«Le Connaisseur» VAN OVERBEEKE Gemeenteraad van Zaamslag RADIO EN TELEVISIE Beursoverzicht .ADDS NIEUWS Gemeente Terneuzen deëeiSBêFKJÖÏ 5R NA FEESTJE ONGELIKT ;e zeevaartscholier J. it Amsterdam is gis- de Bosbaan in het e bos verongelukt, aarin hij met twee ilieren van de zee- zat, vloog enkele de kop nadat de tuurder J. B. in de it aan de Schiphol- Bosbaan de macht lur had verloren en ■recht was gekomen, der kwam er het 17-jarige W. Emans Wilhelminagasthuis ■ren kwamen terug stje in Amsterdam, in de auto van de de bestuurder een ■n naar Amstelveen weggebracht. GEVAARLIJKE iKSBRAND IN VMSTERDAM doch gevaarlijke net een ontzettend itwikkeling gepaard woensdagavond ge- erste verdieping van plasticfabriek van in Zonen's N. V. aan mstraat in Oud-Am- :e étage, waar giote met kurk lagen, noeg geheel uit. De vist te voorkomen naar de erboven lieping, waar plastic en, doordrong. Om- aloffingsgevaar be er de aanwezigheid i andere brandbare zoals het zeer ex- odium, namen niet 15 brandwachts aan r durende blussing r stralen werd het onzichtbare vuur werden niet min- ssen perslucht aan- !at de brandweerlie- akt waren voortdu in zuurstofmaskers De oorzaak van de- derde in tien jaar woensdagavond nog JIEFSTALLEN lamse politie heeft onderzoek naar een havendiefstallen af- de arrestatie van de renarbeider A. W. bekend in de laat- schuldig te zijn ge- fstal van een naai- ote hoeveelheden zakmessen, zwem- nhoeden, luchtbed voor werphengels en aanzienlijk ge- 'ze goederen heeft de havenarbeider, W. uit Vlaardin- uitgebreide klanten- ht. Wegens het pie- mdiefstallen zijn in ■earresteerd de 28- m de 27-jarige B. J. ■ijdag a.s. zullen zij er van Justitie wor- et politieonderzoek Ien goederen wordt /andaag verschijnt ?r van Justitie de per E. V. A. Hij ht van verduiste- :on Soyabonen en lit zijn lading. JK OVERLEDEN heer T. J. Mullet is woensdagmid- ond aangetroffen van de werkge fadspark. Hij was de ramen te lampen Jgelijkheid bestaat van een trapje is vermoedt dat de geworden is en gen de betonnen igen, waardoor hij isisfractuur opliep, d later overleden. MATROOS :ONKEN NA 7VARING opvarende van het Jacob Gödsen is a een aanvaring Waterweg ver collega van hem, te water was ge- irden gered. had omstreeks bij de westgeul, van Vlaardingen, terikaanse vracht- nerican Banker" het 1400 tons Rijn met kolen, op cl „American Ban liting zee; de „Ja- kwam uit de derde bij de monding de verdronken ■ter Lange. Hij erhaven. LANDBOUWER GELUKT landbouwer G. demsvaart is daar toen hij met de overstak, door tp komende auto man werd in toestand naar een rvoerd, waar hij aan de opgelo ken is overleden. TEGEN TREIN :eer tussen Win- Dorg is gistermid- tur gestremd ge en vrachtwagen er op een niet veg tegen de >wijk was gere- aan de auto is oonlijke ongeluk- niet voorgedaan. Vfjj.dag 21 december 1962 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 De raad der gemeente Zaamslag <jje te verlenen van 40 per leer- kwam maandag 10 december 1962 ]jng voor het cursusjaar 1962-1963. in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: A. Koster, wnd. bur gemeester. Secretaris: J. W. Kusee. Verder waren tegenwoordig: F. de Koejjer, wethouder; J. van Cad- sand, J. van Hoeve, f. M. C. de Jonge, L. F. Florussen, J. H. Ver- helst, A. J. de Visser, W. Faas, C. A. de Kraker en H. de Feyter, leden, 1. Opening. De Voorzitter opende de verga dering, heette de aanwezigen wel- jkóin en sprak het openingsgebed uit. Hierna sprak hjj als volgt: Mijne heren, ,Vóór wjj met onze gewone werk zaamheden beginnen willen wij een ogenblik stilstaan bij het-nog zo onverwachte overlijden van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Wil helmina der Nederlanden. Wij gedenken, hoe zij ondanks de grote gebeurtenissen en de ver schuivingen in ons volksleven toch de positie van het Vorstenhuis en de oand met ons volk ongeschokt ■heeft weten te handhaven; Wij ge denken, hoe zij in de vaak moeilij ke perioden van haar regering en onze gedachten gaan daarbij uit naar de twee wereldoorlogen 'blijk heeft gegeven van grote karaktervastheid en plichtsge trouwheid, ook al was de schijn soms tegen haar. Wij gedenken, hoe zij met grote lietde in tijden van voor- en tegenspoed met haar volk meeleefde en hoe zij blij was met haar volk in vreugdevolle dagen en troost en bemoediging schonk in moeilijke dagen; Wij gedenken hierbij hoe toen nog Koningin Wilhelmina het on vergetelijke bezoek aan onze ge meente bracht op 14 maart 1945, nadat zij op 13 maart 1945 weer in or.s land was teruggekeerd en hoe zij toen sprak met de families van de oorlogsslachtoffers en met de verzetsmensen. Wij gedenken hoe zij in de be zettingsjaren het symbijpl was van het verzet omdat zij optrad als de beschermster en de handhaafster van de vrijheid. Wij gedenken hierbij met grote dankbaarheid alles wat zij in de 50 jaren van haar regering, en ook nog daarna ■voor ons land en volk is geweest. Onze gedachten gaan op dit ogenblik ook in het bijzonder uit naar Hare Majesteit de Koningin Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden en hun ge zin en wij wensen hen toe dat zij in deze moeilijke dagen kracht en troost zullen mogen ontvangen van Hem, die aller leven leidt en die ook het leven van hun moeder en grootmoeder heeft geleid. De nagedachtenis van H. K. H. Wilhelmina moge bij ons allen in dankbare herinnering blijven voortleven en haar leven en wer ken mogen voor ons allen een -lichtend voorbeeld zijn. Burgemeester en wethouders 'hebben, mede namens de raad, het volgend schrijven van rouwbeklag aan H. M. de Koningin gericht: Met droefheid namen wij kennis van het overlijden van Hare Ko ninklijke Hoogheid Wilhelmina, Prinses der Nederlanden. Wij betuigen uwe Majesteit en het gehele koninklijke gezin, mede namens de raad dezer gemeente, onze hartelijke deelneming met dit grote verlies. Haar krachtige persoonlijkheid, haar standvastigheid, haar plichts getrouwheid en haar liefdevol die nen van ons land en volk zullen bij ons steeds in eerbiedige en dankbare herinnering blijven voortleven en mogen een lichtend voorbeeld zijn voor ons allen. Moge God U en de uwen kracht en troost schenken in deze moei lijke dagen. Burgemeester en wethouders van Zaamslag, De burgemeester, getekend: A. KOSTER, waarnemend. De secretaris, getekend: J. W. KUSEE. Ik verzoek U thans enkele ogen blikken van^sülte in acht te wil len nemén. W? ik dank U 2. Notulen." Zonder hoofdelijke stemming werd overeenkomstig het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 3. Ingekomen stukken en mede deling. Onder de' ingekomen stukken be vonden zich o.m. een verzoek van de Zeeuwse Stichting voor revalida tie om een éénmalige bijdrage van 5 cent pér inwoner ten behoeve van de aankoop, de restauratie en de inrichting van een pand te Mid delburg. Voor dit pand worden ook bijdragen verleend door het Konin gin Juliana fonds; het Nationaal fonds voor revalidatie; het Minis