Radio en Televisie Het akkoord en de toekomst Pagina 10 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 26 januari 1963 De heer De Vos: Voor de tarieven wel, maar het totaal der entreegelden is uiteraard afhanke lijk van het bezoek. Wij verwachten wel meer bezoek dan in het oude zwembad, maar of deze 22.000,werkelijk zullen worden ontvangen, betwijfel ik. Volgno. 190. De heer Weterings: Ik vraag mij af of de tijd al niet rijp is om te komen tot een centrale slacht plaats. Of stuit dit op andere bezwaren? De Voorzitter: Dat is al eens besproken met de keuringsveearts, doch een en ander ligt vrij moei lijk. Door onderlinge samenwerking zou dit tot stand moeten komen. Volgno. 198. De heer Hol: Ik heb gezien uit de memorie van antwoord dat nog steeds geen serieuze gegadigden zich hebben gemeld voor een restaurant bij het zwembad. Ik meen, dat een en ander de aantrek kelijkheid van het geheel zal verhogen en geloof, dat het aanbeveling verdient hier de schijnwerper op te richten. De heer De Vos: Indertijd toen wij begonnen zijn plannen te maken voor dit zwembad dachten wij wel aan het maken van een restaurant boven op de kleedgelegenheid, waardoor een uitzicht op de Schelde zou worden verkregen. Dat bleek niet mogelijk, in verband met de zeer hoge kosten. Indertijd dachten wij dat een restaurant be reikbaar zou zijn vanaf de zeedijk, doch thans zou dat niet meer mogelijk zijn. Persoonlijk vraag ik mij dan ook af of een restaurant binnen de om heining van het zwembad nu wel zo aantrekkelijk is als het lijkt. Ik geloof, dat een consumptie gelegenheid, die alleen tijdens het seizoen open is, beter zal voldoen. Dat is wellicht ook op een voordeliger manier te realiseren. Dit alles afge zien van de vraag of er plaats is. De heer De Feijter: Het lijkt me toch wel moge lijk dat er b.v. een consumptiegelegenheid komt. De Voorzitter: In die richting zullen wij het zoeken. Volgno. 200. De heer Van Langevelde: Verleden week zijn wij tijdens de raadsexcursie bij het spaarbekken van de Waterleidingmij. geweest. Ik moet zeggen dat de Waterleidingmij. op het ogenblik zich werkelijk inspant om gelijke tred te houden met de ontwik keling en wij hebben dit ook kunnen beluisteren uit de uiteenzetting van de heer Dikötter. Ik zou graag in deze raad dank zeggen aan de Waterlei ding Mij., die mede de industriële ontwikkeling van deze streek mogelijk maakt. Ik zou U willen vragen deze dank over te brengen. De Voorzitter: Dat zullen wij gaarne doen en wij sluiten ons daarbij volledig aan. De heer Ramondt: Hoe staat het met de reali sering van het 100 %-plan? De heer De Vos: Dit wordt geleidelijk aan ge realiseerd. De moeilijkheid is dat de mensen, die niet aangesloten zijn, tamelijk verspreid wonen. Daar komt nog bij, dat lang niet alle belangheb benden wensen aan te sluiten, terwijl voor de realisering toch een bepaald aansluitingspercen tage nodig is. De heer Ramondt: Kan van gemeentewege hier op enige aandrang worden uitgeoefend? In de toekomst zijn de aansluitkosten toch even hoog. De heer De Vos: Het bedrijf doet dit al. Uitein delijk kan men er echter niet mee bezig blijven. Volgno. 208. De heer Hamelink: Als bijdrage van de ge meente aan de woningbouwvereniging in het ex ploitatietekort van verschillende complexen wo ningen is ook opgenomen de woning Benedenweg 2. Dit pand wordt echter afgebroken in verband met de kanaalwerken. De heer De Vos: Sommige gedeelten van de ontwerpbegroting werden reeds maanden geleden opgesteld. Opneming van dit pand echter is niet erg, want er wordt niet tot uitbetaling overgegaan als dit pand wordt afgebroken. Hoofdstuk VI. De heer Huijbrecht: Ik moge mijn waardering uitspreken voor het initiatief om kerstbomen te plaatsen op verschillende punten in deze ge meente. Ik hoop dat dit gevolgen zal hebben. De handeldrijvende middenstanders kunnen hieruit concluderen hoe het wel moet. Volgno. 