Binnenlands Nieuws GEMEENTERAAD VAN HOEK Eric de Noorman - Het raadsel Egil Radio en Televisie Sportnieuws SCHAKEN VOETBAL Enorme drukte aan de Nederlandse kust Pag. 3 ZEILEN MAANDAG 28 JANUARI 1963 z DE VRIJE ZEEUW ERNSTIG ONGELUK Zondagmiddag omstreeks twee uur werd het slippen van zijn auto fataal voor de heer H. Grondman, leraar aan een lagere technische school in Amersfoort. De heer Grondman reed met vrouw en vier kinderen tegen een lichtmast bij het station Amers foort. Hij was op slag dood. Zijn ernstig gewonde echtgenote en de vier gewonde kinderen zijn naar liet ziekenhuis De Lichtenberg gebracht. De auto van de familie Grondman werd zwaar bescha digd. DODELIJK ONGELUK Zaterdagavond omstreeks half negen heeft zich op de Burg. El- senweg in Naaldwijk nabij het Westerleeplein een ernstig auto- ongeluk voorgedaan, waardoor 3 mensen om het leven kwamen en één vrij ernstig doch niet levens gevaarlijk werd gewond. Een tankauto van een firma in Nootdorp, die uit de richting Westerlee kwam, en een perso nenauto uit de richting Naaldwijk kwamen door onverklaarbare oorzaak met elkaar in botsing. De weg was vochtig, doch niet glad. De personenauto was op de linkerweghelft geraakt. De slachtoffers waren de vier inzittenden van dit voertuig, al len wonende in De Lier. De heren L. P. f47 jaar), die de wagen be stuurde, G. C. O. (19 jaar) en L. K. (27) vonden de dood. De heer W. K. (17), broer van de laatste, werd in een ziekenhuis opgeno men. De bestuurder van de tank auto liep geen letsel op. JAARDIENSTREGEUNG NEDERLANDSE SPOORWEGEN. Dé volgende dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen, die op 26 mei a.s. ingaat, wordt voor het eerst een jaardenistregeling. Er zal dus geen aparte winter- dienst op volgen. De nieuwe dienst zal in hoofd zaak een voortzetting zijn van de thans lopende winterdienst. Hier en daar zullen aankomst- en ver trektijden van treinen een gering aantal minuten worden verscho ven. Verder komt er op drukke uren een doorgaande verbinding ZwolleAlmeloEnschdee. Tus sen Maasticht en Aken zullen in beide richtingen zes inpiaats van vier treinen gaan rijden, die in Aken een goede overstapmoge- lijkheid geven op een verbinding met Keulen. Tijdens de vakantiemaanden zullen 's zaterdags tussen Am sterdam en Valkenburg twee rechtstreekse treinen rijden en van Utrecht naar Valkenburg één. In de tegenovergestelde richting gaan drie treinen van Valkenburg naar Amsterdam. In dt avondspitsuren wordt een eztra forenzen-trein tussen Am sterdam en Hoorn ingelegd. ANDERHALF JAAR VOOR FRAUDERENDE BOEKHOUDER Tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar met aftrek, een proeftijd van drie jaar en voor waardelijke ter beschikking stel ling van de regering, veroordeel de de rechtbank in Utrecht giste ren de 39-jarige boekhouder A. C. van R. uit Bunnik wegens ver duistering van gelden in dienst betrekking. In een periode van ongeveer vijf jaar eigende hij zich door middel van knoeierijen in de boeken een bedrag van om streeks 110.000,toe. Een groot deel van dit geld ging op door de aankoop van dure raeemtotoren. Door een zeer gebrekkige controle op de boekhouding konden zijn knoeie rijen lang verborgen blijven. Het vonnis was conform de eis. TWEE DODEN BIJ VERKEERSONGELUK. Bij een verkeersongeval don derdagavond op de rijksweg UtrechtAmersfoort zijn twee personen, de 48-jarige dr. M. P. Sillevis uit Soest en de 48-jarige Engelsman