2f° L J 25c 25 e IEDERE PRIJS IEDERE PRIJS HET BESTE |gr^v' nylons doeken j aanbieding ff IEDERE PRIJS HET BESTE IEDERE PRIJS HEJ burgemeester van Terneuzen HET BESTE BEWIJS BEWIJS GRATIS HET BESTE BEWIJS IEDERE PRIJS IEDERE PRIJS HET BESTE BEWIJS mtmsmat' iu -"borstel- één gulden BESTE BEWIJS BEWIJS GRATIS SPONS BIJ ALLE LAPPEN VAN ZEMEN *SO aluminium kgekepan hand schoenen BEWIJS BESTE IEDERE PRIJS HET BESTE. BEWIJS IEDERE PRIJS HET 57 VESTIGINGEN ÉÉN GULDEN ÉÉN GULDEN ÉÉN GULDEN ÉÉN GULDEN ÉÉN G n NAADLOZE ^t\ 2AK- Jlm-Y - la keus WY\\ \Vvoor unieke \V ff&jf iULDEN ÉÉN GULDEN ÉÉN GULDEN ÉÉN GULDEN ÉÉN GULDEN ,rVi; ^STftlSgPBLOCNOTE VM|\ BALLPOINTS fpf NEEM ZÉ ALLEBEI .wVwitwil Ni»nu/narcrarla van Mr H Riinclra het begiri zal zijn van een opzet in groter verband, werd medegedeeld kon het volume voor 1962 nielOostelijk Bolwerk, Van Steenbergenlaan—Oester- nieuw|ddrsrege Van l li- n. mjpsird Ter ontsluiting van de terreinen voor de Dow geheel worden aanbesteed tegen aanvaardbare putten en Serlippenspolder. Bij de aanvang van de gisteravond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Terneu zen sprak burgemeester mr H. Rijpstra onder staande nieuwjaarsrede uit: Mevrouw, mijne heren leden van de raad. Dat uw college in het nieuwe jaar voor 't eerst bijeen komt op de laatste dag van deze maand, de dag, waarop het Nederlandse volk in dankbaar heid de 25e verjaardag viex-t van zijn geliefde Kroonprinses, wordt veroorzaakt doordat de voor bereiding van enkele belangrijke zaken eerst kort geleden kon worden afgesloten. Niettemin stel ik er prijs op een aantal facta van het afgelopen jaar de revue te laten passeren om daarna enkele face'ten te belichten van het toekomstige beleid. Vóórdat ik hiertoe overga moge ik uw college veel voorspoed toewensen bij de in 1963 in het be lang van de gemeente te verrichten arbeid en hieraan tevens de bede verbinden, dat het nieuwe jaar ook in uw persoonlijk en gezinsleven een zegenrijk jaar zal mogen worden. Op nationaal niveau vonden in 1962 enkele ge wichtige gebeurtenissen, welke ook in onze ge meente medeleven en belangstelling vroegen, plaats. Ik denk aan het overlijden van Koningin Wilhelmina, het zilveren huwelijksfeest van de Koningin en Prins, de spoorwegramp bij Harme ien en de bestuursoverdracht van Nederlands Nieuw-Guinea. Het stemt tot dankbaarheid, dat de 11 uit Terneuzen afkomstige militairen, die aldaar hun plicht hebben vervuld, in goede wel stand in ons midden mochten terugkeren. Wat de gemeentezaken betreft konden verschil lende plannen worden gerealiseerd en nieuwe initiatieven ontplooid, fvaarbü opnieuw veel steun wer;d ondervonden van de provinciale en rijks overheid. Een schaduwzijde wordt gevormd door het tragisch overlijden van mr. Haaiman, die zeer veel voor onze gemeente en onze streek heeft ge daan. Het college van Burgemeester en Wethou ders heeft gemeend de nagedachtenis van zijn per soon het beste te kunnen eren door zijn naam te verbinden aan dg nieuwe industrieweg. De in 1962 gehouden verkiezingen hebben een kleine wijziging in de samenstelling van uw raad tot gevolg gehad, doordat de heer Jansen werd vervangen door de heer Brakman en de- heer Ra- mondt in de plaats kwam van de heer Vriëling, wiens stoel hij innam zonder overigens op dezelfde basis te zetelen. Reeds eerder was afscheid geno men van de heer Henry wegens zijn benoeming tot burgemeester van Numansdorp en Klaaswaal. Van de door uw college genomen decisies moge ik vermelden de prineioe-besluiten tot oprichting van een H. T. S., de Stichting van een Cultureel Centrum en de uittreding uit de Centrale Dienst voor houw- en woningtoezicht en gemeentewerken in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Van importantie was het besluit tot aanvaarding van het plan Snij ders tot de aanleg van havens en industrieterrei nen langs de Oostelijke Kanaaloever. 