4 4 3<£erótrede VAN H.M. KONINGIN JULIANA 4 y4 fx 4 4 WX 1 '4 4 4 4 4 m 4 4 4 4 Koude kerstmis 1962 Transport van vrijgelaten Cubaanse gevangenen naar de V.S. voltooid Het weer Staking van 81.000 Amerikaanse havenarbeiders dreigt economie te wurgen Vier bejaarden bij brand omgekomen in Rotterdam WFFJRRFRIfHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DONDERDAG 27 DECEMBER 1962 19e Jaargang Nr 5796 GROOT AANTAL JAPANSE VISSERS OMGEKOMEN IN ORKAAN GEHEIME AMERIKAANSE KUNSTMAAN Russisch verkeersvliegtuig onderschept bij Cuba SAMENZWERING IN TUNESIE ONTDEKT TEGEN DE STAAT Russen verlaten Cuba Ontsnapping in bus naar West-Berlyn OVERVALLEN OP KERSTDAGEN IN DE VERENIGDE STATEN frankering bij abonnement: Terneuzen Mrecfeur-Hoofdredaeteur I. van de Sande Redactie, adresNoordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswa! Telefoon 01150 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal: per maand f 2.Der week 48 et T .ossp nre 0 et. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 et; minimum per advertentie ƒ2,40. Rubriek: Kleine Advertenties "(géén handels- advertenties): 5 regels ƒ1,10. Tedere regel meer 22 ct. Kleine Advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties te 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. ii'.V Wi Hare Majesteit Koningin Juliana heeft irj een nationaal programma over de beide zenders op Eerste Kerstdag een rede uitgesproken. Vooraf werd het slotkoor uit het Weih- nachtsoratorium van J. S. Bach gespeeld. Na afloop werd het „A Toi la Gloire" ten gehore gebracht. Koningin Juliana sprak de volgende Kerstrede uit: „Ik kan niet nalaten te beginnen met nogmaals ons aller dank, van mijn familie en mijzelf uit te spreken voor de steun, die wij bij het heengaan van mijn moeder hebben ondervonden door uw veelvuldig medeleven. Wij voelden ons verwarmd en verrijkt door alle herinneringen en ge dachten. Daarnaast ben ik diep onder de indruk van de wijze waarop het Nederlandse volk als geheel, en menigeen voor zichzelf, zijn eigen band met zijn Koningin Wilhelmina heeft laten blijken. Al wat over haar gezegd en geschreven is ten afscheid, en over haar leven, vormt als het ware tesamen een monu ment te harer nagedachtenis. Het is daarbij een heerlijke herinnering, dat ons volk, zo zeer in haar geest, van eendracht en offerzin deed blijken op haar laatste levensdag. Ik ben vol onuitsprekelijke dankbaarheid, dat ik moeder zo lang bij nte heb mogen hebben, maar vooral, dat ik deze moeder n wegbereidster heb meegekregen. Haar persoonlijkheid was zó sterk, en zij maakte een zó eigen en origineel gebruik van al de gaven van hoofd, geest en hart die zij had ontvangen, dat het me niet mogelijk is ook maar bij benadering aan te duiden, wat zij voor mij, en voor ons allen, heeft betekend. Bovendien zou zij dat zelf niet goedkeuren. Ik laat 't dus aan anderen over dat te doen, als ze het willen. Op de omslag van haar boek koos zij, als embleem van haar leven, de uitbeelding van het „Saevis tranqujllus in undis" (Veilig temidden der wilde golven). In Gods leiding veilig. Zo was zij: volledig in de wereld, maar vrij, want zij voelde zich niet v a n de wereld. Moeder was een voortrekker. Ze streed in het eerste ge lid, giet een felheid van overtuiging die ze steeds beheerste, en met grote vastberadenheid. Het is bijvoorbeeld een stille wens van haar geweest haar leve'ti in oorlogstijd voor haar land te mogen offeren. Maar dit werd niet van haar gevraagd. Van 1940 tot 1945 werd zij geroepen, de steun te zijn, maar haar woord, voor hen van wie dat wel gevraagd ging worden. Zij heeft 50 jaar lang dit land en dit rijk gediend, en al haar krachten en talenten toegewijd aan haar land- en rijksgenoten. Mensen vergeten gauw. Hier heeft men niet vergeten. En de jongeren die haar slechts als figuur uit het