Radio en Televisie Gemeenteraad van Sas van Gent BINNENLANDS NIEUWS BEURSOVERZICHT Nederlandsekustvaarder gezonken Eric de Noorman - Het raadsel Egil AGENDA Vrijdag 1 februari 1963 Pagina 5 Vliegtuigen die bevoorradin gsoperaties uitvoeren moeten voortaan Laotiaanse kentekens hebben DANKBARE WERKNEMERS 'racht handen AKKOORD TUSSEN LEOPOLDSTAD EN BRAZZAVILLE HEDEN TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Madame sans-gêne". ZATERDAG 2 FEBRUARI TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Madame sans-gêne". Concertgebouw, 8 u.: Door 't dohe heen. Gebouw „De Schakel", 10 uur: Veiling gereedschappen. Bezichtiging, vanaf 9 uur. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „De inspecteur". Waar aanleiding van incidenten die zich in Laos hebben voorge daan bij het afwerpen door vlieg tuigen van levensmiddelen en waarbij twee Amerikaanse toe stellen omlaag werden geschoten heeft de premier van de Laoti- aanse coalitieregering, prins Soe- vanna Phoema, een brief gezon den aan alle ambassades van Laos in het buitenland. Daarin staat, dat de bevoorradingsooe- raties voortaan moeten worden uitgevoerd door vliegtuigen die van Laotiaanse kentekens zijn voorzien. Dat betreft dus, zo heet het in de brief, zowel vliegtuigen van Russische makelij die kort geleden door de Sowjet-Unie aan de coalitie 'sring zijn- geleverd, als toestellen die geleverd of be schikbaar gesteld zijn door de Amerikaanse regering. De be voorrading van afgelegen gebie den zal voortaan bovendien on der rechtstreeks toezicht van de coalitieregering en niet meer op buitenlands initiatief geschieden. Op de laatste vrijdag van de maand kwam de raad van Sas van Gent in openbare zitting bij een ter behandeling van een 24 punten tellende raadsagenda. Door de Voorzitter, burge meester R. A. J. den Boer, werd tijdens deze vergadering een of ficiële nieuwjaarsrede uitgespro ken. Hierin vestigde hij vooral de. aandacht op de gestage groei der gemeente. Het aantal inwoners per 31 december 1962 bedroeg 4.575, hetgeen een stijging van het inwonertal van 117 betekent. Dit niettegenstaande de stagna tie in de woningbouw. Deze groei tegen de verdruk king in, achtte de voorzitter een aansporing tot verhoging van de leefbaarheid der gemeente. Hij wees er op, dat in 1962 de ge middelde inkomende pendel van uit België naar de Sasse industrie ca. 700 arbeiders bedroeg. Gedurende het afgelopen jaar werd de industriële werkgele genheid vergroot, o.a. door de zeer belangrijke uitbreiding van de textielfabriek „Fatex". De realisatie van het plan „Noord-West" noemde spreker Drie jonge Oostduitsers zijn dezer dagen op een wat onge wone wijze naar het Westen ge vlucht. Zij hadden van hun werk gever voor hun uitzonderlijk goede prestaties enkele dagen vakantie gekregen en waren naar het Harzgebergte getogen om daar, naar zij zeiden, win tersport te beoefenen. Toen zij echter op een gegeven moment hun kans schoon zagen, honden zij de skilatten onder en gleden het Westen in... een van de meest urgente wer ken voor 1963. Inmiddels zijn door de commissie-Nooten de betreffende gronden reeds ge taxeerd, zodat de onderhande lingen met de diverse eigena ren, om tot een minnelijke schik king te komen, op zeer korte ter mijn kunnen worden geopend. Door het provinciaal bestuur werd aan de gemeente een aan tal van 20 woningwetwoningen toegewezen, terwijl er bovendien S woningen toebedeeld werden ter vervanging van bestaande krotten. In de particuliere sec tor wacht men momenteel nog op de rijksgoedkeuring of pre mietoewijzing