Chroesjtsjov antwoordt Adenauer Ontslagen in Kazakstan N. O. V. wenst goed en reëel georganiseerd overleg Amerikaans verzoek aan Japan De reis van de „Nina-2" WEERBERICHT HOOGWATER 70N- en Mf Rfldt veilig met M6lk Bezoek Amirikaans atoomschip aan Portsmouth ging niet door Frankertne bij abonnement: Terneuzen VRTTDAC 28 DECEMBER 1982 19e Jaargang Nr 5797 ZUIDELIJKE WIND DE SAMENZWERING IN TUNESIë HOLLAND—AMERIKA LIJN BLIJFT OP AMERIKA VAREN OOSTDUITSE VLUCHTELING IN WEST-BERLIJN GEARRESTEERD VERKLARING VAN ERHARD SLACHTOFFERS VAN WEER IN EUROPA TEGENSPRAAK VAN SOEKARNO TERSCHELLING EN VLIELAND GEÏSOLEERD Directeur-Hoofdredacteur van de Sande Redactie, adres; Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 01150 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: f6.— oer kwartaal: per maand f2.p^r week 43 et. T,ossp nrs O et. Verschijnt dadelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Fando tp TerriPUTen AdveriontlenrHs per mm 16 ct: minimum pc: advertentie f2.40. Rubriek: Kleine Advertenties fp-éen handels advertenties')6 reeels f1,10. Tedere re cel meer 22 ct. Kleine Advertenties bij vooruitbetaling'. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer. Intending advertenties te 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: 7aterdags 10 uur De Duitse Bondsrepubliek heett absoluut geen enkel recht op West-Berlijn, aldus verklaart premier Chroesjtsjov in een brief aan bondskanselier Ade nauer, waarin hij antwoordt op diens schrijven aangaande inci denten rond de muur van Ber lijn. ,.Door uw politiek, die bestaat uit het accentueren van de span ning en het drijven van de wereld naar nieuwe conflicten, brengt u het leven van miljoe nen mensen in gevaar. Het schijnt dat niet het lot van de bevolking van West-Berlijn u in teresseert maar het gebruik maken van deze stad voor vijan dige oogmerken jegens de Sow- jet-Unie, de Duitse democrati sche republiek en de andere socialistische staten". Chroesjtsjov zegt zeer bezorgd te zijn over de toestand die in West-Berlijn is geschapen. „De feiten getuigen ervan dat de bondsregering de Duitsers be gint voor te bereiden op de ge dachte van een mogelijke broe deroorlog van Duitsers tegen Duitsers". De premier herinnert aan de talrijke bezoeken van vooraanstaande Westduitsers aan West-Berlijn. Tijdens de Cubaanse crisis was uit Bonn geen enkele oproep tot vreedzame regeling van het con flict gehoord. De bondsregering had integendeel getracht de V. S. in een situatie te brengen waarin er geen andere uitweg was dan een gewapend treffen tussen de twee mogendheden. Iedere keer dat er aanwijzingen zijn voor een toenadering der standpunten, be gint de bondsregering te schreeu wen en tracht een akkoord te verhinderen en de tegenstellin gen tussen de grote mogend heden voor altijd te bestendigen. „Gij hebt Duitsland tweemaal de oorlog zien ontketenen. Waarom zoekt gij dan naar middelen om een derde te doen uitbreken?", aldus de Sowjet-premier. Hij herhaalt vervolgens de be kende Sowjet-voorstellen voor een regeling van het Duitse vraagstukondertekening van een vredesverdrag en normali sering, op grond daarvan, van de toestand in West-Berlijn. Hier door zou het verouderde bezet tingsregime voorgoed worden geliquideerd en West-Berlijn de status van vrije stad krijgen, alsmede doeltreffende interna tionale garanties. Indien nodig zouden strijdkrachten gedurende een bepaalde tijd in West-Berlijn gehandhaafd kunnen worden. De premier stelt opnieuw voor dat de huidige troepen in dat geval worden vervangen door strijd- Dinmoechamed Koenajev, eer ste secretaris van het centrale comité der communistische par tij van de Sowjet-republiek Ka zakstan. is van zijn functie ont heven en benoemd tot premier, zo is woensdag officieel medege deeld. Deze mutatie