verleden kenden, kwamen ook langs haar baar, of gingen staan langs de weg naar Delft. De jongeren hadden altijd haar belangstelling, niet alleen moederlijk gericht, maar vooral omdat zij haar hoopvolle verwachting steeds weer stelde op de jongere generatie. Veel vernieuwing, verbetering en toenadering heeft zij ook werkelijk zien komen; bij vele andere dingen werd het trage tempo haar tot teleurstelling. Steeds, nog tot nu voor enkeie weken, heeft zij in de innerlijke ontwikkeling van ons land en van de wereld het beste van het nieuwste op gezocht, en dat trachten te steunen. Tenslotte, naarmate haar hoge ouderdom haar steeds meer aan banden legde, verlangde moeder ook sterker naar het einde van haar aardse bestaan, en dieper, op haar eigen duidelijke en reële manier, naar het eeuwige leven. Dit bleek uit haar begrafenis: haar laatste stralende boodschap. Op dit Kerstfeest kan ik niet beter doen dan enkele delen voor te lezen van een kerstrede, eens door moeder in in tieme kring gehouden, die ik dezer dagen terugvond. Dezelf de tekst als bij haar begrafenis leidde ook hierbij de vlucht van haar gedachten. Zij zeide: „Wat gaat er niet ieder jaar door ons hart en hoofd heen, als wij, tegen het naderend Kerstfeest, het Kerstevangelie horen voorlezen. Iedere keer opnieuw is het zo rijk, zo onuitputtelijk en zouden wij er zoveel over kun nen en willen zeggen. De samenvatting van alles zijn des Heren eigen woor den: .Ik ben met U, al de dagen, tot de voleinding der wereld". „Ik ber. met U", is voor ons de zekerheid, dat wij, achter deze wereld der zienlijke dingen, een verborgen leven heb ben, waarvan Hij het leven is. „Ik ben met U", dat zegt Hij tot ons allen tesamen, en tot ieder persoonlijk. Dat is een feit, iets ontzaglijk heerlijks, en tevens zó diep ernstig, dat wij er ons ternauwernood geheel rekenschap van kunnen geven. Wij hopen, wij trachten te geloven, dat Hij bij ons is, in onze hoogst gestemde ogenblikken ervaren wij er iets van, doch. dat Hij tegenwoordig is, en dat voortdurend, ieder ogenblik van ons leven, evenwerke- lijk, ja nog wezenlijker, dan onze naasten waarmede wij om gaan en die wij elke dag zien daarvoor wanen wij Hem te ver weg. Hoe anders konden wij gaan leven, als wij die werkelijk heid volkomen leerden aanvaarden. Hoeveel lichter zou de last die wij torsen en het kruis dat wij dragen worden, als wij wisten, dat Hij meedraagt, want als wij aan Hem denken dan denken wij aan de hoogste liefde". Verder spreekt zij nog „Van het beeld dat wij vertonen, en dat vertekend is door onze tekortkomingen" en zegt „dat wij tot onszelf moeten komAi, wat vóór alles nodig is willen wij het hoofd kunnen bieden aan de moeilijkheden, die ons misschien nog wachten. Terugkerend tot dat oor spronkelijke beeld en toeneming in gelijkenis met de beel tenis van Christus is leven in de ware, in „de diepste zin". „Dit is", zo zegt moeder, „terugkeren tot Hem, die dc oorsprong is van het leven. Leven staat nooit stil, het roeDt tot de dagelijkse plichten en tot het dagelijks werk, als vernieuwde mensen, sterk in de wondere kracht waar tegen de wereld niet op kan, die alles kunnen dragen en nochtans nooit ten onder gaan. Dit is de kracht van het Kerstevangelie". „Ik ben met U" door dit onzaglijke feit voelen wij ons ieder persoonlijk gedragen en geborgen in Zijn liefde, tot ons allen te samen gezegd, bindt dit feit ons tot een eenheid in Hem Dat wij 't zo goed op aarde zouden kunnen hebben, daar- aan herinnert ons een, die ons hier verliet. Wij allen leven in de spanning tussen geboorte en dood begin en einde van ons bestaan op aarde. In dit jaar wel zeer in het bijzonder weten wij ailen wat spanningen zijn met al de zorgen die zij meevoeren. Ook werden wij hierbij, als volk, in een eigen gewetenconflict gebradht. Het was een uitzonderlijk spannend