'm MEN! RADIO EN TELEVISIE I I BINNENLANDS NIEUWS Stë&Dampo Elfstedentocht definitief op a.s. vrijdag Beursoverzicht iatöfvetgeie» Eric de Noorman - Het Wolvenjong I I DONDERDAG 17 JANUARI 196S DF v R TTE ZEEUW* Pa g. 3"i Officiële publikaties BIJNA 60.000 VERKEERS ONGEVALLEN IN BELGIE IN 1962 VOETBAL Tottenham Hotspur „uitgebekerd" Helmut Rahn gearresteerd UÊm I DORSMACHINE DOOR TREIN GEGREPEN Omstreeks tien oyer een is gis termiddag op een onbewaakte overweg onder Warnsveld een dorsmachine gegrepen door de personentrein van Zutphen naar Winterswijk. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De materiële schade is aanzien lijk. De dorsmachine werd door een tractor over de Oude Lage Lochemse weg in de gemeente Warnsveld versleept. Het onge luk gebeurde, toen het gevaarte grotendeels de overweg was ge passeerd. Het treinstel, dat ook ernstig werd beschadigd, kon op eigen kracht naar Winterswijk verder rijden. Het reizigersver- voer ondervond een vertraging van drie kwartier. MAN GEWOND BIJ VAL UIT TREIN De 38-jarige A. van der Veen uit Sauwerd is gistermorgen uit de trein Roodeschool-Groningen gevallen, even voordat deze Gro ningen binnenreed. De man brak 2ijn linkerarm en liep een hoofd wond op. Hij is in het Acade misch ziekenhuis te Groningen opgenomen. De heer Van der Veen die in gezelschap van zijn vrouw was, probeerde of hij ge makkelijk de deur van de trein open kon krijgen. grijpen, maar omdat de trein een seinpaal naderde, waartegen de heer Van der Veen vreesde te worden verpletterd, liet hij los. BRAND OP ZOLDERETAGE Vermoedelijk als gevolg van het omvallen van een petroleum kacheltje is maandagavond brand uitgebroken op de zolder verdieping van een pand aan de Lange Beestenmarkt in Den Haag. De vijf zolderkamertjes op deze étage brandden geheel uit. De totale schade wordt geraamd op ongeveer ƒ60.000,—. De ka mertjes werden verhuurd. VERMISTE JONGEN IS TERECHT. De 14-jarige Nicolaas de Kleyn uit Leiden, die sinds maandag werd vermist, is terecht. Hij is in de nacht van dinsdag op woens dag om half één door de politie aangetroffen in een Utrechts pen sion. De jongen is al meer van huis weggelopen. Hij is nog niet verhoord. MET GESTOLEN AUTO'S OP INBREKERSPAD. De politie in Dep Haag heeft zes jongelieden uil Den Haag aangehouden. Volgens de politie hebben zij de afgelopen vijf we ken strooptochten door Neder land gehouden, waarbij zij het speciaal op sigarettenautomaten Bij een deur ging dit niet zo hadden voorzien. Tientallen bra- gemakkelijk, maar een andere deur vloog open. Bij een poging de deur weer dicht te krijgen, viel de heer Van der Veen naar buiten. Hij kon zich nog vast- ken zij her en der open, tot zelfs in Den Helder, Drachten en Roo sendaal, maar nooit een in Den Haag. Hier stalen zij (slechts) de auto's die zij voor hun vervoer RIJKSSTUDIE TOELAGEN De minister van onderwijs, kuns ten en wetenschappen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat personen met een zeer goede stu die-aanleg, die niet in staat zijn de kosten van hun voorgenomen of reeds aangevangen studie te betalen en die gedurende de cur sus 1963/1964 voor een rijksstu dietoelage ter tegemoetkoming in die kosten in aanmerking wensen te komen, zich vóór 1 FEBRU ARI 1963 dienen te wenden tot zijn ministerie, afdeling Rijks- studietoelagen, Nieuwe Uitleg 1, 's-Gravenhage. Rijksstudietoelagen kunnen wor den aangevraagd voor: 1. Studie aan Nederlandse uni versiteiten en hogescholen. Diegenen, die reeds aan een in richting voor hoger onderwijs studeren dienen hun aanvragen in te dienen door middel van een staat van inlichtingen, die bij de administratie van