Jjvztzs dU stkcifucti „Wat is dat?" vroeg het kind „Geld zei de Gem De Twentsche bank Voor verduistering ton 20 maanden van een geëist De moord op Roger Ackroyd m Vrijdag 21 decemBer" WE! Vfjjdag 21 decern WETSONTWERP 1NVALIDITEITS- RENTETREKKERS AANGENOMEN De loonvorming Eis tot schadevergoeding van Nederlandse afgewezen 21 MAANDEN VOOR DUITSE BAKKERS KNECHT DIE OP NEDERLANDSE MILITAIREN INREED Verdediger van Duinkerken overleden Algehele ontwapening zou groot economisch voordeel brengen BINNENLANDS NIEUWS Ta (Tint; 2 Ticeede Kamer Do Tweede Kamer heeft gister middag twee maal hetzelfde wetsontwerp zondei beraadsla ging en zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Het ging om een uitbreiding van de toepassing van het Zie- kenfondsbesluit, ter aanpassing aan de Interimwet Invaliditeits- rentetrekkers. De aanneming ging zo snel dat de staatssecretaris van Sociale Zaken, de heer B. Roolvink, te laat met een voorstel voor een technische wijziging kwam. Voorzitter Bommer vond het zo'n notoir misverstand, dat hij de Kamer verzocht op haar be sluit terug te komen. Niemand had bezwaar tegen de technische wijziging. Het wetsontwerp werd daarop zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming aanvaard. De Tweede Kamer hfrft gis termiddag zonder bespreking en zonder hoofdelijke stemming het wetsontwerp Tijdelijke Voorzie ning met betrekking tot het sys teem van Loonvorming aangeno men. De Workers Compensation Commission in Australië heeft gisteren een eis tot schadever goeding van ongeveer 30.000 afgewezen van een Nederlandse, wier man in Nederland is over leden tien maanden nadat hij bij een val op een schapenfarm in Australië zijn rug had verwond. De eis tot schadevergoeding was ingediend door mevrouw J. van Kooten uit Burgh. gemeente Westerschouwen, tegen de eige naar van de farm, de heer B. Haslington uil Kelton Plains bij Coorna. Nieuw-Zuid-Wales. Rech ter Dignam stelde dat er op dit punt tussen Australië en Neder land geen akkoord bestaat dat het hem mogelijk maakt de eis in te willigen. KOPEN ONMOGELIJK DAN MAAR STELEN De S. A. S. heeft tenslotte een manier ontdekt om een eind te maken aan de voortdurende diefstal van liet tafelzilver aan boord van haar vliegtuigen. Nog niet zo lang geleden liet" de maatschappij haar eigen bestek ontwerpen en het bleek .zó popu lair te worden, dat al spoedig 30 procent door inhalige passagiers in de wacht werd gesleept. Toen begon de S. A. S. het bestek te verkopen. Men kon aan de ste wardess een bestelling opgeven. Prompt daalde de diefstal tot een tiende van wat het was geweest. De S. A- S. heeft er uit geconclu deerd. dat de passagiers niet werkelijk willen stelen ze wensen het tafelzilver hoe dan ook te bemachtigen, maar zijn gaarne bereid er voor te betalen. Rechtszaken Tegen de 44-jarige gedetineer de autohandelaar J. van der S. uit de hoofdstad, heeft de offi cier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam terzake van ver duistering van circa een ton ten nadele van de Groninger Finan- cieringsbank te Middelstum, een jaar en acht maanden gevange nisstraf geëist. De verdachte be kende dat hij de opbrengst van de door hem verkochte auto's, die d'e bank van hem in zeker heid had, niet zoals in zijn con tract met de bank stond binnen 24 uur had afgedragen. De dag vaarding vermeldde een totaal van 62 auto's. Met dit geld had hij zijn speelschulden en lenin gen, die hij had aangegaan in verband met zijn mateloze gok lust, afbetaald. Hij gokte vanaf zijn jeugd. Een