jaai. De opgaven die de mens voor zich vindt, kunnen boven menselijk schijnen. En toch als het leven niet een opgaaf was in de span ning tussen geboorte en dood, dan was het mensenbestaan zonder vergezicht, met eindeloos dingen kunnen uitstellen, niets afmaken en nergens een uitdaging, zou dan alles doelloos en onbelangrijk lijken. Wij zouden zo'n bestaan van onvolmaatheid-zonder-einde zelfs niet kunnen uithouden. Maar wij mensen komen en gaan en hier op aarde zijn wij in voortdurende verandering, en dat is goed. Op onze hoogtepunten verlangen we er hevig naar, even stil te staan, om het kostbare ogenblik vast te houden, te ver eeuwigen. Maar wij weten niet wat een overvloed aan rijk dom ons nog wacht. Het leven gaat door, in al zijn volheid van kansen voor ons, die voor het grijpen zijn voor wie ze maar zien wil. Pas met de dood ontlaadt zich de span ning en daar wacht ons het volmaakte, wat de prijs is waar naar ieder leven hunkert. Moeder heeft nu dit hoogste doel bereikt. Zij wa$ en is gelukkig dat zij haar strijd heeft mogen beëindigen, en de vrede, het geluk haar nu zo zonder beperking toestromen. Zij wilde „Christus voor alles". Zij is niet meer eenzaam, noch alleen. In onze levens, tussen geboorte en dood uitgespannen, komen we jaarlijks langs het ogenblik van Kerstmis. Kerstmis is geboorte van het leven dat naar die dood leidde, die alle dood overwint naar de opstanding toe. Hij, die met Kerstmis komt, is het, die zegt; „Zie ik maak alle dingen nieuw." Amerikaanse vliegtuigen heli- hen maandagnacht het transport van 1,1.13 Cubaanse gevangenen van Cuba naar de Verenigde Sta ten voltooid. Deze Cubanen heb ben vorig jaar meegedaan aan de mislukte invasie en zijn door pre mier Fidel Castro vrijgelaten in ruil voor medicamenten, farma ceutische artikelen en zuigelin genvoeding voor een waarde van 53 miljoen dollar. James Donovan, de Ameri kaanse advocaat, die in de laat ste fasen van de onderhandelin gen met de Cubaanse autoritei ten, die leidden tot de overeen komst, is opgetreden, is met de laatste groep vrijgelaten gevan genen in Florida aangekomen. Naar eerst thans wordt ver nomen zijn op 22 december bij de Samoa-archipel twee Japanse vissersschepen in een orkaan vergaan. De 41 opvarenden zijn waarschijnlijk verdronken. Een reddingboot heeft op de plaats van de ramp slechts wrakstuk ken aangetroffen. Hij zei, dat 1000 vrouwen en kin deren, verwanten van de vrijge latenen, op Tweede Kerstdag naar de Ver. Staten zouden ver trekken met het vrachtschip „African Pilot". Dit schip heeft zondag goederen ter waarde van 11 miljoen dollar, de eerste zen ding van de ruilgoederen ter ge zamenlijke waarde van 53 mil joen dollar, in Havana aange voerd. Donovan heeft ook gezegd, „zekere beloften voor de spoedi ge vrijlating van Amerikaanse gevangenen" gekregen te heb ben. Dit zijn 23 Amerikanen, die op Cuba gevangen zitten en die buiten de genoemde ruilovereen komst vallen. President Kennedy heeft ver klaard dat de vrijlating van de Cubanen en hun redding van „een langzame dood" strookt met de Amerikaanse beginselen. Hoewel officieel volgehouden is, dat het bewerken van de vrij lating der Cubanen een louter particuliere zaak was van een co mité van verwanten der gevange nen, is toch toegegeven, dat de Amerikaanse president en andere hoge regeringsfiguren in de Ver. Staten achter de schermen een belangrijke rol hebben gespeeld. De onderhandelingen voor de vrijlating van de Cubanen die deelgenomen hebben aan de inva siepoging van vorig jaar. begon- ne een maand ongeveer na de in vasiepoging in april '61. Premier Fidel Castro bood toon aan hen uit te wisselen tegen 500 trac tors. Dit ging niet door en de ge vangenen werden berecht en ver oordeeld tot langdurige gevange nisstraffen die konden worden afgekocht tegen 25.000 tot 50.000 dollar per