260. De heer Bleijenberg: Ik zal het op prijs stellen, indien er meer aandacht wordt besteed aan de onkruidbestrijding op nog braakliggende gronden. De Voorzitter: Wij hebben dienaangaande de eigenaren van een aantal percelen grond al eens aangeschreven. De heer De Vos: Dat wordt elk jaar gedaan en er wordt aandacht aan besteed. Volgno. 270. De heer Van Langevelde: In de post: gemeente lijke aanplakgelegenheden, is een bedrag voor twee werkweken van het personeel geraamd. Is er rekening mee gehouden dat er volgend jaar verkiezingen zijn? De heer De Vos: Wij hebben daarom twee werk weken geraamd, hetgeen voldoende is. Verleden jaar was het totaal bedrag voor deze post hoger, doch toen zijn er een aantal borden aangeschaft, welke ook volgend jaar nog dienst kunnen doen. Volgno. 286. De heer Van Langevelde: De kapitaalslasten van de aangekochte woningen zijn hoog. Ik meen de, dat het rijk bijdragen beschikbaar stelde voor krotopruiming. De heer De Vos: Er wordt bij elke aankoop van een woning getracht deze bijdrage ad 600,te krijgen doch dit blijkt bijzonder moeilijk te zijn, want de woningen moeten aan bepaalde eisen voldoen. Als de woning b.v. niet meer bewoond wordt komt men niet meer in aanmerking voor een rijksbijdrage. Hoofdstuk VIII. De heer Weterings: Ik zou graag willen, dat eens onderzocht werd, of voor vakken als muziek, zang en tekenen bepaalde vakonderwijzers kun nen worden aangesteld op de diverse lagere- en ulo-scholen. Op de scholen heeft men daarmede voortdurend te kampen. De Voorzitter: Wij zullen dit bekijken. De heer Hamelink: Wanneer kan met de ver bouw van de openbare ulo-school worden begon- nen? De Voorzitter: Eerst moet er overeenstemming bereikt zijn met de aannemer. Er komt echter uit zicht in. De heer Hamelink: Tijdens de verbouwing zou het onderwijs in gevaar kunnen komen. De Voorzitter: Wij hebben daar tijdelijke voor zieningen voor op het oog. De heer Bleijenberg: Aan het Bestuur van de R. K. lagere school te Sluiskil is medewerking ex artikel 72 der L. O. wet verleend voor verbetering van o.m. de toiletten. De rijksgoedkeuring daar voor is nog niet verleend. Wellicht kan hierop in Middelburg worden aangedrongen. De Voorzitter: Dat is enige dagen geleden ge daan. Volgno. 566. De heer Bleijenberg: Is het bekend hoeveel kin deren uit deze gemeente een toelage ontvangen van het „Zeeuwse Studiefonds"? De Voorzitter: Momentèel is dat aantal één. Ik krijg de indruk dat er meer bekendheid zal wor den gegeven aan de mogelijkheden van dit fonds. Volgno. 572. De heer Van Langevelde: Gedeputeerde Staten hebben aan Provinciale Staten voorgesteld geen subsidie meer te verlenen aan de Stichting Ter- neuzense Muziekschool. Wellicht kan nog eens aangedrongen worden deze subsidie toch te ver lenen. De heer De Vos: Deze kwestie zal vandaag be handeld zijn in de vergadering van de Provinciale Staten. Gisteren zijn de algemene beschouwingen gehouden en vandaag wordt de begroting behan deld. Of er een ander besluit is genomen dan Ge deputeerde Staten hebben voorgesteld weten wij nog niet. De heer Weterings: Is door uw college vóór de behandeling van de begroting nog er op gewezen, dat hier van een misverstand sprake is? De Voorzitter: Er is een uitgebreide brief van het bestuur der Muziekschool gericht aan Gedepu teerde Staten met verzoek de inhoud ter kennis te brengen van de Provinciale Staten. Volgno. 