adjunct-directeur van de bank bevestigde op een vraag van de president dat de to tale schuld van verdachte een kleine kwart miljoen bedraagt. De autohandelaar, die, zoals de president zei, „voor afbraak- prijzen" de gehele voorraad auto's was gaan uitverkopen, was met circa 5 mille met zijn vrouw en kinderen naar Spanje gegaan. Daar had hij in een camping gewerkt en gehoopt zo veel te kunnen verdienen, dat hij zijn schulden had kunnen terug betalen. Hij was naar Nederland teruggekomen en had zichzelf bij de justitie gemeld. Verdachte zeide zijn straf en berechting te zien als een mid del om van zijn goklust af te ko men. Daardoor was hij in ver keerd gezelschap geraakt, had geleend en werd. aldus verdachte, ernstig bedreigd. De raadsman, die betoogde dat de oorzaak van het delict een ziekte: de speel zucht is, verzocht een lichtere straf op te leggen. Uitspraak 2 januari. De 25-jarige Duitse bakkers knecht Alfried Krummwiede, is dinsdag in Stembke tot 21 maan den gevangenisstraf veroordeeld omdat hij op 4 juni van dit jaar drie Nederlandse militairen in zijn vrachtauto heeft doodgere den en 21 verwond. Het ongeluk gebeurde nabij Steimbke in de buurt van Nien- burg (Nedersaksen). Krummwie de reed kort na middernacht in op een colonne Nederlandse mili tairen die zich aan de linkerkant van de rijbaan bevond. Hij keer de terug van een schuttersfeest en had naar eigen zeggen enkele glazen jenever en bier gedron ken. Het alcoholgehalte van zijn bloed bedroeg 0.87 pro mille. Hij was in een flauwe bocht met een snelheid van 100 km van de rech ter op de linker rijbaan terecht gekomen en zijdelings op de co- Sluiskil 17 dec. 1962. Beleefd verzoek onderstaande te willen opnemen. De lezers zullen het wel reeds begrepen hebben dat. na wat in de dagbladen heeft gestaan over de j.l. gehouden raadsvergade ring van de gemeente Terneuzen inzake de moeilijkheden rondom de exploitatie „Sluiskil" ver dachtmakingen werden geuit aan hen, die hun gronden ten ver koop moeten aanbieden en wel in het bijzonder aan het adres van één persoon, die niet met name werd genoemd. De burgemeester heeft gezegd: Het blijkt daar moeilijk aan kopen te doen, vooral als zaken moeten worden gedaan met men sen. die voordoen alsof zij steeds de belangen van de Sluiskilse be volking behartigen en vervol gens sprak hij dat deze mensen niet bereid zijn een brug te hel pen slaan van het oude naar hot nieuwe Sluiskil. Ik mag hopen dat de burgemeester zo eerlijk en fair zal willen zijn om te uiten, wie dat is, of zou kunnen zijn. Nog meer verbaasd was ik over het feit dat geen enkel raadslid de moed had om tegen zulk een verdachtmaking op te komen. Wethouder De Meijer zegt dat Sluiskil gebouwd is tussen dijken- Inderdaad, doch het is een Sluiskil geworden dat de Sluis- killenaar zelf heeft gevormd. De bokpaal op de afrit naar de Kerkstraat, met hef opschrift „Door eigen kracht tot stand gebracht" is er nog steeds het zichtbaar bewijs van. Want door deze kracht kwam destijds het lichtnet. Zo ook hebben drie on vergetelijke inwoners geijverd dat er, in tegenstelling wat eerst ook niet mogelijk bleek, toch een brug ter plaatse kwam: de levensader welke enkele jaren .terug reeds bejvust werd afge sneden. Men spreekt teveel over een mooier en schoner Sluiskil, doch men vergeet daarbij dat de be woners, en in het bijzonder de zakenmensen, daarvan 't slacht offer worden. Als cr straten moeten worden gelegd, (die er grotendeels nog steeds niet zijn) als er grond moet worden go- kocht dan zou