geschiedde in het raam van een reorganisa tie na de felle kritiek van Sow- jet-premier Chroesjtsjov in no vember op de opbrengsten van de landbouw in Kazakstan. Het persbureau „Tass", dat melding maakte van een bijeen komst van het centrale partij comité van Kazakstan die woens- dat eindigde, deelde mee dat Koenajev en tweede secretaris Nicolai Ridionov van hun functie waren ontheven en „ander werk" hadden gekregen. Koenajev, die al van 1955 tot 1960 premier van Kazakstan is geweest, werd dus in deze functie herbenoemd. Hij Een lagedrukgebied dat ge vuld is met koude onstabiele lucht strekt zich uit van Dene marken naar het Engelse Ka naal. Het gaf aanleiding tot vrij langdurige sneeuwbuien, die evenwei niet van grote intensi teit waren. Op de meeste plaat sen bleef ook overdag de tempe ratuur onder het vriespunt. Zeer lage temperaturen werden ge meld uit Zuid-Duitsland, waar het in de middag omstreeks 15 graden vroor. In Frankrijk be droegen de middagtemperaturen min 4 tot min 8 graden. Van de Golf van Biscaje breidden zich luchtdrukdalingen uit over Frankrijk. Dit heeft tengevolge dat de daar heersende zuidooste lijke winden toenemen en de koudere lucht in de richting van ons land wordt gevoerd. Voor vandaag is evenwel bij ons nog geen belangrijke wijzi ging in het huidige weertype te verwachten. medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot hedenavond. Veel bewolking. Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk enkele sneeuw buien. Zwakke tot matige zuide lijke wind. Lichte en in de och tend hier en daar matige vorst. VRIJDAG 28 DECEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden \TERDAG 29 DECEMBER van. n.m.. 2.33 2.50 3.08 3.25 3.48 4.05 3.58 4.15 v.m. n.m. Breskens 3.13 3.34 Terneuzen 3.48 4.09 Hansweert 4.28 4.49 Walsoorden 4.38 4.59 \mm ZON MAAN op onder op onder 23 8.48 16.35 9.53 18.20 2!) 8.49 16.36 10.37 19.30 30 8.49 16.37 11.13 20.45 31 8.49 16,38 li/43 22.03 is twee jaar partijsecretaris ge weest. Tot opvolger van Koena jev is benoemd Ismail Joespov, secretaris van het partijcomité van Zuid-Kazakstan. Op welke post Masykhan Beisebayev, die nu als premier aftreedt, is ge plaatst is niet bekend, evenmin de nieuwe functie die Ridionov eventueel krijgt. Volgens het Russische rege- ringsblad Izwestia is op de bij eenkomst van het centrale par tijcomité van Kazakstan heftige kritiek geleverd, op de werk zaamheden van Koenajev en zijn partijsecretariaat. Zij werden beschuldigd van „ernstige tekort komingen en fouten". In sommige gevallen waren mensen voor een functie aange wezen die al eerder elders had den gefaald, aldus het blad. Op de bijeenkomst in Kazak stan heeft o.a. Frol Kozlov, lid van het presidium van het cen trale comité der Sowjetrussische communistische partij, het woord gevoerd. Mist, gladheid, duisternis. Eu eoms alle drie tegelijk. Man achter 't stuur, denk aan melk. Melk houdt fit, spitst ogen en oren, verhoogt concentratie- en reactievermogen. Drink een. flas extra, thuis of onderweg.- s verstandig. Is veilig. Is nog lekker óók. Enkelen van degenen die bij de in Tunesië ontdekte samen zwering betrokken waren, heb ben kunnen ontvluchten maar de overigen, die gevat waren, heb ben bekend, aldus heeft presi dent Bourguiba aan een afvaar diging van de Neo-Destour-partjj gezegd. Een door de samen zweerders benaderde onderoffi cier van het leger had het com plot aan de autoriteiten bekend gemaakt, Ondanks de havenstaking aan de oostkust van de Verenigde Staten heeft de Holland-Ameri- kalijn het vaarschema zowel voor de passagiers als voor de vracht schepen, (nog) niet gewijzigd. Men wil zo werd namens de directie medegedeeld afwach ten hoe de situatie zich gaat ont wikkelen en na 1 januari, als de „Maasdam" en de „Westeraam" in New York zijn gearriveerd, de