1962 was ook hot jaar, waarin de rroots+e grondtransactie, ooit door de gemeente Terneuzen gesloten, haar beslag kreeg, toen on 30 augustus bijna 85 ha in dustrieterrein aan de Nederlandse Dow Maat schappij N. V, werd overgedragen. De gemeente ondervond in het afgelopen jaar een levendige belangstelling van officiële verte genwoordigers van de provinciale en rijksover heid. Zo mochten wij de Commissaris der Kónin gin op 23 februari begroeten, toen deze de offi ciële opening van de Meterfabriek verrichtte en nogmaals od 26 september ter gelegenheid van de officiële ingebruikname van het gebouw ten dien ste van de brandweer o.a, te Sluiskil, De directeur-generaal van de Arbeidsvoorzie ning, dr. ir. Mansholt, bracht eveneens tweemaal een bezoek aan onze gemeente en wel op 7 sep tember, voor de opening van het gewestelijk ar beidsbureau1,.'en op 4 oktober bi) een werkbezoek Sn gezelschap van Belgische ambtgenoten. Op 31 oktober toonde de Statenfractie van de Partij van de Arbeid haar belangstelling voor Terneuzen tijdens een werkbezoek aan Zeeuwsch- Vlaanderen. Vermeldenswaard js voorts de geslaagde ten toonstelling van de P. T. T., welke er toe heeft bijgedragen, dat leidende figuren van dit grote Staatsbedrijf een beter inzicht in de ontwikkeling van onze gemeente kregen. Wat de onening van openbare gebouwen be treft was 1962 een hoogtü-.iaar. Naast de reeds gememoreerde opening van het gebouwencomplex te Sluiskil vond op 1 mei de officiële opening plaats van het rijksgebouw aan de Rosegracht, i terwijl op 25 mei 'het Groene Kruis-gebouw en op :4 september de Zonneschool officieel in gebruik werden gesneld. Met de bouw van andere ooen- bare gebouwen kon een aanvang worden gemaakt. Dit was onder meer het geval met de R. K. Tri- nitePskerk en het Protestantse bejaardencentrum. Helaas moet ik constateren, dat de woningbouw in mindere mate in deze hausse heeft gedeeld, daar per saldo de woningvoorraad sieohts met 85 woningen toenam. Momenteel zijn 263 woningen in aanbouw of werd daarvoor bouwvergunning verleend tegen 185 op 31 december van 1961, zo- dat de verwachting gewettigd lijkt, dat in dit jaar meer woningen gereed zullen komen. Daarbij zal echter rekening gehouden moeten worden met de amovering van een aantal panden als gevolg van de uitvoering van de kanaalwerken. Van de woningen in aanbouw behoren er 153 tot de woningwetsertor. Voorts zijn daarbij 61 - premiewoningen en 49 woningen in de vrije sec- tor. Gereed kwamen 38 woningwetwoningen, 46 premiewoningen en 60 woningen in de vrije sec- tor. Totaal derhalve 144. Door amovering, voor- namehik ten behoeve van de kanaalwerken, gin gen 59 woningen verloren. Wanneer wordt gelet op de relatief geringe - toe vrij zing van bouwvolume voor woningen aan de provincie Zeeland mag met erkentelijkheid ,ge- jiwag gemaakt worden van de toewijzing in 1962 aan de gemeente Terneuzen van in totaal 176 i woningwetwoningen, waarvan 100 woningen rechtstreeks bestemd waren voor industriële be lt'- drijven. In de premiesector was de toesiand minder rooskleurig, daar uitsluitend bet Protestants be jaardencentrum in de Serlippensoolder voor pre- mie in