VS 1VISIE Gemeenteraad van Hoek Eric de Noorman - Het Wolvenjong EXTRASPARVOORDEEL GEMBER 1962 ng in Lissabon DODEN BIJ JONGELUK NGELAND DONDERDAG 27 DECEMBER 1962 DE VRIJE ZEEUW Pag. 9 Zo is de stand: SPORTNIEUWS LOUIS KOOYMANS LOUIS KOOYMANS Fa. D. J. OGGEL GESLOTEN SLAOLIE 9lei 158-32 cT zegel/oordeel SLAOLIE 9res 1 1 cl aegelvoordeel atltJjd 18% korting, altijd extra voordeel! syser gaan stromen zich door het huis e stoffelijke over- de zes slachtoffers is voor begrafenis an is op Tweede 'ti aardschok ge- kele seconden heeft Igens de brandweer dene gebouwen >.a- iurd dat zij dreigen Ook verscheidene bezweken en in n van Lissabon zijn 'erbindingen en de stroomvoorziening an slachtoffers is gemaakt, •hok, waaraan een ndergronds geluid is ook waargeno- to en andere plaat- Portugal. L7 mensen zijn gis- het leven .gekonipn en gewond bij een ill twee passagiers- buurt van Crewe, iestad in midden- rein van Glasgow reed van achteren ere passagierstrein spoorwegknooppunt, s van laatstgenoem- op weg was van naar Birmingham. De trein stond op van de botsing stil. an snijbranders ge- n gemaakt om de sagiers uit de wrak- bevrijden. De twee n overvol met men de Kerstdagen naar erden. artsen en brand- icvinden zich op de iet ongeluk en pro- ronden uit de wrak- evrijden bij het licht jen van voertuigen. ïcital; 15.00 Hou je rd, een programma invallen en literaire eden (herh. van 23 1.); 16.00 Muzikale Voor de zieken; de teenagers17.50 18.00 Nws; 18 15 an de Partij van de 5 Licht orkest en 18.50 Praatje; 19.00 deren; 19.10 Kindet- Vrijdagavond half Lezing; 20.00 Nws; 20.20 Terugblik op ndingen; 20.55 Toe- 0 Tango-rumba-ork. isten; 21.35 Klank- Buitenlands week- 2.30 Nws; 22.40 Ge- Socialistisch nieuws to; 23.10 Discussie ervaren musici Vws. (VI.): 12.00 Nws; muziek; 12.30 Weer- 35 Lichte muziek erichten; 13.00 Nws; progr.14.00 Ka- 15.20 Haiprecital; muz.16.00 Beurs- .06 Lichte muziek; .'.15 Gevar. muziek; orkestmuziek; 18.20 [daten; 18.50 Radio- Nws; 19.40 Lichte Gevar. muz.; 20.35 liek; 21.00 Amus. Gewijde muz.; 22.00 iazzmuziek; 22.35 De ten; 22.55—23.00Nws. iieprogramma's 19.30 Voor de rij- 20.00 Journaal en it; 20.20 Onze vriend V.-film20.45 Flits, televisiekroniek; AVRO Music-Hall. VI.): 17.00 De avon- dappere tien; 17.15 ld. programma over 55—18^00 Mel-O-Ton- gende tapijt; 19.00 t de dierenwereld itz.20.00 Nws20.30 ce Griekenland, rul- he uitzending; 21.00 zon aan, poëtische remière, filmnieuws ilms; 22.55 Nieuws. De gemeenteraad kwam vrijdag avond voltallig bijeen, onder voor zitterschap van burgemeester A F. Hanssens. Alvorens aan de begrotingsbe handeling toe te komen, werden eerst een aantal salarismaatrege len voor het gemeentepersoneel, volgens de rijksnormen op dit ge bied, vastgesteld. De hoofdmoot, van de agenda werd gevormd door de behande ling van de begroting voor het Jaar 1963. Er waren ditmaal geen ingeko men stukken te behandelen. Verschillende malen moest ge stemd worden voor enkele plaats vervangende bestuursleden in het Beheerschap Recreatiegebied Braakman. Uiteindelijk werden dit de heren P. Scheele en J. Leunis. Als ingevoegd agendapunt werd het uitbreidingsplan in hoofdzaak vastgesteld. Dit hield o.m. ia de aanleg van een spoorlijn, die nodig is geworden door de a.s. vestiging in de Nieuw-Neuzenpolder van de Dow-Chemicals. Bij dit plan, dat vier weken ter visie voor de be