dit, naar mijn mening, toch ook wel door de partij moeten worden betaald, die deze werkzaamheden nodig acht. De grondprijzen zouden dan niet tot 40 of 70 gulden op lopen. Één is er die hiervoor uitein delijk moet boeten en dat is de Sluiskillenaar en deze heeft er toch niel om gevraagd. Sluiskil, eens een van de wel varendste dorpen van Zeeuws- Vlaanderen, is gedoemd een dood dorp te worden, een stelling die ik reeds langer dan vandaag in neem. Hoogachtend, H. J. COLSEN. (De officiële notulen zullen binnen enkele dagen worden ge publiceerd. RED.) In Castres. in het zuiden van Frankrijk, is woensdag op 83-ja- rige leeftijd overleden admiraal Joan Marie Abrial, die in 1940 tijdens de evacuatie van de Brit se troepen uit Duinkerken het bevel voerde over de verdediging van deze plaats. In 1940 werd admiraal Abrial door de regering van Vichy be noemd tot resident-generaal van Algiers; in 1942 en 1943 was hij minister van marine. In 1946 werd hij tot tien jaar dwangarbeid veroordeeld wegens het „ongerechtvaardigd" laten zinken van de Franse vloot, in november 1942, en wegens ver raad en verstandhouding met de vijand. De V. N.-assemblee heeft dins dag een Russisch-Amerikaanse verklaring goedgekeurd, waarin wordt gezegd dat een algehele ontwapening groot economisch voordeel zou meebrengen. De resolutie, die door de eco nomische commissie was inge diend, werd met algemene stem men aanvaard. Het was een fu sie van een Amerikaanse en een Russische ontwerpresolutie. lonne ingereden. De militairen behoorden tot de 104-de Compag nie Commandotroepen. De colon ne was sedert vier dagen op weg naar het oefenterrein Bergen- Hohne. Do rechtbank, waarvoor dins dagmorgen het proces begon, be paalde tevens dat Krummwiede's rijbewijs voor 2 1 i jaar wordt in getrokken. In de motivering van het vonnis legden de rechters de nadruk op het feit dat het onge val door zijn ongewoon ernstige omvang een uitzonderlijke plaats inneemt in de reeks van verkeers ongelukken. Zij spraken hun deelneming uit jegens de nabe staanden van de soldaten die om het leven kwamen en jegens het Nederlandse leger. De openbare aanklager had drie jaar geëist. De beklaagde, die tijdens het proces vrijwel geen woord had uitgebracht, betreurde onder tra nen zijn daad„Het spijt me zo wat ik heb gedaan. Ik heb het niet gewild". AVONTUURLIJKE JONGEMAN VERKOOS SPANJE BOVEN DE MILITAIRE DIENST Hij is een jongeman die al heel wat van de wereld gezien heeft. Op een gegeven moment weet hij een financier zó te impone ren, dat die hem een kapitaal van enige tienduizenden guldens verschaft. Daarmee vertrekt hij naar Spanje om een bungalow kamp op poten te zetten. Dat mislukt. De jongeman beproeft, vervolgens zijn geluk in Italië waar hij nu een bloeiende kip penfarm heeft. Hoe avontuurlijk ook; voor het gaan en staan van deze jonge man zou de krijgsraad te velde West niet de minste belangstel ling gehad hebben, ware het niet deze zelfde jongeman twee jaar die hij in Spanje en Italië sleet eigenlijk in militaire dienst had moeten doorbrengen. In 1960 kreeg hij een opioep voor de dienst en in mei van dat jaar meldde hij zich als de dienst plichtige huzaar H. W. van Z. uit Alkmaar bij het depót cavalerie in Amersfoort. In juli daaropvol gend werd het hem echter te be nauwd in dienst. Hij vertrok naar Spanje om vandaar naar Italië te vertrekken. En zo moest de auditeur-militair hem gistermor gen ten laste leggen het niet van bewegingsvrijheid terugkeren en het opzettelijk afwezig zijn van ongeveer twee