H. Coates uit Lon den, om het leven gekomen. Een zesjarig jongetje Uep een sche- delbasisfractuur op. Het ongeluk gebeurde bij een inhaalmanoeuvre. Een perso nenauto uit Utrecht, bestuurd door L. N., wilde een in de rich ting Amersfoort rijdende tank auto inhalen. Tijdens het inhalen kwam de personenauto licht in botsing met een tegenligger, de auto waarin de heer Sillevis en de Engelsman zaten. De auto van de heer Sillevis schoot over de middenberm, waarna hij in bot sing kwam met de in de richting Utrecht rijderde auto, bestuurd door baron Van Dedem uit Zeist. De Engelsman werd bij de bot sing zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse overleed. Dr. Sillevis werd ernstig gewond opgenomen in een ziekenhuis „De Lichten- Niet iedereen tevreden met dooi De dooi die zondag in Enge land zijn intrede deed is door de Britten met instemming begroet. In de Westengelse plaats Bath echter zag een man met lede ogen aan hoe de sneeuwlaag langzamerhand verdween. Ten einde raad liet hij uit Londen duizend zakken kunstsneeuw aanrukken. Nee, het was geen „sneeuw-minnaar", maar film producent Val Guest, die van daag zou beginnen met opnamen in het winterse landschap voor een nieuwe film. Waarom begon h!ij niet wat eerder? berg" in Amersfoort, waar hij in de loop van de avond is over leden. Het zoontje van de heer Van Dedem, dat naast zijn vader zat, werd ernstig gewond. De bestuurder liep niet noemens waardig letsel op. BIJ BRAND SCHADE VAN 130.000 Een felle brand heeft vrijdag morgen de spuiterij van de leer fabriek H. J. Aarts aan de Sta tionsstraat te Rijen verwoest. De schade wordt geraamd op onge veer 150.000. De 15-jarige J. van R., die in de spuiterij werk zaam was, heeft brandwonden in het gelaat opgelopen. Hij is in een ziekenhuis te Breda op genomen. De plaatselijke brand weer kreeg assistentie van de brandweer uit Tilburg. Het ge troffen bedrijf was tegen brand verzekerd. VARKENS OMGEKOMEN BIJ BRAND Donderdag zijn bij een brand in Waspik vijf zeugen en zestig jonge varkens in de vlammen omgekomen. De brand ontstond doordat een van de varkens de propaangasinstallatie omverliep Het blussen werd bemoeilijkt doordat de kans bestond op ont ploffing van 6 flessen propaan- gas. De brandweer slaagde er echter in het vuur tot de stal te beperken. DODELIJKE SLIP De 25-jarige vertegenwoordiger Th. F. J. Holleman uit Arnhem is zaterdagmorgen op slag ge dood toen hij op de rijksweg Zut- phenLochem met zijn auto in volle vaart tegen een boom bot ste. Er was op het moment van het ongeval geen ander verkeer op de weg. De heer Holleman is vermoedelijk door de gladheid geslipt. STILLE TOCHT ALS PROTEST TEGEN LEGERING DUITSE MILITAIREN IN BUDEL Ongeveer 1200 personen uit ge heel Nederland hebben zaterdag deelgenomen aan een stille tocht naar het eregraf in Dorplein bij Budel, waar zes door de Duitse bezetters terechtgestelde Neder landers begraven liggen. De tocht in een zware sneeuwbui was bedoeld als protest tegen de voorgenomen legering van West- duitse militairen in de leger plaats Budel. Voorop gingen de schrijfster Marga Minco en prof. mr W. Nagel (J. B. Charles) met een grote krans. Tevoren had rec tor Thijssen in de Rectoraatskerk een H. Mis opgedragen ter nage dachtenis van de slachtoffers. Bij het eregraf werden kransen en bloemstukken gelegd, o.a. van het Verenigd Verzet uit Den Haag, de Gooise Verzetsbewe ging, de arbeiders van de NDSM uit