Dubbele moord in Rotterdam-ZuidVerfmrtroldoenlng Verklaring van de nieuwe Engelse nog steeds onopgelost socialistische leider Wilson Beursoverzicht lekker en gezond Militairen weigerden de warme maaltijd RADIO EN TELEVISIE WAT JANUARI ONS BRACHT Zaterdag 16 februari 196§ DE VETTE ZEEUW Pag. 8 NEGENJARIGE JONGEN NOG STEEDS SPOORLOOS Veel branden in december KOUDETOESLAG VOOR WERKLOZE LANDARBEIDERS In plaats van naar postkantoor met ƒ6.645,— 'naar Nice AMERIKANEN OP CUBA GEARRESTEERD VOETBAL VOETBAL OPNIEUW AFGELAST Zwitserland—Nederland (amateurs) op 1 mei in Winterthur ZWARE SLAG VOOR RAYMOND KOPA INBRAAK IN NOORS CONSULAAT IN DEN HAAG Noord-Oostpolder krijgt zustergemeënte in Israël Nationalisatiemaatregelen, in Birma «k BK A A m. -m 1 a 1 WW T m De aan het Brekelsveld in Bot terdam-Zuid gepleegde dubbele moord is voorlopig nog een onop gelost raadsel voor de recherche van het bureau „De Slinge". Men zoekt nu al een week onder aanvoering van hoofdinspecteur Van der Weijden naar de da der van deze sterk tot de ver beelding van de Rotterdammers sprekende moordzaak. Tijdens de persconferentie, gis termiddag on het burpau „De Slinge", verklaarde hoofdinspec- Van der Weijden: „Wij zijn er beslist voldoende op gebrand om deze wandaad tot een oplossin p te brenaen. Voorlopig is er ech ter geen enkel belangrijk nieuws". Het buurtonderzoek een hal ve dag vertraagd door de begra fenis van de slachtoffers i" niet geheel afgesloten, waardoor men aan het eigénlijke recher chewerk nog niet is toegekomen Het aantal tics dat ook van buiten de Maasstad binnen loopt is nog steeds zeer groot. F- recherche is nog steeds bezig de hierdoor verkregen lange lijst met namen en gegevens te onder zoeken. Ook het aantal inlichtin gen dat per brief het bureau „De Slinge" bereikt is respectabel, liet is de politiemensen daarbij opgevallen dat deze epistels dik wijls na het bijeenroepen van de familieraad of in een opwelling zijn geschreven. Tot op heden zijn honderden mensen gehoord en tientallen verhoord. Belangrij ke aanwijzingen heeft men ui+ deze gesprekken evenwel nog niet kunnen optekenen. Het ter- reinonderzoek, waardoor men o.m. het moordwapen hoopt t" vinden, werd door de sneeuwva1 onderbroken en kon nog nie* worden hervat. Ook is men bh 'enge na nog niet klaar met het afwerken van de lijst van beken den en anderen die regelmatig dc winkel bezochten of zakeliike -eiaties met de gedode winke lierster onderhielden. Er wacht de recherche dan ook nog veel werk. Vlleen al daarom wees hoofdinsvecteur Van der Weiiden met grote stelligheid de veron derstelling van de hand ais zou het onderzoek „doodgelopen" zijn. „Daar is geen sprake van", zo merkte hij op. Rotterdam is trouwens met dit soort zaken na de oorlog bijzonder gelukkig ge weest. Sinds 1945 is er slechts één moord gepleegd in de Maas stad die (nog) niet opgelost is: de moord in 1955 op een prostituee op Katendrecht. STILLE MARKT In een zeer stille markt heeft het Damrak gisteren bij de ope ning een nauwelijks prijshou dende tendentie voor de hoofd fondsen te zien gegeven. De koersverliezen waren van weinig betekenis. Kon. Olie had hier van nog hee meest te lijden op 165,50. De vorige slotkoers was f f 166 30. De onrust in Venezu ela werkt remmend op een haus se-stemming voor aandelen Kon. Olie. De Kon. Shell groep heeft grote belangen in Venezuela. Evenals donderdag eiste ook gisteren de Philipshoek de mees