jaar; want in oktober 1962 kwam huzaar Van Z. weer boven water. Zijn raadsman legde uit dat hij volkomen vrijwillig was terugge komen, omdat hij schoon schip wilde maken. Hij wilde van de nare zaak die hem in Nederland altijd boven het hoofd zou blijven hangen. Dat de auditeur-militair in do omstandigheden waarin soldaat Van Z. verkeerd had toen hij naar Spanje vertrok hij maakte zicil ongerust over zijn zaken en werd geplaagd door het idee dat hij zo'n hoge schuld had) voor namelijk verzachtende omstan digheden zag, bleek uit zijn eis. Die luidde namelijk negen maan den gevangenisstraf, waarvan zes voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en aftrek van de lijd die soldaat Van Z. i sinds 31 okt. van dit jaari reeds in voorlopig arrest heeft doorgebracht. De krijgsraad deed gisteren nog uitspraak. Zij heeft de 24-jarige dienst plichtige soldaat H. W. van Z. uit Alkmaar veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf waar van drie voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar en aftrek van de in voorlopig arrest door gebrachte tijd. „Nee", zei het kind, ,'t is een boekje". ,'t Is een depositoboekje", zei de vader. „Daar doe ik mijn geld in dat ik wil sparen". „Maar ik zie 't helemaal niet. Is 't weggelopen?1 „Welnee, 't Ligt rustig in De Twentsche Bank om almaar aan te groeien. Rente heet dat". „Oh, waar zijn mijn kleurkrijtjes?" 185 kantoren in Nederland Als U geld wilt sparen - en veilig bewaren - neem dan een depositoboekje van De Twentsche Bank. U kunt óók per giro storten en - tot 25.000 gulden - ontvangt U per jaar ol/< procent rente. DEPOSITOBOÏ-Kji WETTELIJKE MAATREGELEN TEGEN VERONICA Wettelijke maatregelen tegen het doen van omroepuitzendingen buiten het nationale territoir zijn in voorbereiding. Hierover pleegt de minister van Verkeer en Wa terstaat overleg met het ministe rie van Justitie. Mede in verband hiermede is het bezwaarlijk thans mededelingen te doen omtrent de termijn, binnen welke zodanige maatregelen kunnen worden te gemoet gezien, alsook omtrent de aard van deze maatregelen tegen c.a. „Radio-Veronica". Deze mede deling sfaat te lezen in de m.v.a. op de begroting van Verkeer en Waterstaat. 35.) ..Er gaat van it zoiets troos- tends uit," zei Flora. „Do din- geen lijken door de manier waar op u ze ziet, zo eenvoudig." „De mensen maken ze meestal gecompliceerd," zei de jager op groot wild. „Niet altijd. Soms zijn ze wer kelijk," zei Flora. Ze zei het zo zacht dat Blunt zich naar haar omwendde en haar aankeek. Hij legde haar veranderde toon blijk baar op zijn eigen manier uit, want na een korte stilte zei hij, nogal abrupt: „Ik zou me maar niet bezorgd maken als ik jou was. Over die jongeman, bedoel ik. Die inspec teur is een ezel. Dal ziet ieder een. Het is een dwaasheid hem te verdenken. Het is een vreem de geweest dat ligt voor de hand. Een inbreker." „Denkt u dat werkelijk?" vroeg Flora. „U dan niet?" Het kwam er pal bovenop. ..Ik o eh natuurlijk." Weer was het stil; toen barstte Flora uit: „Ik ben ik zal u vertellen waarom ik me vanmorgen zo ge lukkig voel. U zult me harteloos Door AGATHA CHRISTIE vinden, maar Ik wil het u toch zeggen. Mr. Hammond, de nota ris is hier geweest. Oom Roger heeft me twintig duizend pond nagelaten. Denk u eens in: twin tig duizend pond." Met opgetrokken wenkbrauwen keek Blunt haar aan. „Betekent dat zoveel voor u?" „Natuurlijk! U hebt geen idee wat dat voor mii betekent! Vrij heid leven niet meer dat eeuwige gereken en geschraap en geen leugens