584. De heer Van Langevelde: Er zijn nogal wat klachten, dat er voor de jeugd geen speelplaatsen genoeg zijn en men heeft er veel hinder van in dien de jeugd op de straat gaat voetballen, enz. Ik zou via deze gemeenteraadsvergadering de be volking en de buurtverenigingen willen opwekken meer speeltuinen te gaan exploiteren,gesubsidieerd door de gemeente. Er is toch gelegenheid en ruimte voor. Overigens is daar al meer op gewe zen in de raadsvergaderingen. De heer Ramondt: Ook ik heb de indruk, dat er plaatselijk weinig speelruimte is voor de jeugd. Ik zou willen, dat er meer plaatsen komen waar de jeugd zich uit kan leven. De heer De Vos: Dit is een moeilijk vraagstuk. Ondanks dat er daarvoor terreinen zijn in de gemeente, voetbalt de jeugd b.v. toch graag op straat. Ook de politie kan daar niet steeds maar op letten. Ik ben het er mee eens, dat er gezorgd moet worden voor mogelijkheden. Het is soms wel mogelijk een bepaalde groenstrook aan te wijzen tot speelterrein, doch daartegenover staat, dat sommige aangelegde speelterreinen in de regel slechts weinig gebruikt worden. De heer Ramondt: Ik vraag mij af of soms plantsoenen ingericht kunnen worden tot speel plaats. De heer De Vos: Wij hebben wel de ervaring opgedaan, dat als er speelwerktuigen worden ge plaatst, deze zó zijn vernield, indien ze onbeheerd staan. Wij hebben b.v. de werktuigen op het speelterrein achter de Narcisstraat op moeten ruimen. De heer Huijbrecht:: Het is dus zó, dat het publiek zelf niet genoeg meewerkt. Volgno. 600. De heer Van Langevelde: Staat de post 588 voor Oudheidkundig onderzoek nog in enig ver band met de post voor subsidie aan de Oudheid kundige Kring „De Vier Ambachten" te Hulst? Is het U verder bekend of in deze* Kring ook per sonen uit Terneuzen zitting hebben? Als dat niet het geval is, zou het wellicht goed zijn, dat dan iemand uit Terneuzen daarin zitting neemt, het welk voor onze eigen oudheidkundig onderzoek nuttig kan zijn. De heer De Vos: Post 588 is destijds opgenomen in verband met uitgaven, die gedaan zijn voor het onderzoek van Dr. Wesseling. Verleden jaar is b.v. op deze post niets uitgegeven. De heer Van Langevelde: Ik dacht, dat er hier in Terneuzen ook een dergelijke Kring opgericht is of wordt. Wellicht kan van die zijde contact worden opgenomen met de Kring uit Hulst, het geen toch voor beiden van nut kan zijn. De heer Hol: Ik moge er op wijzen, dat reeds verschillende mensen Uit Terneuzen lid zijn van de Kring uit Hulst. Volgno. 612. De heer Bleijenberg: .Wordt door het bestuur van de V.V.V. wel eens contact gezocht met het gemeentebestuur omtrent het organiseren van evenementen? Men heeft wel inzake de water toren enige tijd geleden gevraagd om een onder houd. Misschien is dit een probleem, dat eens te bekijken is met de nieuwe functionaris. De Voorzitter: Wij zullen dat in breder verband gaan bezien. De heer Huijbrecht: Gaarne zou ik willen, dat eens de mogelijkheden onderzocht worden van pu blicaties in periodieken, enz., hetgeen van groot belang kan zijn voor een gemeente als Terneuzen. Ik doel hier meer op economisch gebied. De Voorzitter: Er zal een inventarisatie worden opgemaakt van de daarvoor in aanmerking komen de periodieken. Daarna kunnen wij bezien wat hieraan gedaan kan worden. Staat L Hl. De heer Bleijenberg: Mag ik aannemen, dat de te verzekeren bedragen van de verschillende objec ten regelmatig herzien worden? De Voorzitter: Dat wordt inderdaad regelmatig gedaan. De heer De Meijer: Vorig jaar zijn deze nog helemaal herzien en aangepast. De heer Hol: Vormt de bouw van het culturele centrum geen aanleiding voor een post op de be groting? De Voorzitter: Dat is nog niet nodig. Indien al in 1963 met de bouw daarvan wordt