langhebbenden zal liggen zijn ook de hieruit voortvloeiende verande ringen aan wegen, ontsluitingen en aansluitingen op die wegen op genomen. De Voorzitter zeide dat hij hoop te dat allen, die bij dit uitbrei dingsplan betrokken zijn, van de gelegenheid om liet plan nader te bekijken gebruik zullen maken, en indien dit hun belangen schaadt, zij protesten betreffende dit plan zullen indienen. Het is de bedoeling, dat de spoorlijn volgend jaar september gereed zal zijn. Algemeen kon men zich met dit plan verenigen, dat nu ter secretarie ter visie zal wor den gelegd. Aan de orde werd de begroting voor 1963 gesteld. Van de gelegenheid tot het hou den van algemene beschouwingen maakte alleen de heer Leunis (P.v.d.A.) als volgt gebruik: „Mijnheer de Voorzitter, De gelegenheid tot het houden van algemene beschouwingen bij de behandeling van de begroting, is tot op heden enkel door de fractie van de Partij van de Arbeid benut. Wij vinden dit wel erg jammer, omdat wij het van belang vinden, dat elke fraktie zijn visie geeft op het beleid in het komende begro tingsjaar. Wij hopen, dat ook an dere raadsleden hieraan in de toe komst zullen deelnemen. Vóórdat wij onze genachten bij deze begroting bepalen, wil ik ech ter toch eerst nu dit. weer de eerste "taai na: de raadsverkiezing gebeurt nog even op de achter ons liggende'Verkiezingen terug komen. Hierbij zijn voor onze fraktie vooral vóór en na deze gebeurte nis, enkele- zeer grievende dingen gebeurd. Allereerst wil ik echter onze vreugde en dank uitspreken over de grote stemmenwinst welke de P.v.d.A. hier heeft behaald en die resulteerde in het veroveren van een derde zetel. Wij zijn onze kie zers hiervoor zeer dankbaar en wij zijn er ons van bewust, dat, dit een zeer grote verantwoordelijkheid op ons legt. welke wij ons steeds voor ogen zullen houden. Het is niet onze bedoeling om elk woord dat in een verkiezings strijd werd gesproken of geschre ven, te ontleden, maar toch be staan er zekere normen van fat soen, waar men zich toch beter niet buiten kan begeven. Het persoonlijk element is door ons steeds zoveel mogelijk verme den en dat zullen wij ook hierna blijven doen. Nu wij echter door bepaalde gebeurtenissen gedwon gen worden tot verweer, moet men ons dit niet ten kwade duiden. Wat is er namelijk gebeurd. Toen de P.v.d.A. met een naar onze mening zeer bezadigd verkiezings biljet verscheen, is dit voor de C. H. U. aanleiding geweest hierop te reageren, wat natuurlijk haar goed recht is. Dat men zich zover heeft vergeten, dat men de aanhangers van de P.v.d.A. leugenaars noemt en dan nog wel leugenaars, die hun eigen leugens geloven, is toch wel dermate beledigend, dat wij dit niet zonder meer kunnen laten passeren. Hoewel ik weet dat de heer Jansen hier niet direkt ach ter heeft gestaan, is het ons toch ook bekend, dat hij aan dit voor ons grievende pamflet heeft mee gewerkt en er dus ook verantwoor delijkheid voor draagt. Ik zou daarom do heer Jansen willen ver zoeken aan te willen tonen waar wij ons met leugens hebben bezig gehouden, of, indien hij hiertoe niet in staat is, deze aantijging te rug te willen nemen. Ook wil ik meneer de Voor zitter nog even de wethouders- verkiezing onder de loupe nemen. Het heeft ons zeer teleurgesteld, dat bij de stemming hierover de heer Jansen en de heer Tollenaar niet de moed hebben kunnen op brengen hun stem