terie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen; de gemeente Mid delburg en de Provincie Zeeland. B. en W. stellen voor de ge vraagde bijdrage te verlenen. De heer Dc Visser zei zich niet tegen het voorstel te zullen verzetten, maar hij vond het wei jammer dat met zulke zaken vaak grote bedragen ge moeid zijn, die met de zaak zelf niet veel te maken hebben. Z.h.st. werd hierna overeenkom stig het voorstel van B. en W. be sloten. Een verzoek van de Chr. Boeren- en Tuinderbond in Zeeland om een bijdrage per leerling voor leerlin gen uit deze gemeente op de Chr. Lagere Landbouwschool te 's-Heer Arendskerke. B. en W. stellen voor een subsi- Het betreft 3 leerlingen. De heer Faas vroeg of dit een aflopende zaak is. De Voorzitter zeide dat het leer lingen betreft die op de school in Axel gegaan hebben. Nadien zijn er geen nieuwe bijgekomen. Ver wacht wordt dat dat een aflopende zaak zal zijn. Voorheen is een bij drage verleend in de reiskosten. De heer Faas vroeg zich af of de school in 's-Heer Arendskerke zich ook wel zou kunnen handha ven. De heer Florussen merkte op dat het verzoek dus niet nieuw was als er vroeger ook al een bij drage gegeven is. De Voorzitter zeide dat dit een bijdrage in de reiskosten was. De heer De Kraker zeide dat de heer Florussen wel enigszins ge lijk heeft omdat vroeger voor de school in Axel ook een bijdrage per leerling werd gegeven. Z.h.st. werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Aan de agenda werd nog toege voegd een verzoek van het Makelaars kantoor J. F. Rouw te Terneu- zen om optie te verlenen op bouwgrond in het uitbreidings-' plan voor de bouw van 16 wo ningen, zoals deze optie ook op 7 nov. 1961 werd verleend. De Voorzitter deelde mede dat. de verleende optie is verlopen. In verband met de verkoop yan grond aan de heer A. B. Dieleman te Axel werd het perceel waarvoor de optie gold opgeschoven. Nu weer inlichtingen over deze plan nen gevraagd zijn moet een plaats aangewezen kunnen worden waar de woningen gebouwd zullen wor den. B. en W. stelden voor de optie weer te verlenen, onder de zelfde voorwaarden als op 7 nov. 1961. De heer De Visser vroeg of het juist was deze optie wéér te ver lenen. Als er op hel ogenblik aan de plannen gewerkt, wordt moet door de aanvrager een daad ge steld worden en moet deze de grond kopen. Pas dan kan gezegd worden dat de beschikking over de grond is verkregen. Hij vroeg zich af wat de motieven zijn om niet te kopen. Wethouder De Koeijer zei dat het niet zeker is of hij kan gaan bouwen. De heer De Visser zei dat mee gedeeld is dat aan de plannen ge werkt wordt. De Voorzitter antwoordde dat er wel gesproken is over de plannen, maar dat wil nog niet zeggen dat ook spoedig gebouwd kan worden. Het gaat nu om een plaats aan te kunnen wijzen waar eventueel ge bouwd kan worden. De heer De Visser zeide dat bij een dergelijke grote omvang van grond en het uitbreidingsplan de gemeente er aan vast zit, hetgeen moeilijkheden kan geven. De Voorzitter wees er op dat de optieverlening beperkt wordt door de voorwaarde dat beslist moét worden over koop zodra iemand anders de grond wil kopen, De heer Florussen was er ook niet voor de grond te verkopen in dien niet gebouwd wordt. Dit kan aanleiding geven tot speculatie. De heer De Visser en de Voor zitter wezen er op dat bij verkoop een ontbindende voorwaarde wordt opgenomen dat binnen één jaar op de grond gebouwd moet zijn. Z. h.st. werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Naar aanleiding van de medede ling inzake de straatverlichting te Spui spraken de heren Florussen en Verhelst hun waardering uit over het genomen besluit om de straatverlichting te Spui om te schakelen tot nachtverlichting, Alle overige ingekomen stukken werden zonder bespreking of hoof delijke stemming overeenkomstig de voorstellen van B. W. aange nomen. 