Na de omwenteling in Irak Belgisch document over onderhandelingen E. E. G.-Engeland Afrikaans-Aziatische conferentie besloten Dubbele moord in Rotterdam Het weer HOOGWATER WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN Frankerins bü abonnement: Terneuzen Wrecteur-Hoofdredaeteur I. van fle Sande Redactie, adres; Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswa! Telefoon 01150 - 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal: per maand ƒ2,per week 48 et. Losse nrs 9 et. DE VRIJE MAANDAG 11 FEBRUARI 1963 19e Jaargang Nr 5834 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande te Temeuzen Advertentieprijs per ram 16 et; minimam per advertentie ƒ2,40. Rubriek: Kleine Advertenties ê&n handels, advertenties!5 regels 1,10. Tedere regel meer 22 ct. Kleine Advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties te 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Kassem zaterdagochtend terechtgesteld. In Irak, waar vrijdag een anti-communistisch gezinde revolu tionaire raad de regering van generaal Kassem afzette en de premier door een vuurpeleton liet ombrengen, is zondag meege deeld, dat de vliegvelden en de spoorwegen weer normaal, zij het alleen bij daglicht, zullen functioneren. Het uitgaansverbod geldt nog slechts gedurende de duisternis. Ook de scholen zullen hun poorten weer openen. Het nieuwe regiem meende zondag dat de stabiliteit in het land was teruggekeerd. Tot dusver hebben acht landen het bewind van de nieuwe leider in Irak, kolonel Abdoel Salaam Aref, erkend. Dit zijn de V. A. R„ Algerië, Koeweit, Jemen, Syrië, Jordanië, Ma rokko en Saoedi-Arabië. Radio-Bagdad meldt dat pre mier generaal Kassem, wiens regering door een militaire staatsgreep omver is geworpen, zaterdagochtend te Bagdad door een vuurpeleton is tercht ge steld. Met hem vielen voor het vuur peleton zijn neef brigade-gene raal Fadel Abbas El Medawi, voorzitter van het militaire ge rechtshof, dat Kassems tegen standers na de opstand van 1958 heeft berecht en kolonel Ttha Tsjeik Ahmed. De laatste wordt beschouwd als de meest com munistisch gezinde der officie ren uit de omgeving van gene raal Kassem. Radio-Bagdad noemde hem de „voornaamste communistische agent in Irak." Het nieuws van de terechtstel ling van Kassem e.s. werd door een vrouw, wier stem trilde van emotie, bekend gemaakt. De omroepster was een doch ter van generaal Tabajali, die door het door kolonel Medawi voorgezeten militaire gerechts hof ter dood was veroordeeld en die Kassem niet had willen be genadigen. Zij beëindigde haar bericht met de woorden: „Nu kunnen eindelijk de zielen van generaal Nazem El Tabakjali, kolonel Ab- del Tsjaoef en kolonel Rifaat Sirry in vrede rusten. Hetgeen zij hadden willen volbrengen "is thans geschied." Nog een vierde officier, ma joor Kanaan Khali Ahmed, is gefusilleerd, aldus heeft de mi litaire gouverneur van de nieuwe Iraakse regering, kolonel Mos- legh, meegedeeld. Volgens een ooggetuige, die zondag uit Bagdad in de Libane se hoofdstad aankwam, heerste in Bagdad volstrekte kalmte en was het leger de toestand volle dig meester. De ooggetuige, een Britse onderdaan, zei dat hij had gezien hoe vrijdagochtend revo lutionaire vliegtuigen het minis terie van Defensie hadden ge bombardeerd. Onmiddellijk daar. na waren pantservoertuigen in de straten verschenen. Zij ont moetten weinig verzet, uitge zonderd enkele schermutselingen met communistische demon stranten. Hij had zondagochtend nog sporadisch schoten horen vallen. Op de televisie had hij de lijken van de geëxecuteerde pre mier Kassem en zijn vier mede standers gezien. De tuniek van generaal Kassem vertoonde spo ren van kogelgaten, aldus deze