op de kandidaat van de P.v.d.A. uit te brengen, on danks dat zij van mening waren, dat onze fraktie, met haar drie zetels, aanspraak op een wethou derszetel had. Dat de heer Haak zich er niet mee kan verenigen dat iemand van de P.v.d.A. een wethouderszetel bezet is ons voldoende bekend uit zijn reaktie op de verkiezingsuit slag, toen hij beweerde, dat er ten aanzien van de samenstelling van B. en W. niets hoefde te verande ren, ondanks de grote stemmen winst van de P.v.d.A., en ondanks het feit dat de V. V. D. met drie stemmen boven de vereiste van de kiesdeler, nog juist een zetel behaalde. Deze houding heeft ons echter niet zo zeer verbaasd, omdat wij weten dat de heer Haak nog in de gedachtenwereld van vóór de in voering van het algemeen kies recht leeft, toen men nog erebaan tjes vervulde en het de arbeiders nog onmogelijk werd gemaakt hun krachten in dienst der gemeen schap te stellen. Wel is het ons opgevallen, dat de heer Haak bij verschillende stemmingen over ge meentelijke zaken nooit een vast standpunt weet in te nemen, maar als het gaat om de arbeiders bui ten het college van B. en W. te houden, hij altijd precies weet hoe zijn stem uit te brengen. Meneer de voorzitter, wij hopen en vertrouwen, dat de nieuwe be zetting van de wethouderszetels een vruchtbare periode van samen werking en opbouw zal brengen. Wij achten de komende jaren van bijzonder belang voor onze ge meente in verband met de huidige ontwikkeling in de kanaalzone en vooral met de verwachte bouw van de Dow-Chemicals aan de grens van onze gemeente. Het zal een zware, maar mooie taak zijn voor E. en W. om allo mogelijke kan sen te benutten welke hier onge twijfeld inzitten, tot bloei van onze gemeente. Namens onze fraktie wil ik B. en W. dankzeggen dat zij aan onze wens heeft voldaan bij het aanbie den der begroting ook een alge mene toelichting te verstrekken. Ik vind het alleen jammer, dat men blijft vasthouden aan het sys teem, door middel van begrotings wijzigingen, bepaalde noodzakelijke plannen te verwezenlijken. Hier door ontstaan mijns inziens een te optimistisch beeld. W'ü zullen toch moeten aantonen dat, willen wij in de toekomst als woonkern voor de industrie fungeren wat toch bij de opzet van het plan kanaalzone is bepaald wij als gemeente over de nodige financiën en bouwvolu me moeten kunnen beschikken. Er is belangstelling bij verschillende bedrijven voor woningen in onze gemeente. Laten de hogere instan ties ons de mogelijkheden verstrek ken, hieraan te kunnen voldoen. Wij hopen, meneer de Voorzit ter, dat de verbetering of verbou wing van ons gemeentehuis spoe dig zal kunnen plaatsvinden, voor al de verbetering van de raadszaal is dringend noodzakelijk. Ook hopen wij, met het college van B. en W„ dat de vaststelling van het nieuwe uitbreidingsplan op korte termijn zal plaatsvinden, waarbij wij gaarne zouden zien, dat met de aanleg van de sport velden de meeste spoed wordt be tracht. Het is bepaald niet leuk om steeds te moeten horen dat Hoek het slechtste voetbalveld van Zeeland bezit. Dat wij desondanks zulk een gezonde voetbalvereniging bezitten is wel een bewijs, van de goede mentaliteit van deze club. Ook wil ik de aandacht van B. en W. vragen voor een probleem waar elke plattelandsgemeente in het bijzonder mee te maken krijgt, namelijk de bejaardenzorg en dan bedoel ik speciaal de huisvesting. Laten