met verscheidene bloemstukken bedekte rouwkoets naar de laat ste rustplaats. De heer C. Kolijn, die namens de Nederl. Hervormde Kerk con tacten met de schippers onder houdt, sprak woorden van troost tot de zo diep-bedroefde ouders en wees er daarbij op dat, ge zien de zeer grote belangstelling onder de binnenschippers een groot gevoel van saamhorigheid 5s. Spreker vroeg zich af of wij allen niet in zekere mate schul dig zijn aan de dood van deze jongeling die bij gebrek aan de mogelijkheid tot een nuttige vrije tijdsbesteding door zijn nog kinderlijk spel in de roeiboot de dood vond. Voor ons allen ligt hier een taak, aldus de heer Kolijn, dei hoopte dat deze ge beurtenis een les voor allen zal zijn. Aan het slot van de plechtig heid bad ds. Van der Vlugt het Onze Vader, waarna allen, diep onder de indruk van deze droe ve teraardebestelling, de be graafplaats verlieten. Men verzocht ons in verband met dit noodlottig gebeuren, als een rectificatie op ons vorig be richt dat de schipper van het bin nenschip de „.Volharding", onbe wust van de nabijheid van de roei boot waarin de op zo ongelukkige wijze om het leven gekomen 14- jarige zoon van de familie Weyt zich bevond, plotseling zijn schroef liet. draaien, te willen ver melden, dat de motor die de schroef van de „Volharding" in beweging bracht, reeds ongeveer twee uren draaide. Volgens het Oostenrijkse blad „Die Presse" bevindt kolonel Antoine Argoud, die zich „de bevelhebber van het Franse ge heime leger" noemt, zich in Tyrol. In een vraaggesprek met een verslaggever van het blad zou Argoud gezegd hebben dat De Gaulle „kwaadaardig" is en ver dwijnen moet. Hij had ook ge zegd, dat ex-premier George Bidault, die de leider van de O.A.S. is, zich in Engeland be vindt. Argoud zei, dat hij na de op stand in Algiers van 1961 samen met de ex-generaals Salan en Jouhaud bij verstek ter dood werd veroordeeld. Volgens hem verdiende De Gaulle „moreel ge zien" de dood omdat hij teveel op zijn geweten heeft. Maar een aanslag op De Gaulles leven zou op het ogen blik niet nuttig zijn. Het was voldoende als de generaal van het politieke toneel verdween. Dit zou toevallig kunnen ge schieden, bijvoorbeeld door een hartaanval. Argoud zei, dat De Gaulle een lijfwacht heeft van 1000 man en 11.000 politieke tegenstanders achter slot en grendel heeft laten zetten. Op de bovenste verdieping van een pand aan de Theater straat in Willemstad op Cura cao heeft zaterdagmiddag een felle brand gewoed, die de re dactielokaliteiten en de admini stratie van „Beurs- en Nieuws berichten" en de „Arubaanse Courant" heeft verwoest. De daaronder liggende kantoren van de drukkerij „De Curacao- sche Courant", welk bedrijf on langs zijn honderd vijftigjarig bestaan vierde, hebben grote waterschade opgelopén. De drukkerijen van beide bedrijven hebben geen schade opgelopen. Vermoed wordt, zo vernam het ANP, dat de brand ontstaan is in de donkere kamer van het krantenbedrijf. Deze brand op zaterdagmiddag trok veel be langstelling, daar het bedrijf in het centrum van Willemstad ge vestigd is. Aanvankelijk sloegen de vlammen uit het dak, maar na een kwartier was men het vuur in zoverre meester, dat men het ergste onder de knie had. Verzekering dekt de schade, die nog niet bepaald kon worden. De heer C. A. Kaan overleden. Zaterdag j.l. overleed in Den Haag op 82-jarige leeftijd de heer C. A. Kaan, oud-lid van de Pro vinciale Staten en gedurende 40 jaar bestuurslid van de Techni sche School voor Terneuzen en Omstreken, waarvan ruim 30 jaar als secretaris. De teraardebestelling zal plaats hebben .s. woensdag op de alge mene begraafplaats alhier. Duits schip op Westerschelde doormidden gebroken. Het ongeveer 1000 ton