man. Later begon het comité van verwanten Donovan in te schake len, die eerder dit jaar de vrijla ting heeft bewerkstelligd van de Amerikaanse U-2-piloot tegen die van de Russische spion Abel. Volgens het Amerikaanse tijd schrift Newsweek beschikken de V. S. over een kunstmaan, die Russische telefoongesprekken via ultra-korte golflengten kan a'iuislerenen dc Jigging van lan- ceerbases voor raketten Precies Kan vaststellen op grond van hun radiosignalen. De satelliet, waarvan de Ver. Staten nooit dc lancering hebben bekendgemaakt, staat bekend ais .Ferret". Het doel van deze kunstmaan zou. aic'us Newsweek, vooral zijn radar- en radiosigna len op te vangen in het gebied van Baikonoer. dc voornaamste Russische basis tour het beproe ven van raketten. De Ferret zou ac opgevangen gegevens door- zcvcen aan Amerikaanse luister posten. In vele delen van de wereld is Kerstmis koud geweest. Een groot deel van de Verenigde Sta ten, Canada, West-Duitsland, Ita lië en Frankrijk was niet sneeuw bedekt. Zelfs in Barcelona is be hoorlijk veel sneeuw gevallen en in Zuid-Sicilië lag op Eerste Kerstdag een licht sneeuwkleed over vroege amandelbloesem. Een aantal bergdorpen in Zwit serland waren geïsoleerd en moesten door hefschroefviiegtui- gen bevoorraad worden. Frankrijk had de koudste Kerstmis sinds jaren. In de Jura daalde de temperatuur tot 28 gra den onder nul. Vele sportpro gramma's moesten worden afge last. In Polen was het treinverkeer door de zware vorst ontwricht. In Barrow (Alaska) daarente gen was het weer voor de tijd van het jaar met een temperatuur van 7 graden onder nul naar ver houding zeer zacht. In Rome heeft Paus Johannes op Eerste Kerstdag zijn zegen „Urbi et Orbi" gegven voor een raam van het Vaticaan. Eerder op de dag bezocht hij een kinder ziekenhuis. In West-Duitsland liep de tem peratuur uiteen van 23 graden onder nul in het Beierse winter sportoord Garmisch-Partenkir- chen tot min tien graden in het noorden. Oostenrijk had zijn koudste Kerstmis sinds 20 jaar. Innsbrück spande daarbij de kroon met een temperatuur van 27 graden onder nul. In Stockholm was Tweede Kerstdag een leger van 900 man in de weer met sneeuwploegen, schoppen en zand om de straten weer begaanbaar te maken. Ook in Denemarken sneeuwde het Tweede Kerstdag. Hevige sneeuwval noodzaakte de Spaanse autoriteiten om op Eerste Kerstdag dc grenspost van Perthus in de Pyreneeën te sluiten. 6000 voertuigen met Franse vakantiegangers zijn aan de Spaanse zijde van de grens ge strand. Voor vele Amerikanen was het een triest, Kerstfeest. Volgens een onofficiële schatting zijn sinds vrijdag 615 mensen bij verkeers ongelukken om het leven geko men. In totaal kwamen 820 men sen om het leven. In vele delen van de Verenigde Staten kwam zware sneeuwval voor en vroor het, maar in Palm Beach, Florida, waar president Kennedy en zijn gezin vertoeven, waren de temperaturen aan de behaaglijke kant en kon de pre sident een tochtje maken met zijn jacht. In Frankrijk heeft de koude een vijftiental slachtoffers geëist. Eén van hen was een 71-jarige man, die als kerstman verkleed aan het hoofd van een stoet kin deren door de straten van Troyes trok en plotseling in elkaar zak te. Hij bleek aan een congestie te zijn bezweken. In Lissabon zakte voor het eerst in 70 jaar het kwik tot on der het vriespunt. Op Eerste Kerstdag was de temperatuur daar min één graad. Ook in Oporto was het niet bepaald aan genaam, maar Penhas Douadas sloeg alle records met een tem peratuur van 15 graden onder nul. Bij een brand in een hotel in de Noorse plaats Bergen zijn Eerste Kerstdag 6 mensen omgekomen. Drie brandweerlieden werden ge wond. In Barcelona heeft men Twee de Kerstdag de zwaarste sneeuw val sinds mensenheugenis meege maakt. In de straten werd druk geskied. Meer dan 120 schepen worden in Amerikaanse havens aan