B. en W. eens een onderzoek instellen hoe dit zal moeten wor den geregeld, hetzij door de bouw van een bejaardentehuis, of een bejaardencentrum. Meneer de Voorzitter, wij zien de komende jaren als beslissend voor onze gemeente. Indien wij ook als raad de geboden kansen weten te benutten, zijn wij ervan óver tuigd, dat dit tot groei van onze gemeente zal leiden". De heer Jansen (C. H. U.) rea geerde fel op de beschuldigingen van de P.v.d.A., geuit door de heer Leunis. H(j vond dat er grievende dingen zijn gezegd over de C. H. U. in het door de P.v.d.A. uitgegeven ver kiezingspamflet. Hierin had men het college van B. en W., aldus de heer Jansen, uitgescholden voor conservatief. Hij meende dat er van pertinente leugens sprake was, waar de P.v.d.A. had beweerd, dat de arbeidende klasse uit het college van B. en W. geweerd was. In de periode 1948—1952 was er n.l. ook een lid van de P.v.d.A. lid van B. en W. geweest. De laatste verkiezingen, zo ver weet de heer Jansen de P.v.d.A. was men nimmer in de gelegen heid geweest om mét deze fractie samen te werken. Op grond van de „pamflettenoorlog" in de verkie zingstijd heeft de C. H. U. niet mee willen werken, aan de verkiezing van een P.v.d.A. wethouder. Wij hebben getracht met alle raads leden een bijeenkomst te beleggen, zo vervolgde de heer Jansen zijn scherp verwijt. Er is wel een af spraak voor een dergelijke bijeen komst gemaakt, doch de heer Van der Peijl heeft zich aan deze af spraak niet gehouden. Algemene beschouwingen hou den tijdens de behandeling van de begroting vond de heer Jansen slechts een elkaar de mantel uit borstelen, en spreker is niet van plan daarin te stappen. De heer Tollenaar (A. R.) vroeg de fractie van de P.v.d.A. waarom men wèl bereid was met de heer Scheele samen te werken, doch niet met de S. G. P. De heer Van der Peijl kwam in een hoog oplopend debat terug op het door de C. H. U. uitgegeven verkiezingspamflet voor de raads verkiezingen. De heer Jansen zeide naar aan leiding hiervan, dat zij zich van dit biljet wenste te distanciëren. Slechts het zakelijk gedeelte hier van was hij bereid voor zijn reke ning te nemen. Met grote nadruk stelde hij vast voor dit pamflet geen verantwoordelijkheid te wil len dragen. De heer Leunis zeide, dat het voor de P.v.d.A. bijzonder moeilijk was, om, afgeschilderd als men in dit pamflet was als leugenaars, die hun eigen leugens geloven, met de anderen, die verantwoordelijk wer den geacht voor dit soort verkie zingsreclame rond de tafel te gaan zitten om te spreken over de sa menstelling- van het college van B. en W. Bepaalde fatsoensnormen, aldus de heer Leunis, moeten ook bij een verkiezingsstrijd in acht genomen worden. De heer Jansen kwam nog eens terug op de zinsnede uit het P.v. d.A.-pamflet dat de rest van de raad van Hoek zeer conservatief zou zijn. De heer Van der Peijl repliceer de, dat als de heer Jansen hier zo over gebelgd is en dit zich aan trekt, hij zelf misschien dit con servatieve element in de vorige raad geweest is. Spreker meende, dat gezien dit alles het geen won der is geweest, dat de P.v.d.A. na de verkiezingen wantrouwig is ge worden en haar eigen weg gezocht heeft om te komen tot een wet houderszetel voor deze partij. Hoe wel men na de verkiezingen alge meen erkende, dat de P.v.d.A. recht had op een wethouderszetel wilde men de oude toestand hand haven. Hij benadrukte, dat het de heer Jansen zelf is geweest, die de verhoudingen heeft bedorven. De heer Jansen meende dat het minderwaardig gepasseer is ge weest, de wijze waarop nu de wet houdersverkiezing tot stand geko men is. Do bespreking waarom hij aan de heer Van der Peijl had ge vraagd, is niet doorgegaan, omdat de heer Van der Peijl de afspraak niet heeft nagekomen. De heer Van der Peijl zeide dat de P.v.d.A.