te'Tteandacht voor zich op. Na Sinds woensdagavond is het ge hele politie-apparaat van Hilver sum aan het zoeken naar de 9- jarige Arie van Hemert, die om streeks half zeven zijn ouderlij ke woning verliet om een oudere broer op te halen die zich in een nabijgelegen café bevond. Tot vrijdagmorgen zijn de nasporin gen zonder resultaat gebleven. De politie-autoriteiten die voor een compleet raadsel staan, heb ben de hulp ingeroepen van mi litairen van het marine-oplei- dings- en opkomstcentrum in Hilversum, die vrijdagmorgen zijn begonnen om de buitenwij ken van de stad te doorzoeken. De politie heeft in het centrum alle leegstaande percelen, onbe woonbaar verklaarde woningen en bouwvallige panden nage zocht. Het ouderlijk huis van de jongen staat namelijk in de Hil- versumse binnenstad, in de Nieu we Doelenstraat. De jongen is zonder jas de straat opgegaan, want bedoeld café bevindt zich slechts op een minuut afstand van zijn huis. De politie vreest dat de jongen een ongeluk is overkomen. In december 1962 hebben zeven personen als gevolg van brand het leven verloren, 41 personen werden door brand gewond, waaronder negentien leden van het brandweerpersoneel. Volgens een overzicht van de afdeling brandweer van het ministerie van Binnenlandse Zaken wordt de driecte schade als gevolg van brand geraamd op 9.378.935, (november 1952 3.521.700,en december 1961 5-574.130, Bij de branden gingen 23 boer derijen cq gebouwen van land bouw- en veeteeltbedrijven ge heel of gedeeltelijk verloren. De schade wordt hier geraamd op ƒ1.399.860,—. Bij de boerde- rijbranden kwamen 4 paarden, 301 koeien, 562 varkens en 45.625 stuks klein- en pluimvee om het leven. Handel en industrie leden met 28 branden een schade van ƒ5.982.500,(november 15 bran den met 1.164.000— schade en december 1961 24 branden met 3.071.850,—) schade. Het bestuur van ,de Bedrijfs vereniging voor het Agrarisch Bedrijf (B. V. A. B.) heeft be- slloten een koudetoeslag te ver strekken aan werklozen. De toeslag bedraagt voor ge huwden en kostwinners 1.20 per dag met een maximum van 35 en 0.60 per dag met een maximum van 17.50 voor de a'.'oenstaande, ongehuwde nie+- kostwinners van achttien jaar en ouder. De toeslag wordt berekend naar een zesdaagse werkweek en over de dag dat in de periode van 7 januari tot en met 9 fe bruari werkloosheidsuitke":n - werd genoten. De uitbetaling van de toeslag geschiedt zo mo gelijk volgende week. een opening op 154.20 steeg dit fonds als gevolg van aanhou dende kooporders tot 155. De vorige slotkoers was 154,60. De stukken veriieten de markt op circa 154,80. Unilevers gaven veertig cent prijs op 144,90. AKU opende twee punten lager op 455 doch trokken daarna aan tot 456 Va. Hoogovens hielden zich gisteren goed op 542, min één punt. De belangrijke winst daling, alsmede de mmder gun stige voonüttzichten hij de Dort mund Hörder, waarin Hoog ovens grote belangen heeft, wa ren niet meer van invloed op de koers van de Hoogovenwaarden. In Wall Street hadden de staaiaandelen donderdag de wind goed in de zeilen op de gunstige vooruitzichten voor.de staalmaatschappijen. De omzet op de New Yorkse beurs van 5.640.000 aandelen,, betekende op de New Yorkse beurs moeizaam handhaven. Un'lever sloot er iets lager, evenals K. L. M. De West- Duitse beurzen gaven gisteren koersverbeteringen te zien. Ook gedurende de verdere beursduur bleef de activiteit voor de hoofdfondsen zich be