voor ca. 100 wo ningen. Tijdens deze nieuwjaarsrede deelde de voorzitter mee, dat de gemeentebesturen van Sas van Gent en Zelzate binnen afzien bare tijd elkaar zullen ontmoe ten. Vooral in verband met de kanaalverbreding en alles wat daarmee verband houdt, is een goede verstandhouding en een mogelijke samenwerking zeer zeker op haar plaats. Naar aanleiding van geuite wensen in de laatst gehouden algemene beschouwingen, bij ge legenheid van de begrotingsbe handeling, werd door diverse groeperingen de mogehikheid ge opperd tot het stichten van een cultureel centrum binnen de gemeente. Spreker was evenwel van me ning, dat men hierin niet moet voorzien door de voormalige Openbare Lagere School hiertoe te verbouwen. Hiervan kan men nooit een behoorliike zaal, welke geschikt is voor toneel en andere culturele uitvoeringen verkrij gen. Wij zouden, aldus de voorzit- INBREKER AANGEHOUDEN Dezer dagen heeft de Tilburg- se politie een 28-jarige schoen maker uit Tilburg aangehouden, die heeft bekend het laatste half jaar tenminste achttien inbraken of pogingen daartoe te hebben gepleegd. De man werd aangehouden jrj de nabijheid van een woning, waar juist was ingebroken en waarvan de beworfers direct de politie alarmeerden. Glassplin ters in zijn zakken en een afge broken sleutel als inbrekers werktuig waren voor de politie voldoende hem in te sluiten. Na aanvankelijke ontkenningen be kende de man zijn serie inbra ken. Hij was de woningen steeds binnengekomen door het stuk slaan van het raampje in de voordeur. De man is inmiddels voor de officier van justitie te Breda ge leid. MEISJE BIJ AANRIJDING GEDOOD De 16-jarige Cornelia Prooij uit Numansdarp is daar donder dagmorgen door een auto aange reden en op slag gedood. De be stuurder van de auto kreeg een shock, zijn bijrijder een hoofd wond. Het meisje stond op de Middel- sluisedijk met een bromfiets op haar vader, een manufacturier, te wachten, die met zaken bezig was. De automobilist, die het meisje aanreed, werd in het uit zicht belemmerd door een dicht voor hem rijdende auto. Na de aanrijding heeft de auto enige bomen geschampt en is vervol gens de dijk afgereden. Ook het stoffelijk overschot van het meis je werd daar na de aanrijding gevonden. De auto werd ver nield. CHAUFFEER VERONGELUKT Woensdagmiddag omstreeks half vier is de 30-jarige chauf feur B. Wijkstra op het terrein van het expeditiebedrijf Hein- rich Hanno aan de Waalhaven in Rotterdam verongelukt. De man, die in dienst was van de N. V. Citex, laadde met zijn vorkheftruck balen vismeel op een vrachtwagen. Vermoedelijk door een onhandige manoeuvre is de vorkheftruck omgeslagen, waarbij de man dusdanige ver wondingen opliep dat hij na overbrenging in het Havenzie kenhuis in Rotterdam, is over leden. AANGEHOUDEN De Bredase politie heeft de 64-jarige Bredase accountant E. P. A. aangehouden, die ervan wordt verdacht 8.000,te heb ben verduisterd. A. zou voor de 77-jarige weduwe E. S.—van G. uit een Bredaas bejaardentehuis een huis hebben verkocht voor 19.000. Als haar zaakwaar nemer zou hij haar een lijfrente van 11.000 gulden bezorgen en de rest van het geld heieggen in aantrekkelijke fondsen. De ac countant wordt ervan verdacht dit beleggingsgeld niet voor de gewenste bestemming te hebben aangewend. Tot op heden ont kent hij zich aan verduistering te hebben schuldig gemaakt. DRIE GEWONDEN BIJ GASONTPLOFFING Omstreeks half zes woensdag middag zijn de eigenaar van een sportzaak in de Hobbemastraat in Den Haag, de 33-jarige A. Z. en zijn 29-jarige vrouw A. Z. B., gewond