-fractie er spijt van ge had had, dat er geen algemene be spreking aan de wethoudersverkie zing vooraf is gegaan, doch dat er door de andere fracties enkele dagen na de verkiezingen al ge zegd was, dat er niets behoefde te worden veranderd, en alles het zelfde zou blijven in Hoek. Dit was al afgesproken, aldus spreker, waarna wij onze eigen weg gezocht hebben. Het pamflet van de C. H. U., aldus de heer Van der Peijl, is in onze kring de eer ste ooizaak van het wantrouwen geweest. Hij meende dat waar de C. H. U. zo graag het woord Chris telijk gebruikt, dit voor Christenen een zeer laakbaar pamflet was. De Voorzitter brak de discussie af. Hij hoopte, dat. nu men de ge legenheid heeft gehad om de ge moederen te luchten, dit verhelde rend zal werken. Hij sprak de wens uit, dat, ondanks de verdeeldheid in politiek inzicht, waar hij zich als raadsvoorzitter bovenstelt, ieder voor zich zal trachten de be langen der gemeente Hoek op zo goed mogelijke wijze te beharti gen. Dat kan slechts aldus spreker, als men kan werken alg een team. Hij deed dan ook een beroep op de partijen, om te zorgen dat de ver houdingen weer in orde komen, zodat de raad in de komende zit tingsperiode, die voor de ontwik keling van de gemeente Hoek van groot belang kan zijn, met kracht hieraan zal mogen bijdragen. De begroting werd, nadat de verschillende vragen en opmerkin gen van de heer Leunis, geuit tij dens de algemene beschouwingen, waren beantwoord, bladzijde voor bladzijde behandeld. De verbouwing van het gemeen tehuis en de raadszaal zullen waarschijnlijk volgend jaar door gang kunnen yinden. Aan de aan leg van sportvelden wordt ge werkt, daar opdracht is gegeven precies uit te zoeken, wat de gron den in de Lovenpolder zullen gaan kosten. De burgemeester en wet houders zijn de „boer" op geweest om te trachten een geschikt stuk land voor de aanleg van sportvel den aan te kopen. Vaak hielden de landbouwers B. en W. maanden lang in het onzekere eer er een afwijzend antwoord op het verzoek tot de aankoop van een perceel land voor de sportvelden kwam. Het moet dan uiteindelijk maar gaan via een uitbreidingsplan, dat naar gehoopt wordt, spoedig ge realiseerd zal kunnen worden. Ook de bejaardenzorg is voor B. en W. een groot probleem. Men heeft getracht de kerkbesturen tot uitbreiding van het bestaande be jaardentehuis te bewegen. Dit is echter om financiële redenen niet mogelijk gebleken. Een eenvoudige bejaardenwoning kost al ruim 10.000. Ook B. en W. zijn vol zor gen over de bejaardenhuisvesting, doch men zag geen mogelijkheid om aan het geld te komen, om hierin op afdoende wijze een op lossing te forceren. Wij kunnen nu eenmaal niet verder springen, al dus de voorzitter, als onze polsstok lang is. De heer Tollenaar vroeg tijdens de behandeling van de begroting aan B. en W. eens te bezien of het Groene Kruis op andere wijze fi- nancierd zou kunnen worden. Hij acht het van groot belang, dat in Hoek de Groene