perken tot de Philipshoek. Koersveranderingen van enige betekenis kwamen in de interna tionals niet meer voor. Vergele ken met de slotkoers van de vo rige week, boekte AKU deze beursweek een koerswinst van circa elf punten. Daarentegen daalde Hoogovens circa 14 pun ten. Philips verbeterde circa vijf, Unilevers ruim twee gulden. Kon. Olie echter moest een klei nigheid prijsgeven. In de scheepvaarthoek was de schade van het passagiersschip „Maasdam", opgelopen in de mond van de Weser, niet van in vloed op de aandelen „Holland Aemrika Liin". Voor de overige scheepvaartfondsen was de stemming priishoudend, terwijl Koninklijks Boot twee punten hoger noteerde op 152 Vz. Van de leidende cultures traden alleen certificaten Deli op de voor grond met een koerswinst van 1,40 bij een notering op 149 20. H. V. A. en Amsterdam Rubber prijshoudend zonder meer. In de staatsfondsenhoek viel weinig te beleven. Ook op de overige beleggingsmarkt blijft de handel zeer kalm met een prijshoudende stemming. Aandelen Amsterdamsche Bank en die van de Rotterdam- sche Bank noteerden gisteren ex 14 en ex 17 procent dividend respectievelijk. De 25-jarige assistent-filiaal- ^hef A. H. H. uit Den Haag is donderdag in Roosendaal bij het overschrijden van de grens aan gehouden. Hij werd sindr 21 jan. door de Haagse politie gezocht. Op die dag moest hij ƒ6645 kas geld naar het postkantoor bren gen om op de giro te storten. Hij stapte echter in een taxi en reed naar het station, waar hij de trein naar Antwerpen nam. Vervolgens ging hij naar Brussel, Luik, Fa- rijs en Nice. Onderweg beproefde hij diverse malen zijn geluk bij de roulette, echter zonder resul taat. In Nice aangekomen, kocht hij een complete kampeeruitrus ting van zijn laatste geld, kenne lijk in de hoop daarmee nog een Doosje in het zonnige zuiden te kunnen blijven. Hij had inmid- lels echter al 180,schuld ge maakt in het hotel waar hij ver bleef. Toen hij het hopeloze van zijn toestand begon in te zien, heeft hij de kampeeruitrusting als vergoeding voor de hotelhou der achtergelaten. Hij meldde zich bij de Nederlandse consul in Nice, die hem zijn paspoort af nam en hem op de trein naar Nederland zette, waar hij don derdag aankwam. De Cubaanse staatsveiligheids dienst heeft bekendgemaakt, dat 'n de provincie. Camaguey negen Amerikanen -zijn gearresteerd die worden verdacht van spiona ge. In berichten van Cubaanse bladen is gezegd, dat de Ameri kanen, die in zee hadden ge zwommen, er-van worden ver dacht, een studie van de Cubaan se kust te hebben gemaakt voor het beramen van een infiltratie van contra-revolutionairen. Harold Wilson, de nieuwe lei der van de Britse Labourpartij, Een produkt van de Sikkens Groep, heeft in een televisie-interview na zijn verkiezing verklaard dat het niet alleen onzinnig is dat Engeland een kernmogendheid wil zijn maar dat dit tevens een belemmering is voor allen die een internationale overeenkomst over kernwapens tot stand wil len brengen. Hij zei dit nadat hem de vraag was gesteld of hij de op Bahama bereikte overeenkomst tussen president Kennedy en premier MacMillan nietig zou willen ver klaren. Zoals bekend zal Enge land op grond van het akkoord Amerikanse Polaris-raketten krijgen. Wilson antwoordde: Wij zouden zeker geen regelingen De K. N. V. B. heeft zich in verhand met de gestelheid van de terreinen opnieuw genood- zaakt gezien het volledige voet balprogramma af te gelasten