aangevangen, dan drukken die uitgaven toch eerst op de be groting voor 1964. De heer Dieleman: Alvorens deze begroting wordt vastgesteld wil ik opmerken, dat ik in het algemeen met deze begroting kan instemmen. Uit gezonderd echter alle posten van openbsce verma kelijkheden, sport en spel, waarvoor ik geacht wil worden tegen te hebben gestemd. Hierna wordt zonder hoofdelijke stemming, con form het voorstel, de begroting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1963 vastgesteld, met de aantekening dat de heer Dieleman tegen alle posten voor openbare vermakelijkheden, sport en spel heeft gestemd. Begroting van de Dienst voor Maatschappelijke Zorg. Volgno. 46. De heer Hol: Voor kosten van uitbesteding werd voor 1962 82.000,geraamd, welk bedrag in middels door begrotingswijzigingen is gestegen tot 133.000,Voor 1963 is een bedrag geraamd van ruim ƒ126.000,Daarin zijn waarschijnlijk toch niet veel wijzigingen te verwachten, tenzij er natuurlijk nog nieuwe gevallen van uitbesteding zouden komen. De heer De Vos: De begroting van deze Dienst is reeds gemaakt vóór de helft van het jaar ver streken was, dus op basis van het aantal gevallen, dat toen in behandeling was. Daar kunnen er dus nog afgaan en nog bijkomen. Dat scheelt al gauw enkele duizenden guldens. Zo is dat ook gegaan met die ƒ82.000,Het is best mogelijk, dat er ook voor dit jaar nog te weinig is geraamd; dan zal dit bedrag nog herzien moeten worden in de loop van 1963. Volgno. 100. De heer Weterings: Is het mogelijk een uittrek sel te krijgen omtrent de verdeling van de subsi dies ten behoeve van het jeugdwerk in het alge meen? De heer De Vos: Ik kan U mededelen, dat een vast bedrag per vereniging wordt gegeven en de rest wordt verdeeld aan de hand van het aantal leden en het aantal uren jeugdwerk. Indien U precies wilt weten wat iedere vereniging krijgt, dan kan daar een overzicht van worden over- i gelegd. Volgno. 102. De heer Weterings: Mag ik aannemen, dat deze post voor subsidie bejaardenwerk in twee delen gesplitst wordt, namelijk voor Sluiskil en de kom van Terneuzen? De heer De Vos: De verdeling houdt o.m. ver band met het aantal bejaarden, dat deze sociëtei ten bezoekt. Deze aantallen zijn voor Sluiskil veel lager dan voor de kom van Terneuzen. De heer Weterings: Er is voor subsidiëring van dit werk in totaal 1500,uitgetrokken. Is het dan zó, dat b.v. 500,naar Sluiskil gaat en het restant naar de kom van Terneuzen? Naar mijn mening dient dit subsidiebedrag ge lijkelijk te worden verdeeld. Het aantal bezoekers zal overigens niet ver uiteenlopen. De heer De Vos: Ik weet niet precies of het zo ligt. Wij zullen dit onderzoeken. De heer Bleijenberg: Het is toch zó, dat niet het aantal bezoekers, maar het verrichte werk van belang is? Is dat controleerbaar? De heer De Vos: Als de gemeente een subsidie verleent dient de begroting en rekening te worden overgelegd, aan de hand waarvan een subsidie bedrag wordt vastgesteld, rekening houdende met de behoefte en o.m. de hoogte van de vaste lasten. De heer Bleijenberg: Ik zou het juist vinden in dien beide sociëteiten in de kom van Terneuzen evenveel krijgen en ook de beide sociëteiten in Sluiskil. De heer De Meijer: Vaak is het toch zó, dat beide sociëteiten door dezelfde mensen bezocht worden. De heer De Vos: De ene sociëteit heeft nu een maal hogere uitgaven dan de andere. Vandaar dan ook, dat er een subsidie-verschil is. Dat is op ande re gebieden precies hetzelfde. De heer WeteringsToch zou ik dat niet juist vinden. Ik ben ervan overtuigd, dat de ene socië teit even actief is als de andere. De dames en de heren, die hun vrije tijd daarvoor beschikbaar stel len, werken allen