meten de Duitse schip „Willy Cornelia" is zaterdagavond bij „De Een dracht" op de Westerschelde om hooggevaren en kort naarna doormidden gebroken. De opvarenden konden door een sleepboot van de sleepdienst Muller uit Terneuzen in veilig heid worden gebracht. Het schip was met een lading cokes op weg naar Antwerpen. Filmavond voor schippers. De heer L. Hamelink (Sche- pendijk) vertegenwoordiger van Calteif, organiseerde een avond voor de in Terneuzen verblijven de schippers in café „De Vriend schap". De filmdienst van de Caltex vertoonde een aantal boeiende en ook vrolijke films. In de pauze werd een verver sing aangeboden en konden om trent de vertoonde „technische" films vragen worden gesteld. Deze ontspanningsmogelijk- heid werd door de talrijke schip pers, die hiervan gebruik maak ten, ten zeerste op prijs gesteld. 55-jarig huwelijksfeest echt paar HerreboutVersluijs. A.s. woensdag, 20 februari, zal een zeer bekend Terneu- zens echtpaar J. Herrebout—T. J. HerreboutVersluijs, Vissteeg no. 8, zijn 55-jarige huwelijks verbintenis vieren. Behalve dat dit veeljarig huwelijk aanleiding geeft tot een feestelijk herden ken, is hierbij het unieke feit dat hun huisje verscholen ligt in een steeg, die zelfs vele Ter- neuzenaren nimmer hebben be treden en waarvan dit echtpaar de enige bewoners zijn. Van de zes huizen, die er oor spronkelijk stonden, zijn er twee gesloopt, 'twee dienen er voor andere doeleinden en een is er onbewoond. De naam van het echtpaar speciaal die van de vrouwelijke helft is echter tot ver in de omtrek bekend. Mevr. Herrebout ontleent deze bekendheid in hoofdzaak aan het feit, dat zij 55 jaar het beroep van baker heeft uitgeoefend. Talloze aanstaande moeders uit alle lagen der bevolking heeft zij in hun moeilijke uren bijgestaan, bemoedigd en ver troost als er iets mis dreigde te gaan en van harte met hun ge luk meegeleefd als een fikse gezonde baby het levenslicht zag. Zij heeft, jammer genoeg, deze geboorten niet geregis treerd, wel weet zij te vertellen, dat zij viermaal bij haar eigen moeder gebakerd heeft. Na de geboorte verzorgde zij moeder en kind, deed de huishouding en de was. Zij deed dit alles gewe tensvol en met grote toewijding. Haar dagtaak was van 's mor gens zeven tot 's avonds acht uur. Toen baker Herrebout haar beroep ging uitoefenen, was zij het die bij de geboorte aanwezig was; slechts in nood, werd de dokter geroepen. Zij heeft nog kinderen aangenomen uit de handen van de artsen Buijze en Spruitenburg, namen met een bekende klank voor de oudere Terneuzenaren. Meermalen is het voorgekomen, dat de ge boorte al een feit was. als zij ar riveerde en bij de aankomst van de dokter haar bekwame handen al het nodige hadden verricht. Niet alleen in Terneuzen, doch ook in omliggende gemeenten bakerde mevr. Herrebout en voor zover geen openbaar ver voermiddel ter beschikking was ging zjj altijd te voet naar haar adressen, want fietsen heeft zij nooit geleerd. De verzorging van een nieuwe wereldburger week wel enigs zins af, van de huidige toege paste methoden. Kraamverzor- ging was vroeger spciaal waar het de pasgeborene be trof letterlijk een ingewik keld geval. De pas geboren baby ging in „het pak" wat beteken de, dat het wicht zo stevig in de lappen gewikkeld werd, dat een rechthoekig pak ontstond dat men zonder bezwaar mits men het vasthield natuurlijk rechtop kon zetten 's Middags moest het kind mooi gemaakt worden voor het bezoek; het kreeg dan over het pak een on derjurk, een halve jurk, een servet en een slabbetje. Het hoofdje werd getooid met een mutsje. Een huilende baby was iets, dat verholpen diende "te worden. Het was de taak van de baker hiertoe het kind een stoffen- speen te