ooggetuige. Volgens het persbureau voor het Midden-Oosten had een an dere ooggetuige, een Amerikaan, verklaard dat bij de gevechten van vrijdagochtend bij het mi nisterie van Defensie ongeveer 500 personen waren gedood. Vol gens hem werd de opstand door het overgrote deel van het volk gesteund. Hij zei dat het proces tegen Kassem zeer kort was ge weest. Men had hem slechts ge vraagd waarom hij een aantal met name genoemde personen had laten terechtstellen. De nieuwe minister van Bui tenlandse Zaken van Irak, Talib Hoessein Sjabib, heeft zondag verklaard dat het land alle ver dragen met andere staten zal na komen en het handvest der V. N. zal eerbiedigen. Het nieuwe regieme zal een neutrale politiek volgen en zich houden aan de beginselen van de conferentie van Bandoeng ter verwerkelijking van de Afri kaans-Aziatische samenwerking. Irak zal geen steen op de an dere laten om te bereiken dat „bezette Palestina" terugkèert in de „Arabische natie". Volgens enkele reizigers die in Beiroet, Libanon, aankwamen, werd er zondag in Bagdad nog geschoten. Een Britse zakenman verklaarde dat de sfeer in Bag dad vreselijk was. In de straten staan tanks, pantserwagens en jeeps met bazooka's op iedere hoek. In de gehele stad zijn weg versperringen opgericht en ge wapende studenten met groene armbanden houden mensen aan en doorzoeken hen. Zuid-Slavië is het eerste niet- Arabische land dat het nieuwe regiem heeft erkend: Brits perscommentaar Het Britse onafhankelijke dag blad de „T'himes" schreef zater dag naar aanleiding van de ge beurtenissen in Irak, dat de 4% jaar dat Kassem aan het bewind was geweest, een drama voor Irak waren. „Hij is bijna een klassiek voorbeeld geworden van de zelfvernietiging van een re volutie. De wervelstorm die hem nu treft heeft hijzelf ontketend". Aldus het blad. De liberale „Guardian" meent, dat er nog geen aanwijzingen zijn die doen veronderstellen, dat president Nasser achter de „sa menzwering" zit. Het blad acht het onwaarschijnlijk, dat de lei ders van de staatsgreep, „Nasse- rianen of niet", bereid zijn de nationale belangen ondergeschikt te maken aan die van de Ver enigde Arabische Republiek. „Wij moeten echter hopen dat de oude vijandigheid tussen Cairo en Bag dad niet opnieuw ontstaat zij had een nadelige uitwerking op de stabiliteit van het Midden- Oosten, aldus het blad. De Britse regering heeft volgens de „Guar dian" geen enkele speciale reden om het omverwerpen van Kas sems regering te betreuren. De „Daily Telegraph" beschreef Kassem als een man die „mee dogenloos was zonder ontzag in te boezemen". Ket blad gelooft niet in een „zet" van Nasser. Wie juichte er in '58 harder dan pre sident Nasser toen Kassem aan de macht kwam?, zo vraagt bet blad. De „Daily Express" echter is een andere mening toegedaan en noemt Nasser een bron van on rust in het Midden-Oosten. Josjoea Nkomo gearresteerd Josjoea Nkomo, voormalig lei der van de door de Zuid-Rhode- sische regering verboden Zim babwe Afrikaanse Volksunie, is zaterdag in Roesape, bij Salis bury, gearresteerd. Hij zou de wet op handhaving van recht en orde hebben overtreden. Tegelijk met hem werden drie in zijn gezelschap verkerende Afrikaanse nationalistische lei ders, Chimerema, Njafoembo en Madzimbamoeto, in hechtenis genomen. Het viertal zal vandaag voor een rechtbank in Salisbury verschijnen. Zij waren onlangs vrijgelaten na een gedwongen verblijf van vier jaar in het af gelegen Gokwe-gebied, op ruim 200 km van Salisbury. Een chauffeur, die bij Sai gon een nieuw soort vrachtauto, die als granaatwerper kan fun geren, wilde demonstreren, druk te op de verkeerde knop. De gra naten kwamen tussen de toe schouwers terecht. Eén-en-twin- tig mensen werden gewond. In Brussel is zaterdag het memorandum van de Belgische dele gatie voor de onderhandelingen over het Britse lidmaatschap van de Europese Economische Gemeenschap gepubliceerd, dat werd op gesteld ter bestrijding van de Franse opvatting, dat de conferentie moest worden afgebroken omdat er te weinig resultaten zouden zijn geboekt. Het memorandum, dat kort vóór het afbreken van het gesprek met Engeland door België aan zijn vijf E.E.G.