aanmerking werd gebracht. In de vriie .sector werd goedkeuring verkregen voor de bouw van 52 woningen. Helaas kon niet 'voor al'e woningwetwoningen een aanvaardbare prils- worden bedongen. Ik kom daarop nog terug. Daar slechts een gering aantal woningen gereed kwam behoeft het geen verwondering te wekken dat de woningnood groot bleef en zelfs nog toe nam. Op 31 december bedroeg het aantal woning zoekenden niet minder dan 544. Daarbij moet in aanmerking worden genomen, dat een grote groep woningzoekenden, waaronder vele van eldera aan te trekken arbeidskrachten, niet als zodanig is in geschreven. De werkelijke woningbehoefte ligt dan ook aanmerkelijk hoger. Gelet op de hiervoor genoemde factoren is het alleszins verklaarbaar dat het aantal inwoners in het afgelopen jaar slechts toenam met 245 perso nen. Deze toename werd veroorzaakt door de ge boorte van 296 kinderen, terwijl 789 personen zich van elders metterwoon in de gemeente hebben gevestigd. Anderzijds vertrokken 714 personen en ■ontvielen ons 126 mensen door de dood. Voor industriële doeleinden werd in 1962 bijna 91 ha grond verkocht aan 19 ondernemers. De voornaamste hiervan waren de grondverltopen aan de Nederlandse Dow Maatschappij N.V., de Rubberfabriek „Holiandia", de firma Rietschoten en Houwens en de Kon. Maatschappij „De Schel de". Hoewel niet sprake was van een grondtrans actie met onze gemeente zij te dezer stede tevens no" gewezen op de bouw van de grote graansilo bij de Zevenaarhaven van de N. V. Terneuzense Graansilo Maatschappij, welke, naar ik verwacht, werden met spoed plannen besteksklaar gemaakt voor de toegangsweg en de spoorlijn. De toegangs weg zal eind augustus gereed moeten zijn en de spoorlijn tegen het eind van dit,,jaar. Bij belangrijke industriële vestigingen is het van betekenis of- tijdig nevenvoorzieningen, met name op het gebied van water, eiectriciteit en gas getroffen kunnen worden. Doordat de Waterleiding Maatschappij Zeeuwsch-Vlaanderen op voortva rende wijze vroegtijdig voorzieningen trof voor industriewater kon aan de grote claim van de Dow voldaan worden. Ook dè Provinciale Zeeuwse Electriciteitsmaat. schappij toonde begrip voor' de ontwikkeling van Terneuzen, waarbij ik het verheugend acht, dat de Dow van de diensten van dit bedrijf gebruik wil maken en ge.en eigen krachtcentrale zal op richten. Van het Gasdistributiebédrijf te Axel werd even eens vëel medewerking ofidervonden, in het bij zonder bij de Philipsvestiging. Persoonlijk ben ik van mening, dat het gewenst zal iijn aan de gas- voorziening in breder verband aandacht te schen ken. Waar het niet mogelijk bleek de instemming van uw raad te verwerven voor een ruimere bila terale opzet zou wellicht gedacht kunnen worden aan een rhulti-laterale opzet, waarbij de vraag rijst of de tijd niet is aangebroken om, mede ge zien de ontwikkeling van de aardgasvoorziening, aan een provinciaalgasbedrijf te denken. De samenwerking met andere gemeenten begint vastere vormen te krijgen. Ik wijs daartoe op de amenwerking in B. B.