PROVINCIAAL NIEUWS OVER VEILIG PIJNSTILLEN Beursoverzicht De Economische toestand in West-Duitsland IJsberichten Binnenlands nieuws De moord op Roger Ackroyd Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW DINSDAG 12 FEBRUARI 1968 TERNEUZEN BRESKENS AKU TREKT SPAANSE ARBEIDERS AAN De bevolking van Rotterdam GROEDE WITTE KRUIS WITTE KRUIS HOEK NIEUWVLIET SLUIS S o wjet-regering' Verenigde Staten verantwoordelijk voor eventuele gevolgen van de hervatting van Kernproeven BINNENKORT HERSTEL VAN DIPLOMATIEKE BETREKKINGEN MET NEDERLAND IJstoeslag op vrachten vau en naar Groot-Brittannië vervallen WEGEN IN WEST ZEEUWS-VLAANDEREN AFGESLOTEN Het Waterschap „Het Vrije van Sluis" te Oostburg in West Zeeuws-Vlaanderen deelt mede dat de polderwegen van dit waterschap met ingang' van heden voor het verkeer worden afgesloten in verband met de ingetreden dooi. Brandje in het ruim van een binnenvaartuig. Gistermiddag omstreeks 4 uur werd door de rookontwikkeling een begin van brand bemerkt in het achterruim van het motor schip ..Hede". van de gebroeders Acely te Zeele (B..), schipper L. Q. uit Breskens, liggende in de buitenhaven van de middensluis. Door de nabij gelegen schippers, de- Rijkspolitie te water en het personeel van de Provinciale Stoombootdienst werd onmiddel lijk hulp verleend en de brand geblust, terwijl de plaatselijke brandweer was gealarmeerd voor eventuele hulpverlening. Verkeersongevallen Gistermorgen te kwart over elf had in de Westkolkstraat een lichte aanrijding plaats toen de bestuurder van een bestelauto, de heer A. M. S. uit St. Laurens, nadat hij een wagen van de ge meentelijke reinigingsdienst was gepasseerd, te vlug naar rechts stuurde waardoor de achterzijde van de bestelauto in aanraking kwam met de linkervoorzijöe van de wagen van de reinigingsdienst, tengevolge waarvan beide voer tuigen materiële schade opliepen. Te 5 uur had op het kruispunt Schuttershofweg-Tramstraat een aanrijding plaats tussen een be stelauto, bestuurd door de heer C. M. H. uit Terneuzen, rijdende van de Nieuwekade in de richting van de Schuttershofweg, en een personenauto, bestuurd door de heer A. C. S. v. B. V., eveneens alhier wonende, die vanuit de Tramstraat de Nieuwekade wil de inrijden en aan wien daarbij geen voorrang werd verleend. Laatstgenoemde auto werd aan de voorzijde vrij zwaar bescha digd. Propaganda-avond Koode Kruis. Irr het „Casino" heeft de afde ling West Zeeuws-Vlaanderen van het Roode Kruis haar jaar lijkse propaganda-avond gehou den. De heer M. Hoste uit Oostburg ging uitvoerig in op het werk van het Roode Kruis. Vooral de bloedtransfusie kwam naar voren. In Breskens zijn 44 donors hetgeen geen slecht aantal is. Tijdens de laatste weken zijn er in West Zeeuws-Vlaanderen 800 nieuwe leden bijgekomen. Als eerste film werd een docu mentaire vertoond welke het jeugdwerk van liet Roode Kruis iiet uitkomen. Als hoofdfilm wérd vertoond: „Zo lang er men sen zijn', een film over het ras senvraagstuk. Tijdens de pauze was er een zeer geslaagde verlo ting. Vergadering K. V. P. De afdeling Breskens ran de K. V. P. heeft in haar vergade ring het a.s. verkiezingsprogram ma besproken alsmede het werk stuk van de werkgroep. Het bestuur zal trachten een forum te krijgen voor de a.s. ver kiezing. Ook de financiële positie werd uitvoerig besproken. INTERNATIONALS EN CULTUURWAARDEN