-partners werd over handigd, bevat alle punten, waarover reeds tussen de E.E.G.-landen en Engeland overeenstemming was bereikt en de nog niet opgelos te kwesties. Het werd in opdracht van de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Spaak, door zijn delegatie opgesteld in 12 uur. Dit om aan te tonen, dat er geen reden was de Europese commissie van de E.E.G. een lange termijn toe te staan, indien het Europese uitvoerende orgaan zou worden belast met het opmaken van een „balans". Deze gedachte was aan de orde nadat de Franse delegatie de eis had gesteld, dat de onderhandelingen met Groot-Brittannië moesten worden „afgebroken" en had tot doel een breuk in de con ferentie te voorkomen. De derde „solidariteits"confe- rentie van Afrikaans-Aziatische landen in Mosji, Tanganjika, is zondag besloten met een verkla ring waarin de „drie essentiële taken" worden opgesomd welke de Afrikaans-Aziatische volkeren dit jaar ter hand moeten nemen. Dit zijn: 1. Intensivering van de strijd tegen het kolonialisme, neo-kolo nalisme en imperialisme; 2. Bespoediging van de bevrij ding der Afrikaanse en Aziati sche gebieden die nog afhanke lijk zijn; 3. Vorming van nationale fronten inde nog niet bevrijde landen en coördinatie van het op treden der nationale fronten om de strijd voor de onafhankelijk heid doeltreffender te maken. Een 38-jarige weduwe, moeder van vier kinderen, en haar 8-jarig zoontje. Marcel zjjn vrijdagavond laat het slachtoffer geworden van een gruwelijke moord, die waarschijnlijk door een inbreker is gepleegd in een sigarenwinkel aan het Brekelsveld in de meest zui delijke wijk van Rotterdam. Het misdrijf moet tussen half elf en twaalf uur hebben plaats gehad en werd diep in de nacht ontdekt door een nachtwaker, de heer A. M, Vink (51), die de politie waar schuwde. Nederlandse student in Griekenland om het leven gekomen De Amsterdamse student Al- win Westerhuis (20 jaar), die sinds 20 januari in Griekenland werd vermist, is om het leven gekomen. Zondag heeft een Griekse kustwacht in de zee, dicht bij Athene, zijn stoffelijk overschot gevonden in de auto waarmee hij op 20 januari uit Athene was vertrokken voor een excursie naar Korinthe. Alwin Westerhuis was voor een vakantie naar Griekenland gegaan en daar op 15 januari aangekomen. Hij zou er 10 dagen blijven. Op 20 januari vertrok hij met een gehuurde auto naar Ko rinthe. Zijn bagage liet hij in zijn hotel achter. Op 28 januari heeft zijn vader in Amsterdam aangifte gedaan van zjjn vermissing. Via Interpol heeft de Amsterdamse politie zijn opsporing verzocht. Op 4 febr. arriveerde de vader van Alwin Westerhuis in Griekenland om van dichtbij de opsporing van zijn zoon mee te maken. De Griekse politie heeft gedu rende veertien dagen onafgebro ken naar de verdwenen student gezocht, De recherche in de Maasstad spreekt van een van de meest trieste zaken, waarvoor zij in de laatste jaren is gesteld. Bij de vrouw en het kind zijn de sche dels ingeslagen. De lichamen la gen bij de ontdekking in een gro ts plas bloed waarbij de andere 3 kinderen huilend werden aange troffen. „In mijn lange loopbaan heb ik nog nooit zó iets ver schrikkelijks meegemaakt", zei zaterdagmorgen hoofdinspecteur C. M. J. van der Weijden van het