even hard. Het werk ligt op hetzelfde niveau. Het gaat om dat principe. De heer De Vos: Dan verlaat U het principe, dat een overheids-subsidie secundair moet zijn, dat is dus naar behoefte. Wanneer men zelf meer in komsten of minder uitgaven heeft, heeft men min der subsidie nodig. Ik meen, dat wij daar indertijd vanuit zijn gegaan, doch met zekerheid kan ik dat momenteel niet zeggen. De heer Weterings: Ik vind, dat dit principe in dit geval niet opgaat. Het is een geste van het gemeentebestuur om dit werk enigszins te steu nen en te stimuleren. Ik vind, dat wij dankbaar moeten zijn voor het werk van de vrijwilligers, die door hun werk de sociëteiten beho'orlijk laten lopen. Het aantal bezoekers maakt daarbij geen verschil. De heer De Vos: Wij zullen nagaan hoe precies het subsidie verdeeld wordt. Bij meer bezoeken zijn de uitgaven voor verstrekkingen ook hoger. Indien er overigens geen verschil is, waarom gaat men dan niet samen? Dan zijn er geen moeilijk heden. De heer Huijbrecht: Ik zou graag mijn waar dering uitspreken voor de Dienst voor Maatschap pelijke Zorg. Het is een dienst, die een onmisbare schakel vormt in de gemeente. De Voorzitter: Ik dank U en ik meen wel te mogen zeggen, dat iedereen het daar mee eens is. Zonder hoofdelijke stemming wordt de begro ting voor 1963, conform het voorstel, vastgesteld. Begroting Woningbedrijf. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. Begroting Grondbedrijf. De heer Van Langevelde: Wordt er in de uit breidingsplannen voldoende rekening gehouden met eventuele plaatsen voor officiële gebouwen, zodat wij daar niet mee vastlopen? De Voorzitter: Daar is rekening mee gehouden; in ruime mate zelfs. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. Lijst van te verlenen en af te wijzen verzoeken om subsidie. De heer De Feijter: Op welke gronden wordt het verzoek om subsidie voor de bibliotheek der C. J. M. V. afgewezen? De Voorzitter: Omdat wij deze bibliotheek van een te kleine omvang achten. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. De Voorzitter stelt aan de orde de benoeming van de heer P. J. de Later te Laren (Gld.) tot onderwijzer aan de Sehippersschool.. De Voorzitter: Ik stel U voor het raadsbesluit van 4 oktober 1962 tot benoeming van de heer W. van Walraven tot onderwijzer aan de Sehippers school in te trekken, omdat het niet gelukt is voor deze onderwijzer vrijstelling van militaire dienst te verkrijgen. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. De Voorzitter verzoekt de heren Dieleman en Ollebek samen met hem het stembureau te vor men. Uitgebracht worden 14 stemmen, waarvan 13 op de heer P. J. de Later en 1 blanco. De heer De Later is benoemd. De Voorzitter sluit de vergadering. ZONDAG 27 JANUARI HILVERSUM I: 8.00 Nws. en soc. strijdlied; 8.18 Weer of geen weer, gev. progr.; 9.45 Geest, le ven, toespraak; 10.00 Zondags halfuur, progr. voor de kinde ren; 10.30 Lutherse kerkdienst; 11.30 Vraag en antwoord; 11.45 Flitsen, nws. van eigen erf 12.00 Kleurrijke klanken, lichte muz. en zang; 13.00 Nws.; 13.07 De toestand in de- wereld, lez.; 13.17 Med. of gram. muz.; 13.20 Op de plaat rust!, strijd- krachtenprogr.14.00 Boekbe spreking; 14.15 Concertgeb. or kest en solisten. In de pauze In terview met Hugo Claus; 16.30 Sportrevue; 17.00 Gespr. met luisteraars; 17.15 Stad en land: Driemaal Heidemaatschappij; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws., sportuitslagen en sportjournaal; 18.30 Salonorkest met zangso list; 19.00 Bij nader inzien, jour nalistenforum; 19.40 Vrij en tree, cabaretprogr.20.00 Nws.; 20.05 Med. Radio-Bridge-Drive; 20.10 Zing met ons mee; 20.35 Voordracht; 20.50 Licht