meer." „Leugens." vroeg Blunt scherp. Flora zweeg verward. Toen sta melde ze: „U weet wel wat ik bedoel. Dankbaarheid huichelen voor de afleggertjes van je rijke familie mantels en rokken en hoeden van verleden jaar." „Ik heb geen verstand van vrouwenkleren, 'k Zou zeggen dat u er altijd keurig uitziet." „Het kost me moeite genoeg," zei Flora zacht. ..Maar laten we niet over die akelige dingen pra ten. Ik ben zo gelukkig ik ben vrij. Vrij om te doen wat ik wil. Vrij om niet Ze zweeg abrupt. „Om wat niet te doen?" vroeg Blunt snel. „O, ik weet het niet meer. Niets bijzonders." Blunt liep naar de rand van de vijver en begon met een stok in het water te prikken. „Wat doet u daar, majoor Blunt?" ..Er ligt iets glimmends in het water het lijkt wel een gouden broche of zoiets. Hè jammer, nu heb ik de modder opgewoeld weg is 't." ..Misschien is het een kroon." opperde Flora. „Zo een als Me- lisande in het water zag." „Melisande," herhaalde Blunt peinzend „is dat ook niet iemand uit een opera?" „Ja. U schijnt veel van opera's af te weten." „Ze nemen me er wel eens mee naar toe," zei Blunt somber. „Ik begrijp niet wat ze daaraan vinden zo'n kabaal. Nog erger dan de tam-tam van de inboor lingen." Flora lachte. „Ja, Melisande," vervolgde Blunt. „Ze trouwde met een oude man die haar vader kon zijn. Hij wierp een klein steentje in de vijver. Toen zei hij op heel andere toon: ..Miss Ackroyd. kan ik iets voor u doen? In verband met Paton bedoel ik. U maakt zich natuur lijk vreselijk ongerust „Dank u," zei Flora koeltjes. „Ik zou niet weten wat u zou kunnen doen. Met Ralph komt het wel in orde. Ik heb een uitste-' kende detective in de arm geno men en die zal heus wel achter de waarheid komen." Ik voelde me alles behalve ple zierig daar boven. Niet dat we nu juist hun gesprek afluister den, want die twee behoefden maar op te kijken om ons te zien, ,maar toch had ik het gevoel dat we op een of andere manier hun aandacht hadden moeten trekken. Ik zou dit dan ook al lang ge daan hebben als mijn metgezel niet enkéle malen waarschuwend zijn hand op mijn arm had ge legd. Nu echter stond hij plotse ling op, schraapte zijn keel en riep „Nedmt u me alsublieft niet kwalijk, maar ik mag mademoi selle niet. toestaan mij zo uitbun dig te prijzen zonder mijn aan wezigheid bekend te maken. Men zegt, ijat luistervinken nooit iets goeds over zichzelf te horen krijgen.' maar dat klopt in dit ge val tochrriet Om te voorkomen dat ik ga blozen kom ik liever even bij u om mijn verontschul- dingen aan te bieden." Haastig liep hij het paadje af naar beneden, op de voet door mij gevolgd, en even later ston den wen bij de vijver. „Dit is M. Hercule Poirot," zei Flora. „U zult wel van hem ge hoord hebben." Poirot boog. „Ik ken majoor Blunt van naam," zei hij beleefd. „Prettig u te ontmoeten, monsieur. Ik zou graag enkele inlichtingen van u willen hebben." Blunt keek hem vragend aan. „Wanneer hebt u mr. Ackroyd voor het laatst in leven gezien?" „Tijdens het diner." „En daarna hebt u niets meer van hem gehoord of gezien?" „Gezien niet. Wel gehoord." (Wordt vervolgd.) SCHOLIER NA FEESTJE VERONGELUKT Do 18-jarige zeevaartscholier J. W. Koops uit Amsterdam is gis ternacht op de Bosbaan in het Amsterdamse bos verongelukt. De auto, waarin hij met twee andere scholieren van de zee vaartschool zat, vloog enkele malen over de kop nadat de 18-jarige bestuurder J. B. in de scherpe bocht aan de Schiphol- kant van de Bosbaan de macht over het stuur had verloren en in de berm terecht was gekomen. De