geraakt bij een gas ontploffing. Zij zijn met ern stige brandwonden over het hele lichaam opgenomen in het ziekenhuis en konden nog niet over de werkelijke toedracht van deze ontploffing worden ge hoord. De winkelier was vermoede lijk in een schuurtje achter de winkel kleine cylinders aan het vullen uit een grote cylinder propaangas. Gas, dat daarbij ontsnapt zou zijn, zou op de binnenplaats zijn blijven han gen. Toen de echtgenote van de winkelier in de keuken achter de winkel het gas aanstak moet dit propaangas ontploft zijn. Er ontstond geen brand. Twee gro te etalageruiten, de ruiten van kantoor en keuken gingen aan splinters. Een stenen uitbouw naast het schuurtje raakte uit zijn voegen. Het dak. sloeg er half af. Een klant in de winkel, de 26-jarige telexist J. J. van D., dook bij de ontploffing achter de toonbank. Hij liep een snij- wond aan zijn voet op. Na in het ziekenhuis verbonden to zijn kon hij naar huis gaan LIJK OPGEVIST De rijkspolitie te water in Vlaardingen heeft woensdag middag in het water van de Nieuwe Maas de stoffelijke res ten aangetroffen van de 59- jarige wacbtsman J. Slagboom, die sinds 7 december werd ver mist. Slagboom was wachtsman aan boord van het Engelse vrachtschip „Umaria", dat in de Waalhaven lag. Tijdens zijn wacht is hij vermoedelijk over boord geslagen en verdronken. Tube 95 ct. Hef is de Hamamelis die hef 'm doef BOERDERIJTJE AFGEBRAND Vermoedelijk tengevolge van kortsluiting is woensdagavond omstreeks 9 uur het boerderijtje annex kippenfokkerij van de heer K. Keiser in Oude Bildt- zijl door brand geheel verwoest. Het vuur greep zó snel om zich heen, dat het boerderijtje bij aankomst van de brandweer uit St. Anna Parochie reeds in lichterlaaie stond. De spuitgas ten beperkten zich dan ook in hoofdzaak tot het nathouden van de kippenhokken, waarin 3.000 kippen waren onderge bracht. Men slaagde erin de hokken te behouden. De schade wordt op enkele tienduizenden guldens geraamd. De eigenaar was verzekerd. ter, het liever willen zoeken in de vorm van een flink en ruim gebouw, dat niet alleen voor de sport, maar ook voor culturele doeleinden kan worden gebruikt. Tijdens een voorlichtingsbij eenkomst op 15 februari a.s. zal dit onderwerp opnieuw ter spra ke worden gebracht, als de heer Van Gelderen een uiteenzetting zal geven over sportzaken en sportaccomodatie. De notulen van de raadsverga deringen van 10 en 19 december j.l. werden onveranderd vastge steld. Onder de ingekomen stukken bevonden zich o.a, de gebruike lijke verificatie ra nnorten over het 4e kwartaal 1962. Tot leden van de commissie van onderzoek der rekeningen en begrotingen in 1963 werden be noemd mevr. E. R. J. F. Ver- vaet-Dieriekx en de heren L. F. S. de Meijer en H. Stevens. De laatste jaren werden deze com missies steeds volgens een soort rouleersysteem bij toerbeurt samengesteld, uit afgevaardig den van de verschillende poli tieke groeperingen. In tegenstelling tot het advies van B. en W., welke tot afwijzing van het verzoekschrift van de Nederlandse Vereniging tot be scherming van dieren, afdeling Zeeuws-Vla anderen, om een sub sidie uit de gemeentekas, ad viseerden. besloot de raad toch een subsidie van 10,toe te kennen. Deze subsidie komt ten goede aan de uitbreiding van het dieren-asyl te Terneuzen, in verband met de nodige voor zorgsmaatregelen inzake de nog steeds heersende hondsdolheid. Door de raad werd een nieu we conserveringsverordening vastgesteld, welke voornamelijk betrekking heeft op de omgeving Kleine Markt, Groot Majoor straat, Kloosterlaan