ontwikkeling opnieuw bezien. Inmiddels ziet het er niet naar uit dat de staking spoedig ten einde is. De United States Lines zag zich reeds genoodzaakt en kele afvaarten af te zeggen. krachten onder de vlag van de Verenigde Naties. Chroesjtsjov herinnert nog aan de jongste toespraken van Paus Johannes. „Ik ben een communist en een atheïst. En ik kan dus niet de leerstellige op vattingen van de Paus delen. Maar zijn oproep tot vrede steun ik en keur ik goed. Gij, die een vurig Katholiek zijt en de gees telijke leiding van de Katholieke Kerk erkent, moet meer dan wie ook gehoor geven aan de oproep van de leider van deze kerk". De Sowjet-premier eindigt met uiting te geven aan zijn hoop dat de bondskanselier zich „tenslot te" zal bezighouden met werk voor de vrede en de veiligheid der volkeren. Adenauer zond 28 augustus j.l. boodschappen aan de regerings leiders of staatshoofden van En geland. Frankrijk, de Sowjet- Unie en de V. S. naar aanleiding van de dood van de jeugdige vluchteling Peter Fechter, die bij de muur van Berlijn door Oostberlijnse grenswachten werd neergeschoten. De bondskanse lier vroeg alles in het. werk te stellen om een einde te maken aan de incidenten die het gevolg zijn van de aanwezigheid van de muur. De Westduitse kanselarij heeft de brief van Adenauer aap Chroesjtsjov, waarop die van de feowjet-premier van woensdag j.l. een antwoord vormde, nu openbaar gemaakt. Zoa]s eerder gemeld zond de bondskanselier op 28 augustus j.l. een bood schap aan Chroesjtsjov naar aanleiding van de dood van de Oostberlijnse vluchteling' Peter Fechter, een voorval dat, zo schreef Adenauer, niet alleen de bevolking van Berlijn, maar alle vrijheidslievende mensen heeft geschokt. „Op 17 augustus werd Peter Fechter, een Oostberlijnse metselaar van 18 jaar, ernstig gewond door schoten van sol daten uit Oost-Berlijn, toen hij over de muur trachtte te komen om naar West-Berlijn te vluch ten. Door bloedverlies bezweek hij onder de ogen van duizenden mensen die, aan weerskanten van de muur, zijn vergeefse hulpgeroep konden horen. Er bestaan in de wereld elementaire en duidelijk omschreven regels die, zelfs in oorlogstijd, door alle mensen worden geëerbie digd. De hulp aan een mens die in levensgevaar verkeert hulp die in het hart van een grote stad in de beschaafde wereld onder onze ogen aan een jonge Duitser werd geweigerd is één van die regels. Fechter is niet het eerste slachtoffer van de verdeling van Duitsland en van de maatregelen van 13 augustus 1961. Ouders en kinderen, echt paren en broers zijn van elkaar gescheiden, tal van Duitsers heb ben het leven verloren zijn ge dood of verdronken terwijl zij bij hun verwanten trachtten te komen of vrijelijk van Oost naar West wilden gaan. Het Duitse volk is ernstig be zorgd over het feit, dat de aan de sectorgrens in Berlijn en langs de gehele zónegrens ge nomen maatregelen nog altijd nieuwe slachtoffers vergen. Ik verzoek u, mijnheer de president (van de Russische ministerraad), van uw kant ertoe bij te dragen dat de inwoners van Berlijn, die al zo zwaar beproefd zijn, in de toekomst nieuwe smarten be spaard zullen worden", aldus de brief van Adenauer. ONMOGELIJK DIK PAK SNEEUW IN ITALIAANSE ALPEN Ook in lie Italiaanse Alpen is een (lik pak sneeuw gevallen. Op de foto een Ingesneeuwde autobus in Cervinia aan de voet van de berg Cervino (Materhorn) Do Westberiijnse politie heeft meegedeeld, donderdag een 23- jarige Oostduitse vluchteling ge arresteerd te hebben, die ver dacht wordt van spionage voop de Oostduitse geheime dienst. Hij wordt er ook van verdacht de ligging van een ontsnappings tunnel te hebben verraden, waar aan hij zelf had meegegraven. De verdachte had de Westber iijnse politie gezegd, in februari 1959 naar het Westen „uitge weken" te zijn. Hij