instr. ensemble; 21.05 Wat denk jij nou?, hoorspel; 21.40 Musica Folclorica de Espana, muz. lez.; 22.05 Had u toen maar geleefd, Griekse Goden en burgers, licht progr.; 22.30 Nws.; 22.40 Med. Radio-Bridge-Drive; 22.45 Ac tualiteiten; 22.45 Med. en sport uitslagen 2e klas voetbal; 23.00 Rijkdom der welluidendheid; 23.25 Lichte orkestmuz.; 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II: 8.00 Nws.; 8.15 Orgelconcert; 8.30 Morgen wijding; 9.15 Klass. liederen; 9.30 Nws.; 9.45 Oude muz.; 9.55 Inleiding hoogmis; 10.00 Hoog mis; 11.30 Fragmenten uit klass. en romantisch repertoire; 12.05 Klein beraad, vragen - soms ook antwoorden; 12.15 Licht or kest met solisten; 12.50 Buiten lands commentaar; 13.00 Nws.; 13.10 Jubileumserie SUS 10, be kendmaking prijswinnaars; 14.00 Voor de kinderen; 14.30 Moderne koorliederen, met com mentaar en voordracht van ge dichten; 14.55 Boekbespr.15.05 Klein koor; 15.25 Muz. aspec ten, muz. lez.; 15.55 De hand aan de ploeg, lez.; 16.00 Sport; 1630 Vespers; 17.00 Blijf zitten waar je zit: radio drive-in voor jonge mensen; 17.15 Zingt het voorbedachte lied; 17.45 Mensen, lez.; 18.00 Het Geladen Schip, culturele critieken; 18.30 De kerk aan het werk, kerkelijke actualiteiten; 18.40 Luctor et emergo, klankb. over de ont wikkeling van het kerkelijk le ven in Zeeland sinds de waters noodramp in Zeeland in 1953; 19.00 Nws. uit de kerken; 19.05 Vocaal ensemble; 19.30 De Openbaring aan Johannes, lez.; 19.45 Nws.; 20.00 Een doodgrie zelige grap, hoorspel; 20.35 Lichte gram. muz.; 21.00 Klass. strijkkwartet; 21.30 Wissewas- sen..., licht progr.; 21.50 Kin derkoren en een licht instr. en semble; 22.20 22.25 Boek bespreking; 22.30 Nws.; 22.40 Avondgebed; 22.50 Volksmuz., met commentaar; 23.20 Spiegel van de hedendaagse muz.; 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws.; 12.03 Gev. muz.; 12.30 Weerber.; 12.35 Amusementsmuz.; 12.50 Progr.-overzicht; 13.00 Nws. 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Nws.; 14.03 Opera- en Bel Can toconcert; 15.30 Sportprogr. 18.00 Nws.; 18.03 Pianorecital; 18.30 Godsdienstige uitz.; 19.00 Nws.; 19.30 Balletmuz.; 20.00 Amusementsprogr.22.00 Nws.; 22.15 Lichte muz.; 22.30 Caba retprogr.; 23.00 Nws.; 23.05 Amusementsmuz.; 23.55-24.00 Nieuws. Televisieprogramma's NED. T.V.: 14.45-15.25 Euro visie: Bloemencorso te San Re- mo; 15.30-16.30 Eurovisie: Int. zwemcompetitie te Bremen; 17.00-18.00 Ger. kerkdienst; 19.30 Weekjournaal; 20.00 Sport in beeld; 20.30 Dagen van strijd, documentaire over de spoorweg stakingen van 1903 20.40 Lied jes; 20.55 De wereld van van daag, politiek overzicht; 21.05 Bloemen voor de president, T. V.-spel22.05 Ouderavond, problemen en probleempjes in het gezinsleven; 22.35-22.40 Jour naal. BELGIË (VI.): 11.00 Protes tantse kerkdienst; 14.45 Eurovi sie reportage van het Bloemen corso te San Remo; 15.30 Euro visie internationale zwemwed strijden te Bremen; 16.30 Euro visie: Skiwedstrijden om de grote prijs van Megève; 17.15 Voor de kleuters; 17.35 Panora ma; 18.05 Weekoverzicht; 19.00 Filmprogramma voor de jeugd; 20.00 Journaal; 20.25 Wedstrijd spel; 21.40 Sportactualiteiten; 22.10 Selektie van korte films; 22.40 Journaal. MAANDAG 28 JANUARI HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.7.20 Lichte gram.; 8.00 Nws; 8.15 Program- ma-overz. - aansluitend: Amus. muz. (gr.); 9.00 Gymn. voor oudere luisteraars; 9.10 De groenteman; 9.15 Klass. gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Mor genwijding; 10.00 Arbeidsvita minen (gr.); 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Programma voor de vrouw; 12.00 Dansorkest met zangsolisten; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Voor