en Brand spuitstraat, zulks in afwijking van eerder vastgestelde verorde ningen, welke door G. S. niet konden worden goedgekeurd, aangezien deze een te groot ge bied bestreken. Ter voorkoming van misver standen en strubbelingen was door het schoolbestuur van de R. K. Lagere Meisjesschool een verzoek ingediend, om een twee tal leslokalen, eigendom van de gemeente zijnde, doch ingebouwd in haar eigen school over te ne men. Hoewel de raad het hier wel mee eens was, dat dit uit eindelijk de eenvoudigste oplos sing zou betekenen, wilde men deze overdracht echter pas na officiële schatting der waarde doen geschieden. Op diens verzoek werd aan de heer J. A. Pjjcke alhier eervol ontslag verleend als reserve- chauffeur/bakkenlader in vaste gemeentelijke dienst. Besloten werd tot de bouw van een mortuarium bij de algemene begraafplaats. Het bestaande lijkenhuisje op deze begraaf plaats voldoet in geen enkel op zicht aan de moderne eisen, en is meer geschikt als bergplaats voor materialen enz. Het nieuw te bouwen mortuarium zal aan meer modernere eisen worden aangepast overeenkomstig haar bestemming. Ook de overeenkomst inzake de onderlinge hulpverlening bij het bestrijden van branden werd gewijzigd, en aangepast aan de huidige omstandigheden. De ta rieven hiervoor zijn uiteraard sedert 1954, in welk jaar de over eenkomst werd gesloten, dras tisch verhoogd. Hoewel enigszins prijzig, werd liet plan van de N.V. Nederland se Spoorwegen, tot verbetering en verbreding van de spoorweg overgang aan de Westdam door de raad aanvaard. De overweg zal de volledige straatbreedte in nemen, en worden bewaakt door middel van hele spoorwegbomen, zulks in tegenstelling tot eerder gemaakte plannen, om de bevei liging door middel van een knip perlichtinstallatie, aangezien deze bewaking op seintechnische bezwaren stuitte. Door de Nederlandse Spoor wegen wordt in de kosten bijge dragen tot een bedrag van ƒ2.500,zijnde het bedrag dat gemo°id zou zijn met verbete ring van de bestaande smallere spoorwegovergang. De gemeente zal in de vernieuwde overgang een bedrag van circa ƒ7.700, investeren. Het plan de N. S., om een tweede spoorwegovergang te ere- STAATSFONDSEN- MARKT GEDRUKT Verreweg het belangrijkste nieuws is gistermiddag' het aan kondigen geweest van een nieu we 4 Vi procent staatslening groot ƒ30 min tegen 99 procent. Op genoemde lening kan op 10 februari worden ingeschreven. Dit bericht kwam even vóór de beurs een aanvang nam op de tikker. Dit bracht wat conster natie voor de openingskoersen van de reeds ter beurze geno teerde 4 Vi procent staatslenin gen. Uiteindelijk bleek dat ge noemde leningen wat onder druk stonden. Ook de overige beleg- gingsmarkt gaf iets lagere koer sen te zien. Gezien de markt- constellatie kan de nieuwe le ning als zeer goed geclasseerd worden beschouwd. De vraag naar de stukken zal dan ook, al dus de beurs, wel zeer groot zijn. De lening kwam voor het Dam rak niet als een verrassing. Wel had men gerekend dat de aan kondiging hiervan midden fe bruari zou plaatsvinden. De tendentie voor de interna tionale waarden viel zeker niet tegen, wanneer rekening wordt gehouden met het feit, dat Wall Street woensdag iets lager sloot, terwijl de West-Duitse beurzen gisteren koersverliezen van drie tot vijf punten te zien gaven. Na lager te zijn geopend, ten op zichte van het vorige slotniveau, konden de koersen van de in ternationale waarden gedurende de verdere beursduur aantrek ken. Hieroor kwam Unilever op 142,20, tegen een vorige slot- koers van 142. Kon. Olies 70 cent hoger