verschaffen, die zij maakte uit een paar lapjes stof, met hierin een stukje brood met suiker, waar de baby dan lustig op begon te sabbelen. Kreeg het kind spruw „de sproe" noemde men het in Ter neuzen, en bijna ieder kind kreeg dit, aldus mevr. Herre bout dan was men wat voor zichtig met wassen en verscho nen en beperkte men dit laatste, op de luiers na, tot tweemaal per week. Dit waren zo enige van de al gemeen geldende gebruiken van babyverzorging. Baker Herre bout heeft de ontwikkeling hier van echter op de voet gevolgd en zich volkomen aangepast aan de veranderdende behandelingen. Mevr. Herrebout is thans 74 jaar en toen zij 70 werd, op 15 juli 1958, viel haar een konink lijke onderscheiding ten deel. Burgemeester Tellegen kwam haar de ere-medaille in brons van de Orde van Oranje-Nassau opspelden. Jozias Herrebout. 76 jaar, heeft in zijn leven evenmin stil gezeten. Op 9-jarige leeftijd ving hij aan „op het land", latei- werkte hjj aan de inpoldering van de Dijckmeesterpolder en ging hiertoe dagelijks te voet naar Phlippine. Hij heeft zo lang de toen eveneens giganti sche werkzaamheden er duurden gewerkt aan wat nu nog heet het nieuwe kanaal en werkte de laatste tijd in de bouwvakken. Herrebout was één der pio niers der Christelijke vakbewe ging en is hiervan jaren be stuurslid geweest. Beiden hebben kunnen bogen op een goede gezondheid, die hun het werken mogelijk maak te. Zij bezitten twee kinderen zes kleinkinderen en vijf achter kleinkinderen. Het bruidspaar recipieert a.s. woensdag in café „De Vriend schap" ven half 5 tot; 6 uur. De redactie van De Vrije Zeeuw wenst hen. met de Velen die dit nog zuilen doen, een blij herdenken en een goede oude dag. Outler*» voini „Marijke- soliool". Vrijdagavond Werd in het liandwerklokaal van de Prinses Marijke-schooJ een ouderavond gehouden. Hiervoor bestond, zoals gewoonlijk, veel belang stelling al waren er door de gladheid van de wegen wel en kele lege plaatsen. De voorzitter der oudercom missie, de heer D. Draaijer, sprak een enthousiast openings woord, waarin hij zijn grote vol doening er over uitsprak dat ook het gemeentebestuur veel belangstelling voor de openbare school heeft, hetgeen bleek uit de aanwezigheid van het voltal lig college van B. en W. op deze ouderavond. De heer A. Lenos, bracht als secretaris een uitgebreid jaar- verslag uit, waarin hij enkele hoogtepunten nog eens de re vue liet passeren, waarin de schoolreizen en de schooluitvoe- ringen een voorname plaats in namen. De heer J. J. Burger gaf in een kort en zakelijk overzicht een overzicht van de financiën. Beide functionarissen kregen van de voorzitter een welver diend woord van dank. De aftredende bestuursleden de heren J. J. Burger en A. Duininclc werden herbenoemd. Het hoofd der school, de heer J. Blok, deed in een geestige causerie enkele mededelingen aan de ouders omtrent de stand van zaken bij de school, waarin hij o.a. behandelde, „de cijfers op het rapport" en natuurlijk ook de verkeepsexamens, waarbij zijn school altjrjd zo goed uit de bus komt. Hij was gelukkig dat er zulk een mooie binding is met de ouders, welke steeds tot uitdruk king komt, wanneer de school in het belang van het onderwijs iets nodig heeft dat op een ande re manier moeilijk tot stand kan komen. Met trots deelde hij nog mede, dat de Marijke-school bij 't schoolsparen het hoogste spaar tegoed had van heel Zeeland. Door mevr. Du Bois uit Hoek werd een interessante lezing ge houden met vertoning van dia's over Israël. Natuurlijk is ook het werk der leerlingen bekeken en waren in de lokalen de leerkrachten aanwezig om met de ouders over hun kinderen een indivi dueel gesprek te voeren. De heer Draaijer kon in zijn slotwoord op oen geslaagde ouderavond wijzen. Universitair examen. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het doc toraal examen geneeskunde, de heer H. G. van Haelst, alhier. DINSDAG 19 FEBRUARI. GEREF. GEMEENTE. Terneuzen (Fr. Halslaan) f uur Dg; W, Suyker. Van Krabben- dijke. WEGENS VERDUISTERING 13 MAANDEN GEËIST TEGEN FRAUDERENDE NOTARIS. Door de officier van Justitie bij de Rechtbank te Middelburg, mr. A. W. Rosingh, werd vrijdag een gevangenisstraf van 32 maanden geëist, waarvan 4 maanden voor waardelijk met aftrek van het voorarrest, bovendien eiste de officier van Justitie ontzetting uit het ambt van notaris, tegen notaris G. J. van C. te Terneu zen, wegens verduistering van aan zijn beheer toevetrouwde gel den uit nalatenschappen, die hij ten eigen bate had aangewend, welk bedrag hij, voor het groot ste deel had uitgeleend aan een Belgisch echtpaar, waarvan wel iswaar schuldbekentenissen zijn getekend, maar waarvan mr. Ro singh sterk betwijfelde of hier van nog iets teeecht zou komen. Verder zijn er nog onregelma tigheden gepleegd met gelden van cliënten uit Terneuzen, Zaamslag, Sluiskil en Breda. De president van de rechtbank, mr. B. S. Sieperda, noemde het een heel droevige zaak, temeer De niertransplantatie Professor Pyrah de leider van do urologische afdeling van het ziekenhuis van Leeds, waar twee maanden ge)—'n voor de eerste maal een nier van een overledene was overgebracht naar een patiënt, hoeft vrijdag verklaard, dat het, medisch ge sproken, nog te vroeg is om te juichen en dat er no- jaren mee gemoeid zullen zijn voordat men met zekerheid kan zeggen dat de operatie volledi" geslaagd is. Donderdag werd gemeld, dat de 37-iarige Peter Lucas in het Ziekenhuis van Leeds een nier van een overledene had gekre gen. De operatie was zesenzestig dagen richt en men verwachtte dat hit binnenkort zou worden ontslagen. Vóór de operatie werd Lucas in leven gehouden met kuns!r'~"en. Amerikaanse onderzoekers hebben ontdekt, dat stukjes ruimtestof, die zich, tnet grote snelheid voortspoeden, door de wand van een kunstmaan of ruimteraket kunnen dringen en daardoor gevaar voor astronau ten zouden kunnen opleveren. Bewijzen daarvoor leverden proeven met de op zestien de cember vorig jaar gelanceerde kunstmaan „Explorer-16". De satelliet draait nog steeds op een afstand van tussen zeshonderd en twaalfhonderd kilometer om de aardbol. Volgens de Nasa. het Ameri kaanse bureau voor lucht- en Ruimtevaart dat dit bekend maakte, hadden de instrumenten van de Explorer botsingen met stukjes ruimtestof gemeld, die zeer kleine gaatjes in de wand van de kunstmaan hadden doen ontstaan. Men had voorts kunnen vast stellen, dat het ruimtestof uit micrometeoren bestond, die zich met een nog onbekende snelheid door het heelal voortspoeden en dat het geen op aarde vallende micro-meteorieten zijn. De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Soebandrio, had donderdagmorgen naar aan leiding van de berichten over verhoging van de defensiebegro ting van Malakka als enig com mentaar: „Laat ze maar". Hij zei dit nadat hij in het presiden tiële paleis met president Soe- karno bijna een uur lang de kwestie Malesië had besproken. Soekarno heeft woensdag avond voor de eerste maal offi cieel verklaard tegen de vor ming van Malesië te zijn. Hij noemde de federatie een „plan van imperialisten en neo-Itolo- nialisten om de tin-, rubber- en olievoorraden in deze gebieden zelf te houden". De premier van Malakka. Toenkoe Abdoel Rach- man, verweet hij diens verkla ring dat de Indonesische poli tiek ineake Maiesië door de communisten zou zijn geïnspi reerd. Soekarno zei dat geheel Indonesië tegen deze federatie is. waar verdachte reeds in 1959 een