c'e universiteit of hogeschool verkrijgbaar is. Op grond van het door de universi teit of hogeschool uit te brengen advies zal worden beslist of deze toelage de vorm van een gift of renteloos voorschot zal dragen. Diegenen, die voornemens zijn met ingang van 1 september 1963 voor het eerst een universiteit of hogeschool te bedoeken, dus ook zij, die nog geen eindexamen h.b.s. of gymnasium hebben afge legd, moeten hun aanvragen eveneens vóór 1 februari 1963 in dienen. Deze toelagen worden verleend als renteloos voorschot. Aanvraagformulieren zijn ver krijgbaar bij alle inrichtingen van middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs en bij de afdeling Rijksstudietoelagen van het mi nisterie. (Zij, die een toelage wensen voor de studie aan de Landbouwhoge school te Wageningen. kunnen terzake inlichtingen inwinnen bij de directeur van het landbouw onderwijs van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening, le van den Bosch straat nr. 4, 's-Gravenhage). 2. Studie aan erkende inrichtin gen voor: voorbere'dend hoger en/of middel baar onderwijs, uiJr.ebreid en middelbaar tech nisch onderwijs, uitgebreid lager en middelbaar nijverheidsonderwijs, scholen voor maatschappelijk werk, de sociaal pedagogische opleidin gen voor groepleid(st)ers in jeugdvorming, erkende opleidingen voor middel bare akten, het Centraal instituut voor oplei ding van sportleiders en sport- leidsters en voor studie voor bi- bliotheekassistent(e) en jeugdbi- bliotheekassistent(e) aan de door de Centrale Vereniging van Open bare Bibliotheken georganiseerde cursus. Deze toelagen worden verleend als renteloos voorschot en dienen later te worden terugbetaald. Voor het volgen van de driejarige vooropleiding voor lerares bij het nijverheidsonderwijs voor meis jes kunnen toelagen worden ver leend, die niet behoeven te wor den terugbetaald. Deze toelagen bedragen maximaal ƒ400, Aanvraagformulieren zijn ver krijgbaar bij genoemde inrichtin gen van onderwijs, ulo-scholen en de afdeling Rijksstudietoelagen van het ministerie. 3. Studie aan ryks-, gemeente lijke of aangewezen bijzondere inrichtingen tot ople'ding van on- derwijzer(essen) en gesubsidieer de of aangewezen opleidingen voor kleuterleidsters. Deze toelagen bedragen maximaal ƒ300,— per jaar en worden ver strekt als gift Voor hen, die we gens de afstand tot de te bezoe ken school gedwongen zijn hoge reiskosten te maken of in pen sion te gaan, bestaat de moge lijkheid een grotere toelage te ontvangen. Opgemerkt wordt dat de helft van deze toelage later moet worden terugbetaald, met dien verstande, dat op zijn minst ƒ300,als gift wordt verstrekt. Degenen, die reeds leerling van een kweekschool of opleidings school voor kleuterleidsters zijn, dienen hun aanvraag in te zen den door middel van een staat van inlichtingen, die bij deze scholen verkrijgbaar is. De overi ge gegadigden kunnen een aan vraagformulier verkrijgen bij alle h.b.s.-en, gymnasia, lycea, ulo scholen en bij de afdeling Rijks studietoelagen van het ministe rie. Aan diegenen, die na beëindiging van de studie als bevoegd Ieraar/ lerares aan een erkende school voor voorbereidend hoger en/of middelbaar onderwijs, nijver heidsonderwijs, de opleiding voor onderwijzer of als maatschappe lijk werker een volledige betrek king gaan vervullen en zij die als onderwijzer(es) of kleuterleidster gaan werken, kan na ieder jaar dienst 20 van de schuld wor den kwijtgescholden. Volgens officiële in Brussel verstrekte cijfers hebben zich in 1962 op de Belgische wegen 56.605 verkeersongevallen voor gedaan. Deze hadden de onmid dellijke dood tot gevolg van 837 personen. Het aantal zwaar