Amsterdam, de AMJV uit Den Haag, het 5 Mei-comité, een Auschwitz-comité en van een Belgische deputatie. Na afloop werd een proclama tie voorgelezen, waarin werd ge zegd dat de stille tocht bedoeld was als waardig protest tegen het onzalig besluit van dg Neder landse regering Duitse militairen te legeren op Nederlandse bo dem". VRACHTWAGEN CONTRA TRAM In de nacht van vrijdag op za terdag is een Duitse truck met oplegger op de kruising Mari nierswegGroenedaal in Rotter dam in botsing gekomen met een tramwagen van lijn 10. Een 28- jarige bijrijder van de Duitse wa gen werd licht gewond. De rava ge die door de botsing ontstond was vrij aanzienlijk. De vracht wagen werd aan de voorzijde ver nield, terwijl het tramstel uit de rails werd gedrukt. Het verkeer moest enige tijd worden 'omge leid. Het ongeluk is vermoedelijk ontstaan doordat de bestuurder van de truck de knipperlichten van de tram niet heeft gezien. DINSDAG 29 JANUARI HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.10 Ochtendgymn.7.20 Lichte gram. muz.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws.; 8.15 Progr. overz.; 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Klass. gram. muz.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Ar beidsvitaminen; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 12.00 Licht instr. ensemble; 12.20 Regeringsuitz.; 12.30 Med. voor land- en tuinbouw; 12.33 Lichte orkestmuz. en zangtrio; 13.00 Nws.; 13.15 Med., eventu eel actueel of gram. muz.; 13.25 Beursber.; 13.30 Lichte muz.; 14.00 Klass. en moderne kamer- muz.; 14.40 Schoolradio; 15.00 Met naald en schaar; 15.30 Pianorecital; 16.00 Actualitei ten; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Amateursprogr.; 17.55 New York calling; 18.00 Nws.; 18.15 Eventueel actueel; 18.20 Instr. trio; 18.30 Radio-Volks-Univer- siteit; 19.00 Voor de kinderen; 19.65 Paris vous parle: gespro ken brief uit Parijs; 19.10 Klass. kamermuz.; (19.20 Inl. tot muz. begrip, muz. lez.;) 19.55 Caril lonbespeling; 20.00 Nws.; 20.05 Dansorkest en zangsolisten 21.05 Wat ons bezig houdt, radioforum over actuele kwes ties; 21.45 Lichte gram. muz.; 22.00 Pianorecital; 22.30 Nws.; 22.40 Actualiteiten; 23.00 Piano recital; 23.20 Concertgeb. or kest; 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.10 Morgengebed; 7.15 Muz. progr., strip voor de jeugd; 7.55 Overweging; 8.00 Nws.; 8.15 Lichte gram. muz.; 8.50 Voor de huisvrouw9.40 Schoolradio 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Lichtbaken, lez.; 10.25 Opera- orkest van Monte Carlo, kooi en solisten; 11.00 Voor de vrouw; 11,30 Lichte gram. muz.; 11.50 Volaan vooruit, lez.; 12.00 Middagklok - noodklok 12.04 Lichte gram. muz.; 12.30 Med. voor land- en tuinbouw; 12.33 Populaire gram. muz.; 12.55 Katholiek nws.; 13.00 Nws.; 13.15 Platennieuws13.30 Metropole orkest en zangsoliste; 14.10 Lichte gram. muz.; 14.35 Voor de plattelandsvrouwen: 14.45 Lichte gram. muz.; 15.00 Jubileumbijeenkomst t.g.v. het 75-jarig bestaan van de Neder landse Heidemaatschappij; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Beursber.17.50 Regeringsuitz. 