en de wedstrijden voor de acht ste achtereenvolgende maal een week op te schuiven. De wedstrijd Zwitserland Nederland (amateurs) zal op woensdag 1 mei in Winterthur worden gespeeld. Dennis Kopa, het 3-jarig zoon tje van ïteims-speler Raymond Kopa, dat al enige tijd onge neeslijk ziek was, is vrijdagmor gen in Reims overleden. In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in het Noorse consulaat aan de Nieuwe Parklaan in Den Haag. De in brekers vernielden een ruit van openslaande deuren waardoor ze de spanjoletsluiting konden ope nen. Het gehele huis werd door zocht. Van de schoorsteenman tel in de slaapkamer werden enige sieraden weggenomen, waaronder een broche ter waar de van ƒ4.500,De waarde van de overige sieraden is nog niet bekend. De inbraak werd om streeks kwart voor negen ont dekt door de consul, ir. L. C. Stoutjesdijk J. Wzn, die om die tijd thuis kwam. willen handhaven krachtens wel ke Engeland kernonderzeeboten heeft voor een toekomstige privê- oorlog. Zolang er kernonderzee boten in de wereld zijn moeten zij wat het Westen betreft in handen zijn van de V. S. Wilson zou de bases die ver ouderd raken onder de ge meenschappelijke controle van de NAVO willen zien en niet als on derdeel van een tweezijdige over eenkomst tussen de V. S. en En geland. Le Labourpartij wil niet dat Engeland Europa de rug toe keert, zo vervolgde hij, maar wij willen onze ogen naar veel wij dere horizons dan Europa rich ten. Wij willen actieve onderhan delingen ter vermindering van Ongeveer 150 militairen van de 250 hebben donderdagavond in de nieuwe Frederikskazerne in Den Haag geweigerd de warme maaltijd te gebruiken. De kazer necommandant heeft opdracht gegeven tot het instellen van een onderzoek. Reeds donderdagochtend heb ben enkele militairen, die deel uitmaken van de zogenaamde voedselcommissie in de kazerne bij de officier van voeding ge klaagd over de kwaliteit van de warme maaltijd van woensdag (13 februari). Die maaltijd be stond uit bruinebonensoep, witte rijst met haché en een sinaasap pel. Die maaltijd was in de plaats gekomen van de traditio nele nassi goreng. Donderdag ochtend hebben ook enkele mi litairen zich tijdens het zieken rapport tot de dokter gewend met maagklachten. Ze weten die maagklachten aan de kwaliteit van de warme maaltijd van woensdag. De militaire arts heeft hen onderzocht en hun De gemeente Noord-Oostpol der is voornemens relaties te gaan onderhouden met de ge meente Kiriat-Gat in Israël. De gemeente Kiriat-Gat heeft be paalde trekken met de Noord- Oostpolder gemeen. De plaats wordt reeds in de hijbei ge noemd in verband rnet de strijd tegen de Filistijnen. De gemeen te ligt in een agrarisch gebied. Men tracht er tal van maat schappelijke en culturele activi teiten te ontwikkelen, zoals dat in de gemeente Noord-Oostpol der ook het geval is. medicijnen verstrekt. De mili tairen hebben verder normaal dienst gedaan. De warme maaltijd van don derdag bestond uit rode kool, aardappelen, goulash en pap. Zoals gezegd werd die door on geveer 150 man (van de dienst kwartiermeester-generaal) ge weigerd. De officier van kazer- neweekdienst van de nieuwe Frederikskazerne heeft zowel de maaltijd van woensdag als van donderdag niet slechts geproefd, maar geheel genuttigd. Die van woensdag had hij als „goed" en d'e van donderdag als „smake lijk" beoordeeld. Bij het onder zoek, dat wordt ingesteld, zullen militairen van de