Dats meegenomen, mevrouw l KERKDIENSTEN BINNENLANDS NIEUWS De moord op Roger Ackroyd Passagiersschip „Maasdam" lek gevaren op wrak in monding van de Weser AGENDA In de sloepen brak de lach door bouillon is kracht bouillon Dingemanse Zondagdiensten HOOFDPIJNPOEDERS Vmr de zondag Pagina 2: DE V"RT|E ZEEUW Zaterdag 16 februari 1963 (Vervolg- van pagina 1) Naar aile waarschijnlijkheid is de „Maasdam" in botsing ge komen met het wrak van het 6.671 tons metende Britse schip „Harborough" dat in maart 1959 zonk na zelf op het wrak van 't Russische stoomschip „Khol- mogory" te zijn gestoten. De „Maasdam" heeft sloep- boothulp geaccepteerd en is naar Bremerhaveh gebracht. Snelle hulp Het Duitse persbureau DPA meldt uit Bremerhaven dat de reddingsboot „H. H. Meier" zich over de boten met passagiers en bemanningsleden had ontfermd, zodra deze te water waren ge laten en hun begeleid heeft op de tocht naar de loodsboot „Gotthilf Hagen" Hieruit blijkt dus dat niet alleen snel na de aanvaring met het wrak assis tentie ter plaatse was, maar dat tevens alle mogelijke hulp is verleend om het overbrengen van de passagiers zo snel en zo veilig mogelijk te doen geschie den. Opschudding in Rotterdam Het nieuws over de „Maas dam" heeft in de Rotterdamse kantoren van de Holland-Ame- rika Lijn veel opschudding ge wekt. De afdeling voorlichting en publiciteit van de H. A. L. werd na de radioberichten over het gebeuren van gistermorgen overspoeld niet telefoontjes van ongeruste familieleden, waar van er versheidene in de ver onderstelling leefden dat de „Maasdam" als een hulpeloos rampschip in de monding van de Weser dreef. Marinemensen overvielen de II. A. L.-voorlich- ters met vragen omtrent het welzijn van hun superieuren en van de leden van de Mariniers- kapel die de tocht eveneens mee maakt. De heer H. W. Dutilh, die als direktielid van de H. A. L. de ple zierreis van de „Maasdam" mee maakte, heeft bijna onmiddellijk na het incident telefonisch con tact met de direktie in Rotter dam gehad, om verslag uit te brengen over het gebeuren. Maar acht van de zestien reddingsboten Een van de aan boord zijnde passagiers de correspondent van het Engelse persbureau Reuter, Humphrey v<m Loo, die dé reis me» maakte met nog een aantal andere journalisten omdat de Holland-Amerika Lijn voor het eerst Bremerhaven in het reis schema had opgenomen, seinde dat hij rond acht uur in de vrij wel lege eetzaal zat om te ont bijten toen hij een schurend ge luid hoorde. De kelners die be dienden renden naar boven om te zien wat er was gebeurd „en ik volgde hen. Het was mistig. Ik keek over de reling en zag dat er olie op het water dreef. Na een half uur begon het schip sterke slagzij te maken, de be- msi"'-'ed<m deden hun oran jekleurige zwemvesten aan en maakten de boten gereed kort daarna, dus kort na half negen, klonken de zes korte stoten die het sein waren voor de passa giers om zich gereed te maken het schip te verlaten. Door de sterke slagzij konden maar acht van de zestien reddingsboten worden gebruikt", aldus Hum phrey van Loo. De bemanning die nog aan boord is van de „Maasdam" heeft kans gezien de lekken goeddeels te dichten en de slag zij uit het schip te halen. Met een vaart van ongeveer 9 mijl en geassisteerd door 3 sleepboten is het schip naar de Columbus- kade in Bremershaven waar het ook oorspronkelijk zou af meren, gevaren. Het schip zal de aan boord zijnde vracht en post lossen en dan zal het verhaald worden naar een dok van de ZATERDAG 16 FEBRUARI TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De Noormannen ko men". Concertgebouw. 