Sjah neemt voorbeeld aan De Gaulle Rechtszaken Beursoverzicht Eric de Noorman - Het raadsel Egil De Vassal-affaire Woensdag 30 januari 1963. DE VRIJE ZEEUW Fadna 7 GROTE OVERWINNING VOOR DE SJAH VAN PERZIE EUROPAZEGELS 1963 ZES JAAR GEEIST VOOR MOORD OP CAFÉHOUDER Voor verduistering 30.000 vijftien maanden geëist HET AMERIKAANSE RUIMTEPROGRAMMA Verkoudheidsbaciïlen Vlucht van negen mensen naar de vrijheid Marktberichten Het is geen wonder dat de Perzen massaal „ja" gezegd hebben op de voorstellen die de sjah hun in een referendum voorlegde. Voor iedere Pers zat daar wel wat begerenswaards in: een einde maken aan grootgrondbezit, verdeling van land aan boeren, ont- ginningsprojeeten, afschaffing van nog bestaande systemen van praktisch lijfeigenschap, een kiesstelsel dat corruptie onmogelijk moet maken, verdeling van twintig procent der winst onder de fabrieksarbeiders, uitbanning van het analfabetisme. Dat is voor de massa het aantrekkelijkste. Voor de sjah is het voornaamste dat een nieuwe grondwet hem aanzienlijk meer macht geeft dan de vorige. Niet alleen het mani puleren van het referendum heeft de heerser der Perzen van De Gaulle afgekeken: hij schijnt ook als deze een gezagspositie te wil len bekleden om zijn plannen verwezenlijkt te krijgen. Dat alles betekent wel dat de Perzen voorlopig de parlementaire democratie vaarwel mogen zeggen. In grote trekken zal het voor lopige persoonlijke bewind worden voortgezet zoals de sjah dat al sinds anderhalf jaar voert nadat het parlement naar huis was ge stuurd, o.m. vanwege de zeer waarschijnlijke malversaties, bij de verkiezingen. Het is zijn enige kans niet alleen om zijn troon te redden, maar bovendien het land. HERVORMINGSPLAN Juist door de primitiviteit van de bevolking acht van de tien kunnen lezen noch schrijven was de invloed van de grondbe zitters en de religieuze leiders (vaak dezelfden) zo groot, dat bij verkiezingen vertegenwoordi gers naar Teheran werden ge stuurd die wel voor de weinige rijken opkwamen, maar niet ge negen waren hun steun te geven aan de hervormingsplannen, waarbij de eigenaren van soms vele dorpen een veer zouden moeten laten. Het parlement heeft het premier Amini onmoge lijk gemaakt de plannen uit te voeren die de sjah nu in het re ferendum nog eens heeft ont vouwd. De vorst heeft toen het werk zelfstandig voortgezet en zeker niet onbekwaam. Hij dankt dat vooral aan de hulp van het leger, waarin als in vele ontwikke lingslanden het besef leeft dat geen staat ongestraft reden voor sociale onrust kan laten blijven toestaan. Het is ook de hoogste tijd dat de Perzen zelf doen wat ze kun nen om de welvaart van hun land te vergroten. De Amerikaanse hulp is aanzienlijk verminderd, vooral toen bleek dat nog meer dan de V. S. schonken door rijke Perzen op Zwitserse banken werd gedeponeerd voor „als er weer eens iets zou gebeuren". LAATSTE KANS Begrijpelijk bekoelde bij Wa shington de animo de Perzische schatkist te spekken, als de meest voor de hand liggende bron van inkomsten voor Tehe ran niet werd aangeboord. Wan neer de sjah succes heeft en re sultaten bereikt met zijn hervor mingsplannen, kan hij waar schijnlijk ook op meer Ameri kaanse hulp rekenen. Bovendien zal dan bij buitenlandse beleg gers meer lust ontstaan kapitaal te steken in Perzische indu strieën. Het Perzische ministerie van Binnenlandse Zaken heeft maandag bekendgemaakt, dat 5.598.711 mensen bij het referen dum van zaterdag j.l. voor het hervormingsprogramma van de sjah hebben gestemd en slechts 4.115 tegen. De kiezers hadden zich moeten uitspreken over zes wetsontwerpen die door de regering waren goedgekeurd. Het parlement is, zoals bekend, in mei 1961 door de sjah ont bonden. Het hervormingspro gramma omvat de verdeling van grote landgoederen onder arme boeren, verplicht