GEVRAAGD Het Damrak heeft gistermid dag de nieuwe beursweek ge opend met een vaste stemming voor de internationale waarden, terwijl de leidende cultures ge vraagd in de markt lagen. De gunstige tendentie voor de hoofdfondsen was hoofdzakelijk een gevolg van het feit, dat Wall Street zich vrijdag door goed prijshoudende slotkoersen, niets aantrok van de gebeurtenissen in Irak. De vraag voor de leiden de cultures was gistermiddag gebaseerd op de mogelijkheid van een spoedig herstel van de diplomatieke betrekkingen met Indonesië. Van de druk op de koersen vrijdag door de gebeur tenissen in Irak, was gièteren in Amsterdam niets meer te be kennen. Men ondervond steun van Wall Street, waar vrijdag de Nederlandse hoofdfondsen vast in de markt lagen, behalve Kon. Olies. Toch gaf dit fonds gister middag op een prijs van 167,30 een koersherstel te zien van een gulden, ten opzichte van de voor gaande slotprijs. De handel in alle hoeken van de internationale waarden was zeer kalm. Dat moet ook gezegd worden van de leidende cultures. AKU opende liefst tien punten hoger op De produktie-afdelingen van de AKU-bedrijven kampen nog steeds met een belangrijk per soneelstekort. Aangezien perso neel op de Nederlandse arbeids markt schaars is en de werving van Italianen vrij traag verloopt, heeft de AKU-directie besloten op korte termijn te voorzien in het tekort door het aantrekken van Spanjaarden. De eerste groep van zestig man arriveert in de loop van april, de tweede groep, 140 man, wordt in augus tus verwacht. Voor de huisves ting van de Spanjaarden zullen paviljoens in Ede worden ge bouwd. De bevolking van Rotterdam is in het gehele jaar 1962 met niet meer dan 737 personen toe genomen, t.w. 648 mannen en slechts 79 vrouwen. Het inwo nertal bedroeg per 31 december j.l. 730.962 personen. De betrekkelijk geringe stij ging is een gevolg van de sterke migratie naar andere gemeenten, vooral de randgemeenten. Er vertrokken 27.480 Rotterdam mers vooral in de laatste maand van het jaar waren het er vrij veel waartegenover de vestiging stond van 22.467 nieu we inwoners. Het migratiever- schil was dus 5.373 personen (2.030 mannen en 3.343 vrou wen). In Rotterdam zijn in 1962 meer jongens (6.238) geboren dan meisjes (6.143), maar er overle den ook meer mannen (3.550) dan vrouwen (2.721). Het vrou welijk geslacht blijft dan ook met een verschil van een kleine tienduizend in de meerderheid. 455 Vb. De stukken verlieten de markt op circa 453. De vorige slotkoers was 445. Gistermorgen werd als hoogste prijs voor de rayon-aandelen 459 betaald. Philips een gulden hoger op 150.80. Unilever verbeterde bij na twee gulden tot 144,50. Hoogovens drie punten beter bij een notering op 559. De leidende cultures ontmoet ten wat speculatieve vraag. Ge opend werd op vrijwel het hoog ste niveau van de niet-officiële oehtendhandel van gisteren. H. V. A. deed 134, plus twee pun ten. Amsterdam Rubber 116 (114 Vb). Certificaten Deli, die vrijdag reeds zeer vast in de markt lagen, noteerden op 150 bijna twee gulden hoger. Ge noemde fondsen werden in een open hoek bij kalme handel ver- handeldd. Men is ter beurze van oordeel, dat het speculatieve ele ment voor fondsen van maat schappijen die vroeger in Indo nesië werkzaam zijn geweest, thans aanwezig is. Ook de scheepvaartwaarden vertoonden enige verbetering. In de staats- fondsenhoek viel weinig te be leven. De koersen gaven weinig verandering te zien ten opzichte van die van vrijdag. In de lokale afdelingen was het zeer stil. De aandelen van aannemingsmaatschappijen als Schokbeton, Holl. Beton Mij., en die van de Int. Gewapend Be ton Mij., werden hoger geadvt seerd. De aandelen van de groot banken lagen licht verdeeld in de markt. Claims Nederlandse Bankin stelling: ƒ315. Claims Ned.