had een be trekking gevonden in West- Duitsland. In juni van dit jaar was hij op weg naar West-Ber lijn door Oost-Duitsland in Oost. Duitsland aangehouden. Hij had erin toegestemd als communis tisch agent te werken en mocht als tegenprestatie verwanten in Oost-Duitsland bezoeken, aldus heeft de Westberiijnse politir meegedeeld. In een in „Die Welt" gepubli ceerd gesprek met W. R. Hearst jr., de hoofdredacteur van het Amerikaanse Hearst-krantencon- cern, heeft de Westduitse minis ter van Economische Zaken en vice-kanselier professor Ludwig Erhard gezegd dat hij, als even tuele opvolger van bondskanse lier Adenauer, de huidige buiten landse politiek van Bonn zou voortzetten. Hij zou echter aan de binnenlandse politiek meer aandacht schenken dan Ade nauer. Erhard pleit voor hand having van nauwe betrekkingen met de Westelijke mogendheden en zegt dat Engeland niet buiten de E. E. G. mag blijven. Hij be twijfelt echter of er binnen af zienbare tijd sprake kan zijn van „Verenigde Staten van Europa" onder een eenheidsbestuur. „Stakingsrecht of geen sta kingsrecht, het georganiseerd overleg zal in elk geval zodanig moeien worden georganiseerd, dat het inderdaad voor honderd procent georganiseerd overleg is. Ik durf te stellen, dat bij ons een werkelijk goed werkend en goed geregeld overleg boven machtsmiddelen gaat. Wij wen sen goed en reëel overleg. Aan de regering de taak, dat het er komt." Dit zei donderdag op de eerste zitting van de algemene vergade ring van de Nederlandse Onder wijzers-Vereniging (N. O. V.) in het Kürhaus te Sohveningen het hoofdbestuurslid, de heer Bos winkel, toen hij „als leek" een inleiding hield over het stakings recht. Een diepere studie achtte hij evenwel absoluut noodzakelijk, vóórdat de N. O. V.-leden vol doende kunnen worden ingelicht en vóór zij verantwoorde beslui ten kunnen nemen. Hij gaf een beeld van wat zich op het terrein van het stakings recht heeft voltrokken en vol trekt. Hij stelde, dat staking een pressiemiddel is om bepaalde eisen ingewilligd te krijgen of onrecht af te weren, zonder de dienstbetrekking te beëindigen, waarbij staking een collectivi teitskwestie is. Hierbij wees de heer Boswinkel op de noodzaak te moeten beschikken over vol doende financiële middelen om een staking te kunnen uitzingen. Een grote solidariteit onder de werknemers zal er eveneens moeten zijn. Bovendien moet een staking een ontwrichting in het economische, maatschappelijke leven teweeg brengen. Na nog de standpunten van verschillende groeperingen te De Ver. Staten hebben Japan verzocht de uitvoer van metalen buizen voor pijpleidingen naar de Sowjet-Unie te staken, zo is van regeringszijde in Tokio ver nomen. Dit verzoek zou zijn ge daan overeenkomstig de beslui ten van da jongste bijeenkomst van de NAVO-raad. Het is de eerste maal dat een dergelijke stap bij de Japanse regering ge nomen wordt. De Japanse minister voor Han del en Industrie, Foekoela, heeft verklaard, dat eerst moet worden uitgemaakt, of de buizen kunnen worden beschouwd als strategisch materiaal. De regering in Tokio zou niet van plan zijn, het con tract van de onderneming „Ya- wa Steel Tube" voor de leve ring van 5000 ton buizen ter waarde van 800.000 dollar aan de Sowjet-Unie, te verbreken. De Japanse minister van Bui tenlandse Zaken, Ohira, zei dat de Japanse regering begrip heeft voor de besluiten van de NAVO maar niet bevoegd is aan de Ja panse industrie te verbieden de buizen voor oliepijpleidingen te verkopen aan de Sowjet-Unie. De NAVO heeft aan Japan niet verzocht een dergelijk verbod op te leggen, maar om medewerking gevraagd, zo zei de minister op een persconferentie. Japan is het enige land aan de zijde van de Westelijke mogendheden, dat geen lid is van de NAVO, waar buizen voor oliepijpleidingen ver vaardigd