ons platteland; 12.40 Lichte or kestmuziek met zangsolisten 13.00 Nws; 13.15 Meded.; 13.25 Beursber.; 13.30 Lichte muziek.; 14.00 Zangrecital; 14.30 Lichte orkestmuziek (gr.); 14.50 Lez.; 15.05 Klass. gram.; 16.30 Ope rette- en filmmelodieën (gr.); 17.00 Programma van en voor de padvinders; 17.15 Licht instru mentaal kwintet; 17.30 Amus. muz.; 18.00 Nws; 18.15 Politieke lezing18.25 Concoursmuziek 1963 (II): Johan Willem Friso Kapel; 18.50 Lichte gram.; 19.00 Opera: 19.50 Klassieke piano muziek; 20.00 Nws; 20.05 Oude muziek; 20.35 Actie „Open het Dorp"; 22.00 Koorzang en lichte orkestmuziek (gr.); 22.30 Nws en meded.; 22.40 Actualiteiten; 23.00 Jazz- en dansmuziek (gr.); 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Dagopening; 7.25 Lichte gram.; 7.35 Sportuitslagen van zaterdag; 7.45 Radiokrant; 8.00 Nws; 8.15 Gewijde muz. (gr.); 8.30 Lichte gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Gram.; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Oude muziek; 10.20 Theologische etherleer gang; 11.05 Klassieke liederen; 11.30 Lichte muziek; 12.00 Lichte gram.12.25 Voor boer en tuin der; 12.30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.33 Licht orkest; 12.53 Gram.; 13.00 Nws; 13,15 Licht ensemble; 13.45 Lichte gram.; 14.05 Schoolradio; 14.35 Gevar. progr.; 15.45 Licht pianospel (gr.); 16.00 Bijbellezing; 16.30 Moderne muziek; 16.50 Kamer- muz. (gr.); 17.00 Voor de kleu ters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Lichte gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Lichte gram.; 17.50 Re- geringsuitz.18.00 Populaire or gelbespeling; 18.30 Met band en plaat voor u paraat (gr.); 18.50 Openbaar kunstbezit; 19.00 Nws en weerpraatje; 19.10 Gram. voor de teenagers; 19.30 Radio krant; 19.50 Musettemuz. (gr.); 20.05 Licht instrumentaal trio; 20.20 Ik wil mijn kinderen terug, hoorspel (deel 3); 21.15 Prome nade-orkest en solisten; 22 00 Parlementair comm.; 22.15 Mu- 1 zikale momentopnamen22.30 Nws; 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Boekbespr.; 23.05 Gram.; 23 35 Lichte gram; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Lichte muziek; 12.30 Weer bericht; 12.35 Landbouwkron. 12.42 Pianospel; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws; 13.15 Kamermuziek; 14 00 Nws; 14.03 Schoolradio; 15.45 Lichte muziek; 16.00 Nws; 16.03 Beursberichten; 16.09 Voor de zieken; 17.00 Nieuws; 17.15 Zangrecital; 17.45 Franse les; 18.00 Nws; 18.03 Protestantse uitzending; 18.18 Paardesport- berichten; 18.20 Voor de solda ten; 18.50 Radiokroniek; 19.00 Nws; 19.40 In en om de opera; 20.00 Kamermuziek; 20.30 Voor de jeugd; 21.00 Musical; 22.00 Nieuws; 22.15 Volksdansen en -zangen; 22.35 De zeven kun sten; 23.00 Nws; 23.05 Kamer muziek; 23.45—24.00 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's NED. T.V.: 19.30 De kamp- kok, filmpje uit de oude doos; 19.45 Openb. Kunstbezit; 20.00 Journaal en weeroverz.; 20.20 Politieke uitzending; 20.30 Open het Dorp, een terugblik op de grote actie; 21.00 Reportage van de afsluiting van de actie; 22.00 Ballet; 22.3022.35 Journaal. BELGIË (VI.): 19.00 Pro gramma voor de jeugd; 19.30 Programma, gewijd aan beroe pen die durf en koelbloedigheid vergen; 19.45 Zoeklicht op de eulturele actualiteit; 20.00 Jour naal; 20 30 Orfeu Negro, film; 22.10 Medium plastische kun sten; 22.40 Journaal. Ongetwijfeld is het verdrag dat Adenauer en De Gaulle in Parijs hebben bekokstoofd, meer een overeenkomst tussen deze twee mannen dan een echt com pagnonschap tussen hun volken. De inhoud, voorzover die be kend is, houdt weinig meer in dan een gereglementeerd over leg van regeringsleiders en wat militaire zaken die