-verband, de afvalwaterlei ding, de nieuwe status van de schoolartsendienst en het voorstel tot deelname van Terneuzen in het beheerschap Voor het Braakmangebied. Het is duidelijk, dat niet op elk terrein samen werking de meest doelmatige oplossing schenkt, In dit licht moet de uittreding uit de Centrale Dienst worden gezien. De gedachte, dat aarzeling ten opzichte van samenwerking veroorzaakt zou kunnen worden door het feit, dat een kernge meente zelf de voordelen wil incasseren, moet naar mijn- gevoelen op een misvatting duiden. Op omstandigheden, welke ten deze gewicht in de schaal kunnen leggen, hoop ik in het vervolg van deze toespraak nader in te gaan. De motorisering van het politie-apparaat kreeg n 1962 verder gestalte. De werkzaamheden voor de aanleg van een schietbaan zijn zover gevorderd, dat mag worden aangenomen, dat deze dit jaar in gébruik zal wor den genomen. Uit de inmiddels in de pers gepubliceerde cijfers zal het duidelijk zijn, dat het relatief grote aantal verkeersongevallen in Terneuzen de bezorgdheid van de korpschef heeft gewekt. Voor het overige moge ik volstaan met te verwijzen naar het U toegezonden verslag van de politie over het afge lopen jaar. De dienst voor Maatschappelijke Zorg vervulde haar functie op goede wijze. Momenteel vraagt de personeelsvoorziening van deze dienst door bijzondere omstandigheden extra aandacht van de wethouder van Sociale Zaken. Ook hier moge ik volstaan met verwijzing naar het verslag van de dienst over 1962. Ik wil thans graag enkele punten belichten, welke van belang zijn voor het toekomstig beleid, waarbij ik in de eerste plaats aandacht vraag voor de woningbouw. Een te geringe toename van het inwonertal zou mogelijk een remmende factor kunnen worden bij een verdere economische ont wikkeling. Het is daarom zaak de woningbouw met kracht te bevorderen en dit geldt met name voor de realisering van het jaarlijkse woningwet-werkt aan het exploitatieplan „Noord", dat de contingent. Zoals in een vorige raadsvergadering gronden zal omvatten van de uitbreidingsplannen aanneemsommen. Niet besteed werden 88 bouvv- volumina. Tezamen met de toegewezen 70 bouw- volumina voor 1963 en een inmiddels verkregen toewijzing voor de industriële sector is het thans mogelijk, dank zij de medewerking van de hoofd ingenieur-directeur van de volkshuisvesting en bouwnijverheid in Zeeland, plannen gereed te maken voor het in zijn totaliteit te realiseren plan „Zuid-West", dat ruimte biedt voor 300 wonin gen. In de premiesector zal mo-gelijk medewerking kunnen worden verleend voor de bouw van enkele woningen in de Serlippenspolder en voor het R. K, bejaardentehuis in het plan „Zuid". Verwacht wordt, dat nog een extra toewijzing zal worden verkregen ten behoeve vah industriële bedrijven. Grote activiteit mag in deze sector niet worden verwacht, evenmin als in de vrije sector. Ook hier zal echter voor industriële bedrijven waarschijnlijk een toewijzing kunnen plaats vinden Dezerzijds worden pogingen in het werk gesteld om in de beide laatstbedoelde sectoren een grotere liberalisatie te krijgen, hetgeen voor onze ge meente bijzonder noodzakelijk is. Er moet immers mede gerekend worden, dat de ontplooiing van bedrijven als de Dow en Philips het aantrekken van middelbare en hoger'è technici noodzakelijk maakt, welke medewerkers bezwaai-lijk in wo ningwetwoningen gehuisvest kunnen worden. Zijdelings moge ik nog eens bijzonder onderstre pen de verheugende ontwikkeling van de Philips vestiging. Naar mijn mening zal het aantal ar beidskrachten, dat aldaar In 1963 te werk zal wor den gesteld, aanzienlijk groter zijn dan was ge pland. Aandacht zal worden besteed aan de toe passing van arbeidsbesparende bouwmethoden, onjdat het wellicht alleen op die wijze mogelijk zal zijn in 1964 en volgende jaren behoorlijke aantallen woningwetwoningen te bouwen. Ik acht het een verheugend verschijnsel, dat er een tendens merkbaar is tot concentratie van de woningbouw in gebieden, waar economische ex pansie