ge wonden bedraagt 8.756 en licht gewonden 28.333. RIJKSBEURZEN VOOR MUZIEK- EN DANSSTUDIE CURSUSJAAR 1963/1964 nodig hadden. In totaal verdwe nen er twaalf, die op diverse plaatsen zijn teruggevonden. Wanneer een Haagse wagen ergens bleef steken, namen zij vaak ter plaatse een andere weer mee. Geen van zessen had een rijbewijs, maar zij reden toch met enorme sne heden. Wonder lijk genoeg is er nooit een onge luk gebeurd, al werden diverse wagens mm of meer beschadigd teruggevonden. De jongens gingen in verschil lende combinaties op stan, maar de 19-jarige stukadoor V. D. B. uit Den Haag was wel de leider. De oudste een 21-jarige soldaat ging alleen in het weekeinde mee. Twee van de jongens waren goe de bekenden van de politie. JONGEMAN LAG LANGS BE WEG. Later overleden. Een automobilist heeft maan dagavond op de provincialeweg onder Wateringen de 22-jarige Marinus van Gaaien uit Naald wijk versuft naast zijn bromfiets gevonden. Toen de jongeman na korte tijd was opgeknapt, is hij naar zijn schoonouders in Wateringen ge bracht. Een arts, die erbij werd geroepen omdat Van G. over hoofdpijn bleef klagen, achtte overbrenging naar de ouder'iike woning mogelijk. Dinsdagmorgen is de jongeman, die vorige week was gehuwd, buiten bewustzijn geraakt en later op de dag over leden. GESIGNALEERDE MELDDE ZTCH BIJ POLITIEBUREAU OM NACHTVERBLIJF Toen de 58-jarige P. V. zich bij een Amsterdams politiebureau vervoegde en verzocht hem nachtverblijf te verlenen omdat het tehuis van het Leger des Heils, waar hij verbleef, reeds gesloten was, heeft er waar schijnlijk niet aan gedacht dat men weieens in het opsporings register zou kunnen kijken. Dit geschiedde en de man stond er in gesignaleerd omdat hij nog een straf van drie maanden tegoed heeft voor diefstal die de recht bank in Den Bosch hem in 1961 had opgelegd. ROTTERDAMSE RIVIERPOLITIE „SPREEKT CHINEES". Aan boord van het 11.416 b.r.t. metende trampschip „William M. Curie" is het dinsdagmiddag tot een overigens vreedzaam treffen gekomen tussen de Rot terdamse rivierpolitie en de 24 Chinese bemanningsleden. Het schip is eigendom van de rederij „Nerdrum's Shipping" te Londen. Het was met een lading graan vijf dagen geleden in Rotterdam aangekomen en had in de Maas haven ligplaats gekozen. Schul den, o.a. aan de Chinese beman ning, die al enkele maanden geen gage had gekregen, brachten het schip aan de ketting. Nadat het gelost was, zou het dinsdag ver haald worden. De onbetaalde be manning weigerde iedere arbeid en dus was de 62-jarige kapitein genoodzaakt walgasten in te voor -poor inschrijving a pari schakelen. Maar dat leidde tot™ inn milino„ Het bestuur van de Elfsteden- vereniging heeft woensdagoch tend, na een laatste vergadering bekend gemaakt, dat de elfste dentocht definitief vrijdag a.s. zal worden gereden. Daarbij doet het bestuur op nieuw een beroep op de bevol king van Friesland om de stuif sneeuw, die na de sneeuwbuien van dinsdagavond op het par koers is gekomen te ruimen. Het bestuur vertrouwt erop dat de bevolking evenals in het begin van deze week zijn best zal doen om de route vrij te maken. De elfstedentocht start zoals gewoonlijk op het van Harinxma- kanaal in Leeuwarden. Dan INTERNATIONALS ZWAK De stemming voor de interna tionale waarden is gistermiddag bij de opening over de gehele linie beslist zwak geweest. De omzetten in alle hoeken van de hoofdfondsen waren uiterst ge ring. AKU moest wederom ter rein prijsgeven op 421 Vb, tegen dinsdag als slotkoers 427 Vb. Philips bijna twee, Unilever een en Kon. Oiie ruim een gulden lager. Hoogovens, die dinsdag in een lagere markt een punt hoger sloten verloren