onderwijs, meedeling van arbeiders in de bedrijfswinsten. nationalisatie van bosgrond, verkoop van staatsbedrijven aan particuliere ondernemingen en nieuwe kies wetten. In Londen deelde een woordvoerder van de Perzische ambassade mede, dat zaterdag ook ruim 271.000 Perzische vrou wen hun stem hebben uitge bracht, maar dat dit zuiver „symbolisch" geschiedde. Waarnemers in Perzië be schouwen de toestemming aan vrouwen om hun stem uit te brengen als een ingrijpende stap van de regering om de macht van de godsdienstige Molla's, die zich tegen landhervorming en zeggenschap van vrouwen in sociale aangelegenheden hebben verzet, in te perken. In een radiotoespraak tot het Perzische volk riep de sjah maandag op tot hechte samen werking voor een betere toe komst „nu de kettingen van de slavernij zijn verbroken en 25 procent van ons volk is bevrijd". Voor de op 16 september a.s. verschijnende Europazegels 1963 hebben de postadministraties van de 19 landen van dë CEPT (Conférence Européenne des Ad-, ministrations des postes et des Télécommunications) het ont werp gekozen van de Noor Arne Holm. De afbeelding toont vier in elkaar gevlochten lijnen, die in het midden van de tekening vier vierkantjes vormen, waarin de letters C„ E., P., en T. zijn ge plaatst. .Dit zal de achtste uitgifte zijn iri liet kader van de Europese samenwerking op Post- en Tele- communicatiegebied. Het vooral door toedoen van de grootgrondbezitters uitblijven van hervormingen tot dusver is door de simpel redenerende mas sa op rekening geschreven van hun vorst. Het kostte de sjah po pulariteit en het bracht het Na tionale Front waarin de eommu- nisisch gezinde Toedeh de_ boven toon voert, nieuwe aanhang. Het persoonlijk initiatief van de sjah is daarom ook te zien als een laatste offensief om te voorko men dat Perzië zichzelf zo uit holt dat een vacuum ontstaat waar heerser Chroesjtsjov aan de noordgrens zo maar in behoeft te stappen. INDIA-CHINA Formeel schijnt de onderne ming van enige neutralen om te bemiddelen tussen Peking en New-Delhi een succes. Het In diase lagerhuis heeft met pijn de voorstellen van mevr. Banriara- naike en de haren aanvaard en ook de Chinezen hebben er hun waardering voor uitgesproken. In feite is de zaak echter nog geen stap verder. Nehroe is voorstander van het bemiddelingsvoorstel omdat hij er iets in ziet dat in grote trek ken neer komt op de voorwaar den die hij vervuld wenst te zien voor h:j weer met Peking praat. Nu' .n al duidelijk dat hij er meer in ziet dan Mao Tse-toeng en waarschijnlijk ook meer dan in de voorstellen staat. Bovendien hebben de Chinezen die ideeën van mevr. Bandaranaike alleen aanvaard als een basis voor een gesprek, niet als een vervang- midde! daarvoor. De neutralen hebben hun mis sie .volbracht, schijnt het, maar zonder enig concreet resultaat. (Nadruk verboden.) Zes jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest wegeps moord op de 31-jarige caféhou der G. H. Swarts eiste de offi cier van Justitie bij de Haagse rechtbank dinsdag tegen de 52- jarige koopman J. E. uit Den Haag. De caféhouder werd bij een vechtpartij met een mes ge stoken en overleed onmiddellijk. Bij de ruzie waren ook drie zoons van de koopman en een vriend betrokken. Wegens het gezamenlijk plegen van openlijk geweld eiste de officier van Jus titie tegen de 30-jarige Fred E. een jaar gevangenisstraf met aftrek en ter beschikking stel ling van de regering, tegen de 29-jarige Jan E. zes maanden met aftrek, tegen de 23-jarige Henk E. een jaar met aftrek, waarvan twee maanden voor waardelijk, en tegen de 21-jarige P. van O. een jaar jeug'dgevan- genisstraf met aftrek van voor arrest. De vijf verdachten- waren op 29 september van het vorige jaar naar het café van Swarts aan de Haagse Hoefkade gegaan. De koopman kreeg ruzie met een