-Bankinstelling 315. Beursindices 7/2 8/2 11/2 Int concern 493.0 488.0 491.9 Industrie 337.0 336.2 338.2 Scheepvaart 145.9 147.2 147.2 Banken 253.5 253.8 256.6 Handel enz. 153.4 152.6 152.6 Algemeen 364.5 362.0 364.5 Nabeurskoersen AKU: 450—453 (452 Va) Kon. Olie: 164.80—166.00 (166.80) Philips: 149.00—150.30 (150.70) Unilever: 143.00—144.50 (144.10) Hoogovens (560) Deli's 148.00—149.00 gl Stemming sloot op het laagste punt. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier heden geldend in Amsterdam luiden: Engels pond 10.06—10.16 Amer. dollar 3.57 Vb—3.61 Vb Canadese dollar 3.29—3.34 Franse frank (100) 73.25—73.75 Belg. frank (100) 7.19—7.24 Duitse mark (100) 89.55—90.05 Zweedse kroon (100) 68.90—69.90 Zwits. frank (100) 83.10—83.60 Ital. lire (10.000) 57.00—59.00 Deense kroon (100) 51.50—52.50 Noorse kroon (100) 49.90—50.90 Oostenrijkse schilling (100) 13.92 Vb—14.02 Vb Port. escudo (100)' 12.45—12.60 Spaanse peseta (100 gr. coup.) 5.90—6.05 Feestavond Z. L. 31. en feest avond P. J.G. en Z.P.M, In hotel „De drie Koningen" te Groede werd vrijdagavond voor de leden van de Z. L. M. een uitvoering gegeven waaraan voor de uitvoering van het toneelpro gramma de medewerking werd verleend door de werkende leden van de P. J- G. en Z. P. M. afde ling Groede, terwijl het bal ver zorgd werd door de muzikanten P. van Hijfte en Frans Bonge met de accordeon en de contra bas. Na de opening door de voor zitter van de Z. L. M. Groede, de heer J. van Dijke, werd door de voorzitter van de ploeg- en zaai- wedstrijdenjury de uitslag van de zaaiwedstrijd 1962 bekend ge maakt, die door de heer A. Lu- teijn uit Groede gewonnen werd met 41% punt en waarmede hij voor de derde maal de wissel beker gewonnen heeft en nu deze definitief in zijn bezit kreeg. De verdere uitslag luidde: P. Leenhouts, Groede, 41 pnt.; M. Dierings, Groede, 41 pnt.; A. Hoste, Nieuwvliet. 40% pnt.; A. Luteijn, Schoondijke, 37% pnt; J. Lako, Groede, 36 pnt. en Joh. Provoost, Nieuwvliet, 35% pnt. Hierna volgden de toneelvoor stellingen en wel als eerste „Een impressiè van een jongeman die het op een fuifje niet meer naar zijn zin heeft." Het hoofdtoneelstuk van deze avond bracht een goede vertol king van „Een meisje om te ste len", een blijspel in drie bedrijven waarin de ene verrassing en pro bleem de andere opvolgt. Beide stukjes werden op een zeer geslaagde wijze voor het voetlicht gebracht. In de pauze en tussen de be drijven door werd een zeer suc cesvolle verloting gehouden en werd tevens aan de aanwezi gen een tweetal consumpties met gebak aangeboden. Aan het einde van het offi ciële gedeelte van de eerste avond sloot de voorzitter, de heer J. van Dijke, deze avond met een bijzonder woord van dank aan de spelers en verdere frwd«. werkenden waarna de heren Pru dent van Hijfte en Frans Bonge het muzikale gedeelte van het bal verzorgden. Zaterdagavond werd deze uit voering nogmaals gehouden voor de