worden. Drie Japanse staalmaatschap- pijen maakten later bekend dat ■i- 'De reis van Columbus naar Amerika in 1492 heeft aanzien lijk korter geduurd dan de op tweede Kerstdag geëindigde tocht over de Atlantische Oceaan van de Nina-2, een getrouwe ko pie van een van de twee galjoe nen die het schip van Columbus begeleidden. Columbus was aan boord van de „Santa Maria", begeleid door de galjoenen „Nina" en „La Pinta", op 3 augustus 1492 uit de Noordspaanse haven Guetaria vertrokken en hij kwam na een kort oponthoud op de Canarisehe eilanden op 12 oktober daaraan volgend op het Bahamaeiland WEGENWACHT HAD DRUKKE DAGEN Tijdens de Kerstdagen is er, naar de A.N.W.B. mededeelt, be langrijk meer verkeer op de weg geweest dan vorig jaar op de zelfde tijd. Voor het eerst pa trouilleerden de A.N.W.B.-wegen wachten op al hun routes. Ze waren met het oog op het win terweer uitgerust met speciale bontvesten en met laarzen en handschoenen met warme voe ring. Alleen ai het wegenwacht station „De Pauwmolen" aan rijksweg 13 (Den HaagRotter dam) heeft bij ruim 100 gevallen van pech geholpen. San Salvador aan. De Nina-2 be gon haar reis op 24 augustus en arriveerde op 26 december op San Salvador, na ook Las Palmas te hebben aangedaan. De reis van de Nina-2 werd bekostigd door de „Saturday Evening Post", waarvan een ver slaggever de tocht meemaakte. De bemanning bestond uit zes leden onder wie de Spaanse ge zagvoerder Carlos Etayo. Aan boord bevonden zich dezelfde ge brekkige navigatie-instrumenten als waarover Columbus destijds beschikte. Zo was er geen radio installatie. Ook op het gebied van de voeding was de tocht van Columbus zo getrouw mogelijk nagebootst. Het gebrek aan navigatie-in strumenten leidde er toe, dat de Nina-2 na op 10 oktober uit Las Palmas te zijn vertrokken in sterke mate uit de koers geraak te en omstreeks eind november als vermist werd opgegeven. Pas na uitgebreide nasporingen met schepen en vliegtuigen werd het scheepje van 40 ton op 30 novem ber op 800 mijl ten oosten van Portorico teruggevonden. De Nina-2 had ook veel te kampen met windstilte. Hier had de ka pitein al rekening mee gehouden, toen hij voor drie maanden levensmiddelen had laten inla den. In enkele opzichten had Co lumbus (iet gemakkelijker dan zijn navolgers. Zo beschikte hij wond. over meer en grotere schepen de „Santa Maria" mat 100 ton en de „Nina" 40 ton en over meer manschappen in totaal 88 man, van wie achttien op de „Nina". Sneeuw en ijs hebben velen in Europa plezier bezorgd, maar ook veel onheil gesticht. In Frankrijk bijvoorbeeld zijn de afgelopen 24 uur elf mensen aan de koude bezweken en negen mensen door kolendampvergifti ging om het leven gekomen. Uit Zuid-Spanje worden overstromin gen gemeld in het gebied van Algecrias, waar het hevig ge regend heeft. Er is geen melding gemaakt van slachtoffers. De bewoners van overstroomde bui tenwijken worden met roeiboten geëvacueerd. In Zwitserland zijn tot dusver deze week vier mensen aan be vriezing overleden, werd een boer bij een lawine gedood en kwamen twee jongens om het leven toen zij tijdens het schaat sen door het ijs zakten. In de Alpen bij Domodossola kostte een lawine aan twee Italianen het leven. Bij verkeersongeluk ken zijn de afgelopen twee dagen in Italië zeven mensen omgeko men en eert onbekend aantal ae zij de lopende besprekingen met dé Sowjet-Unie over export van stalen buizen zouden verbreken. De Yawata ijzer- en staal- maatschappij zei dat aan een reeds lopend contract voor leve ring van 5000 ton stalen bulzen zal worden voldaan en een doch teronderneming, dat Yawata stalen-buizenfabriek, zal dit eveneens doen met 25.000 ton stalen buizen. De Soemitomo metaalmaat schappij maakte bekend de on derhandelingen voor de export van 3.000 ton stalen buizen te hebben