18.00 Licht instr. kwartet met zangsolisten; 18.20 Kaarten op tafel, gespr. over actuele proble men; 18.30 Jubileumactie SUS IC, bekendm. prijswinnaars; 19.00 Nws.; 19.10 Actualiteiten; 19.25 Lichte gram. muz.; 20.00 Gregoriaanse muz.; 2020 Mo dern strijkkwartet; 20.55 Vocaal dubbelkwartet; 21.10 Klein taai geding; 21.25 Limburgse symfo nieorkest en solisten. In dé pau ze: Klein taaigeding; 22.15 22.25 Boekbespreking; 22.30 Nws.; 22.40 Vreemd, een keuze uit woord, zang en dans van elders enanders; 23.10 Lichte gram. muz.; 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws.; 12.03 Lichte muz.; 12.30 Weerbe richt; 12.35 Dixielandmuz.12.50 Beursber.; 13.00 Nws.; 13.15 Ka mermuz.; 14.00 Nws.; 14.03 Schoolradio; 15.45 Lichte muz.; 16.00 Nws.; 16.03 Beursber.; 16.09 Duitse les; 16.24 Piano- muz.; 17.00 Nws.; 17.15 Voor de kinderen; 17.40 Lichte muz.; 18.00 Nws.; 18.03 Amusements- muz.18.18 Paardesportber. 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Radiokroniek; 19.00 Nws.; 19.40 Lichte muz.19.50 Standpun ten van de Bélgische nijverheid; 20.00 De vloek van Midas, hoor spel; 22.07 Nws.; 22.15 Muz. van Belgische componisten; 22.45 Lichte muz.; 23.00 Nws.; 23.05- 23.45 Lichte muziek. Televisieprogramma's NED. T. V.19.30 Ongewone hobbies, documentaire; 20.00 Journaal; 20.20 Actualiteiten; 20.30 75 jaar vooruitgang, film t.g.v. het 75-jarig jubileum van de Nederlandse Heide Maat schappij; 20.50 Uganda, docu mentaire over de niet Afrikaan se staat; 21.20 De nachten van Cabiria, speelfilm; 23.05-23.10 Journaal. BELGIË (VI.): 14.05-15.15 Schooltelevisie; 19.00 De Katho lieke gedachte en actie; 19.30 Franse les; 20.00 Journaal; 20.25 Bonanza: T. V.-Western; 21.15 In de spiegel van de kunst; 21.55 Heelkunde en sport: sportuitz.; 22.55 Journaal. Jan Hein Donner winnaar Hoogovenschaaktoernooi De Nederlandse grootmeester Jan Hein Donner heeft zondag in Beverwijk het 25e Hoogoven schaaktoernooi gewonnen. In zijn partij voor de zeven tiende en laatste ronde kwam hij remise overeen met de Oosten rijker Robatsch en omdat zijn grootste concurrent Ivkov ver loor van Pilnik, werd de Neder landse grootmeester onbereik baar in het eindklassement. De uitslagen van de laatste vonde luiden: ParmaTan MilicStahlberg 10 AverbachGereben 10 LangewegTrifunovic IvkovPilnik 01 PircMatanovic Ys O'Kellyv. Scheltinga Vs DonnerRobatsch Bronsteinv, d. Berg 10 De eindstand luidt: 1. Donner (Ned.) 12 pnt; 2. Bronstein (Rusl.) 11% pnt; 3/4/5. Pilnik (Z. SI.), Parma (Z. Si.), Ivkov (Z.SI.), allen 11 pnt; 6. Matano vic (Z. SI.) 10 pnt; 7. Averbach (Rusl.) 9Va pnt; 8. Stahlberg (Zwe.); 9. Robatsch (Oost) 8% nnt; 10/11. v. d. Berg (Ned.) en Trifunovic (Z. SU', beiden 8 pnt; 12./13. O'Kelly (Belg.) en Tan (Ind.), beiden 7% pnt; 14. Milic (Z.SL) 7 pnt; 15/16, v. Schel tinga (Ned.) en La nee weg (Ned.) 6%; 17. Pirc (Z.S1.) 5 pnt en 18. Gereben (Isr.) 3% pnt. BELGISCH—NEDERLANDSE SAMENWERKING OP HET YEERSE MEER Op verzoek van het Belgische Jachtverbond is de K.V.M.W.V. bereid, gevonden tot samenwer king in het bevaren van het Veer- se Meer, dat grote aantrekkings kracht heeft op de Belgische wed- striidzeilers. De Belgen, voorna melijk leden van de Royal Yacht Club de Belgique en de Royal Belgique Sailing Club, hebben al een aantal solo's op het Veerse Meer gestationeerd en zullen daar ook wedstrijden organiseren in samenwerking met de jacht club Veere en de watersportver eniging Wolphaartsdijk. Voor het eerst vermeldt de kalender van de K.V.M.W.V. voor 1963 enkele van deze evenementen op 1, 2 en 3 juni en op 30 en 31 augustus en 1 september. Ook van Engelse zijde wordt grote belangstelling getoond voor dit nieuwe watersportcentrum. Een aantal -JEngeise solozeilers, heeft al te kennen gegeven de ko