bestuurder kwam er het beste af. De 17-jarige W. Emans werd in het Wilhelminagasthuis opgenomen De scholieren kwamen terug van een feestje in Amsterdam. Ze hadden in de auto van de vader van de bestuurder een paar vrienden naar Amstelveen en Aalsmeer weggebracht. KLEINE GEVAARLIJKE FABRIEKSBRAND IN OUD-AMSTERDAM Een kleine doch gevaarlijke brand, die met een ontzettend grote rookontwikkeling gepaard ging, heeft woensdagavond ge woed op de eerste verdieping van de kurk- en plasticfabriek van W. Schotte en Zonen's N. V. aan de Vierwindenstraat in Oud-Am sterdam. Deze étage, waar grote jutezakken met kurk lagen, brandde nagenoeg geheel uit. De brandweer wist te voorkomen dat het vuur naar de erboven liggende verdieping, waar plastic lag opgeslagen, doordrong. Om dat cr ontploffingsgevaar be stond. die door de aanwezigheid van ether en andere brandbare chemicaliën, zoals het zeer ex plosieve collodium, namen niet minder dan 25 brandwachts aan deze drie uur durende blussing deel. Met vier stralen werd het door de rook onzichtbare vuur bestreden. Er werden niet min der dan 92 flessen perslucht aan gevoerd, omdat de brandweerlie den genoodzaakt waren voortdu rend met hun zuurstofmaskers op te werken. De oorzaak van de ze brand, de derde in tien jaar tijds, was woensdagavond nog niet bekend. HAVENDIEFSTALLEN De Rotterdamse politie heeft onlangs het onderzoek naar een nieuwe serie havendiefstallen af gesloten met de arrestatie van de 23-jarige havenarbeider A. W. De man heeft bekend in de laat ste maanden schuldig te zijn ge weest aan diefstal van een naai machine, grote hoeveelheden aanstekers, zakmessen, zwem broeken. herenhoeden, luchtbed den, molens voor werphengels en radio's. Een aanzienlijk ge deelte van deze goederen heeft de vader van de havenarbeider, de 46-jarige G. W. uit Vlaardin- gen, aan een uitgebreide Klanten kring verkocht. Wegens het ple gen van havendiefstallen zijn in Rotterdam gearresteerd de 28- jarigc W B. en de 27-jarige B. J. van de H. Vrijdag a.s. zullen zij voor de officier van Justitie wor den geleid. Het politieonderzoek naar de gestolen goederen wordt voortgezet. Vandaag verschijnt voor de officier van Justitie de 46-jarige schipper E. V. A. Hij wordt verdacht van verduiste ring van 1,5 ton Soyabonen en 0,5 ton copra uit zijn lading. NA ONGELUK OVERLEDEN De 54-jarige heer T. J. Muller uit Groningen is woensdagmid dag zwaargewond aangetroffen in een kamer van de werkge meenschap Stadspark. Hij was bezig geweest de ramen te lafrpen zodat de mogelijkheid bestaat dat hij daarbij van een trapje is gevallen. Men vermoedt dat de heer M. onwel geworden is en achterover tegen de betonnen vloer is geslagen, waardoor hij een schedelbasisfractuur opliep. Hij is korte tijd later overleden. DUITSE MATROOS VERDRONKEN NA AANVARING Een Duitse opvarende van het motorrijnschip Jacob Gödsen is gistermorgen na een aanvaring op de Nieuwe Waterweg ver dronken. Een collega van hem. die eveneens te water was ge raakt, kon worden gered. De aanvaring had omstreeks tien uur plaats bij de westgeul, ter hoogte van Vlaardingen, waar de Amerikaanse vracht vaarder „American Banker" (8221 brt) en het 1400 tons Rijn schip, geladen met kolen, op el kaar liepen. De „American Ban ker" voer richting zee; de „Ja cob Gödsen" kwam uit de derde petroleumhaven, bij de monding van de westgeul. De naam van de verdronken matroos is Dieter Lange. Hij woonde in Bremerhaven. BEJAARDE LANDBOUWER VERONGELUKT De 73-jarige landbouwer G. Nijhuit uit Dedemsvaart