8 u.: „Tar- zan goes to India". AXEL: Het Centrum, 8 uur ..Boccaccio '70". HOEK: Gehoorzaal, 8 uur: Cabaret „De Hoepel" met „Hebt U even tijd". ZONDAG 17 FEBRUARI TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 uur: „Tarzan goes to India" 4.30 en 8 uur: „De Noorman nen komen". Concertgebouw. 8 u.: „Tar zan goes to India". Café Kolkzicht, 7.3o uur: Pri.iskaarting. AXLL: Het Centrum, 3.45 uur: „Hopla Conny"; 8 uur: „Boc caccio '70". MAANDAG 18 FEBRUARI TERNEUZEN: Lokaal Bethel, 7.30 u.: Evangelisatie-samen- komst. AXEL Het Centrum, 8 uur „Boccaccio '70". Norddeutsche Lloyd voor repa ratie. De reddingsboten van de „Maasdam" die gestreken wer den zijn bijeengebracht bjj het lichtschip Weser en zullen zo spoedig mogelijk weer aan boord gehesen worden. Buiten drie-mijls. zone Het zeegebied waar de. Maas dam lek stootte bevat nog ver scheidene wrakken. Het oprui men van deze wrakken stuit op moeilijkheden omdat zij buiten de drie-mijls zone liggen en dus alleen opgeruimd kunnen wor den met toesteming van de eige naars. De wrakken dwingen de scheepvaart een omweg te ma ken om de monding van de We ser te bereiken. Niet de nieuwe koers Op een persconferentie in Bremerhaven is door een woord voerder van de stad Bremen ge zegd dat de „Maasam" niet de nieuwe koers voor het binnen lopen van de Weser zou hebben gevolgd. Er schijnt een nieuwe koers te zijn uitgezet die met een boog om het „scheepskerk- hof"r de plaats waar de laatste jaren verscheidene schepen alls gevolg van botsingen met wrak- Ken, zijn gezonken, heen loopt. Op dezelfde persconferentie zou verklaard zijn dat de loods die reeds in Rotterdam aan boord was gekomen, op het mo ment van de botsing nog niet in dienst was. Hij zou pas bij het passeren van het lichtschip We ser dus drie mijl verder, in func tie hebben moeten treden. De A. N. P.-verslaggever aan boor.d van de ..Maasdam" be schrijft hoe ongeloof en verbijs tering zich gistermorgen mees ter maakten van de 220 gasten van de Holiand-Amerikalijn, die op de „Maasdam" de eerste reis van het schip meemaakten naar haar nieuwe terminal. Bremer- haven. Wat in de vroege och tenduren precies gebeurd is, is nog niet duidelijk, nu dit over- zient kort na de gebeurtenissen wordt geschreven aan boord van dé Duitse loodsboot „Gotthilf Haegen'", die dé 500 passagiers en bemanningsleden na twintig minuten dobberen op zee heefi opgenomen en naar Bremerha ven brengt. Vermoedelijk is de Maasdam in de monding van de Weser op het wrak gestoten van een Russische schip, dat daar twee jaar geleden verging', en lek geslagen. Passagiers herin nerden zich later aan bakboord zijde wrakhout te hebben zien langs drijven. Hoe het ongeluk is ontstaan is niet duidelijk. Een verklaring zou zijn, dat door de ijsschotsen de markeringsboeien van hun plaats hebben geschoven. Maar hoe het ook zijde „Maasdam" maakte een slagzij van tien vijftien graden en onder die om standigheden wilde gezagvoer der A. H. Lagaay, geen risico's nemen en gaf hij opdracht dat de passagiers van boord moes ten. Dat gebeurde op 33 mijl drie uur varen»van Bremer haven. Schipbreuk lijden is een ver bijsterende ervaring en zeker als niemand er in gelooft. Een gelukkige omstandigheid was als niemand er in geloofde om dat er geen enkel gevaar bij was:, er stónd een kalme zee, het. was windstil en er was een efficiënt werkende beman ning, die de gehele reddingsac tie geruisloos uitvoerde. Geen der passagiers heeft dan ook maar een enkel moment angst gehad integendeel, in de red dingsboten en later in de „Gott hilf Haegen" brak de lach steeds weer luidkeels door en ondanks al liet ongerief bleek iedereen wel plezier te hebben in de over rompelende gebeurtenissen, die nu ze goed zijn afgelopen voor velen de historie van hun leven zijn geworden. Dat staat zonder meer vast voor de 315 meisjes van een Duitse reisbu- reauschool, voor wie deze trip de laatste studiereis betekende. Maar ook de grote groep Duitse, Britse en Nederlandse journalis ten hebben geen moment kun nen dromen, het verhaal van een scheepsongeval zo direct en zo meeslepend bezorgd te krijgen. Journalistiek geluk en „gefun- denes fressen", zoals een repor ter van de Norddeutsche Rund funk zei, toen hij al in de red dingsboot begon zijn belevenis sen op de band vast te leggen. „Het zal de meeste passagiers wel vergaan zijn als mij, zo tele foneert de A. N. P.