leden en genodigden van de P.J.G. en Z.P.M. afdeling Groede, welke evenals de voor- PIJNSTILLER Hebt ti griep die .zo echt in uw botten is gaan zitten? Jaag hem eruit met WITTE KRUIS, (poeders, tabletten of cachets). Salicyl-vrlj en daardoor geen maagklachten. noemd mag worden gezien de op komst en de verzorging van het programma. Boerderij overhandigd. Zaterdag j.l. bracht een afvaar diging van het Jeugd Roode Kruis uit Hoek een bezoek aan het „Bio-oord" bij Arnhem. Jan Tazelaar, Lami Broekho ven en Peter Kramer overhan digden daar de boerderij, die door de leerlingen van genoemde school voor het Jeugd Roode Kruis werd gemaakt. Van deze aanbieding werd door de A. V. R. O. een korte repor tage gemaakt. Vandaag wordt deze reportage in het program ma „De Tovercirkel" uitgezon den. Roode Kruis filmavond. Zaterdag j.l. werd in de „Stads herberg" alhier door de afdeling West Zeeuws-Vlaanderen van het Nederlandse Roode Kruis een filmavond gehouden, waarvoor ondanks het koude weer een zeer goede belangstelling bestond. Na de kleine propagandafilm van het Roode Kruis die een kijkje gaf op het werk van het Roode Kruis werd de mooie film gedraaid „Zolang er mensen zijn", die speciaal het rassendis- criminatievraagstuk behandelde, de. Tussen de bedrijven door werd nog een verloting gehouden ten bate van het Roode Kruis, waar voor de voorzitter aan het einde van deze avond allen hartelijk dankte voor deze zo goed geslaag de avond. In een zo juist door de Orga nisatie voor Economische Samen- werking en Ontwikkeling gepu bliceerd overzicht van de econo mische toestand in West-Duits- land wordt gezegd, dat er zich de laatste tijd in de economische toe stand in West-Duitsland twee fundamentele wijzigingen heb ben voorgedaan. In de eerste plaats is door het afnemen van de werkloosheid, de wijzigingen in de leeftijdsopbouw van de bevolking en het tot staan komen van de stroom van vluchtelingen uit Oost-Duitsland, het aanbod van arbeidskrachten niet langer zo uitzonderlijk gun stig als in de voorafgaande pe riode. In de tweede plaats heb ben de herwaardering van de Mark en de druk, die in Duits land op de lonen werd uitge oefend, kosten en prijzen meege sleept in een ontwikkeling, welke meer in overeenstemming is met die, welke in andere landen kan worden waargenomen. Deze nieuwe ontwikkelingen beginnen reeds hun invloed te doen gevoe len op de betalingsbalans en zij hebben ook een aanzienlijke in vloed op de binnenlandse econo mische politiek in West-Duits land. Het is weinig waarschijnlijk dat men door andere factoren het verdwijnen van de bovenge noemde twee bronnen van ar beidskrachten, die samen onge veer 250.000 arbeiders per jaar in de jaren 19551960, hebben geleverd, zal kunnen goedmaken. De werkende bevolking in Duits land zal in de 5 komende jaren licht moeten schommelen door dat het aantal jeugdige personen, die hun studie beëindigen wat Gaslucht- In de Hoogstraat en in de gaande avond zeer geslaagd ge- Smeestraat te Sluis heeft men de Overzicht van de ijstoestand d.d. 11 februari 1963, medege deeld door de Nederlandse IJsbe richtendienst van de Rijkswater staat in Den Haag. In het deel van het Eemska- naal vanaf Woltersum naar Delf zijl en in de Zaan komt nog zwaar drijfijs voor. De vaart vindt er plaats met hulp van een sleepboot. In het Noordzeekanaal komt vanaf Buitenhuizen