is daar gistermiddag, toen hij met de fiets plotseling overstak, door een hem achterop komende auto aangereden. De man werd in zorgwekkende toestand naar een ziekenhuis vervoerd, waar hij enkele uren later aan de opgelo pen verwondingen is overleden. VRACHTAUTO TEGEN TREIN Het treinverkeer tussen Win terswijk en Terborg is gistermid dag ruim een uur gestremd ge weest nadat een vrachtwagen even voor halfvier op een niet beveiligde overweg tegen de trein uit Winterswijk was gere den. De schade aan de auto is vrij groot. Persoonlijke ongeluk ken hebben zich niet voorgedaan. De raad der gemeent kwam maandag 10 deci in openbare vergaderin; Voorzitter: A. Koster gemeester. Secretaris: J. W. Ku Verder waren tegenw de Koeijer, wethouder; sand, J. van Hoeve, I. Jonge, L. F. Florussen, helst, A. J. de Visser, A. de Kraker en H. leden. 1. Opening. De Voorzitter opende dering, heette de aanw kótn en sprak het opi uit. Hierna sprak hl) a Mijne heren, ,Vöör wij met onze ge zaamheden beginnen wi ogenblik stilstaan bi onverwachte overlijden Koninklijke Hoogheid I heimina der Nederland Wij gedenken, hoe do grote gebeurtenissen schuivingen in ons volk de positie van het Vor de oand met ons volk ■heeft weten te handha\ denken, hoe zij in de v ke perioden van haar en onze gedachten guar naar de twee wereldc -blijk heeft gegeven karaktervastheid en trouwheid, ook al wai soms tegen haai. W hoe zij met grote liet van voor- en tegenspc volk meeleefde en hoe met haar volk in dagen en troost en schonk in moeilijke gedenken hierbij hoe - Koningin Wilhelmi vergetelijke bezoek ae rneente bracht op 14 nadat zij op 13 maar in ons land was terui hoe zij toen sprak met van de oorlogsslachtoi de verzetsmensen. Wij gedenken hoe i zettingsjaren het symt het verzet omdat zij beschermster en de van de vrijheid. V hierbij met grote alles wat zij in de haar regering, en ook ■voor ons land en voll* Onze gedachten ogenblik ook in het naar Hare Majesteit Zijne Koninklijke prins der Nederlander zin en wij wensen hei in deze moeilijke dage troost zullen mogen or Hem, die aller leven ook het leven van hu grootmoeder heeft ge De nagedachtenis Wilhelmina moge bij dankbare herinnen voortleven en haar ken mogen voor -lichtend voorbeeld 2. Burgemeester en hebben, mede namens volgend schrijven van aan H. M. de Kon Met droefheid nar van het overlijden njnklijke Hoogheid Prinses der Nederlar 'Wi betuigen uwe hel gehele koninklijk* namens de raad dez1 onze hartelike deelne grote verlies. Haar krachtige haar standvastigheid getrouwheid en haar nen van ons land bi ons steeds in dankbare herinner voortleven en mogen voorbeeld rijn voor Moge God U en en troost schenken lijke dagen. Burgemeester van Zaamslag, De burgemeest getekend: A De secretaris getekend: J. Ik verzoek U thai blikken van^itUte len nemén, .iv* fk dank UI 2. Notulen. Zonder hoofdelijn werd overeenkomsti; van burgemeester besloten. 3. Ingekomen st deling. Onder de ingekome vonden zich o.m. de Zeeuwse Stichtii tie om een éénmai 5 eent pér inwoner de aankoop, de inrichting van eei delburg. Voor dit bidragen verleend gin Juliana fonds fonds voor revalic terie van Onderv Wetenschappen delburg en de Pr< B. en W. steil vraagde bidrage De heer De VI tegen het voo verzetten, mai wel jammer zaken vaak gr moeid zin, die niet veel te Z.h.st. werd hie stig het voorstel sloten. Een verzoek va en Tuinderbond bidrage per lee gen uit deze gei Lagere Landbou Arendskerke. B. en W. stelli

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2