van zijn zoons over geld. De caféhouder probeerde te sussen, waarop het vijftal zich tegen hem keerde. Voor de Haagse rechtbank waren de drie zoons vrijwel eensluidend in hun verklarin gen. Hun vader was volgens hen het gevecht in het café begon nen. De koopman beweerde, dat de caféhouder hem het eerst had beetgepakt. De vriend had ook een aandeel in de algemene her rie, waarbij bierflessen, biljart ballen, barkrukken etc. door het café werden gesmeten. Bij de vechtpartij probeerde een bezoeker de caféhouder te hulp te komen. Hij werd aange vallen en op de grond geslin gerd. Henk E. kneep de gast ver volgens de keel toe. Getuigen verklaarden, dat vóór het vijftal het café binnen kwam, het er vrij rustig was. Kort na het verschijnen van het kwintet begon een felle ruzie. De officier van Justitie, mr. Maan, constateerde uit de ver klaringen, dat Swarts rustig was gebleven. Juist dit wekte de woede bij de koopman op. Bij verhoren had de koopman 'tot driemaal toe verklaard, de ste ken met het mes te hebben toe gebracht. Bij de eerste steek greep de caféhouder haar zijn borst, waarop de koopman met nog groter kracht het mes dooi de vingers dwars in het hart stak. „Dat doet niet iemand die in angst zit, zoals verdachte be weerde. Hij was uit op bloed. Het mes stak hij recht in het hart van zijn slachtoffer", aldus de officier van Justitie. Mr. Maan herinnerde eraan, dat de koopman een jaar tevoren in Amsterdam bij een caféruzie was betrokken, waarbij deze ook een mes trok. Onverstandig noemde mr. Maan het, dat de koopman met een open mes in zijn zak liep. „Verdachte was ten volle 'be wust van wat hij deed. Hij was niet onder invloed van drank", aldus mr. Maan, die opzettelijke doodslag bewezen achtte. Mr. H. Piket, raadsman van de koopman, betoogde, dat niet is bewezen, dat juist de koopman de dodelijke steken heeft toege bracht. Hij concludeerde tot vrijspraak. Hoogstens zou kun nen worden gesproken van mis handeling. De andere verdedigers, mr. H. baron de Vos van Steenwijk, mr. Lissauer, mr. Pijn van Draat en mr. Schoonhoven, pleitten voor clementie bij straf oplegging aan de drie broers en de vriend. De rechtbank bepaalde de uit spraken op 12 februari. De officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam mr. H. G. van Everdingen heeft dinsdag middag een gevangenisstraf van 15 maanden met aftrek geëist tegen de 54-jarige boekhouder H. •K. P. R. uit Amsterdam wegens het verduisteren' van 30.000 en het plegen van valsheid in ge schrifte, in da jaren I960, 1961 en 1962 ten nadele van een N.V. (Enhabo) te Landsmeer. Na zijn repatriëring uit Indo nesië was de verdachte via het arbeidsbureau als assistent-boek houder bij de N.V. terecht geko men, waar hij binnen enkele ja ren chef van de administratie was. Hij leèfde op zeer grote voet, voorgevend dat hij met veel geld uit Indonesië was gekomen. In werkelijkheid vervalste hij kas- bewijzen, kasstaten en kwitan ties enz. om vele duizenden gul dens te kunnen verduisteren. 'Zowel de directeur van de N.V. als een accountant schatte dat er in totaal wel rond ƒ50.000 was verdwenen. P. R., die het ten laste gelegde bekende, verduisterde o.m. 14.000 gulden aan wel opgevoerde maar niet betaalde wegenbelasting. Als getuige verklaarde de di recteur van de N.V. de heer P. Does dat de zaak failliet zou zijn gegaan als de boekhouder nog een jaar zijn gang had kunnen gaan. De rapporten noemden de nooit eerder veroordeelde verdachte een leugenachtige fantast, die na zijn echtscheiding graag de char- President Kennedy en vice- president Lyndon Johnson heb ben maandag in afzonderlijke boodschappen aan het Ameri kaanse congres hun tevreden heid uitgesproken over het Ame rikaanse ruimteprogramma van 1962, maar eraan toegevoegd dat de Sowjet-Unie bij bepaalde be langrijke projecten