tot IJmuiden nog enig ijs voor. Dit kan voor kleine binnenvaartuigen enige hinder opleveren. Van het AmsterdamRijnka naal is het gedeelte van Amster dam tot Nigtevecht nog moeilijk bevaarbaar. Vanaf Nigtevecht tot Vreeswijk is de vaart normaal mogelijk. Het gedeelte Utrecht Wijk bij Duurstede—Tiel is ge stremd. Op het kanaal Gent—Terneu zen komt geen ijs meer voor. Grote rivieren: Vast ijs komt op de Rijn nog voor vanaf Wijk .bij Duurstede tot ongeveer het Renkumse veer. Op de Waal bevindt zich vast ijs vanaf Varik tot Druten. Aan gezien op deze rivieren nog niet is gepeild is bij de huidige lage afvoer scheepvaart nog niet mo gelijk. Pas indien bij de dagelijk se uitzending der waterstanden om half tien de minst gepeilde diepte wordt opgegeven kan zon der risico worden gevaren. Door de geringe afvoer is op de Maas nog geen vaart mogelijk. De Lek is vanaf Rotterdam tot Vreeswijk goed bevaarbaar. Hoewel de ijstoestand op de vaarweg vanaf Hansweert via Wemeldinge naar Bruinisse iets is verbetex'd is vaart thans nog niet mogelijk. afgelopen dagen in enige huizen gaslucht geconstateerd. Na een ingesteld onderzoek heeft men enige lekken ontdekt die hersteld werden. Er bestaat echter geen enkele reden voor ongerustheid. Aan de weg naar Sint Anna ter Muiden constateerde men in enige huizen een verdachte ben zinelucht. Er bevinden zich langs deze weg verschillende benzine stations en ook enige kleinindu- strieën. Het vermoeden bestaat dan ook dat zich hier ergens een lek bevindt. kleiner zal zijn en dat van de ge pensioneerden groter zal worden. Een nieuwe toeneming van het aantal werkende vrouwen zal over het geheel genomen maar weinig invloed op de situatie kunnen hebben. De vooruitzich ten voor de toeneming van het aantal buitenlandse arbeids krachten zijn onzeker. Het lijkt weime^ waarschijnlijk dat de vlucht Van hel platteland (thans 150.0QO tot 209 000 personen per jaar) 'sterk zal toenemen. Er is reden om aan te nemen dat in de nè&ste toeivomst de neiging tot 'Verbnudering van de weke lijkse' 'arbeidstijd iets minder groot/al zijn. Votöéns het overzicht is het mogelijk, dat het verbruik in de particuliere sector dit jaar iets minder snel zal toenemen dan in 1962] ',J>ë druk op de lonen is nog steeds gx'oot maar vertoonde het afgelopen jaar een neiging tot verminderen. Deze vermindering zal in 1963 ongetwijfeld aanhou den. De Duitse begroting 1963 toont aan, dat het verbruik in de overheidssector vermoedelijk liet meest dynamische onderdeal van de vraag zal blijven, maar dat het minder krachtig zal stijgen dan in de eerste helft van het vorige jaar. Met het oog op de onlangs door dè bondsregering aangeno men maatregelen en de vermin dering van de vraagdruk in de voornaamste economische secto ren kan een neiging tot matiging van de prijsstijgingen worden verwacht. Men kan echter niet als zeker aannemen, dat de prij zen dit jaar stabiel zullen blijven. Vaststellend, dat de stabilisatie van kosten en prijzen op het ogenblik een van de voornaamste vraagstukken van de economi sche politiek van West-Duitsland blijft, wordt in het overzicht op gemerkt, dat echter niet mag worden uitgesloten, dat in de loop van 1963 maatregelen ter aanmoediging van de vraag nodig kunnen blijken. De onze kerheid omtrent de investeringen in vaste activa van de onderne mingen is aanleiding de econo mische