4. Benoeming leden Commissie van Advies Woonruimtewet 1947. De Voorzitter verzocht de heren De Kraker en Do Feijter met hem het stembureau te vormen. Uitgebracht werden: op J. de Klerk 10 stemmen, blanco 1 stem; op I. J. Kolijn 10 stemmen, blanco 1 stem; op J. F. Lensen 10 stemmen, blanco 1 stem; op H. de Feijter 9 stemmen, blanco 2 stemmen; op M. J. Galle 10 stemmen, blanco 1 stent, zodat tot leden van de Commissie? van Advies Woonruimtewet 1947 zijn benoemd de heren J. de Klerk, I, J. Kolijn. J. F. Lensen, H. de. Feij ter en M. J. Galle. De Voorzitter vroeg de heer De .'i Feijter of hij zijn benoeming aan neemt. De heer De Feijter antwoordde bevestigend onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrou wen. 5. Benoeming bestuurslid Stich ting Beschuttende werkplaatsen Midden Zeeuwsoh-Vlaanderen. Dezelfde heren als onder punt 4 fungeerden als stembureau. Uitgebracht werden: op L. F. Florussen 9 stemmen; op I. M. C. de Jonge 1 stem, blan co 1 stem, zodat tot bestuurslid van de Stichting Beschuttende Werkplaatsen Midden Z.-Vl. is be noemd de heer L. F. Florussen. De heer Florussen verklaarde op de desbetreffende vraag van de Voorzitter zijn benoeming aan te nemen onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen. 6. Voorstel vaststelling krediet- bedrag in rekening-courant N. V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten. Z.h.st. werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. 7. Voorstel inzake salarismaat regelen gemeentepersoneel. Z.h.st. werd overeenkomstig de voorstellen van B. en W. besloten. 8. Voorstel aankoop grond in de Axelsestraat voor de aanleg van een trottoir. De Voorzitter deelde mede dat vanmorgen een schrijven was in gekomen van de heer Slabbekoorn waarin h(j zich bereid verklaarde een strook grond van 75 cm u>t het midden van de heg te verko pen. Met de opzichter kon nog geen overleg worden gepleegd of dit nu ook voldoende js. B. en W. stellen voor van de heer W. Slabbekoorn van hel kadastrale perceel sectie F. no. 2955 ongeveer 38 nV- te ko pen. De heer De Visser zeide dat uit de stukken niet is te zien hoe breed het trottoir zal worden. Hij meende dat dit acht tegels zou worden. Misschien kan het zo ge regeld worden dat de breedte van het trottoir wat ingekrompen wordt en dat zo tot tevredenheid een oplossing gevonden kan wor den. In verband met het gebruik dat van dit trottoir gemaakt zal worden is dit naar zijn mening wel mogelijk. De kosten van het werk vond hij vrij hoog. Als de provincie een bijdrage geeft is het voor de gemeente te doen. Wanneer het voor het werk geen onoverkomen- lijke bezwaren oplevert dan zou hij graag willen tegemoetkomen aan de wensen van de belanghebben de, want hij kon het zich inden ken dat het voor een particulier jammer is dat wordt ingegrepen in hetgeen door hem verzorgd is. De heer Florussen merkte op dat het trottoir vanaf de heer Galle zal worden doorgetrokken. Dat is geen acht tegels, maar zal zes tegels breed zijn. De Voorzitter meende dat wel een bevredigende oplossing gevon den zal kunnen worden. De heer Florussen vroeg wat met het eleetrisch net gaat gebeu