-verslaggever, „op deze zo contrasterende mor gen na een lange en vermoeien de nacht van feestrumoer waarin iedere gedachte aan deze narig heid verre was. Om acht uur werden wij ge wekt door een lang scheurend geluid, waarna een trilling door het schip ging. Ankerkettingen rinkelden we lagen stil. Uit de patrijspoort zag ik ,de zee: kalm, met een hele trage golfslag. De zon brak grauw- rood door de mistflarden heen. Aan de kim voeren vrachtsche pen voorbij. Niets duidde op enig gevaar. De meesten van ons zulien zich dan ook, net als ik, weer in bed hebben omgedraaid, in de hoop iets van de verloren nachtrust in te halen. Maar een kwartier later klonk opeens het alarmsein door het schip: zeven korte stoten met een bel, die gevolgd werden door een langeiedereen moest naar het dek, maar niemand deed het aanvankelijk, omdat dit alles te dwaas leek. Pas later drong de ernst tot ons door. Stewards riepen dooi de gangen om de passagiers, die veroaasd uit hun cabines keken, naar de reddingboten te sturen. Die aandrang was nodig, want onder onze voeten voelden we al, dat het schip slagzij begon te maken. Zelf liep ik op dat moment nog op mijn slippers rond, de kamer jas over mijn pyama geslagen, grapjes makend met mijn mede passagiers, die allen, zoals ik, al leen aan een nare grap dachten. Aankleden gaat onder derge lijke omstandigneden opmeiKe- lijk snel en dan ook valt het op hoeveel nutteloze dingen men bij zich heeft. Trouwens: de passa giers mochten niets van hun ba gage meenemen. Het enige voor werp, dat zij meedroegen was het oranje zwemvest. Boven op het dek, bij de red dingsboten, heerste een volmaak te orde en discipline. Een deel van de 300 bemanningsleden maakte- de 12 reddingsboten los. Anderen vingen de 220 passa giers op, sloegen dekens om hen heen, hielpen hen in zwemvesten en kalmeerden een paar huilen de kinderen. Bij dit alles heeft zich een on gelukje voorgedaan, dat geluk kig goed afliep. Bij -sloep drie viel namelijk de 27-jarige kok Joop Vermeulen uit Rotterdam tussen de sloep en het schip in zee. Gelukkig kon hij snel een touw grijpen. De kok was de eni ge, die bij het avontuur natte Kleren kreeg. Om kwart voor negen werden de sloepen gekeerd. Schokkend en scheurend gingen we langs de scheepswand naar beneden en direct daarop verloren we traag het contact met de „Maas dam". Het was een onwerkelijk gezicht: het grote passagiers schip daar licht overhellend en onttakeld te zien liggen, met de kabels en touwladders als lianen- slierten langs zijn zij. Comfortabel was het met veer tigen in de logge boot niet. Want in de eerste minuten sloeg de sneeuw prikkelend op ons neer en het was bitter koud. Dicht bijeen dobberden de boten rond, met snelle motorvletten om hen heen. Het was een merkwaardig decor. Zeer vele bemannings leden hadden niet de tijd gehad om extra kleren aan te trekken, koks droegen nog hun witte pak ken en hoge mutsen, notabelen zaten ongeschoren en ongewas sen aan de handles, waarmee de reddingsboten worden voortbe wogen. In onze sloep deed de Rotterdamse V. V. V.