op de Ver enigde Saten voorligt. De pre sident verklaarde, dat het afge lopen jaar zowel kwalitatief als kwantitatief voor de Amerikaan se ruimtevaart het succesvolste is geweest „van onze korte maar veelomvattende ruimtege schiedenis". Vice-president Johnson zei, dat de Sowjet-Unie op de V. S. voorligt wat betreft de afmetin gen en het totale gewicht van de satellieten die in een baan om de aarde zijn gebracht, de voort stuwing en de techniek om ruim tecabines in de ruimte bij elkaar te brengen. Maar, zo voegde hij eraan toe, de Amerikanen heb ben in 1962 vijftig kunstmanen in een baan gebracht, tegen de Sowjet-Unie vijftien. WAARSCHUWING VOOR HET VERKEER De K. N. A. C. Wegeninforma- tiediyst waarschuwt, de wegge bruikers voor de zeer gevaarlijke situaties welke zich op sommige wegen kunnen voordoen, als ge volg van de sterk schommelende temperaturen. De bijzondere weersomstandigheden veroor zaken op vele plaatsen gaten in het wegdek, die wel een meter doorsnede kunnen hebben. In het bijzonder is dit het geval op wegen met een bitumineus op pervlak, zoals asfaltwegen en dergelijke. Met name in het donker leve ren deze gaten groot gevaar op, vooral ook voor motorrijders. Tevens moet op dergelijke weg dekken rekening worden gehou den met vanonder de banden van de voorrijder opspattende stenen. GEEN CONCESSIE AAN ENGELSE KLIMAAT Deze delegatie uit Swaziland, een Brih protectoraat aan de rand van de Unie van Zuid-Afrika, verscheen aan de confereiitie- tafel in het ministerie van Kolo niën in Londen zonder een con cessie te doen aan het Lngei.se klimaat. Geen wonder, dat de verschijning van deze Afrikaanse politieks leiders de nodige opzien baarde. zijn als de dood voor Dit doosje betekent: protektie tegen infektie De Britse journalist Desmond Clough van de „Daily Sketch", die de vorige week door het hoog gerechtshof tot een gevangenis straf van zes maanden is ver oordeeld wegens zijn weigering de naam te noemen van de per soon die hem bepaalde medede lingen over de spionage-affaire Vassall had gedaan, is dinsdag door deze zegsman van de stil zwijgende plicht tot geheimhou ding in zijn naam ontslagen. De betrokkene, eën pers-offi cier van de Britse marine, werd dinsdagmorgen als getuige ver hoord door het tribunaal, dat een onderzoek instelt naar de geva ren voor spionage bij de vloot. Hij erkende tegenover Clough te hebben toegegeven dat er moge- meur uithing. In 1962 nam P. R. de vlucht naar België, waar hij na zijn aanhouding twee maan den in voorarrest, doorbracht. Op 21 augustus werd hij uitgeleverd. De officier van justitie hield bij zijn eis rekening met de in België ondergane straf, die in ons land niet aftrekbaar is. De raadsman, mr. Joh. K. Ma- thuisen, voerde o.m. aan dat zijn cliënt die het in Indonesië altijd goed gewend was geweest, een grote levensangst had gekregen toen bleek dat zijn ogen steeds slechter werden. Als gevolg van een straf in een Japans oorlogs kamp, is het ene oog van de ver dachte reeds geheel blind gewor den. De verdachte zou hierdoor zijn geloof in de toekomst hebben verloren. Mr. Mathuisen vroeg een gedeelte van de straf voor waardelijk op te léggen. De rechtbank zal op 12 febr. uitspraak doen. lijk verband bestond tussen de aanwezigheid van Russische trei- lers in de buurt waar bepaalde vloo toef enin gen in NAVO-ver- band werden gehouden, en de activiteit van de Britse ambte naar William Vassall, die kortge leden wegens spionage tot acht tien jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. Overigens had hij daaraan toegevoegd, dat de ma rine toen niet over feiten be schikte die een dergelijke veron derstelling rechtvaardigden. De officier verklaarde nog, dat als men hem zulks eerder had gevraagd, hij nooit geaarzeld zou hebben bijzonderheden over zijn gesprek met Clough te