plaatsvindt. Op langere termijn zal dit ook voor de omliggende gemeenten, waar de bevolking wegtrekt, omdat in de naaste omgeving onvol doende bestaansbronnen worden gevonden, vrucht gaan afwerpen. Tenslotte zij nog vermeld dat door een daartoe geschikte Maatschappij voor projectontwikkeling een analyse wordt gemaakt voor de verdere ont wikkelingsmogelijkheden onzer gemeente, waar van de resultaten zeer waarschijnlijk in de loop van dit jaar bekend gemaakt zullen kunnen wor den. Uiteraard zal alleen dan .een vlotte woningbouw mogelijk zijn, wanneer daèrtoe voldoende ruimte wordt geschapen. Zoals U bekend is zijn in voorbereiding een partieel plan in onderdelen voor de gronden ge legen tussen de nieuwe begraafplaats en de in valsweg en een algehele herziening van het plan Serlippenspolder". Het eerste moet dienen om de periode te overbruggen tot de gronden in de Ser lippenspolder bouwrijp zijn, hetgeen naar wordt verwacht uiterlijk in 1965 het geval zal zijn. Mocht zulks onverhoopt langer duren of de woningbouw een zodanige omvang aannemen, dat. het nieuwe uitbreidingsplan in de omgeving van de Axelse- straat ontoereikend is, dan zal het noodzakelijk zijn nog andere gronden voor woningbouw te be stemmen. Een ontwikkelingsplan is daartoe in voorbereiding. Ook de exploitatieplannen zullen in de komende maanden veel aandacht vragen. Na de vaststelling van het plan „Sluiskil" zal met spoed worden ge- Het tempo van de industrialisatie der gemeente noopt, voorts tot het in exploitatie nemen van nieuwe industrieterreinen, waartoe gedacht wordt aan uitbreiding van het industrieterrein öp de Oostelijke Kanaaloever. Voor het door ir. Snijders ontworpen plan zal binnen enkele maanden een kostprijs-calculatie ereed zijn voor de verlenging van de zuidelijke kanaalhaven en de Zevenaarhaven. Inmiddels is een belangrijke financiële toezeg ging ontvangen voor de omlegging van de spoor lijn, waardoor dus het havengebied vrijgemaakt wordt voor de aanleg der havens, hetgeen te meer klemt daar een groot gedeelte van de benodigde gronden inmiddels aangekocht kon worden. De oestuurlijke opzet vpor het havenbeheer kon he laas nog niet gerealiseerd worden, doch zal onge twijfeld in het komende jaar bijzondere aandacht krijgen. Uit het recentelijk gepubliceerde jaaroverzicht van de Rijkswaterstaat over het scheepvaartver keer op het kanaal van Terneuzen naar Gent blijkt intussen, dat een verheugende groei kan worden geconstateerd van het aantal zeeschepen, dat de Terneuzense haven aandoet voor het los sen en laden van goederen, Het is opvallend, dat in de laatste tijd door tot oordelen bevoegde figuren wordt gewezen op de economische eenheid van het gebied rondom het kanaal van Terneuzen naar Gent, Bij het bezoek van minister De Pous aan deze streek is dit ook mijnerzijds naar voren gebracht. Wanneer echter in. het oog wordt gehouden hoe relatief weinig er van ontwikkeling gedurende de iaatste veertig jaren gesproken kan worden, acht ik het noodzakelijk dat, nu de ontwikkeling enigs zins in gang is gezet, wordt overwogen, welke be stuurlijke maatregelen noodzakelijk zijn om deze economische eenheid zo veel mogelijk te accen tueren en tot ontplooiing te brengen. In dit verband is het interessant, dat, nadat vroeger reeds in de Tweede Kamer der Staten Generaal de noodzaak van gemeentelijke herinde ling van Zeeuwsch-Vlaanderen werd beklemtoond. Gedeputeerde Staten thans aan de Provincial Staten van Zeeland hebben medegedeeld, dat het probleem van de gemeentelijke