-directeur Schutter, zijn best. In de andere vaartuigen zagen we de Britse consul-generaal Wright, zijn Duitse collega mevr. dr. Marga- rethe hitter en de Amerikaanse consul Bishton. Om kwart over negen tenslot te gingen we aan boord van de „Gotthilf Hagen", waar de be manning de grote groep gastvrij ontving. De afstand tussen de „Maasdam", die later op eigen kracht en met de waterdichte schotten gesloten naar Bremer haven ging, was toen al gegroeid tot 900 meter. De „Maasdam" heeft vermoe delijk aan bakboordzijde een lek kage onder de waterlijn. Na het vastlopen is de slagzij weggeno men door de ballast tanks over te pompen. Toen we het schip gistermiddag om twaalf uur op weg naar Bremerhaven passeer den, lag het alweer vrijwel recht," aldus het relaas van de A. N. P.-verslaggever. 75 ct De tijdelijke, extra voordelige aanbieding is nu nog geldig: 3 dubbeltabletten Knorr vleesbouillon voor slechts f.1." 2 dubbeltabletten Knorr kippenbouillon voor slechts Direct van profiteren! Knorr bouillon voor Uw eigengemaakte soep. Verrukkelijk als smaakverfijner in Uw gerechten. Lekker en opwekkend ais pure drinkbouillon. IJS HIELD AUTO NOG Het ijs op het water langs de Koningin Emmakade in Den Haag bleek vrijdagmorgen nog zó sterk, dat het met gemak een auto kon dragen, die na een bot sing van het talud gereden was. De automobilist, C. J. K. uit Den Haag, kwam op de hoek van de Koningin Emmakade en de Groot Hertoginnelaan in bot sing met een audere auto, waar na zijn wagen het ijs opschoot. De auto kwam op zijn kant te recht maar K. kon er ongedeerd uitkruipen. De auto is later op de v/al getakeld. MEUBELFABRIEK IN VLAMMEN OPGEGAAN Een achteloos weggeworpen lu cifer is er de oorzaak van ge weest, dat vrijdag de meubelfa briek „Mevalc" van de Gebroe ders Annevelink te Winterswijk in korte tijd in vlammen is opge gaan. Een aangrenzend woonhuis brandde gedeeltelijk uit. Hoe groot de schade was, kon nog niet bij benadering worden gezegd. De eigenaars waren slechts ten dele verzekerd. Bij het bedrijf waren negen tien arbeiders werkzaam. De brand ontstond, door dat een zestienjarige arbeiders van de lakspuiterij na een sigaret te heb ben opgestoken de lucifer weg wierp. Lakresten begonnen te smeulen. Er ontw'kkelde zich ter stond een hevige rook. Alle per soneelsleden moesten het bedrijf in aller ijl verlaten. Het vuur breidde zich snel uit. De Winters- wijkse brandweer stond voor een hopeloze taak, ondanks de om standigheid, dat de aanwezige P.T.T.-beambten een brandput hadden ontdooid, en er meteen volop water kon worden gege ven. r"- -MOND- EN KLAUWZEER IN WIJCHEN Mond- en klauwzeer is gecon stateerd bij varkens op een be drijf in Wijchen. De directeur van de veeartsenijkundige dienst heeft een verbod ingesteld var kens en herkauwers te vervoe ren in de gemeenten Wijchen en Overasselt. VEEL MOEITE VOOR NIETS Inbrekers hebben zich in de nacht van donderdag op vrijdag in een sportwinkel in de Hoog straat te Den Haag veel moeite getroost om enkele geldkistjes met in totaal 1800 gulden buit te maken. De moeite bleek echter tevergeefs. Hoewel zi' de brand kast op zijn kant hadden gelegd en een gat in de bodem hadden gemaakt, was het gat te klein om de geldkistjes er doorheen naar buiten te halen. Teleurge steld zijn de mannen met slechts 45 gulden uit een bureaulade af gedropen. TWEE CLANDESTIENE ZENDERS INGEREKEND In samenwerking met de ge meentepolitie te Zwijndrecht hebben opsporingsambtenaren van de P. T. T. donderdag' twee clandestiene zenders, die uit zonden onder de aanduidingen respectievelijk „1 Rom" en „2 Rom", opgespoord en in beslag genomen. Daarbij is proces-ver baal opgemaakt tegen de 27-ja- rige J. B. en de 35-jarige A. de L. beiden fabrieksarbeiders te Zwijndrecht. VELE ARRESTATIES NA DE MOORDEN IN TRANSKEI De Zuidafrikaanse