mende zomer naar Veere te zul len komen. FEYENOORD DINSDAG NAAR ZUID-FRANKRIJK Het elftal van Feyenoord, dat binnenkort voor de kwartfinales van het tournooi om de Europe se beker tegen de Franse kam- pioensploeg Stade de Reims zal uitkomen, vertrekt dinsdag 29 januari a.s. naar Zuid-Frankrijk. Het ligt in de bedoeling, daar een tweetal oefenwedstrijden te spelen. Eén tegenstander staat reeds vast: zaterdag 2 februari komt Feyenoord in Antibes uit tegen het Franse militaire elftal. Over de tweede wedstrijd zijn nog besprekingen gaande. De gemeenteraad van Hoek kwam vrijdagmiddag bijeen, on der voorzitterschap van burge meester A. F. Hanssens. Na de opening bracht de bur gemeester dank voor de vele goede wensen, die zijn echtge note en hij ter gelegenheid van de jaarwisseling mochten ont vangen, en wenste alle raadsle den wederkerig een goed 1963 toe. De raadsvoorzitter deed een beroep op de raadsleden om in goede harmonie en eensgezind heid de gemeentelijke belangen te dienen. Er zijn, aldus de burgemeester, in 1962, enkele gevallen geweest in Hoek die ons diep geroerd hebben. De gehele gemeenschap Hoek heeft op uitzonderlijke wijze meegeleefd met de ouders en familie van vier jeugdige slachtoffertjes. Vier jonge inwo ners moest de gemeente afstaan. Twee kinderen door verkeerson gelukken, en op Tweede Kerst dag twee kinderen door verdrin king. Juist in een kleine gemeen schap beroeren dergelijke ge beurtenissen de gehele bevol king. Warme deelneming van de zijde van het gemeentebestuur is uitgegaan naar de ouders van deze vier jonge mensenkinderen. Hoewel de gemeente Hoek weinig geteisterd wordt door branden, zijn er kort achter el kaar een tweetal geweest. Beide branden hebben uitgewezen, dat de brandweer paraat is. De kameraadschappelijke sfeer die er heerst onder het brandweer personeel bleek een goed team work te bevorderen. De voorzitter bracht alle lof toe aan de brandweerlieden voor de snelle wijze waarop zo doel treffend werd geholpen. De terugloop van de bevolking met 40 zielen geeft het gemeen tebestuur geen reden tot grote ongerustheid. Immers de terug gang is voornamelijk te wijten aan de onteigeningen in de kanaalzone. Deze mensen zijn noodgedwongen uitgeweken naar elders. We zullen, aldus de raadsvoor zitter, in de nabije toekomst moe ten vechten om voldoende bouw volume te krijgen. Als woonge- meente bij de industriekern heeft Hoek, mits men de beschikking heeft over woningen, grote aan trekkingskracht op de bewoners van elders. Er zijn reeds veel aanvragen van buiten de ge meente om een woning, die we veel te vaak moeten afwijzen, omdat we geen woningen ter be schikking hebben. Voor de 15 en 6 toegewezen woningwetwoningen is inmiddels de rijksgoedkeuring afgekomen zodat men na de vorst snel met de bouw hiervan zal kunnen pan vangen. Voor een viertal wonin gen is zeer binnenkort de rijks goedkeuring te verwachten. vVanneer Hoek voldoende wqnin gen heeft, kunnen we ook jon gere gezinnen aantrekken, waar door de bevolkingsbouw belang rijk vooruit zal gaan. Het nieuwe uitbreidingsplan is in verre staat van voorbereiding. Nog steeds vergadert het hoogste gezagscollege in Hoek in een uiterst primitieve raadszaal. De voorzitter kon de verheugen de mededeling doen, dat ver wacht wordt dat de raadszaal in 1963 door verbouwing een waar diger uiterlijk en innerlijk zal krijgen. De burgemeester' sprak de wens uit, dat in het belang van. de gemeenschap Hoek de raad onder Gods leiding in 1963 een drachtig zal kunnen samenwer- ken. Het oudste raadslid, de heer L. Jansen, beantwoordde de toe spraak van de burgemeester, door hem namens de raad een goed 1963 toe te wensen. De notulen van de vorige raadsvergadering werden zonder- wijzigingen door de raad vastge steld. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het Veri ficatiebureau van Ned. Gemeen ten, waarin werd medegedeeld dat kas en bescheiden van de ont vanger in orde was bevonden. Voorts was er- van G. S. een schrijven, waarin men zich ac- coord verklaarde met eerder ge nomen raadsbesluiten betreffen de verschillende grondverkopen, o.a. aan de firma Rouw te Ter- neuzen, voor de bouw van wonin gen. Van de Centrale Dienst voor Bouw en Woningtoezicht was Dc „Thun tank VII" Zondag zijn de voor-bereidende bergingswerkzaamheden aan dc een week geleden in een vlie gende storm omgeslagen Zweed se kusttanker „Thuntank VU" beëindigd. De bergingsmaat- schappij Van den Tak slaagde erin de vijf openstaande tank openingen onder water met houtproppen te dichten en een aantal stevige stroppen om het rampscheepje aan te brengen. Hedenochtend om ongeveer 11 uur hoopt men in de ertsha ven van de Europoort ta kunnen beginnen met het leegpompen van de coaster. Dan zal ook be kend worden hoeveel van de elf omgekomeir bemanningsleden zich nog in het scheepje bevin den. Tienduizenden hebben zondag zich in Scheveningen een plekje in de zon proberen te veroveren. Het was er* vooral in de middag uren erg druk, speciaal met- auto's. Fietsers en bromfietsers kwamen er haast niet aair te pas, omdat de verbindingswegen over het algemeen nog erg glad wa ren. Het gedrang op de boule vard was over- het algemeen zó groot, dat er zich verkeersop stoppingen voordeden. Ook de aan- en afvoerwegen van en naar Scheveningen waren door gaans geruime tijd verstopt, tot dat dc verkeerspolitie enige or de in de chaos kon scheppen. De belangstelling van de auto bezitters uit het Rotterdamse conglomeraat was zó overstel pend groot, dat er op de weg naar- Den Haag—Scheveningen een file ontstond, die er oorzaak van was, dat velen er- drie uur over* deden om aan de kust te komen. De Scheveningse pier was eivol (er werden bijna 13.000 bezoekers geteld) en de enkele etablissementen, die open waren hebben uitstekende zaken ge daan. De attracties van Schevenin gen op deze zonnige dag waren de enorme ijswal op het strand en de tot ver in zee reikende geweldige schotsenmassa, waar tussen men hier- en daar een klein beetje beweging van blauw- grauw water zag. De Nederlandse Spoorwegen en de Noord-Zuidhollandse Ver voer Mij hebben zondag extra treinen resp. extra bussen moe ten laten rijden om de grote drukte aan te kunnen, die het gevolg was van de belangstelling van tallozen uit Haarlem, Am sterdam en andere plaatsen voor liet Zandvoortse ijsspektakel. Naar schatting werden er al leen al per trein 10.000 bezoe kers naar Zandvoort gebracht. Dan kwamen er nog zeer velen per auto of met de bus en men raamt, dat Zandvoort zondag door ongeveer 50.000 mensen is bezocht. Ook in IJnruiden heerste grote drukte: enige duizenden hebben gisteren een wandeling gemaakt op de noorderpier. De N. Z. H. V. M., die een zo merse zondag had, zette tussen Amsterdam en Zandvoort 30 extra bussen in. De zomerlijnen HaarlemBloemendaalse Strand en HaarlemZandvoortse Bou levard werden voor deze dag in gevoerd. Er