voedselcom missie uit de kazerne en voe dingsdeskundigen worden ge hoord. tarieven en verbetering van de wereldhandel. Wij hebben er al tijd op aangedrongen dat er meer kan worden gedaan om het Ge menebest te ontwikkelen en wij hebben concrete voorstellen ge daan voor ontwikkeling van de Gemenebesthandel. Wilson had eerder toen hij na zijn verkiezing op het hoofd kwartier van zijn partij aan kwam, waar hij door een menig te werd toegejuicht gezegd dat zijn eerste mandaat is de partij-eenheid te bewaren. „Ik ge loof niet dat dit erg moeilijk zal zijn." Voorts zal de politiek die onder leiding van Gaitskell werd uitgewerkt en waarover men het eens is zonder wijzigingen wor den voortgezet. Het derde man daat is de partij naar de over winning te leiden bij de komende verkiezingen. Tri antwoord op een vraag zei hij dat de partij krachtig achter de NAVO staat. „Onder de huidi ge redering leveren wij niet onze volled'ge bijdrage aan de NAVO". Wilson verklaarde nog dat hij zowel naar de Sowiet-Unie als naar de V. S. zou willen gaan. Generaal Ne Win, leider van de revolutionaire regering van Birma, heeft gisteren de alge hele nationalisatie bekend ge maakt van de in- en uitvoerhan del van de distributie, alsmede va*i de rijstaankopen in het land. Hij deelde aan de leden vaB de Kamers van Koophandel me de, dat de bestaande particuliere industrieën zullen mogen blijven werken, doch dat het aan parti culiere ondernemers niet toege staan zal 7iin nieuwe industrie- en te vestigen, tenzj-j deze van buitengewoon voordeel voor het land zijn. ZONDAG 17 FEBRUARI HILVERSUM I: 8.00 Nws.; 8.18 Voor het platteland; 8.3Q Weer of geen weer, gev. progr.; 9.45 Geest, leven, toespraak; 10.00 Strijkorkest; 10.30 Woor den van werkelijkheid, een serie ultz. van gedichten van deze tijd; 10.45 Zondagochtend in VARA-studio 5gev. progr. 12.00 Platenmatinee; 12.30 Mogelijke afgelastingen van wedstrijden;) 13.00 Nws.; 13.07 De toestand in de wereld, lez.; 13.17 Med. of gram. muz.13.20 Knipperlichtprogr. voor alle weggebruikers;" 14.00 Boekbe spreking; 14.10 Oude kamer- muz.; 15.00 Hou je aan je woord, literaire quiz; 16.00 Lichte muz. en zang; 16.30 Sportrevue; 17.00 Latijns-Amerikaanse muz.; 17.30 Beursindices 13/2 14/2 15/2 Int. concern 490.2 493.0 491.6 Industrie 339.6 340.2 342.2 Scheepvaart 145.9 147.0 148.1 Banken 256.4 256.8 254.9 Handel enz. 152.7 153.0 153.6 Algemeen 363.9 365.5 365.4 Nabeurskoersen AKU: (457) Kon. Olie: 165.80—166.00 (165.40) Hoogovens 538—543 (542 1/2) Philips 153.60—154.50 (154.50) Unilever: 144.60—144.80 (144.60) Stille prijshoudende markt. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier heden geldend in Amsterdam luiden: Engels pond 10.05—10.15 Amer. dollar 3.58—3.62 Canadese dollar 3.29 V:3.34 !/a Franse frank (100) 73.30—73.80 Belg. frank (100) 7.19—7.24 Zweedse kroon (100) 68.9069.90 Zwits. frank (100) 83.15—83.65 Ital. lire (10.000 57.00—59.00 Deense kroon (100) 51.6052.60 Noorse kroon (100) 50.0051.00 Oostenrijkse schilling (100) 13.921/2—14.021/2 Port. escudo (100) 12.45—12.60 Spanase peseta (100 gr. coup.) 5.90—6.05 TWEE groepen mensen zijn in de af- gelopen maand januari volop aan hun- trek gekomen: zij, die geloofden in een steeds toenemende industrialisatie van- Zeeland en zij, die een langdurige en barre winter hebben voorspeld. Om met de laatste groep te beginnen: het Zeeuw se bedrijfsleven heeft grote schade on dervonden en ondervindt