ernstige waarschuwing laad- ge- kregen wegens zijn siordig be heer, waardoor 'n candidaat-nota- ris zijn zaken in orde had moeten brengen. Verdachte die de tegen hem in gebrachte beschuldigingen met het knikken van het hoofd toe gaf, betuigde zijn grote spijt over zijn handelingen. De raadsman van verdachte, mr. H. B. L. de Rechter uit Hulst vroeg in zijn uitvoerig pleidooi de door de officier van Justitie gevraagde ontzetting uit het ambt van notaris uit de strafmaat te willen laten vervallen ter voor koming dat ook 't gezin van ver dachte in grote moeilijkheden zal komen, en zijn cliënt in staat zal stellen als candidaat-tiotaris op een groot notariaat werkzaam te ziijni- Mr. De Redder wees er verdei nog op dat het falen van zijn cliënt toegeschreven moet wor den aan het gemis aan „back ground" van huis uit en aan meerdere omstandigheden, welke hun weerslag op het werk van de notaris hebben gehad. De uitspraak van deze zaak is bepaald op vrijdag 1 maart. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken. Dean Rusk, heeft woensdag in een toespraak tot een conferentie over buiten landse politiek in Hollywood ver klaard dat de V..S- vastbesloten zijn hun politiek van versterking van de Atlantische betrekkingen door te zetten op een manier die niet alleen aan de eigen behoef ten beantwoordt maar ook aan de verlangens van de meerder heid van de Europeanen. Dit houdt in dat rekening wordt ge houden met het feit dat de lan den van Europa, die zich econo misch sterk voelen, een rol in wereldkwesties willen spelen die in overeenstemming is met déze hervonden kracht. Nu de Euro pese mogendheden sterk zijn ge worden is het juist dat zij op nieuw een leidende roi in wereld- kwesties spelen. Wij kunnen niet verwachten dat onze Europese vrienden verantwoordelijkheden op wereldschaal op zich nemen tenzij zij met ons ook delen in politieke en strategische beslui ten op wereldschaal, aldus de mi nister. Door AGATHA CHRISTIE - sit; HOOFDSTUK XXIII. Poirots kleine reünie. „En nu gaat dat. kind mot mij mee naar boven en wat liggen," ze; Caroline opstaande. „Tob maar niet, liefje, monsieur Poi- rot zal alles voor je doen wat hij kan, reken daar maar op." „Ik moet eigenlijk terug naar Fernly," zei Ursula onzeker. „Nonsens. Je bent nu onder mijn hoede en blijft althans voor lopig hier niet waar, monsieur Poirot?" „Dat zal het beste zijn," gaf de kleine Belg toe. „Ik zou graag willen dat mademoiselle par don, madame vanavond mijn kleine reünie komt bijwonen. Om negen uur bij mij thuis. Het is noodzakelijk dat ze ook aanwezig is." Caroline knikte en verliet met Ursula de kamer. De deur viel achter hen dicht. Pairot liet zich in een stoel vallen. „Dat gaat goed." zei hij. „De zaak begint zich te ontwarren." „De bewijzen tegen Ralph sta pelen zich hoe langer hoe meer op," zei ik somber. Poirot knikte. „Ja. dat is zo, maar dat was te verwachten, is het niet?" Ik keek hem enigszins ver baasd aan. Hij leunde met half gesloten ogen achterover in zijn stoel, de vingertoppen tegen ei- kaar. Opeens zuchtte hij en schudde het hoofd. „Wat is er?" vroeg ik. „Soms kan ik erg verlangen naar mijn vriend Hastings. Dat is de vriend waar ik wel eens met u over heb gesproken en die nu in Argentinië zit. Als ik met een belangrijke zaak bezig was, stond hij me altijd bij. En hij heeft me dikwijls geholpen ook, want hij kwam vaak achter de waarheid zonder dat hij 't zelf merkte. Soms zei hij iets onzin nigs en juist dat malle gezegde onthuide dan voor mij de waar heid. En hij had ook de ge woonte aantekening te houden van de gevallen die bijzonder in teressant waren." Ik kuchte eens voorzichtig. „Wat dat. betreft," begon ik en zweeg weer. Poirot zat rechtop in