werd op deze lijnen van half elf tot half negen ge reden en steeds waren de bussen j vol. Razend druk was ook het ver keer van personenauto's op de weg tussen Amsterdam en Zand voort. De drukte was zó groot, dat de autobussen over deze af stand dikwijls twee uur deden. In Zandvoort moest de ver keerspolitie voor het eerst in dit jaar al aantreden om het ver keer te regelen. Het was 'n echt gezellige zon dag in deze badplaats, café's en restaurants waren eivoJ en op het strand stonden alweer ha ringtentjes. De drukte hield tot laat op de dag aan, want vele bezoekers keerden pas huis waarts na te hebben genoten van het schitterende schouwspel van de zonsondergang op de met ijs bedekte zee. Gelokt door een onverwacht lekker winterzonnetje hebben vele Rotterdammers zijn zondag per fiets, bromfiets of auto naar Hoek van Holland begeven om daar te proberen in deze wel kome zonnestralen voorboden van het voorjaar te zien. Ook de treinen naar de Hoek waren gis teren ongewoon vol. 6. Fronsend staart Eric de be zoeker die eensklaps zo'n haast blijkt te hebben na. „Wat is er met die kerel," wendt hij zich dan tot Egil. „Ken je hem soms?" „Nee, niet dat ik weet," ant woordt de jongen, „hoewel het er veel op lijkt, dat hij mij wel kent." „In ieder geval deugt er iets niet," gromt Svein, „zoals ik al de hele tijd gedacht heb. Die snuiter keek naar Egil of hij een spooksel zag." „Reden te meer om daar eens goed rond fe neuzen," wendt Eric zich tot Erwin, die op het punt slaat de vreemdeling met een vier tal krijgers te volgen. Peinzend staart Eric de twee bootjes na. „Het zou natuurlijk kunnen, dat hij Leif Olavson's zoon kent," mompelt hij dan, „en dan kon hij zich wel. eens afvragen wat jij hier b;j ons uitspookt." „Hij zei toch dat hij handelaar is," knikt Egil, „wel best mógelijk dat hij mij bij een bezoek aan vader wel eens gezien heeftmaar ik weet er niets van." „Hmmwe maken ons mis schien druk om niets," zucht Eric, „en wat kan het mij schelen, wat die kereld denkt, Het weer is aar dig aan het opklaren, met een beetje geluk kunnen we morgen de tocht voortzetten en dat is dan waarschijnlijk het laatste wat we van dat stelletje daar zien." Maar helaas. Het zou blijken dat de Noorman zien hierin lelijk ver gist. eveneens een rapport betreffen de de kascontrole binnengeko men, evenals de begroting voor 1963 en een toelichting daarop. Het makelaarskantoor Rouw richtte een uitvoerig schrijven tot de raad, naar aanleiding van een klacht dat de woningbouw van deze firma te Hoek niet zo erg opschiet. Het makelaarskan toor zette de raad in dit schrij ven de moeilijkheden waarmede zij te kampen heeft uiteen, en beloofde de raad, dat in de nabije toekomst de woningen welke dit makelaarskantoor bouwt vlugger zullen worden afgeleverd, daar men met een andere aannemings. firma een overeenkomst gesloten heeft. De heer Leunis, die in de vo rige raadsvergadering deze op merking gemaakt had, verklaar de zich akkoord met deze door het makelaarskantoor gegeven uiteenzetting en sprak de wens uit, dat de woningen inderdaad vlugger zullen worden opgele verd, dan in het verleden het ge val geweest was. Op voorstel van B. en W. ging de raad zonder opmerxingen ax- koord om een voorschot aan te vragen bij het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid voor de bouw van een aan tal woningwetwoningen. De Ned. Vereniging tot Be scherming van Dieren afd. Ter- neuzen verzocht