veiligheids politie heeft in het district Ken- tani in Transkei een groep van ongeveer 30 negers ontdekt, die ongeveer gelijke doelstellingen hebben als de Poqo, een Zuidaf rikaanse terroristische negeror- ganisatie. Volgens de politie functionaris kolonel Frans Ros- souw, die dit bekend maakte, be staat deze groep uit leerlingen van lagere en middelbare scho len. Ongeveer 15 negers zijn ge arresteerd. De politie heeft voorts acht negers aangehouden na gewa pende botsingen tussen leden van de Poqo en aanhangers van Kaizer Matanzima, hoofd van de plaatselijke regering van Transkei. Men meent dat de Poqo er op uit is Matanzima te vermoorden omdat hij deze be weging in zijn gebied wil uit roeien. In verband met de moord op vijf blanken bij Engcobo vorige week, heeft de politie in Oemta- ta nog zes negers gearresteerd, waardoor dit anatal op 17 is ge komen. EEN persoonlijk geschenk, een gouden ring met een echte steen Axelsestr. 46 - Tel. 01150-3373 TERNEUZEN. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen- door dokter P. J. Nijsten, Willem de Zwijgerlaan 17, tel. 2324. Apotheek geopendKlaassen, Noordstraat 54, tel. 2090. Zondagsdienst Kruisverenigingen Groene en Wit-Gele Kruis: mevr. Neve, Wit-Gele Kruisgebouw, Phi lippine, tel. 01159306. AXEL. Van zaterdagmiddag '12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter A. Kats, Oranjestraat 19, tel. 555. DIERENARTS. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de prak tijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargeno men door dierenarts Cijsouw, Sas van Gent,, tel. 01158—58S. PER ETUI VAN 6 EN 12 DE ALTIJD OPEN DEUR. Die niemand kan sluiten. (Openbaringen 3 8.) Het ligt niet aan ons, dat deze deur nog altijd open is. De wereldgeschiedenis is in feite één worsteling om die deur dicht te krijgen. De macht der wereld traent haar met arena, brandsta pel en concentratiekamp dicht te terroriseren. De wijsneid dei- wereld poogt haar diclit te filoso feren. De begeerlijkheid der we reld gaat haar dicht rediculise- ren. Ii1n de Kerk zelve is vaak cezig haar met allerlei mense lijke verzinsels dicht te barrica deren. Er werken ontzaglijke krachten om de deur der genade, die in Christus geopend is, dicht te barricaderen. Er werken ont- zagelijke krachten om de deur der genade, die in Christus ge opend is, dicht te werpen. Maar alle pogingen zijn vergeefs. „Nie mand kan die sluiten." We kunnen dit ook als troost op ons persoonlijk toepassen. U en ik mogen ons erover verwon deren, dat die deur nog altijd open is. Wij hebben ook genoeg moeite gedaan om die deur dicht te krij gen. „Zo Gij in 't recht wilt tre den, O Heer, en gadeslaan onze ongerechtigheden"Nu, dan was die deur allang voor onze neus dichtgeslagen. „Maar neen De verloren zoon mag ver- weg zwerven en lang wegblijven en diep wegzinken"de deur naar Vaderhart blijft in Christus Jezus altijd voor hem open. Dit „etablissement" is dag en nacht geopend." Hier kunt u altijd terecht. Maar het zou onverantwoor delijk zijn, dit niet te zeggen deze altijd open deur wordt toch een keer gesloten. In de gelijke nis der tien maagden staat het diep aangrijpende woord: „en de deur werd gesloten." Er komt een moment, dat deze deur dichtvalt. En niemand maakt die open. Daarom al kan niemand de deur sluiten is het toch wel zaak er nü binnen te gaan. Of die deur morgen nog voor mij open staat, weet ik niet. We moeten niet leven bij het „morgen der genade", maar bij het „héden dei- genade." „Nu is het de welaan gename tijd. Nu is het de dag der zaligheid." Gaat u binnen! Nu! (Uit „De Stem achter U") OOST ZEEUWS-VLA ANDEREN ZONDAG 17 FEBRUARI NED. HERV. KERK. Axel10 en 2.30 uur Ds. P. J. Pen- nings. Hoek: 10 uur Ds. W, J. van Meeu wen; 2.30 uur Ds. W. J, van Meeuwen (H. Doop). Hontenisse: 9.30 uur Ds. E. Grams- bergen. Huist: 10 u. Ds. R. G. J'. Timmers. Philippine: 11 uur Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. E. Stern. Sluiskil9.30 en 11 uur Ds. J. G. N, Cupédo. Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Ds. J. A. Poelman; 3 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt: (Kerkhoflaan) 9.30 uur Ds. J. Scholten; (Schel- de-oord) 6 uur Ds. J-. Scholten. Zaamslag: 10 en 2.30 uur Ds. Ph. M. Beeht. GEREF. KERK. Axel: 10 en 3 uur Ds. Van Leeu wen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ver beek. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. W. C. van Hattem. GEREF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur leesdienst. 4.30 uur Ds. Ohmann. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHK. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 leesdienst. uur Door - AGATHA CHRISTIE - 80) ..Mademoiselle, ik zal u een •lag stellen en u moet die naar ".arheid beantwoorden, want aarvan kan alles afhangen. Hoe "aat was het toen u in het tuin huisje afscheid nam van kapi tein Paton? Denkt u er goed over na, opdat u zich niet vergist." Het meisje lachte'bitter. „Dacht u dat ik daar niet tel kens en telkens weer over ge dacht heb? Het was precies half tien toen ik naar hem toe ging. Majoor Elunt liep op het terras heen $h weer en ik moest een omweg maken om hem te ontwij ken. Het zal ongeveer drie minu ten over half tien zijn geweest toen ik bij het tuinhuisje kwam. Ralph wachtte daar al op me. Ik ben niet langer dan tien minu ten bij hem geweest, vast niet langer, want precies kwart voor tien was ik weer terug." Nu begreep ik haar dringende vraag van de vorige dag. Als maar bewezen kon worden dat Ackroyd vóór kwart voor tien was vermoord en niet daarna. Ik merkte uit Poirots volgende vraag dat hij hetzelfde dacht. „Wie verliet het tuinhuisje het eerst?" „Ik." „Liet u Ralph daar achter?" „Ja maar u denkt toch niet „Mademoiselle, het doet er niet tce wat ik denk. Wat deed u, toen u weer in huis terug was?" „Ik ging naar mijn kamer." „En tot hoelang is u daar ge bleven?" „Tot ongeveer tien uur." „Kan iemand dat bevestigen?" „Bevestigen? Dat ik in mijn kamer was? O, nee. MaarO, nu begrijp ik u ze kunnen den ken.. ze kunnen denken dat.." Poirot maakte de zin voor haar af. „Dat u door het raam bent bin nengekomen en mr. Ackroyd hebt doodgestoken? Ja, dat kunnen ze denken." „Alleen een dwaas zou zoiets kunnen denken," zei Caroline verontwaardigd. Ze klopte Ursula op de schou der. Het meisje sloeg" de handen voor het gezicht. „Ontzettend," fluisterde ze, „ontzettend!" Caroline gaf haar een hartelijk duwtje. „Maak je niet ongerust, liefje," zei ze. „M. Poirot denkt dat heus niet, en wat dié man van je be treft, ik zèg je ronduit dat ik hem een mispunt vind. Om weg te lopen en jouw voor de gevol gen te laten opdraaien." Maar Ursula schudde energiek het hoofd. „O nee," riep ze „zo was het helemaal niet. Ralph zou nooit om zichzelf te redden zijn weg gelopen. Ik begrijp het nu. Toen hij hoorde dat zijn stiefvader ver moord was zal hij ook gedacht hebben dat ik het had gedaan." „Dat zou hij nooit denken," zei Caroline. „Ik ben die avond zo bard en bitter tegen hem geweest. Ik wou niet luisteren naar wat hij pro beerde te zeggen ik wou niet geloven dat hij nog om me gaf. Ik bleef hem maar op de wreed ste en gemeenste manier vertel len wat ik van hem dacht, ik zei alles wat bij me opkwam en deed mijn best hem pijn te doen." „Dat kan geen kwaad," zei Caroline. „Tob maar nooit over wat je tegen een man zegt. Man nen zijn zó verwaand, ze gelo ven nooit dat je het meent al is het nog zo beledigend." Ursula