ren. De Voorzitter antwoordde dat het in de bedoeling lag aan de P. Z. E. M. té vragen dit gedeelte te verkabelen. De heer Van Cadsaml verklaarde zich voor het voorstel. De heer Slabbekoorn had hem meegedeeld dat het trottoir te dicht bij zijn woning zou komen. Liever had de heer Slabbekoorn dat de verbete ring van do weg aan de andere kant tot stand gekomen was. Hij informeerde of de kosten van planten enz., die opgeruimd moe ten worden, voor rekening van de gemeente komen. De heer De Feijter was van me ning dat het een goede verbete ring zal worden. De Voorzitter zeide dat aan de andere kant een rijwielpad moet komen. Hiervoor wordt een plan opgemaakt en de ka#s bestaat dat dit rijwielpad, onafhankelijk van de gang van zaken in Axel, toch reeds tot aan de Axelsedijk kan worden aangelegd. Planten enz. worden door de ge meente vergoed. De heer De Visser wilde vervol gens tot uitdrukking brengen, het geen hij vroeger ook reeds meer dere malen heeft gezegd, n.l. dat de Axelseweg bij de provincie hoort. De provincie wil daar niet aan. maar het is zuiver een pro vinciale weg. De Voorzitter zeide dat het voor de provincie moeilijk is uitbreiding te geven aan het provinciaal we gennet. Z.h.st. werd overeenkomstig het aangevulde voorstel, van B. en W. besloten. 9. Voorstel inzake instandhou ding openbare lagere school. Ingevolge art. 22bis der Lager Onderwijswet 1920 wordt een open bare lagere school in een gemeen te van minder dan 25000 inwoners opgeheven, indien het aantal leer lingen minder dan 50 is. Deze be paling is voor een termijn van 3 jaren niet van toepassing indien de instandhouding ingevolge arti kel 19 van genoemde wet wordt gevorderd, dat is, indien de ouders, voogden ef verzorgers van 12 of meer leerplichtige kinderen blijk geven dat zjj openbaar onderwijs voor deze kinderen verlangen, of. zolang nog acht of meer leerplich tige kinderen de bestaande school bezoeken. De raad moet beslissen of dit geval zich voordoet. De be slissing van de raad is aan de goedkeuring van G. S. onderwor pen. Bii besluit dd. 15 december 1959 werd een dergelijk besluit geno men. Dit besluit werd door Ged. Staten van Zeeland goedgekeurd op 2 febr. 1960. B. en W. stelden voor opnieuw te beslissen dat de instandhouding van de openbare lagere school de zer gemeente wordt gevorderd. Het aantal leerlingen was op de laatste teldatum. 15 september 1962; 18. Z.h.st. werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. fSlot volgt.) ZATERDAG 22 DECEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.15 Geestelijke liederen; 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Morgenge bed en overweging; 8.00 Nws; 8.19 Lichte gram.; 9.00 Gevar. progr.; 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinbouw; 12.33 Voor de jeugd; 13.00 Nws; 13.15 Platen- nieuws; 13.20 Musicerende dilet tanten; 13.45 Franse les; 14.05 Programma voor de jeugd; 15.00 Amus. muz.15.30 Gouden Pla ten-Kabinet; 16.00 Klankbeeld; 16.30 Lichte gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Gram.; 17.30 Boekbespreking; 17.40 Meisjes koor; 18.00 Kunstkioniek; 18.30 Gitaarspel; 18.50 Praatje voor politieke voetgangers; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.22 Motor praatje; 19.30 Gevar. progr.; 20.00 Nws; 20.20 Populaire klas sieken door kamerorkest en so list; 20.50 Lezing; 21.00 Tierelan tijnen, gevat, progr.; 22.00 Lichte gram.; 22.20 22.25 Boek bespreking; 22.30 Nws; 22.40 Wij luiden de zondag in; 23.00 Nieu