gisteren ruim vijf punten bij een notering op 545. Ook op de overige Europese beurzen was de activiteit mini maal. Spanningen roncl de E. E. G., de aanwezigheid van premier Chroesjtsjov in Oost- Beriijn en de situatie in de Kon go remmen de kooplust op de in ternationale beurzen. Men geeft er de voorkeur aan een afwach tende houding aan te nemen. „Het bezit van de zaak is het einde van het vermaak" dit was van toepassing op de stemming dinsdag in Wall Street. Na een optimistisch begin bleek aan het slot dat er geringe koerswijzigin gen naar beide richtingen aan wezig waren. De belastingvoor stellen van president Kennedy bleken reeds eerder in de koers van de aandelen op de Newyork- se beurs te zijn verdisconteerd. De Nederlandse hoofdfondsen lagen er zwak in de markt. Phi lips sloot een dollar lager. Dit leidde dinsdagavond in Amster dam tot koersafbrokkelingen waarbij AKU op een laagtepunt kwam van 422. Philips 144,50, Unilever ƒ141,70 en Kon. Olie op ƒ158,50. Gedurende de niet- officiële ochtendhandel van gis teren daalde AKU tot 418 Va. In het verdere beursverloop bleef de handel gistermiddag zeer rus tig. Onbevestigde geruchten dat aan de havenstaking in Amerika een einde zou zijn gekomen bracht wat kooporders in de markt waardoor AKU steeg tot 423, Philips tot 144,80, Unilever 142,40 en Kon. Olie tot 159,30. In de scheepvaartsector viel de stemming niet tegen. De stem ming voor de leidende cultures was licht verdeeld. In de staats- fondsenhoek kwamen geen ver anderingen van enige betekenis de koersen van dinsdag deden zich vrijwel niet voor. De directie van de „Zeeuwsche Confectiefabrieken" kan weder om de „blauwe wimpel" hijsen. Voor de tweede achtereenvolgen de maal is dit concern er in ge slaagd als eerste in vennoot- schapsland het jaarverslag over 1962, van ter beurze genoteerde ondernemingen, te doen publice ren. In dit verslag wordt een on veranderd dividend van 17 Va procent voorgesteld. Dit dividend kon echter weinig verandering brengen in de koers van de aan delen van genoemde maatschap pij. De staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. schip verlieten, bieek het zonder Y. Scholten, biengt ter algemene v.ipn«7p Hf?nïaaf.s heftig verzet van de Chinezen, zodat de hulp van de rivierpo litie moest worden ingeroepen. Drie hoofdagenten van deze afdeling hebben de 24 Chinezen in de messroom 2 uur lang takt- vol en overredend toegesproken. Welke taal daarbij is gebruikt vermeld de geschiedenis niet, maar toen de drie agenten het kennis, dat in 1963 van rijkswege beurzen voor muziekstudie en voor dansstudie beschikbaar zul len worden gesteld ten behoeve van hen, die de Nederlandse na tionaliteit bezitten en die zich aan de muziek of aan de dans kunst als vakbeoefening willen wijden, doch in de onmogelijk heid verkeren de aan de studie verbonden kosten uit eigen mid delen te dekken. Gegadigden die nen zich vóór 1 februari 1963 schriftelijk te melden bij de af deling Kunsten van het Ministe rie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Nieuwe Uitleg 1 te 's-Gravenhage, onder opgave van naam, adres, leeftijd en na tionaliteit, en met vermelding van de studie, waarvoor een beurs xvordt verlangd. Voor na dere inlichtingen omtrent de beurzen kan men zich eveneens schriftelijk wenden tot genoemde afdeling van het ministerie. moeite op zijn nieuwe ligplaats afgemeerd te zijn. lop de 100 miljoen 4 Vs procent obligaties Bank voor Nederland se Gemeenten bestond ter beurze zeer grote belangstelling. In de lokale afdelingen werden de aandeelhouders van „Blaauwhoed" verrast met een aandelenbonus van vier procent (v.j. negen procent). De aande