zijn stoel. Zijn ogen schitterden. „Wat wilde u zeggen?" „Ja, ziet u, eerlijk gezgd, ik heb enkele van kapitein Has tings' verslagen gelezen en toen dacht ik, waarom zou ik dat zelf ook niet eens proberen? Het. leek zo'n unieke gelegenheid waar schijnlijk de enige keer dat ik ooit met een dergelijke zaak in aanraking zou komen." Ik voelde dat ik een kleui- kreeg en mijn spreken werd Wat onsamenhangend. Poirot sprong op. Even schrok ik hevig, want ik dacht dat hij me op z'n Frans zou omhelzen, maar dat ging gelukkig niet door. „Maai- dat is magnifiekriep hij. „Heeft u uw indrukken over deze zaak geregeld genoteerd?" Ik knikte. „Schitterendriep Poirot. „Laat me die aantekeningen eens zien nu meteen." Ik was niet op dat plotselinge verzoek voorbereid cn pijnigde mijn hersens om me zekere details te herinneren. „Ik hoop, dat u het niet kwa lijk zult nemen," stotterde ik. „Ik ben misschien wel eens een beet je te persoonlijk geweest." „Dat begrijp ik volkomen; u heeft mij natuurlijk komisch af gebeeld, misschien af en toe be lachelijk gemaakt, is het niet? Dat doet er niet toe. Hastings was ook niet altijd beleefd. Ik sta boven zulke kleinigheden." Nog steeds weifelend, zocht ik in de laden van mijn schrijftafel en haalde er een slordige stapel papieren uit die jk hem overhan digde. Met het oog op mogelijke toekomstige publicatie had ik mijn werk in hoofdstukken ver deeld en de vorige avond had ik er een verslag over het bezoek van miss Russell aan toegevoebd. Poirot kreeg dus twintig hoofd stukken. oip 'tuapad uoa .teeu tsaoui >[i wat ver uit de buurt woonde en het was al over achten toen ik thuis kwam, waar me een schaal warm eten wachtte op een blaad je en de mededeling, dat Poirot en mijn zuster samen om half acht hadden gesoupeerd en dat. de eerste daarna naar mijn werk kamer was gegaan om het ma nuscript verder door te lezen. „Ik hoop, James," zei mijn zus ter, „dat je opgepast hebt met wat je over mij hebt geschre ven." Mijn gezicht betrok, want ik iiad helemaal niet opgepast. „Niet dat het er veel op aan komt," zei Caroline, de uitdruk king op mijn gezicht juist inter preterend. „Monsieur Poirot zal wel weten hoe hrj dat moet op vatten. Hij begrijpt me beter dan jij." Ik ging naai- mijn werkkamer. Poirot zat bij het raam. Het ma nuscript lag netjes op een stapel tje naast hem. Plij legde er zijn hand op en zei: „Ik feliciteer u met uw be scheidenheid." „O," zei ik, een beetje uit het veld geslagen. „En met uw terughoudend heid," voegde hij erbij. „O!" zei ik weer. „Hastings schreef heel an ders", ging mijn vriend voort. „Op elke bladzij kwam het woord „ik" voor. Wat hij dacht en wat hij deed u heeft uw eigen per soonlijkheid op de achtergrond gehouden, slechts een of twee maal komt die naar voren in huiselijke scènes, als ik het zo noemen mag." Ik bloosde een beetje onder zijn spottende blik. „Wat vindt u van mijn ge schrijf?" vroeg ik nerveus. „Mag ik u mijn eerlijke mening zeggen?" „Ja." Poirot liet zijn schertsende hou. ding varen. „Een zeer nauwkeurig en accu raat verslag," zei hij vriendelijk. „U heeft alle feiten getrouw weergegeven, alleen over uw eigen aandeel bent u zeer terug houdend." „En heeft het u geholpen?" „Ja. Ik durf zeggen in hoge mate. Maar kom, we moeten nu naar mijn huis om alles voor mijn kleine reünie gereed te ma ken." (Wordt vervolgd.) MAANDAG i» FEBRUARI HILVERSUM I: 7.00 Geluk wens en nieuws; 7.10 Ochtend gymn.;, 7.20 Socialistisch strijd lied; 7.23 Lichte gram.8.00 Ge lukwens, nws, em social, strijdl.; 8.18 Licht ensemble met zang solist; 8.45 Lichte gram.; 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 Klass. gram.; 10.00 Overden king; 10.20 Voor de vrouw; 11.20 Voordracht; 11.40 Zangrecital; 12.00 Voor het platteland; 12.05 Dansorkest en zangsolisten; 12.30 Medeö. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Actualiteiten of gr.; 12.38 Licht instrumentaal en semble; 13.00 Nws; 13.15 Voor de middenstand; 13.20 Klassieke en moderne kamermuz.; 13.45 Lezing: 14.00 Moderne kamer muziek; 14.30 Hoorspel; 16.00 Zestig minuten voor boven de zestig; 17.00 Oude liedjes; 17.15 StreekuitzenétingGroningen 17.35 Elektronisch orgelspel 17.50 Militair commentaar; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Actualitei ten; 18.30 Gitaarspel; 18.45 Lez.; 19.00 Parlementair overz.; 19.15 Regeringsuitz.19.30 Viool en piano; 20.00 Nws; 20.05 Melodie- en-Expres; 20.30 Je neemt er wat van mee..., hobbyquiz; 21.20 Licht instrumentaal sextet; 21.50 Marimba. 14-daags maandag avond-magazine 22.30 Nieuws 22.40 Moderne muziek; 23.55 24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Dagopening; 7.25 Oude gram.; 7.35 Sportuitslagen van zaterdag; 7.45 Radiokrant; 8.00 Nws; 8.15 Gewijde muz. (opn.); 8.30 Lichte gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Lichte gram.; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Klassieke gram.; 10.20 Theologische ether leergang; 11.05 Vocaal kwartet; 11.30 Lichte muziek; 12.00 Lichte gram.12.25 Voor boer en tuin der; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Licht orkest met zangsolist; 12.53 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Licht ensemble, 13.45 Oud Weense dansen (gr.,; 14.05 Schoolradio14.30 Gevar. progr.; 15.40 Lichte gram.; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Ka mermuziek uit heden en ver leden; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Lichte gram.17.40 Beursber.17.45 Lichte gram.; 17.50 Regerings uitz.; 18.00 Orgelconcert; 18.30 Klass. muz. (gr.); 18.50 Open baar Kunstbezit; 19.00 Nws en weerpraatje; 19.10 Gram. voor de teenagers; 19.30 Radiokrant; 19.50 Gospel-songs (gr.); 20.00 Praatje; 20.05 Moderne gram.; 20.20 Hoorspel; 21.30 Prome nade-orkest en solist; 22.00 Par lementair commentaar; 22.15 Muzikale momentopn.22.30 Nws; 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Boekbespr.; 23.05 Muz. vraagbaak; 23.40 Lichte gram. muz.; 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL (VI.); 12.00 Nws.; 12.03 Lichte muz.; 12.30 Weerbe richten; 12.35 Landbouwkroniek; 12.42 Pianorecital; 12.50 Beurs berichten en progr. overzicht; 13.00 Nws.; 13.15 Kamermuz.; 14.00 Nws.; 14.03 Schoolradio;, 15.45 Lichte muz.; 16.00 Nws.; 16.03 Beursber.; 16.09 Voor de zieken; 17.00 Nws.; 17.15 Bariton en piano; 17.45 Franse les; 18.00 Nws.; 18.03 Lichte muz.; 18.18 Paardesportber.18.20 Voor de soldaten; 18.50 Radiokroniek; 19.00 Nws.; 19.40 In en om de opera; 20.00 Moderne jazzmuz.; 20.30 Voor de teenagers; 21.00 Musical; 22.00 Nws.; 22.15 Volks dansen en -zangen; 22.35 De ze ven kunsten; 23.00 Nws.; 23.05 Kamermuz.; 23.45-24.00 Nieuws. Televisieprogramma's NED. T. V.19.30 Logboek, een progr. over de bijbel voor de jeugd; 19.50 News Hound, te kenfilmpje; 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 Zendtijd politieke partijen: K. V. P.; 20.30 85 Gulden schoon, of Zomaar een arbeidersgezin in welvarend Nederland, documentaire; 21.00 Televisierechtbank22.45-22.50 Journaal. BELGIË (VI.); 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Openbaar kunstbe zit in Vlaanderen; 19.40 Culture le actualiteiten; 20.00 Nws.; 20.30 Het witte rendier. Lapland- se legende; 21.35 Medium To neel; 22.05 Taptoe; 22.30 Nieuws. DINSDAG 19 FEBRUARI HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Lichte gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Programma-over zicht - aansl.Lichte gram.; 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 De Groenteman; 9.15 Klass. gr.