we klass. gram.; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Socialis tisch strijdlied; 7.23 Lichte och tendklanken (gr.); 8.00 Nieuws; 8.18 Lichte gram.; 8.35 Ama teurs-orkest; 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 Klass. gram.; 10.00 Praatje; 10.05 Lez.; 10.20 Amus. muz. (gr.); 10.30 Vragenbeant- woording; 10.45 Gevar. progr.; 12.15 Lezing; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Sport- actualiteiten; 13.00 Nws; 13.15 VARA-varia; 13.20 Vers van de pers; 13.45 Voor de jeugd; 14.20 Radio Jazzclub; 14.50 Lichte gram.; 15.05 Klassieke en mo derne muziek; 17.15 Jazzmuziek; 17.30 Weekjournaal18.00 Nws en comm.; 18.20 Hammondorgel spel; 18.45 Lichte gram.; 20.05 Walsorkest; 20.35 En nu... Rot terdam, voor klein amusement uit de grote stad; 21.35 Socialis tisch commentaar; 21.50 Dansor- kest (gr.); 22.05 Hoorspel; 22.30 Nieuws; 22.40 Chansons; 23.10 Metropole-orkest en zangsolist; 23.35 Lichte gram.; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Amus. muz.; 12.30 Weerbe richt; 12.35 Gevai. muziek; 12.50 Programma-overz.; 13.00 Nws; 13.15 Voor de teenagers; 14.00 Variété-orkestlichte muziek; 14.30 Musicaramaprogramma voor de filmliefhebbers; 15.15 De academie der discofielen; 18.30 Lichte muziek; 17.00 Nws; 17.15 Liturgische zangen; 17.25 Lichte orkestmuziek; 17.45 En gelse les; 18.00 Koorzang; 18.20 Vlaamse volksliederen; 18.28 Paardesportberichten; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Gevai. muziek; 20.00 Cabaret programma; 21.00 Israëlische muziek; 21.45 Amus. muz.; 22.00 Nws; 22.15 Dansmuziek; 23.00 Nws. Televisieprogramma's. NED. T.V.15.00 Weekend journaal; 17.00 Voor de kinde ren; 17.3017.45 Films voor de kinderen; 19.30 Luipaard op schoot, documentaire film; 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 In AVRO's Televizier; 20.30 Open het Dorp; 21.00 Onze vriend Hig- gins, T.V.-film (deel 6); 21.25— 22.45 Sterren en streken, gevar. progr. BELGIË (VI.): 17.00 Voor de jeugd; 19.00 Folklore; 19.30 Echo; 20.00 Journaal; 20.25 Het Manneke; 20.30 Het is altijd Pen- nis, T.V.-feuilleton20.55 Canzo- nissima; 22.00 Quiz-progr.22.20 Close-up van Harold Lloyd23.05 Journaal. INTERNATIONALS VERRASTEN De internationale waarden hebben gistermiddag prettig ver rast met een vaste stemming bij de opening onder leiding van de Philips-aanaelen. Deze stukken werden voor Parijse rekening uit de markt genomen. De han del was over het gehele front rustig. Philips opende op 141 circa vijf gulden boven de voor gaande slotkoers. Ook Kon. Olie deed van zich spreken met een eerste koers van 154. tegen woensdag als slotkoers f 151,80. Unilevers circa twee gulden ho ger op 137,30. AKU lag hij een notering op 398, ex vier procent interim-dividend, vast in de markt. Hetzelfde moet worden gezegd van de Hoogovenwaar den, die negen punten verbeter den tot 550. De omvang van de handel was echter niet in over eenstemming met de zeer gunsti ge tendentie voor de hoofdfond sen. Gedurende de verdere beurs- duur bleek dat hier en daar bij de opening wat te hoog was ge grepen. Philips daalde tot f 139.50, Unilever tot 136.70 en Kon. Olie tot 153,50. AKU en Hoogovens konden zich op het hoge openingsniveau goed hand haven. Gunstig bedrijfsnieuws, alsme de de goede verwachtingen voor het bedrijfsleven in het nieuwe jaar, hebben de koersen woens dag in Wall Street een opwaart se richting doen inslaan na een aarzelende opening. De beurs sloot cr vast en op vrijwel het hoogste