bureau Sandelingplein, die het onderzoek leidt. „De vrouw en het kind zijn afschuwelijk ver minkt". Het staat voor de politie vast, dat roof de achtergrond is van de moord. In het magazijn van de winkel vond men namelijk bij de kluis de lade van de kassa, waar- in alleen nog centen, stuivers, dubbeltjes en kwartjes zaten. De buitenste van de twee deuren van de safe stond open, de sleu tels waren weg. Het was aan ingewijden bekend dat de vrouw, mevr. Antoine Bar bara van der Hoffvan Heek, 's avonds na het sluiten van de zaak altijd de lade uit de kassa haalde en het grote geld opborg in de kluis. Of dat ook nu ge beurd is, is nog niet duidelijk. De safe had men zaterdagmorgen namelijk nog niet open kunnen krijgen. Het huis, waarin de moord is gepleegd, is een z.g. maisonette; het benedengedeelte is ingericht als winkel, boven zijn de woon vertrekken. De politie neemt aan dat de in breker aan de achterzijde naar binnen is gekomen en bij zijn werk is gestoord door de wedu we. Marcel, van wie bekend is dat hij zeer licht sliep, moet ook door het lawaai wakker zijn ge worden en is zijn moeder ge volgd. De dader heeft hen in de hal, bij de achterdeur, opgevan gen en met een zwaar voorwerp om het leven gebracht. Een aanwijzing 'voor het tijd stip van de moorden is het feit, dat de vrouw nog geheel gekleed was; zij moet dus nog wakker zijn geweest toen deinbreker naar binnen drong. Het bed was onbeslapen. Later in de nacht is ook de jongste van het viertal jongens wakker geworden en hij miste zijn moeder. Met de andere jon- deed. De nachtwaker zag hem omstreeks drie uur luid huilend in de winkel lopen en begreep dat iets ernstigs had plaats ge had. Hij waarschuwde de politie van het vlakbij gelegen bureau de Slinge. De drie kinderen zijn voorlopig bij een oom ondergebracht. De twee agenten, die op onder zoek waren uitgestuurd, zagen al van de buitenzijde van het huis het zeer verminkte liónaam van de vrouw in de hal. Na de deur te hebben geforceerd trof fen zij ook het lijkje aan van Marcel. De hal en een groot deel van het magazijn waren met bloed besmeurd, doordat de an dere kinderen er op hun blote voetjes doorheen hadden gelopen. Het voorwerp, waarmee de moorden zijn gepleegd, is nog niet gevonden. Bij de andere winkeliers aan het Brekelsveld heerste zaterdag morgen grote verslagenheid. Me vrouw Van der Hoff stond bij hen bekend als zeer opgewekt. Marcel was haar op één na oud ste zoontje; de anderen zijn 4, 7 en 11 jaar oud. De moeder en het kind zijn vermoedelijk eerst gewurgd en daarna met een hard voorwerp neergeslagen, zo is zaterdagmid dag op een persconferentie op het bureau de Slinge bekend ge worden. Zowel de vrouw als het kind hadden gelijkvormige - wurgplekken in de hals. De dader moet met een primi tieve bestialiteit hebben gehan deld. Hoofdinspecteur Van der Weijden zei: „De slachtoffers zijn op een schandalige manier afge ranseld". Dr Zeldenrust, die de secties verrichtte, had tegenover hem verklaard „zelden zo iets te hebben meegemaakt". Het vermoeden is dat een be kende van het gezin de moorden heeft gepleegd; daarop duidt ook het neerslaan van de 8-jarige Marcel, die na zijn moeder in pyama naar beneden was geko men. Sporen van de braak zijn, be halve aan de kluis, niet gevon den. Het is mogelijk dat de dader op vrij eenvoudige wijze het huis is binnengekomen. Achter de brievenbus hing namelijk los een. touwtje, waarmee de kin deren vaak de deur openden. Een „stille" getuige is een met kele honderden meters van het huis in de struiken is gevonden. Vermoedelijk heeft de dader die weggegooid. Na deze vondst is een. speurhond van de politie in geschakeld, maar dat heeft tot dusverre geen resultaat