deze nóg steeds van vorst en sneeuwval. Schouwen-Duiveland was begin van deze maand nog steeds gedeeltelijk ge ïsoleerd, door het uitvallen van de veer dienst KatsZierikzee op 12 januari. Het veer TerneuzenHoedekenskerke werd gestaakt met ingang van 20 januari en de dienst KruiningenPerkpolder kon bij duisternis niet gevaren worden. Zodat óók Zeeuws-Vlaanderen zijn tol heeft betaald aan deze winter. Naar het provinciaal bestuur kortge leden bekend maakte, hebben alle sche pen van de Provinciale Stoombootdienst "die in de vaart werden gehouden, schade opgelopen. De schroefschade van deze schepen zal zo spoedig mogelijk worden hersteld, doch het ziet er naar uit, dat dit niet zal lukken vóór het aanbreken van het te verwachten drukke seizoen 1963. De noodzakelijke dokbeurten van de schepen zullen voordien evenmin alle hebben plaats gehad, zodat het niet uit gesloten is, dat nog in het zomerseizoen de nawerking wordt ondervonden van de nog voortdurende winter. Door het niet onmiddellijk beschikbaar hebben van reserveschepen op drukke dagen, om nog maar van herstellingen aan wegen, die het zwaar te verduren kregen, te zwijgen. De autobusdienst Sas van GentAnt werpenBreda v.v. van de Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg Maatschappij (Z.V. T.M.) in samenwerking met de Bra- bantsche Buurtspoorwegen en Autodien sten (B.B.A:)ingesteld, heeft er mede voor gezorgd dat Zeeuws-Vlaanderen niet geheel werd geïsoleerd en daarmede de belangrijkheid van deze busdienst nog eens extra doen uitkomen. EEN optimistischer geluid komt uit de hoek van industriële vestigingen. En nauw daarmee samenhangend van de geregistreerde arbeidsreserve. In de af gelopen jaren is de gemiddelde geregi streerde arbeidsreserve in onze pro vincie belangrijk afgenomen: met méér dan de helft. In 1958 bedroeg dit gemid deld 3322 man ofwel 5,6 percent van de mannelijke beroepsbevolking. In 1962 was het gedaald tot gemiddeld 1271 man ofwel 2,2 percent. Zeker, de uitgaande pendel heeft deze verlaging in de hand gewerkt, maar voor wat de laatste jaren betreft in sterke mate de op gang ge komen industrialisatie. En in deze in dustrievorming en uitbreiding gaat de Kanaalzone van Zeeuws-Vlaanderen on betwist voorop. Nog even terugkomend op de arbeids reserve: in januari, tengevolge van het slechte weer, telde men in Zeeland 2283 werklozen, 4 van de mannelijke be roepsbevolking, het dubbele van het landelijk gemiddelde. Verontrustend zijn de cijfers voor het rayon Oostburg West Zeeuws-Vlaanderen met 446 man ofwel 9,3 procent, zich daarmee aan de top van de rayons in Zeeland plaat send. Hulst Oost Zeeuws-Vlaanderen met 295 man of 6 kwam op de derde plaats omdat de werkloosheid in dit rayon 0,9 lager was dan in het rayon Zierikzee. Terneuzen registreerde 154 man arbeidsreserve: 2,3 en benaderde dus het landelijk gemiddelde. WAT de nieuwe industriële vestigingen in de maand januari betreft die echter nog niet ten volle zijn gereali seerd doordat zij b-v. nog op rijksgoed keuring wachten belangrijk is de ves tiging van een staalfabriek aan de oos telijke kanaaloever van Terneuzen. Daar zullen te zijner tijd 200 a 300 man een vaste werkkring vinden bij de fabricage van roestvrij staal. Om bij Terneuzen te blijven: de gemeente Terneuzen, als ont wikkelingskern, ontvangt een rijkssub sidie van ƒ1.785.000 voor de eerste fase van het nieuwe havenplan. De totale kosten van dit plan