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Mor genwijding; 9.55 Boekbespr.; 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.); 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 12.00 Dixieland- orkest; 12.20 Regeringsuitz.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Dansorkest en zang solisten; 13.00 Nws; 13.15 Med. 13.25 Beursber.; 13.30 Metropole orkest; 14.00 Lichte gram.; 14.40 Schoolradio; 15.00 Met naald en schaar; 15.30 Klass. kamermuz.; 16.00 Voordracht; 16.15 Licht in strumentaal ensemble en zang soliste; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Gram. voor de jeugd; 17.55 New York calling; 18.00 Nws; 18,15 Eventueel actueel; 18.20 Lichte gram.; 18.35 Lichte or kestmuziek en zangsoliste; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Paris vous parle; 19.10 Fragmenten uit de opera Manon Lescaut (gr.); 20.00 Nws; 20.05 Gevar. progr. voor de soldaten; 21.15 Cabaretprogramma; 22.00 Klas- -siek pianospel22.30 Nieuws en- meded.; 22.40 Actualiteiten; 23.00 Concertgebouworkest; 23.55 24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Muziek programma, strip voor de jeugd en eventueel actualiteiten; 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws; 8.15 Lichte gram.; 8.50 Voor de huis vrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Licht baken, lez.; 10.25 Moderne gr.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Lich te gram.; 11.50 Lezing; 12.00 Middagklok; 12.04 Licht instru mentaal kwartet en zangsolis ten; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Draaiorgelklan ken; 12.55 Katholiek nieuws; 13.00 Nws; 13.15 Platennieuws; 13.30 Promenade-orkest en so listen; 14.15 Moderne muziek (gr.); 14.35 Voor de plattelands vrouwen; 14.45 Gevar. progr.; 15.45 Lichte gram.; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Beursber.; 17.50 Regeringsuitz.18.00 Dans orkest met zangsolisten; 18.30 Lichte gram. voor de jeugd; 18.50 Vragenbeantw.; 19.00 Nws; 19.10 Actualiteiten; 19.25 Pro ficiat Emiel!, programma t.g.v. de 85e verjaardag van de Vlaam se componist Emiel Hullebroeck, 20.00 Beschouwing over Grego riaanse gezangen; 20.30 Klass. muziek; 21.10 Klein Taaigeding; 21.25 Klass. muziek; 22.15 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws; 22.40 Vreemd.,., een keuze uit woord, zang en dans van eiders en... anders; 23.10 Lichte gr.; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL UT.)12.00 Nws; 12.03 Lichte muziek; 12.30 Weer bericht; 12.35 Fanfaremuziek; 12.50 Beursber. en programma overzicht; 13.00 Nws; 13.15 Ka- •mermuziek; 14.00 Nieuws; 14.03 Schoolradio; 15.45 Lichte muz.; 16.00 Nws; 16.06 Beursber.; 16.09 Duitse les; 16.25 Muziek voor blaasinstrumenten; 17.00 Nws; 17.15 Voor de kinderen; 17.40 Lichte muziek; 18.00 Nws; 18.03 Lichte muziek; 18.18 Paarde- sportberichten; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Radiokroniek; 19.00 Nws; 19.40 Gevar. muz.; 19.50 De Nationale Unie van de Belgische Middenstand; 20.00 Hoorspel; 21.15 Jazzmuz.; 22.00 Nws; 22.15 Gevar. muziek; 22.45 Moderne muziek; 23.00 Nieuws; 23.0523.45 Lichte muziek. Televisieprogramma's NED. T.V.: 19.30 Telstar, do cument T.V.-film; 20.00 Jour naal; 20.20 De Bezetting, docu mentaire (deel 12); 21.20 Mu- ziek-mozaïek; 22.05 Ballet; 22.4022.45 Journaal. BELGIË (VI.); 14.05 School televisie; 19.00 De liberale ge dachte en actie; 19.30 Filmpro gramma voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.25 Twee engelen op be zoek, komedie; 21.15 In het spoor van de heroïne, documen taire film; 21.45 Auteurs te gast in de studio: 22.15 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2