op ƒ166. Philips een paar dubbeltjes lager op 151,40. AKU verbeterde van 426 tot 429 Vh (427). Hoogovens twee punten hoger op 540. De handel was in alle hoofdfondsen kalm, doch er ging ogenschijnlijk iets meer o.m dan woensdag het ge val was. Londen en Zwitserland waren aan de koopkant. Dit was voor Amsterdam een goede sti mulans. Winstnemingen en minimale kooporders veroorzaakten op de beurs van woensdag in Wall Street koersafbrokkelingen. Van de Nederlandse hoofdfondsen daalde Unilever er een halve dollar, Kon. Olie en K. L. M. In enkele uren tij (Is heeft zich donderdagmorgen voor de Ne derlandse kust een scheepsdranw voltrokken, dat evenwel geen slachtoffers heeft geëist. De eerste noodsignalen kwa men om half vier in de ether. Gezagvoerder Wilhelm de Kor- ver (29) uit Alkmaar meldde toen dat zijn kustvaarder „Nec- ton" (350 brt), die met een la ding graan uit Norwich kwam, op acht mijl voor de Niuewe Waterweg zware slagzij maakte óver stuurboord en dat de situa tie erger werd. Uit Hoek van Holland ver trokken daarop de sleepboten Gele Zee en Schouwenbank van L. Smit en Co en de reddingboot President Jan Leis, die overi- genys geen assistentie behoefde te verlenen, want korte tijd later al gingen zes bemanningsleden in een rubberboot van boord; alleen kapitein De Korver bleef op het schip achter. De zes man werden opgepikt door de Britse coaster Lady Sctiia, die hen naar Rotterdam bracht. De Gele Zee bereikte de snel zingende Necton om half vijf; een half uur later kwam de sleepverbinding tot stand, maar toen al was het duidelijk dat de kustvaarder nauwelijks meer was te redden. Kapitein De Kor ver getrouwd en vader van twee kinderen stapte over op de loodsboot Procyon. Twee mijl heeft de Gele Zee de coaster gesleept, toen was de slagzij zo ernstig geworden dat de tros moest worden gekapt. Om zeven uur verdween de Nec ton in de golven, op zes mijl van de monding van de Nieuwe Wa terweg. De plek is gemarkeerd door een boei. De Necton, gebouwd in 1956, was het enige schip van reder J. Hesseling uit Groningen, die inmiddels naar Rotterdam is vertrokken. Over de oorzaak van de ramp is nog weinig bekend. De eerste conclusie was dat de lading is gaan schuiven, maar in tegenspraak daarmee is dat stevige schotten in het ruim wa ren aangebracht. Reder Hesseling houdt daarom meer rekening met de mogelijk heid dat het schip enkele dagen geleden in het ijs voor de Britse kust lek is geslagen. De Necton namelijk heeft enige tijd vastge zeten in het ijs van de rivier bij Norwich. De weg naar zee wred opengemaakt door een ijsbreker. President Fulbert Joeloe van het voormalige Frans Kongo en president Kasavoeboe van het voormalige Belgisch Kongo heb ben donderdag aan het eind van het vijfdaagse bezoek van het staatshoofd uit Brazzaville aan Leopoldstad een akkoord gete kend, dat voorziet in samenwer king op economisch, cultureel en in de woningbouw. boekten een kwart dollar winst. In de scheepvaartsector ging weinig om. De stemming was verdeeld. Koninklijke Boot on derging een koersreactie op de vaste tendentie van de vorige dagen. Van de leidende cultures lag Amsterdam Rubber gevraagd in de markt. In de lokale afdelingen bereik ten aandelen „Scholten Carton" een nieuw hoogterecord. De koerswerd geadviseerd op 810 (800). „Exploitatie Maatschap pij Scheveningen" werd onver minderd op 710 geadviseerd. Het was woensdag moeilijk in ge noemd fonds notering op te ma ken. Het voor de beurs teleur stellende gepubliceerde dividend- voorstel had toen verkopen Uit gelokt. Van zekere zijde