zijn begroot op 2,1 miljoen. In St Maartensdijk, op het industrie- arme Tholen, vestigde zich een koel- technische fabriek uit Rotterdam die in de Randstad over onvoldoende ruimte kon beschikken. Dit is het vierde be drijf dat zich sinds kort in deze gemeente vestigde, zodat óók Tholen de situatie op de arbeidsmarkt gaat verbeteren. Ge start zal worden met ongeveer 50 man, dat wellicht tot het dubbele aantal kan uitgroeien. Een fabriek van spanschroeven, die in Biezelinge stond, gaat zich vestigen in Kapelle. Het werkte met 10 man, doch in de nieuwe fabriek zullen minstens 50 man werk vinden. TELEURSTELLEND is het bericht, dat 1 „Montecatini" zich niet meer op de zgn. Axelse vlakte zal vestigen. Tijdens een onlangs gehouden vergadering van de Stikstoffabriek te Sluiskil zijn dooi de directie hierover nadere mededelingen gedaan. Deze komen erop neer, dat door een fusie van „Montecatini" met de B. P. M. een bedrijf bij Pernis zal worden gesticht. Bij de Stikstoffabriek die grootse bouwplannen heeft ter moder nisering van het bedrijf staat vooral de zwavelzuurafdeling in het middelpunt van de economische belangstelling. Deze afdeling is dermate verouderd, dat de zware concurrentie in het te maken produkt op de wereldmarkt voor de „stikstof" moeilijk nog langer is vol te houden. Er heeft zich intern al een kleine reorganisatie voorgedaan, waar door 60 a 80 man in andere afdelingen van het bedrijf zijn ondergebracht. Over wogen wordt een modern geoutilleerde en vrijwel volledig gemechaniseerde zwavelzuurafdeling te bouwen. Axel, Westdorpe en Sas van Gent heb ben een Intergemeentelijk Havenschap gelanceerd. Zij werden geadviseerd dooi de directeur van de Rotterdamse havens en tijdens een persconferentie werden de grootse plannen uiteengezet Het ligt in de bedoeling dat er vijf grotere en klei nere insteekhavens worden gegraven en dat schepen tot 50.000 d.w.t'. daar toe gang kunnen krijgen. Over de finan ciële aspecten van het plan werd echter op de gehouden persconferentie niets medegedeeld, zodat „men" te dien op zichte voorlopig nog in het duister tast. /""ROTE deining is in januari ontstaan over de te nemen oesterproeven in het Veersemeer. Duidelijk kwam een meningsverschil tussen de minister van Landbouw en Visserij en zijn ambtge noot van Verkeer en Waterstaat aan het licht. De eerste was van mening, dat spoedig met de uitvoering van de wer ken het maken van een proefbassin zou moeten worden begonnen omdat het anders niet mogelijk zou zijn om nog in 1965 oesters te zaaien en derhalve de beschikking te hebben over de resultaten vóórdat de Oosterschelde zal wor- afgesloten. De minister van Verkeer en Water staat deelde echter tot grote verwonde ring niet alleen die van de betrokken oester- en mosselkwekers mee, dat zijn departement de zaak nog in studie had omdat er zich technische moeilijk heden zouden voordoen. Wat deze tech nische moeilijkheden betreft: óók deze zijn inmiddels duidelijk geworden. Rijkswaterstaat wil nu in de afsluit- dam in de Oosterschelde een afwate- ringssluis doen aanbrengen. Bij het de partement wordt nu onderzocht of mo gelijk deze uitlaatsluis van zoet wa ter nadelig kan werken op de inlaat- sluis voor zout water mét plankton- in de dam van het Veersegat. Dat de Zeeuwse visserij-organisaties dit ge prolongeerde uitstel van de proeven niet nam, was duidelijk. Met een zeer duide lijk schrijven hebben zij zich tot de mi