opge leverd. Veertig uur van intens speur werk heeft de Rotterdamse re cherche een groot aantal feiten en achtergronden opgeleverd, maar nog geen concrete aanwjj zingen ten aanzien van de da- der(s) van de dubbele moord. De eerste radioberichten en persverslagen hebben vele reac ties gebracht, o.m. uit Eindhoven en Vught, waar een jas is gevon den, die gewikkeld was in papier dat gewoonlijk door tabakshan delaren wordt gebruikt. In totaal ontving de politie een 50-tal tips, die alle worden nagegaan. De belangrijkste ontdekking van zondag was dat al het geld uit de kluis is verdwenen, naar schatting 2.000. De safe was niet geforceerd, hetgeen moet in houden dat de dader de sleutel heeft gehad van de binnendeur. Aangenomen kan worden dat de vrouw haar grote kasgeld na het sluiten van de winkel in de kluis heeft gestopt en vervolgens de binnendeur van de safe heeft afgesloten. De dader moet dus daarna in het bezit zijn gekomen van haar sleutelbos. Hij kan die bij het binnensluipen gevonden hebben of weggenomen hebben uit de zakken van haar jas, die evenwel boven hing. De derde mogelijkheid is dat de dader tus sen het afsluiten van de kluis en de insluiping in het bezit :s ge steld van de sleutels. De sleutels zijn nog niet teruggevonden. gêns is hij naar beneden gegaan,1 bloed besmeurde asbak uit de waar hij de diep tragische vondst l winkel, die door de politie op en- Oostduitse functionaris wegens Nazi-verleden ontslagen Professor Karl-Heinz Bartsch is als voorzitter van de onlangs gevormde raad voor de landbouw en lid van het centrale comité van de communistische partij in Oost-Duitsland afgezet omdat hij in de tweede wereldoorlog tot de S.S.-troepen van Nazi-Duits- land had behoord. Prof. Bartsch was pas drie da gen voorzitter van de Oostduitse Landbouwraad. In een verkla ring van de (communistische) S.E.D. werd zondag gezegd, dat prof. Bartsch zijn vroegere lid maatschap van de S.S. geheim had gehouden. Hij had dit thans in een openbaar gemaakte „be kentenis" toegegeven. In zijn „bekentenis" zegt prof. Brtsch dat hij zijn verleden had verzwegen uit vrees voorde ge volgen. Ik was echter pas acht tien jaar toen ik tot de S.S. toe trad, aldus zijn verklaring. De strijd tegen het imperialis me dient zich niet tot de politiek te beperken maar de Afrikaans- Aziatische landen moeten econo misch samenwerken, aldus de verklaring die zich voorts uit spreekt voor ontwapening en vreedzame samenleving. De bui tenlandse militaire bases in Azië, Afrika en Latijeis-Amerika moe ten worden opgeheven. In andere aangeonmen resolu ties wordt gezegd, dat de V.N. voornamelijk een „werktuig van het Amerikaanse imperialisme" zijn en dienen te worden gereor ganiseerd. Tegen Engeland wor den maatregelen geëist wegens het zenden van troepen naar Broenei. Deze worden daar inge zet „ter onderdrukking van de strijd voor volledige onafhanke lijkheid". De Indische delegatie, die eer der tijdens de conferentie was weggelopen omdat men geen In dische aanbeveling aangaande het grensgeschil met China wil de aanvaarden, keerde zondag te rug na een afwezigheid van vier dagen nadat men de aanbeveling met een wijziging had goedge keurd. De tekst beveelt aan dat India en China de voorstellen van de Colombo-landen ter rege ling van hun grensgeschil aan vaarden. Weggelaten waren de woorden „zonder voorbehoud". De Chinezen hadden aangedron gen op schrapping hiervan. In een politieke resolutie wordt de Afrikaans-Aziatische landen gevraagd militaire, politieke, mo rele en financiële steun te verle nen aan organisaties en bewegin gen in landen waar nog voor „on afhankelijkheid en vrijheid" ge- stren wordt. Ook zouden aan de ze organisaties