werden deze verkopen grif opgenomen. Het fonds behaalde verreweg de grootste omzet van de beurs met nominaal 354.000. Gisteren was de omzet lager. Int. concern Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen AKU: 434—434 Va gl Kon. Olie: 167.30—169.00 Philips 152.50—153.10 Unilever 142.50—142.80 Hoogovens Beursindices 29/1 30/1 31/1 484.5 482.4 483.5 337.2 335.6 334.0 143.0 144.1 142.3 254.4 253.1 251.4 151.9 151.7 150.7 360.2 358.8 358.5 Nabeurskoersen (431 (165.90) (151.401 (142.10) (539) Stemming; Sloot op het hoog ste punt. Advteskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier heden geldend in Amsterdam luiden: Engels pond 10.06—10.16 Amer. dollar 3.57 Va3.61 Vb Canadese dollar 3.313.36 Franse frank (100) 73.20—73.80 Belg. frank (100 7.20—7.25 Duitse mark (100) 89.65—90.15 Zweedse kroon (100) 69,0070.00 Zwits. frank (100) 83.15—83.65 Ital. lire (10.000) 57.00—59.00 Deense kroon (100) 51.6052.60 Noorse kroon (100) 49.9050.90 Oostenrijkse schilling (100) 13.92 Va—14.02 Va Portugese escudo (100) 12.47 Va—12.62 Va Spaanse peseta (100 gr. coup.) 5.90—6.05 eren nabij het Bolwerk naar plan West, weid om technische rede nen nog even aangehouden. De vergoeding voor personeel van de gemeenteliike vrijwillige brandweer bij oefeningen en brandbestrijding werden aan de gewijzigde omstandigheden aan- genast en behoorlijk verhoogd. Tenslotte werden tot lid res pectievelijk plaatsvervangend lid van de gemeenschanoelijke sehoolartsendienst „Zeeuws- Vlaanderen" benoemd de heren R. A. J. den Boer (burgemees ter) en C. L. de Maayer (wet houder). ZATERDAG 2 FEBRUARI HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Socia listisch strijdlied; 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.); 8.00 Nws en socialistisch strijdlied; 8.18 Lichte gram.; 8.40 Klass. gram.; 8.50 Wegwijs tips voor trips en vakanties; 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 Klass. gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Oude Amerikaanse dansen (gr.); 10.00 Lezing; 10.05 Idem; 10.20 Piano spel (gr.); 10.30 Vragenbeant- woording; 19.45 Gevar. progr.; 12.15 Lezing;; 12.30 Meded. t.h.v. land- en tuinbouw; 12.33 Sport- actualiteiten; 13.00 Nws; 13.15 VARA-varia; 13.20 Vers van de pers: 13.45 Voor de jeugd; 14.20 Radio Jazzclub; 14.50 Elektro nisch orgelspel (gr.); 15.05 Klas sieke en moderne muziek (gr.); 17.15 Jazztrio met zangsoliste; 17.30 Week journaal; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Pianospel met instrumentale begeleiding (gr.); 18.25 Metropole-orkest, koor en solisten; 19.00 Artistieke staal kaart; 19.30 Lezing; 19.45 Klas sieke gram.; 19.55 Lezing; 20.00 Nws; 20.05 Walsorkest; 20.35 Tel uit je winst, spelletjesprogram ma; 21.35 Socialistisch comm.; 21.50 Licht instrumentaal kwin tet; 22.10 Geloof het, want het is waar, hoorspel; 22.30 Nws; 22.40 Babysittenlichte gram. met commentaar; 23.10 Ram blers Hit Parade; 23.40 Lichte gram.; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 10. „Een gemene streek zou dat ztjn", herhaalt Ulfa,„dat zijt. ge toch met mjj eens nietwaar. Wo nen hier dan zulke slechte men sen, dichtbjj? Want uw eigen volk zal het wel niet gedaan hebben, neem ik aan, hahahaha." Eric glimlacht mee als een boer die kiespijn heeft. „En hoe gaat het met uw boot", vraagt hij dan. „O, dat. duurt nog wel enkele da gen", zucht Ulfa. „Helaas, want we moeten op huis aan, met dat barre weer is het niets gedaan op zee," Eric knikt maar eens en na nog een onbeduidend praatje, verdwijnt Ulfa weer. „Vreemde kerel ben je", mom