len werden iets hoger geadvi seerd. Overigens viel er in de lo kale afdelingen weinig activiteit te bespeuren. Afwijkingen van enige betekenis ten opzichte van NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL Beursindices 14/1 15/1 16/1 Int. concern 478.7 477.2 473.4 Industrie 325.8 325.8 327.5 Scheepvaart 138.5 139.2 138.3 Banken 261.1 259.2 260.2 Handel enz. 152.2 152.3 152.7 Algemeen 354.9 354.1 352.8 Nabeurskoersen AKU 419—422 (42214) Kon Olie 157.10—159.00 (159.30) Philips 143—144 (144.60) Unilever: 141—141.50 (141.80) Hoogovens 540 (544 Vb) wor dt via de Willen en de Snee ker Oudvaart naar Sneek gere den. Dit is een nieuw deel van de route. Vervolgens normaal van Sneek naar Dist en Sloten, maar het staat nog niet vast hoe men van deze plaats naar Stavoren zal gaan. Van Stavoren rijdt men over de Mori'a en het Janbroers- kanaal naar Hindelopen, waar de rijders de dijk over moeten om via het IJsselmeer Workum te bereiken. Daarna is do route weer normaal tot Bolsward. Maar tussen Bolsward en Witmarssum op de Witmarsummervaart via Schettens ligt een stuk dat nog onder handen genomen moet worden. Na Witmarssum gaat het normaal via Harlingen en Fxaneker naar Bartehiem. Daar volgt de tocht de Dokkumer Ee heen en weer naar Dokkum, om tenslotte naar Barthlehiem via de Oudkerkervaait op de Grote Wie len een plas op een achttal kilo meters buiten Leeuwarden te eindigen. De inschrijving voor de tocht wordt hedenochtend vanaf acht Stemming: wederom flauw. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier heden geldend in Amsterdam luiden Engels pond 10.06—10.16 Amer. dollar 3.57—3.61 Canadese dollar 3.29—3.34 Franse frank (100) 73.20—73.70 Belg. frank (100) 7.19—7.24 Duitse mark (100) 89.6590.65 Zweedse kroon (100) 68.8069.80 Zwits. frank (100) 83.05—83.55 Ital. lire (10.000) 57.00—59.00 Deense kroon (100 51.50—52.50 Noorse kroon (100) 49.9050.90 Oostenrijkse schilling (100) 13.92 Vs—14.02 Vs Port. escudo (100) 12.45—12.60 Spaanse peseta (100 gr. coup.) 5.90—6.05 Tottenham Hotspur, de Londen- se club die de laatste twee jaar de Engelse voetbalbeker won is woensdag door Burnley uitge schakeld in de derde ronde van het bekertoernooi 1962/63. Burn ley, dat vorig jaar met de Spurs tot de finale was doorgedrongen, maar toen op Wembley met 31 werd verslagen, won nu met 30 na bij de rust reeds een voor sprong van 10 te hebben ge had. De vroegere Duitse internatio nal Helmut Rahn, die de laatste jaren voor Sportclub Enschede speelt, is woensdag bij de grens overgang GronauGlanerbrug, terwijl hij op weg was naar Gronau om zijn zoontje naar school te brengen, door de Duitse politie gearresteerd. Rahn, die sinds enige tijd met zijn familie in Enschede woont, werd door de Duitse politie gezocht, daar de Enschedeër volgens de rechtbank te Essen nog een gevangenisstraf van vier weken moet ondergaan wegens het rijden onder invloed van sterke drank. uur op engesteld voor iedereen, die tenminste 18 jaar is. De wed strijdrijders en de leden van de Friese Elfstedenvereniging kun nen zich aanmelden in hotel „De Groene Weide", het hoofdkwar tier van de vereniging. Voor de tocht, waarvoor vele duizenden liefhebbers worden verwacht, is de inschrijving open in de beurs in Leeuwarden. De deelnemers dienen zich persoonlijk aan te melden of via een gemachtigde, die op de hoogte is van naam, adres en geboortedatum van de elfstedenrijder. Het -inschrijfgeld bedraagt dit maal ƒ10,(de vorige keer in eind 1961 was het nog 7,50). Besloten is dat de wedstrijd rijders vrijdagochtend om hall" zes van start zullen gaari. Kort daarna zullen de tourtochtrijders worden losgelaten. Na de finish