opleidingsfacili teiten moeten worden gegeven. Voorts wordt gewaarschuwd voor „neo-koionialistische infil tratie door middel van Israël en het Zionisme". Israël wordt een bedreiging van de vrede en vei ligheid in het Midden-Oosten ge noemd. Bilaterale vedragen tus sen Israël en Afrikaans-Aziati sche landen moeten worden op gezegd. Er moet eenheid en coördina tie tot stand worden gebracht in de strijd tegen het imperialisme en kolonialisme en men verlangt onder meer de ontbinding van „agressieve militaire blokken, ge leid door de Amerikaanse impe rialisten". Ten aanzien van Portugal wordt een economische en diplo matieke boycot geëist. Onder meer zouden Portugese vliegtui gen en schepen uit de Afrikaans- Aziatische landen moeten worden geweerd in verband met de poli tiek die Portugal tegenover zijn koloniën voert. In een resolutie over Zuid-Afri. ka wordt steun gegeven aan de „vastbeslotenheid van het Zuid- afrikaanse volk om aan zijn strijdmethoden die van het ge weld toe te voegen", ter verkrij ging van de onafhankelijkheid. In het memorandum wordt er op gewezen, dat Engeland geen enkele wijziging heeft gevraagd van de 248 artikelen van het verdrag van Rome, die destijds anderhalf jaar van moeizaam on derhandelen vergden door de zes" zelf. De enige aanpassing, die wat het verdrag betreft nodig was om de Britse toetreding mo gelijk te maken, was een wijzi ging van artikel 237, waarin de institutionele kwesties worden geregeld. Een uitbreiding van het aantal leden van de gemeen schap maakt een wijziging daar van automatisch noodzakelijk, omdat het bestaande artikel uit gaat van zes leden. Groot-Brittannië aldus het memorandum had reeds alle aanvullende documenten van het verdrag aanvaard: overeenkom sten, verklaringen, bijlagen en de slotakte, alsmede de uitzonde ringsmaatregelen die werden aanvaard ten gunste van Frank rijk, Italië en Luxemburg. Het Verenigd Koninkrijk had voorts reeds volledig ingestemd met de politieke doeleinden, zoals die zijn geformuleerd op de „top conferentie" van de „zes" in Bonn van 18 juli 1961. Het memorandum wijst er voorts op, dat Engeland zich ak koord had verklaard met posten van het gemeenschappelijke bui- tentarief van de Gemeenschap, die meer dan 95 procent van de invoer van de „zes" uit derde lan den dekken. De overige vijf pro cent had betrekking op een. viertal produkten, waarover de „zes", zoals het memorandum op merkt, het eerst twee jaar na de ondertekening eens waren ge. worden. Engeland had zich voorts be reid verklaard op de dag van toe treding tot de gemeenschap de douanerechten op de invoer uit zijn partnerlanden in één keer te verlagen tot het peil, dat de „zes' in een periode van vijf jaar on derling hebben bereikt. Hetzelfde geldt voor de aanpassing van de Britse douanetarieven aan het gemeenschappelijke buitentaxlef van de gemeenschap. In het rreinorandum wordt er voorts op gewezen, dat Engeland de beginselen en het systeem var het landbouwbeleid van de ge meenschap had aanvaard. Onder handeld werd neg over bepalin gen van het invoerbeleid, het hef. fingsstelsel, overgangstermijn en in het bijzonder de agrarische ex. port van Nieuw-Zeeland. Groot-Brittannië had voorts reeds aanvaard het geheel van bepalingen en beslissingen tot voorbereiding van de economi sche unie tussen de leden van de gemeenschap. Het gaat daarbij om het vrije verkeer van perso nen, diensten en kapitaal, het veroer, de concurrentie, de con- junctuurpolitiek en de betalings balans. Instemming was ook verkre gen voor de nieuwe associatie overeenkomst van de E.E.G. met Afrika, waarbij Engeland werd toegezegd, dat landen van het Britse gemenebest zich erbij zou den kunnen aansluiten. Omdat het