de oostkust en de golf van Mexico opgehouden door de staking van 81.000 haven-arbeiders, die vol gens president Kennedy de Ame rikaanse economie zal wurgen. Amerikaanse jachtvliegtuigen hebben zaterdag op 80 km ten oosten van Miami in Florida een RussLch verkeersvliegtuig van het type TU 114 onderschept, dat ongeveer 100 km uit zijn koers was geraakt. Het toestel, dat 170 tot 22 passagiers kan vervoeren, vloog op 11 km hoogte, toen het op de Amerikaanse radarscher men verscheen. Toen Amerikaan se straaljagers do TG-114 hadden-- herkend, keerden zij terug naar hun basis bij Miami. Het Sowjet- vlicgtuig was op weg naar Ha vanna. Radio-Tunis heeft meegedeeld dat een samenzwering tegen de staat is ontdekt. Een 20-tal per sonen, onder wie enkele militai ren, is aangehouden. Het militai re gerechtshof in Tunis heeft de zaak in onderzoek. Enkele arres tanten ontvingen, volgens radio- Tunis, lastgevingen uit het bui tenland. Volgens geruchten, die in Tu nis de ronde doen, was de samen zwering tegen de Tunesische pre sident. Habib Bourguiba, ge richt. Bourguiba bevindt zich thans in het nabij de Algerijnse grens gelegen Le Kef. Dezelfde geruchten willen dat de samenzwering op touw is ge zet door volgelingen van Sallah Ben Joussef, een tegenstander van president Bourguiba, die vele jaren in Cairo in ballingschap heeft gewoond. Hij werd verleden jaar door onbekend gebleven da ders in West-Duitsland ver moord. Het Sowjet-schip „Admiral Nadjimov" is dinsdagavond uit Havanna vertrokken om enige honderden Sowjet-technici met hun gezinnen naar hun Jand terug te brengen. Naar verluidt waren deze technici belast met de bouw van de Russische raketinstallaties die later na de beëindiging van de crisis om Cuba werden ge demonteerd. Een brand, die bliksemsnel om zich heen greep, heeft op Kerst avond in Rotterdam aan vier be jaarden het leven gekost. De slachtoffers zijn het echt. paar A. SpruytRademaker, be woners van de beletage van het pand Heemraadplein 18a. De man was in 1881 en de vrouw en 1877 geboren. Bij hen waren de 81- jarige H. A. Rothmeijer en zijn 71-jarige huishoudster J. M. G. Broeze op bezoek. De heer Roth meijer heeft, toen de uitgang van het huis door de brand versperd bleek, nog gepoogd zich via een raam te redden. Tij kwam zó on gelukkig terecht, dat hij een zware schedelbasisfraetuur op liep en later In het Dijkzigt-zie- kenhuis aan zijn verwonding be zweken- De overige bewoners van het pland, een 67-jarige doofstomme man. H. Wittebol, die op de eer ste étage woonde en een jong echtpaar, dat op de tweede étage had gehuurd, konden respectieve lijk via de normale uitgang en het dak in veiligheid komen. De heer Wittebol was even door rook bedwelmd. Hij werd naar een ziekenhuis gebracht. Na korte tijd kon hij zijns weegs gaan. Ook een brandwacht, D. van Wilgenburg, kreeg last van de rook en moest behandeld wor den. Hij was al gauw weer opge knapt. Van het hoge smalle pand brandden het souterrain en de belétage geheel uit. De eerste Twee Oostduitse echtparen en hun vier kinderen zijn Tweede Kerstdag met een bus in volle vaart door de contróle te Ba- belsberg gereden en veilig in West-Berlijn aangekomen, aldus een mededeling van de West- berlijnse politie. De Oostduitse grensbewakers vuurden op het busje, dat acht kogelgaten kreeg. Niemand van de vluchtelingen heeft evenwel verwondingen opgelopen. Alleen de busbestuurder werd door glasscherven gewond toen de vooiTUit in stukken vloog. Volgens de Westberlijnse po litie was de bus met stalen pla ten beschermd en uitgerust met j een sneeuwploeg om wegver- I sperringen uit de weg le ruimen. étage liep lichte brandschade op. De tweede verdieping bleef ge spaard. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog in het duis ter. Hij moet zijn ontstaan in het kantoor van de in het souterrain gevestigde handel in elektrische apparaten. Ondanks het feit, dat één van de uitgerukte brandweerwagens op een brug in botsing kwam met een tram, waardoor stagna tie ontstond, was de brandweer enkele minuten nadat een, voor bijganger alarm had geslagen, ter plaatse. De toegang tot de belétage was toen echter al door het vuur versperd. De drie men sen die er zich nog in bevonden, waren toen vermoedelijk al in de dikke rook gestikt. De brandweer wist het aanvan kelijk hoog oplaaiende vuur snel te overmeesteren. De hele brand heeft niet langer dan een half uur geduurd. De havenarbeiders, die aange sloten zijn bij de „International Longshoremen Association" ver lieten zondag de kaden bij hel verstrijken van de „afkoelings periode" van 80 dagen, die hen door een federale rechtbank was opgelegd na een staking van vier dagen in oktober. Aan deze bei de stakingen Jigt voornamelijk de eis van de reders ten grond slag, dat de werkploegen in de havens ingekrompen worden van 20 tot. 17 man. Maar het vakverbond blijft er bij, dat dit werkloosheid met zich mee brengt. Het vakverbond heeft evenwel verklaard, dat zijn leden spoedladingen, militaire en gevaarlijke ladingen tijdens de staking zullen blijven behande len. Na Kerstmis zou met het posten op de kaden op grote schaal worden begonnen. Dat niet allen het Kerstfeest met dezelfde verheven gevoe lens benaderen, bleek maandag nog eens in de Ver. Staten, waar lieden profiteerden van de ver slapte waakzaamheid en de bij zondere sfeer van Kerstmis door zich op onrechtmatige wijze aan zienlijke sommen gelds toe te eigenen. In de staat Illinois de den twee gangsters een overval op een gepantserde wagen waar in geld werd vervoerd, dwongen de chauffeur met 'n pistool naar een afgelegen plaats te rijden waarna zij hem boeiden na een papieren zak over zijn hoofd le hebben getrokken. Daarna hevel den zij de inhoud van de vracht wagen, het lieve sommetje van 100.000 dollar, over in een gereed staande wagen waarmee zij er vandoor gingen. Te San Diego, in Californië, overvielen twee bandieten een bank en namen de wijk met 60.000 dollar, in een winkel te Sayville, in de staat New York, sloegen inbrekers hun slag. Zij maakten zich met een bedrag van 86.000 dollar uit te voeten, NU EN DAN NEERSLAG. Het hogedrukgebied dat vóór de Kerstdagen bij ons oostelijke wind veroorzaakte, is naar Z.- Rusland weggetrokken. Onder tussen ontwikkelde zich boven het zeegebied tussen IJsland en Noorwegen een krachtige noor delijke stroming, waarvan de voorste grens gevormd wordt door een front, dat woensdag middag de Waddenkust naderde. Het veroorzaakte op de meeste plaatsen sneeuwval, die langs de kust hier en daar enige tijd overging in regen. Achter het front dringt met noordelijke winden wat zachtere lucht binnen. Het ziet er even wel naar uit dat dit slechts tij- medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot hedenavond. Enkele opklaringen Opklaringen maar plaatselijk ook enkele buien. Zwakke tot matige veranderlijke wind, in de kustprovincies tijdelijk uit noor delijke richtingen bij temperatu ren van enkele graden boven nul, overigens in het algemeen lichte vorst. delijk is en beperkt zal blijven tot de kustgebieden, aangezien het front maar weinig van plaats verandert. Elders in het land blijft de vorst zij het in mindere mate voortduren, waarbij vooral aan vankelijk nog sneeuw zal val len. DONDERDAG 27 DECEMBER v.m. n.m.. Breskens 1.54 2.10 Terneuzen 2.29 2.45 Hansweert 3.09 3.25 Walsoorden 3.19 3.35 VRIJDAG 28 DECEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.33 3,08 3.48 3.58 n.m.. 2.50 3.25 4.05 4.15 ZON MAAN op onder op onder 27 8.48 16.34 9.01 17.18 28 8.48 16.35 9.53 18.20 2.9 8.49 16.36 10.37 19.30 30 8.49 16,37 11.13 20.45 31 8.49 16.38 11.43 22.03

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 1