punt van de dag. Ook de Nederlandse hoofdfondsen kon den zich goed herstellen van dc verliezen op de beide voorgaande dagen. Philips sloot 31 dollar ho ger. Dit had tot gevolg dat Am sterdam hierop scherp reageerde waardoor Philips woensdag avond steeg van 135,90 tot 138. Gistermorgen werd 139,50//139,90 gedaan. Het koersverloop voor dit fonds ge durende do officiële beurs werd boven reeds aangehaald. Na de min of meer forse koersdalingen van de beide vorige beursdagen was de gunstige „opsteek" giste ren voor de Philips-aandelen zeer welkom. In de scheepvaartsector waren de orders zeer .schaars. De koer sen schommelden rond die van woensdag. Van de leidende cultu res lag HVA wat beter in de markt. In de staatsfondsenhoek viel weinig te beleven. De staffel- lening lag zwak in de markt. Op de inschrijvingen deze week voor de 4 Vi procent 1962 4de lening) Bank voor Nederlandse Gemeen- zegt men in Frankrijk en.... men heeft gelijk, want al leen bij de „wijn kenner" bent U zeker van „werkelijk goede wijn". Daarom de stijgende vraag naar „Connaisseur" wijnen. Om de kwaliteit echter niet alleen. Ook de prijs moet zo billijk mogelijk zijn. Houdt U van 'n prettige, frisse fonkelende „Parel-wijn"? Probeert dan eens GREVEMACHER PERLWEIN De gouden „VIN MOUSSEUX" van „CONNAISSEUR" p. fles 8,75 - bij 3 f 1. 3,35 - bij 6 fl. 2,95 of wilt U iets zoeter? Neem dan „BASLAC" p. fles ƒ3,25; tijdelijk ƒ2,95. Of SARABANDE de heerlijk zoete volrode „visite-wijn" Feest-maand-prijs van 3,45 voor 3,95. VIN ROUGE - VIN BLANC - VIN BLANC (sec.) per fles ƒ1,95; bjj 6 flessen 1,85; bij 12 flessen ƒ1,75. Verder vindt U ruime keus in de mooie uitgbreide prijs courant van „Le Connaisseur", die voor U klaar ligt bij: WESTKOLKSTRAAT 36 - TELEFOON AXELSESTRAAT 2 - TELEFOON 2328. 2251 N.B. Gratis abonnement kunt U krijgen op het mooie leerzame blad „Le Connaisseur". Geeft Uw naam en adres even op? Het ver schijnt 6 x per jaar. 't Is vol interessante „wijn-weetjes". ten zal, aldus de beurs, 5 procent worden toegewezen met een maximum van 5 stuks a 1000 nominaal. In de lokale afdelingen werden aandelen „Blauwhoed" hoger ge adviseerd op de aanstaande fu sie met „Rotterdamsche Koel- en Vrieshuizen". Aandelen Rohte Jiskoot en die van de Holland- sche Constructie lagen iets beter in de markt op de gunstige gang van zaken. Claims „Udenhout" werden gisteren voor het laatst verhan deld op ƒ23. Beursindices Int. concern Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen 18/12 19/12 20. 12 457.8 452.7 458.5 320.3 319.1 319.4 131.9 132.4 131.9 254.7 255.0 253.3 149.2 148.7 148.5 342.4 339.7 342.3 Nabeurskoersen AKU: 398—400 gl (397 ex 4 pet int. div.) Kon. Olie: 153.80—155.40 el (153.40) Philips 141.20—142.40 gl (139.40) Unilever: 136.50—137.50 gl (136.10) Hoogovens 560 gb Stemming dend. (551 (i) Goed prijshou- Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier heden geldend in Amsterdam luiden Engels pond. 10.06—10.16 Amer. dollar 3.56 1 '23.60 2 Canadese dollar 3.303.35 Franse frank (100 73.20—73.70 Belg. frank (100) 7.19—7.24 Duitse mark 10089.75—90.25 Zweeds kroon (100) 68.8069.80 Zwits. frank (100) 83.25—83.75 Ital. lire (10.000) 57.00—593)0 Deense kroon (100) 51.50—52.50 Noorse kroon (100) 49.7550.75 Oost. schilling (100) 13.9514.05 Port. escudo (100) 12.5512.70 Spaanse peseta (100 gr. coup.) 5.95—6.10 91. Omgeven door het troepje zwijgende bewakers Jopen Eric, Svein en de derde gevangene dooi de nacht. Hoe meet- hjj over de