pelt de Noorman, „en vertrouwen doe ik je niet, maar met vermoe dens alleen kom ik er niet en wat valt er te bewijzen?" De eerst volgende dagen heeft Eric het trouwens te druk om over de merkwaardige heer Ulfa na te denken. De reparatie van de boot is lang niet eenvoudig, temeer daar ze maar gebrekkig gereedschap en materiaal hebben. Maar tenslotte lukt het toch en Eric heeft reden tevreden te zijn, als zijn boot na meer dan een week eindelijk weer te water glijdt. En dan staat in eens Ulfa weer voor hem. „Ik zie, ge zijt klaar", glimlacht hij. „Wel, wel, wij ook, toevallig nietwaar?" Eric neemt hem bedachtzaam op. „Eh... ik had u iets willen vra gen", begint Ulfa, „zou ik mij met mijn schip bij u mogen aansluiten, het lijkt me veiliger. Ge moet na melijk weten, dat ik achtervolgd werd, vóór ik deze baai binnen voer." Argwaan vlamt in Eric op. Ach tervolgd? Waarom heeft die kerel dat niet meteen verteld en...'is het wel toeval, dat nu Ulfa's boot ook opeens klaar is? 7.10 Morgengebed; 7.15 Klass. gram.; 7.45 Geestelijke liederen; 7.55 Overweging; 8.00 Nws; 8.15 Maria Lichtmis: Kaarsewijding, processie en plechtige Hoogmis; 9.30 Gevar. progr.; 12.30 Meded. t.h.v, land- en tuinbouw; 12.33 Licht ensemble met zangsolis ten; 12.55 Katholiek nieuws; 13.00 Nieuws; 13.15 Platennws; 13.20 Kamerkoor; 13.45 Franse les; 14.05 Voor de jeugd; 15,00 Paris et ses vedettes (gr.); 15.25 Lichte gram.; 16.00 Klankbeeld; 16.30 Lichte gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Licht instrumen taal trio en solist; 17.30 Boek bespreking; 17.40 Moderne mu ziek; 18.00 Bekendmaking prijs winnaars; 18.50 Musette-orkest; 19.00 Nieuws; 19.10 Toespraak; 19.15 Actualiteiten; 19.22 Sport- periscoop; 19.30 Gevar. progr.; 20.00 Populaire klassieken; 20.50 Lezing; 21.00 Gevar. progr.; 22.00 Franse chansons (gr.); 22.20 22.25 Boekbespr.; 22.301 Nws; 22.40 Wij luiden dg zondag in; 23.00 Nouveauté's; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Amus. muz.; 12.30 Weer bericht; 12.35 Lichte muziek; 12.50 Frogramma-overz.; 13.00 Nws; 13.15 Programma voor de teenagers; 14.00 Nws; 14.03 Voor de filmliefhebbers; 14.45 Voor de platenliefhebbers16.00 Nws; 16.03 Lichte muziek; 16.30 Amus, muz.; 17.00 Nws; 17.15 Liturgi sche gezangen; 17.25 Lichte mu ziek; 17.45 Engelse les; 18.00 Nieuws; 18.03 Koorzang; 18.28 Paardesportber.18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Lich te muziek; 20.00 Cabaretprogr.; 21.00 Muziek van Belgische com ponisten; 22.00 Nieuws; 22.15 Dansmuziek; 23.00 Nws; 23.05 Lichte muz.; 23.30 Amus. muz.; 23.55—24.00 Nws. Televisieprogramma's. NED. T.V.15.00 Op reis met dr. L. van Egeraat; 15.20 Nieu we filmserie; 16.10 Billy Bevan In: De Overval, een film uit het slap-stick-arehief; 16.20 Expe ditie Land van de stervende geesten, film over Australisch Nieuw-Guinea; 17.00-17.3Q Voor de kinderen; 19.30 Vrije nieuws garing Dora op het pad der liefde, T.V.-film; 19.55 Blijdorp, pauzefilmpje; 20.00 Journaal; 20.20 Saint Germain des Prés, gevar. progr.; 21,30 Achter het nieuws; 21.55 Wereldwijs, quiz; 22.4522.50 Journaal. BELGIË (VI.): 15.40 Eurovi sie: Rugbeywedstr. Schotland— Wales; 17.1018.10 Herhaling jeugdprogramma van 30 januari, 19.00 Folkloristisch programma; 19.30 Echo; 20.00 Journaal; 20.25 Het is altijd Dennis, T.V.-feuil- leton; 20.50 Pre-selektie met het oog op de Grote Eurovisieprijs van het lichte lied 1963; 21.45 't Is maar een woord, quizpro- gramma; 22.15 Op het Radio- en T.V.-bal; 22,45 Journaal. V

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 5