afgebroken omdat de Russen onaanvaardbare voor waarden stelden. President Soekarno heeft don derdag in een toespraak in Dja karta tegengesproken dat Indo- nesië's houding ten aanzien van de opstand in Broenei wordt be ïnvloed door de Indonesische communistische partij. „Wij steu nen elk land dat voor zijn vrij heid strijd." De premier van de Maleise Federatie, Abdoel Rahman, heeft vorige week de beschuldiging ge uit dat de Indonesische regering aangaande Broenei onder druk staat van de communisten. hebben gereleveerd met betrek king tot de vraag of het stakings verbod voor ambtenaren moet worden opgeheven, schetste de heer Boswinkel, dat ook al zou het congres het verkrijgen van stakingsrecht willen de N. O. V. er daarmee nog niet is Willen de Staten-Generaal het niet, dan blijft er volgens de in leider maar één oplossing over: verbetering van het georgani seerd overleg. Hij was er vast van overtuigd, dat het woord „stakingsrecht" nimmer op het N. O. V.-congres zou zijn gevallen, als het overleg naar behoren had gefunctio neerd. Gevoelens van onlust en wrevel en opstandigheid wor den, aldus de inleider, bij de on derwijzers gewekt. De heer Boswinkel gaf hier voor vier samenspelende redenen op, aspecten van het overleg, die dienen te worden veranderd. Bij alle vraagstukken moet een be- leidsfiguur met ruime bevoegd heden leiding aan het overleg geven. De ambtenarenorganisa ties dienen van meet af aan bij de vraagstukken te worden be trokken. Het overleg over voor stellen moet geen maanden en maanden duren, vóór er resul taat uit de bus komt. De re geringsdelegatie dient een gro tere onderhandelingsbevoegd heid te krijgen, teneinde niet elk ogenblik te moeten terugvallen op de raad voor de burgerlijke rijksdienst of op het hele kabi net, aldus de heer Boswinkel. De boten, die vanuit Harlingen de dienst op de Waddeneilanden Vlieland en Terschelling onder houden, hebben donderdag de overtocht niet kunnen maken. Een dichte mist, in normale om standigheden geen beletsel voor de met radar uitgeruste schepen, is er de oorzaak van. De licht boeien en andere betonning langs de vaargeulen op de Waddenzee zijn namelijk uit vrees voor ijs gang in veilige haven gebracht. Zonder bebakening is de Wad denzee bij mist niet te bevaren. De ongeveer 100 passagiers, die donderdagmorgen aan boord ge gaan waren en de gehele dag go- wacht hadden, moesten een on derkomen voor de nacht zoeken. Als de mist iets optrekt hoop! men het hedenvoormiddag om elf uur nog eens te proberen. De Verenigde Staten hebben in januari j.l. een bezoek van de atoomkruiser „Long Beach" aan Portmouth niet door laten gaan om dat de Britse marine geheime gegevens over de reacter van het schip had gevraagd, zo is woens dag bekend geworden. De Ame rikaanse onderminister van De fensie, Roswell Gilpatrick, heeft van dit incident gewag gemaakt in een brief aan senator Ander son, lid van de Amerikaanse con grescommissie voor kernenergie. Deze brief werd zondag in een verslag van de commissie ver meld. In de brief werd gezegd, dat mén onmogelijk de door de Brit se murin» gevraagde gegevens kon verstrekken omelet dit „een type reactor betrof dat niet on der het Brits-Amerikaanse ver drag voor samenwerking viel". De Britten hadden de gegevens opgevraagd met het oog op, naai zij zeiden, eventuele veiligheids maatregelen die zouden moeten worden getroffen. Daar zij geen genoegen namen met de verzeke ring van de Amerikanen, dat er geen gevaren aan verbonden wa ren, ging het bezoek niet door, aldus Gilpatrick. In plaats daar van maakte het schip een reis naar Bremershaven, in West- Duitsland, waar geen geheime gegevens werden opgeëist. „Ik heb vernomen dat het bezoek een volledig succes was," zo schree'' Wj.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 1