herindeling van Zeeuwsch-Vlaanderen in studie is. Zoals U bekend is--kan een wijziging van de ge meentegrenzen op drie manieren worden geënta meerd, n.l. door de gemeenteraad, door Gedepu teerde Staten en door de Kroon. Het verheugt mij, dat in dit geval het initiatief blijkbaar van het hoger gezag uitgaat. Vurig hoop ik, dat wij' op korte termijn zullen mogen vernemen, waartoe die studie geleid heeft. Zulks klemt te meer, wan neer wij zien welke economische ontwikkeling in het Belgische nabuurland in gang is gezet. Wanneer het voorstel door Gedeputeerde Staten aan uw raad wordt voorgelegd zult U hierover zeker een mening hebben. Ik meen echter te mogen stellen, dat niemand bevreesd hoeft te zijn, dat bij ons een „overdreven annexatiezueht" voor zal zitten. Het regionale industrialisatiebeleid, omvattende zowel de premie- en prijsreductieregeling als de subsidiëring van werken ter verbetering van de economische en sociaal-culturele infrastructuur is in tijdsduur beperkt tot de zittingsperiode van het huidige kabinet. De vier Zeeuwse kerngemeenten hebben zich daarom onlangs beraden over de vraag of voort zetting van dit beleid gewenst moet worden ge acht. De unanieme conclusie van dit overleg was, dat voortzetting van dit beleid, waar de industria lisatie nog slechts in bescheiden mate op gang te korte periode Is om de overgang van stagnatie naar economische groei te kunnen realiseren, be-1" slist noodzakelijk is. Te bevoegder plaatse zal dit worden bepleit. Dat het kernbeleid voor onze gemeente goede vruchten heeft afgeworpen blijkt onder meer uit het gunstige verloop van de industrialisatie in het afgelopen jaar. Ook de vooruitzichten voor het thans aangevangen jaar zijn hoopgevend. In dit verband doet het mij genoegen U ts kun nen mededelen, dat één dezer dagen in principe overeenstemming werd bereikt met de heer P. L. Kooiman, directeur van de Algemene Scandinavi sche Import Staal Maatschappij N. V. te Zwijn- drecht, inzake de vestiging van een fabriek op gronden, welke gedeeltelijk begrepen zijn in de aankoop, waarover U in deze vergadering een be slissing hebt te nemen, Het betreft hier een nieuwe Nederlandse indus trie, welke zich bezig zal gaan houden met de productie van roestvrij staal. Voor genoemde fabriek is benodigd een opper vlakte van circa 10 ha. waarop gesticht, zullen worden productie-eenheden voor de fabricage van buis, staaf en draad, alsmede een administratief hoofdkantoor. Het aantal werknemers wordt voor lopig geschat op een paar honderd. De N. V. A. S. I.-Staal is de grootste importeur in Nederland van roestvrij staal uit Zweden. In het komende jaar zal ook het sociaal-cultu rele beleid veel aandacht vragen. Ik heb gegronde hoop, ciat nog dit jaar de plannen voor de bouw van een cultureel centrum afgerond zullen kunnen worden. Op grond van uw machtiging werd een oproep geplaatst voor een functionaris, die de leiding zal krijgen over de afdeling onderwijs, culturele et» jeugdzaken. Ik hoop, dat het mogelijk zal zijn uit ontvangen óf nog te ontvangen sollicitaties een keuze te doen. Iic'mag hier voorts nog wijzen op het initiatief tot het aanvatten van het werk onder fabrieks meisjes, de z.g. vorming bedrijfsjeugd, waarbij een gelukkig verschijnsel is, dat in een gezamenlijke verantwoordelijkheid der verschillende groeperin gen van onze bevolking een oplossing mogelijk lijkt. Een verzoek om financiële medewerking zal U binnenkort bereiken. Wil de industrialisatie in dit opzicht slagen, dan zullen ook hier verdere