politiek een grotere soe pelheid te geven. De Sowjet-Unie heeft maandag laten weten, dat de Vei-enigde Staten volledig verantwoordelijk zijn voor de eventuele gevolgen van de hervatting van de kern proeven. Zoals bekend heeft de Ameri kaanse commissie voor kern energie de vorige week in Was hington bekendgemaakt, dat de ondergrondse kernproeven in Nevada hervat zijn. De Russen zeggen, dat het ontwapeningsoverleg, dat heden in Genève hervat zal worden, hiei-door stroever zal verlopen. Ook zal het nu volgens hen moei lijker worden om tot een over eenkomst over het stopzetten van de kernproeven te komen. Pijnstillen dient niet alleen grondig maar ook veilig te geschieden. Reumatiek, spit, gxiep. hoofdpijn, menstruatiepijnen verdwijnen snel en „maagveilig" met Togal. Neem ze in huis. Bij apoth. en drom TOGAL 0,95; 2,40; 8,88. DE DUBBELE MOORD IN ROTTERDAM De dubbele moord in Rotter dam-Zuid is voorlopig nog een onopgelost x-aadsel voor de re cherche, die nu al meer dan zes tig uur met verbetenheid zoekt naar de dader(s). De gehele maandag is besteed aan het onderzoeken van de tien tallen tips, die zijn binnengeko men en nog binnenkomen. Dit tijdrovend en veelal ook depri merend routinewerk zal heden worden voortgezet. Vei'scheidene personen, die wel licht nadere aanwijzingen kun nen geven, zijn maandag op het bureau De Slinge nogmaals lang durig verhoord. Onder hen waren de beide winkelmeisjes. De speurtocht naar het moord wapen is inmiddels uitgebreid. Op verzoek van hoofdinspecteur Van derWeijden zijn bij dit werk nu 25 aspirant-agenten van de politie-opleidingsschool ingescha keld. Zij hebben maandagmiddag als tirailleurs in het veld in de directe omgeving van de wo ning ieder bosje, elke heg en een flink deel van de vlakten tussen de huizen afgezocht, maar tot dusver heeft dit niets opgele verd. MAN SLOEG ZIJN VROUW MET BIJL OP HÉT HOOFD. Met ernstige verwondingen aan het hoofd is in het Zuiderzieken huis in Rotterdam opgenomen de 37-jarige mevrouw v. d. M. uit Oud-Beiierland, die in de nacht van zondag op maandag tijdens een echtelijke ruzie door haar man, de 42-jarige J. v. d. M., met een bijl op het hoofd is geslagen. De toestand van mevr. van de M. was maandagavond ernstig, maar niet levensgevaarlijk. Haar man is gearresteerd. KORTE VREUGD De 27-jarige hotelportier M. T. H. uit Voorburg heeft zich bij de Haagse politie gemeld wegens verduistering van 1.700. De man had zich dit geld toege- eigend in een Haags hotel waar hij werkte en zaterdagmiddag is hij met. een aantal vrienden naar een café gegaan. Daar is zo in tensief gepokerd, dat H. al spoe dig het gehele bedrag had ver speeld. Toen heeft hfj zich bij de politie gemeld. TWEE SLACHTOFFERS VAN GASVERSTIKKING De 33-jarige kantooibediende E. S. Blumen en de 71-jarige A. J. W. Erhai-d zijn zaterdag in Dêor AGATHA CHRISTIE 76- „Wat moet ik dan doen?" „Je bent toch medicus. Je kent hem al van jongsaf. Je moet hem ontoerekenbaar verklaren. Ik heb laatst ergens gelezen dat die mensen op Broadmoor zich heel gelukkig voelen, het is daar net een voorname club." Carolines woorden herinnerden me aan iets. „Ik wist niet dat Polrot een neef had die imbeciel is," zei ik. „Wist je dat niet? Hij heeft er me alles van verteld. Arme jon gen. Het is een groot verdriet voor de familie. Ze hebben hem tot nu toe thuis gehouden, maar