Kruis-zuster ge handhaafd kan blijven, doch brengt de zorgelijke staat van de kas on der de aandacht van de overige raadsleden. De Voorzitter meende, dat voor het Groene Kruis het enige middel om uit haar moeilijke situatie te komen is de contrtibutie van de leden te verhogen. Dan kan de ge meente ook haar bijdrage verho gen, die door Ged. Staten is vast gesteld op de helft van de door de ze vereniging geïnde contributie. Ook de heer Van der Peijl was van oordeel, dat de bevolking meer voor het Groene Kruis over moet hebben. De gemeentelijke bijdrage is thans ƒ2400 per jaar. Hij acht dit zeer billijk. De heer Tollenaar vraagt aan B. en W. voorts een zandstrooier aan te schaffen. Dat is inmiddels al gebeurd vol gens een besluit dat de raad dit voorjaar heeft genomen. Door de heer Leunis werd geïn formeerd naar de gemeentelijke bijdrage in de ontwikkeling van het recreatieoord de Braakman. Deze bijdrage is thans 12.000, een bedrag dat hij voor de ge meente Hoek te hoog acht. De Voorzitter zeide dat er een bespreking is geweest tussen Ged. Staten enerzijds en het dagelijks bestuur van het Beheerschap an derzijds, waarin deze zorg ook tot uitdrukking kwam. Er zal nu mede door de Provin ciale griffie worden uitgezocht wat voor het recreatieschap mogelijk is en wat de drie hierbij betrokken gemeenten kunnen opbrengen. Ged. Staten zullen daarop een voorstel aan de minister doen, om deze drie gemeenten bij de ontwik keling van de recreatie tegemoet te komen. De begroting wordt ten slotte zonder hoofdelijke stemming door de raad aanvaard. Tijdens de rondvraag bracht de heer Tollenaar ter sprake, dat door de kanaalwerken van Rijkswater- slaat een aantal wegen en dijken volkomen kapot zijn gereden, waardoor sommige landbouwers de grootste moeite hebben om hun KERSTCADEAU VOOR FEIJENOORD Het bestuur van de Konink lijke Nederlandse Voetbalbond heeft maandagmorgen besloten de maatregelen, genomen tegen de Feijenoordspelers met betrek king tot het uitkomen in het Ne derlands elftal, op te heffen. De kwestie Fijeenoord is de wereld uit. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft maandagmorgen het besluit genomen om de sanc ties, die tegen de spelers van Feijenoord waren genomen in verband met een wel Iaat ver zoek niet voor vertegenwoordi gende elftallen uit te komen, op te heffen. VOORLOPIG NOG GEEN ELFSTEDENTOCHT Het ziet er naar uit dat de tra ditionele elfstedentocht voorlopig nog niet zal worden gehouden. De vereniging van Friese elfste den heeft na haar vergadering, die maandagavond in Leeuwar den werd gehouden, nog geen da tum voor de tocht vastgesteld. Het ijs is op 'n zeer groot gedeel te van de route, vooral op het Sneeker-, Heeger- en Slotermeer, nog zeer onbetrouwbaar. UITSLAGEN 26 DECEMBER EREDIVISIE HeraclesFortuna 5'4 04; AjaxPSV 11; Volendam Willem II 1—1; ADO—DOS 0-2; NACVolewijckers 21; GVAV —Blauw Wit 1—2; MW—En schede 11; SpartaFeijenoord 3-0. EERSTE DIVISIE Ensch. BoysRoda JC 42; DWS—Veendam 12; Velox RBC 6—0; Elinkwijk—SHS 2—2; LimburgiaDHC 1—4; Eindho venVVV 11; SittardiaGo Ahead 01; ExcelsiorFortuna VI. 0—1. TWEEDE DIVISIE A OldenzaalStormvogels 31; Tubantia—ZFC 1—3; AGOW— Be Quick 41; GraafschapVi- lesse 10; NECAlkmaar 32; KFC—Zwolse Boys 4—1; VSV— Zwartemeer 30; Heerenveen Leeuwarden 11. TWEEDE DIVISIE B HilversumXerxes 05; PEC —EDO 3—1; RCH—Baronie 1-3; Longa—Hermes DVS 3—1; SW HVC 1—1; NOAD—DFC 0—0; BW—'t Gooi 1—0. EREDIVISIE DOS 15 10 1 4 21 26—20 Ajax 15 8 4 3 20 31—16 PSV 15 8 4 3 20 32—19 Enschede 15 9 2 4 20 36—23 Sparta 15 8 4 3 20 33—23 Fortuna '54 15 9 1 5 19 24—18 NAC 15 5 5 5 15 24—23 Feijenoord 15 5 4 6 14 24—24 ADO 15 5 4 6 14 18—18 GVAV 15 5 4 6 14 24—25 Blauw Wit 15 6 2 7 14 26—31 MW 15 5 3 7 13 26—25 Volendam 15 3 6 6 12 29—31 Heracles 15 4 3 8 11 28-34 Willem 11 15 o 6 7 10 28—35 Volewijck. 