kneep nerveus haar handen ineen. „Toen de moord ontdekt was en hij verdwenen was, maakte ik me vreselijk ongerust. Een ogen blik dacht ikmaar nee, ik wist dat hij het niet had kunnen doen.Maar ik wenstte vurig dat hij te voorschijn zou komen en openlijk verklaren dat hij er niets mee te maken had. Ik wist dat hij erg op dr. Sheppard ge steld was en ik hoopte dat dr. Sheppard misschien zou weten waar hij zich schuil hield." Ze wendde zich tot mij. „Daarom zei ik dat laatst tegen u. Ik dacht dat als u wist waar hij was, u misschien een bood schap aan hem zou willen over brengen." „Ik?" riep ik uit. „Waarom zou James weten waar hij is?" vroeg Coroline op scherpe toon. „Het was ook niet waarschijn lijk," gaf Ursula toe, maar Raiph sprak vaak over dr. Sheppard en ik wist, dat hij hem als zijn beste vriend in King's Abbot be schouwde." „Mijn beste kind," zei ik, „ik heb er in het geheel geen idee van waar Ralph Paton op het ogenblik is." „Dat is zo," zei Poirot'. „MaarUrsula hield met een verbijsterd gezicht het kran tenknipsel omhoog. „O, dat," zei Poirot een beetje verlegen, „een bagatelle, made moiselle. Ik geloof geen ogenblik dat Ralp Paton gearresteerd is." „Maar dan...." begon het meisje langzaam. Poirot ging haastig verder „Eén ding zou ik graag willen weten droeg kapitein Paton die avond schoenen of laarzen?" Ursula schudde haar hoofd. „Dat kan ik me niet herinne ren." „Dat is jammer. Maar hoe zou u ook? Madame," hij glimlachte tegen haar. zijn hoofd op zij, zijn wijsvinger veelzeggend opgesto ken, „geen vragen meer. En plaag u zelf niet. Houd goede moed en stel vertrouwen in Hcrculc Poi rot." (Wordt vervolgd.) GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Terneuzen: 9.30 uur. 2 uur en 6 uur leesdienst. .GEREF. GEMEENTE. (SynA (Frans Halslaan.) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 Ds. De Reuver. VOLLE EVANG. GEMEENSCHAP (Filadelfia kapel) Terneuzen 10 uur samenkomst. 20.30 uur bidstond. Iedere vrij dagavond om 8 uur samenkomst. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst: 7.30 uur Verlossings samenkomst. Leidster: kapiteine H. Bierman. VRIJE EVANG. GEMEENTE Terneuzen: 7 uur (in „Bethel") Ds. Willegeburg, van Willebroek (België). DOOPSGEZINDEKRING EN NED. PROT. BOND (Gebouw Schoolweg 21) Terneuzen: 10.30 uur Ds. J. van J, Beek, van Vlissingen, ROOMS-KATHOL1EKE KERK Axel: 7 uur en 8.30 uur Gelezen H. Mis; 10 uur Gezongen H. Mis, 14 uur Lof en 19 uur Gelezen H. Mis. ilinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uu.M H. H Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur, 10 uur en 17 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur: H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen; 17.00 uur Avondmis. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. NED. HERV. KERK. ZONDAG 17 FEBRUARI Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 10 u. Ds. P. A. L. Brink man, van Schoondijke. Cadzand: 10 u. Ds. W. C. Luuring. Groede: 10 uur Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat: 10 uur H. J. Begeer. (H, Avondmaal.) Nieuwvliet: 10 uur Ds. J. Brezet. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. H. van Dalen; 11.30 uur Kinderkerk dienst. Retranchement: 11 uur G. M. C. do Vries. Schoondijke: 10 uur Ds. L. Spaans, van Breskens. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. St. Anna ter Muiden11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 10 u. Ds. C. van Evert. Zuidzande: 9.30 uur G. M. C. de Vries, van Retranchement. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.15 uur Ds. S. A. Vis. DINSDAG 19 FEBRUARI Oostburg: 7 uur Lit. Avondgebed. Ds. W. S. Hugo van Dalen.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2