het wordt zó erg, dat ze hem wel naar een inrichting zullen moeten brengen." „Ik denk, dat je wel zowat al les te weten bent gekomen over Poirots familie," zei ik geërgerd. „Ja, vrijwel alles," antwoordde Caroline zelfvoldaan. „Het is voor sommige mensen zo'n opluchting als ze eens over al hun moeilijk heden en zorgen met iemand kunnen praten." „Het kan een opluchting zijn," zei ik, „als ze het vrijwillig doen. Maar of ze het even prettig von den als hun confidenties er met geweld worden uitgewurmd is een andere kwestie." Caroline keek me aan met de blik van een martelares. „Jij bent zo gesloten, James," zei ze. „Jij hebt er een hekel aan om vrijuit te praten en om je hart eens uit te storten en je denkt dat iedereen net is als jij. Ik durf gerust te zeggen, dat ik nooit bij iemand confidenties „loswurm". Als M. Poirot van middag hier komt, zoals hij be loofd heeft, zal ik er niet aan den ben hem te vragen wie er van morgen vroeg bij hem naar bin nen ging." „Vanmorgen vroeg?" „Ja, heel vroeg," zei Caroline, „nog vóór de melkboer kwam. Ik keek toevallig uit het raam het luik klepperde. Het was een man. Hij kwam in een gesloten auto en had zijn kraag omhoog. Ik kon niets van zijn gezicht zien. Maar ik zal je mijn mening zeggen en dan zul je zien dat ik gelijk heb." „En wat is jouw mening?" Caroline liet haar stem geheim zinnig dalen: „Een deskundige van het Ministerie van Binnen landse Zaken." „Een deskundige van het Mi nisterie van Binnenlandse Za ken?' herhaalde ik verbaasd. „Maai- beste Caroline". „Let op mijn woorden, James, je zult zien dat ik het bij het rechte eind heb. Die miss Russell kwam hier die morgen om te proberen vergif bij je weg te ne men. Roger Ackroyd kan die avond best vergif in zijn eten ge had hebben." „Nonsens," riep ik. „Hij is dood gestoken. Dat weet je even goed als ik." „Die steek hebben ze later toe gebracht, James," zei Caroline, „om de politie op een dwaalspoor te brengen." „Iieste meid," zei ik, „ik heb het lijk onderzocht en ik weet wat ik zeg. De steek is niet na de dood toegebracht hij is de oorzaak van de dood geweest, dat lijdt geen twijfel." Caroline keek zo alwetend, dat het me mateloos irriteerde en ik zei; „Misschien wil je me vertel len of ik een medische graad heb, ja of nee." „Die heb je, James, tenminste ik geloof van wel maar fantasie heb je niet." „Toen jij eenmaal voorzien was van een driedübbele portie was er niets meer voor mij, over," zei ik droogjes. Poirot kwam die middag inder daad en ik amuseerde me koste lijk over de manier waarop Ca roline, zonder een directe vraag te stellen, de geheimzinnige be zoeker tot onderwerp van het ge sprek probeerde te maken. Ik zag aan de pretlichtjes in Poirots ogen dat hij haar doorzag. Hij bleef vriendelijk, maar ontweek haar pogingen met zoveel succes dat ze op het laatst niet meer wist hoe verder te gaan. Hij had, naar ik veronderstel de, in stilte genoten van het spel letje er, stelde voor een wande ling te gaan maken. „Ik moet wat magerder wolf den," legde hij uit. „Gaat u mee, dokter? Mischien kunnen we straks met miss Caroline 'n kop je thee drinken?" „Met het grootste genoegen," zei Caroline. „Zou uw.... uw gast ook niet mee willen komen?" „E.g vriendelijk van u," zei Poirot. „Maar mijn vriend x-ust op het ogenblik. Later moet u zeker eens kennis met hem ma ken." „Iemand vei'telde