wil men alle rijders, die zijn aan gekomen in auto's en autobussen van de Grote Wielen naar De Groene Weide vervoeren. MEDAILLE VAN H.M. BE KONINGIN VOOR WINNAAR ELFSTEDENTOCHT De winnaar van de elfde offi ciële elfstedentocht, die vrijdag' 18 januari a.s. wordt gehouden, zal dat staat nu reeds vast met goud en zilver beladen, naar huis terugkeren. De triomfator ontvangt een zilveren medaille, beschikbaar gesteld door H.M. Koningin Juliana, een gouden medaille van de vereniging „De Friese Elf Steden", een zilveren wisselbeker en de zilveren Pim Mulier-wisselprijs. Voor de tweede aankomende wedstrijdrijder wordt door mr. H. P. Ljnthorst Homan, Commissa ris van de Koningin in de pro vincie Friesland, een prijs be» schikbaar gesteld, terwijl de der de aankomende een kleinood krijgt aangeboden door het be stuur van de provincie Fries land. In totaal zijn er 12 prijzen voor de wedstrijdrijders, onder-j meer ontvangt de eerst aanko mende Leeuwardense wedstrijd rijder, de ir. M. M. Geerts-prijs. MILITAIREN KRIJGEN VRIJ VOOR ELFSTEDENTOCHT. Militairen van de Nederlandse landmacht, die mee wensen te doen aan de elfstedentocht van vrijdag, krijgen daarvoor twee dagen vrij, te weten heden en vrijdag, zo heeft de Legervoor- lichtingsdienst woensdagmiddag desgevraagd verklaard. T.V.-REPORTAGES van ELFSTEDENTOCHT Twee reportagewagens van de N. T. S. zullen worden ingescha keld bij de Lv.-reportage van de elfstedentocht. Eén zal worden opgesteld bij de finish in Leeu warden voor een directe uitzen ding met commentaar van Jo van Dalfsen De andere wagen rijdt naar het dorpje Bartlehiem aan de Dokkumer Ee, waar Arie Kleywegt een directe reportage zal geven. Verder zal de N.T. S. vier filmcameraploegen, waarvan twee met geluid, en drie belich- tingsploegen, inschakelen voor opnamen bij de start in Leeuwar den en de doortocht in Sneek, Sloten, Staveren, Hindelopen, Workum en Bolsward. De com mentaren worden verzorgd door Barend Barendsen, Co Hogen- doorn en Sim Kortland. De films gaan met tien auto's en een heli kopter naar Bussum. De helikop ter zal ook worden gebruikt voor het maken van opnamen. JONGETJE VERDRONKEN Woensdagmiddag omstreeks 2 uur is het vierjarig zoontje Leen de Tweede Kruisweg in Oud- Beijerland in een wak geraakt Beijerland ni een wak geraakt en verdronken. VRIJDAG 18 JANUARI HILVERSUM I: 7.00 Nws.;. 7.10 Ochtendgymn.7.20 Soc. strijdlied; 7.23 Lichte gram. muz.; (7.35 Van de voorpagina, praatje); 8.00 Nws.; 8.18 Lichte gram. muz.; 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 Klass. orkestmuz.; (9.35-9.40 Waterstanden;) 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Voor de kleuters; 11.15 Pianorecital; 11.40 Electro- nisch orgelspel; 12.00 Lichte muz. en zang; 12.20 Regerings uitzending; 12.30 Med. voor land en tuinbouw; 12.33 Sport en Re creatie, afgewisseld met gram. muz.; 13.00 Nws.; 13.15 Med., eventueel actueel of gram. muz.; 13.25 Beursberichten; 13.30 Lich te muz.; 14.00 Studie in het im proviseren; 14.20 Herinneringen uit den Veldtogt van Rusland in den jare 1812, klankbeeld; 14.45 Vervolg studie in het improvise ren; 15.05 Radio-Revue; 16.00 Grepen uit de muz. geschiedenis, muz. lez.; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Tijd voor teenagers; 17.50 Actualiteiten; 18.00 Nws.; 18.15 Gespr. brief uit Vlaanderen; 18.20 Kinderkoor; 18.45 Rep. van het Tweejaarlijkse Congres van de Partij van de Arbeid; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Muz. voor de kinderen; 19.30 Kunstkroniek; 20.00 Nws.; 20.05 De eerste zitting van het Conci lie, lez.; 20.20 Lichte gram. muz.; 20.40 Boekbesprekisg; 20.50 We reld in beweging, lez.; 21.00 Me- tropole-showamusementsmuz. 