15 1 1 13 3 10—54 boerderijen te verlaten. Ook het achtergelaten slijk wordt nooit door Rijkswaterstaat opgeruimd. Hij vroeg de Voorzitter stappen te ondernemen om bü Rijkswaterstaat aan te dringen op spoedig herstel van de wegen en te zorgen dat deze wegen door Rijkswaterstaat zonder slijk worden achtergelaten. De boeren moeten ook hun slijk opruimen als de bietentijd voorbij is, aldus spreker. De Voorzitter zegde toe een spoedig onderhoud bij Rijkswater- staal te zullen aanvragen. Wethouder Scheele zeide met Rijkswaterstaat ook we] eens een hartig woordje te willen wisselen en gaf de wens te kennen bij dit onderhoud aanwezig te mogen zijn. Hem werd toegezegd dat hij bij dit onderhoud, voor wat de ge meente betreft, aanwezig kan zijn. Aan het slot van de vergadering dankte de Vooorzitter de raadsle den voor de nuttige besprekingen. Hij .-mak de wens uit, dat Hoek zal kumfën profiteren van de ontwik kelingskansen die er liggen, en wenste alle raadsleden goede dat Hoek zal kunnen profiteren van de ontwikkelingskansen die er liggen, en wenste alle raadsleden feestdagen toe, waarna hij de ver gadering sloot. 91. „Ha-haar-haarfijn vertellen', stottert de piraat. „Ik weet haar fijn alleen, dat we Skapti's burcht te grazen zouden nemen". ..Hoe gebeurt dat?", vraagt Eric ijzig. „We zouden de rivier opvaren tot een punt. dicht bij Skapti's burcht cn dan aanvallen. Gc-gc- woon, maar het kan best dat hel al ge-gebeurd is nu". Bruusk wendt Eric zich af om zijn onrust niet te laten merken. En de piraat wordt onder bewa king gesteld. „Je hebt het gehoord", zegt hij dan tot de grijze aanvoerder van de zeven mannen, die eerst hun bewakers waren. „Een bende zee rovers is bezig hier de landstreek af te stropen. Skapti's burcht is het eerste aan de beurt. Met de veer tig man die ik ongeveer nog heb. valt tegen die schurken niets te beginnen. Maar als de hele bevol king meedoet...'' „We zullen u helpen, heer", knikt de oude man, die nu wel be grijpt, dat hij zich lelijk in deze rijzige blonde krijger heeft vergist. „Maar dient heer Skapti niet ge waarschuwd te worden?" „Zeker", mompelt de Noorman, „dat moet vóór alles gebeuren. Ik heb enig ongenoegen gehad met Skapti, maar dat is minder belang rijk. Mijn zoon is daar nog op de burcht, en dat alleen is al reden genoeg Skapti desnoods tegen zijn zin bij te staan tot het laatste. Het zal alleen niet gemakkelijk zijn Skapti te overtuigen van het ge vaar dat hem dreigt... en daarom zal ik met Rem gaan praten", NEDERLAND—BELGIE WAARSCHIJNLIJK OP 3 MAART NederlandBelgië, de eerste in terland van 1963 zal niet zoals was voorgesteld op 10 maart doch waarschijnlijk een week eer der worden gespeeld. De K.N.V.B. en de K.B.V.B. kunnen er niet mee akkoord gaan dat twee topclubs nl. Feije- noord en Anderlecht. die onge twijfeld een aantal spelers voor de nationale elftallen zullen moe ten afstaan, drie dagen voor of na de interland In het