binnen het verband van de N.A.V.O. ook al mogelijk waren, plus wat cultu reel kleingoed dat met een sim pele overeenkomst ook had kun nen worden afgedaan. Het kernpunt is inderdaad dat politiek overleg dat ertoe moet ie,üen dat de rwee machtigsten van het Europese conunem een gezameniijü beleid gaan voeren. Dat zou aan ook in moeten hou den aai er van over en weer wat geven en nemen sprake zou moeien zijn, maar aaarop ligt nu niet de nacuuK omdat m hun ietwat karohngische opvattin gen de twee ouae heren vrij eensgezind zijn. Voor jje uaulle is de achter grond van de overeenkomst dat nij nu emdenjK een Oasis heeft voor zijn ïaee en ideaal van een derde maent Europa. laat' amerika Europa lob? De Franse president voorziet dat de AmeriKanen hun inte resse in Europa zuilen opgeven dat de verouderde raKeiuases in 'iurKije en Italië gesloopt worden ziet hij bijv. als een be vestiging van die steinng -en dan moet net oude werelddeel kracntig genoeg zijn om zelf standig een aititooia te kunnen siuuen met de U.S.S.R., die daartoe aldus verdere Parijse reueneung weiiicnt temeer bereid zaï zijn omdat Moskou aan pas goed last krijgt met Peking. rreicias ziet de generaal niet in, dat een dergelijke speculeren op ae splitsing in het commu nistische kamp zo gevaarlijk is ais rijden op een tijger; of, zo als Kennedy zei: er is geen reden rot Diijdscnap voor ons in net Westen ornaat de twee par tijen in het oosten ruzie hebben over de manier waarop ze ons zunen begraven. Adenauer zai met opzet het akkoord wel zo'n vorm hebben gegeven dat daaruit zeer zeker met blijkt, dat hij Washington voor Parijs heeft ingeruild. Hij weet tegoed dat hij de Ameri kaanse steun muitair en po litiek met kan ontberen. En ook dat De Gaulie die niet even waardig kan vervangen. De Gauiles non heeft nu eenmaal niet de zwaarte van Kennedy's no. NA PARIJS BONN Aliö LEIDER? Ongetwijfeld zullen in het Duitse pariement vragen gesteld worden als daar de ratificatie van het akkoord aan de orde komt. (In Frankrijk zai het daartoe wellicht niet komen, daar doet de generaal wat hem goeddunkt.) Hem zal dan wellicht ook het verwijt worden gemaakt dat hij van De Gaulle als ruil voor de vervulling' van zijn grote wens, een as Bonn-Parijs, niet con cessies heeft atgeawongen die de uitbreiding van de E. E. G. hadden kunnen redden. Dat heeft de kanselier welbewust laten afweten. Hem ging dit ak koord ook meer ter harte dan ten van Franse hegemonie be vrijde Euromarkt. En wel om dezeifde reden, die de kans groot maakt dat het Duitse parle ment het inderdaad historische verdrag tussen de vijanden van zo vaak in het verleden zal aan vaarden. De redenering namelijk dat na De Gaulie de Franse neiging om politiek in wanorde te leven weer de overhand zal krijgen. Dan zal denkt men in Parijs de kracht ontbreken om aan de as leiding te geven als De Gaulie ongetwijfeld zal doen. En dan betekent dat haast auto matisch dat de hegemonie in Europa naar Bonn verhuist. Voor de andere landen van. Europa moge dat vooruitzicht nog minder aantrekkelijk zijn dan wat het nu krijgt gepresen teerd, maar macht en invloed hebben is een verleidelijke zaak. Zeker voor Duitsers. (Nadruk verboden.) MAN OMGEKOMEN BIJ BRAND Toen de brandweer van Ensche de donderdagavond om negen uur bezig was eem brandje te blussen in een kleine schuur ach ter een huis in de Nieuwstraat te Enschede trof men daar het stoffelijk overschot aan van de> 65-jarige voddenkoopman P. van Veem, die zich daar vaak te ruste legde. Van Veen had donderdag avond een kaars aangestoken, die vermoedelijk de brand veroor zaakt heeft. De man was onge huwd.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 10