me dat het een heel oude kennis van u is," deed Caroline een laatste held haftige poging. „O ja?" mompelde Poirot. „Kom we moeten eens gaan." Onze wandeling voerde ons in de richting van Fernly. Dat had ik vooruit kunnen raden. Ik be gon langzamerhand Poirots me thoden te begrijpen. Alles hoe ongerijmd het ook leek, hield verband met de zaak. „Ik heb een opdracht voor u, mijn vriend," zei hij eindelijk. „Ik wilde vanavond bij mijn thuis een kleine conferentie houden. U komt toch zeker ook?" „Natuurlijk," zei ik. (Wordt vervolgd.) hun woning aan de Van Dijck- straat in Den Haag door gasvepr- stikking om het leven gekomen. Om vier uur 's middags waar schuwde een buurvrouw de po litie, omdat ze nog steeds nie mand in het huis had gezien. Gebleken is, dat een gaskx'aan op de eerste etage waar de kan toorbediende woonde, open had gestaan. Het gas is door getrok ken naar de tweede etage, waar de bejaarde man woonde. OVERLEDEN DOOR GASVERSTIKKING De 19-jarige stuurman T. J. Muda van het binnenvaarttank- schip „Vlissingen" uit Rotter dam is gistei-morgen om het le ven gekomen aan de gevolgen van gasvergiftiging. De stuurman werd in de vroe ge ochtenduren door zijn gezag voerder D. Koopmans bewuste loos aangetroffen in het voor onder van het schip, dat waax*- schijnlijk door het niet-func- tioneren van de afvoerklep van een oliekaehel vol rook stond. Tijdens het transport naar het Zuiderziekenhuis is de jongen ovexieden. HISHANDELDE 3IAN STEERE NATUURLIJKE DOOD De drie mannen die zaterdag avond ixi Utrecht zijn -gearres teerd. verdacht van doodslag op de 45-jarige Utrechtse schoenma ker H. A. van Beurden, zijn gis termiddag in vrijheid gesteld. Uit de sectie is gebleken dat de schoenmaker, ondanks de mis handeling door de drie mannen, een natuurlijke dood is gestor ven. Hij kreeg een hersenbloe ding tengevolge van overmatige inspanning. De man werd zatex-dagixacht op hardhandige wijze uit 'n Utrechts logement gezet door de 43-jarige metaalslijper 3. Deze kreeg as sistentie van de 32-jarige koop man H. en de 33-jarige bijrijder P. De mannen schopten de schoenmaker tegen boven- en on derlichaam en legden hem ten slotte op het wegdek neex-, waar voox-bijgangers de man levenloos aantroffen. VROUW VERDRONKEN De politie in Den Haag heeft maandagochtend een ongeveer 60-jarige vrouw van Indische af komst, levenloos uit het water van het verversingskanaal ge haald. De identiteit van het slachtoffer is nog niet bekend. SOEBANDRIO: De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soeban- drio, heeft maandag gezegd, dat Indonesië en Nedexland „binnen zeer korte tijd" hun diplomatieke betrekkingen geheel zullen her stellen. Dr. Soebandrio zei dit naar aanleiding van berichten dat een Indonesische vertegenwoordiger uit Londen zou vertrekken om met de Nederlandse regering te onderhandelen ove^ een hervat ting van de betrekkingen op het niveau van zaakgelastigden. Op een vraag hoe de betrekkingen tussen de twee landen op het ogenblik zijn, antwoordde dr. Soebandrio „goed". De_ scheepvaartmaatschappij en die lijndiensten onderhouden tussen Nederland en Groot Brit- tannië delen mede dat de van 23 januari af geldende ijstoeslag van minimaal dxie gulden per ton op de vrachten in deze diensten met ingang van maan dag II februari is vervallen.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2