21.35 Zonder blinddoek; discus sies; 22.15 Buitenlands weekover zicht; 22.30 Nws.; 22.40 Waarom wonen wij zoals wij wonen?, ge sprek; 23.00 Rep. Tweejaarlijks congres van de Partij van de Ar beid; 23.15 Lichte gram. muz, 23.55-24.00 Nieuws. 111. De troep zeerovers, die ter- bewaking bij de schepen achterge bleven is, heeft er geen flauw benul van, wat hen boven het hoofd hangt. Tot er opeens vanuit het woud een schorre krijgskreet klinkt. Ze krabbelen verschrikt overeind en grijpen naar hun wa pens, maar op hetzelfde ogenblik stormen Eric en Svein met een aantal krijgers van de ene kant en Ketili met een groep van de andere kant op hen in. De kerels verwe ren zich als razenden, maar het wordt hen al gauw duidelijk, dat ze tegen een overmacht vechten. En opeens klinkt er een schril fluit je... als één man staken de piraten de strijd, en voor dat Eric en rijn mannen begrijpen wat er aan de hand is, hebben de zeerovers zich haastig op de schepen teruggetrok ken. „Snel kerels," schreeuwt de Noorman, „laat ze niet met onze mooie schepen ontkomen." HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.10 Opdat allen één zijn; 7.20 Gram. muz., strip voor de jeugd en actualiteiten; 7.55 Overwe ging; 8.00 Nws.; 8.15 Lichte gram. muz.; 8.50 Voor de huis vrouw; 9.40 Schoolradio; 10.05 Klass. gram. muz.; 10.40 Amu sementsmuz.; 11.00 Voor de zie ken; 11.40 Klass. liederen; 11.50 Als de ziele luistert, lez.; 12.00 Middagklok - noodklok; 12.04 Populaire gram. muz.; 12.30 Med. voor land- en tuinbouw; 12.33 Licht ensemble met zang solisten; 12.55 Katholiek nws.; 13.00 Nws.; 13.15 Platennieuws; 13.20 Dansorkest en zangsolis ten; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Franse chansons; 14.15 Prome nade-orkest en zangsolisten; 15.00 Schoolradio; 15.30 Voor de zieken; 16.30 Altmezzo en piano; 17.00 Boekbespreking; 17.15 Kin derkoor; 17.40 Beursber.; 17.45 Licht orkest en zangsolisten; 18.20 Klass. gram. muz.; 18.50 Regeringsuitz.; 19.00 Nws.; 19.10 Actualiteiten; 19.25 Boekbespr. voor de jeugd; 19.30 Pol. lez.; 19.40 Vliegende schijven, ver zoekprogramma voor de solda ten; 20.30 Voor de jeugd; 21.00 Licht ensemble; 21.20 Levensher inneringen; 21.35 Een reisje langs de Rijn, quasi-historisch zangspel; 22.15 22.25 Boek bespreking; 22.30 Nws.; 22.40 De Kasimir Blaumilch-gracht, hoor spel; 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL (VI.)12.00 Nws.; 12.03 Lichte muz.; 12.30 Weerbe richt; 12,35 Amusementsmuz,; 12.50 Beursber; 13.00 Nws.; 13.15 Amusementsprogr.; 14.00 Nws.; 14.03 Schoolradio; 15.45 Lichte muz.; 16.00 Nws.; 16.03 Beursber.16.09 Kamermuz. 16.50 Klass. muz.; 17.00 Nws.; 17.15 Lichte muz.; 17.45 Duitse les; 18.00 Nws.; 18.03 Amuse mentsmuz. 18.20 Voor de solda ten; 18.50 Radiokroniek; 19.00 Nws.; 19.40 Gev. muz.; 20.00 Filmmuz.; 20.35 Theaterkro niek 21.00 Amusementsmuz. 21.45 Volkskunde; 22.00 Nws.; 22.15 Jazzmuz.; 22.35 De zeven kunsten; 23.00 Nws.; 23.05 Lichte muz.; 23.55-24.00 Nieuws. Televisieprogramma's NED. T.V.; 19.30 Vóórprogr.; voor jonge mensen; 20.00 Jour naal; 20.20 -Actualiteiten; 20.40 Rens van Dorth komt even langs, licht progr.; 21.10 Bali, Indone sië, rep. over Indonesië21.45 De Fuik, T.V.-spel; 22.20 Kinderen van ons volk, een reeks program ma's over de zwakzinnigheid: 22.50-22.55 Journaal. BELGIË (VU: 14.05-14.40 Schooltelevisie; 19.00 Int. jeugd- kroniek; 19.25 Arena, sportkro niek; 20.00 Nws.; 20.30 Amuse mentsprogr.; 21.10 Stantvantich is gebleven mijn hert in teghen- spoet, historisch-documentair programma; 21.55 Filmnieuws; 22.40 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3