toestand nadenkt, hoe ellendiger de Noorman zich voelt. De enige, die zich nergens zorgen over maakt is de derde gevangene, die telkens opnieuw probeert met zijn vermeende makkers aan te pappen. „Jongens, jullie maken je veel te druk", gromt de kerel ten laat ste gewenkt, „geloof je me niet? Die Skapti en zijn hele troep zijn allang opgeruimd, voordat w\j in de buurt zijn... Lach er om kerels, ik vind het net een mop..." „Jawel, maar dan een griezelige" zegt Eric grimmig. Als nu maar dat schip op zee één van zijn eigen schepen is... en als ze daar dan maar de rook gezien hebben... Dat hebben de mannen aan boord inderdaad en het zijn krij gers van Eric, onder aanvoering van Ketill, de krijgshoofdman. Een beetje besluiteloos staan zij bijeen, het nog narokende vuurtje bewijst dat iemand getracht heeft hun aandacht te ti-ekken... Maar waar is die iemand dan nu... Ketill, wijs geworden in talloze gevechten loert bedenkelijk om zich heen. „Ik vertrouw het niet mannen", fluistert hij, „ik voor mij, geloof, dat er een troep volk achter die duinen klaar ligt om aan te val len, zodra de hele troep geland is. Kom, terug naai de boot en gauw- wat... 't is de koning vast en zeker niet geweest". Burgemeester en Wethouders van Terneuzen; overwegende, dat tijdens de wekelijkse markt op woensdag het weggedeelte van de Markt gelegen vóór het Kantonge- rechtsgebouw, Markt 20 tussen de Burgemeester Geillstraat en de Smidswal wordt vrijgehouden van marktkramen, teneinde het verkeer van en naar de Haven straat, Brouwerijstraat en Smids- wal ongehinderd doorgang te verlenen; dat bedoeld weggedeelte slechts een geringe breedte heeft, zodat het gewenst is, dat voor beide zijden daarvan een wachtverbod wordt ingesteld, welk verbod al leen geldt gedurende de dag, waarop de wekelijkse markt wordt gehouden vanaf 8.00 uur- tot 18.00 uur; dat voornoemd weggedeelte is gelegen binnen de bebouwde kom van Terneuzen en in beheer en onderhoud is bij deze ge meente; gelet op het besluit van de ge meenteraad van 25 oktober 1951, waarbij aan hun college is ge delegeerd de bevoegdheid tot het nemen van verkeersmaatregelen; mede gelet op het bepaalde in artikel 4 en 5 van het Wegen verkeersreglement besluiten I. vast te stellen een wacht verbod voor beide zijden van het weggedeelte van de Markt, gelegen vóór het per. ceel Markt 20, tussen de Burgemeester Geillstraat en de Smidswal, uitsluitend gel dende op de dag waarop de wekelijkse markt wordt ge houden vanaf 8.00 uur tot 18.00 uur; II. de sub I vermelde verkeers maatregel aan de wegge bruikers kenbaar te maken door plaatsing van borden 54 en 6 van de bijlage be horende bij het Wegenver keersreglement III. dit besluit ter openbare ken. nis te brengen en in afschrift mede te delen aan: a. Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg; b. Hoofdingenieur-Directeur Rijkswaterstaat te Middel burg; c. Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A. N. W. B.; Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging; Koninklijke Nederlandse Automobiel Club, allen te 's-Gravenhage. d. Kantonrechter te Terneu zen; e. Officier van Justitie, af deling Kantongerechts zaken te Middelburg; f. Arrondissementsrechtbank te Middelburg; g. Officier van Justitie bij de Arrondissements-Recht- bank te Middelburg. Terneuzen, 9 oktober 1962. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen H. RÏJPSTRA, voorzitter. A. J. VAN PAGEE. secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3