de raad een sub sidie voor deze vereniging, als mede een subsidie in de instand houding van het dierenasiel. Na enig debat besloot de raad beide subsidie-aanvragen in te willigen. Besloten werd 2 x 10 subsidie te verlenen. De heer Tollenaar stemde tegen. Hij vond, dat iemand, die zijn dieren niet goed verzorgt, zelf in een dierenasiel moet wor den opgenomen. Als ieder zijn eigen dier een goede behandeling geeft, is een asiel niet nodig, zo besloot dit raadslid zijn motive ring betreffende zijn tegen stemmen. De raad besloot in principe om toe te treden als lid van de Bel gische Nederlandse Vereniging Zeeland, doch dit lidmaatschap te doen ingaan, na behandeling van de begroting voor 1964. Tegen het uitbreidingsplan in hoofdzaak en een partiële wij ziging van dit plan in de Oud- Westenrijkpolder werd door een viertal ingezetenen uit Hoek be zwaren ingebracht. Deze, de he ren H. L. Dekker, wonende A 9, H. de Jonge A 9a, J. Moes P 29 en A. Wilfers, C 51, richtten zich in gezamenlijk schrijven tot de raad. Het betreft hier het uit breidingsplan voor de aanleg van enkele grote industrieterreinen en de grond, die nodig is voor een ontsluitingsweg naar deze industrieterreinen. Zij achtten het een groot bezwaar, dat door dit uitbreidingsplan de agrari sche grond wordt onttrokken aan haar oorspronkelijke bestem ming. Alle betrokkenen menen, dat zij door de verbreding van het kanaal, en de gronden, die deze verbreding van hun lande rijen heeft opgeslokt al zwaar genoeg gedupeerd zijn. In enkele gevallen werd zelfs het gehele bedrijf opgeofferd voor de ka- naalwerken. Zij achten een verdere onttrek king van de landbouwgronden aan hun bestemming in strijd met hun eigen belang, en voeren aan. dat de betrokken weg een groot aantal snijdingen geeft door de percelen, die daardoor belangrijk in waarde zullen gaan dalen. Voorts stellen zij, dat de ge projecteerde weg ook op andere, voor iien minder ingrijpende Wijze, kan worden aangelegd. De raad besloot de bezwaar schriften, gevoegd bij het bedoel de plan, naar G. S. te zenden en af te wachten hoe dit beroep van de adressanten verder zal aflo pen. DE RONDVRAAG Sneeuwmisère Bij de rondvraag van de raad overheerste de sneeuwmisère en het sneeuwruimen, zowel dooi de betrokken polders als door de gemeentewerklieden. Vast staat, dat door de enorme sneeuwval van de laatste tijd, er vooral voor de buitenwijken veel hinder wordt ondervonden bij het regelmatig verkeer. Verschillen de wegen zaten volkomen dicht, en slechts door met man en macht, gemeente en polder, een drachtig samen te werken slaag de men er in, althans een gedeel te van de vele buitenwegen, weer berijdbaar te maken. Door de raadsleden werden verschillende punten opgenoemd, o.a. het Buerengat en de Knol, welke op korte termijn verbete ring behoeven. Op korte termijn zal samen met de polderbesturen bekeken worden, hoe men deze sneeuw misère het gemakkelijkst de baas kan worden. Ook kwamen de verschillende veriichtingspunten, o.a. aan de Wulpenbek, nog ter sprake. De heer Tollenaar drong aan dat Rijkswaterstaat bij de weg- verlegging bij de Knol en Wul penbek een goede verlichting- aanbrengt, daar de situatie daar voor het verkeer levensgevaar lijk is geworden. Ook zegden B. en W. toe in de nabije toekomst aan de verlich- ting van de buitenwijken in het algemeen meer aandacht te zul- len besteden. v

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3