verstrek ken. Hij onthief Clough dan ook van de verplichting tot geheim houding van zijn naam. De voorzitter van het tribunaal, lord Radcliffe, verklaarde daarop dat Clough voldaan heeft aan de voorwaarden, welke het hoogge rechtshof voor de opschorting van de uitvoering van het tegen hem gewezen vonnis had gesteld. Ook Vassall zelf, die burgerlijk ambtenaar bij het ministerie van Marine was, werd gistermor gen als getuige gehoord. Hij ver klaarde in zijn woning slechts eenmaal bezoek te hebben gehad van zijn directe chef, de heer Thomas Galbraith, burgerlijk lid van de admiraliteit. Dit gebeurde kort nadat Vassall een nieuwe dure flatwoning had betrokken. Hij had zijn chef toen voor een- bezoek uitgenodigd, waarop de heer en mevr. Galbraith ver klaarden gaarne te zullen komen. Galbraith heeft kort na de ver oordeling van Vassall na bepaal de publikaties in de Britse pers, zijn ontslag genomen. INTERNATIONALS VERDEELD SCHEEPVAARTEN VAST Dc iioek waar gistermiddag dc grootste belangstelling naar toe is gegaan, is de scheepvaart- hoek geweest. Het onverander de dividend van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij van acht procent werd ter beurze zeer gunstig ontvangen. Men verwacht nu verder ook gunsti ge dividendvoorstellen van de overige scheepvaartmaatschap pijen. Koninklijke Boot zal bij voorbeeld, aldus de beurs, ook wel acht procent dividend (onv.) gaan voorstellen. Er was in de ze afdeling locale speculatieve vraag aanwezig, waartegenover bijna geen aanbod stond. Deze hoek, -die zeker als achter ge bleven gebied kan worden be schouwd, ten opzichte van de overige afdelingen gedurende de recente hausse-periode, kwam gisteren eindelijk eens goed voor de dag. Direct na de ope ning ontwikkelde zich een' vaste stemming. De vraag bleef' bij stijgende koersen aanhouden. Zo liep Scheepvaart Unie op van 130 tot 131 Va (120 Kon. Paketvaart van 144 tot 146 (137%).- Kon. Boot verbeterde van 148 tot 150 (144 In te genstelling tot de vorige weken werden gisteren in vele scheep vaartfondsen vroegtijdig tape noteringen opgemaakt. De scheepvaartaandelen verlieten de markt op bijna het hoogste punt van de dag. De internationale waarden la gen verdeeld in de markt. AKU stond bij de opening onder druk waardoor een koers werd vast gesteld op 426, tegen maandag 432 als slotkoers. Later bleek dat de openingskoers te laag was. De nodige vraag zorgde hier voor een koersstijging tot 429 Vs. Unilevers, die maandag 1,50 daalden, zakten verder in tot 143,30 Cf 145,50). De hausse tendentie voor aandelen Kon. Olie van de vorige dagen werd gistermiddag een halt toegeroe pen op ƒ166 (ƒ166,50). Hoog ovens onveranderd op 542. Philips lag zeer goed in de markt op circa ƒ152 150,80). In alle hoeken van de hoofd fondsen was de handel kalm. Wall Street heeft maandag de nieuwe beursweek met hogere slotkoersen ingezet. De Neder landse fondsen gaven er een verdeelde stemming "te zien, waarbij Unilevers lager, Philips hoger noteerden. Londen was gistermiddag aan de lage kant, terwijl West-Duitsland prak tisch onveranderd noteerde. In de cultuurafdeling waren ook gisteren Amsterdam Rub bers goed gedisponeerd. De stemming voor de staatsfondsen was goed prijshoudend. In de lokale afdelingen werd „Scholten Foxhol" onveranderd geadviseerd. Dit concern stelt een dividend voor van 10 pro cent in contanten plus 10 pro cent in agio-aandelen (v.j. 15 procent in contanten plus 5 pro cent in agio-aandelen). Men vreest te zijner tijd aanbod van stokdividenden. Het onverander de dividend van 12 procent van de Rotterdamsche Bank plus. vijf procent in contanten in ver band met het honderd-jarig be staan, was niet van invloed op de koers van de aandelen van genoemde bank. De verwachtin gen ter beurze waren namelijk hoger gespannen in verband met het