initiatieven genomen moeten worden. Mevrouw, mijne heren leden van de raad, hoe» wel er nog vele andere problemen waard zijn aan een beschouwing te worden onderworpen wil ik het hier graag bij laten. Ik wil U allen hartelijk danken voor de prettige samenwerking in het verstreken jaar, onder het uitspreken van de hoop, dat ook in het inmiddels aangevangen jaar.' de 'sfeer van samenwerking gehandhaafd zal blij}» ven, waartoe ik mijnerzijds graag alle medewer» king toezeg. Alle medewerkers van hoog tot laag dank .ik voor het vele werk door hen verricht Degenen, die in de jongste winterperiode ondet' zo moeilijke omstandigheden hebhen gezorgd, dat ieder zijns weegs kon gaan, wil ik hier speciaal noemen. Hierin betrek ik ook de vertegenwoordi gers der provinciale- en rijksoverheid, die alles beproefd hebben om onze gemeente voor isole ment te behoeden. Ik moge mijn woorden besluiten door U in ga- dachten terug te voeren naar de 31e januari 1953, toen storm en water zich in beweging zetten om onheil en leed te hrengen over onze provincie en ons land. Veel kon in de afgelopen tien jaren her steld worden en de welvaart nam toe, ook in ons gewest'; Maar het persoonlijk verdriet bleef en doet ook nu nog veel pijn. En daarom gaat ons medeleven ep dit moment uit naar al deze men sen, die nooit de stortvloed van ellende, welke begint te komen en twee tot drie jaar een veeiover hen kwam, zullen kunnen vergeten. ZAK- -V, OOEKEN v voor dair.es V heten of - kinderen .NU" •'3 stuks FLANELLEI MEISJES- EN JONGENS PYJAMA'S voor onze jongedames bedrukt met speelse frisse motieven en voor de jongens echte sportieve dessins. Uitgebreide kleurencoilectie en royale maten, voor ca. 2-14 jaar, vanaf TERLENKA DAS dus wasbaar bij alle Roland overhemden van 6.75 tot 12.75 ook bij Roland tricot nylon gratis kleerhanger BALLPOINTS met verwisselbare stiften f REUZETHEEDOEKEN 2e doek m%Jc reductie BABY WOL Donzig zacht en krimpvrij, breit zeer goed uit, in wit, geel, bleu, groen en rose, per breiklare bol van SO gram 1.» ÉÉN GULDEN ÉÉN GULDEN TAB Ac ZEEP "js. heerlijk geparfumeerd - p. st. 35 c V NU 3 stuks ÉÉN GULDEN ÉÉNG r. SETTING "r LOTION |j EEN GULDEN (haar-verstevigerj j 3 flacons 75 c NU 3 flacons j IN ÉÉN GULDEN!, KOP- EN 1 SCHOTEL i porselein.i diverse 1 diepglafizarda j fcletibèrr -1 66 x 68 cm, zware kwaliteit sneldrogend; Goedgekeurd door de Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2 dessins en diverse kleuren, per stuk nu 5 bollen JLDEN ÉEN GULDENÉÉN GULDEN KRULLERS compleet mét pennen per zakje van 5, 6- of- 7 stuks hele huiden van INOXAL ALUMINIUM PANNEN met 1 jaar garantie, solide uitvoering, koudgreep oren 14 cm. 2,75 16 cm. - 3.25 18 cm. 3.75 20 cm. 4.75 22 cm. - 5.25 26 cm. - g^|S5». ÉÉN GULDEN ÉÉN GL ÉÉN GULDEN ÉEN GULDEN EEN GULDEN 3 PLASTIC VOORRAAD- BUSSEN met deksel in diverse kleuren bijzonder handig, met koudgreep LDEN ÉÉN GULDEN ÉÉN GULDEN n RUBBER ÉÉN GULDEN 7ELKE 2e REACTOR hk.-r-./Sr GLOEILAMP DE ECHTE METAL-TEX s STRIJKPLANK OVERTREK geen Vuile handen méér.' per paar vanaf GOEDKOPER Past op ai Ie normale strijkplanken. U strijkt snelier en beter Garantie voor 1000 branduren. Bijv. 150 watt 75 c 2e lamp 50 c 75 en 100 watt 60 c 2e iamp 36 c 15,25,40 én 60 watt50c 2e lamp Alleen in de Hema ÉÉN GULDEN STERKE STRAAT- - -8EZEM zonder steel Alléén in (houten dfi HEMA steel apart verkrijgbaar 40 c) ÉÉN GULDEN ÉÉN GULDEN ÉÉN GULDEN ÉÉN GULDEN ÉÉN GU D OE MÉ ÉR MET Ml N'DE R GELD

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 7