Verenigd Konink rijk de gemeenschappelijke land bouwpolitiek had aanvaard, aan vaardt het ook de afschaffing van zijn huidige landbouwbeleid met inachtneming van voldoende overgangsmaatregelen en volledi ge vervanging ervan door het landbouwbeleid van de „zes" op 1 januari 1970. Met uitzondering van enkele tuinbouwprodukten zal aldus het memorandum de over gangsperiode voor Engeland dus slechts zes jaar duren, terwijl de „zes" 7% jaar tot hun beschik king hebben. Tenslotte had het Verenigd Ko ninkrijk aanvaard op zich te ne men een oplossing te zoeken voor het vraagstuk van de Euro pese vrijhandelsassociatie, die niet naast de E.E.G. kan blijven bestaan na het toetreden van En geland tot de gemeenschap. Ge hoopt werd, dat het vraagstuk kon worden opgelost door toetre. ding of associatie met de E.E.G. van verscheidene andere landen van de vrijhandelsassociatie, al dus het Belgische memorandum. moderne coiffures de betere toiletartikelen electrische ontharing boutique robert Twee Canadese ministers afgetreden Twee Canadese ministers zijn uit de regering-Diefenbaker ge treden. Het zijn de minister van Handel, George Hees, en de waarnemend minister van Defen sie, Pièrre Sevigny. Zij zeiden dat zij waren afgetreden omdat zij het niet eens zijn met Diefen- bakers defensiepolitiek. Sevigny is vanaf 1959 vice- minster van Defensie geweest. Minister van Defensie Gordon Harkness maakte zijn aftreden vorige week maandag bekend. Ook hij is het niet eens met de defensiepolitiek. Zoals bekend- is de crisis 'in de Canadese rege ring uitgebroken in verband met de waag of Canada al dan niet Amerikaanse kernwapens moet aanvaarden. Dinsdag j.l. leed de regering een nederlaag in het Lagerhuis. Op 8 april zullen er nieuwe verkiezingen worden gehouden, Premier Diefenbaker had latei- een onderhoud met de gouver neur-generaal en zei daarna tegen verslaggevers dat drie vacante posten zeer spoedig zul len worden bezet. Het Australische verkeers vliegtuig waarmee de Russische diplomaat Skripov Sydney ver liet op last van de Australische autoriteiten, heeft twee uur ver traging in Darwin gehad, door dat een onbekende telefonisch had meegedeeld, dat zich een bom in het toestel bevond. Toen men geen helse machine kon vin den, vloog het vliegtuig door naar Djakarta, waar Skripov zou overstappen op een Russisch lijn- toestel LICHTE TEMPERATUURSTIJGING Zwakke tot matige oostelijke winden voerden zondag lucht naar ons land, waarin aanvanke lijk lichte vorst overheerste. In de loop van de dag kwam de temperatuur in het zuiden van het land even hoven het vries punt. Vandaag zal de lichte dooi weer iets terrein winnen. Dit gaat gepaard met veel bewolking, waaruit hier of daar wat sneeuw of regen zal vallen, en ook met mist. MAANDAG 11 FEBRUARI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.32 4.07 4.47 4.57 n.m. 3.58 4.33 5.13 5.23 In het zuiden en midden van het land worden temperaturen om, of even boven het vriespunt verwacht. In het noorden van het land handhaaft zich over ket algemeen nog lichte vorst. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Veel bewolking- Veel bewolking met van het zuiden uit wat neerslag en hier en daar mist. Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen; in het noorden van het land over wegend lichte vorst, elders tem peraturen om of even boven het vriespunt. DINSDAG 12 FEBRUARI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.08 4.43 5.23 5.33 n.m. 4.32 5.07 5.47 5.57 ZON MAAN v.m. n.m. op onder op onder Febr. 11 8.05 12 13 14 15 8.03 8.01 7.59 7.57 17.45 17.47 17.48 17.50 17.53 20.56 22.02 23.07 012 9.32 9.51 10.10 10.29 10.49

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 1