jubileumjaar. Op deze verwachting is de koers van dit aandeel dë laatste tijd sterk op gelopen. Int. concern Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen Beursindices 25/1 28/1 29/1 486.2 486.9 484.5 338.5 338.1 337.2 140.8 141.0 143.0 257.3 254.2 254.4 152.3 152.2 151.9 361.4 361.4 360.2 N «beurskoersen AKU: 424 Va gb—426 Kon. Olie 164.50—165.40 Philips 151—151.50 Unilever 142.00—142.20 Hoogovens 540 (429) (165.70) (152.00) (143.20) (540) Gisternacht zijn negen mensen uit Oost-Duitsland erin geslaagd, onopgemerkt over de zönegrens naar West-Berlijn te vluchten. Op één plaats kwamen zes jonge mannen en een 52-jarige vrouw in twee groepen over de muur. StemmingOngeanimeerd. Advieskoersen buitenlands bankpa pier De advieskoersen. voor buiten land bankpapier heden geldend in Amsterdam luiden Engels pond 10.07—10.17 Amei'. dollar 3.58—3.62 Canadese dollar 3.31—3.36 Franse frank (100) 73.25—73.75 Belg. frank (100) 7.20 12— 7.25 1a Duitse mark (100) 89.65—90.15 Zweedse kroon (100) 69.00—70.00 Zwits. frank (100) 83.15—83.65 Ital. lire (10.000) 57.00—59.00 Deense kroon (100) 51.60—52.60 Noorse kroon (100) 49.90—50.90 Oostenrijkse schilling (100) 13.92 1 b—14.02 Portugese escudo 1100) 12.47 =—12.62 ('2 Spaanse peseta (100 gr. coup.) 5.90—6.05 8. Ook de bemanning loopt ge wekt door het zware gebonk met slaperige koppen dooréén, niets anders denkende, of ze wor den aangevallen. Maar de oorzaak van dit alles is al gauw gevonden. Het meer touw is gebroken en afgedreven door de stroom en de wind beukt het scheepje nu tegen de rotsblok ken op de kust. ,,Aan de riemen allemaal", roept Eric. „Snel, of we verspelen ons schip." Mopperende en geeuwend volgt de bemanning dit bevel op en moeizaam brengen ze hun boot in dieper water. „De helmstok heeft een oplawaai gehad, Noorman", gromt Svein, „en als je 't m;j vraagt liggen we zo gezegd scheef." Inderdaad maakt het kleine schip slagzU en ergens vanonder de dek- planken klinkt onheilspellend het geluid van binnendringend water. „Ik begrijp het niet", mompelt de Noorman. De storm is zo goed als voorbij, hoe kan dat..." Met 'n peinzende blik in de rich ting van het vreemde schip, waar alles diepe rust ademt, haalt Eric de Noorman het eind touw binnen boord. „Sjonge, ja da's zogezegd afge knapt", mompelt Svein. „Afgeknapt", knikt de Noorman, „of... doorgesneden?" VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden 2718 stuks vee aange voerd, zijnde 300 vette koeien en ossen; 689 gebruiksvee; 225 vette kalveren; 84 graskalveren; 1137 nuchtere kalveren; 30 varkens; 15 lopers; 47 biggen; 54 paarden; 4 veulens; 124 schapen of lam meren; 9 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Vette koeien ƒ2,15ƒ2,90; Vette kalveren ƒ2,50ƒ3,30; Alles per kg. Graskalveren 190290; Nuchtere kalveren ƒ100—ƒ130; Lopers 75100; Biggen 42 ƒ55; Slaehtpaarden ƒ200 ƒ250; Schapen 90ƒ135; Lam meren ƒ90ƒ145; Kalf- en melkkoeien 750ƒ1050; Vare koeien 500ƒ700; Vaarzen 525—825; Pinken 325—500, Overzicht: Vette koeien: aan voer ruimer, handel zeer kalm, prijzen vooral niet hoger; Vette kalveren: aanvoer ruimer, han del goed, prijzen wat lager, pri ma's boven notering; Graskalve ren: aanvoer kort, handel flauw, prijzen als vorige week; Nuchte re kalveren; Aanvoer groter, handel kalm, prijzen vooral niet hoger; Lopers en biggen: aan voer iets meer, handel redelijk, prijzen als vorige week; Slaeht paarden; aanvoer even groter, handel stug, prijzen lager; Scha pen en lammeren; aanvoer ma tig, handel tamelijk, goed prijs houdend; Kalf- en melkkoeien; aanvoer iets meer, handel leven diger, prijshoudend; Vare koeien: aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen stabiel; Vaarzen en pin ken; aanvoer tamelijk, handel stroef, prijzen onveranderd.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 7