veld moe ten komen voor een wedstrijd in het toernooi om de Europese voetbalbeker. De Nederlandse en Belgische bond hopen dooi' de interland een week te vervroegen even tuele moeilijkheden te voorko men. Er zijn momenteel onderhande lingen gaande tussen de K. N. V. B„ K. B. V. B„ Feijenoord, Reims, Anderlecht, Dundee en de Uefa om de data voor da diverse wedstrijden zo gunstig mogelijk vast te stellen. Met diep leedwezen geven wij kennis van het plotseling overlijden, in de leeftijd van 48 jaar, van de heer in leven administratief ambtenaar op het hoofdkantoor te Terneuzen. Zijn prettige wijze van omgang met al degenen, waarmede hij zowel in als buiten het bedrijf in aan raking kwam, zullen wij node missen. Hij zal in onze herinnering voortbestaan als een toegewijd ambtenaar en goed kollega. DIREKTEUR EN PERSONEEL VAN DE N.V. WATERLEIDING MIJ. „ZEEUWSCH-VLAANDEREN", Terneuzen, 24 december 1962. Met diep leedwezen geven wij kennis van het plotseling overlijden, in de leeftijd van 48 jaar, van de heer lid van onze vereniging. Wij verliezen in hem een trouw en goed kollega. DE PERSONEELSVERENIGING VAN DE N.V. WATERLEIDING MIJ. „ZEEUWSCH-VLAANDEREN". Terneuzen, 24 december 1962. Heden ontsliep, in zijn Heere en Heiland, mijn geliefde Man GIJSBERT BOER. in de ouderdom van 77 jaar. S. BOER—MIERAS Axel, 23 december 1962, Pr. Hendrikstr. 41 De begrafenis zal D.V. plaats hebben op heden, donderdag 27 december om 2.30 uur, vanuit het Verenigingsgeb. naast de Gereformeerde Kerk aan de Kerkdreef. Boekhandel VAN DE SANDE Voor de vele bewijzen van medeleven en deelneming ontvangen bij het over lijden van onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ADRIANA ELIS. CHRIS. DE DOELDER. geb. Wilhelm. betuigen wij onze oprechte dank. In het bijzonder aan H.H. Doktoren, Directrice en verplegend personeel van het Juliana Ziekenhuis voor de liefdevolle verple ging de overledene bewe zen. Uit -aller naam. R. DE DOELDER* Terneuzen. december 1962. De Doelderstraat 18. GROSSIERDEKIJ AXEL maandag 31 december Wenst tevens allen een GELUKKIG NIEUWJAAR 20% KORTING op! p,, Zelfrijzend BAKMEEL 56-11 ct zegelvoordeel SPARBIER en 20% korting! OUD BRUIN pul 42-8 ct zegelvoordeel lies 30-6 ct zegelvoordeel PILS pul 47-9 ct zegelvoordeel fee 35-7 ct zegelvoordeel SUPERPILS iie9 47-9 ct 2egelvoordeet SNOEPJE MEI 20% KORTING ANISETTE zakje 49-10 cl jcegeTvoordfcet POEDERKOFFIE pot a 200 gram680-136ct zegelvoordeel pot a 50 gram 188- 38 ct zegelvoordeel Voor pikant* eters! HoH» mostera gUs 66-13 Ct zegeTvoordeèt Zoute pinda's zakje 50-10 Ct zegelvoordeel Croquettes rol fijna chocolade 80-16 Ct zegelvoordeel blikje Portugese SARDINES 48-10 ct zegelvoordaeF Alle soorten (oast met 20% korting! TOAST pakje 20 stuks 46- 9 ct zegelvoordeel TOAST pakje 10 stuks 25- 5 ct zegelvoordeel tILUPUTTOAST pakje 33 etuks 53-11 ct zegelvoordeef LILLIPUTTOAST pakje 14 stuks 28- 6 ct zegelvoordeof PANEERMEEL 35-7 cl zegelvoordeel ELK PAKJE SPARTHEE MET DUBBEL ZEGELVOORDEEL KOEKJE met 10 Bitterkoekjes zak200 gram 84-io% Melange 250 gram 72-io% RIJST droogkokende, 2ak 46-9 ct zegelvoordeel VLEESWAREN MET 70% KORTING! BoerenmetworstextralOOgram 50-10 ct zegelvoordeel Hausmacher <00 grim 52-10 Ct zegelvoordeel Knakworst blik 130-26 ct zegeivoordeef geldig van 27 december tfm 2 Januari A fc

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3