nister gewend en daarin gewezen op de destijds gegeven ministeriële belofte, die nu eindelijk maar eens gestand moet worden gedaan. VERHEUGENDER was de mededeling van de minister van Verkeer en Wa terstaat in de Tweede Kamer: de nood zakelijke verbeteringen aan de veer havens Kruiningen en Perkpolder zullen in 1964 beginnen. Voor de ieugd; 17.50 Nws.; 18.30 Korte Hervormde kerkdienst; 19.00 Kinderdienst; 19.30 De Open Deur; 20.00 Nws.; 20.05 Licht opera- eh operetteconcert; 21.00 Het kan niet altijd kaviaar zijn, hoorspel; 21.40 Lichte or- kestmuz.; 22.00 Pianorecital; 22.30 Nws.; 22.40 Actualiteiten; 22.55 Med.. sportuitslagen 2e kl, voetbal; 23.00 Met de Franse slag; nieuwe gram. platen; 23.25 Moderne gram. muz.; 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM H- 8.00 Nws.; 8.15 Klass. kamermuz.; 8.25 In leiding hoogmis; 8.30 Hoogmis; 9.30 Nws. en waterstanden; 9.45 Koorzang; 10.00 Ger. kerkdienst (Vrijgemaakt); 11.30 Vocaal dubbelkwartet; 12.00 Kïass, gram. muz.; 12.15 Lichte gram. muz.; 12.25 De springplank: jonge artiesten; 12.50 Buiten lands commentaar; 13.00 Nws.; 13.10 De stemvork; bel canto- nrO'gr.13.40 De kerk in Japan, lez.; 14.00 Voor de kinderen; 14.30 Moderne kamermuz.; 15.05 Boekbespreking; 15.15 Thee met babbelaars, verz. progr. voor .de bejaarden; 15.55 De hand aan de ploeg, lez.; 16.00 Soort; 16.30 Gewiide muz.; 17.00 Ned. Herv. kerkdienst; 18.00 Het Geladen Schip; 18.30 De Kerk aan het werk; actualiteiten van het ker kelijk erf; 18.40 Luctor et Emer- go, klankbeeld; 19.00 Nws. uit de kerken; 19.05 Samenzang; 19.30 De Openbaring aan Johan nes, lez.; 1.9.45 Nws.: 20.00 De onweerstaanbare nachtegaal, hoorspel; 20.45 Lichte gram. muz.; 21.00 Klass. strijkkwar tet; 21.30 WisseWassen..., licht orogr.; 21.50 Liedjes; 22.20 '2 25 Boekbespreking; 22.30 Nws.; 22.40 Avondgebed: 22.50 Wereld in woi-ding, klankbeeld; 73.20 Retourtjes, een veertien daagse teru"bhk op ons progr.; 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL (VI.); 12 00 Nws.; 12.03 Fanfaremuz.12.30 Weer berichten; 32.35 Amusements- muz.; 12 50 Progr. overz.; 13.00 Nws.; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Nws.- 14.03 Opera- en Bel Canto-concert; 15.30 Sportpro gramma; 18.00 Nws.; 18.03 Pianorecital; 18.30 Godsdiensti ge uitz.; 19 00 Nws.; 19.30 Jazz- muz.20.00 Amusementspro.gr.; 22 00 Nws.; 22.15 Dalismuz.; 23.00 Nws.; 23.05 Amusements- muz.23.55-24.00 Nieuws. Televisieprogramma's NED. T. V.14.55 Eurovis'e Eerste deel rugbywedstrijd Frankrijk - Wales te Toulouse; 15 40 Carnaval te Viareggio 16.00 Tweede deel rugbywed strijd Frankrijk - Wales te Tou louse; 16.35 Wereldkampioen schap cyclo cross te Calais; 17.00-18.15 Dopsgez'nde doop- dienst; 19.30 Weekjournaal20.00 Sport in beeld: 20.30 De re's van bun leven, T. V.-film; 20.45 Ar thur en Eva, T. V.-feuil'eton; 21.20 De laatste reis van Scott, documentaire van de B. B. C.; 22.05 Pianotrio; 22.20 Dagslui ting; 22 30-22.35 Journaal BELGIË (VI.): 11.00-11.40 Heilige M;s; 15.00 Landbouw- 'troniek; 15.30 Rep. van de vol leybalwedstrijd Brabo-Puc en een reportage van de wereld kampioenschappen cyclocross; 17.00 Voor de kleuters; 17.20- 17.50 Panorama, de week in beeld; 19.00 Ren. van een carna valsviering; 20.00 Nws.; 20.25 Muz. amusementsprogr.; 21.10 Sportactiviteiten; 21.40 Repor tage; 22.10 Documentaire film over het Rode Kruis; 22.25 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3